Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8001) GD válasza FefeeX (#8000) üzenetére


GD
őstag

üdv!

aksi élettartam oka lehet pl a rossz energiakezelés beállítása, fényerő, stb..vagy pedig hogy a film (vlc) az x11-et használja, és a proci erőlködik, a vga meg csendben lapul..
amúgy nem túl elegáns windows flame-et indítani itt..

javaslom az smplayer használatát, tud számtalan fontot és karakterkódolást, a belállító felülete is elég egyértelmű, video kimenetnek az xv-t használd.. ha ez nincs, akkor a 3D-t kellene előbb beizzítani a gépen

wow meg linux & wine témában szerintem kb egymillió találata van a google-nak, közvetlenül a wine oldalán is tuti van valami howto..

a windows és linux közötti filemegosztás ha samba alapú,akkor nyilván kellene samba, smbfs és egy jó samba conf, továbbá a vistán engedni a filemegosztást és a tűzfalon átjárást..

de ezek a témák és problémák nem nálad jöttek elő elsőnek a történelem során, szóval, némi ügyes kereső használat meglepő eredményeket hozhat.. :U

(#8002) FefeeX válasza GD (#8001) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem flamelek én, nem állok senki mellett, a rideg valóságot konstatáltam, hogy nincs egy normális oprendszer, emiben minden úgy működik ahogy kell, és nem szeretem azokat sem akik az egyiket szidják és a másikat istenitik meg fordítva...

Mióta ezt a hülye linuxot használom egyébként, órákat olvasgatok neten utána, és csak-csak nem jutok előbbre, illetve nagyon lassan. Sokkal egyszerűbb ha valaki a konkrét kérdésre konkrét választ tud adni, hogy utána ezt én is meg tudjam tenni adott esetben. Persze van gugli, de én megf azért vagyok itt hogy segítséget kérjek illetve kapjak.
Nem tom a proci erőlködik-e vagy a 3d huzza le (mert ugye vinben a radeon órajelét leállitja 2d alkalmazás esetén, linux ezt nem teszi), fényerő nullán volt. 8.4es catalyst driver dolgozik a gépen.
smplayer ugyanaz mint a kmplayer? csak mert az elég fura dolgokat produkált... Csak a video bal fele mozog...
A samba-t nem értem, mert a winen engedélyezve van a dolog, wines rendszerröl látom is a tartalmat, csak a linuxról nem, onnan csak a gépnevet látom, ami alatta van az üres.

[ Szerkesztve ]

(#8003) szacsee


szacsee
nagyúr

(#8004) FefeeX válasza GD (#8001) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha meg nem tudod, hogy hogy müxik a wine, akkor inkább ne válaszolj. Azt kérdeztem hoigy müxik, utána kisakkozom. Dosban az összes parancsot tudom fejből, de azt a rendszert ismerem, ezt nem, mert érdekesmód olyan mélyremenően nem tanították. Szeretném megismerni, megtudni mi miért van. Ez biza kérdéssel megy inkább mint olvasgatással. Rá is jöhetnék, de nekem nem ebből áll az életem, nincs annyi időm...

(#8005) n0_gAboR válasza Neil Watts (#7995) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ez tuti nem az, ez az fglrx lesz (binary ati driver). Az tamogatja a 3xxx szeriat is termeszetesen.

(#8006) FefeeX válasza GD (#8001) üzenetére


FefeeX
veterán

SMPlayer meg nem hajlandó elkezdeni játszani a filmet, de egyiket sem, és nem találok benne olyan opciót, ami javítana a helyzeten...

Bocs, az egyik filmböl játssza csak a hangsávot...

[ Szerkesztve ]

(#8007) rdi válasza FefeeX (#8004) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem a wine esetén magad határozhatod meg, hogy milyen fájlokat futtasson belső parancsprogramként, rezidensként stb. Ezt szerintem telepítéskor kell megadnod.
Később az ubuntu alatt pl. automatikusan indul, ha dosos progit akarsz indítani.
Telepíteni a dos alkönyvtárba.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#8008) n0_gAboR válasza FefeeX (#8002) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Sztem sincs szarul osszerakva a win - ami szar benne azt is kompatibilitasi okokbol kell benne tartaniuk.

VLC-ben azert nem jelennek meg a feliratok, mert ha magyar ekezethez jut, es nincs beallitva normalisan a karakterkodolas, akkor lazan az egesz szekciot kihagyja, nem jeleniti meg.

Be kell allitani a karakterkodolast ISO8859-2 -re vagy CP1250 -re. Ezek a nem UTF-8-as, kozep europai karakterkodolasok (amit a Windows meg mindig hasznal sajnos, pedig mar mindenhol UTF-8 az olasz).

Ezt a Preferences > Input / Codecs > Other Codecs > Subtitles -ben a Subtitles text encoding-nal tudod beallitani.

(#8009) n0_gAboR válasza FefeeX (#8006) üzenetére


n0_gAboR
őstag

konzolba:

rm -R .smplayer

Ez kitorli az smplayer osszes beallitasat, ilyenkor alaphelyzetbe all. Nekem is sokszor szarja ossze magat mostanaban - van meg mit csiszolgatni rajta a sracoknak.

Azt varom mar hogy megjelenjen az uj 0.9.0-s VLC, amiben uj, atdolgozott QT4-es felulet lesz. Probalgattam fejlesztoi verziokat, es nagyon fasza lesz, de meg egyelore eleg bugos.

(#8010) FefeeX válasza n0_gAboR (#8009) üzenetére


FefeeX
veterán

A sima mplayer most egész jó, hogy leszedtem a kmplayert... Viszi a filmet, a subtitlet, de ha Opengl módban megy akkor kisablakban villog, ha nem opengl hanem sima x11 akkor meg nem nagyit teljes képernyőre...

Egyébként nagyon köszi a segítségeteket, így sokkal gyorsabban haladok :)

[ Szerkesztve ]

(#8011) FefeeX válasza n0_gAboR (#8009) üzenetére


FefeeX
veterán

Már a vlc-vel is megy, ott nincs ilyen gond, viszont ott a felirat ha kiteszem fullszkrinbe mindig átmegy óriásira. Visszateszem kicsire és ott normális... Ez miért van? :(

Ja még valami, csináltam fat32 80 gigás particiot, oda szeretném tenni a wowot, kérdés majd hogy elindul-e a wine ebben az esetben...

[ Szerkesztve ]

(#8012) n0_gAboR válasza FefeeX (#8010) üzenetére


n0_gAboR
őstag

xv mod a legfaszabb, gyorsabb mint az x11. (mivel x11 szoftveresen alakitja at YV12 szineket BGRA -ra) viszont bizonyos Radeon kartyakkal nem megy az xv - koszonjetek az AMD-nek :)

(#8013) n0_gAboR válasza FefeeX (#8011) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Van valahol a feliratoknal opcio hogy milyen meretet akarsz, de csak ilyenek hogy small, large, huge stb - probalj azokkal jatszani.

(#8014) FefeeX válasza n0_gAboR (#8013) üzenetére


FefeeX
veterán

Az elején ezzel kezdem mindig h smaller, a kisképnél valóban kicsi is lesz, de ha kirakom teljesre akkor mintha nem mondtam volna neki semmit...

xv az én karimmal nem megy :((

[ Szerkesztve ]

(#8015) Vladi válasza FefeeX (#8006) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hányas smplayer az? Én 0.6rc4-ig nem találkoztam problémákkal.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8016) n0_gAboR válasza Vladi (#8015) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nekem a legujabb 0.6.1 van fenn. Ez szarakszik. Foleg .wmv-vel.

(#8017) FefeeX válasza Vladi (#8015) üzenetére


FefeeX
veterán

beirtam ma sudo apt-get intall smplayer
szal nemtom, de a kodokat már megtanultam :)

(#8018) FefeeX


FefeeX
veterán

Köv kérdés:
Mit csináljak vele, ha DVDröl 1 megával másol? UDMA mód bekapcsolást nem ismeri?

(#8019) Vladi válasza n0_gAboR (#8016) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem tudsz valami direkt linket wmv-re, amivel vacak? Megnézem nálam micsinál.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8020) GD


GD
őstag

nos, nektek aztán van türelmetek a lusta kezdőkhöz.. :DDD

(#8021) GD válasza FefeeX (#8002) üzenetére


GD
őstag

a hiba leírása nem volt olyan konkrét, hogy szállítsam neked készen a megoldást tálcán.. amíg nem tudsz kicsit linux szemlélettel hibaleírást adni, addig találkozni fogsz ilyen válasszal, vagy leginkább semilyennel.. lelkes kollégák birkatürelméért pedig hálás lehetsz..
inkább erőlködsz a kérdésekkel és várod, hogy ide kett oda katt és minden simán menni fog..hááát barátom.. :DD

(#8022) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok
A következő problémám van az Ubuntu 8.04-el:
Az "Adminisztrációs alkalmazás" indítása után (Frissítés kezelő, Synaptic, stb) gyakorlatilag nem történik semmi. Nem jön fel az admin jelszót kérő ablak, így nem tudok sem frissíteni, sem csomagokat fel vagy lerakni. Régebben is történt már ilyen, de akkor a másodszori indításra mindig felugrott a jelszót kérő ablak.
Kösz

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#8023) Vladi válasza Zolee_70 (#8022) üzenetére


Vladi
nagyúr

Terminál elő:

sudo synaptic

parancsot kiad, figyel. Kimenetet megmutat. Stop.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8024) escape válasza Zolee_70 (#8022) üzenetére


escape
aktív tag

Ha grafikusan nem indul akkor indítsd terminálból, és meglátod a kimenetét.
Valószínűleg ott meglesz a hiba forrása is.
Mellesleg ajánlom a konzolos telepítést.
Sokkal gyorsabb. Nem kell ide-oda kattintani, várni amíg elindul, beírod, egy jelszó és kész is.

A probléma lehetséges megoldása:
terminálba: sudo dpkg --configure -a beírod a jelszót és elvileg jó lesz, ha nem akkor:
sudo apt-get update

Asszem jó lesz. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#8025) FefeeX


FefeeX
veterán

Nah, következő prob, WoW fut - mondjuk nem volt egyszerű :)
De az ablak villódzik mint a hülye, kb másodpercenként, asztal beugrik oszt játék...
Erre vonatkozik szerintem a következő bekezdés:

"Glitch every 3-5 sec

If you see a noticeable graphical studder every 3 to 5 seconds or so for this you need to edit /etc/X11/xorg.conf and add something like:

Option "UseFastTLS" "2"

to the Video card "Device" Section. This of course is normally a problem with the OSS (open source software) Drivers for ATi cards."

Namost, a probléma hogy ebben a könyvtárban nincs írási jogom, tehát nem tudok belesavelni a fájlba... Ezt hogy lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#8026) ngabor2 válasza FefeeX (#8025) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ide csak root-ként tudsz írni. tehát vagy sudo gedit /etc/X11/xorg.conf, vagy ha van külön root felhasználód, akkor azzal kell belépni és szerkesztgetni.

(#8027) FefeeX válasza GD (#8021) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez téged minősít és nem engem. Hogyha nem akarsz segiteni, inkábbne irj be semmit. A fórum azért van hogy kérdezzünk meg válaszoljunk. Igenis, több helyen amit már százszor leirtam azt is leírom újra ha segíthetek, holott előtte én írtam le százszor. Kicsit idegesítő, naés... Az hogy esetleg neked nem segített senki ezért más is szívjon vele, elég rossz hozzáállás, emiatt csak sajnálni tudlak...

(#8028) FefeeX válasza ngabor2 (#8026) üzenetére


FefeeX
veterán

köcce :R :R :R

A villódzás mondjuk nem szünt meg sajna, erre valaki valami ötlet? :(((
Ja és ahogy látom a beállításokat sem menti...

[ Szerkesztve ]

(#8029) Neil Watts válasza FefeeX (#8027) üzenetére


Neil Watts
veterán

a GOOLGLE sem elhanyagolható... :P

(#8030) FefeeX válasza Neil Watts (#8029) üzenetére


FefeeX
veterán

Olvass vissza, gugliztam már egy csomót...

(#8031) Neil Watts válasza FefeeX (#8030) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R :R

(#8032) n0_gAboR válasza FefeeX (#8028) üzenetére


n0_gAboR
őstag

nyomsz ALT+F2 beirod:

gksu gedit

elinditja gedit root-kent. szerkeszteszmentesz.

(#8033) GD válasza FefeeX (#8027) üzenetére


GD
őstag

szerintem, ha úgy gyenge 2 évet visszaolvasol, láthatod, hogy aki hajlandó maga is segíteni a saját baján, nem pedig csak rinyálni, annak szívesen segítek..

alapvetően a fórum alapelve nem azt feltételezi, hogy a másik ember teljesen cselekvőképtelen.. de ha szerinted ez így hatékony, csináld, majd észreveszed amikor magadra maradsz, esetleg mész tovább másik fórumra fárasztani.. hiszen van pár..

attól meg te igen távol állsz, hogy megmond a frankót,mi minősít engem és mi nem.. a sajnálatodat meg ne pazarold rám, fordítsd önmagadra, és hidd el, nekem sokan segítettek itt mert látták, hogy értelmes módon próbálom leírni a hibát és annak lehetséges kiváltó okait, környezetét, továbbá elkezdtem utánaolvasni, kipróbáltam pár lehetséges megoldást, míg mások csak bőgnek mint egy borjú..

ne aggódj, nem lesz több hsz-em feléd.. de egy ph-s őstag-tól nem ilyen sírás-rívást várnék el, lehet túl magasra tettem a lécet.. bár lehet az őstagság szakmai hsz-ei valami klános gémer hozzászólásokban ki is merültek.. :D

[ Szerkesztve ]

(#8034) FefeeX válasza GD (#8033) üzenetére


FefeeX
veterán

Most súgok Neked valamit:
A hozzád hasonló, arrogánsan kedves emberek miatt van a linux ott, ahol van. Az oprendszer maga egész frankó, állati jól meg lett csinálva a szoftvertelepités meg a hasonlók, viszont még sokszor bele kell nyúlni, amihez azért az OS átfogóbb ismerete szükséges. Ez a dolog még megoldható lenne, ha nem olyanok lennének a "hozzáértők" mint Te, akik úgy gondolják, hogy ha nem gugliztál még 30 órát azért, hogy megoldd akkor így jártál, max lecseszlek miatta de nem segítek - amit Te is írtál. Ígen, annak ellenére, hogy rohadt sokat olvastam utána, mikor bejött az Ubuntu 7.04+Beryl mánia, még mindig meganoob vagyok a linux OS-el kapcsolatban, soha nem tanultam, és elég más mint a DOS. Nem ismerem magamtól a működését, és bár szedegettem össze morzsákat.
Azonban aki wint használ se mindenki pro benne, lehet hogy csak játszani szeretne vagy a word-öt használni. A winesek annak se írják oda, hogy "vazze guglizd ki", hanem, bár az még sokkal egyértelműbb, elmondják neki hogy a harmadik gomb balrol. Nem az, mondom a harmadik. Én egyelőre felhasználói szinten szeretnék előbbre jutni, nem pro-ban.

Ha több normális ember lenne, mint akik itt segíteni is hajlandóak voltak, akkor lehet a linux már nemcsak akkora felhasználói bázissal rendelkezne, amekkorával rendelkezik - mert az a baj hogy alapvető problémák vannak benne - nem az a bajom hogy nem tudom a mindenki által ismeretlen programomat átkódolni benn, hanem hogy villog a hülye openGL lejátszás.

Egyébként guglizom már vagy egy órája, nem létezik hogy másnál nem villog csak nálam, de egyelőre nem találtam hasonlóproblémát...

[ Szerkesztve ]

(#8035) ngabor2


ngabor2
nagyúr

GD, FefeeX: a flame-et abba lehetne fejezni, mielőtt elfajul. azért vagyunk itt ,hogy kérdezzünk, és a kérdésekre választ kapjunk. egy oldalon álltok, állunk. se a "használd a gúglit", se a "segítsél inkább, minthogy kötözködsz" hozááláás nem visz közelebb a megoldáshoz.

(#8036) Vladi válasza FefeeX (#8034) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem a fórumos arcok minősítésével óvatosabban. :U
Én eddig 2* kérdeztem wines topikban, de 0 választ kaptam. :(((

Ha kezdő vagy linuxban, javaslom olvass el 1-2 alapművet. Vagy könyvet.
A wow wine alatt nem alap dolog.

De szerintem ez itt a lényeg:
"This of course is normally a problem with the OSS (open source software) Drivers for ATi cards."

fglrx-el nem ment?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8037) FefeeX válasza Vladi (#8036) üzenetére


FefeeX
veterán

Itt ajánlották az envy-t, igazából nem nagyon értem hogy melyik pontosan micsoda... Azt tudom, hogy a 8.4-es drivert telepitette így fel. Azt is tudom, hogy az OpenGl nem egyenlő a DirectX-el, így nem lehet sosem ugyanolyan.
Ez az fglrx ez pontosan mi? csak mert a beállitásokban az ati drivertől függetlenül ez is szerepel.

Egy-két ilyen, tényleg jó alapművet ajánlhatnátok, mert egyébként érdekel a dolog... Ha minden frankón menne, nem lenne szükségem winre...

(#8038) valóságépítő válasza FefeeX (#8037) üzenetére


valóságépítő
tag

glitcheléskor be van kapcsolva a compiz?

nálam nvidiával villódzott néha a 7.10 amikor be volt kapcsolva a kocka
8.04 nem csinálja.
refresh rate jól be van állítva?

fglrx

valóságépítő technikum

(#8039) Vladi válasza FefeeX (#8037) üzenetére


Vladi
nagyúr

fglrx a gyári driver, amit az ati csinál linuxra. Van még 2 driver, ami nyílt forrású, többé kevésbé működnek. Néhány kártyával még 3d-t is tudnak: radeon, radeonHD.
Én meg az enyviről nem tudom mi. :D Az valami gui csoda driver telepítéshez?

Másrészről meg meguntam a "nincs doksi nyafit". :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8040) n0_gAboR válasza FefeeX (#8034) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A "linux" nem az arrogans emberek miatt tart ott ahol, hanem azert mert alapvetoen egy szerver OS, amit parancssorbol szoktak konfigolni.

Utobbi X evben indult meg a tendencia (a cegek/disztrok reszerol) hogy Desktop terjeszteseket pakoljanak ossze. Indulnak a legfontosabb dolgoktol, es haladnak a extrabb dolgok fele. Messze vagyunk meg a GUI-s konfiguralasban a windowtol.

Ezert ha valamire nem talalsz GUI-t, utana kell nezni, hogy hogy lehet megtweakelni command line-bol. Van amire sosem lesz GUI-s allitgato program.

Ezt valaki vagy elfogadja vagy visszamegy a windowsra amig nem lesz jobb a helyzet (ami egyebkent fel evrol fel evre radikalisan jobb lesz).

(#8041) GD válasza Vladi (#8039) üzenetére


GD
őstag

dehogy nem tudod mi az envy:
[link]
[papuccsal nyakonvágós szmájli] használd a keresőt, ne nyafizz! :DDD :))

(#8042) Neil Watts válasza FefeeX (#8034) üzenetére


Neil Watts
veterán

Csak halkan jegyzem meg, hogy van 1.000.000 segítőkész ember (pl. hup.hu-n sas -ez csak egy példa-), de ezt talán nem ilyen hangon kéne... :((( Idézet: "Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye..." :) OFF vége...

[ Szerkesztve ]

(#8043) Neil Watts válasza GD (#8041) üzenetére


Neil Watts
veterán

"[papuccsal nyakonvágós szmájli]"= :DDD :DDD :DDD haláli...

[ Szerkesztve ]

(#8044) GD


GD
őstag

Vladi, nem vágtál még bele a lirc témába? :D

(#8045) Vladi válasza GD (#8044) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen. Nem... az ellen nem véd.. :DDD

htpc project áll. Mint a máv. Néha meghal ez-az, pl legutóbb a vinyó. :((( Aztán haver elvitte a vga kártyát. :O De még vevő sincs. :DDD
Ezvan. Gyakran nekilátok valaminek, aztán félbemarad. Gyakran.
Valaki megírta blogban úgy rémlik. :F De hol? Nyifi-nyafi. :))

(#8040) n0_gAboR:
Azért az a guiosodás tart már vagy 10 éve. Néha már kifejezetten agylúgozó amit művelnek. Pl: az uborkás ntfs csatoló. :Y :DDD

Mentem meccset nézni! :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8046) FefeeX válasza valóságépítő (#8038) üzenetére


FefeeX
veterán

Megy a compiz, indul inditáskor. Érdekes egyébként, régen volt olyan radeon driver ami winnel is csinált ilyet, cseréltem drivert oszt jólett... Linux alatt örültem hogy megy a 3D, nemhogy cserélgessek drivert, de majd utánanézek, hátha tudok csinálni vele valamit...

(#8047) GD válasza Vladi (#8045) üzenetére


GD
őstag

lirc_/logout/_kde-re

örülj neki, jön a nyár, vége a vizsgáknak, dagadtra keresheted magadat melóval és lesz minden jó a htpc-hez ;]

"nyifi-nyafi"
[vizestörölköző összetekert csücskével kollégistásan seggedre csapkodós szmájli]

[ Szerkesztve ]

(#8048) Vladi válasza GD (#8047) üzenetére


Vladi
nagyúr

:DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8049) valóságépítő válasza FefeeX (#8046) üzenetére


valóságépítő
tag

ha csak a játéknál villog esetleg próbáld kikapcsolni a compizt
van hozzá király gui: fusion-icon
de terminálból is lehet: metacity --replace

az milyen szmájli amikor megjelenik anyóspajti, csak h ne tudjak nyugisan sörözni meg meccseket nézni?

[ Szerkesztve ]

valóságépítő technikum

(#8050) GD válasza valóságépítő (#8049) üzenetére


GD
őstag

láncfűrészes fröcsögős

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.