Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29851) ntomka válasza martin66 (#29849) üzenetére


ntomka
nagyúr

A grub (boot menü) bejön?

ツ Headphones on - World off

(#29852) martin66 válasza ntomka (#29851) üzenetére


martin66
senior tag

Nem, szimplán tegnap amikor win7-ről raktam fel akkor autómatikusan bootolt és bejött a grub. De most a linux amióta fen van nem :S

[ Szerkesztve ]

(#29853) ntomka válasza martin66 (#29852) üzenetére


ntomka
nagyúr

Visszaolvastam. Most akkor winyóra sikerült feltelepíteni, de ott nem indul el, boot menü nincs? Particionálásnál mit műveltél? Legyalultad a windowst?

ツ Headphones on - World off

(#29854) martin66 válasza ntomka (#29853) üzenetére


martin66
senior tag

Ja, volt a 320Gb-os vinyón egy win 7, de válltani akartam linuxra szépen bebootolt majd liveként megjelent ott rámentem, hogy telepítés, utána legyalultam a wint és feltelepítettem a 320GB-osra a linuxot. De mivel most is újra akarom tenni mert elsőre alap, hogy elcseszek valamit.. Majd amit írt Kendek azt akartam megcsinálni ami nem jött össze utána te írtál nekem, hogy javíthatom ki a hibát, sikerült kijavítanom ahogy mondtad majd megcsináltam ahogy Kendek mondta az indítólemez készítését. De az a bibi amióta Linuxom van fent windows nincs azóta amikor próbálkozok újra tenni nemm egy a boot vagyis nem jön be grub

(#29855) ntomka válasza martin66 (#29854) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az még nem is baj, ha nem jön be a grub, mert ha csak egy rendszert hagytál meg, akkor igazából felesleges is bejönnie. De esc vagy shift (nemtom pontosan) billentyű hatására be kell jönnie. Aztán egy javító konzolra kéne belépni, és megnézni a boot log fájlt, hogy mi lehet a hiba.
Vagy live lemezről/usbről indítani a rendszert, felcsatolni a winyót, és úgy megnézni a log fájlt.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29856) martin66 válasza ntomka (#29855) üzenetére


martin66
senior tag

Bocs félre értettem a grub jelentését, az nem kell nekem! Ezt nem igazán vágom, hogy tudnám kivitelezni "Aztán egy javító konzolra kéne belépni, és megnézni a boot log fájlt, hogy mi lehet a hiba.Vagy live lemezről/usbről indítani a rendszert, felcsatolni a winyót, és úgy megnézni a log fájlt."
Javítókonzol ott, melyik lehet? usb-ről toltam egész eddig mindent mivel nincs dvd lejátszóm a gépbe, DE ITT A GÁZ, hogy újra akarom teni a linuxomat de az a baj, hogy amikor újraindítom akkor nem csinál semmit belép a linuxomba nem akar bootolni arról a pendrivról ugye amit eddig megcsináltunk, egy szerűen mintha nem lenne frankó.

(#29857) Kendek válasza martin66 (#29856) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk ezt nemigazán értem, mert eddig minden egyes alkalommal működött az általam leírt módszerrel készített Ubuntu telepítő pendrive. Persze ettől függetlenül előfordulhat, hogy nálad mégsem jó, de azért vannak még egyéb lehetőségek is, nem kell csüggedni.
Az universe tárolót pipáld be (ha nem lenne) a Synapticban a Beállítások -> Tárolók -> Ubuntu szoftverek fülnél, majd a Bezárásra kattints és a Frissítés gombra. Várd meg amíg megkreálja az indexet, majd keress rá az unetbootinre és telepítsed. Próbáld meg eme alkalmazás segítségével megkreálni azt a telepítő pendrive-ot.
Egyébként az Unetbootint innen is letöltheted és úgy is telepítheted mondjuk a GDebivel.

<-ƘƘ->

(#29858) martin66 válasza Kendek (#29857) üzenetére


martin66
senior tag

Hát sajnos nekem nem megy, Synapticban a Beállítások -> Tárolók -> Ubuntu szoftverek fülnél, ez hol van mivel nem találom
oké megtaláltam be van pipálva

[ Szerkesztve ]

(#29859) Kendek válasza martin66 (#29858) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Így szerepel ott egészen pontosan:

Közösségi karbantartású nyílt forrású szoftverek (universe)

<-ƘƘ->

(#29860) yanna


yanna
őstag

Nnnaa, újra itt mindenki legnagyobb örömére. :DDD

Tegnap este újra raktam Ubit (Majd szétdurrant az agyam, 3 órán keresztül töltötte a frissítéseket, volt kb, 15 x 10 perc amikor 0 b/sec-al.) :W

Van egy szűz Ubuntum a frissítésekkel, nyelvi támogatással, Rendszerment by Kendek programmal, ill. egy testre szabott Firefoxxal. (Ja, és jobb oldali ablakkezelő gombokkal.)

Kendek! Tőled kérdezem, hogy ha a Rendszermenttel készítek egy mentést, akkor visszaállításkor ugyan ezt kapom-e, vagy fölösleges volt a Firefox állítgatása.

Kendek, ntomka! Csodálom a toleranciátokat, a hozzáállásotokat az ilyen sügérhez amilyen én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#29861) ntomka válasza Kendek (#29857) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vagy alternate telepítő. Az direkt az ilyen telepítőhibákra lett kitalálva.

(#29860) yanna: Na, erre pont ma találtam megoldást, mármint a behaló tükörszerver problémára. Ezt a terminálba ki kell adni:

sudo add-apt-repository ppa:tldm217/tahutek.net
sudo apt-get update
sudo apt-get install apt-fast

Ezután ha az apt-get-et használod valamire, helyette apt-fast-ot írj, pl.: sudo apt-fast install valami
Kb. a régóta hiányolt rpm alapú rendszerekből ismert automatikus tükörszerver keresést valósítja meg, annyi plusszal, hogy ezekről a szerverekről képes több szálon is tölteni. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29862) szimla65 válasza Kendek (#29824) üzenetére


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Most jutottam gép közelbe,sikerült megoldani az álltalad leírtakkal a panel visszaállítást..Köszi.

(#29863) Kendek válasza yanna (#29860) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Firefox beállítása a négyféle visszaállítási lehetőség közül kettő esetben 100%-osan visszaállítódik a mentéskori állapotra (teljes visszaállításnál és a felhasználók beállításainak teljes visszaállításánál), valamint egy esetben (a felhasználók beállításainak visszaállítása az új alkalmazások beállításainak megtartásával) minden jelenlegi fájl (mármint a Firefox beállításfájljai) és azok 100%-os tartalma állítódik vissza a mentéskori állapotra. A negyedik esetben (csak a rendszer visszaállítása) a Firefox beállításai nem állítódnak vissza, de maga a program igen.
Általánosan elmondhatjuk, hogy a rendszer teljes visszaállításához a Teljes visszaállítást kell választani. :)

(#29861) ntomka: Én úgy vettem ki (bár igazából nehezen, mert jól összekavartatok :D ), hogy az jelenleg nem segítene, mert a pendrive bootolásával van a gond.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29864) biker


biker
nagyúr

van nékem egy gigabyte t1028x netbookom, benne intel hda hang. most vetem észre, hogy a mikrofont nem érzékeli, nincs semi reakció

van tippetek erre?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29865) ntomka válasza Kendek (#29863) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én alapból nem értem mi van, de igyekszem megfejteni. :DDD

(#29864) biker: Lehet némítva van. Nézd meg a terminalban, alsamixer, indítsd el, F4.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29866) yanna válasza Kendek (#29863) üzenetére


yanna
őstag

:R OK, értem, tehát a jelenlegi állapot mentésének teljes visszaállítása a számomra megfelelően beállított majdnem alap rendszer lesz. :K

(#29867) biker válasza ntomka (#29865) üzenetére


biker
nagyúr

levolt, tényleg, de maxon se jobb :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29868) ntomka válasza biker (#29867) üzenetére


ntomka
nagyúr

Boostot is vedd feljebb ugyanott.

ツ Headphones on - World off

(#29869) biker válasza ntomka (#29868) üzenetére


biker
nagyúr

minden fel van tolva, de süket mint ágyú

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29870) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

De unom a gnome-nak ezt a hülyeségét, hogy néha néha csak úgy nem jelenik meg a felső menü az ablakokon indításkor....

Véleményem szubjektív...

(#29871) ntomka válasza biker (#29869) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mi a chipset típusa (a hangé)?

(#29870) hackeeeee: Én már végleg meguntam. Egy bughalmaz az egész gnome.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29872) upszilon válasza ntomka (#29871) üzenetére


upszilon
őstag

...és melyik nem az? :N

(#29873) Kendek válasza hackeeeee (#29870) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Felső menü? Az ablakkeretre gondolsz? Azon lehet segíteni valamennyit egy, az indítópultban elhelyezett paranccsal (bár nem mindig segít). Viszont kézzel futtatva okés mindig (Alt+F2).
compiz --replace
metacity --replace
gtk-window-decorator --replace

(#29871) ntomka: Szóval akkor melyikre álltál át? KDE, Xfce vagy LXDE? :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29874) martin66 válasza Kendek (#29859) üzenetére


martin66
senior tag

Meg van de nem bootol be :S. a tesóm notiján egyből be bootol. Csak nekem nem megy Linux alatt, egész eddig az volt a bajom, hogy nem bootol mindent amit mondtatok Úgy végig csináltam de semmi, nem bootol még f12-vel is rámegyek, hogy USB-FDD, ja és BIOSba ki vettem minden bootolási lehetőséget csak a pendrivot hagytam meg, DE LINUX alatt nem bootol :S. Win 7-em volt fent elsőre be bootolt és feltudtam tenni a linuxot, most, hogy Linxra linuxot akarok tenni nem is bootolbe :S. E zvolt egész végig a bajom erre kérte ma segítséget, de amit mondtatok eddig NEKEM nem megy...
Még valami mi lehet?

(#29875) martin66


martin66
senior tag

ja és az is érdekelne, hogy tudnám feltenni az Adobe photoshop cs5-ör ubuntura, sajnos angolul nem tudok szóval :S.

(#29876) ntomka válasza upszilon (#29872) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kalandozásaim során úgy találtam, hogy bizony a KDE a legkevésbé bugos. Legalábbis ennél olyan primitív, magát az asztal- és ablakkezelőt érintő problémák nem jönnek elő, mint az egy kattintást duplaként érzékelés, az ablakkeret random indításkori eltűnése, az ablakok ész nélkül való kipakolása, az automount teljes behalása, ilyesmi.

(#29873) Kendek: LXDE és XFCE az csövörből vödörbe, tekintve a GTKT. :D KDE 4.5. Lehet fejeket a falba verni. :DDD

(#29874) martin66: Na jó, ezt tényleg nem értem. Mi köze a gépen lévő OS-nek ahhoz, hogy te USB-ről akarsz bootolni?

(#29875) martin66: Ha csak hobbiból használsz ilyesmit, akkor linuxra van gimp. Nem olyan látványos, és gigabájtos, mint a PS, de igen jól használható.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29877) Kendek válasza martin66 (#29874) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor pedig nem a pendrive-val van a gond, hanem a notiddal. Bár, volt már olyan szitu Gigabyte alaplappal nálam, hogy Windows alatt a diskparttal takarított pendrive nem bootolt, de ha mással csináltam a takarítást, akkor tökéletes volt. Közben pedig más lapnál, notinál meg jól bootolt mindenhogyan.
Ha előhívtad a bootválasztó menüt, akkor a pendrive rendesen látszódik mint választható?

(#29875) martin66: Akkor a legegyszerűbb, ha a Gimpet használod. Úgyis át kell szokni, bár ha már kiadtad azt a több százezer Ft-ot rá, akkor persze gáz. Habár ilyenkor már egy Windowsra is telhetne. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29878) sh4d0w válasza martin66 (#29875) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ne akard, inkább rakd Windows-ra. Arra készült. Értem én, hogy vonzó lehet a Windows-os programok futtatása Linuxon, de az eredmény sokkal többször csalódás, mint öröm, így kárba vész a sok befektetett idő és energia.

https://www.coreinfinity.tech

(#29879) hackeeeee válasza Kendek (#29873) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja, az ablakkeret, ahol a bezárás gomb , és még a másik 2 gomb van. Néha ha olyan kedve van, akkor indításkor nem jelenik meg. Ctrl+alt+bckspace után meg működik. Csak kicsit zavaró...

ezt a 3-at kézzel futtatni, amikor nem jó? Kicsit mondjuk ez így gáz, ennél az x kiszolgáló újraindítás kicsit gyorsabb. :B

Véleményem szubjektív...

(#29880) Kendek válasza hackeeeee (#29879) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Dehogy gyorsabb, az 3 különböző parancs, különböző szitukra. Ha Compizt használsz, akkor csak a compiz --replace parancsot futtasd (és nyom egy-két bal egérgombot, azt szereti). Igazából egyszer beírod, aztán Alt+F2 és lefele nyíllal előjön egyből (vagy egy-két nyomásra, ha használtad már más parancsok osztogatására is utána).

<-ƘƘ->

(#29881) hackeeeee válasza Kendek (#29880) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah ha legközelebb eljőjön akkor meglesem, hogy beválik e'.

Véleményem szubjektív...

(#29882) martin66 válasza sh4d0w (#29878) üzenetére


martin66
senior tag

(#29876) ntomka
Nem tudom mi a köze de azt tudom, hogy Linuxon nekem nem Bootolbe a Linux!! Ezért jötte mfel ide a ph-ra segítséget kérni.
2. Bratyóm azt mondta menni fog a ps a linuxon én meg azzal a feltétellel raktam fel, ha megy, mert nekem ez a szakmám...

(#29877) Kendek
A noti a bátyámnak van és nála nincs baj a bootal neki elsőre megy, csak nekem az asztali gépen nem megy a boot linuxal, de ha nem megy a ps akkor asszem maradok a win7-nél, sőt biztos!
Igen, rendesen látom, hogy lehet pendriveval bootolni.
Gimp soha életbe, PS mindig...

(#29878) sh4d0w

Komolyan? miért nem jó? vagy miért csalódnák?

(#29883) n00n válasza martin66 (#29882) üzenetére


n00n
őstag

Az a szakmád? Hány éves vagy? Nem bántásból, de sztem 18-nál nem lehetsz több. (Az írásodból leszűrve). Gondolom a PS-t megvetted?

(#29884) martin66 válasza n00n (#29883) üzenetére


martin66
senior tag

"szakmám" a suli mellett. amúgy 18 alatt. Ps-t nem vettem meg :)

(#29885) martin66 válasza n00n (#29883) üzenetére


martin66
senior tag

miért megy el kéteszer :O ?

[ Szerkesztve ]

(#29886) sh4d0w válasza martin66 (#29882) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Semmi nem garantálja, hogy Nálad menni fog, annak ellenére, hogy a bátyádnál megy. Persze, könnyen megeshet, hogy Nálad is menni fog, ráadásul relatíve kevés hackelés árán, de ez a ritkábbik; sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy nem fog elindulni Nálad, vagy ha elindul is, olyan lassú lesz, hogy inkább lemondasz a futtatásáról.

Ha érzel Magadban elég energiát, állj neki, próbáld meg, de készülj fel arra, hogy kudarcélményben lesz részed. Ha mégis sikerül, akkor pozitívan fogsz csalódni, nem negatívan.

https://www.coreinfinity.tech

(#29887) ntomka válasza sh4d0w (#29886) üzenetére


ntomka
nagyúr

Egy kis segítség is itt hozzá.

ツ Headphones on - World off

(#29888) PuMbA


PuMbA
titán

Hali!

Kellene nekem egy fájl: /usr/share/smplayer/translations/smplayer_hu.qm Valamelyikőtök felrakná nekem ezt egy megosztóoldalra?

Köszönöm :R

(#29889) biker válasza ntomka (#29871) üzenetére


biker
nagyúr

ubuntu szerint
Intel HDAudio Intel N10/ICH7 rev2
intel 945GME chipben

UPDATE: restart után megszólalt :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29890) Kendek válasza PuMbA (#29888) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tessék. :)

<-ƘƘ->

(#29891) ntomka válasza PuMbA (#29888) üzenetére


ntomka
nagyúr

smplayer-translations csomag tárolóból nem elégséges?

ツ Headphones on - World off

(#29892) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Notin egyre idegesítőbb hangjelenséggel találkozok. Mostmár kezd zavaró, idegesítő lenni.

Szól a RadioTray-el a webrádió, és ha emesene-n v skypeon kapok valami hangot (bejelentkezik, vagy ír valaki), akkor így érdekes lesz a zene egy pillanatra..."mintha megakadna a hang, vagy valami ilyesmi..." Valaki találkozott már ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29893) PuMbA válasza ntomka (#29891) üzenetére


PuMbA
titán

NVIDIA VDPAU PPA-t használom és smplayer-translations csomagjában nincs semmi.
Ezt írja a telepített fájlokhoz:

/.
/usr
/usr/share
/usr/share/doc
/usr/share/doc/smplayer-translations
/usr/share/doc/smplayer-translations/changelog.Debian.gz
/usr/share/doc/smplayer-translations/changelog.gz
/usr/share/doc/smplayer-translations/copyright

Eléggé érdekes, hogy akkor miért van benne a PPA-ban, de ezzel a fájllal megoldottam a magyar nyelvet.

Kendek: :R

[ Szerkesztve ]

(#29894) ntomka válasza PuMbA (#29893) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó helyen van az. Nekem ez van fent, és az összes nyelv benne van rendben.

ツ Headphones on - World off

(#29895) Xmodule


Xmodule
őstag

szerintetek az mitöl lehet, hogy amikor inditom a gepet akkor kb 1-1,5 perc mire bejön a login kepernyö, de kikapcsolasnal meg kereken 3 másodperc? lehet ennek köze hogy nem sata2 vinyora van telepitve hanem usb röl megy? marmint usb röl a sata2 vinyo. ilyen kulsö hazban van a hdd.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29896) Kendek válasza Xmodule (#29895) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ez könnyen elképzelhető, persze. De csak úgy tudsz megbizonyosodni róla 100%-osan, ha SATA csatival is összekötöd a vinyót a lappal (mert hát a külső házból bizonyára kiszedhető a HDD). Telepítetted egyébként a gépedre az Ubuntut belső merevlemezre is? Mert akkor azt is összevetheted a külső vinyóval.

<-ƘƘ->

(#29897) Xmodule válasza Kendek (#29896) üzenetére


Xmodule
őstag

Belsö hdd -re majd csak most hetvegen fogom, mert eddig egy hetig teszteltem, hogy hol tart most az ubuntu, de 100% ig megvagyok vele elegedve, ugyhogy teljes rendszer csere lesz. ágyö microsoft:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29898) yanna


yanna
őstag

Értetlen jelentkezem! :O

Csak lehet valami a Flash Player-rel itt pl. hiába kattintgatok a címlap, írások, videók, áruház, pezsgés, hasznos, bejelentkezés, keresés akármelyikére, rá sem baxik a Firefox. Ja, 64 bit.

[ Szerkesztve ]

(#29899) Xmodule válasza yanna (#29898) üzenetére


Xmodule
őstag

Nekem Chrome 32bit alatt megy rendesen az általad linkelt oldal. Pedig nem is tettem fel kulön semmi flash -t.

Amugy tudok -e olyan youtube downloader -t ami mp3 ba ment le?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29900) yanna válasza Xmodule (#29899) üzenetére


yanna
őstag

Korábban olvastam, hogy 64 biten xaraxik a Flash Player... Off oprendszeren működik nekem is...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.