Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30151) hackeeeee válasza J97 (#30146) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Beállításokban ezt be lehet kapcsolni, ott van hogy riasztás elfoglalt állapotban is.

A fileküldéssel vannak gondok, de ezt mondtam is, még régebben, hogy sajna az elég lassú, érdemes skype-on, vagy valahol küldeni. Ha ledob, azt mutatja, lényegében ugyanúgy kivág mint a WLM, és ugyanúgy magától visszacsatlakozik.

Más, most nézem, hogy van ez a 10.04.1. Ez frissítésként is jött, vagy ezt lényegében rákéne húzni? Vagy lehet ezt frissítéssel is? Mert ugye frissítésből sztem nekem nem frissítette, még.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30152) ntomka válasza J97 (#30150) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nincs mivel próbálkozni. Ha fenn van minden frissítés rendben, akkor már rég 10.04.1-ed van. Legfeljebb a telepítő lemezed szedd le újra, így legközelebb ha telepítesz, ez megy fel és kevesebb csomagot kell leszedned egy esetleges frissítés alkalmával.

(#30151) hackeeeee: Ez neked is szólt. Olyan ez, mint windowshoz egy SP, ha valakinek érthetőbb. Az eddigi frissítéseket is tartalmazza a telepítő, ennyi.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30153) hackeeeee válasza ntomka (#30152) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem, tehát akkor ha mindig frissítek, tehát naprakész a rendszer, akkor felesleges disztrót frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30154) qwertly válasza Kendek (#30147) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a válaszodat de eddig már eszt is megcsináltam avval a különbséggel,hogy a c partícióról tallóztam be a dell mappából a driver ini fájlt el is fogata de mégsem megy a net.De egy külső usb wifi adapterrel kapásból megy a net még a drivert sem kell telepíteni :Y,csak bedugom az eszközt és már csatlakozhatók a hálózathoz.Itt meg evvel a Broadcom BC43 chipel csak szívok :O.

[ Szerkesztve ]

(#30155) Kendek válasza qwertly (#30154) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És kiírta, hogy a hardver jelen van? Mert ha ezt nem írta ki, akkor nem jó a driver hozzá, vagy jó, de XP-s kellene. Persze bizonyára az is előfordulhat, hogy egyébként sem működik jól.

<-ƘƘ->

(#30156) qwertly válasza Kendek (#30155) üzenetére


qwertly
addikt

Nem egy csúcs a wifi kártya ezért is vettem egy külső wifi adaptert de azért a windos alatt megy és a régebbi ubuntu alatt is működött.Csak mint írtam az újabbakkal van a gond.

(#30157) qwertly válasza Kendek (#30155) üzenetére


qwertly
addikt

Szia
Esetleg ha ere a [link] lennél szíves rá tekinteni hátha neked többet mond,mint nekem :B

(#30158) Kendek válasza qwertly (#30157) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez már eléggé régi leírás, tényleg csak annyit kell tenni, mint amit leírtam. 32 bites XP-s drivert tallóztál be neki? Nekem még nem volt gondom a használatával, de elképzelhető, hogy esetleg nem mindegyik vezérlővel kompatibilis a cucc még jó driver használata esetén sem.

<-ƘƘ->

(#30159) qwertly válasza Kendek (#30158) üzenetére


qwertly
addikt

Igen a 32 bitest tallóztam be de elsőnek a vista drivert mert az a van a notin most meg az általam linkelt oldal által felkínált linkről szedtem le a drivert és annak a 32 bitesét.De még van ott a egy bcmwl5.sys fájl is avval kell kezdeni valamit na ott akadtam el.

(#30160) Kendek válasza qwertly (#30159) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azzal nem kell kezdeni semmit és az oldalon sem írnak róla, hogy kellene (de legyen az inf mellett mikor azt betallózod). Ha betallóztad az XP-s inf-et és azt írja ki, hogy létező hardver, akkor elvileg működnie is kell. Maximum egy újraindítással próbálkozz még.

<-ƘƘ->

(#30161) sh4d0w válasza body007 (#30140) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Felrakod a KSplice Uptracket. Nem tudom, hogy 10.04-re van-e...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#30162) qwertly válasza Kendek (#30160) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi az eddigi segítségedet de sajnos ma már nem tudok vele többet foglalkozni,majd esetleg holnap. :R

(#30163) pinnacle válasza pinnacle (#30138) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valaki nem tudná megmondani, mi lenne a megfelelő kilépési módszer?

(#30164) ivana


ivana
Ármester

Felraktam a dell inspiron mini 10v-re a kubuntu netbookot, frissítés után az internet beállításoknál azt írja ki: "network management disabled", újra telepítettem utána szintén ez történik, mit lehet vele kezdeni?

(#30165) ntomka válasza ivana (#30164) üzenetére


ntomka
nagyúr

sudo kate /var/lib/NetworkManager/NetworkManager.state

A NetworkingEnabled sor végére true-t írj false helyett. Mentsd el, lépj ki, indítsd újra a gépet.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30166) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A ZoneMinder videómegfigyelő rendszer programot telepíteném LEÍRÁSSAL, kevés sikerrel. Szoftverlistából telepítve a következő hibát kapom:
"mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed

error: 'Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)'

Check that mysqld is running and that the socket: '/var/run/mysqld/mysqld.sock' exists!

dpkg: hibás feldolgozás: zoneminder (--configure):

installed post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett

Hibák történtek a feldolgozáskor:

zoneminder

Beállítás: zoneminder (1.24.2-2build3) ...

�mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed

error: 'Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)'

Check that mysqld is running and that the socket: '/var/run/mysqld/mysqld.sock' exists!

dpkg: hibás feldolgozás: zoneminder (--configure):

installed post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
"

Letöltve, csomagkezelővel telepítve meg EZT. Valami ötlet? Egyszer élném meg, hogy valami elsőre működik ezen az oprendszeren... előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30167) joco1977


joco1977
tag

Feltettem a laptopomra az Ubuntut, ahol tökéletesen üzemel. Most az asztali gépemre is feltelepítettem, de itt az integrált hangkártya (VIA VT8237A HDA) csak óriási erőlködéssel (legfrissebb ALSA feltelepítése stb.) működik néhány programban, pl. VLC, de a böngészőben már nem. Ezért elszántam magam, hogy veszek egy PCI hangkártyát. Szeretném, ha valaki tapasztalata alapján ajánlana nekem egy olyan típust, ami 100%-ban működik mind a kimenet, mind a bemenet tekintetében.

(#30169) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olcsó Usb-s wifi stick-et, ami probléma mentesen üzemel Ubuntu alatt.

Master módba access point-ként (ha jól értem ez ugyanazt jelenti) kellene konfigurálnom.
Network manager nincs fenn a gépen, összeakad a bridge-el, "kézzel" kellene konfigurálni a kapcsolatot, de ha minden igaz és működik a wlan adapter akkor már nem gond a beállítás.

Válaszokat előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#30170) Vladi


Vladi
nagyúr

(#30166) Dark Archon:

Tárolóból jön? Újabb mysql kell neki, vagy nem fut.

(#30167) joco1977

link. De nekem az sb live bevállt.
De emiatt felesleges venni. Majd a frissítés hozza az új alsát.

(#30168) Kalandor

Ha direkt a lejátszóban állítod a kimenetet?

'csém ma mindenki hanggal küzd? :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30172) Vladi válasza Kalandor (#30171) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ubuntun van valami hangbeállító?

Nálam jobb katt a nagerőszabályzón, - hangbeállítások - kimenet - csatlakozó
Úgy?

youtube amúgy?

Szerk: Nekem elvileg átdobta lejátszás közben (youtube) a hangot, de nincs fülesem, nem tudom megnézni. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30173) DarPet


DarPet
tag

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy az intel oldalán elérhető új driver kompatibilis-e a normális telepítőről felrakott Ubuntuval (10.04.1). Esetleg van vele valakinek tapasztalata?
Olvastam, hogy van egy másik driver, de az eltávolítja a compiz effekteket. Meg azt is, hogy nem adódik sok jó a GMA 500 linux alatti használatából...
Win7 alatt megy a HD gyorsítás is, esetleg itt is van remény erre?

Előre is köszönöm a választ!

(#30174) Kendek válasza DarPet (#30173) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

100%, hogy azzal nem kompatibilis. UME és Moblin változatokkal működik és a 2.6.24-es kernellel. Vagyis pontosan ezekkel kompatibilis:
Fedora Core 6
Ubuntu Mobile & Embedded (UME)
Moblin
Midinux 2.0 SP3

Esetleg próbálkozhatsz új kernellel és a xorg-edgers tárolóval.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30175) ntomka válasza Vladi (#30170) üzenetére


ntomka
nagyúr

'csém, nekem is az a személyes tapasztalatom, hogy még mindig khm., ratyi a hangtámogatás linuxon, még a vga-khoz képest is. Nagyon meg kell válogatni a hozzávalót, ha hangot is megfelelően akar az ember. :)

ツ Headphones on - World off

(#30177) Dark Archon válasza Vladi (#30170) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tárolóból is próbáltam, Synaptic-ban feltettem szerintem mindent, ami MySQL, de azokban főleg a 16-os szám dominált, amiből az jön le, hogy pont, hogy régebbi MySQL kell neki. Mondjuk azt végképp nem értem, mi a francnak egy ilyen programnak MySQL...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30178) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Mini notira érdemes a 10.04 Netbook változatot letölteni, vagy jó ez a 10.04.1 is, amit épp magamnak töltök? Anyum mini gépére is szeretnék linuxot.

[ Szerkesztve ]

(#30179) Kendek válasza Boxer001 (#30178) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én 701-es Eee PC-re is a sima verziót raktam, simán megy rajta.

<-ƘƘ->

(#30180) Boxer001 válasza Kendek (#30179) üzenetére


Boxer001
veterán

Okés, akkor nem töltök le másikat, jó lesz ez.
Gyorsan felment még erre a régi gépre is a progi, épp ismerkedem vele. :)

(#30181) DarPet válasza Kendek (#30174) üzenetére


DarPet
tag

Köszönöm a választ, akkor megpróbálkozok ezek közül valamelyikkel.

(#30182) body007 válasza sh4d0w (#30161) üzenetére


body007
addikt

Van 10.04-re csak az a baj, h nem a gyári kernel-t használom, így meg nem megy :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30183) Vladi válasza Kalandor (#30176) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor passzolok. :(

(#30175) ntomka:

ne mond már. Hang, háló ezek pont olyan kacatok amivel sose volt gondom. :U Mondjuk videóval se sok, van,volt sok ati, nvidia, intel minden, de teljesen együtt lehet élni velük.
vagy mi a megfelelő hang?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30184) ntomka válasza Vladi (#30183) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem is az alaplapi integrált kacatok, meg a 10 éves hangkártyák húdejó támogatására gondoltam. Próbálj már meg egy mai (0-3 éves), korszerű cuccot használatba venni. Ha sikerül is beüzemelni, a fícsörök 90%-a elveszik, illetve már az is nagy szó ha analógban sikerül legalább 5.1-et kicsikarni, a digitális kimenetekről nem is beszélve. Fejlesztenek vagy 4 féle hangrendszert (csak hogy a nagyokat vegyem), ahelyett, hogy összedobnák a tudásukat és egy tutit csinálnának. Szeretem én ezt a nyílt forrású dolgot, meg hogy mindenki úgy gondolja, hogy jobbat tud csinálni. Amíg 1-2 eszköz támogatásáról van szó, ez működik is, de egy PC-s világban ez édes kevés hosszú távon, és a hangrendszereknél ez duplán meglátszik. VGA-knál azért jobb a helyzet, mert ott a gyártók is beszálnak a buliba, míg az előbbinél szinte egyáltalán nem.

ツ Headphones on - World off

(#30185) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hogy tudok hozzáférési jogot adni egy eszköznek? Elvileg sikerült felismertetnem a Logitech webkamerámat, látszik is a /dev/video0, de a syslog azt írja, mikor a ZoneMinder használná, hogy permission denied. Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30186) Kendek válasza Dark Archon (#30185) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Adminisztráció -> Felhasználók és csoportok -> Speciális beállítások -> Felhasználói jogosultságok -> Videoeszközök használata, tegyél pipát majd okézd le.
Jah és természetesen egy ki-be jelentkezés kell minimum.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30187) sh4d0w válasza body007 (#30182) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nyilván a Ksplice is a repóból érkező új kerneleket figyeli, de ha sajátot használsz, akkor annyi. Amit nem repóból telepítesz, ahhoz nem jön frissítés az Update Manageren keresztül sem.

https://www.coreinfinity.tech

(#30188) Dark Archon válasza Kendek (#30186) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi. Sajna egyéb problémám is akad ezzel a kamerával, nevezetesen EZ. 5 kamerából 1 működik ezzel a szarral? A Logitech QuickCam Fusion-om meg ezek szerint nem tartozik közé. Röhej.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30189) Kendek válasza sh4d0w (#30187) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk egy lokális repót összehozni nem tart semeddig, és még kernelfüggő csomagokat kreálni sem egy nagy munka. De annyi elég lenne, a név mindegy, csak, hogy "újabb" legyen, az a lényeg?

(#30188) Dark Archon: Nem tudom, nekem még nem volt gondom kamerával, csak maximum az alábbi paranccsal kellett alkalmazásokat indítanom:
bash -c 'LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype'
Ez így működött eddig mindenre, még a böngészőt is ellehet így indítani, hogy pl. Chatroulette-ezzen az ember egyet. :D

<-ƘƘ->

(#30190) sh4d0w válasza Kendek (#30189) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, igazából utána kéne nézni annak, hogyan is műxik a Ksplice oder Update Manager.

https://www.coreinfinity.tech

(#30191) body007 válasza sh4d0w (#30187) üzenetére


body007
addikt

Nekem annyi kéne, h a most hasznát 35-ös kernelemet reboot nélkül le tudjam cserélni a 32-esre (amibe bele van forgatva a vmware module), mivel a vmware nem akar belefordulni a 35-ösbe. A Ksplice meg nem ismeri fel a 35-öst, ezért úgy néz ki veszett ügy :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30192) PuMbA


PuMbA
titán

Nálatok is gyorsabb a Flash Firefox alatt? Én már egy ideje visszaálltam Chrome-ról, mert vele szaggatnak az animációk [ezen a honlapon]. NVIDIA-val és ATI-val is észleltem ezt (frissen telepített - nem upgrade - rendszer esetén 8.04, 10.04 és 10.10-zel is).

[ Szerkesztve ]

(#30193) J97


J97
tag

Tegnap megint kilépett a 2.6.6 -os pidgin is. Átléptem empathyba, belogoltam, és nem tudtam ráírni senkire. Hiába kattintottam a partnerlistában a névre, nem nyílt meg az ablaka. Kiléptem utána vissza sem tudtam lépni empathyba. Most belőttem az emesene-t remélem tartós használat alatt ezzel nem fordulnak elő működésbeli hibák. Elvileg az előző kettővel sem kéne, valószínüleg a 10.04 bugból eredhetnek a rendellenességek, hisz pl. az empathy másnál működik. Majd kíváncsi leszek a végleges 10.10 -re, remélem abban már sok hibát javítanak.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30194) fradi81 válasza PuMbA (#30192) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Nálam chromium alatt nem szaggat. intel videochip.

moto g72, Ninebot d28e

(#30195) ntomka válasza PuMbA (#30192) üzenetére


ntomka
nagyúr

Teljesen jól megy. Amióta meg --enable-video-layering kapcsolót használok, nem fagy be a teljes képernyő Youtube HD videó sem. :))

ツ Headphones on - World off

(#30196) PuMbA


PuMbA
titán

Nagyon érdekes, pedig mindkét gépben 2 magos proci van és semmi más nem fut a böngészők mellett. Chromium-mal még nem próbáltam, megnézem vele is. Ja és ATI-nál az open driverrel néztem.

[ Szerkesztve ]

(#30197) PuMbA válasza PuMbA (#30196) üzenetére


PuMbA
titán

Chromiummal is rossz, maradnom kell a Firefoxnál.

ntomka: Nem a beépítettet használja:

Shockwave Flash
Description: Shockwave Flash 10.1 r82
Location: /usr/lib/adobe-flashplugin/libflashplayer.so

[ Szerkesztve ]

(#30198) ntomka válasza PuMbA (#30197) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az nem lehet, hogy a beépített flash playert használja a chromeod? chrome:plugins, részletek, itt meg tudod nézni.

Akkor egy próbát talán megér: --enable-internal-flash

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30199) Dark Archon válasza Kendek (#30189) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, meglátom mennyire bizonyul hasznosnak pl. az oldalról kibányászott rmmod ehci-hcd utasítás. Skype-pal sem működik, de az nem is érdekel, az alkalmazó ZoneMinder program meg böngészőből fut, tehát azt kéne elindítani így.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30200) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Hello

Érdekelne, hogy hogyan lehet azt megoldani hogy az ubuntu x64 telepítő isóját DVD re írom fel. Nero szerint nem lehet mert neki CD kell a boot íráshoz, de cd-m meg nincs itthon csak dvd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.