Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30101) ZCoyote válasza Kendek (#30098) üzenetére


ZCoyote
őstag

Király, köszönöm! :R

Romani ite domum.

(#30102) ntomka válasza J97 (#30099) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én sima Ubuntun is a Kmess-t használtam. KDE-s, nem támogat hang- és videó hívást (egyébként nekem még semmivel nem sikerült amúgy sem ilyesmi msn-re), viszont a többit prímán, első osztályúan tudja (még az offline üzenetek is ez alatt működnek a legjobban). Magasról veri a GTK-s megoldásokat szerintem.

ツ Headphones on - World off

(#30103) body007 válasza ntomka (#30087) üzenetére


body007
addikt

Én bekapcsolnám, de nem tudom, h hol kell :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30104) #16820480 válasza J97 (#30099) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem az empathy automatikusan visszacsatlakozik (ellenben például a pidginnel, ami csak simán kitesz a contact list aljába egy üzenetet, hogy xy protokoll csatlakozási hiba, és a notification area ikonban semmi nem látszik).
amúgy ha van róla ikonod (például a notification area-ban, vagy az indicator appletben), akkro ott át kellene váltson szürke négyzetre, ha leszakadt/offline vagy. inkább akkor problémás, ha több aktív protokollod van.

(#30105) sh4d0w válasza yanna (#30083) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem egészen értem a problémádat. Még a Windows sem támogat minden hardvereszközt, de szerintem nincs OS a világon, ami erre képes lenne. Az is tudott dolog, hogy vannak olyan egzotikus hardverek, amelyek nem mennek Linuxon, legfőképpen azért, mert a gyártó tesz rá magasról. Az eszközeid listáját nézegetve Nálad is könnyen előfordulhat, hogy bizonyos hardverek nem fognak menni.

https://www.coreinfinity.tech

(#30106) ntomka válasza body007 (#30103) üzenetére


ntomka
nagyúr

Meg kell szerkeszteni a parancsikonját, a google-chrome vagy chromium-browser után közvetlenül kell beírni a kapcsolókat szóközökkel elválasztva. :)

ツ Headphones on - World off

(#30107) body007 válasza ntomka (#30106) üzenetére


body007
addikt

Aha, megvan. A gpu render opció nálam is érdekes eredményt ad, olyan mintha sok apró színes pixel lenne az egész :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30108) ntomka válasza body007 (#30107) üzenetére


ntomka
nagyúr

Majd lesz az jobb is. Még nagyon fejlesztés alatt, friss és ropog, most került bele. :)

ツ Headphones on - World off

(#30109) #16820480 válasza ntomka (#30087) üzenetére


#16820480
törölt tag

a gpu rendering nálam is egy szép homogén #000000 mezőnek rendereli az összes megnyitott weblapot (de viszont marha gyorsan :D ).

(#30110) ntomka válasza #16820480 (#30109) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez valami linux bug lesz, mert windowson működik, csak épp nem gyorsít szinte semmit. :D

ツ Headphones on - World off

(#30111) ntomka válasza #16820480 (#30109) üzenetére


ntomka
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30112) #16820480 válasza ntomka (#30110) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, megmondom őszintén, hogy én már annak nagyon örülök, hogy az 5700mhd-t rendesen kezeli fagyások nélkül a .35-ös kernel. az ilyen gyorsítás már csak hab lenne a tortán.

(#30113) pinnacle válasza pinnacle (#30067) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudna valaki segíteni? A felhasználók beállításánál, "jelszó: Nem kell a bejeletkezéshez"-t állítottam be, de továbbra is kér jelszót, de legalább újraindításnál automatikusan belépek. Nem is értem, hogy Live módnál miért kér jelszót?
Az idő 2 órával kevesebb, hiába kattintok a rendszeridő beállítására, nem változik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#30114) J97 válasza #16820480 (#30104) üzenetére


J97
tag

Igen, ezt én is úgy tudtam, de ez sajnos nálam nem így történt, maradt továbbra is elfoglalt jelzésben az ikon a kapcsolat elvesztése után is. Utána már vissza sem engedett. Ennek egyébként van valahol beállítási lehetősége, vagy default így kéne működnie?

ntomka: Végülis meg lehet próbálni ezt is, csak kár, hogy KDE -s.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30115) Kendek válasza pinnacle (#30113) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne a rendszeridőt állítsad át, hanem az időzónát. Ha nem tudod a felhasználó jelszavát (ami a nagy semmi, de bejelentkezésnél nem fogadja el ugye), akkor változtasd meg.

<-ƘƘ->

(#30116) Sweet Lou 6 válasza Kendek (#30100) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ezt hogy csináltad?

sweetlou6.wordpress.com

(#30117) Kendek válasza Sweet Lou 6 (#30116) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Megnyitottam szerkesztésre a /usr/share/themes/Ambiance/metacity-1/metacity-theme-1.xml fájlt és a frame_geometry-knél (normal, abnormal, maximized) a
<distance name="title_vertical_pad" value="12"/>
-őket átírtam
<distance name="title_vertical_pad" value="2"/>
-kre, majd elmentettem és rákattintottam a Rendszer -> Beállítások -> Megjelenésre, hogy egyből alkalmazza is.
Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy minden egyes light-themes csomagot érintő frissítésnél írhatom át, de hát ez igazából elég ritkán van.

<-ƘƘ->

(#30118) ntomka válasza Kendek (#30117) üzenetére


ntomka
nagyúr

Milyen jó, hogy KDE-n ez pár kattintás. :D

ツ Headphones on - World off

(#30119) Sweet Lou 6 válasza Kendek (#30117) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi, sikerült. :R

sweetlou6.wordpress.com

(#30120) #16820480 válasza J97 (#30114) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem láttam rá sajna beállítást. elég primitív ilyen szempontból az empathy sajnos. mondjuk attól függ, hogy milyen jellegű kapcsolatvesztés, mert nálam van egy mail-notification progi, ami folyamatosan figyeli a gmail fiókjaimat, és kitesz egy kis ikont, ha van új levél. erről azonnal látom, ha nincs kapcsolat, mert pillanatokon belül elkezd villogni, hogy conection error. ha az adott protokoll szerverével van baj, az más kérdés sajnos. de nem értem nálad miért ezt cisnálja. lehet, hogy ha beállítod kézzel valamilyen állapotra, akkor nem jelzi...?

(#30121) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Még nem vagyok linux felhasználó (saját gépen nincs fent, de tesóm+apum gépén az van), de szeretném kipróbálni. Tudna valaki linkelni valami letöltési lehetőséget? :U

(#30122) sh4d0w válasza Boxer001 (#30121) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Itt.

https://www.coreinfinity.tech

(#30123) Boxer001 válasza sh4d0w (#30122) üzenetére


Boxer001
veterán

Ismerem a guglit, köszi :F Nem értek a témához, nem tudom, hogy milyen verziók vannak, vagy mit tudom én. :U

(#30124) Kendek válasza Boxer001 (#30123) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Ubuntu 10.04.1 letöltése: 32 bites / 64 bites

<-ƘƘ->

(#30125) Boxer001 válasza Kendek (#30124) üzenetére


Boxer001
veterán

Köszi! :R

(#30126) yanna válasza sh4d0w (#30105) üzenetére


yanna
őstag

Azzal kezdem, mint már sokszor, hogy nem értek a Linuxhoz (sem), viszont roppant tetszik, és ez a közösségesdi is nagyon szimpatikus. (Bár a történelembe visszatekintve volt már néhány közösködéses dolog ami fuccsot mondott...és még lesz is.)

Azt mondod nem érted a problémámat, ugyanakkor a következő szavaiddal magad magyarázod meg, elkeserítve, hogy vsznű cseszhetem a hardveremet, nem biztos hogy menni fog mindegyik. (Monnyuk úgy fest, a win jól lekezeli mindet.) Pedig ez az elsődleges kívánalmam.

Akkor nekem Linux felejtős?

(#30127) Kendek válasza yanna (#30126) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, de mikor az ember hardverelemeket vesz, akkor érdemes nemcsak azt nézni, hogy egymáshoz passzolnak-e, hanem a használni kívánt operációs rendszerrel és a különböző szoftverekkel is működjenek, működtethetők legyenek. Az operációs rendszer éppoly fontos alkotórésze egy számítógépnek, mint mondjuk a processzor vagy az alaplap. Teszem azt hiába ilyen-meg olyan jó az AMD HD5000-es szériája, ha azt egyáltalán nem az Ubuntuhoz tervezték, egy nVidia karesszal jobban járhat az ember ilyenkor.

<-ƘƘ->

(#30128) pinnacle válasza Kendek (#30115) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Jelszó változtatásnál kéri a jelenlegi jelszót. :F Lehet, hogy Live módban erre nincs megoldás?

(#30129) Kendek válasza pinnacle (#30128) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne úgy csináld, hanem
sudo su
passwd ubuntu

(Mármint asszem ubuntu az alap felhasználó Live rendszerben, ha nem, akkor azt írd.)

<-ƘƘ->

(#30130) yanna válasza Kendek (#30127) üzenetére


yanna
őstag

Ok, ezt is értem, de nekem van egy 2 éves laptopom, a Linuxot meg nemrég néztem ki, ráadásul még vagy 5 évig nem is igen lesz módomban Linux orientált notit venni.

Ezt a PulseAudio Equalizert meg nem tudom előszedni, a gstreamer-properties parancsra csak egy (kettő) teszt ablak jön fel, itt a hangerő az kb. jó lehet.

(#30131) sh4d0w válasza yanna (#30126) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha nincs olyan eszközöd, aminek a használatáról le tudsz mondani, akkor igen, felejtős. Esetleg utánajárhatsz azoknak, amiket nem kezel a rendszer, hogy működésre bírható-e és ha már ennyire bejön a közzöségesdi, leírhatod, hogy másoknak már ne kelljen ezzel cseszniük az idejüket. (Nem kötelező, de ez adja a közösség erejét.)

https://www.coreinfinity.tech

(#30132) yanna válasza sh4d0w (#30131) üzenetére


yanna
őstag

Nem mondanám, hogy lelket öntöttél belém, hozzászólásod további részében pedig némi cinizmust vélek felfedezni. :R
Ha még nem mondtam volna, akkor most mondom: HÜLYE vagyok a Linuxhoz.

(#30133) ntomka válasza yanna (#30132) üzenetére


ntomka
nagyúr

De ne add fel, mert a Linux akkor sosem lesz neked való. Csak épp nem kell félreérthető kijelentéseket tenni néha, ami miatt elveszed egyesek segítőkedvét (akinek nem inge). Egyébként meg windowsra is ki lehet fogni kismillió hardvereszközt, amivel nem működik jól, csak a rendszer elterjedtsége miatt ennek kisebb a valószínűsége. :)

ツ Headphones on - World off

(#30134) Vladi válasza yanna (#30132) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az volt már, hogy milyen laposod?

Nem támogatott eszköz? Naés? Lehet 2 hónap és az lesz, addig meg kibírod. :K
Nos?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30135) ntomka válasza Vladi (#30134) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pff, most emiatt a hsz. miatt váltottál aláírást, vagy ez az új életfilozófiád? :DDD

ツ Headphones on - World off

(#30136) Vladi válasza Vladi (#30134) üzenetére


Vladi
nagyúr

Új életfilozófia. De a blogomban még nem fejtettem meg. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30137) J97 válasza #16820480 (#30120) üzenetére


J97
tag

Nem tudom. Valószínű a protokoll szerverrel volt gond mikor kidobott, mivel minden más ment. Általában nálam elfoglaltba szokott lenni belőve az állapot. Pl. emesene -nél is elfoglalt állapot esetén nem jelez ha valaki ír. Ezt ott külön ki kellett kapcsolni, hogy ne mutassa elfoglalt állapot esetén az új üzi értesítéseket.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30138) pinnacle válasza Kendek (#30129) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Beírtam mindent, kiírta, hogy password updated succesfully, és root@ubuntu@/home/ubuntu# jött be. "Kiixeltem", de ezután "Még van futó folyamat" jött be, ezt is "kiixeltem" persze, hogy nem volt jó a jelszó. Mi lenne a helyes kilépés?

(#30139) sh4d0w válasza yanna (#30132) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A cél nem az volt, hogy hamis információkkal mindenáron rábeszéljelek a Linuxon maradásra és aztán a realitásokkal találkozva csalódnod kelljen, inkább az, hogy legyél tisztában a valós helyzettel. Vladinak is igaza van, lehet, hogy 2 hónap múlva bizonyos eszközök menni fognak, de az is lehet, hogy 2 év múlva sem.

Cinizmus nem volt, csak az utat mutattam a közösségesdi felé.

https://www.coreinfinity.tech

(#30140) body007


body007
addikt

Ez lehet hülye kérdés, de olyat lehet, h újraindítás nélkül másik kernel-t betölteni? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30141) Xmodule válasza GD (#30088) üzenetére


Xmodule
őstag

pci-e videokartyam van szoval nem alaplapi, de ha win alatt volt hang neked akkor nem a kabelal van a gond. fent van a zart meghajto?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30142) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,sajnos a 10.04 ubuntu alatt nem megy a wifi már a 9.10 alatt is gond volt vele a wifi kártya a Broadcom BC43 ahogy a neten nézegetem már mások is panaszodnak rá,hogy nem működik.Amit kitudtam bogarászni a Ndiswrapper windowsos drivert ajánlják telepíteni,erről nem tudok semmit esetleg van valakinek valamilyen tanácsa?Ezzen a módon miképen tudnám a wifit beüzemelni?

(#30143) Sweet Lou 6 válasza qwertly (#30142) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Megoldás

sweetlou6.wordpress.com

(#30144) hackeeeee válasza J97 (#30099) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mire gondolsz? Alapként, ami fontos, sztem az működik benne, mármint az emesene-ben. Gondolok itt arra, hogy offline tudsz üzenetet írni, fogadni, bejelentkezőket, akár a kijelentkezőket is mutatja, ha fontos akkor van "most játszott" plugin, színezés...

Naplózást nem próbáltam ki vele... Mi az az alap dolog, ami szerinted hiányzik? Mellesleg, alapból a Live windows-os szolgáltatás, ez van.. Örülni kell, hogy az van, ami...

Véleményem szubjektív...

(#30145) qwertly válasza Sweet Lou 6 (#30143) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ de sajnos nem megy,nekem is dell van de nem mini hanem ispirion 1525.Már az újabb ubuntuval sem ment csak a régiekkel,a wifi kártya.Ez egy ismert bug de én nem tudom megoldani mert windows drivert kell kicsomagolni bemásolni annyira nem értek a linux-hoz én még csak kattintgatni tudok :DDD.
De ha valaki mégis talált egy egyszerü módszert a neten azt szívesen megköszönöm.Mert én is keresgélek de mint írtam csak parancssorosat találtam.

(#30146) J97 válasza hackeeeee (#30144) üzenetére


J97
tag

Pl. amivel gondom volt az az, hogy elfoglalt állapotban nem jelezte ha valaki ír. Már azóta megtaláltam, hogy hol lehet ezt kiiktatni. A színezés, animált szmájlik, mit hallgatok funkció nem fontos. Ami fontos lehet még az offline üzenetküldés, fájlküldés. És fontos, hogy stabil legyen, ne legyen túl csicsás. Ha ledob a szerverről jelezze és engedjen vissza. Általában elfoglalt állapotban vagyok bejelentkezve. Van egy két ember msnen, aki fontos és általában csak szimpla üzenetváltásra kell az msn. Néha fájl küldés. Tehát nincsenek extra igényeim, msn plus, stb. Az igényeimet pidgin majd empathy teljes métrékben ki is elégítette. Most egy régebbi 2.6.6 -os pidgin van fent. Lekopogom még stabil és nem zárult még be. Emesenet is fent hagytam végszükség esetére, de nekem ez annyira nem jött be.

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ez az Ubuntu 10.04 LTS még nem teljesen stabil vagy a gépemmel nem teljesen kompatibilis. Amik előfordultak már eddig, boot közben fagyás. Ez eddig 2x volt. Fájlkezelő véletlenszerű bezáródása. Ez egyszer fordult elő, mikor ki akartam jelölni egy mappát másolásra. Ma reggel meg azzal fogadott az OS, hogy a Fastswitchuser applet bedobta a törülközőt, hibát észlelt és nem tud betöltődni. Nem baj, ezt az alkalmazást kiiktattam, úgysem használom. A hangkártya hangerőállítója sem tökéletes. Nagyon kis léptéken belül óriásit hangosít a hangon. Gondolhatod fejhallgatózás közben ez mekkora élmény volt :D Ezt a problémát is sikerült áthidalnom, felraktam az aumixet és zenehallgatás közben ott szépen finoman tudom állítani a hangerőt.

Amivel még voltak gondjaim, fagyás, stb. Az a 9.10 es verzió. Itt a CISCO PacketTracer menüje volt szétesve még. Előtte 9.04 és 8.10 volt, az hibátlanul működött. Ha sok gondom lesz még a 10.04 -el szerintem megy vissza a régi.

Bocs a hosszú hsz. -ért, de gondoltam msnes gondjaimon kívül megosztom veletek a többi 10.04 -el kapcsolatos tapasztalataimat is.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30147) Kendek válasza qwertly (#30145) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Felrakod az ndisgtk nevezetű csomagot (természetesen Synaptickal, hogy csak kattintgatni kelljen), majd kicsomagolod a Windowsos drivert egy könyvtárba (természetesen a Nautilus és az Archívumkezelő segítségével, hogy csak kattintgatni kelljen), aztán elindítva a GUI-s! progit, betallózod az inf fájlt. Ha minden jól ment akkor örülsz és használod az eszközt boldogan.

(#30146) J97: A hangerő állításos problémára tökéletes megoldás a PulseAudio Equalizer. Csak be kell kapcsolni és kész is, megjavul rögvest. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30148) J97 válasza Kendek (#30147) üzenetére


J97
tag

Köszi! Feltettem állítottam kicsit az előerősítésen, máris ok! Köszi mégegyszer!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30149) ntomka válasza J97 (#30146) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tényleg bugos a 10.04, nem is kicsit. Bár a 10.04.1-re sokat javult a helyzet.

ツ Headphones on - World off

(#30150) J97 válasza ntomka (#30149) üzenetére


J97
tag

Szerinted megpróbálkozzak egy disztro frissítéssel, vagy az csak ronthat a helyzeten? Általában nem vagyok a disztro frissítés híve, inkább újrarakom. Viszont most belőttem már nagyjából mindent (ciscos progik, mobil internet, stb.) nincs kedvem meg nagyon időm sem az egészet újra kezdeni, hisz ez is nemrég került fel.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.