Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30801) ibazsb


ibazsb
tag

Ubuntu 10.4 alatt a következő problémám:
Screenlets elemeim automatikusan indulnak de mindig másik asztalon.
Az asztalon való elhelyezkedésük nem változik.
Options->Lock nem segített.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#30802) #16820480 válasza ibazsb (#30801) üzenetére


#16820480
törölt tag

esetleg érdemes megpróbálni a compizconfig-settings-manager nevű alkalmazásban a place windows pluginben megadni, hogy fixen meyil viewportra tegye őket (létrehozol új szabályt, ablak kiválaszt, grab, és rányomsz a screenletre).

(#30803) Ventur@ válasza fradi81 (#30799) üzenetére


Ventur@
senior tag

Köszi a linket. Amint otthon leszek átfutom jobban (eddig úgy nézz ki, hogy talán az első - amit kidob a google - az lesz a nekem való. Odáig tegnap eljutottam, hogy az lspci parancsra láthatóan ott van a tuner (Connexant CX88.....többire nem emlékszem :B ). Aztán, majd csak összeügyködöm kezdőként :D ) :R .

vibra: Nekem 32bit-es van fent aztán mégis ezt csinálja. De majd csak összejön :) .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#30804) vibra válasza Ventur@ (#30803) üzenetére


vibra
tag

Van 1 másik tv -néző alkalmazás is,ha jól emlékszem zap vagy zappa valami ilyesmi.
Talán egy próbát megér.

MÁS:Amikor Ubunturól Win-re állok vissza a rendszeridő mindig 2 órával késik.
Ezt hogyan lehetne megszüntetni?

(#30805) Kendek válasza vibra (#30804) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ubuntu alatt nem jár rosszul? Az időzónát kellene átállítani talán: Adminisztráció -> Idő és dátum

<-ƘƘ->

(#30806) vibra válasza Kendek (#30805) üzenetére


vibra
tag

Az Ubi alatt jól jár.
Az idő zónák mind a két os alatt jól van beállítva.
Előzöleg nem írtam,hogy amikor win-ről váltok ubira az idő nem változik,pontos marad.
Ubirol vissza winre -2 óra.

(#30807) Kendek válasza vibra (#30806) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#30808) vibra válasza Kendek (#30807) üzenetére


vibra
tag

Köszönöm,este próba.

(#30809) Vladi válasza vibra (#30806) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az utc time-ot kell kikapcsolni s jó lesz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30810) vibra válasza Vladi (#30809) üzenetére


vibra
tag

Neked is köszi!
Munka után ránézek.

(#30811) csibor


csibor
őstag

Védett tartalmat hogy tudok törölni?Xp alól sem működött,itt sem tudom a pendrivet törölni.

(#30812) Kendek válasza csibor (#30811) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Milyen védett tartalomra gondolsz? Olyasmire mint a CD csatolásos cucc? Az ilyeneket egy külön erre készített programmal lehet törölni.

<-ƘƘ->

(#30813) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Telepíteni szeretném az Ubuntu-t. Milyen új partíciót hozzak létre neki. Csak ez lenne a gépen. Egy 80-as vinyó van benne, de adattárolásra használnám.

Mekkora partíciókat hozzak létre, és hogyan és mire formázzam őket?

Köszi!

(#30814) Kendek válasza honyike (#30813) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Adattárolásra használnád legfőképp? Akkor:
10 GB ext4 /
Összes többi ext4 /home

A körülményektől függően érdemes lehet létrehozni swap partíciót is, max. 1-2 GB, de a swap fájl is jó, amit utólag létrehozhatsz.
Jah és Te kérdezted, én leírtam (merthogy ez egy olyan direkt kérdés volt, ami már kicsit túlzás azért).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30815) csibor válasza Kendek (#30812) üzenetére


csibor
őstag

Valami játékot másolt rá :(

(#30816) Kendek válasza csibor (#30815) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha az MBR törlés nem segít, akkor passz:
dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=512 count=1

<-ƘƘ->

(#30817) honyike válasza Kendek (#30814) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Ezt a direkt kérdés dolgot nem értem, hogy miért túlzás, de rendben! :)

Üdv!

(#30818) csibor válasza Kendek (#30816) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm,működik :R Bár érdekesen, mappából törölt mindent,bár a mappa megmaradt :F

(#30819) Kendek válasza honyike (#30817) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint, hogy így kérdeztél rá, hogy konkrétan döntsük el mi helyetted, hogy egészen pontosan hogyan, mekkorára és mire formázd a merevlemezedet. Ezt érzem így már kissé túlzásnak, főleg a körülmények ismerete nélkül. Meg én ezt mondom, más meg amazt, egyéni ízlés kérdése a dolog. Célszerűbb lett volna megkérdezned, hogy mekkora hely kell minimálisan az Ubuntunak, merthogy Te csak jószerivel adattárolásra használnád a merevlemezedet, esetleg kell-e swap is, mert van X GB-nyi memóriád. :)

(#30818) csibor: Ezt, hogy érted, mert nem tudom elképzelni? Leválasztottad a pent, törölted az MBR-t, majd újraformáztad valamire, és ott volt a könyvtár? :F

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30820) csibor válasza Kendek (#30819) üzenetére


csibor
őstag

Nem engedi formázni,de lényegében üres lett a pen,nem értem de így már tudom használni :U :U

(#30821) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Jatek(HoN),meg nehany alkalmazas elinditasa utan,elmegy a hang a gepen,hangbeallitasoknal kell attallitani,majd vissza a hangkimeneti ezkozt,hogy ujra legyen hang,de jatek es az alkalmazasok elinditasa utan nemtudok ezekkel parhuzamosan zenet hallgatni.Erre tud valaki valamilyen megoldast?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30822) ntomka válasza [pod]Diablo (#30821) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sikerült az alsa-t frissíteni a múltkor?

ツ Headphones on - World off

(#30823) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Segítségetek kérnék mert elakadtam! Ez alapján: [link] megpróbáltam (virtuális gépre persze) egy PDC -t bekonfigurálni Sambával de sajnos elakadtam. Konkrétan mikor a kliensből (Win XP) megpróbálok bejelentkezni "Hozzáférés megtagadva" hibát kapok vissza. Ha jól sejtem a 7. ponttal van bajom.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30824) Vladi válasza [pod]Diablo (#30821) üzenetére


Vladi
nagyúr

A játékon belül tudsz hang kimenetet állítani? Tehát hogy mit használjon alsa, oss, pulse?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30825) [pod]Diablo válasza Vladi (#30824) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Igen lehet

ntomka: ha jolemlekszem nem:/

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30826) ibazsb válasza #16820480 (#30802) üzenetére


ibazsb
tag

Köszönöm, az eredeti probléma megoldódott.
Az ablakok rögzített nézőponttal szabályokat próbálgatva azt vettem észre,
hogy a firefox esetében ha elmentett lapokkal indul,
akkor nem a rögzített viewporton jelenik meg, ha kezdőlappal jelenik meg akkor ok.

[ Szerkesztve ]

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#30827) viztelen válasza viztelen (#30613) üzenetére


viztelen
tag

erre sajnos azóta sincs válasz :(

viszont közben az asztali gépen meghalt a thunderbird frissítés után :(
ha elindítom, csak egy kis kocka jelenik meg, amit ha széthúzok, akkor egy 'Thunderbird' fejlécű fehér négyzet lesz csak, semmi reakció.
ha viszont sudo thunderbird -profiles -sal indítom, akkor rendesen megy...

van valami ötletetek, hogy mit kéne csinálni?
(korábbi verziós thunderbirdet próbáltam leszedni, csak nem tudtam feltelepíteni...)

előre is köszi a segítséget

(#30828) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Mi a bánatért lehet az, h frissen telepített ubin nincs net? 2 hálókártya van a gépben, az egyik rossz, letiltottam. A másikra pedig fix IP-t állítottam be. Nem tudok html oldalt megnyitni, a frissítések sem mennek. Belső hálózatot elérem, átjrelentkezve másik gépre netezni is tudok.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#30829) Ventur@


Ventur@
senior tag

vibra: Megtaláltam ezt a Zapper nevű tv programot. Megyen is, de a kép valami veszett csúnya, a hangról már nem is szólok. Megtalálta a csatornákat, de van ahol a kép jó, hang meg nem. Pedig már átnéztem a beálltásokat, amit csak tudtam. De ez legalább megy :) .

Viszont a tvtime továbbra sem indul el. Illetve valahogy nagy nehezen elindul terminálból (ezzel a paranccsal ha jól emlékszem: tvtime option --device /dev/video1) tudok is csatornákat keresni, de az istennek nem menti el a bállításokat. Ha bezárom a programot és menüből akarom indítani, akkor megint 1 mp-re bevillan és ennyi. Kezdem feladni :O . Igazából csak ennyi bajom van. Most ismerekedem az Ubuntu-val és teszik, csak ez az egy dolog ami most zavar :B .

Ha van további infó ne tartsátok vissza ;) !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#30830) ntomka válasza Finwe (#30828) üzenetére


ntomka
nagyúr

Átjárót, DNS-t megadtad?

ツ Headphones on - World off

(#30831) Finwe válasza ntomka (#30830) üzenetére


Finwe
őstag

Igen.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#30832) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Egy konkrét parancssorra lenne szükségem az alábbi problémám orvoslására! :U
Egy 5jegyű portot szeretnék nyitni a belső hálózat egyik fix IP-jű gépének.
A serveren ubi fut, alább látható az eddigi "tűzfal" script és ide kellene vhova beszúrni a hiányzó láncszemet, DE fogalmam sincs, milyen paranccsal... :F
Konkrétan a "192.168.0.12" -es belső hálózati IP-jű gépre szeretnék portot nyitni, amely az "52134" lenne.

Remélem tudtok segíteni! :U

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#30833) viztelen válasza viztelen (#30827) üzenetére


viztelen
tag

közben megoldódott a thunderbird.

mielőtt a profilemanager-es cucc lett volna, nem tudom, mi történt.
utána viszont mivel sudo-val indítottam, jól berakta a root-nak a ~/.thunderbird könyvtárat, és ez valamiért megzakkantotta. át-chmod-oltam, és most megy.

(#30834) Ventur@


Ventur@
senior tag

Úgy nézz ki megoldódott a tvtime gondom :). Valamiért menüből nem akarja jól kezelni a dolgokat. Parancsikonra ki lett téve és a tulajdonsága módosítva lett gksu tvtime-ra és így már tökéletes :) . Igaz a kép nem a legszebb (Windows 7-en valamiért sokkal jobb :B ), de most már megyen szépen :) .

Viszont egy másik kérdésem is lenne:

Hogy kell azt megszüntetni, hogy ha pölö ALT+F2 és beírom gksu gedit akkor mielőtt elindítja a geditet kéri a jelszavam. De ezt akkor is van, ha terminálból akarok programot telepíteni/keresi stb. Na, ezt hogy lehet megszüntetni, hogy ne kéne minden alkalommal beírogatni :B . Bocsi, ha ilyen alap hülye kérdéseket írok, de tényleg csak ismerkedem az Ubuntu-val még :B .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#30835) Vladi válasza Ventur@ (#30834) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez azért nem 100-as megoldás, mert kvázi root jogon futtatod.
Valami jogosultság gondja volt, akkor azért nem ment.

A jelszó bekérés így jó, szokd meg. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30836) #16820480 válasza Vladi (#30835) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha már jelszóbekérdezés: miért van az, hogy újabban egy rakás dolog amikor jelszót kér, akkor nem a képernyő elsötétülős megoldással teszi, hanem csak egy "pop-up" ablakban? nem valami biztonságos ez így, főleg amilyen kaotikusan meg van oldva a window focus kezelése gnome-ban, simán lehet, hogy véletlenül valami más helyre írom be a jelszavam...

(#30837) GD válasza D®. GeNy@ (#30832) üzenetére


GD
őstag

kulcsszavak: google: iptables portforward
példa:
/sbin/iptables -A FORWARD -p tcp -i eth0 -d 192.168.0.2 --dport 80 -j ACCEPT
;)

(#30838) D®. GeNy@ válasza GD (#30837) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Hali!

Na ezt beszúrom akkor, és meglátjuk jó lesz-e! :C
(a portot természetesen értelem szerűen átírom) :)

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#30839) D®. GeNy@ válasza GD (#30837) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Beírtam így:

" $IPT -A FORWARD -p tcp -i eth0 -d 192.168.0.12 --dport 52320 -j ACCEPT"

De server ÉS (192.168.0.12-es ip-jű gép) restart után is a kérdéses gépen nincs nyitva a port! :F

Mit rontottam el?

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#30840) Vladi válasza #16820480 (#30836) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most nem mindegy neked, hogy milyen desktop csellentyűn át adod a jelszót? :DDD
najó persze ne legyen nagyon bugos.
Az amúgy nem a keyring amit látsz?
Én nem láttam futó ubuntut már fél éve. { :C }

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30841) ntomka válasza Vladi (#30840) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#30842) D®. GeNy@ válasza D®. GeNy@ (#30839) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Na akkor válaszolok magamnak :D , szóval belső hálóról van szó, egy belső hálón lévő gép esetén NEM "Forwarding" parancs kell, mert ezzel a közvetlen nettel rendelkező gépnek (esetemben szervernek) adok portnyitást.
Itt a Prerouting parancs kellett, amivel tökkkkkkéletes végre a belső hálón lévő gépek torrentezése is, azaz végre NEM passzívak a belső háló masinái! :C

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#30843) #16820480 válasza Vladi (#30840) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, lehet, hogy a keyring, de az is el van baszarintva, mert annak az eléréséhez elvileg nincs jelszó (vagyis blank, de ugye az admin jelszóra lép csak tovább). amúgy az update manager csinálja újabban, meg még egy-két hasonló cucc.
amúgy nem a csilivili miatt érdekes, hanm azért, mert úgy tudom a szürkítős cucc az úgy van megcsinálva, hogy ne tudja tőle semmi elrabolni a fókuszt. a sima keyring/popup ablaknál simán megesik, hogy valaki rámír skype-on, és feldobja előtérbe az ablakot, vagy akármilyen más, háttérben futó program hirtelen urgent státuszt kap, és előtérbe pofátlankodik. szerintem ez igen gáz a biztonság szempontjából...

(#30844) Vladi válasza #16820480 (#30843) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem is volt már, hogy felugró ablakba írtam jelszót be... :))

Szerintem tiltsd le. A frissítő démon se kell, naponta ránézel van e update és kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30845) ntomka válasza #16820480 (#30843) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ilyennel is csak Gnomeon találkoztam. :)

ツ Headphones on - World off

(#30846) #16820480 válasza Vladi (#30844) üzenetére


#16820480
törölt tag

így is magamtól kell ránézzek, mert már 3 kiadás óta nem tszi ki a figyelmeztetést a notificatoin area-ba. de ha frissítek, akkor mindenképpen bekéri a jelszót, és ilyen popup ablakban :(
na mindegy, hát ezt van, ezt kell szeretni.

ntomka: szerintem csak ubin van ez a szívás, mert például mint alatt normálisna jelenik meg a legtöbb jelszókérő.

[ Szerkesztve ]

(#30847) ntomka válasza #16820480 (#30846) üzenetére


ntomka
nagyúr

Arra nem emlékszem, de pl. Kubuntu alatt ugye máshogy van. Ha épp csinálok valamit és egy háttérbe rakott program admin jogot kér, akkor a jelszó kérő ablak is a háttérben nyílik meg, nem erőszakoskodik. De egyébként semmi, pl. Gnomeon rendszeresen az üzenetküldő progik dobálják az ember arcába magukat, itt ilyen nincs.

ツ Headphones on - World off

(#30848) Vladi válasza #16820480 (#30846) üzenetére


Vladi
nagyúr

De elvben a háttérben fut, root joggal nem? Vagy hogy van ez?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30849) #16820480 válasza ntomka (#30847) üzenetére


#16820480
törölt tag

az epmathy nem dobálja magát, csak villog ott lent a sarokban, hogy új üzenet. egyedül a skype dobálja magát azok közül, amit használok, de mintha abban is be lehetne állítani.
amúgy kde alatt sem tetszett, hogy sima ablakban kéri a jelszót, ami _fölé_ odapofátlankodhat éppenséggel más. az lenne a jó, hogy ha már rákattintottam, akkor ne adja át senkinek a fókuszt.

Vladi: igen, elvileg futkosik, és nézi is a frissítéseket. mondjuk ez nem zavar, mert magától nem is indul a gui-ja. de amúgy nem adminként, mert különben a frissítés jóváhagyásához nem kérne jogot.

[ Szerkesztve ]

(#30850) Ventur@ válasza Vladi (#30835) üzenetére


Ventur@
senior tag

Köszönöm a jelszavas infót. Akkor megnyugodtam, hogy ez így van :R .

Viszont a tvtime-os problémám megoldása elhamarkodott volt :O . Újraindtás után egyszerüen az ikon eltünt a fenti tálcáról, menüből meg továbbra sem indul el. 1mp bevillan és ennyi. Asszem én itt feladtam :O :D . Ja és hab a tortán, hogy a Zapper-el sem megyen a tuner :D . Max nem nézek tv-t ubuntu alatt :) .

Köszöntem infót mégegyszer és maxi respect :R !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.