Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29151) ntomka válasza Vladi (#29150) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem.

sheratan: Placebó? Nem akarsz kimaradni a buliból? ;] :DDD

Rákerestem. Google rengeteg találatot kiad. Sokan küzdenek ezzel, és egész régi, 2007-es találatok is vannak. Nem igaz, hogy néha milyen őskövület bugok jönnek elő és senki hozzáértő ember nem javítja. :(

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29152) Kendek válasza ntomka (#29151) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vagy csak remeg az ujjad? ;] :DDD

(#29149) sheratan: Hát, nem mondom, hogy le kell, de tényleg elég idegesítő tud lenni. Persze ha hajlamos vagy elfeledkezni a rendszer időközönkénti frissítéséről, akkor inkább hagyjad. Mondjuk még akkor is eltudok képzelni egy sokkal "jobb" megoldást...

<-ƘƘ->

(#29153) hackeeeee válasza Kendek (#29152) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ilyesmi abban jelentkezik, hogy pl, be van téve ugye az ablaklista a panelre, indításkor nincs ott semmi ablak, de mutat egy sárga részt, mintha lenne ott egy ablak, és ekkor hiába kattingatok a menü gombra, egy ideig nem nyitja le. Ez pár mp, nem olyan sok, de néha zavaró tud lenni...

Véleményem szubjektív...

(#29154) klayton#1


klayton#1
tag

Valaki próbálta esetleg a cmus nevű programot? Letöltöttem, telepítettem, elindítottam, viszont nem látja az .mp3 file-okat, így sok hasznát eddig nem vettem..:D keresgéltem hasonló problémák után, de semmit nem találtam..

(#29155) #16820480 válasza Kendek (#29152) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem arról van szó, hoyg elfeledkezek a frissítésekről. hanem hogy rányomok, hogy oké, azokat a csomagokat akarom, és tegye fel. de közben mondjuk írnék fórumba, vagy msn-en, vagy akárhova. na ilyenkor k...tul idegesítő, hogy amikor befejezte a csomagok letöltését, és elkezdi őket telepíteni, akkor feldobja az ablakot. mert gépelnék be egy mondatot, és a fele nem íródik már be, mert a rohadt ablakkezelő átvált a frissítésekre... ráadásul a gombok nyomogatása ott is inputnak számít, ami szintén nem jó (pl. jön egy "biztosan szeretnéd ezt?" kérdés, én meg éppen az "y"-nál tartok gépelésben...)

(#29156) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

Sziasztok!

Lenne egy csak picit zavaró problémám, amiben segítségeteket kérném.
A 10.04-es rajtja óta használok Ubuntut, még új vagyok a dologhoz :-). Egy darab Lucid és egy Win7 van fent a gépen.
A problémám, hogy minden egyes frissítés alkalmával, ami a GRUB-ot érinti, növekszik a GRUB listában megjelenő elérhető oprendszerek száma. Értsd: mostanra elértünk oda, hogy már 4 Ubuntut lát a gépemen, plusz 4 helyreállítós, plusz memóritesztek, stb. Lassan nem fér ki a listán, ha lesz még pár frissítés...

Van valami módja, hogy szerkesszem a GRUB listát? Mindettől függetlenül tökéletesen működik minden, szal ha bonyolult, nem szaroznék sokat vele.

Köszi előre a válaszokat!

(#29157) klayton#1 válasza zsúrficsúr (#29156) üzenetére


klayton#1
tag

EZ remélem segít:)

(#29158) zsúrficsúr válasza klayton#1 (#29157) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Mármint gondolom a GRUB2-es másik link, de igen, ez az, köszönöm!

(#29159) ntomka válasza Kendek (#29152) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

(#29155) sheratan: Ez is egy gnóm átok. :( Minden ablakkal ezt csinálja, ami aktívitást vár a felhasználótól. Nem tud intelligensen villogni a panelen, hogy hé, velem történik valami, hanem dobálja fel eléd. Tényleg csak gnóm alatt találkozok ilyen primitív dolgokkal... :(

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29160) #16820480 válasza ntomka (#29159) üzenetére


#16820480
törölt tag

de nem, mert például a már megnyitott párbeszédablakok SOHA nem ugranak az arcodba, csak diszkrétan villognak a tálcán.
illetve új ablaknál is a pidgin feldobja, de nem lesz aktív az ablak, csak előtérbe kerül. asszem talán skype dobja fel aktívnak talán.

[ Szerkesztve ]

(#29161) hackeeeee válasza #16820480 (#29160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam asszem a skype se... :)

Véleményem szubjektív...

(#29162) ntomka válasza #16820480 (#29160) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát lehet. A lényeg, hogy észre vettem, hogy feldobálja váratlanul az ablakokat, és akárhogy nézzük, ez zavaró. Nemtom, a gnóm készítői használják is amit csinálnak? :U

ツ Headphones on - World off

(#29163) kenyesan


kenyesan
csendes tag

Sziasztok,

Ubuntu 10.04-en van egy problémám amit nem tudok megoldani. Egy laptopról van szó, VIA Unichrome vga-val. A probléma pedig az, hogy nincs csak grafikus felületem, vagyis a Crtl+Alt+F* kombinációra csak feketeséget kapok. Tény, hogy a vga nem a rendszer kedvence, grafikus felületet is csak xorg.conf szerkesztéssel sikerült összehozni. Igazából nem egy létkérdés, elég szokott lenni a terminál is. Létezik valami parancs amivel a grub és az X betöltése közötti felbontás állítható?

(#29164) hackeeeee válasza kenyesan (#29163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az elvileg ugye S3. Nincs hozzá külön vmi driver?

Véleményem szubjektív...

(#29165) kenyesan válasza hackeeeee (#29164) üzenetére


kenyesan
csendes tag

Igen S3. A rendszer jól ismeri fel ebből a szempontól, alapból az openchrome drivert rendeli hozzá. Grafikus felületen 1600*1200-as felbontással indul, állítható a képernyőfelbontásnál, de az eredmény "színes vonalak". Ezen az xorg.conf szerkesztés segített. Ha jól rémlik 9.10-el nem volt ilyen gondom.

(#29166) hackeeeee válasza kenyesan (#29165) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, hírtelen nekem egyéb ötletem nincs.. De jönnek úgyis a többiek, Ők hátha tudnak valami okosat. :)

Véleményem szubjektív...

(#29167) szimla65 válasza Kendek (#29142) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ezt az egészet,ezt a hosszút?

(#29168) szimla65 válasza Kendek (#29142) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ezt az egészet,ezt a hosszút?

(#29169) Kendek válasza szimla65 (#29167) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, persze, azért írtam. Ctrl+C aztán Ctrl+Shift+V majd Enter és várakozás.

<-ƘƘ->

(#29170) body007 válasza kenyesan (#29163) üzenetére


body007
addikt

Gugli talált párat, ez ígéretes lehet :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29171) kenyesan válasza body007 (#29170) üzenetére


kenyesan
csendes tag

Meghajlok előtted :R
A negyedik találat tartalmazta a megoldást, és működik is.

(#29172) szimla65 válasza Kendek (#29169) üzenetére


szimla65
aktív tag

OK Köszönöm.
Van megint egy problémám,filmet szerettem volna nézni a VLC player szaggat akadozik az MPlayer viszont ezt írja ki[link]

(#29173) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Nagy gondom lenne...
Adott egy régi ócska Compaq Deskpro EN (667Mhz, 512MB SD, 60GB IDE).
Felraktam az Ubuntu 10.04-et.
Live módban is megcsinálta, hogy eltűnt a felső "start menü". :(
De friss install után megjelent, tök jól... aztán frissítettem a rendszert és azóta nincs felső menü... van egy szürke csík, arra rákattintottam, de semmi... nem jön elő... Mi a baj?
Azért raktam fel erre, mert a Win XP-től szvsz jobb. :U
Alsó menü sincs, de az egy téma váltás után megjelent...

(#29174) Kendek válasza szimla65 (#29172) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

3D gyorsítás egyáltalán van? Vagyis ha kell, akkor a zárt meghajtót engedélyezted hozzá?
SMPlayerben próbáld állítani a kimeneti meghajtót valami másra (xv, gl, gl2, stb.): Opciók -> Beállítások -> Általános -> Videó -> Kimeneti meghajtó
Azon kívül pedig, bár tudom, hogy egyikőtök sem így csinálja, de a kepfeltoltes.hu ad egy olyat is, hogy "direkt link a képhez", azt inkább jobb linkelni, legalábbis kellemesebb azt megnyitni.

(#29173) DiVaD: Most akkor a "start menü", vagyis a Menü hiányzik, vagy kompletten az egész felső meg alsó panel tünedezik el?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29175) hackeeeee válasza Kendek (#29174) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem mondjuk a PlayOnLinux kezdi azzal, hogy nincs 3D gyorsítás a GMA4500-al...

Véleményem szubjektív...

(#29176) Kendek válasza hackeeeee (#29175) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De egyébként meg megy mondjuk a Compiz?

<-ƘƘ->

(#29177) hackeeeee válasza Kendek (#29176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah. Mozognak az ablakok, van átlátszóság is. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29178) DiVaD válasza Kendek (#29174) üzenetére


DiVaD
senior tag

is-is... :(
De most pl. megint csináltam egy restart-ot majd csökkentett gnome-ban indítottam el, és bejött mindkét panel. :U

(#29179) ntomka


ntomka
nagyúr

Nah, nem hagyott nyugodni a gondolat, és csak felraktam egy kubuntut, mert rájöttem, hogy úgy kell indítanom a gépet, hogy rajta legyen a gépen a hangkártya, csak akkor tudom beállítani az 5.1-et (mondjuk ez érdekes, de mindegy), utána le/fel csatolhatom, jól működik. És így már kubuntu alatt is jó a dolog, csak a kmixben nem jelenik meg a pulseaudio vezérlője. Amit Kendek linkelt videót, abban a csávóka pedig ott vezérli a fő hangerőt. Valami ötlet, hogy miért nem jelenik meg nekem is ott?

ツ Headphones on - World off

(#29180) Topitom


Topitom
csendes tag

Sziasztok! Egy megoldást keresek az OPENVPN-es csatlakozás megoldására. Elég kezdő vagyok a témában, de annyira tetszik az UBI, hogy szeretnék minden helyen vele dolgozni. Ennek csak az OVPN szab korlátot.

(#29181) body007 válasza Topitom (#29180) üzenetére


body007
addikt

Tessék, ezen leírás alapján el tudsz indulni (meg meg is csinálni, mivel én voltam a kérdező és nekem sikerül :) )

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29182) Topitom válasza body007 (#29181) üzenetére


Topitom
csendes tag

Köszönöm a segítséget próbálkozom. :Y

(#29183) ntomka válasza ntomka (#29179) üzenetére


ntomka
nagyúr

A KDE4.5 a nekem való! :C Csak a pulseaudiot használja kimenetnek, ha telepítve van, ennek megfelelően a kmixben is integrálódnak az eszközök. :C Cserébe ugyanúgy előjön az eszközsorrend probléma. Sebaj, ezzel még tudok élni. :D

ツ Headphones on - World off

(#29184) hackeeeee válasza ntomka (#29183) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nahtessék, megy ez. :D

Véleményem szubjektív...

(#29185) ntomka válasza hackeeeee (#29184) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jah, viszont borzasztó lassúak lettek az effektusok, pedig az alapértelmezett 4.4 gyors nekem. Nem igaz, hogy mindig van valami, ami hibádzik... :(

ツ Headphones on - World off

(#29186) ntomka válasza ntomka (#29185) üzenetére


ntomka
nagyúr

Probléma megoldva. Beállítási hiba volt, nem használta a vga-t. :)

ツ Headphones on - World off

(#29187) Kendek válasza ntomka (#29186) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De most akkor mit is használsz? A Linux Mintet KDE felülettel vagy Kubuntut? Majd lehet megnézem a Kubuntu formájában én is, csak a Maverick Daily Live-ot próbálom ki.

<-ƘƘ->

(#29188) DiVaD


DiVaD
senior tag

(#29189) ntomka válasza Kendek (#29187) üzenetére


ntomka
nagyúr

A Mint 9-nek még nem jött ki a KDE változata. Sima Kubuntu, de írtam is többször. :) Hogy mit használok? Az még el fog dőlni, hogy Gnome vagy KDE. Egyre jobb a 4-es KDE, bár a Compiz még mindig gyorsabb sokkal, mint a Kwin.

ツ Headphones on - World off

(#29190) ntomka válasza ntomka (#29189) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak szóba kellett hozni. :D

ツ Headphones on - World off

(#29191) yanna


yanna
őstag

Üdv!

Néhány napja sűrűbben olvasgatok Linuxxal kapcsolatban, azt hiszem szeretném közelebbről megismerni, és már rögtön itt az első kérdés. :K

Az Ubuntu és a Kubuntu között kizárólag csak a Gnome és a Kde a különbség, vagy másban is eltérnek? :F

(#29192) Vladi válasza DiVaD (#29178) üzenetére


Vladi
nagyúr

alt+f2
utána:
gnome-panel
parancs. Így?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29193) ntomka válasza yanna (#29191) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha tudod mi a kettő között a különbség, akkor tömören igen. :)

ツ Headphones on - World off

(#29194) yanna válasza ntomka (#29193) üzenetére


yanna
őstag

:R

Úgy gondolom tudom... :U , de ugye aki nem tudja annak sem tér el több mindenben... :)

(#29195) Kendek válasza yanna (#29191) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez már alapból éppen elég nagy különbség, hiszen az alapprogramok teljesen eltérőek. A Kubuntuban később, vagyis 1-2 kiadásnyival lemaradva jelennek meg bizonyos újítások mint az Ubuntuban, és van amit még mindig nem használ. Általában több a bug is benne, mivel valójában egy közösségi projekt az Ubuntun belül. Amúgy másban nemigazán térnek el, de ennyi éppen elég ahhoz, hogy érzetre két teljesen különböző oprendszernek tűnjenek.

<-ƘƘ->

(#29196) ntomka válasza Kendek (#29195) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én több bugot vélek felfedezni a sima ubuntuban, de mindegy is. :D Amúgy miben van lemaradva a kubuntu hozzá? Ugyanazt tudja a GTK specifikus dolgok és a design kivételével. :)

(#29194) yanna: Ha nem próbálkoztál még sosem linuxszal, akkor inkább a Linux Mintet ajánlom. Ubuntura épül, de egy kép ponton barátibb. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29197) upszilon


upszilon
őstag

Segítsetek légyszi!

Addig-addig építgettem a saját rendszeremet (Remastersys-el kimentve), amíg egyszer-csak már xp mellé telepítve nem adott az indítómenüben windows elindítási opciót. Vajon mit szedtem ki amivel eltűnt? ...ééés vajon hogyan tehetném vissza bele?

(#29198) yanna válasza Kendek (#29195) üzenetére


yanna
őstag

:R

Eddigi "tudásom" szerint én is ezt szűrtem le, és kicsit tetszetősnek is tűnik, hogy ha a Gnome mellett Kde is van valóban szinte két rendszernek hat. :D

(#29199) Kendek válasza upszilon (#29197) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valószínűleg nem állíthattad el magadtól, úgyhogy próbálj futtatni egy
sudo update-grub
parancsot és egyből látod, hogy megtalálta-e az XP-t. Ha nem, akkor csekkold le, hogy a /etc/default/grub fájlba nem került-e be egy olyan, hogy
GRUB_DISABLE_OS_PROBER="true"
Ha igen, akkor azt töröld és futtasd az előbbi parancsot.
Ha semmi, akkor ellenőrizd, hogy a /etc/grub.d/30_os-prober fájl a helyén van-e. Ha nincs, akkor telepítsed újra a grub-common csomagot és ha kell futtasd a fenti parancsot.

(#29196) ntomka: értesítési rendszer, ureadahead, boot splash, különböző cache fájlok (pl. menü cache), netbook kiadás, PulseAudio, meg mit tom én, jó pár dolog ami csak később vagy soha nem került integrálásra az Ubuntuhoz képest, vagy éppen csak később jelent meg.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29200) harry


harry
veterán

Ha virtuális gépre OS-t telepítek (vagy később használom... tehát sokat használom a lemezt), akkor a fizikai gépemen az ntfs-3g használat felugrik ~98% fölé, és nagyon-nagyon belassul az egész virtgép. Ha ntfs-ről átrakom ext3-ra, akkor nincs ilyen gond.
Eddig Jaunty default driver volt, most felraktam az utolsó stable verziót (ntfs-3g 2010.5.22), de nem tapasztaltam különbséget.
Igazából eléggé furcsállom a dolgot, tavaly nyár előtt nem volt ilyen problémám, akkor jelentkezett először. Ez mégis miért van :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.