Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29901) Kendek válasza yanna (#29900) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Firefox alatt nekem is csak sokadszori kattintásra érzékeli, hogy akarok valamit, de Opera alatt csont nélkül megy. Mondjuk ez nem meglepő, mert a Youtube-nál is megállapítottuk ezt már egy hónapja talán, azóta meg nem változott a helyzet, legalábbis úgy néz ki.

<-ƘƘ->

(#29902) yanna válasza Kendek (#29901) üzenetére


yanna
őstag

Akkor ez FF bug?

Még mindig az alap Ubuntut nézegetem, próbálgatom, már a splash-t is kicsaptam, egyre jobban belopja magát a szívembe.

(Ahhhaaa, a speedtest.net- en is 77-ik kettyintésre indult a teszt.)

[ Szerkesztve ]

(#29903) Kendek válasza yanna (#29902) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Inkább csak az új Operában sokat gyúrtak erre, mert a régebbin ugyanúgy nem ment mint most Firefoxon. Ettől függetlenül még az Adobe Flash Playert mondanám inkább bugosnak.
Éppen ma néztem és majdnem, hogy az RTL Most is jobban megy a MoonLighttal. Ott nincsenek ilyen kattintásos problémák sem. Bár igaz, hogy örülhetünk (már aki), hogy egyáltalán megy, mert nemrég még nem játszotta a videókat.

<-ƘƘ->

(#29904) yanna válasza Kendek (#29903) üzenetére


yanna
őstag

Hmm, ha nem szanszkrit tájszólással lenne ez, talán kevésbé lennék oktondi.

(#29905) ntomka válasza yanna (#29904) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ebből az derül ki, hogy a flashben van bizony egy bug, de mivel az Adobe (tudjuk jól) szarik bele, a böngészőgyártók és a közösségek próbálnak tenni valamit. A Chrome teljesértékűen kezeli a problémát már, Kendek szerint az Opera is, a Mozilla meg lassúcska, mint mindig.

ツ Headphones on - World off

(#29906) hackeeeee válasza hackeeeee (#29892) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valaki? :)

Véleményem szubjektív...

(#29907) body007 válasza hackeeeee (#29906) üzenetére


body007
addikt

pulse bug :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29908) Xmodule válasza ntomka (#29905) üzenetére


Xmodule
őstag

rtl most nem indul el nekem chrome -ban pedig fent van a silverlight is.. :( azaz nem pont az hanem valami mas nevu alternativa

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29909) yanna


yanna
őstag

Szerencsétekre most nem leszek 2-3 napig :D , az viszont tuti, hogy "sudosu-val meg apdget-tel fogok álmodni, mint már egy jó pár alkalommal. :K

[ Szerkesztve ]

(#29910) hackeeeee válasza body007 (#29907) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, remek. Örülök neki.. :\

Véleményem szubjektív...

(#29911) Kendek válasza Xmodule (#29908) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az MoonLight és van külön Chrome-ra belőle plugin. Mondjuk annak a telepítését és beüzemelését nem tudom leírni, mert az kicsit másabb mint az Operás és Firefoxos, de a lényeg, hogy a legújabb verza kell, hogy az RTL Mostos videók menjenek. Nálam remekül viszi őket most mindkét böngészőben, jobb mint a régebbi flash videók.

<-ƘƘ->

(#29912) Xmodule válasza Kendek (#29911) üzenetére


Xmodule
őstag

pedig en letöltöttem innen es telepitettem de semmi. bejön a video felvillan az a töltö kör aztan fekete . semmi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29913) Kendek válasza Xmodule (#29912) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet, hogy akkor Chrome-al nem megy jól, ezt nem tudom, nem használom. Ha érdekel, akkor a másik fajta plugin beüzemelését (ami a Firefoxhoz való) eltudom magyarázni és megnézheted a rókával is.

<-ƘƘ->

(#29914) Xmodule válasza Kendek (#29913) üzenetére


Xmodule
őstag

okes.erdekel a rokas akkor. aztan remelem megoldjak majd chromra is:) showder klubbot szeretem nezni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29915) Kendek válasza Xmodule (#29914) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szal letöltöd akkor a novell-moonlight-2.99.0.8-x86_64.xpi nevű fájlt. Archívumkezelővel nyisd meg és csomagold ki belőle a plugins könyvtárból a moonlight könyvtárat és a libmoonloaderxpi.so fájlt a /usr/lib/mozilla/plugins könyvtárba.
Nyisd meg a Firefoxot, navigálj el az RTL Most oldalára, ott próbálj lejátszani egy ilyen Silverlightos videót. Először a kodekeket tölti le és telepíti, majd ha végzett, akkor nyomj egy F5 billentyűt az oldal újratöltéséhez. Ekkor már rendben lefogja játszani a videót.
Ennyi lenne a dolog. Amúgy nem tudom, hogy hivatalosan hogyan kellene telepíteni (de bizonyára nem így), én csak belenéztem ebbe az xpi-s fájlba és ösztönösen cselekedtem. :D

<-ƘƘ->

(#29916) Sweet Lou 6 válasza Kendek (#29911) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hm nálam is szépen megy, nem is tudtam, hogy most már Moonlight-al is lehet nézni. Ennek nagyon örülök :))

sweetlou6.wordpress.com

(#29917) body007


body007
addikt

Na csak nem hagy nyugodni ez a opera téma. Terminálból nézve a dolgot ilyen hibákat dob, majd kilép és visszakapom a promt-ot:

Error: Couldn't find per display information
opera: Plug-in 18340 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(<unknown>:17506): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `object->ref_count > 0' failed

(<unknown>:17506): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `object->ref_count > 0' failed

Valami plugin nem válaszol, és bezárja. Utána blokkolja, majd nem tudom mit csinál :D Mit kezdjek vele?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29918) logarithm


logarithm
őstag

Sziasztok,

Felraktam a kis netbookomra az ubuntu netbook verziót, de kapásból nem ismeri fel a wifi eszközöm, valami megoldás? HP 5101.

(#29919) Kendek válasza logarithm (#29918) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosan milyen vezérlőről van szó? Mert ugyanazon típusú gépekbe adott esetben 2-3 fajtát is beszerelnek, attól függően, hogy mi van raktáron.
Futtass egy lspci parancsot, ott kifogja írni.
Elképzelhető, hogy zárt meghajtót kell engedélyezni, de az is lehet, hogy egyáltalán nem kezelt még, akkor pedig Ndiswrapper lehet a megoldás. Mindenekelőtt ellenőrizd, hogy be van-e kapcsolva az eszköz.

<-ƘƘ->

(#29920) fradi81


fradi81
veterán

hello
frissítés után ubunti nem indul el, a home mappában lévő fiókom mappáját hogyan lehet láthatóvá tenni live cdről? [link]

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#29921) Darahian


Darahian
tag

Bácsik!

Hosszú dual-boot renszer használat után gondoltam egy nagyot, és letakarítottam a M$ terméket, hogy megpróbáljam tisztán Ubuntuval. Mivel azonban imádok játszani, Ubuntu alá feltelepítettem a jó régi Team Fortress 2 installomat.

1.) a Wine 1.2 verzióját telepítettem,
2.) fent vannak a M$ fontok,
3.) fent van a Winetricks segítségével a DX9 is
4.) a Steam kliens, az install és a frissítés is lement.
5.) kiegészítettem a SET LAUNCH OPTIONS -t a következőkkel:
-novid -high -heapsize 1048576 -dxlevel 80 -noborder -window -w 1280 -h 960
Egyszóval mindent megtettem azért, hogy a magas prioritással, alacsony követelményekkel, viszonylag barátságos felbontással futtassam a játékot.
Minden rendben lévőnek tűnt...

...aztán érdekes módon a játék közben ~10perc után 1-2 FPS értékre belassult a gép, mint amikor nem megfelelően tettem volna fel a DX9-et, vagy elfogyott volna a memória, mittudomén.

Mindezt az alábbi konfiggal:
- processzor: Core 2 Duo E8400 @3,00 GHz.
- Alaplap: Gigabyte EP45-DS3R.
- Videokártya: nVidia GeForce 8600 GTS.
- RAM: 2 * 1,0GB (DDR2 PCR2-6400) - dualban müködnek.

...ezzel a konfiggal XP alatt röhögve ment a dolog - meg még egy csomó másik is - mire lehet még szükség??
Van valakinek tapasztalata a témában?

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#29922) Kendek válasza fradi81 (#29920) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Titkosított a saját könyvtárad vagy mi? Bár én ezt még nem néztem, de logikusnak tűnik, hogy az ecryptfs-utils csomagot fel kell telepíteni hozzá, mert abban van az ecryptfs-mount-private fájl is.
Amúgy miért nem indul el, vagyis hol akad el a rendszer betöltése?

<-ƘƘ->

(#29923) fradi81 válasza Kendek (#29922) üzenetére


fradi81
veterán

Úgylátszik telepítésnél titkosítva lett, vagy utána. Bejön az ubuntu felirat tölt egy darabig, aztán megáll, akármelyik kernellel indítom. Most próbálnám kimenteni a home mappámat.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#29924) Sweet Lou 6 válasza Darahian (#29921) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha imádsz játszani, kár volt letörölni a Windowsod...

sweetlou6.wordpress.com

(#29925) Kendek válasza fradi81 (#29923) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindenképpen tedd fel akkor azt a csomagot, az tutira kell hozzá.
Helyreállítás módban is próbáltad indítani a rendszert?

<-ƘƘ->

(#29926) logarithm válasza Kendek (#29919) üzenetére


logarithm
őstag

Az eszköz be van kapcsolva, természetesen.
Róla van szó:
Broadcom 43224AG 802.11a/b/g/draft-n Wi-Fi Adapter

(#29927) Xmodule válasza Darahian (#29921) üzenetére


Xmodule
őstag

Szerintem kar a wine -al szenvedni.ott a csomagkezeloben a playonlinux.en tegnap tettem fel es 99% osan megy.csak hang nincs a jatekban amit amugy is ki szoktam kspcsolni

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29928) Kendek válasza logarithm (#29926) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az zárt meghajtós lenne mindenképp, de ha nem ajánlott fel ilyen telepítését, akkor Ndiswrapperrel kell beüzemelni. A következőket kell tenned akkor:
Töltsd le a Windowsos drivert amit jómagam csomagoltam be neked, mert szokás szerint egy exe-s telepítő lenne a cucc. Ezt aztán csomagold ki valahova.
Tedd fel az Ndiswrappert egy csomagkezelővel, például:
sudo apt-get install ndisgtk

Indítsad el az alkalmazást, majd telepítsed a drivert. Egyszerűen csak be kell tallóznod az inf fájlt. Elvileg ennyi lenne, működnie kell ezután az eszköznek.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29929) bpx válasza logarithm (#29926) üzenetére


bpx
őstag

szintén Broadcom wifi, nálam ez megoldotta: [link]

(#29930) sh4d0w válasza Darahian (#29921) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha játszani akarsz, rakd vissza a Windows-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#29931) martin66


martin66
senior tag

Üdv! Újra!
Nos a panaszom az lenne, hogy nem tudom felrakni a Windows 7-et Ubuntu alatt.
Történet:
A pendrive jó nem amiatt megbeszéltük...
a Boot 1.USB-FDD 2. USB-HDD 3. USB-ZIP
Amióta feltettem az Ubuntut az az 3-4 napja azóta egyszer sem bootolt, csak Pendriveval csinálhatom mert nincs a gépembe dvd lejátszó.
Amikor fent volt a win 7 akkor tudtam Bootolni mert feltudtam rakni az Ubuntut, de amióta nem win7-em van azóta egyszer sem jöttbe a Boot. Próbáltam azt, hogy az Ubuntuba az indító lemez készítőbe csináltam egy Ubuntut, nem bootolt nem tudtam újra rakni. Win7-ről bátyám csináll egy Win7-es cucost a Pendrive-ra, nem idul nem tudom feltenni a Win7-et.
Itt szerintem valamit az Ubuntu cseszett el a BIOS-ba mivel azóta nem működik. Ki jelentem a pendrive jó mert másik géppel működik csak nálam nem amióta _Linux van fent.
Ez miért lehet? A configom az adatlapomon megtalálható!
Nagyon várom a válaszotokat!
Köszi!
Üdv: Martin

(#29932) J97


J97
tag

Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy időnként csak úgy magátol random bezáródik a pidgin alkalmazás minden ablakával együtt. Találkozott már valaki ezzel a problémával, megoldás esetleg?

OS dist. Ubuntu 10.04 LTS – Lucid Lynx
Kernel version: Linux version 2.6.32-24-generic

Vas:

BenQ Joybook R55E

CPU1: Genuine Intel(R) CPU T2050 @ 1.60GHz stepping 08
Intel 945GM Chipset
GMA950
2GB rendszer memória
Swap partíció nincs

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#29933) Kendek válasza martin66 (#29931) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mikor bejön a bootválasztó menü (F12), akkor normálisan kiírja az eszköz nevét? Az ilyen, hogy USB-FDD meg HDD nem jó, nem így kellene kiírnia neki, hanem konkrétan. Gigabyte lappal jártam már így én is, de írtam már ezt.
Az Ubuntunak semmi köze sem lehet a dologhoz, kizárt, hogy a BIOS-ba tudott volna írni. Maximum egy CMOS resetet csinálj, de magába a ROM-ba nem írhatott.
Ez az állításod ugyan 100%-osan igaz lehet, hogy "nem tudom felrakni a Windows 7-et Ubuntu alatt", mert az valóban képtelenség. De az Ubuntu be sem töltődik még mikor a pendrive-ot kiválasztod, nem szólhat bele. Ha kételkedsz akkor húzd le a merevlemezt addig.

(#29932) J97: Nem használom a Pidgint, így nem is találkozhattam a jelenséggel, de esetleg segíthet a problémán az alkalmazás frissítése. Elérhető már a 2.7.3-as verzió is, míg a Lucid tárolójában a 2.6.6-os van.

<-ƘƘ->

(#29934) sh4d0w válasza martin66 (#29931) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

OS nem nyúl a BIOS-ba, legfeljebb kernel szinten felülbírálhatja. Nálad ez sem jöhet szóba, mert nincs kernel, ami fusson.

Valamilyen hibaüzenetet kapsz?

https://www.coreinfinity.tech

(#29935) toxin2 válasza J97 (#29932) üzenetére


toxin2
tag

Szerintem fizikai/swap memória, vagy kernel memóriakezelési gondod lesz.
Nálam még egyszer sem lépett ki a pidgin. Készíts swapet első körben.
Ha nincs hely swap partíciónak, akkor swapfájlt. Ha ezzel nem oldódik meg a gondod,
akkor bootmenüben futtasd le a teljes memtest86 tesztet. Ha ez is ok, akkor
kernelfrissítéssel próbálkozhatsz még. De ezek csak az én meglátásaim. :)
(csak tippek)

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#29936) logarithm válasza Kendek (#29928) üzenetére


logarithm
őstag

Ez az üzenet fogad amikor, beírom a parancsot, "Az alábbi csomag nem található: ndisgtk"
ezzel meg is áll a tudományom :)

(#29937) logarithm válasza bpx (#29929) üzenetére


logarithm
őstag

Nem tudok egyszerűen wired connectiont létrehozni, lehet nem látja azt a "kártyát" sem :N

(#29938) Kendek válasza logarithm (#29936) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha sikerült már a bcmwl-kernel-source csomag és a zárt meghajtó telepítésével üzembe helyezned, akkor mindegy is. Amúgy a main tárolóban van, szóval fura, ha nem találja, de keress rá a Synapticban is.

(#29937) logarithm: A vezetékes hálózat az más, annak semmi köze a Wi-Fi eszközhöz.

<-ƘƘ->

(#29939) hackeeeee válasza Darahian (#29921) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha játszani akarsz, akkor maradj a windows-nál. Tény, hogy mennek ezek a dolgok Linux alatt is, de nem az igazi ez az egész wine-os megoldás így. Tehát, előfordulhatnak ilyen dolgok, van akinél minden gond nélkül megy, van akinél meg semmi sem...

Szóval ha sokat játszol, akkor win vissza, ahogy ezt már alattam is javasolták. :)

Véleményem szubjektív...

(#29940) martin66 válasza sh4d0w (#29934) üzenetére


martin66
senior tag

Amikor bejön a bootválasztó akkor úgy ahogy mondtom USB-FDD így jelennek meg..
Lehet, hogy nincs köze de azóta nem tudom újrarakni az OS-t. "Maximum egy CMOS resetet csinálj, de magába a ROM-ba nem írhatott." ezt írd le pls pontosabban. "Ez az állításod ugyan 100%-osan igaz lehet, hogy "nem tudom felrakni a Windows 7-et Ubuntu alatt", mert az valóban képtelenség." ezt úgy értettem, hogy Ubuntu van fent Os ként és helyére egy win7-et akarok. DE MIÉRT NEM TUDOM FEL TENNI A WIN7-ET?? MIÉRT NEM BOOTOLBE?? ezt kédezem de még nem tudtatok mondani olyat ami miatt menne :(.

(#29934) sh4d0w

Nem kapok semmilyen hiba üzenetet. Amikor kéne Bootolnia akkor szimplán megy tovább és betöltődik a Linux... De miért? miért nem bootol?
Erre kellene a megoldás, Köszi.
Martin

(#29941) hackeeeee válasza martin66 (#29940) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elsődleges boot az optikai meghajtó, vagy indításkor ha kiválasztod a meghajtót, akkor sem bootol lemezről? Ne a grub-bal próbálj bootolni, hanem biosból eleve, tehát pl. indításkor írja, hogy vmelyik F billentyűt nyom a boot menühoz, akkor ott nyomd meg, vagy bios-ban rakd elsődlegesre az optikai meghajtót. (ha így van akkor nemtom...)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29942) x123456 válasza martin66 (#29931) üzenetére


x123456
aktív tag

Egészen véletlenül nem lehet, hogy az ubuntu telepítését windows alól indítottad?

(#29943) sh4d0w válasza martin66 (#29940) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Próbáld meg DVD-ről indítani a Win7 telepítőt, előttem írták, mit kell állítani BIOS-ban.

https://www.coreinfinity.tech

(#29944) Sweet Lou 6 válasza martin66 (#29940) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Miután bekapcsolod a géped, nyomkodd serényen az F12-őt, majd a megjelenő menüben válaszd a CD/DVD lehetőséget. Így be kell, hogy bootoljon a Windows7.

sweetlou6.wordpress.com

(#29945) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ti aztán figyeltek, írta, hogy nincsen optikai meghajtója. Éppen ezért szenved itt a pendrive-os megoldással.

(#29940) martin66: CMOS resetet úgy kell csinálni, hogy leveszed a ház oldalát, aztán megkeresed a jumpert, aminek rövidre zárásával a BIOS beállításait törölheted (persze kikapcsolt és lehetőleg áramtalanított állapotban). Esetleg ez segíthet a problémádon ha azelőtt jó volt, de persze nem biztos.
Ha nem lesz jó, akkor viszont tényleg szükséged lesz egy optikai meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29946) x123456 válasza Kendek (#29945) üzenetére


x123456
aktív tag

Ami nem teljesen tiszta: a win7 hogy került a gépére... az jutott eszembe, hogy linuxot ugyan gond nélkül lehet pendrive-ról is bootolni/telepíteni, de vajon a win7 is megy így?

(#29947) LW válasza martin66 (#29940) üzenetére


LW
őstag

Hey-ho!

A hozzászólások végfutása után ez a kép állt össze bennem.

Telepítettél egy Ubuntu linux rendszert. (valamilyen eszközről)
Van egy win7ed, amit egy bootolható USB eszközre(pendrivera) írtál.
Be szeretnél bootolni róla, de a géped a pendrive helyett a HDDről tölti be a rendszert.

Nos a gondodat a következők okozhatják (általam vélt valószínűségi rend szerint):
1. A pendrive tartalma nem bootolható formátumban van. (Próbáld ki bátyád gépén, hogy be tudsz e tölteni)
2. Az alaplapod BIOS-a helytelen sorrendben tölti be a rendszert. (Állítsd be rendesen)
3. Az alaplapod BIOS-ában le van tiltva egy funkció, valami el van állítva, ami miatt nem jöhet létre az USB eszközről való rendszerbetöltés. (Load Defaults / CMOS reset)
4. Nem működik az USB port. (ellenőrizd)
5. Valami egyéb elvi hiba, amit nem vettem számon
6. Hardveres hiba

x12356: Én már telepítettem win7et pendriveról minden gond nélkül.

Üdv. LW (Reactorx2)

[ Szerkesztve ]

(#29948) Kendek válasza x123456 (#29946) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, hogy lehet Windows 7-et pendrive-ról telepíteni, még programot is csinált hozzá a Microsoft (amúgy már Vistát is lehetett).

(#29947) LW: Egyes pont kilőve, kettes pont kilőve, hármas pont kilőve, de a CMOS reset azért nem árthat, négyes pont elvileg kilőve (többször rákérdeztem, hogy látja-e a boot menüben a pendrive-ot). A Gigabyte alaplapra gyanakszom amúgy én is, az USB kezelésükkel volt már nekem is gondom és hasonló szitu is állt elő nálam is.

<-ƘƘ->

(#29949) LW válasza Kendek (#29948) üzenetére


LW
őstag

Szerintem az 1. pont lesz a gond.

Az ubuntu honnan települt fel?

(#29950) Kendek válasza LW (#29949) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De már írta, hogy többféle cuccal is megkreálta a bootolható pendrive-ot és más gépen működött csak az övén nem. :U
Az Ubuntu telepítését is írta már, hogy mikor elsőre próbálta, akkor ment a pendrive-os telepítés (ezért van most a gépén fent), de aztán mikor újra szerette volna telepíteni akkor már nem. :U

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.