Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30301) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Szeretnék telepiteni egy servert CF kártyára. Van itthon egy 512-es ami szerintem arra amire nekem kell elég lenne. Telepitéskor ellenben leáll a particionáló mivel a lemez tul kicsi. Van rá lehetőség hogy valahogy feloperáljam rá, valami "kicsi" módban és csak azokat a csomagokat tegyem fel amire szükségem van?? Ha igen hogyan??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30302) xubuntu


xubuntu
csendes tag

sziasztok :)
új vagyok ezen az oldalon, meg pár hónapos a linux használók csapatában ;)
Xubuntut használok, mert az öreg notim ezt bírta el az ubuntuk közül....
gyakorlatilag az abszolut kezdő kategóriába tartozom :DDD
kezdésnek két kérdésem lenne :U
az első: a napokban, ha jól érzékeltem, megújult az ubuntu.hu fóruma.....
ez nálam úgy jelentkezett, hogy baloldalon látom a belépéshez szükséges helyeket, utána nagy fehérség és a monitor jobb szélén a tényleges fórumból soronként jobb esetben az első betű :O
a második: a rendszer újratelepítése után az eddig remekül működő külső usb-s adapterrel már nem tudok kapcsolódni a routerre :(
a jelszó beírása után egy ablak jelenik meg az alábbi szöveggel:

A "Hálózatkezelő kisalkalmazás" (/usr/bin/nm-applet) alkalmazás nem tud hozzáférni az alapértelmezett kulcstartóhoz, mert zárva van.

na itt kéri a rendszerhez szükséges jelszavamat, amit nem fogad el, és újra kéri.....
közben a jobb felső sarokban pörög a keresés, de nem jár sikerrel :O

szerintetek van megoldás?
még valami! a Terminálos megoldás szóba se jöhet :(
előre is köszönöm! :R

(#30303) sh4d0w válasza quby (#30301) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ubuntu Server (CLI) Installation

* 300 MHz x86 processor
* 128 MiB of system memory (RAM)
* 1 GB of disk space
* Graphics card and monitor capable of 640x480
* CD-ROM drive

512 MB nem elég és nincs mini install image. Egyébként sem javasolt flashre ilyet telepíteni, mert hamar kinyiírja a sok írási művelet.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#30304) #16820480 válasza Kendek (#30295) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, akkor egyelőre maradok a jelenlegi rendszernél. olyan jól el van látva minden most 3rd party tárolók terén is, hogy inkább nem piszkálom. biztos öregszem :)

(#30305) Kendek válasza quby (#30301) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy Ubuntu MinimalCD-ből kiindulva azért ellehet érni amit szeretnél, de tényleg nem érdemes ilyenekre telepíteni, mert igen hamar feldobhatja a karesz a talpát. Persze lehet azért finomítani rajta, hogy kíméletesebben bánjon a rendszer vele, és ha csak olvasás van főleg, akkor annyira nem gáz.

(#30302) xubuntu: Jobb egérgomb a hálózatkezelő ikonjára -> Kapcsolatok szerkesztése -> Vezeték nélküli -> Szerkesztés -> Elérhető minden felhasználónak, ezt pipáld be.
Most nem tudom megnézni, de gondolom Xubuntun is ugyanígy megy ez. Más nem töröld a kapcsolatot és csatlakozz újra.

<-ƘƘ->

(#30306) PuMbA válasza Kendek (#30293) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, a Maverickben már egész jól működik az open driver a régi ATI kártyákkal.

sh4d0w: azokkal tényleg nincs sok baj, de meggyűlne a bajod egy HD szériás kártyával amikor megpróbálnád beüzemelni a hardveres videó gyorsítást ami ráadásul néha működik csak rendesen. Szóval valamit tud a kártyád, de használni nem tudod.

[ Szerkesztve ]

(#30307) quby válasza Kendek (#30305) üzenetére


quby
őstag

A mostani rendszer már két éve ment egy pendrive-ról, de most szétszedtem, és sikerült eltörnöm a pen nyákját....:( ugyhogy muszály csere. Nem volt swap, ugyhogy gyakorlatilag csak a log iródott rá. mellesleg ha 2 évente ki kell cseréljem a kártyát 2,5k értékben az nekem belefér. A /home már vinyón lenne, szal csak maga rendszer lenne a CF-en.

Másik kérdés: Itt azt olvasom hogy a bootot érdemes másik particióra, a többit LVM-re tenni. Mekkora partició kell a bootnak és mi is az az LVM (a rövidités tudom mit jelent, de nem tudom mik az elönyei hátrányai)? Ha monnyuk veszek egy 2 gigás CF-et akkor az 512-es a boot a 2 gigás meg LVM-nek particionálva lenne a rendszer. Swap továbra sem lenne, nem látom értelmét 2 giga rammal.
Egyébként homserver a dolog semmi extrát nem csinál csak routol torrentezik FTP/fájlszerver lenne egy 4-5 gépes hálóban...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30308) sh4d0w válasza Kendek (#30305) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Egy szerver rendszer esetén elvárni a kevés írási műveletet... már önmagában a naplózó fájlrendszer is sokat ír és akkor még ott vannak a /swap, /proc, /tmp, /var fájlrendszerek, amik szintén sok írást igényelnek...

https://www.coreinfinity.tech

(#30309) ntomka válasza sh4d0w (#30308) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha sok memóriája van, akkor a swapot ki is lehet akár kapcsolni, ha a tmp rendesen van használva, akkor a log könyvtárakkal együtt mehet a memóriába.

Más: Firefox és Elementary felhasználóknak jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30310) quby válasza ntomka (#30309) üzenetére


quby
őstag

Ez hogyan kivitelezhető? Már erröl is olvastam higy a log gyűlik a ram-ba és ha "összejön" egy adag akkor kiirja. mit értesz az alatt hogy a /tmp rendesen van használva?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30311) ntomka válasza quby (#30310) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

Pl. az alkalmazások takarítanak maguk után.

ツ Headphones on - World off

(#30312) xubuntu válasza Kendek (#30305) üzenetére


xubuntu
csendes tag

ezeket már korábban kipróbáltam, sőt most megint, de semmi :(
közben egy másik gépen kipróbáltuk az adaptert, hátha az a rossz....de ott símán működött...engem az a szöveg zavar, ami az alapértelmezett kulcstartóval kapcsolatos....egyáltalán mi az?

(#30313) Kendek válasza xubuntu (#30312) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valószínűleg meg kellett adnod egy jelszót a hálózatkezelőnek (talán még Live rendszert futtatva a telepítés előtt), azt pedig most elfelejtetted. Töröld a ~/.gnome2/keyrings könyvtárat és valószínűleg jó lesz, újra megadhatod a jelszót.
De a Beállítások -> Jelszavak és titkosítási kulcsoknál is valószínűleg megtalálod és törölheted a szóban forgó jelszót.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30314) Nowhereman válasza Kendek (#30300) üzenetére


Nowhereman
őstag

azzal megy, de 3D gyorsítás csak a X1xxx-ekig van vele. ezért írtam hogy a cucc R3650-es

Utánam a kondenzcsik!

(#30315) Kendek válasza Nowhereman (#30314) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HD 4000-es szériáig van Lucid alatt alapból és Mavericknél már a HD 5000, de a HD 6000 is támogatott lesz (később). Vagyis hivatalosan az utóbbiak nem, de újabb kernellel és a xorg-edgers tárolóval mindenképp.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30316) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

@Kendek:

Rendszermentben frissítéskor a konzolban észrevettem, hogy némely ékezetes karakter helyén ? van, ez "normális" v egyedi eset? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30317) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Kipróbáltam BackTrack 4 live cd-t de nem tudok rájönni hogyan lehetne rávenni,hogy a mellete futó hdd-re vagy pendrive-ra mentsem a fájlokat ,változásokat,stb

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#30318) Sas madár


Sas madár
őstag

Mindenki sokat éjszakázott? :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#30319) Kendek válasza hackeeeee (#30316) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most pontosan melyik konzolra gondolsz? Kubuntut használsz? Mert frissítést lehet indítani a rendszerment -r paranccsal gyakorlatilag bármelyikben.
Egyébként ha mondjuk tty1-re váltasz és ott nézed, akkor az ű meg az ő betűvel vannak problémák. De leginkább ugye annál jelentkezik ilyesmi ami nem tud UTF-8-at.
Pár kérdőjel mondjuk nem gáz és mintha emlékeznék rá én is, hogy volt, de most már nem látom.

<-ƘƘ->

(#30320) upszilon válasza Kendek (#30319) üzenetére


upszilon
őstag

Légyszike írjátok meg (elég felsorolásszerűen) azokat a progikat amiket a gyári disztróhoz képes pluszban felraktatok, és ami nélkül nem tudnátok elképzelni a linuxotokat. Előre is köszönöm!

(#30321) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Meg vagyok elégedve ezzel az operációs rendszerrel, egyetlen gondom van most vele. Anyumnak felraktam, de az internettel meggyűlt a bajom, sehogy se jön össze a kapcsolat.
Valaki használ esetleg Vodafone mobil internetet Linux alatt? Gondolom nem nagyon, de azért hátha... :U

(#30322) Kendek válasza Boxer001 (#30321) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Google segítségével találhatsz jó pár leírást, aminek segítségével betudod üzemelni.
De ha minden igaz, akkor elég, hogyha feltelepíted a comgt csomagot (universe tároló) és ennek a segítségével már könnyedén menni fog a dolog.

<-ƘƘ->

(#30323) Boxer001 válasza Kendek (#30322) üzenetére


Boxer001
veterán

Na pont egy ilyen csomagban reménykedtem.
Letöltöttem ezt a cuccot, kicsomagolta. Abszolút nem értek a linuxhoz, semmilyen indítófájlt nem látok...ezzel mit kell csinálni, be kell másolni valahová, vagy... :U

[ Szerkesztve ]

(#30324) Sas madár válasza Sas madár (#30317) üzenetére


Sas madár
őstag

Senki sem tudja?

Esetleg a live cd-ről meg lehet formázni egy kisebb vinyót és azt alkalmazná automatikusan?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#30325) hackeeeee válasza Kendek (#30319) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ubuntu-t használok. :K

Terminálra gondoltam, csak hülyeséget mondtam. :) :B Tehát ahogy leellenőrzi a tárolókat a rendszerfrissítés, ott pár névben látok kérdőjelet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30326) Kendek válasza Boxer001 (#30323) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezzel sem lehet olyan egyszerű és nem is biztos, hogy menni fog. Terminálba beírod, hogy
comgt
aztán valamit csak kiad. Esetleg olvasgasd a manuált:
man comgt

De az lenne a legjobb, ha a modem pontos típusára (az Ubuntu szóval) rákeresnél. Ha támogatott, akkor csak pár csomagot kell letölteni elvileg és azokkal ténykedni. Régen csináltam már, nem emlékszem pontosan, de nekem sikerült, ha nem is volt olyan egyszerű elsőre.

(#30325) hackeeeee: És ez zavaró vagy mi? Ha a Gnome terminálban futtatod, akkor is olyan?

<-ƘƘ->

(#30327) hackeeeee válasza Kendek (#30326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gnome vanik ugye... Elindítom a frissítést, és bejön az ablak és teszi a dolgát.

Számra nem zavaró, mert ugye a végeredmény a fontos. :D Csak észrevettem, és gondoltam megemlítem, mert nem tudtam, hogy ez esetlegesen valami hiba lehet-e, vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30328) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Múltkor már szenvedtem a dell noti broadcom b43 wifi beüzemelésével a 10.04 ubuntun.Sajnos akkor nem sikerült,pedig leszedtem a magyarubi honlapján levő elméletileg működő beintegrált Broadcom B43 driveres verziót.Így sem működött,csak annyi van,hogy villagitt a wifi kártya aktivitását jelző lámpa a laptokon de sajnos semmilyen hálózathoz nem tudok kapcsolódni.Mint láttam a neten másoknak is van gondja az újabb ubuntuval ebben az ügyben sajnos annyira nem értek angolul és még az ubuntuhoz sem,hogy külső segítség nélkül megtudjam oldani. :B Így esetleg szívesen venném nálam jobban értök segítségét :) .

(#30329) Sas madár válasza Sas madár (#30317) üzenetére


Sas madár
őstag

Valaki esetleg erre?
Használ valaki live cd-t?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#30330) hackeeeee válasza Sas madár (#30329) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mire? :U

Véleményem szubjektív...

(#30331) Sas madár válasza hackeeeee (#30330) üzenetére


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Kipróbáltam BackTrack 4 live cd-t de nem tudok rájönni hogyan lehetne rávenni,hogy a mellette futó hdd-re vagy pendrive-ra mentsem a fájlokat ,változásokat,stb

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#30332) hackeeeee válasza Sas madár (#30331) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, sztem ezt magával a live rendszerrel nem tudod megoldani, mert annak épp az a lényege, hogy nem piszkálja meg a vinyót, hanem memóriába dolgozik.

Tehát, ha valami "komolyabbat" szeretnél, akkor biza fel kell telepíteni. Tehát módosításokat nem fog a vinyóra menteni, semmiféleképp. Esetleg ha letöltesz, vagy ilyesmi, azt letudod vinyóra menteni, feltéve ha látja a vinyó(i)d, partíció(i)d.

Szerintem. :U

Kicsit hosszabban:

"Linux kernelt használó rendszereknél régóta ismert fogalom a Live CD. Ez tulajdonképp egy olyan operációs rendszert - Linuxot - takar, amely egy CD-n helyezkedik el, a számítógép indulásakor nem a vincseszterről bootol, hanem a CD-ről, így az azon található operációs rendszer indul el. Ha jobban belegondolunk, ez nem is akkora csoda, hiszen valami hasonló történik egy operációs rendszer telepítésénél, legfeljebb korlátozott lehetőségekkel, mind Windows, mind Linux esetében.

Bootolás során a legfontosabb programok a memóriába töltődnek és tulajdonképpen onnan fut az egész operációs rendszer. Merevlemez egyáltalán nem szükséges - csak ha oda akarunk menteni vagy onnan kell egy állomány - alapvetően egyik Live sem használja, csak szétnéz boot alatt, hogy van-e swap partíció (cserehely, a vincseszteren egy olyan speciális partíció, amelyik memóriaként "funkcionál", ha a fizikai memóriából kifogytunk. Windows esetében ezt swap fájlokkal oldja meg a rendszer), és ha talál akkor használatba veszi. Magyarán nincs igénye hdd-re, azaz annak hiányában is minden gond nélkül elindul a Live rendszer. Egy problémába ütközhet az ember: adatmentés. Erre is sok megoldás kínálkozik, lehet floppyra menteni (bár manapság a floppy kezd kimenni a divatból), menthetünk pendrive-ra, vagy ftp helyre, esetleg a merevlemezre (bár ez nem célszerű a hordozhatóság miatt). Sőt van olyan Live is (Puppy Linux) amelyet újraírható lemezre kell írni és saját magára tud menteni (az egész rendszer kb. 100Mb, így marad 600 mega szabad terület).

Elég sok CD-ről bootolható rendszer létezik (sok disztribúcióhoz tartozik ilyen kiadás is emiatt, illetve azért, hogy a felhasználó telepítés nélkül kipróbálhassa, mit is várhat az adott rendszertől). Ezek a kiadások általában 650-700 megabájt területet foglalnak el és valóban egy komplett, sokrétű, használható rendszert tartalmaznak széles programválasztékkal. Azonban egy 12 centis lemez nem fér bele a mellényzsebünkbe..."

Bocsi a hosszú idézetért. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30333) Sas madár válasza hackeeeee (#30332) üzenetére


Sas madár
őstag

Látni látja a vinyómat,most tettem bele egy picit amit átformáztam fat32-re .
Szerintem nem tudom megfelelően megadni neki az elérést az lehet a hiba.

pl.
vinyó elnevezve 500-nak
Beírom /media/sda1/ ..ott megjelenik az 500 de ha folytatom
/media/sda1/500/ erre már hibát ír

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#30334) Sas madár válasza hackeeeee (#30332) üzenetére


Sas madár
őstag

Közben megint átkapcsolom arra hátha rájövök...

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#30335) body007 válasza Sas madár (#30333) üzenetére


body007
addikt

terminálba ad ki:
ls /media/sda1/
ez kilistázza azt a könyvtárat.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30336) body007 válasza Sas madár (#30333) üzenetére


body007
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30337) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ezzel a K3b-vel tényleg csodákat lehet művelni ha újraírható lemezekről van szó, ajánlom nektek is. A Brasero egymás után 3 újraírható DVD-met tette tönkre múltkor (aztán gyanús lett, hogy nem a lemezekkel van a gond), de a K3b-vel még fellehetett támasztani őket. Ez a kényszerített formázás is nagyon szuper.

<-ƘƘ->

(#30338) Siriusb válasza Kendek (#30337) üzenetére


Siriusb
veterán

Fél éve én wodim-mal és dvd+rw-tools-szal próbálkoztam (na meg firmware frissítéssel), szintén újraírható lemezek miatt, aztán be kellett látnom, az íróval lehet a gond. Miután beraktam egy újat, minden működött, szóval (nálad is) még ez benne lehet a pakliban. Csak azért írom, hogy esetleg elkerüld a sok felesleges időpocsékolást, amit én végigcsináltam, amennyiben továbbra is jelentkeznek a problémák.

(#30339) ntomka válasza Kendek (#30337) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem a rendszerrel jön. :D

ツ Headphones on - World off

(#30340) Nowhereman válasza Kendek (#30315) üzenetére


Nowhereman
őstag

az a 2D-re vonatkozik. Ha az alapból elveszt 10%-ot az oké, de ha csak 10%-ot hoz!? vagy tudsz adni egy linket az általad emlegetett drájverhez, mert lehet, hogy én szimplán folyton mellékeresőzők.
Mondjuk a GMA-kkal csodát műveltek a 8.08 óta...

Utánam a kondenzcsik!

(#30341) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Most telepitettem egy szervert, és ujrainditáskor megáll a folyamat az fsck-nál Itt a 6. sor után (/dev/sda1: clean....stb) amig nem avatkozok be ctlr+alt+del-el. Csak akkor megy tovább ha kézzel megszakitom. Akkor folytatódik a boot és minden ok. mivel kell rávenni az fsck-t hogy javitsa az esetleges hibát az sdb-n (ami mellesleg tök üres frissen létrehozott partició)

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30342) Kendek válasza Nowhereman (#30340) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na ne mond. A Compiz biztos azért működik nekem nyílt meghajtóval HD3200-assal, meg másnak HD4XXX-ssel Lucid alatt (szóval már a LiveCD-vel is). Egyébként itt követheted figyelemmel a dolgokat, most már intenzíven fejlesztenek.

<-ƘƘ->

(#30343) sh4d0w válasza quby (#30341) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

man fsck (asszem talán -a opció kell Neked).

https://www.coreinfinity.tech

(#30344) Nowhereman válasza Kendek (#30342) üzenetére


Nowhereman
őstag

8.04 - bocs!
A Compiz nálam is müxik a nyílttal, az 10% még arra is elég. A gond az, hogy TORCS és társai esetén már perec van.
A gond az, hogy az R600 alatt "mostly" és "todo"-k szerepelnek a 3D-s fejezetnél.
Különben meg hamarabb fognak összehozni egy használható drájvert, mint az ATI-nál, mert onnan az S3 fénykorát idéző drájverek születnek mostanság...

Utánam a kondenzcsik!

(#30345) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy napokban 1ik havernak kellett gépére Ubit felrakni, bejön a boot, majd a lila háttér, majd villog pár mp ig a kurzor, és "kábel nincs bedugva" felirat a képernyőn, magyarul kikapcsol a monitor, telepítéskor ez miért van? oO

(#30346) Kendek válasza Nowhereman (#30344) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A kérdésed erre irányult:
1/ Mondanám is a gondom: R3650agp zárt drájverrel csak a TVtime megy/a többivel akkora perec, hogy na/ az is akadozva 100%CPU leterhelés mellett!
megoldást tud valaki?/de olyat, amivel marad a 3D-s gyorsítás!

Mondtam megoldást - mellesleg az egyetlent - a nyílt drivert. Azzal megmarad a 3D gyorsítás is, ennyi. Természetesen nem 8.04-el, hanem a legújabb kiadással, és ajánlatosan a legfrissebb kernellel és a xorg-edgers tároló felvételével használni - a maximális teljesítmény kicsikarása végett.
A 10%-aid nem tudom, hogy mire vonatkoznak, engem nem is érdekel különösebben. Az említett TORCS nevű játék simán elindul és lehet vele játszani nálam, tehát nem csak a Compizt lehet bekapcsolni.
Egyébként meg nem tudom mit vársz, vagy zárt, vagy nyílt, ennyi lehetőség van, vagy másik hardver.

(#30345) PiciKenny: Videókaresz típusa? Ez úgy hangzik mint a Radeon HD5000-es szériával jelentkező probléma. Megoldás az, hogy a telepítés idejére egy másik kimeneten keresztül kötöd össze a monitorral a kareszt, esetleg az alternate telepítő segítségével telepítesz és helyreállítás módban az fglrx-et. De persze ez utóbbi csak ha tényleg erről a kártyáról van szó.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30347) PiciKenny válasza Kendek (#30346) üzenetére


PiciKenny
senior tag

hmm megpróbáltam nálam is, gyors wubiról felrakni, és nálam is fekete a képernyő :D
Gigabyte Geforce 9600 GT eddig felrakta rendesen. lehet hogy a dvi kábelt kellene átraknom a másikba :U mert mikor volt buli akkor csak összedugtam :DDD

(#30348) PiciKenny válasza PiciKenny (#30347) üzenetére


PiciKenny
senior tag

működött :DDD

(#30349) Laca 012


Laca 012
őstag

Üdv!
Mint már régebben is írtam, van egy Intel D945GSEJT atomos gépem amin Ubuntu 10.04 server fut.
A gép router/ftp-web szerver..stb. szerepet tölt be..
Az a problémám vele, hogy mostanában ha grafikus felületen belépek, megnyitok pl. egy böngészőt, akkor idővel legtöbbször lefagy az egész grafikus felület.(nem mindig, de kb 90%-ban)
Van hogy használat közben, de van olyan is, hogy nem. Ha be van zárva minden ablak, akkor akár napokig nem fagy le, be tudok jelentkezni, látom az asztalt, mozog a kurzor...stb.és ilyenkor talán sosem fagyott még le.

Viszont ha lefagy, az idő-dátum megáll, kurzor nem mozdul, billentyűzetre nem reagál.
Úgy vettem észre, hogy leginkább akkor csinálja, ha megnyitok pl egy böngészőt, vagy dokumentumot és miután befejeztem a munkát nem is nyúlok hozzá, nem zárom be az ablakot.. ilyenkor az energiagazdálkodás sem lövi ki a képernyőt.
Ennek ellenére osztja a netet, működik a webszerver a samba, és SSH-n is kapcsolódik.

Kérdés az lenne, hogy a gép újraindítása nélkül konzolról újra tudom-e indítani valahogy a grafikus felületet? sudo gdm restart hatástalan...
Sajnos eddig csak a reboot oldotta meg a problémát..
Illetve van-e ötlet hogyan lehetne kideríteni, hogy mi okozza ezt?

[ Szerkesztve ]

(#30350) Kendek válasza Laca 012 (#30349) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

sudo kill `cat /tmp/.X0-lock`

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.