Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29051) hackeeeee válasza body007 (#29050) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak ott a gyorsítótár tele van mindennel... Azért kérdeztem, de akkor nem bántom. :D

Előző kernelt mindig leszedi szépen, azzal nincs gond.

Véleményem szubjektív...

(#29052) pc-user válasza Kendek (#29035) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi szépen, megpróbálom ez alapján helyreállítani...

(#29053) body007 válasza hackeeeee (#29051) üzenetére


body007
addikt

sudo su
apt-get clean
apt-get autoclean

és már el is tűnnek :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29054) hackeeeee válasza body007 (#29053) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapot adatok olvasása... Kész

Ennyi? :)

Véleményem szubjektív...

(#29055) Kendek válasza hackeeeee (#29051) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyugodtan töröltetheted vele a letöltött csomagokat, hiszen már telepítve lettek, csak foglalják a helyet, ebből gond nem lesz. Ha alapos munkát akarsz végezni, akkor a beállítófájlokat is töröltesd vele. Kernelt mondjuk már jó ideje nem töröltettem vele, de azzal sem szokott probléma lenni. :)

(#29053) body007: ha egyszer futtatsz egy apt-get cleant, akkor felesleges még egy autocleant is futtatni, hiszen az első parancsra már mindent kitöröl.

(#29054) hackeeeee: elég csak a clean parancs, visszajelzés nincs. De igen, ennyi.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29056) body007 válasza hackeeeee (#29054) üzenetére


body007
addikt

Annyi :)

clean
clean clears out the local repository of retrieved package files. It removes everything but the lock file from /var/cache/apt/archives/ and /var/cache/apt/archives/partial/. When APT is used as a dselect(8) method, clean is run automatically. Those who do not use dselect will likely want to run apt-get clean from time to time to free up disk space.

autoclean
Like clean, autoclean clears out the local repository of retrieved package files. The difference is that it only removes package files that can no longer be downloaded, and are largely useless. This allows a cache to be maintained over a long period without it growing out of control. The configuration option APT:: Clean-Installed will prevent installed packages from being erased if it is set to off.

(#29055) Kendek: azért nem ugyanaz a 2 :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29057) upszilon


upszilon
őstag

...kernelt frissítettem 32-ről 35-re. Mostmár leáll a noteszem és nincsen ez az "5 percig nem nyúlok a géphez és besötétedik" effektus sem. Nem értem a 10.04-es tárolójában miért nincsen benne az új kernel? :F

Én azt hittem eddig, hogy a frissítés valóban frissít, és hát nem! Az ilyen "trükkök" miatt nemszeretem ezt a külön-külön tárolósdit. Miért nem lehet a friss, ellenőrzött dolgokat az összes tárolóban is frissíteni? :F

[ Szerkesztve ]

(#29058) hackeeeee válasza Kendek (#29055) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kerelt én csak a Grub miatt szoktam, mert ott elég idegesítő, ha már csak 2 kernel verzió van. Vagyis nekem zavaró. :) Ezért szoktam törölni a régebbi verziókat.

Így kitörölte a gyorsítótárat is, vagyis üres már ubi tweak-ben.

Véleményem szubjektív...

(#29059) Kendek válasza body007 (#29056) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A helpben ezt írja:
clean - Törli a letöltött archívum-fájlokat
autoclean - Törli a régi letöltött archív fájlokat

(#29058) hackeeeee: tudom, engem is zavar, ezért írtam meg rá az eltávolításához egy szkriptet, azzal frissítek mindig. Bár egyébként, ha a /etc/apt/apt.conf.d/01autoremove fájlban a linux-image.-t kitörölnénk, szerintem akkor az autoremove paranccsal törlődnének a régebbi kernelek. Mondjuk még nem próbáltam, de feltételezem.

(#29057) upszilon: ? Kernelt még szép, hogy nem frissítenek ilyen mértékben, főleg nem LTS-nél, ahol a stabilitás elsődleges szempont.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29060) hackeeeee válasza Kendek (#29059) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, hát aki így küldi. :) Nekem marad ez a megoldás. :D:) :B

Véleményem szubjektív...

(#29061) Kendek válasza hackeeeee (#29060) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Használhatod Te is, csak töltsd le és telepítsd. :)

<-ƘƘ->

(#29062) hackeeeee válasza Kendek (#29061) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

ohh.. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#29063) #40553216 válasza pc-user (#29034) üzenetére


#40553216
törölt tag

a mount előtt az
fdisk -l
paranccsal tudod megnézni, melyik lemezt és partíciót jelenti az sdXN :)
biztos, ami biztos. de ha bual-bootban vagy, akkor még egy
find /boot/grub/stage1
sem árt.

pofás kis leírás:
http://hogyan.org/grub-helyreallitasa-windows-telepites-utan

vagy grub2:
http://ubuntu.hu/node/13596#12

(#29064) Kendek válasza #40553216 (#29063) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lucid alatt nálam már nem sikerült a chrootolás. Érdemesebb ezt az oldalt nézni ilyenkor, mert itt van működő megoldás leírva.
Én a GPartedben szoktam nézni a partíciókat, néha jobban lehet szeretni a kattintásos módszert. :)

<-ƘƘ->

(#29065) ntomka válasza hackeeeee (#29058) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezért kell BURG-ot használni boot menünek, ott egy gombnyomás eltüntetni a nem használt bejegyzéseket. :)

(#29059) Kendek: Így van. Ilyen léptékű frissítés automatikusan még windowson sincs. Különben is, a 35-ös kernel még kész sincs.

Még egy pulseaudio probléma: KDE-n meg tudtam adni az eszközsorrendet, így ha csatoltam az USB-s hangkártyát, akkor automatikusan azt használta (már ahogy tudta), viszont Gnome alatt sehol nem találok ilyen beállítási lehetőséget, így keresztül kell minden alkalommal a beállításokon mennem (még akkor is, ha úgy indítom a rendszert, hogy rá is van csatlakoztatva) és beállítani használt kimenetnek. Na szóval, erre milyen megoldás létezik? (Most nem eldöntendő kérdést tettem fel Kendek kedvéért! :DDD)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29066) hackeeeee válasza ntomka (#29065) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó ez nekem... Egyszerű, és legalább amit kell azt megcsinál magától. :D:)

Véleményem szubjektív...

(#29067) ntomka válasza hackeeeee (#29066) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez is. :)

ツ Headphones on - World off

(#29068) #40553216 válasza Kendek (#29064) üzenetére


#40553216
törölt tag

jaja, nem árt a napkakész állapot. :)

"Én a GPartedben...">igaz, de valahogy kimaradt az előbb, valszeg a leírás miatt. :DDD meg ha már úgyis ott van a terminálban...

be is raktam gyorsindítóba :)

[ Szerkesztve ]

(#29069) ngabor2


ngabor2
nagyúr

találtam egy vinyót hardy-val (8.04.1). kíváncsi leszek, túléli-e a rendszer, ha hirtelen lucid-ra frissítem :D több cuccot szed le, mint egy telepítő-CD, de remélhetőleg a beállítások megmaradnak. nem mintha kár lenne értük...

(#29070) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Következőben szeretnék segítséget kérni.Ubuntu van fent,amikor telepítettem kicsire csináltam a particiót,most szerettem volna a /home particióból hozzá csapni valamennyit de nemengedi.Próbáltam a KDE partition managerrel és a Gparted-l is.Mind a kettőnél lakat vagy kulcs van a particiók előtt,ezt nem tudom eltüntetni,feloldani.Az átméretezés gomg gondolom ez miatt Halvány és nem választható ki.Azért kellene növelnem a particiót mert kiírja ,hogy már allig van hely rajta(pár mega).Várom a segítséget.Sziasztok
Kező vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#29071) #16820480 válasza szimla65 (#29070) üzenetére


#16820480
törölt tag

az a probléma, hogy éppen fel van csatolva a partíció, ilyenkor nyiéván nem tudod (nem biztonságos) méretezni. be kellene bootolni egy livecd-ről, és ott simán meg tudod csinálni gparted-ben.

(#29072) Kendek válasza szimla65 (#29070) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosan, ahogy sheratan mondja, a gond az, hogy csatolva vagyon a partíció és addig nem lehet vele ilyen dolgokat végezni. Arra azért készülj fel, hogyha a /home elejéből akarsz levágni, akkor az akár egy többórás művelet is lehet (a méretétől függően), de ne legyen közben áramszünet.

<-ƘƘ->

(#29073) body007 válasza ngabor2 (#29069) üzenetére


body007
addikt

sanszos, h elhal :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29074) Kendek válasza body007 (#29073) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Miért? Támogatott az LTS-ről a következő LTS-re frissítés. Igaz, hogy nem a legfrissebb volt a 8.04.1, de elvileg nem lehet gond.

<-ƘƘ->

(#29075) body007 válasza Kendek (#29074) üzenetére


body007
addikt

Igen, elvileg... :) Már nagyon sokszor és sokféle rendszeren csináltam, de valahogy sose lett az igazi. Úgy már inkább (ha külön volt a /home), h ledurtam a /-t és oda frissen telepítettem. A visszatett progik meg ügye megtalálták a beállításokat. De ne legyen igazam, láttam már karon varjút :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29076) upszilon válasza hackeeeee (#29062) üzenetére


upszilon
őstag

Én már az elejétől megelégedéssel használom, tényleg nagyon jó! Ma már nélkülözhetetlen kellék számomra. Köszönet érte Kendeknek! :R

Itt van egy részletes leírás róla.

[ Szerkesztve ]

(#29077) ngabor2 válasza body007 (#29073) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem halt el, megy rendesen. vagyis majdnem rendesen, a mobilnettel megint problémám van, mint minden verzióváltásnál. a python nem találja a pygtk modult, amit én se tudom, honnan bányásszak elő. a szép az, hogy annak idején az egész hsoconnect mókát leszedtem, lefordítottam csont nélkül, és ment. verzióváltásnál már mókolni kellett, de ment. most meg egyre több gond kerül az útjába. egy Option io225t-mobilos wnw stickről van szó. a google eddig nem sokat segített az aktuális problémában, hátha valaki többet tud.

ja, a hálózatoknál a mobil szélessávval kezdtem, nem volt eredménye.

(#29078) hackeeeee válasza upszilon (#29076) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hoho. :) Köszi. Nah lehet ráfogom venni magam erre is. Ha már van. :)

Nagyon filózok rajta, hogy notiról elkéne hagyni a win-t, csak az akkuról való üzemidő a win-hez képest elég sovány.. :\ Na meg még ott a T-s mobilnet. Bár gondolom utóbbit be lehetne lőni simán.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29079) upszilon válasza hackeeeee (#29078) üzenetére


upszilon
őstag

Én úgy csinálom már egy jó ideje, hogy csak linux van, viszont van alatta egy Vmware. Azalatt pedig egy XP, a legszükségesebbekkel. Kizárólag azokkal, amiket gyakran kell használnom, és aminek nincsen linuxos megfelelője. Már nemsok van, de amíg egy is akad, addig ez a megoldás nekem muszáj. Nagyon reménykedem a WINE-ben. Sajnos ami miatt most az XP-nek fenn kell lennie programok közül egy sem megy WINE alatt. Talán majd a következő fejlesztésüknél fognak menni...

(#29080) hackeeeee válasza upszilon (#29079) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A programokkal nincs gond, ami kell, az van linux alatt is. Csak win7 alatt megy a noti akksiról bő 3 órát, linux alatt pedig "csak" talán max 2,5 órát..

Véleményem szubjektív...

(#29081) upszilon válasza hackeeeee (#29080) üzenetére


upszilon
őstag

Én ebben nem tudlak megerősíteni. Úgy olvastam, hogy ez fordítva szokott lenni, de valószínűleg használat, beállítás és notebook-típus függő is a dolog...

(#29082) hackeeeee válasza upszilon (#29081) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, lehet.. Mondjuk van compiz.. de, fényerő le van véve szinte minimumra, ha nem használok szinte semmilyen fícsört, akkor is hamarabb leeszi az akksit, mint a win. :\

Véleményem szubjektív...

(#29083) ntomka válasza hackeeeee (#29082) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor ott valami nem jó. Én volt, hogy többet kihoztam akksiról lucid alatt, mint win7-nél.

ツ Headphones on - World off

(#29084) #16820480 válasza hackeeeee (#29082) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem is ez a tapasztalatom. a régi gépen használtam több rendszert is: xp alatt alulról súrolta a 3 órát, vista alatt 3,5 óra, ubuntu alatt még a 2,5 sem volt meg messze. a mostani laptop olyan 4 órát ír ki linux alatt, de eből talán hármat ha megy, win7 alatt ennél többet tud, de azt sosem használom (most nincs is bent a gépben az a vinyó), szóval pontosat nem tudok.

(#29085) upszilon válasza #16820480 (#29084) üzenetére


upszilon
őstag

Azért ez érdekes nagyon. Nekem például az XP állandó jelleggel kütyögtette a winyómat. Hiába volt letiltva az indexelés, meg az össze olyan dolog amihez üresjáratban hozzá tudott volna nyúlni, akkor is csak hallottam, hogy küty-kütty, küty-kütty... Ezt például a linux nem csinálja. Látom a notim winyó-ledén is, hogy semmit nem matat. Szóval ha ennek ellenére az XP fogyasztana kevesebbet, hát nagyon meg lennék lepve...

(#29086) #16820480 válasza upszilon (#29085) üzenetére


#16820480
törölt tag

mivel nálam ilyet nem csinált az xp sem, így szerintem nem az alap rendszer volt talán nálad sem. bár ezt látatlanban nyilván nem tudom megmondani.

(#29087) Atapi válasza upszilon (#29085) üzenetére


Atapi
senior tag

a notebook hdd-k nem számítanak nagy fogyasztónak, alig pár wattot esznek, ez a teljes rendszerteljesítmény szempontjából nem sok. sokkal többet számít a cpu és a vga (esetleg egyéb teljesítményzabáló elemek) energiamenedzsmentje, márpedig ezeket igencsak el tudják hanyagolni a linuxos driverek esetén....

(#29088) hackeeeee válasza #16820480 (#29084) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor nem vagyok ezzel egyedül... És nem tom, hogy mitől lehet... :U

Én párszor próbáltam ki, a max amit írt, az 2óra 25perc volt.. és ez nagyjából pontosan meg is volt, + - pár perc.

@upszilon: Win7-nél pl. nekem is minden ki van lőve, bár a superfetch mindig megy ugye idle-ben, és így tudok kicsikarni közel 3 órás üzemidőt.. Jah és, visszaveszi a proci órajelet, vagyis sysinfo szerint, más különbség meg nincs... Mondjuk a VGA illesztőprogramja elég gyér, mivel közli azt is, hogy nincs 3D gyorsításom, meg ilyesmi, szal nem tom, lehet ez befolyásol pár dolgot, mondjuk nem túl bikás vga, GMA4500M.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29089) ntomka válasza hackeeeee (#29088) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a superfetchet akksiról üzemeltetve a rendszer kikapcsolja.

ツ Headphones on - World off

(#29090) hackeeeee válasza ntomka (#29089) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát én meg nem tom. :) Mivel nincs indexeles, defrag, de idle-ben attól ugyanúgy darálgat a vinyó, tehát valamit csinál ha nincs piszkálva a gép.

Véleményem szubjektív...

(#29091) ntomka válasza hackeeeee (#29090) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát igen, jellemző a winre. Ezért szeretem a Linuxot, ha nem nyúlok hozzá, akkor nem is dolgozik semmit a gép. :)

ツ Headphones on - World off

(#29092) hackeeeee válasza ntomka (#29091) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naja. Ezért is filózgatok h eltakarítom mellőle a win-t, de ez az akksi üzemidő dolog számra nem szimpi. Tehát ha itthon nyomom róla akkor mehet a linux, tehát ha 220ról megy, de ha viszem valahova, és kell az üzemidő, akkor win.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29093) upszilon válasza hackeeeee (#29092) üzenetére


upszilon
őstag

Vagy a kocsiba egy inverter?

(#29094) hackeeeee válasza upszilon (#29093) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem is feltétlen kocsi, ha bárhova megyek, ahol akksiról tolom. Pl szoktam beülni helyekre is néha, ahol elvagyok 2-3 órát, és nincs konyektor, tehát ott aksi kell, és ha ott vok több mint 2 órát, akkor már linux-al nem biztos, hogy kibírja azt az időt, közben win-nel vígan elvan..

Mondjuk az is befolyásoló tényező lehet, sőt szinte biztos, hogy ugye a win le is kapcsolja a ventit, ha nincs rá szükség, ugye linux alatt pedig nekem állandóan pörög, csak ha melegszik, akkor jobban felpörgeti, majd vissza.. Bár kétlem, hogy ez jelentene közel fél óra különbséget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29095) upszilon válasza hackeeeee (#29094) üzenetére


upszilon
őstag

Neked kell egy netbook, N450-es csippel. Arról tolhatod akár reggelig. Normál wifis használattal, böngészéssel kb 8 órát bírnak 6 cellás aksival. Javaslom a Dell 1012 HD-t.

(#29096) hackeeeee válasza upszilon (#29095) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolkoztam rajta, csak mondjuk programozgatni netbook-on nem túl előnyös 10"-on, amikor néha még a 15,6" is kevés.. :D Így feladtam ezt a részét... :)

Véleményem szubjektív...

(#29097) upszilon válasza hackeeeee (#29096) üzenetére


upszilon
őstag

Ami típust írtam, azt nem károsítja a vendéglői füst, mert nincs benne ventilátor Amúgy-meg 1366-os a felbontása. Szóval kell hozzá jó szem(üveg:), de persze csak ajánlom. Tudod, az a bizonyos "szabad akarat". Amit nem akarsz, azt nem kell megtenned. Hehe. :)

(#29098) x123456


x123456
aktív tag

Tudna valaki tippet adni, hogy egy 64 bites 10.04-es szervert hogy a bánatba lehet grub1-gyel telepíteni?
A manuális csomagválasztás után totálisan megkergült a telepítő. Aptitude-ot egyébként sem ismerem igazán, szóval előfordulhat, hogy én csináltam valamit rosszul. Mindenesetre 6-8, a grub-tól teljes mértékben független csomagra büfizett valami telepítési hibát. :(

(#29099) hackeeeee válasza upszilon (#29097) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos. Nincs itt ezzel gond. Csak ugye körülményes lenne az egész.. Ezt eladni, meg minden, aztán árában lehet nem is kapnék olyan gépet.. Szal csak a gondok lennének ezzel. Így marad a grúb. :)

Filóztam még azon, hogy felrakom a netbook edition-t, aztán megvizitálom azt, hogy azzal mit lehet kezdeni. Csak a mostani rendszer egész jól hasít, nem akarom szétbarmolni, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29100) Kendek válasza hackeeeee (#29096) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én ugyan nem vagyok programozó, de a Rendszermenttet most is csinálom, és valóban, kell ide a nagy és széles képernyős monitor, mert egyébként elég kényelmetlen a dolog. :)

(#29098) x123456: Ne akard azzal telepíteni, max. telepítés után babrálj vele (szal utána telepítsed), hogy a GRUB1-et használja.

(#29099) hackeeeee: Ne add el ezt, hanem mellé vedd. :))

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.