Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) Rotate válasza Balázs1986 (#9638) üzenetére


Rotate
veterán

így van, nekem lassabb volt az fr19... ez a v10d nagyon fincsi, bár nálam 40-50 óránként elfér egy restart, mert akkorra elkezd lassulni... de ezzel elvagyok, amúgyis 2-3 naponta csontig merítem, aztán tiszta lappal kezdem elölről :)

[ Szerkesztve ]

(#9652) Rotate


Rotate
veterán

ha valakit érdekel, megint van 3 Google Music meghívóm :)

(#9653) -SamS- válasza Rotate (#9652) üzenetére


-SamS-
tag

és az mire is jó ? :)

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#9654) Rotate válasza -SamS- (#9653) üzenetére


Rotate
veterán

Tessék utána olvasni, tele van vele a zinternet :)

(#9655) Eli577 válasza Rotate (#9654) üzenetére


Eli577
senior tag

Nem csak az USA-ban van ez most még?

(#9656) derrik válasza Eli577 (#9655) üzenetére


derrik
őstag

De csak az USA-ban van jelenleg, mint ahogyan az újfajta Market is ......
és mégis használható a Market is .....meg ez is. Vagy "Rotate" kolléga küld meghívót, vagy Anett-en olvasgatva magad regisztrálsz !!!! /mint én/

[ Szerkesztve ]

(#9657) derrik válasza -SamS- (#9653) üzenetére


derrik
őstag

pl. felhőben tárolod a kedvenc zenéidet......

(#9658) derrik válasza t.imi (#9644) üzenetére


derrik
őstag

TurboSim-et nem próbáltál??? Nekem volt olyan a GD502-vel jó volt

(#9659) Eli577 válasza derrik (#9657) üzenetére


Eli577
senior tag

Nekem ez a felhős dolog nem nagyon jön be. Nem is értem, hogy mire jó? Feltöltök zenéket, videókat, képeket, dokumentumokat a felhőbe, de azokhoz csak akkor férek hozzá, ha a net-kapcsolatom aktív (kivéve az utolsókat, mert azt ugye tárolja a készüléken). De felteszem a kérdést, nem sokkal egyszerűbb azon az adathordozón tárolni ezeket a dolgokat, ami mindig használatra képes (értsd: nem kell hozzá net). :F

(#9660) Rotate válasza Eli577 (#9659) üzenetére


Rotate
veterán

De ha pl ingázol helyek és gépek között, nem kell hurcolnod a zenéidet...

(#9661) derrik válasza Eli577 (#9659) üzenetére


derrik
őstag

Van igazságod.....de ha pl. az igazi nagy kedvenceidet itt tartod, csak google reggel elérhetőek, telefon csere, vagy verzió váltás, és egyéb baleset esetén azonnal visszatölthetőek. Ez a mobilnet mumusként való emlegetése pedig lassan elmúlik ha kis hazánkban is a szolgáltatók nem kizsákmányolják majd a proletárt. Az android nagy részben a felhő szolgáltatásra épül. Készülékeinket eddig szinte élettelenül adták el. Anet nélkül. Aztán már van hozzá 1000 huf-ért net csomag ami nem túlszámlázós, de a keret elfogyása után nagyon lassú. Ezzel kapcsolták az androidot "lélegeztető gépre"! 1x csak eljön az idő, mikor normál pénzért hagynak is levegőt venni neki. Mint jobb helyeken. Akkor lehet megosztani zenét, videót, hálóban játszani.....csak kellesz egy kocsi akkumulátor :)))

(#9662) KonzolKartel válasza derrik (#9661) üzenetére

A helyesírás helyenként kicsit durva, de amúgy igaz amit írsz. Sajnos még mindig elég húzós a mobilnet ára. Én is 3900ft-ot fizetek a mobilnetért, így összesen 3750mb a mobilnetem aminél ha túl lépem, akkor is csak korlátozás van. Persze ezzel is ki akasztottak a múltkor...Túl léptem a korlátot 28.-adika körül, és 2.-án még nem állították vissza, pedig 1.-én kellett volna, hogy zárolják a számlám...Baromi sokat használom a 3G-t, így marhára idegesítő volt.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#9663) suppe válasza KonzolKartel (#9662) üzenetére


suppe
tag

Helyesírás... ne menjünk bele :N
A tiédben is hirtelen négyet láttam, de nem erről szól ez a dolog!
És igen, idegesítően drága (nekem) a mobilnet. :W

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#9664) Rotate válasza suppe (#9663) üzenetére


Rotate
veterán

Nálunk O2 adott eddig 6 euroért korlátlan mobilnetet, ez van nekem is, egyetlen hátránya, hogy csak edge-s adatátvitel van... 256/256k a semminél több, és jóval olcsóbb mint a jonkurencia, aki bár ad 3g-s netet, de 8 euróért, és 500 megára korlátozva...

[ Szerkesztve ]

(#9665) suppe válasza Rotate (#9664) üzenetére


suppe
tag

Az a baj szerintem (az egyik), hogy amíg a hagyományos internet előfizetések között is ekkora szórás van nálunk, gondolok itt a Digi, UPC, Invitel díjaira, addig mit várjak a mobilnettől... mondjuk ez nálatok nem tudom hogyan van. Mindenesetre ha ki szeretném használni az android ilyen fajta előnyeit (mobilnet), akkor nagyon megdobná a számlámat. Így elsősorban maradok a wifi-s kapcsolatnál. Ha nem gép előtt ülök, akkor vezetek, vagy alszok, olyankor meg nem nagyon kell a mobilnet. :)

[ Szerkesztve ]

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#9666) Magnat válasza Rotate (#9664) üzenetére


Magnat
veterán

500 mega 8eur? Akkor a Telenor még egész jó az 1990huf / 500 megával, meg a 2490/1 gigával...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9667) wolruf


wolruf
őstag

Ti egyébként milyen router beállításokat használtok? Nekem otthon egy Dir-300-as D-Linkem van, WPA/TKIP beállítás mellett az Androidok (több márka, több kütyü is) halál lassúak. De tényleg. Próbáltam WEP-re állítani, picit jobb lett (kevésbé döcögős), de még mindig irgalmatlan lassú. Kikapcsolni pedig teljesen nem szeretném a védelmet, legalább tűnjön úgy, mintha lenne :D Nem tudom mi okozhatja, lehet hogy egyszerűen a router ilyen ócska, bár PC-vel, X360-al és PSP-vel gyors.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9668) stickrs válasza Magnat (#9666) üzenetére


stickrs
senior tag

nálunk 300 mega 5eu, 1giga 9,5eu, 3giga 14eu.. (szerbia)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#9669) derrik válasza KonzolKartel (#9662) üzenetére


derrik
őstag

Köszönöm az észrevételeket..... :)
De bárhogyan is csűrjük- csavarjuk, a jövő az ici-pici op. rendszeré. Ami minden adatot az interneten/vagy máshol/ tárol. Még a karóra is ezzel fog menni. Nincs szükség adathordozókra. Ott szerkesztődik, tárolódik, és láthatja ki engedélyt kap rá. S mint tudjuk a tudás=adat, adat pedig hatalom. Akinél ezek lesznek az lesz a király! Mi pedig a proletárok.

ui :Ha valakit zavarna.....én azért még rámegyek Anettre, és csatlakoztatom a USB stick-et

[ Szerkesztve ]

(#9670) Rotate válasza wolruf (#9667) üzenetére


Rotate
veterán

Próbáld mac cím szűréssel, jelszó nélkül :)

(#9671) Tutu7030 válasza wolruf (#9667) üzenetére


Tutu7030
veterán

WPA2/PSK 25/5M net
d-link dir825 router

(de volt már ettől jobb mérésem is (18/5M) csak most megy más is)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9672) peter_27 válasza wolruf (#9667) üzenetére


peter_27
aktív tag

WPA2-PSK AES 20/10 DIGI Router: TP-Link WR741

A kisebb sebesség értékek hosszú üzemidő, a nagyobbak rögtön újraindítás utániak, de ez a mérés még a régebbi V10C 625 rom-al készültek.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#9673) wolruf válasza peter_27 (#9672) üzenetére


wolruf
őstag

Peter, Tutu, na én ilyeneket nem tapasztalok 35/3,5 kapcsolatnál :-/
Valószínű akkor a routerem vacakol. Csak MAC szűrést nem akarok, mivel panel és egy-két hackerkedvű emberke még bekukucskálna a cuccba, úgyhogy marad akkor egy reset és próbálkozás. Aztán max. útválasztó csere :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9674) Rotate válasza wolruf (#9673) üzenetére


Rotate
veterán

Akkor mac szűrés plusz kézzel osztott ip cim? Cdak, hogy kellően macera legyen :)

(#9675) wolruf válasza Rotate (#9674) üzenetére


wolruf
őstag

Jól hangzik, de lehet hogy inkább router csere azt' jónapot :) Még megnézem a beállításokat egyszer, aztán router csere.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9676) janes74 válasza Rotate (#9651) üzenetére


janes74
senior tag

Én nem tapasztalok különbséget az FR19 és a V10d között.A restart min.3 naponta nálam is kell.

(#9677) t.imi


t.imi
addikt

Végre kicserélték ezt a sz@rt :C
Még telenoros, 7500 bruttóért függetlenitik hivatalosan, azt hiszem belevágok. Még mindig jobban megéri, mint egy Sensation, SGS 2 110-120-ért

(#9678) nk69


nk69
tag

Sziasztok! Jött egy 10 megás frissítés a telefonra tudtok róla valamit?

(#9679) Balázs1986 válasza derrik (#9669) üzenetére


Balázs1986
addikt

Azért ez nem olyan egyszerű, mint a fekete / fehér kérdése :) Telefonnál sem tartom létfontosságúnak a felhő erőltetését, főleg most, a >10Gb memóriakártyák világában. De akinek erre van ingere, nyugodtan... (Hozzáteszem, én marhára nem lennék nyugodt, ha minden bizalmas adatomat google / ms / apple / stb. felhőkben kellene tárolnom. Sajátot csinálni meg költséges, és nem mellesleg értelmetlen :) )
Na de a pc világban meg aztán végképp esélytelen a totális felhő uralom. Gondolj bele, ha akár csak egy táblázatot kell csinálnod pl. a munkádhoz, határidőre. Oké, ott a google docs, nem kell se office, se openoffice helyben. Na de mit érsz vele, ha épp meghal a neted? Amíg nem lesz minden háztartásban egy backup (ami valljuk be, elég bizarr gondolat :D ), mindig lesz helye a helyi tárolóknak. És még nem is beszéltem a pc játékokról, amik minimal rendszeren nem fognak elfutni (főleg amilyen erőforrás-pazarlóan szeretik mostanság megírni őket :) )
A "vállalati szinten minden felhő"-dolog meg egyenesen "Ide gyertek, adathalászok!" felhívás :)
Valószínűleg a Chrome OS is a fenti okokból kifolyólag nem akar kapós lenni :)

(#9680) Eli577 válasza t.imi (#9677) üzenetére


Eli577
senior tag

Nehogy kifizess 7.500-at (kivéve ha ezt maga a Telenor csinálja), mert amúgy 9 EUR-ba kerül a függetlenítő kód. :DDD

(#9681) Eli577 válasza Balázs1986 (#9679) üzenetére


Eli577
senior tag

Én is hasonlóképp vélekedek erről a felhő témáról. Arról nem is beszélve, hogy mire feltöltöd a felhőbe az adatokat, annyi idő alatt 10* felmásolom akár a telefon memóriájába. Aztán persze le is kell húzni onnan, ami persze elég necces, ha mondjuk az ember nem olyan településen van, ahol van 3G hozzáférése (pl. úton)

Egyedül azt látom az egyetlen értelmének, hogy bizonyos adatokról tudsz biztonsági másolatot csinálni, ami nagy valószínűséggel nem veszik el (az már egy másik kérdés, hogy az ember olyan dolgokról csinál biztonsági másolatot, amik privát jellegűek).

(#9682) t.imi válasza Eli577 (#9680) üzenetére


t.imi
addikt

Ez hivatalos Telenor számlával, gari megmarad. Gondolom utána mehet rá független 10d is, nem csak telenoros.
Láttam én is hogy nem nagy pénz,csak elfogadja-e a Telenor szerviz, ha bibi van.

(#9683) Eli577 válasza t.imi (#9682) üzenetére


Eli577
senior tag

Ha marad a garancia, akkor az úgy más. Csak az a kérdés, hogy ha Telenornál veszed, akkor miért akarod függetleníteni? :D
Csak a ROM miatt?

[ Szerkesztve ]

(#9684) Rotate válasza t.imi (#9682) üzenetére


Rotate
veterán

A v10d-t eddig is rárakhattad volna, mindegy, hogy függő vagy sem...

(#9685) cozyka83


cozyka83
tag

Megvan a telefonom! Most 10 perce nézegetem, állítgatok rajta. Első androidos teló. Nektek adtad hozzá hdmi kábelt, mert nekem nem adtak hozzá :(

LG Optimus 2X

(#9686) t.imi válasza Eli577 (#9683) üzenetére


t.imi
addikt

Mert amit vettem itt, azt függetlenítették és ment benne a T-s kártyám. A cserekészülék meg függő, így függetleniteni kell.
Most nyomom rá az új ROM-ot, meglátjuk. Anno a HTC-n nem volt mindegy, hogy voda, T, Telenor, független romot toltál rá.
Ezért kérdeztem, ennek mindegy-e ill. rá megy-e bármelyik ROM.

cozyka83 természetesen jár hozzá hdmi kábel, ha dobozosat veszel. Boltban ~ 4000 körül van. Legalább is a gigatelben.

(#9687) Eli577


Eli577
senior tag

Csak arra gondoltam az előző hsz-ben, hogy 7.500,-Ft-ot nem valószínű, hogy megér, mert (gondolom, hogy Telenoros vagy), mert annyival többért használtan nem fogod tudni nagy valószínűséggel eladni.

(#9688) Eli577 válasza cozyka83 (#9685) üzenetére


Eli577
senior tag

Akkor át....tak. Gyárilag jár hozzá. :(

(#9689) ferikek válasza cozyka83 (#9685) üzenetére


ferikek
aktív tag

Ezért nem veszünk mindenféle szürke import cuccot, ÁFA mentesen, jótállsi jegy nélkül, "bolti garanciával"... örülök ha a tudatlan vásárlók szívnak, legalább ebből tanulnak... nem minden az ár, nem kell mindig az olcsóságra törekedni...

(#9690) t.imi válasza Eli577 (#9687) üzenetére


t.imi
addikt

Nem, Tmobilos vagyok. egyenlőre nincs zsé htc, sgs2-re, ez is két mag, nem sokkal kisebb, 7500-ért független, mégsem 100x ft.

Olyan okosak vagytok :K
Van olyan app, ami beépül a tárcsázóba és felvehetővé vállik tel. beszélgetés? :F

(#9691) t.imi válasza derrik (#9658) üzenetére


t.imi
addikt

Gigatel árul 2990-ért 990-hez, támogatja a 3g-t is. Ha 100% jó lenne, megérné. Csak mi rá a garancia, hogy működni fog minden.

(#9692) Rotate válasza cozyka83 (#9685) üzenetére


Rotate
veterán

nekem sem volt, bár szlovákiában ahol élek nem is jár... szóval én is ebayről rendeltem, azt hiszem 4 euró alatt volt, tökéletesen működik, sajna nem találom már a linket, de ha rákeresel, rengeteg van 3-4-5 dollárokért, top rated sellertől kell venni és nem lesz gond, általában ha gebasz van szó nélkül visszafizetik a pénzt, esetleg újraküldik a cuccot... :)

(#9693) Eli577 válasza ferikek (#9689) üzenetére


Eli577
senior tag

Azért ez elég gonosz dolog....örülni annak, hogy más szív. Az oké, hogy tanul belőle, de na :((

(#9694) Eli577 válasza t.imi (#9690) üzenetére


Eli577
senior tag

Akkor ezt most nem teljesen értem. Megveszed Praktikummal 100 ezerért, vagy előfizetsz valami kisebb csomagra? :F

(#9695) Balázs1986 válasza ferikek (#9689) üzenetére


Balázs1986
addikt

"...örülök ha a tudatlan vásárlók szívnak, legalább ebből tanulnak"...
Napiszaron elmenne kommentnek, vagy valami személyes blogon. De a ph-n szerintem nem a legjobb megnyilvánulás.
"nem minden az ár, nem kell mindig az olcsóságra törekedni..." -ez a része jogos.

(#9693) Eli577: Na, megelőztél.

Hogy ne csak off-oljak:
Tegra2-es LG, 1,2GHz-re húzva, 4" NOVA kijelző, qwerty billentyűzet. A kamera kicsit kisebb, 5Mpx (nem is baj ez egy telefonnál; ha a szenzor ugyanekkora maradt még szebb is lesz a képe). És ami még érdekesség: koreában már kiadták valamilyen 2.3-mal.

[ Szerkesztve ]

(#9696) t.imi válasza Eli577 (#9694) üzenetére


t.imi
addikt

Nem .Megvettem 1 hónaposan 70-ért itt a ph-n függetlenül, de már az első perctől bajok voltak vele.
Vissza gariba 3x, pontosabban ki sem hoztam, már bent mutattam a hibát.Box meccsek, kicserélték újra.
Ez most függő. Vagy eladom sacc 70-ért és hozzárakok min 40-t, hogy legyen egy másik 2 magos, vagy gyári független lg garos p990 2x kb 90-ért, az + 20e.

Így történt Biró Úr :B

(#9697) Rotate válasza t.imi (#9696) üzenetére


Rotate
veterán

nem lenne egyszerűbb csak használni és vigyorogni? :U

(#9698) Balázs1986 válasza t.imi (#9690) üzenetére


Balázs1986
addikt

Én nem vagyok okos, de a google helyettem is talált :D
Nem próbáltam, de hátha beválik valamelyik :)

(#9699) t.imi válasza Rotate (#9697) üzenetére


t.imi
addikt

"Csak" használni függetlenül tudom. 20 gépben nem megy a 30-s kártya.

Balázs1986 eddig én is eljutottam :R Nincs kedvem mind a 1xx telepiteni, kipróbálni.
Hátha használja valamelyiket nagy megelégedéssel egyik kolléga.
Kénytelen leszek átnyálazni az egészet.

(#9700) Eli577 válasza t.imi (#9696) üzenetére


Eli577
senior tag

Még mindig nem teljesen értem. :D Bár lehet, hogy már kicsit késő van. Tehát most van egy Telenor-függő P990-ed. És a dilemma az, hogy függetlenítsd-e vagy sem? :R

Edit: Ja, hogy T-s vagy...ezt kifelejtettem a számításból. Eh :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.