Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) drpele válasza Land (#14686) üzenetére


drpele
senior tag

Ezek szerint permission fix-et nem csináltál? Az esetek nagy többségében az ilyen random FC-os hibákat ezzel meg lehet oldani.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14702) kmisi99 válasza Land (#14676) üzenetére


kmisi99
addikt

Elvégeztem én is egy kis tesztet és azért tényleg szégyen hogy a kis "harmatgyenge" Zte blade és az optimus közt alig van különbség az optimusnak csak egy fokkal jobb a görgetése és nincs megakadás néha néha. Itt lehet megtekinteni a videót

(#14703) Land válasza drpele (#14701) üzenetére


Land
veterán

Nem csináltam. Majd legközelebb...:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14704) jooker82 válasza kmisi99 (#14702) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én semmi bajt nem látok meg érzek a 2x görgetésénél...nemtudom mért vagytok ezen fennakadva... :U

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#14705) drpele válasza kmisi99 (#14700) üzenetére


drpele
senior tag

Sem az Nvidia, sem az LG nem áll a helyzet magaslatán. S ha ők nem adnak ki normális forráskódokat, drivert, stb. akkor abból nem is lehet normális SW-t írni...

jooker82: kölcsönadjam a szemüvegem? :))

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14706) Land válasza kmisi99 (#14702) üzenetére


Land
veterán

Mondjuk a gyári Launchert egyből kukába dobtam.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14707) derrik válasza kmisi99 (#14702) üzenetére


derrik
őstag

.....a maga kategóriájában korrekt kis telefon a Blade "volt az is"

(#14708) kmisi99 válasza drpele (#14705) üzenetére


kmisi99
addikt

És van még remény hogy egyszer végre egyszer lesz egy normál rendszer erre a telóra amivel végre tényleg nagyon jó sebessége lesz és nem ilyen akadozós vacak ami most van?

(#14709) djstavross


djstavross
tag

Milyen mobilnet adatforgalom figyelőt ajánlottok?

(#14710) kmisi99 válasza djstavross (#14709) üzenetére


kmisi99
addikt

3G watchdogot ajánlom minden szir szart be tudsz állítani beállíthatod hogy mikortól érvényes a mobilneted beállíthatod hogy mekkora azaz hány mb os és figyelmeztet ha a vége fele jársz meg még ki tudja mit tud. Ha csak sima figyelőt akarsz akkor Network monitor.

(#14711) jooker82 válasza drpele (#14705) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én szemüveg nélkül is látok... :) nézzétek meg az arcot..ott is a görgetés fertelem.....
[link]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#14712) kmisi99 válasza jooker82 (#14711) üzenetére


kmisi99
addikt

Szar minden telefon azt kész :DDD Amúgy még az GS2 őn is észrevehető hogy nem teljesen folyamatos ott se a görgetés de azért ott már elég szép.
Fura hova fejlődött ez a mobilos világ 10 éve az volt a menőség akinek telefonja volt és nem az hogy mennyire smooth os a telefon aminek a processzora lassan súrolja a dinnye szó fogalmát.

[ Szerkesztve ]

(#14713) Rotate válasza jooker82 (#14711) üzenetére


Rotate
veterán

de az arcban lassan két éves soc van... és az arc egy magos... érted a különbséget?

egyébként te valami referenciamodellt kaphattál, mert neked soha semmi baja nem volt, míg másoknak... :D

kmisi99:

azért szar (helyenként) a CM is, mert driverek nélkül sokra nem mennek... van itt egy aránylag ismeretlen hardver, amihez alapvetően 0 támogatottság van... az LG kiadja a maga kis fos forráskódjait, de az nvidia szeret titkolózni... tehát az van, hogy ami a telefon áldása, az maga az átka is, a Tegra 2...

[ Szerkesztve ]

(#14714) Balázs1986 válasza Rotate (#14713) üzenetére


Balázs1986
addikt

A 2X-ben is lassan 2 éves soc van :)

(#14715) Rotate válasza Balázs1986 (#14714) üzenetére


Rotate
veterán

jó, tény... de alapjába véve 2x gyorsabbnak kéne lennie mint az msm8255-nek, pedig az ember inkább azt érzi, hogy egy súlycsoportban vannak... most persze ne a játékokat vegyük, abban tudjuk, hogy jó a 2x, de nyilván nem megállás nélkül játszunk, és jó lenne, ha egy ilyen alapvető művelet, mint a menüben történő görgetés nem okozna problémát...

hogy mondjak valami érdekeset is, Amazon Appstore-ban holnap debütál ingyen a Fruit Ninja: Puss in Boots, jó mókának tűnik, persze a lényeg ugyanaz, csak mégis más kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#14716) kmisi99 válasza Rotate (#14713) üzenetére


kmisi99
addikt

Hogy rohadna meg az a köcsög nvidia :DDD

(#14717) jooker82 válasza Rotate (#14715) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ha azt nézzük,h az arc drágább,akkor mért kellene,h rosszabb legyen?, :F
jövő héten felrakok egy videót,h nekem hogyan működik... nekem száguld.... és sima háttérrel a launchert sem lehet akadásra birni..
az arcot meg sensationt biztos beéri az enyém gyorsasága....
A fájlkezelőben,meg a browsernél van némi elhanyagolható döcögés..de pl a Dolphin HD-t használom,teljes weblapokkal,....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#14718) Balázs1986 válasza Rotate (#14715) üzenetére


Balázs1986
addikt

Hallod, én már tényleg nem tudom, mit gondoljak erről a laggolás dologról...jelenleg kb csak erre tudok:
Ez az alaprendszer-szaggatás dolog "csak" annyiban az az nvidia hibája, hogy nem vette figyelembe, hogy android alá fejleszt, és ehhez mérten nem 1gb ram-ot pakolt a telefonba. Az lg meg a memóriakezelést toszhatta el a régi rom-okban. Viszont fr19 alatt már elég jó volt, bár néha tény, hogy bezökkent. A topogigi 1.7 már nagyon szépen futott. Most a gyári 2.3-mal bár még csak 61 órája van bekapcsolva a telefon, de 162mb szabad memória, és bárkinek bátran a kezébe adom (a telefont :D ), próbálja megzökkenteni sima görgetésekkel. Szóval csak azt akarom kihozni, hogy szerintem inkáb user függő ez a dolog. Nem hiszek az oc/uc kernelekben, pont azért mert ez úgyis a stabilitás kárára fog menni. Nem használok csilli-villi launchereket, tökéletesen elvagyok az alappal. Az viszont 5 kezdőképernyővel, widgetekkel (lg is) telepakolva. Valamint, figyelek rá, hogy olyan appokat használjak, amik nem pofátlankodnak a háttérben feleslegesen. (Task killert nem használok, manuálisan sem szoktam zárogatni.) Jelenleg mondjuk tény, hogy nem sok, de azért mégis csak több mint a 0, egész pontosan 32 alkalmazás van telepítve a gyárikon felül. Ezek egy része biztos, hogy állandóan fut a háttérben (BLN, Voodoo...).
Szóval na...tényleg arra tippelek, hogy ez már annak a függvénye, ki mit milyen rendszer / kernel alatt használ. Lehet ezt a telefont szeretni :) (...ha kiderülne, hogy tényleg a telenor hibája volt a pár nappal ezelőtti... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#14719) Rotate válasza jooker82 (#14717) üzenetére


Rotate
veterán

azért az arc nem véletlenül drágább :) kb 1 áron kezdtek, és tudjuk jól, hogy az arcnak miért esett kevesebbet az ára, szerintem sokkal kevesebbet is vittek vissza, mert lehet, hogy nem mindig smooth a görgetés, de semmivel sem tud kevesebbet annál, amire képes...

(#14720) Vizinyenyec válasza Twicehun (#14694) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

én újra mwgvenném. legalább megint meglenne a fülesem
:DD

(#14721) jooker82 válasza Rotate (#14719) üzenetére


jooker82
nagyúr

Meg az arc alapból magas áron nyitott.... a tudásához képest...
A 2x összességében pl gyorsabb mint a 3D..itt van mellettem mindkettő..
és a kijelzője is veri...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#14722) Rotate válasza Balázs1986 (#14718) üzenetére


Rotate
veterán

nekem is általában ott jöttek a gondok, amikor sok cuccot felraktam... na de könyörgöm, akkor akár elég lenne 300 mega app install memória is, ha úgysem használhatom ki :D nem 120-130 app fenn szokott lenni, és nem mindig élveztem a használatot :D ha 2 napja ment a telefon, már játszani sem tudtam, mert beszaggatott az Angry Birds, nem kicsit... mint mindent a restart ezt is megoldotta, 2 napra :D mindegy, ez már a múlté, csak nosztalgiáztam :D

jooker82:

Duna plázában múlt héten megfogdostam a 3D-t, jesszusom, nekem nem nagyon kéne az a telefon... nagyon batár, a kijelzője sem szép szerintem, a 3D résztől meg kifejezetten rosszul voltam :D

persze sokkal vékonyabb kivitelben, 3D nélkül és olcsóbban az is egy teljesen jó telefon lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#14723) Land


Land
veterán

A Thanatos ROM elég gyors MÉG. Aztán 60 appal majd írok, hogy milyen. :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14724) derrik


derrik
őstag

A Pc Suite frissítést még nem csináltam.....elvileg ha ezzel csinálom jó a GPS, és nem vesznek el az adatok??? /bár SGS-nél csináltam így, tényleg nem vesznek el az adatok, de maga soft fos lett, így ott is KIES frissítés tette meg a magáét/

(#14725) janes74 válasza derrik (#14724) üzenetére


janes74
senior tag

Szerintem a GPS-nek nincs köze a frissítési metódushoz.Szarul csinálta meg az lg(szándékosan kis betűvel) :((

[ Szerkesztve ]

(#14726) jooker82 válasza derrik (#14724) üzenetére


jooker82
nagyúr

Próbáld meg...:D igazán tolhatnának már amúgy egy frissitést...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#14727) derrik válasza jooker82 (#14726) üzenetére


derrik
őstag

azt.persze.
az Erzsi-nek az cirka egy év kb......

(#14728) derrik válasza janes74 (#14725) üzenetére


derrik
őstag

kb ezt gondoltam én is.....csak azt nem értem mielőtt kiadnak egy ilyet, két nyalókát miért nem fizetnek egy koreai ovisnak, hogy kipróbálja a főbb funkciókat. Biztosan szólna: gps, no good!

(#14729) Engineer81


Engineer81
csendes tag

Üdv,

Bocs, hogy nem olvasok vissza, de a teló nem látja a wifimet. Más wifiket lát, csak a sajátomat nem. Pedig pár napja tudtam csatlakozni hozzá. Tudnátok segíteni a megoldásban? Már újraindítottam a routeremet és a telefont is, de semmi eredmény. Előre is köszi.

Ja, és más eszközök látják a wifimet, csak a 2x-em nem.

[ Szerkesztve ]

O2x - 2.3.4

(#14730) Marteen4 válasza drpele (#14705) üzenetére


Marteen4
tag

LG nem is tudna mit csinálni, az Nvidia-nak kéne kiadnia a drivereket.

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#14731) noxon válasza Engineer81 (#14729) üzenetére


noxon
őstag

Hello... nekem is volt ilyen. A routeren belűl van valahol a wifi beállításnál, hogy chanel, nekem pl chanel 13 és a 2x-ben is a wifi beállításoknál a szabályozási tartományt 13-ra raktam és látta a routeremet.

We live in a simulated world...

(#14732) Engineer81 válasza noxon (#14731) üzenetére


Engineer81
csendes tag

Köszi, megnézem, de még nem találkoztam a 2x-ben a wifi beállításoknál olyannal, hogy szabályozási tartomány. :-) És mondom, ez már korábban működött, de most az istennek sem akar.

O2x - 2.3.4

(#14733) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Akkor nem csak nekem szarakszik a wifi. Soha nem kellett álltani sem a routeren (Linksys WRT320N) sem a telón. Májusban vettem, végig frissítgettem, nem volt gond a wifi kapcsolattal. A v10d vége felé kezdett le-le csatlakozni a routerről. Mellette Asus laptop, Ipod, asus oplay simán csatlakozik. Reseteltem a routert, cseréltem wpa2 jelszót, minden eszköz működik csak a teló nem.

Nyilt wifinél annyi a különbség, hogy felcsatlakozik, de kis idő után lebont.

A hálózatokat csodásan feltérképezi.

Bíztam benne, hogy a 2.3.4-el rendeződik a probléma, de nem. Azt hiszem, szerviz lesz belőle.
Ha nem történik nagy csoda, akkor az lesz az utolsó lg készülékem.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#14734) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

egyre gyakrabban járok úgy, h vhova elmegyek és használnom kéne a telefon adatkapcsolatát és b@szik működni ... néha segít, ha ki-be kapcsolom a csak 2g adatforgalom opciót (ilyenkor ugyi leszakad a kapcsolat és újra felépül, ha 3g-s helyen vagyok), de mostanában erre sem reagál ... ilyenkor restart (ami a gb óta még tovább tart)és utána jó lesz... ma elmentem boltba, ott kellett volna a net, restart, aztán elmentem máshova, addigra megint elromlott , megint restart... ilyennel ki találkozott?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14735) Slovak


Slovak
tag

Minap írtam én is a wi-fi gondjaimról, ami "megoldódott". Gondom az volt, hogy rövid időn belül (25-70) másodperc bomlott a kapcsolat ébresztés után. Újra csak akkor lett kapcsolatom, ha alvóba raktam a telót és újra felébresztettem. A megoldás pedig számomra megoldás csak, kiakpcsoltam a telefonon az alvó állapototban wi.fi kikapcsolása opciót. Különben is sokat vagyok itthon, nekem frissítsan non-stop levelezést és egyebeket. Ha nem vagyok itthon, akkor elindítom a cpu tunert és az automatikusan lekapcsolja.
Valamit a telefon wi-fi beállítása zavarhat be. Szóval cpu tuner egyébként is kell, minek a háztáji opció?!
Ami a korábbi kérdést illeti, megvenném-e a telefont mégegyszer:
én csak 5 hete vagyok tulaj kb. és ezalatt fent volt a 2.2.2, aztán a 2.3.4, MIUI 1,5GHz-cel és végül úgy látszik révbe érek a cm7 nightly-val. Nekem 20-30 közötti a letöltött és használt progik száma. Semmilyen akadásom nincs, míg korábban volt a kát gyári rommal, miuinál természetesen ez a gond megszűnt, csak zabált veszettül, ugyanúgy mint a gyári romok, különbséget alig vette mészre figyazstásban. És akkor jött a megváltó. cm7.. hmmm.. ez faja nagyon, mondtam magamban. semmi akadás, kjó üzemidő, ráadásul most folyamatosan megy a wi-fi és így sem zabál. Sokkal jobb kamerakép mint a két gyári és MIUI főzéssel. Nem kell semmilyen tuning, hogy ne akadjon, "smooth" görgetek mindenhol mindent és mindig. Csak a kamerakép miatt talán választanék most egy samu s2-t, de örülök a telómnak és szerintem kurvajó. Ja.. végülis.. szeretem! :D

(#14736) Jam.


Jam.
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy P990 amiben az érintő egyik napról a másikra teljesen behalt. Nem esett le, és semmilyen külső fizikai behatásnak nem volt kitéve, egyszerűen csak gondolt egyet és nem érzékel sehol. Szoftver reinstall megvolt, de nem segített.

A kérdésem az lenne, hogy maga az érintőpanel lehet-e a ludas, vagy elképzelhető, hogy az alaplapon ment el valami vezérlés?

(#14737) Rotate válasza Jam. (#14736) üzenetére


Rotate
veterán

szerintem ez csak a szervizben fog kiderülni...

(#14738) drpele válasza Marteen4 (#14730) üzenetére


drpele
senior tag

Már hogy a fenébe ne tudna!
Csak keményen fel kellene lépnie az Nvidia-nál, s ha ez nem segít, akkor pedig elkezdhetné szivárogtatni az infókat a problémák okáról. Hamarosan az egész sajtó ettől lenne hangos. A Tegra amúgyis minden apró hír hallatán terítékre kerül.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14739) drpele válasza Magnat (#14734) üzenetére


drpele
senior tag

Magnat:Soha nem tapasztaltam még ilyet... Milyen BaseBand-el csinálja ezt? A RIL megfelelő hozzá?

Nekem pedig MIUI-val kapcsolatban volna hozzátok egy kérdésem. (MIUI 1.11.25, 0824BB+RIL)

Ha bekapcsolom a WIFI-t, akkor szépen átvált 3G-ről a telefon WIFI-re. Ha rövid időn belül lekapcsolom a WIFI-t, akkor szépen vissza is vált 3G-re. Azonban ha hosszabb ideig van bekapcsolva a WIFI (néhány órát), s ezt követően ha lekapcsolom, a 3G adatkapcsolat nem áll helyre, csak airplane módba való váltást követően.

Ugyanezt tapasztaltam kb 1 hónapja, az akkori verziókkal is... Nálatok is bugos ez a része?

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14740) Rotate válasza drpele (#14739) üzenetére


Rotate
veterán

ez nekem is alap hiba volt... ezt is beleírtam a hibalistámba...

(#14741) drpele válasza Rotate (#14740) üzenetére


drpele
senior tag

De a MIUI elvileg CM alapú, s CM-el soha az életben nem volt ilyen jellegű hibám... Ezért is olyan meglepő a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14742) djstavross válasza kmisi99 (#14710) üzenetére


djstavross
tag

Köszi!

(#14743) Rotate válasza drpele (#14741) üzenetére


Rotate
veterán

nekem gyári romokon csinálta... lehet hardveres...

(#14744) ntomka válasza drpele (#14741) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az, de nagyon sok minden át van benne írva és csak késéssel követi a CM kiadásokat. Ami persze lehet jó is, mert így van idejük kiszűrni a hibás(abb) verziókat.

(#14743) Rotate: Szerintem meg szoftveres. Hosszú idő után a modem ezen részét leteszi készenlétbe, így az nem fogyaszt, viszont nem kapcsolja vissza valamiért. A repülő mód ki/bekapcsolása az egész modem újraindítását eredményezi, ezért válik be. Szerintem más ROM/kernel(/BB) próbát megérne.

Más: Tudja valaki MIUI-ban hogy lehet kikapcsolni a LED értesítést?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#14745) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!
Ez egy jó közösségnek tűnik folyamatos a beszélgetés, hozzászólás, tetszik. Eddig MIUI-t használtam a telómon, de az a fórum kicsit nyögve nyelősen megy és a frissítések is váratnak magukra. Gondoltam kipróbálnám ezt a többek által emlegetett CM7 nightly-t. Ebben kérném a segítségeteket, hogy honnan tudom ezt leszedni, mi lenne a pontos menete a MIUI-ról való váltásnak erre a ROM-ra?! Melyiket verziót érdemes feltenni? Bocsi, kicsit kezdő vagyok androidban. Én azt szeretném elérni, hogy felteszek egy stabil rendszert és sokáig azt használom, nem akarok minden hónapban más és más rom-okat feldobni.

(#14746) Engineer81


Engineer81
csendes tag

Üdv,

Tudja valaki, miért nem látja a telóm a wifimet, amikor mindenki más wifijét látja és más eszközök látják az enyémet? Korábban működött, most nem.

Telefon és router restart megvolt.

Előre is köszi.

O2x - 2.3.4

(#14747) drpele válasza Engineer81 (#14746) üzenetére


drpele
senior tag

Hányas csatornán üzemel a WIFI-d? És a telefonon hányig van engedélyezve?
SSID-t nem rejtetted el közben? Az elérhető hálózatoknál látható, vagy ott sem tűnik fel?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14748) Engineer81 válasza drpele (#14747) üzenetére


Engineer81
csendes tag

A Wifi csatornája Auto-n van, egyébként a választási lehetőségek: 1-13. A telefon pedig 1-14-ig látja a wifiket, tehát nem lehet gond.

SSID nincs rejtve, az elérhető hálózatoknál nem látható. És korábban ugyanilyen beállításokkal működött, most meg nem.

O2x - 2.3.4

(#14749) Magnat válasza drpele (#14739) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

pedig amit te írsz, az is hasonló, csak neked csak akkor csinálja, ha előtte sokat voltál wifin :) Mondjuk lehet, h nálam is ez volt most, amikor otthonról elmentem tuti wifin volt, a boltban meg találtam egy free wifit, amire próbáltam csatlakozni, lehet h az kavart be ... az airplane mód eszembe sem jutott mint orvoslás, legközelebb kipróbálom :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14750) Vizinyenyec válasza Engineer81 (#14746) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

nézd meg a router beállításokat. korábbanis volt valaki akinek hasonló problémája volt és neki is a routeban volt elállítva valami.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.