Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) tamcsu10


tamcsu10
tag

Az mitől lehet h V20l alatt ha elindítom a kamerát befagy nemreagál semmire csak akku kivétellel tudom újraindítani.:S Másik meg h olykor gondol 1et és kikapcsol:S

iPhone 6s Plus / iPad Air 2 / MBA 13

(#14502) Engineer81 válasza ferikek (#14499) üzenetére


Engineer81
csendes tag

Mondjuk én 3G-t nem tudok használni, mert céges a SIM kártyám és le van tiltva rajta, de ha wifin leszedem az AGPS adatokat, akkor sem működik rendesen a GPS-em. Mondom, tegnap olyan volt, hogy megvolt már a fix, majd eldobta és kezdte újra keresni. Másodszorra már nem talált fixet. És tuti hétszentség, hogy nem a GPS vevővel van a baj, hanem szoftveres a bibi, mert v10d-vel már majdnem jól működött a cucc.

O2x - 2.3.4

(#14503) gabcsee válasza Engineer81 (#14502) üzenetére


gabcsee
tag

ez ismert hiba a KDZ-s update-el :O
- vagy felrakod a smartfalsh-es verziót, amiben ez a hiba már nem lesz benne.. viszont ezzel vállalod h le lesz gyalulva a telód (előtte backup stb).
- vagy az alábbi workaroundot használod:
1) kapcsold be a GPS-t
2) így indítsd újra a telót bekapcsolt GPS-szel
3) GPS program indít, és ekkor találnia kell jelet :C

amúgy meg érdemes szerintem CM-et feltenni, mert nagyon szuperül működik :R

(#14504) Engineer81 válasza gabcsee (#14503) üzenetére


Engineer81
csendes tag

A PC Suite-es update KDZ-s update-nek minősül? Ha ismert a hiba, akkor mi a jó k**** a*****ért nem javították vajon? Ez persze költői kérdés.

A workaroundot próbáltam már. Előtte egy deka műhódat nem látott, utána látott műhódakat és talált fixet is, amit rögtön el is dobott.

Meg még egy kérdés, ha már itt vagyunk. Nem vagyok jártas romolásban, a CM az magában egy rom típus? Saját BB-del és RIL-lel?

[ Szerkesztve ]

O2x - 2.3.4

(#14505) CheekyL


CheekyL
csendes tag

Sziasztok, Én is frissítettem, de a írás nyelve kínai karakter, hiába választom ki a magyart vagy az angol, marad kínain. Így elég nehéz mondjuk smst írni. Mit tegyek? Köszi

(#14506) CheekyL válasza babosf (#2596) üzenetére


CheekyL
csendes tag

Szia, meg tudtad oldani a problémád, mert most nekem is ez a gondom. KÖszi

(#14507) ferikek válasza Engineer81 (#14502) üzenetére


ferikek
aktív tag

Nekem is eldobta pár perc után... Ez így azért durva. Legalább ha mondjuk kijavítanák ezt a hibát 2-3 hét alatt, de semmi. Szerviz nem tud mit kezdeni a hibával, mert szoftveres, és nincs nekik újabb. Kíváncsi vagyok h az LG mit mond erre, mert így tulajdonképpen javíthatatlan..

(#14508) Slovak


Slovak
tag

Sziasztok!
2.2.2-nél amikor megvettem a telefont, fasza volt a kép. LEtt 2.3.4, már nem volt az igazi.
Felraktam a MIUI-t, na most aztán van havazás. Olyan, mintha lenne a képen egy layer, ami fehér és rajta lenne egy 30%-os átlátszatlanság (szépen magyarosan).
Tudom, hoyg ismert probléma, van megoldás?

(#14509) janes74


janes74
senior tag

A 3 betűssel próbáltam,gyorsan megtalálta a pozícióm.Majd beírtam az úticélt,és akkor már csak kereste a jelet.(Kevés sikerrel)Egyre jobban bánom,hogy megvettem. :((

CM-hoz kell full wipe vagy elég a cache&dalvik?

[ Szerkesztve ]

(#14510) Engineer81 válasza ferikek (#14507) üzenetére


Engineer81
csendes tag

Most az előbb megint kipróbáltam, méghozzá úgy, hogy AGPS adatokat nem is frissítettem és lőn világosság, most jó volt. Igaz, csak pár percig használtam, de pillanatok alatt megvoltak a műholdak és kb. 10 másodperc alatt a fix is megvolt.

Tesztelem még. Úgy látszik, több idő kell, hogy kijelenthessem, hogy tök szar... :-)

O2x - 2.3.4

(#14511) Ttibor89


Ttibor89
csendes tag

A CM Stable Mod és a Nightly Builds között mi a különbség? Jelenleg a Stable van fenn a telefonon, de nem látja a SIM kártyán lévő neveket és nincs FM rádió sem...

(#14512) Land válasza Ttibor89 (#14511) üzenetére


Land
veterán

Nightlykban kb. mindent kijavítottak mar. Szinte naponta jönnek ki, így érdemes a legújabbat feltenni. FM Radio pl tuti megy és a SIM-es dolog is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14513) Ttibor89 válasza Land (#14512) üzenetére


Ttibor89
csendes tag

Köszi a választ! Akkor felrakom azt. Ugyanúgy fel lehet ugye tenni mint a Stable-t?

(#14514) Land válasza Ttibor89 (#14513) üzenetére


Land
veterán

Igen. Érdemes SiwftExtreme Kernelt alátenni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14515) Ttibor89 válasza Land (#14514) üzenetére


Ttibor89
csendes tag

Hujuj! :) Az mi és mire jó és hogyan tudom feltenni rá? Erről még nem hallottam semmit.

(#14516) P-SZ-S válasza Ttibor89 (#14515) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Arra jó hogy míg alapkernellel 1 óra zenehallgatás alatt merül 2%-ot a telefonod, addig ezzel a kernellel meg 15-20%-ot. Meg lehet húzni a processzor órajelét 1500mhz-ig, ami semmire nem jó, de tudsz villogni az 5000-es Quadrant benchmark pontszámokkal.

[ Szerkesztve ]

(#14517) horseface77 válasza Land (#14514) üzenetére


horseface77
tag

Szia! Nálad jó az akksi ezzel a kombóval?Mert nálam idle-ben 5 óra alatt merült fullról a felére!Köszi.

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#14518) Twicehun


Twicehun
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi a zavarásért , de lenne egy kérdésem. Tudnátok linkelni egy oldalt ahol részletesen le van írva , hogyan kell CM Nightly legújabb verzióját feltenni. Elég alapos leírás kéne, mert nem szégyenlem elég kezdő vagyok a témában.( Na jó még ez is túlzás elég kezdő= eddig még sose foglalkoztam még hasonló dolgokkal se :D ) Köszönöm a válaszokat :R

(#14519) Land válasza horseface77 (#14517) üzenetére


Land
veterán

Nekem 2G-vel, minden sync, Wifi stb kikapcsolva és Adw Launcher Ex vagy GO Launcher Ex van 3 Home képernyővel. Futó szolgáltatásokban ki szoktam lőni, ami bennragadt (játék, PowerAmp, Opera stb) és 1-2 mA-rel merül. Számokban: Mondjuk ma reggel 5-től 10-ig 1%-ot merült. Persze nem nyúltam hozzá. IDLE-ben. Ehhez persze sokat szöszöltem az eddigi Androidos telefonokkal, hogy mely programokat nem szabad használni, mi meríti az aksit stb. 1 GHz-en használom a Kernelt.

P-SZ-S: Lófüttyöt:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14520) ntomka válasza P-SZ-S (#14516) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nálam ez pont fordítva van most miui-n. Az alapból benne lévő CM kernel jobban bírja, mint eddig bármilyen custom kernel, amit felraktam. És cserébe a képernyő éledési idő is normális, nem kell másodperceket várnom ha meg akarom nézni pl. csak az órát. :) Nem igazán értem amúgy. Nálam sok minden teljesen máshogy működik jól, mint más embereknél. Ennyire nagy a szórás hardveresen, vagy a felhasználási szokások tennék?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#14521) KyseeD


KyseeD
csendes tag

Sziasztok!! (megint).
Sajna nem vagyok megelégedbe ezzel a gyári GB-vel, ígyhát valami frankó rom után néztem.
A cyanogenmod 7-et szeretném egyenlőre CSAK KIPRÓBÁLNI, hogy mit produkál vele a kütyü, de sajna a rootolásig se jutottam el.
ez valószinűleg a 2.3-nak vagy a készülék telenoros mivoltának tudható be.
A Superoneclick a rootolás közben megfagy és se kép se hang.. a telóval egyébként egy restart után minden oké volt (előtte csinált furcsaságokat)
NA ilyenkor mivan.?? Hogyan lehetne rootolni ezt a telenoros 2.3-as kis szépséget. :F :F
HELP.!!!!

Lg Optimus 2X

(#14522) Rotate


Rotate
veterán

SGS2 topicban is mindig mindenki azt írja, hogy mennyit merül neki úgy, hogy az asztalra van letéve, és nem nyúl hozzá :D komolyan ezért adtatok ki ennyi pénzt, hogy ne nyúljatok hozzá? :D

ntomka:

igen ekkora a szórás, már az elejétől kezdve...

[ Szerkesztve ]

(#14523) Land válasza Rotate (#14522) üzenetére


Land
veterán

Nem erről van szó. Hanem arról, hogy ha mondjuk használod és lemerül 70 %-ra, akkor 5 óra múlva 65-69 %-on legyen és ne 20%-on ha az asztalról újra kézbe veszed és használnád még fél napot...
Az lenne a normális, hogy a Kernel IDLE módban nem merítené. Lásd nekem 1-2 mA-es merülés. De ehhez is altatás előtt körül kell néznem a futó alkalmazások között és csak utána altatni:)

ntomka: Fura lenne ha hardveres lenne a szórás... De azt aláírom, hogy tesztelgetős korszakomban néhány program rendesen beleharapott az aksiba. Tehát nem a Kernelen múlt, hogy mennyit merült. Jól meg kell válogatni a programokat. Nekem a Battery Widget Monitor segített az ideális összetétel megtalálásában.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14524) Rotate válasza Land (#14523) üzenetére


Rotate
veterán

mondjuk 2G-n eddig nekem a az O2x meg az SGS2 is így fogyasztott, 3G megint más tészta, az minden telefonon zabál... szerintem nem kell emiatt kernelt variálni...

(#14525) Crytek


Crytek
veterán

Milyen gps progit ajánlanátok ami ingyenes és offline tehát nem használja a netet?

Next PC Upgrade: 2022

(#14526) user1.0


user1.0
csendes tag

Hi!

Véleményetek szerint melyik a legstabilabb rom/kernel verzió?

Ami a lényeg lenne, hogy stabil legyen. Nem akarom tuningolni inkább az lenne e lényeg, hogy tovább tartson az akku. Nekem most alap van fent v20l rommal. Ez úgyahogy jó, bár kicsit gyorsan merül gps-nél az akku. Más bajom nem nagyon van vele, kivéve, hogy a kamera igen szar zajos képeket csinál, c360-al jobb de nekem a gyári kamera prog jobbban tetszik. A 8MP nekem kicsit túlzás mivel a régrbbi profi fényképezőgépek is ettől a felbontástól indultak csak 100x ekkora lapkán. nyilván nem várok el olyan minőséget, de a nokiám keresztbe lenyeli a p990-et fénykpügyileg (másban nem).

(#14527) Ttibor89 válasza Twicehun (#14518) üzenetére


Ttibor89
csendes tag

Szia! Innen csináltam én, és sikerült: http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/LG_Optimus_2X:_Full_Update_Guide

(#14528) Ttibor89 válasza Land (#14512) üzenetére


Ttibor89
csendes tag

Hát felraktam ezt a ROM-ot. Van FM rádió, de SIM kártyán lévő neveket nem látja továbbra sem. Valami ötlet?

(#14529) Tesztelo.hu válasza Crytek (#14525) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Navfree.

(#14530) zolxer


zolxer
csendes tag

Imádom ezt a telót nagyon gyors megbízható és az akku is 1.5nap agyon nyomkodva.
A GPS ellen fölös küzdeni az lövi az akkut ezt még senki nem oldotta meg.

(#14531) Slovak válasza P-SZ-S (#14516) üzenetére


Slovak
tag

Szarkasztikus vagy és valószínűleg kéjelegve írtad a soraidat. Azon van szerintem a legtöbb 2x tulaj, hogy hogyan üzemeljen a legkiválóbb módon a telefonja. Az, hogy Te beéred a gyári, ócska szoftverrel, az a Te bajod, sokan ennyi pénzért nem érik be. Én sem. Nekem ne akadozzon egy kétmagos procival a készülék, még akkor se, ha jódarabig nem is fogja használni a két procit a kínálat. A nevezett kernel valóban szívja az akksit eszméletlenül. Téged nem zavar? Na az a lúzer.

(#14532) Land válasza Ttibor89 (#14528) üzenetére


Land
veterán

Vagy nincs szamod a SIM-en vagy nem importaltad a kapcsolataidat SIM-rol. Magatol nem fogja latni, be kell allitani.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14533) Slovak válasza Land (#14532) üzenetére


Slovak
tag

Banyek... en minuit lecsereltem cm7 nightlyra szinten..
A nevjegy Belem is problems, end monsignor google mailemmel szinkronizaltam. Itt nem tudok Gmail accountot hozzaadni???

(#14534) Slovak


Slovak
tag

Egyebkent a kamera sokkal jobb, mint miui alatt.

(#14535) Vizinyenyec válasza KyseeD (#14521) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

a super one click nem működik 2.3-al. Hogy hogyan is kell azt megtalálod, ha használod a fórumkeresőt ;)

(#14536) Syd69 válasza Crytek (#14525) üzenetére


Syd69
aktív tag

Sygic?

Alma

(#14537) Caaabi


Caaabi
senior tag

sziasztok, olyan miskolci o2x tulajt keresnék aki segítene nekem abban hogy hogyan frissíthetném édesapám telenoros o2x ét hivatalos 2.3 ra adatvesztés nélkül, mert ahogy néztem kicsit máshogy van mint sgs2 nél, egy privát üzenetbe való segítségnyújtást nagyon megköszönnék. További szép napot kívánok :)

(#14538) Engineer81 válasza Caaabi (#14537) üzenetére


Engineer81
csendes tag

Hivatalos 2.3-ra LG PC Suite is megfelel. Adatvesztés nélkül upgrade-elheted, persze célszerű backup-ot készíteni ekkor is, de ezt is megteheted a PC Suitetal. Az ördög nem alszik, a backup mindig jó, ha van. Remélem apukád nem sokat használja a GPS-t, mert azzal adódhatnak gondok a gyári 2.3-nál.

Upgrade-nél használd a számítógéped alaplapi USB portjának valamelyikét, ne a ház elejére kivezetett USB-ket!

O2x - 2.3.4

(#14539) Caaabi válasza Engineer81 (#14538) üzenetére


Caaabi
senior tag

laptopról szoktam ilyenekt csinálni hogy a véletlenszerű áramkimaradás se fordulhasson elő.. LG PC SUITE IV van fent a laptopon, rádugom a telót, mivel gyári a rom rajta és telefonros igy a mentést hogyan tudom kivitelezni? ( jobb alsó sarokban található ikonnal esetleg? telefonon tárolt adatok biztonsági mentése és visszaállítása ?) én csak a clockworkmod os mentéshez értek sajnos :S
a frissítést hogyan tudom ezek után megcsinálni ha csatlakoztattam a telefont a géphez és megnyitottam a pc suitot ?

(a gps-t nem használja telóval, rendes gps-t használ kocsiban úgyhogy az annyira nem vészes.. )

[ Szerkesztve ]

(#14540) Slovak válasza Ttibor89 (#14528) üzenetére


Slovak
tag

Tibor!
Nekem is ugyanez a gondom. Tegnap hajnalban (ma) felraktam a cm7 nightly 204-et, se market, se gmail kliens. vagyis nem tudom a neveket beszinkronizálni és a marketbe sem enged be anélkül. Te megoldottad?

Valakinek ötlete?

(#14541) Slovak


Slovak
tag

Mondjuk miui-ra húztam és csak(?) wipe-ot és dalvik-ot töröltem. Ennek lehet hozzá köze? Kellett volna teljes törlést csinálnom? Más gond nincs. Szar lenne egyesével bevinni 300 kontaktot.

(#14542) tamasgal válasza Slovak (#14541) üzenetére


tamasgal
senior tag

Egy pár perc és küldöm a linket amit még cwm-böl fel kell rá rakni. A gugli alkalmazásokat külön kell.

(#14543) Engineer81 válasza Caaabi (#14539) üzenetére


Engineer81
csendes tag

Igen, a jobb alsó sarokban az az ikon jó lesz. Aztán válaszd a biztonsági mentés opciót! A többit elintézi a PC Suite. Amikor kész vagy, ellenőrizd a vinyódon a Dokumentumok/LGP990 könyvtárban, hogy megvan-e minden. Ügyelj arra, hogy mindent menteni fog a telóról (kivéve az SMS-eket és az alkalmazásokat), ezért ha mondjuk van 16 GB-nyi film a teló SD kártyáján, azt is menti majd. Így egyrészt jó sokáig tarthat, másrészt legyen elég helyed a vinyón.

Az SMS-eket is tudod menteni a PC Suite segítségével, de nem a backup eljárással, hanem majd kézzel tudod átmásolni őket.

Az alkalmazások mentésére én az App Backup & Restore-t használtam, ami marketről ingyen leszedhető. Ez a telefon SD kártyájára menti a cuccot, ezt célszerű kézzel a laptop vinyóra másolni. Remélhetőleg erre a sok backupra nem lesz szükséged, de nem árt, ha megcsinálod.

Ha minden megvan, a PC Suiteból upgrade-elheted a telót. Kb. 10 percig fog tartani. Nálam legalábbis ennyi volt.

O2x - 2.3.4

(#14544) tamasgal válasza Slovak (#14541) üzenetére


tamasgal
senior tag

Na itt a link: [link] CWM-böl telepítsd és reboot, örül! :))

(#14545) Rotate válasza Caaabi (#14539) üzenetére


Rotate
veterán

téged itt is látni? :D

(#14546) zolxer válasza Rotate (#14545) üzenetére


zolxer
csendes tag

Ugy írtam ja és?????Mi a problémád???Nekem nem akad nem szaggat!!!!
Talán nem kéne szarrá baszogatni a telodat minden szarral telepakolni és lehet az életbe egyszer te is elégedett lennél slovak nem gondolod.....
Imádom az ilyen osztós idiotákat.......

(#14547) Caaabi válasza Rotate (#14545) üzenetére


Caaabi
senior tag

mindenhol ott vagyok :P:D

[ Szerkesztve ]

(#14548) Caaabi válasza Engineer81 (#14543) üzenetére


Caaabi
senior tag

ez igy mostmár nekem nagyon tisztának tűnik :) köszönöm a részletes leírást :) az upgradeeléssel viszont még pontosításra szorulok.. tehát ha rádugom a telot akkor hol találom meg azt a menüpontot h upgrade? és az hogy telenoros tudja majd a suite h melyik rom kell vagy ennek nincs jelentőssége?

[ Szerkesztve ]

(#14549) tamasgal


tamasgal
senior tag

Skacok, azt átlátja valaki, hogy a cyanogen csapatnak miért éri meg ekkora munkát beletenni romok fejlesztésébe?

Nem létezik, hogy hobbi számukra. :N

(#14550) Rotate válasza zolxer (#14546) üzenetére


Rotate
veterán

őőő... nyilván ezt nem nekem akartad írni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.