Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) Rotate válasza dergander (#15149) üzenetére


Rotate
veterán

hidd el, megéri a többletet :) az LG se rossz a mostani áráért, ezen kár filózni, ICS lesz az SGS2-re is, szóval amit gyorsul az O2x azt fog a másik is :)

szerk. Skynet szépen összefoglalta :)

[ Szerkesztve ]

(#15152) Rotate


Rotate
veterán

tudom ez nem az apró, de gondoltam kínálom egyből nektek... csak most jutott eszembe, hogy a 2x-ből maradt egy alig használt szürkés/feketés TPU Gel tokom, és egy noname tökéletesen illeszkedő autós tartóm, aprópénzért :) ha valakit érdekel pm :)

(#15153) Vizinyenyec válasza Stripe (#15141) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

amikor aksi nélkül rádugtad akkor a start/eszközök és nyoktatók és legallul kell lennie egy felkiáltójees apx-nek. a driver az nvflash mappában van onnan tudod kitallózni. ezekután mindennek simán kell mennie

(#15154) derrik válasza Rotate (#15152) üzenetére


derrik
őstag

Szeretném ha az enyém lenne....

(#15155) tommjee


tommjee
senior tag

CM7-re nincs valami jobb kamera program ?

(#15156) kmisi99 válasza tommjee (#15155) üzenetére


kmisi99
addikt

Esetleg nézd meg az LG camera nevű progit. Az alap CM es tényleg elég gagyi.

(#15157) Naras


Naras
őstag

Hát ez nem igaz... próbálok BB-t telepíteni a SmartFlash - el, már majdnem végez, erre telefon lecsatlakozik, majd vissza, a flasher meg hibára futott timeout miatt, baseband meg persze ezek után nincs a telón... restore... :W

Drivereket rendesen felpakolta, nem tudom mi a rosseb baja volt, utána már az első lépésnél hibára futott... :F

...közben végzett a restore... kiderült, hogy a backup nem tartalmazta a baseband - ot... :O

Más: 10 óra alatt kevesebb, mint 10% - ot esett az aksi készenlétben... bezzeg ha az ember bekapcsolja, és dolgozik a telefonon, akkor lezabálja pik-pak... :U

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15158) kmisi99 válasza Naras (#15157) üzenetére


kmisi99
addikt

Az biztos. Nálam fél óra wifi/10%

(#15159) Naras válasza Naras (#15157) üzenetére


Naras
őstag

Nah, most kezdek ideges lenni... Recovery - ből húztam új ROM - ot, persze az sem telepítette a baseband - ot, a SmartFlash meg most már az elején kiakad... és nincs baseband a kütyün... most akkor mi a f... :F

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15160) dergander


dergander
addikt

a smartflash nevű alkalmazásba mitjelent az "erase CAL data" pont?

(#15161) Naras válasza Naras (#15159) üzenetére


Naras
őstag

Nah, végül sikerült, igaz némileg megőszültem közben, de meglett... na jó, nem igaz, végig úgy voltam vele, hogy meg tudom oldani valahogy, szerencsére még nem jutottam el a végső idegösszeomlás fázisába, talán mert túl fáradt vagyok még... :DDD
Kb. 6X dobott nekem timeout errort, abból 5X már a legelején, de végüls lefutott, csak próbálkozni kellett... most jön még a tesztelése... kíváncsi leszek.
1035.21_20110725 (V20l version) ment fel... :U

00:00.0 Sec : Download Start...
00:02.0 Sec : RomBinary Download start
00:02.0 Sec : PSI RAM writing start
00:02.0 Sec : Trying to communicate with IFX modem
00:07.2 Sec : Confirm IFX communication
00:07.2 Sec : PSI RAM writing end
00:07.2 Sec : Start PSI RAM
00:07.2 Sec : EBL writing start
00:26.7 Sec : Start EBL
00:26.8 Sec : Set capabilities to be used
00:26.9 Sec : Baudrate Change: 115200bps ===> 3000000bps
00:27.0 Sec : Set flash ID complete
00:27.6 Sec : Set Infineon CFI Information 1
00:27.6 Sec : Set Infineon CFI Information 2
00:27.6 Sec : PSI Download start
00:27.9 Sec : Set FLASH address
00:29.3 Sec : PSI Download success
00:29.3 Sec : SLB Download start
00:29.6 Sec : Set FLASH address
00:33.2 Sec : SLB Download success
00:33.2 Sec : Aeneas Download start
00:33.8 Sec : Erase was executed rightly!
00:34.0 Sec : Set FLASH address
00:40.2 Sec : Aeneas Download success
00:40.2 Sec : Code Download start
00:40.5 Sec : Erase was executed rightly!
00:40.8 Sec : Set FLASH address
02:55.0 Sec : Code Download success
02:55.0 Sec : RomBinary Download success
02:57.0 Sec : Download complete

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15162) Naras válasza Naras (#15161) üzenetére


Naras
őstag

Hát, baromira megérte vacakolni/idegeskedni vele... ugyanolyan torz a hang... :(

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15163) peter_27 válasza Naras (#15162) üzenetére


peter_27
aktív tag

Melyik volt fent, és melyiket tetted fel? Nem kell idegeskedni, nekem még egyszer sem indult el hibátlanul a smartflash. Elvileg oda van írva az 1.hsz-be, hogy rendszergazdaként kell indítani, de ez sem igaz minden esetben. Én a leírtak szerint szoktam kezdeni, smartflash indít file betallóz majd telefon rádug gépre. Ekkor minden esetben elszáll hibával, ilyenkor teló lehúz vár 5mp-et majd visszadug. Megvárom míg a smartflash-ben megjelenik a teló port száma és nyomom megint a startot. Ha így sem, akkor a smartflash-t is újraindítom. És még valami a vírusirtót deaktiválni szoktam ilyenkor. Van mikor csak 3-4 próbálkozás után indul el de elindul. Ha mégis balul üt ki a dolog még mindig ott van a kdz-s módszer (ez tesz fel BB-t is) és ott van még az nvflash is, szóval gyakorlatilag tönkretehetetlen a telefon bárhogy frissíted is mindig van másik helyreállítási lehetőség. És igen, a cwm mentés nem ment/állít vissza BB-t. Ha jól emlékszem akkor neked is szürke importos a készülék akkor viszont: [link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#15164) acarlos


acarlos
csendes tag

sziasztok! úgy döntöttem hogy kéne tenni valami tuti romot a telóra, mert tudom hogy több van ebben a készülékben, mint amit a gyári mézeskalács tud. mit ajánlotok? melyik főzött rom most a tuti? és mivel érdemes kiegészíteni? előre is köszönet :R

(#15165) Naras válasza acarlos (#15164) üzenetére


Naras
őstag

Első körben a CM7 Nighty - t dobd fel, után lehet még turkálni benne, kernelfrissítés, miegymás... de léteznek gyári ROM - ot updatelő kernelek is, ha kicsit tudningolgatni akarsz kezdetnek, nézz körül a fórumon, ahol ezek a kernelek is vannak... akad még jó pár egyéb kiegészítő is... :U

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15166) Naras válasza peter_27 (#15163) üzenetére


Naras
őstag

Köszi a linket... már csak arra kéne rájönnöm, hogy ezeket a BBket hol találom :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15167) acarlos válasza Naras (#15165) üzenetére


acarlos
csendes tag

köszi a gyors választ,. cm7 és topogigi között számottevőek a különbségek? az is nagy segítség lenne, ha valaki linkeket nyomna mint Naras :C mert elég sok a kuka info a a forumon....

(#15168) babosf válasza Balázs1986 (#15096) üzenetére


babosf
aktív tag

szia Balázs,
nekem azt írja ki törlésnél: error deleting file. aztán nem törli.
a teló rootolt.
miért nem tudom törölni?
köszi

Galaxy S23 Ultra

(#15169) Naras válasza acarlos (#15167) üzenetére


Naras
őstag

Nem ismerem a topogigit, nem tudok nyilatkozni, de ha mondjuk CM7 - et felküldöd, majd megnézegeted, beállítgatod, stb, aztán csinálsz egy backupot, fél pillanat alatt fölránthatod rá a Topogigit is egy gyors mustrára, aztán ha nem tetszik, backup - ból kb. 1 perc alatt visszaáll az előző rendszered ahogy otthagytad...

babosf: Milyen filekezelővel csinálod? Adtál neki root jogot?

Update: közben fölmászott a 0824es baseband, mindjárt tesztelem... nem is gáz ez a flashelés, csak néha hibára fut, ilyenkor újra kell próbálkozni, azt kész :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15170) Naras válasza Naras (#15169) üzenetére


Naras
őstag

Jelentem megvan a szürkeimportos telefonokra a megfelelő BB/RIL kombó...
Baseband 1035.21_20110824, RIL - t meg a Marketről tölthetp GetRIL appal lehet hozzá tölteni.
Most végre nem torzít a hang, amikor hívok valakit, megnéztem még a GPS-t, pik-pak talált holdat, pedig nincs egy ragyogó napsütéses idő...
WIFI is gyorsan csatlakozik, és műkösik... stb... végre :C

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15171) babosf válasza Naras (#15169) üzenetére


babosf
aktív tag

Astro-val csináltam. nem tudom hogyan kell root jogot adni. a superuser alkalmazásban megnéztem, ott csak az ES File exp.-nek van rott joga, de azzal nem tudok visszamenni a system mappáig :(

Galaxy S23 Ultra

(#15172) Naras válasza babosf (#15171) üzenetére


Naras
őstag

küldtem egy mailt... :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15173) peter_27 válasza Naras (#15166) üzenetére


peter_27
aktív tag

BB linkek:
[link]
[link]
[link]
[link]

Topogigi:
Megbízható stabil rom. Korábban kiszivárgott V20e (V20L elődje)-re épül. Nekem egy bajom van csak vele, ez pedig a felébresztésnél jelentkező késleltetés ami 1-2mp. Az 1 még csak-csak beleférne de amikor többet kell várni az már nagyon idegesített. Lehet ez így leírva nem tűnik olyan nagy gondnak, de használat közben már nagyon idegesítő volt, valamint ez a jelenség a bejövő hívásoknál is jelentkezik. Hívásnál (hívtam saját magam másik tel-ről) 2. csörgésnél szólalt meg és a 3.-nál jelent meg a hívő képe.

Most a miui 1.11.25 van fent. Eddig meg vagyok vele elégedve, bár többet eszik akkuból mint a topogigi de nekem ez belefér, és még várok egy kis javulás, mert nem rég lett felrakva és tapasztalataim szerint majd egy hét kell mire rom csere után helyrejön az akku idő.

Galaxy S10

(#15174) peter_27 válasza babosf (#15171) üzenetére


peter_27
aktív tag

Az es file exlorer beállításainál a root opciónál pipáld ki mind két lehetőséget, majd a programban kattints a "kék csillag" ikonra és ott a "telefon" ikonra.

Galaxy S10

(#15175) babosf válasza peter_27 (#15174) üzenetére


babosf
aktív tag

így sikerült. köszi.
üdv.

Galaxy S23 Ultra

(#15176) Naras


Naras
őstag

Nah, fölment a PowerSaving-SwiftExtreme-1.5Ghz kernel, tesztelés alatt.
Első lépésnek futtattam Quadrantot, kapásból 1000 ponttal többet csinált, viszont a Linpack hasonlóakat generál, mondjuk többnyire MultiThread - ben néztem, a Single mintha jobb lenne. Főleg a PowerSaving részére leszek kíváncsi a dolognak, illetve, hogy mennyire stabil... majd meglássuk... :DDD
Készenlétből kicsit lassabban áll fel. Először már zavaróan sok volt, de miután feltoltam 1500Mhz - re, már tűrhető... kíváncsi leszek hosszabb távon, legelőször az is lehet, hogy csak becache - elte, és azért volt több idő...
AnTuTu 7238 pontot csinált, ennél csak a 4 magos Asus Transformer Prime nyomat többet...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15177) Balázs1986 válasza babosf (#15168) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha megadtad a root jogot, akkor a bal felső sarokban nyomj a Home gombra. Az visszavisz addig. ;)
-bocs, látom már sikerült :) -

Na, hogy értelme is legyen a hsz-nek:
Aki nem akarja feltenni az AndiCP kamera mod-ot, viszont szeretne néma videorögzítést:
Itt a megoldás.
Sajnos nem írják, hogy minden kamera app verzióhoz jó-e, de feltételezem ez alapján, hogy a gyárihoz mindhez oké. Azért egy backup nem árthat előtte.

[ Szerkesztve ]

(#15178) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Elnézést a dupláért, de ezt úgy gondoltam, feltétlen belinkelem :)

(#15179) Szabie85


Szabie85
tag

Hirtelen azt hittem a Tesco-t akarod reklámozni. :DDD

Samsung Galaxy S5

(#15180) kmisi99 válasza Balázs1986 (#15178) üzenetére


kmisi99
addikt

Remélem a cm9 kinézete valami új ütős lesz. Mert 2.3 nál még elment ez a cm7 de a videók alapján standard 4.0 kegyetlen jól néz ki.

(#15181) Balázs1986 válasza Szabie85 (#15179) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nem, csak sajnos a technet is kezd elkurvulni, így hiába a direkt link, nem úszod meg a reklámot :(

kmisi99: Ha a CyanogenMod tartja magát ahhoz, hogy gyári gui-t ad, akkor megmarad :)

(#15182) user1.0


user1.0
csendes tag

Két ösmerősömnek is van sgs telcsije az egyik sgs2 a másik meg asszem pluszos. Mindkettőt megkérdeztem, vásárlás előtt, és egybehangzóan állították, hogy bizony nekik is fagy a telcsi és legalább heti 1 alkalommal kell restart, hozzáteszem mindkettőn gyári minden se root se semmi. Az s2-n kb 40 prog fut a másikon kb.: 15. Biztos jobb stabilabb az s2 mont az o2 de sztem se ér 40 Ft-al többet.

Nekem v20L van rajta és normálisan fut. Eddig egyszer fagyott meg (nagyon) akkor sikerült printszkrint csinálnom valahogy az alsó gombokkal, azóta sem tudom, hogy de azon kívül nekem nagyon nincs baja. Az akku kb.: 1-2 napot bír ebben van kb.: napi 30perc telefon és kb 1 óra wifi a többi készenlét. A navit is próbáltam áj*óval kb 1 perc volt mire jelet talált de nem dobta el, majd ezt most este megnézem még1x autóban.

A kamerát lecseréltem, camera zoom fx-re ezzel elfogadható képeket készít.

Kérdés mi a különbség a wifinél és a térerőjezőnél, a fehér és a zöld kijelzés között?

A szolgáltató nevét nem let valahogy kiiratni, jó lene tudnom mikor akar rómingolni a telcsi.

Milyen magyar billentyűzet progit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#15183) chriss23


chriss23
tag

Sziasztok!

Egy fontos kérdés?

Valaki tudja, hogyan lehet függetleníteni a 2x-et, h lehet?

Előre is köszi!

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15184) kmisi99 válasza chriss23 (#15183) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem itt a függetlenítésről kérdezni tilos. Nézz utána a turbo simnek általában az a legtöbb telóval jó.

(#15185) chriss23 válasza kmisi99 (#15184) üzenetére


chriss23
tag

jó rendben. köszönöm! :R
és a turbo sim-et hogyan tudom használni? csak mert én még sosem használtam olyat és nem ismerem.

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15186) kmisi99 válasza chriss23 (#15185) üzenetére


kmisi99
addikt

itt van róla egy cikk
Egyébként egy vékony kis lap amin van egy chip a simkártya alá kell rakni és arra az időre amikor a telefon leellenőrzi a kártya hovatartozását addig az a kis cucc becsapja a szoftvert.

(#15187) Tesztelo.hu válasza cjvt3o (#15145) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy router is lehet. De mivel alapesetben semmilyen port beállításhoz, szűréshez stb. nem férhetsz hozzá, szerintem az az alapbeállítás, hogy minden port nyitva van.

(#15188) tommjee


tommjee
senior tag

Készítettem pár képet a telefon kinézetéről hátha megtetszik valakinek :)

(#15189) kmisi99 válasza tommjee (#15188) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez rohadt jó! Milyen rom ez? Gyári?

(#15190) tommjee válasza kmisi99 (#15189) üzenetére


tommjee
senior tag

CM7 + Launcher Pro :) :R

(#15191) tommjee válasza kmisi99 (#15189) üzenetére


tommjee
senior tag

CyanogenMod

LauncherPro

Faenza Icon Pack

Ikon csomag LauncherPro alá

LG Widgets

Óra , Naptár , Jegyzet

Theme Chooser Touchwiz

Beállítások , Státusbár

[ Szerkesztve ]

(#15192) janes74 válasza chriss23 (#15185) üzenetére


janes74
senior tag

NCK-ra keress rá a fórumban!Másfél hete függetlenedtem. :K

(#15193) cjvt3o válasza Tesztelo.hu (#15187) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Az iptables alapbeállítása (gentoo):

# iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

tehát valóban nincs semmilyen szűrés.

ugyanakkor port fwd, masq, stb. sincs, azaz amikor engedélyezed a hotspotot, akkor tuti hogy bekerül rule az iptables-be (gondolom minden portra engedélyezve, de ezt meg kell nezni ahhoz, hogy tudjam).

Az iptables beállítások természetesen a root számára hozzáférhetőek Linux alatt, így androidon is root-olni kell ahhoz, hogy módosítani lehessen.

(#15194) kmisi99 válasza tommjee (#15191) üzenetére


kmisi99
addikt

A launcher véletlenül nem adw?

(#15195) drpele


drpele
senior tag

Jelentem, elkészült az 1.12.2-es MIUI.hu verzió. Hamarosan letölthető...

S kedvcsinálónak én is csatolnék néhány screenshotot:

S a kedvencem (mellékesen kb 4 óra MP3 lejátszást, egész napos aktív használatot követően):

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#15196) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!
LG 2X/Black/3D Notifications... ezt használja valaki? És ha igen működik? mert én felraktam de konkrétan semmit nem csinál ha nem fogadott hívásom van!

kérem segítségeteket!

(#15197) Balázs1986 válasza djnyakesz (#15196) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia!

Van, működik. Root jog kell neki.

(#15198) tommjee válasza kmisi99 (#15194) üzenetére


tommjee
senior tag

De az utána láttam hogy félre írtam ! sorry :R

(#15199) kmisi99


kmisi99
addikt

Ti a teló kamerájával tudok csinálni normális képet? Én hiába próbálom eléggé hányadék a minőség amit produkál. Többféle kamera appot is kipróbáltam mind elég gagyi
alap cm es kamera
LG camera
camera 360
camera zoom(az egyik legjobb)

(#15200) Naras válasza kmisi99 (#15199) üzenetére


Naras
őstag

Én igazából nem tudom, hogy mihez kéne mérni.
Egy 8 Mp - es DSLR képét nem fogja hozni, akárhogy is hackeled... :U
Ez csak egy "telefon", nem egy fényképezőgép. Mindenesetre, ha tudnál mutatni referenciát, akkor előrébb lennénk, én is kíváncsi vagyok, ha akad jó fényképező app hozzá, az engem is érdekel... :K
Jelenleg a CM7 sajátját használom, ami eredetileg is bele volt építve.
Neked mi a problémád a képekkel konkrétan, mit jelent az, hogy hányadék?

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.