Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

[Nov 28th] Kingsoft Antivirus 2012 SP5.5 Officially Released

[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15252) Tetete1 válasza ƵøŁĭ (#15251) üzenetére


Tetete1
senior tag

Ez mennyire jó (tudom, nagyon)?

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#15253) ƵøŁĭ válasza Tetete1 (#15252) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem rossz,de nem is kiemelkedően jó.Valahol a középső és a hátsó szektor között szerepel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15254) Tetete1 válasza ƵøŁĭ (#15253) üzenetére


Tetete1
senior tag

Köszi.

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#15255) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Feltettem a KIS 2013-at a gépre mert volt egy reinstall de azt vettem észre, h amikor bakapcsolom a gépet, akkor kb. 2 perc után ugrik fel jobb alul h "Védelem engedélyezve" ameddig ez nem jelenik meg addig nem megy a KIS? A 2012-es egyből feljött, itt meg még a jele is szürke egy kis ideig rakjam inkább vissza a 2012-t vagy maradhat így a 2013?

Matthew 24:42

(#15256) Fandango válasza Tetete1 (#15252) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem allando kiegeszito vedelemnek nagyon is megfelel, en CIS mellett hasznalom minden problema nelkul.

(#15257) TFSi válasza @matthew@ (#15255) üzenetére


TFSi
őstag

Akkor már futnak a programkomponensek, sőt hálózat sincs egy darabig, amíg a KIS nem tölt be. Nekem is van egy bizonyos várakozási idő induláskor, de utána már semmi gond a futással, szinte észrevétlen.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15258) @matthew@ válasza TFSi (#15257) üzenetére


@matthew@
őstag

A futással nincs gond de ez fura volt kicsit, netem viszont már van akkor is amíg nem írja ki. Akkor maradhat a 2013?

Matthew 24:42

(#15259) TFSi válasza @matthew@ (#15258) üzenetére


TFSi
őstag

Fizikailag van kapcsolat, de amíg nem tölt be a tűzfal, nincsen hálózati forgalom. Ez hamarabb megtörténik, mint ahogyan megjelenik a Kaspersky ikon.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15260) Tetete1 válasza Fandango (#15256) üzenetére


Tetete1
senior tag

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#15261) StSanya


StSanya
őstag

Az AV-TEST Institute szerint nem elég jó a Microsoft vírusirtója

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15262) TFSi válasza StSanya (#15261) üzenetére


TFSi
őstag

Ezért kell hozzá egy jó, proaktív tűzfal és mondjuk a Kingsoft AV.2012 Free. :K Vagy egy másik védelem... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15263) Stephan89 válasza StSanya (#15261) üzenetére


Stephan89
aktív tag

A cikk utáni kommenteket élmény volt olvasni. Mire eljutottam a második oldalra, sokmindenre fény derült. Pl. a Windows 7 egy olyan trójai, amit fel lehet gyorsítani, ha megnyitjuk a process explorert. Végre találtam megoldást arra, hogy az itthoni notink miért lassul be friss telepítés után pár nappal, mint az állat és hogyan lehet megoldani a problémát. Olvassátok el, ha van három perc szabad időtök, Ti is sokkal okosabbak lesztek! :DDD :DDD HajráLinuxx-tól nagyon sokat lehet tanulni ám! :R

[ Szerkesztve ]

(#15264) TFSi


TFSi
őstag

Üdv Fórumtársak!

Mostanság mindkét családi gépen meg van bokrosodva a BDIS 2013 WIN7 X64 alatt... Sokat tölt a gép, és kis időre fagynak a progik is, mindkét gépen, sőt egy X86-os ismerős laptopja is lassult... Körülbelül 2 hete áll fent ez az állapot. Van valami info erről a jelenségről?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15265) Daywalkerke válasza StSanya (#15261) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Igen és ebben a tesztben az általam már évek óta használt ESET is baromi szarul szerepelt, ezért elgondolkodtam a Kaspersky-re váltáson, mert haverom minden hónapban kapja a Chip újságot és abból én eddig mindig az ingyenes, 1 havi ESET kódot kértem, de mondta, hogy ebben van ingyenes Kaspersky kód is, erről esetleg tudtok mondani valamit aki ezt használja? Működik? Ha igen úgy mint az ESET, hogy minden hónapban regelni kell a megadott kóddal és 1 név+e-mail címmel és azután jön a progi használatához szükséges 1 havi kód vagy Kaspersky-nél nem így van mint az ESET-nél? WinXP-t használok ezért is érdeklődöm, hogy Kaspersky milyen mostanában, mert évekkel ezelőtt(még jóval Win7 megjelenése előtt) elég sok gond volt a stabilitásával és a gépet is eléggé visszafogta.

[ Szerkesztve ]

(#15266) Tetete1 válasza TFSi (#15264) üzenetére


Tetete1
senior tag

Használt Comodot (még ingyenes is)....Ha bankolsz akkor a fizetőst..

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#15267) Mikulásbá válasza Daywalkerke (#15265) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak KAV-hoz használható a kód,KIS-hez nem!Nem kell igényelni már semmit,az újságban megadott kódot a programba kell beírni.

(#15268) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Melyik a legjobb ingyenes vírusírtó?

(#15269) Mikulásbá válasza AkosAkos (#15268) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mikor melyik........ :DDD

(#15270) szabeska válasza AkosAkos (#15268) üzenetére


szabeska
addikt

LoL

F1

(#15271) szabeska válasza szabeska (#15270) üzenetére


szabeska
addikt

Avastot ajánlanék :) Win7 vagy 8 alatt saját tűzfallal, ha nem túl öreg a gép.

F1

(#15272) Fire/SOUL/CD válasza Black Plague (#15223) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"DE az EREDETI kérdésre TE sem adtál választ hogy tudniillik mivvel különb és jobb vagy megbízhatóbb teszt az AV -Teszt mint pl a VB100 vagy az AVC.."
Semmivel. Különböző teszteket meg nem lehet összehasonlítani, mert kb annyi értelme lenne, mint a kis, piros gumigolyót ősszehasonlítani a nagy, kék, műanyag kockával...

"Pont az ilyen tesztek különbözősége miatt alakult valamikor 2008 környékén 25 vírusírtó cég közremüködésével az AMTSO Biztos halottál erről a kezdeményezésről.."
Igen. Kezdeményezésnek jó volt, gyakorlati kivitelezés/megvalósítás tekintetében meg lényegében érdektelen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15273) Daywalkerke válasza Mikulásbá (#15267) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Szuper, mert nekem úgyis csak az kell, ESET-ből is csak az AV részét használom, mert tűzfalból csakis a Comodo, köszi akkor az infót tesztelem akkor, egyébként néztem, hogy van még az újságba F-Secure kód is az ugye nem jobb a Kaspersky-nél?

(#15274) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Ez az Avast mintha lassítaná a rendszerem....

(#15275) Mikulásbá válasza Daywalkerke (#15273) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jelenleg fej-fej mellett vannak.

(#15276) ƵøŁĭ válasza AkosAkos (#15274) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Gép paraméterei befolyásoló tényezők lehetnek.
Ha ingyenes vírusirtó kell akkor lehet választani:
AVAST,AVG,Avira,Panda Cloud,RoboScan,Comodo,MSE,ZoneAlarm

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15277) AkosAkos válasza ƵøŁĭ (#15276) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

A gépem az adatlapomon,az ESET-tel nem volt lassú,de lehet,hogy most sem még csak néhány percet használtam Avast-tal.
Az általad felsoroltak közül melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

(#15278) ƵøŁĭ válasza AkosAkos (#15277) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

ESET:Marketing tekintetében kiváló,termékük sem rossz.Előnye gépterhelés tekintetében kedvező a felhasználó számára.Kulcsot tudsz hozzá legálisan (CHIP) akkor nyugodtan feltepítheted , de fontos megjegyeznem telepítés után be kell állítani rendesen.
AVAST: Legnépszerűbb ingyenes termék illetve legszéleskörűbb védelmet ő biztosítja.
AVG: Szintén népszerű,erőssége a IDP ( személyazonosság védelem ).Egyetlen negatívuma napi 1x frissül a free változat.
Avira: Pár évvel le van maradva a többi konkurens terméktől technológiailag ,jó adatbázisa van de másra nagyon nem tud építkezni a free. Idegesító lehet néha felugró reklám valamint az ask toolbar.
Panda Cloud: Egyszerű ,felhő technológián alapuló vírusirtó. Hátránya net nélkül semmit se ér.
RoboScan: Hazánkban nem nagyon ismert termék.Előnye 2 motor egyik saját másik Bitdefender,hosszabb távon nem próbáltam ki,így véleményem nincs róla.
Comodo: Minden megtalálható benne ingyen,pici negatívum az Av motorjuk még nem a legjobb de szépen haladnak.
MSE: Ingyenes,egyszerű ha warezzolsz felejtsd el.
ZoneAlarm: Kaspersky motor található benne,nem nagyon használtam még biztos nem rossz.

Kezdő felhasználó vagy: Avast,Avira,AVG
Haladó: Comodo,RoboScan,ZoneAlarm

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15279) AkosAkos válasza ƵøŁĭ (#15278) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

:R

(#15280) blattida válasza ƵøŁĭ (#15278) üzenetére


blattida
nagyúr

A comodo av motorja teljesen rendben van, a panda cloud pedig valamit ér offline módban is, csak nem sokat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#15281) ƵøŁĭ válasza blattida (#15280) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Lehet félreérthető voltam,azt állítottam nem a legjobb a motorja jelenleg free kategóriában de összességében remek termék. Szerintem sincs vele semmi gond,szépen fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15282) blattida válasza ƵøŁĭ (#15281) üzenetére


blattida
nagyúr

Én azt gondolom, hogy free kategóriában a legjobb felismerésű motorról beszélünk, eltávolításban valóban nem a legjobb, értsd: az eredeti fájlok , eredeti állapotukba történő visszaállításában!

Szerintem igazán csak a MeSE lóg ki a sorból, de az nagyon.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#15283) ƵøŁĭ válasza blattida (#15282) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Oké :R .Akkor már megint hülyeséget olvastam múlthéten.Az ember már azt se tudja ,hogy mi igaz s mi nem .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15284) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Igen jó áron van most a Kaspersky One a szokásos online üzletben, és annyi lenne a kérdésem ehhez kapcsolódóan, hogy ha megkezdem a licenszet egy okostelefonon, akkor a többi licensz is ketyeg úgy, mint a sima 3 gépes IS esetében?

Mi történik abban az esetben, ha pl. mindhárom One licenszet asztali gépre tenném, lehet?

Köszi előre is! :R

LiLxWaYnEx: a PCAV 2.0 egyik fejlesztése az offline adatbázis méretének a növelése. Egyébként tisztességesen összefoglaltad a free védelmek lényegét... :K

Más: leszedtem az egyik gépemről a BDIS 2013-at, KIS-t raktam a helyére és láss csodát, gyorsabb a rendszer és még a játék is több FPS-t tud... :K

Remélem a BD-t hamarosan bugmentesítik, mert ez így nem lesz jó...

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15285) blattida válasza ƵøŁĭ (#15283) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem beszélsz hülyeségeket. :N :R
Hol olvastad?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#15286) ƵøŁĭ válasza blattida (#15285) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nagy valószínűséggel nem találom meg előzmények között ,Ccleaner törölte,de ha jól emlékszem kifejezetten free kategóriájú termékek után olvastam.Emlékezetem nem csal ezen a fórumon olvastam valahol. [link]

(#15284) TFSi: Köszi,új információkat elmentettem fent :P .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15287) TFSi


TFSi
őstag

Jelen árfolyam szerint 6500Ft-ért vettem meg a Kaspersky One-t, és használhatom akár 3 gépen is, vagy három mobilon is, teljesen mindegy. A regisztrációval nem vagyok még képben, de valószínűleg az első felhasználást követően ketyeg a maradék licensz is... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15288) Storms


Storms
őstag

üdv

kaptam egy e-mailt egy toyota_55@live.comm címről ami angolul volt írva hogy töltsem ki a csatolt fájlt stb..egy .doc fájl volt amit megnyitottam kiírta a office hogy makrókat tartalmaz ami vírusokat rejthet. Úgy nyitotta meg hogy csak olvasható legyen a fájl. Adathalászat volt az egész célja. Félek hogy véletlenül vírust kaptam. Aast free-vel ellenörzöm most a gépet előtte MBAM-al csináltam gyors vizsgálatot, nem talált semmit. Érdemes még valamivel a gépet leellenőrizni? Nem szoktam megnyitni semmi ilyen e-mailt ez csak véletlen volt. Egyáltalán milyen virust lehet ettől kapni? Lehet olyat is ami figyeli hogy mit csinálok a gépen? parázok az ilyentől , a mai viláégban semmi sem lehetetlen. Esetleg tegyem ujra az egész windowst(format c:)? Avast free+win tűzfal+Defender használok amugy. Egyik sem jelzett.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#15289) TFSi válasza Storms (#15288) üzenetére


TFSi
őstag

Érdemes egy MBAM-os teljes vizsgálat (frissíteni előtte ne felejtsd el a progit, mert napi 5-6 adatbázis is kijön) és a fájlt el kellene küldeni az Avast laborjába, csakhogy biztos legyen a dolog... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15290) Daywalkerke válasza Mikulásbá (#15275) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

és stabilitásban és gépterhelésben melyik a jobb?

(#15291) Storms válasza TFSi (#15289) üzenetére


Storms
őstag

Kitöröltem az e-mailt már. Egy ilyen .doc fájlban miféle virus lehet? Mennyire veszélyesek lehetnek? BIOS-ba betudja magát valamilyen vírus írni?

ha C meghajtó formázással újrateszem a rendeszert akkor ha esetleg vírusos volt az e-mail-ben a fájl akkor az eltűnik végleg igaz? (pl.: nem kuszhat át a többi meghajtóra?)
igaz az MBAM se talált semmit a C:-n

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#15292) BigManus válasza Storms (#15291) üzenetére


BigManus
addikt

Fölösleges paranoia szerintem egy újra telepítés.
Ha az MBAM nem talált semmit, valószínű nincs semmi.
Viszont a fertőzés terjedhet át másik meghajtóra, főleg trójai programoknak szokása megfertőzni másik meghajtót.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#15293) sz.j válasza Storms (#15288) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megpróbálhatnád futtatni a Hitman Pro-t vagy/és a Kaspersky Rescue Disk-et, hátha találnak valamit.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15294) hamham válasza ƵøŁĭ (#15278) üzenetére


hamham
tag

ESET-nél milyen beállításokra gondolsz?

(#15295) lck


lck
senior tag

Spybot 2-t használja valaki ? Elvileg ennek már van valamiféle valós idejű védelme is. Tapasztalatok ?

(#15296) @matthew@


@matthew@
őstag

Az előfordulhat h a Comodo Firewall lassítja a netkapcsolatot?

Matthew 24:42

(#15297) Fandango válasza @matthew@ (#15296) üzenetére


Fandango
veterán

Nem hiszem, en eleg regota hasznalom, es nem tapasztaltam ilyet.

(#15298) mazza válasza @matthew@ (#15296) üzenetére


mazza
tag

Nálam az AV része fogja a gépet, és a Comodo DNS a csatlakozás idejét növelte meg a böngészőben, de a Firewall nem okozott lassulást.

Más: Panda Cloud Antivirus 2.1 with anti-exploit protection

(#15299) BigManus válasza @matthew@ (#15296) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem valószínű, bár rossz konfigurálás elvileg okozhatja... Elvileg!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#15300) @matthew@ válasza BigManus (#15299) üzenetére


@matthew@
őstag

Fandango: olvastam neten h a letöltés idején rontott leginkább, bár ott sem mindenkinél, nekem is 14MB/s helyett csak 6MB/s-el töltött lefelé egy céges szerverről, míg a másik gép amin KIS van azon meg jött a rendes tempóval :K

laca026Esetleg tudsz vmi oldalt mondani ami alapján be tudnám konfigurálni?

Matthew 24:42

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.