Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40061) inf3rno válasza ubyegon2 (#40059) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mint + Cinnamon-al több, mint egy hetet foglalkoztam, igaz csak napi 1-2 órát. Több bajom is van vele. A legfontosabb, hogy 10+ másodperc, mire a login-on átmegyek, addig meg nézhetem a fekete képernyőt. Nekem ez nem elfogadható. A második, hogy komplikált tearing mentesre beállítani, összehasonlítva az ubuntu 14 és 15 unity-vel meg alapból úgy települt. A harmadik, hogy nem bízom az appletekben, meg deskletekben, amik hozzá vannak, mert looking glass csurig van hibaüzenetekkel tőlük. A negyedik, hogy az asztal teljesen szét van esve, a grid nincs a helyén, és nem is működik rendesen (az ikonokat egymásra tudom halmozni). Nagyjából ennyi. Ezeket leszámítva jól használható volt maga a rendszer, de pl egy Mint + XFCE simán lenyomja. Amúgy az összes Mint-ről beszéltem, mindegyiknél volt tearing alapból, az ubuntu-nál meg nem volt, gondolom azért, mert Mint-hez 3.16-os kernel van, az ubuntuhoz meg a 3.19-es. Fenyő segítségével azért sikerült megtákolni, de ha lehet ezeket a plusz köröket szeretném kihagyni, és inkább abban a tudatban használni a rendszert, hogy egy újabb frissítés nem vágja gallyra, mert látom, hogy minőségi munkát végeztek az összerakásánál. Ubuntu-ról ez a benyomásom, bár arra tényleg csak pár órát szántam. Na de szerintem ejtsük a témát, szerintem mindkettőnknek van jobb dolga is, mint ezen vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.