Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) ubyegon2 válasza IstvánLászló (#38350) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#38345) Cyrin hsz. tartalmazza a letöltő helyeket [link], [link]
32 bites kell neked 1 GB memóval. 2 GB a határ.
Linux Mint XFCE 17.2 még nincs, csak az RC változat vagy a 17.1-es
A Manjaro XFCE

(#38348) colomb2 Ez fontos infó, vissza offolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#38352) Fenyő válasza IstvánLászló (#38350) üzenetére


Fenyő
őstag

1 Gb-al inkább 32 bites disztrót javasolnék, 2Gb-ra már mehetne a 64bites is ilyen lájtos DE-ek esetében (bár antiX annyira kevés ramot eszik, hogy ott akár a 64bites is bevállalható/kipróbálható), linkek pedig tessék;
- Mint 17.2 Xfce 32bit bár még RC de Xfce esetében ez nem igazán okoz gondot, főleg, hogy a 4.12 verzió már kint van egy ideje és baromi stabil
- Manjaro Xfce 32bit
- antiX 15 32bit és 64bit
- Crunchbang++ 32bit

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38353) IstvánLászló válasza ubyegon2 (#38351) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! ubyegon2

Köszönöm a letöltő helyeket és a korrektségedet is.

Nagyon jó a fórumoldal sokat olvasom is mert remek emberek vannak itt és nagyon segítőkészek is.

Egy jó csapat van itt is mint régen, mikor még számítógépklubba jártam, ott is segítettünk másoknak is ha kérdése volt.

(#38352) Fenyő hsz. Köszönöm a fáradságodat és a korrektségedet is.

Meg is nézem még ma a gép hogyan bírja a kiképzést.

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#38354) agy73p válasza Fenyő (#38352) üzenetére


agy73p
senior tag

Vagy openSUSE XFCE-vel.

[ Szerkesztve ]

(#38355) whbear


whbear
senior tag

Saját tapasztalat alapján azt mondhatom, hogy az új Manjaro xfce sok memóriát kíván és elég lassú. A 32 bites 450 mega körül áll fel. Ez azért sok úgy, hogy Arch + KDE Plasma 5 max 320 mega igaz rendesen optimalizálva. Szerintem egy Xubuntu jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#38356) Fenyő válasza whbear (#38355) üzenetére


Fenyő
őstag

450mb :Y , tapasztalatom alapján zárt driverrel eszik nagyon sokat+lassú (vmi bug lehet, meg procit is nagyon pörgette zárt nv-vel, de Arch alapot amúgy sem túl szerencsés zárt driverrel használni, nem biztos, hogy mindig le tudja követni a kernel és X változásokat, nameg aki xfce-et használ valószínűleg nem túl új hardverrel rendelkezik, szóval jó lesz a nyílt is, legalábbis Amd és Intel esetében biztos, Nv-nél inkább csak 2D-re, alap 3D-re), nyílttal nálam a 64 bites 220 körül a 32bites 180 mb körül fogyaszt, igaz vmelyst ki van gyomlálva pár automatikusan induló dolog de az max ilyen 50-70 mega lehet...
agy73p: Jó lehet az OpenSuse is, de Minthez, Manjarohoz, Kororához képest messze kevésbé kulcsrakész, főleg az xfce változat, amiben még ráadásul a 4.10-es verzió van, szóval a tearingementesítésre is kevesebb opció van (csak compton, ill. újabb amd karik esetében zárt driver vagy nyílttal a xorg.conf állítgatása).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38357) jimmy399 válasza Fenyő (#38356) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem a zárt fglrx-el egy cpu magot 100%-ban pörgetett... :S Lehangoló... vissza is tértem a nyíltra.

--- N/A ---

(#38358) Fenyő válasza jimmy399 (#38357) üzenetére


Fenyő
őstag

Még szerencse, hogy a nyílt Amd driver mostanában már jobb mint a zárt, hardveres videógyorsításban köröket ver a zártra, de hacsak nem legújabb szériákkal rendelkezünk, akkor 3D-ben is jobb már a nyílt, amúgy ha meg már vesszőparipám a teraingelés akkor nyílt driver esetében a szagattásmentes asztalra is van beállítás (ez főleg lájtosabb DE-k esetében jöhet) ha fix gépünk van vagy nem tervezünk kártyát cserélni xorg.conf, egyébként pedig érdmesebb létrehozni egy 20-radeon.conf beállítófájlt az /etc/X11/xorg.conf.d könyvtárban, HD 2 ezres vagy újabb kariknál biztos működik (régebbieknél marad az min xfce 4.11+, compton vagy compiz-xfce/mate, kde stb.), szóval a Section "Device" -nél az alábbi sorokat kell hozzáadni (félkövéreket fixen, a többi opcionális);
Section "Device"
Identifier "My Graphics Card"
Driver "radeon"
Option "AccelMethod" "EXA"
Option "EXAVSync" "on" #default is off, otherwise on. Only works if EXA activated
Option "EXAPixmaps" "on" #when on icreases 2D performance, but may also cause artifacts on some old cards. Only works if EXA activated
Option "AccelDFS" "on" #default is off, read the radeon manpage for more information (Agp karik esetében offon vagy defaulton érdemes hagyni)
EndSection

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38359) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Ha jol remlik, akkor ez alapjan a leiras alapjan felhefteltem az exfat-ot a zubuntumra. Sajnos, nemreg "elmult" rola az exfat kezeles, nem ismeri fel a pendrive-okat. Most ujra csinaltam a lepeseket, de megsem... bedugom a pendrive-ot az usb-be, de semmi. Mit tudnek ezzel kezdeni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38360) ubyegon2 válasza tvamos (#38359) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

nemreg "elmult" rola az exfat kezeles :D Ez nagyon jó, de mégis, mit csináltál vele?

Gondolom 64 GB-os pendrive-ról van szó, de azt se említetted, éppen melyik Ubuntu verziót használod! Induló verziót írj és ha volt verzió frissítés, azt is.
Mivel formáztad a pent és milyen oprendszereken használtad?

[ Szerkesztve ]

(#38361) tvamos válasza ubyegon2 (#38360) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs!
Description: Ubuntu 14.04.2 LTS
Release: 14.04
Codename: trusty
Kernel: 3.13.0-57-generic
Egy 16-os pendriverol van szo.
Hat... felugrott a frissites kezelo, hogy frissitsek, en meg leokeztam.
gparted ezt irja:
Unable to read the contents of this file system!
Because of this some operations may be unavailable.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38362) ubyegon2 válasza tvamos (#38361) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben a linkben két módszer is le van írva, melyikkel próbáltad?
Itt is külön van a 14.04- módszere, remélem, nem a PPA-s módszert csináltad! 32 GB-ig teljesen jó lenne a sima FAT32 is amúgy.

(#38363) tvamos válasza ubyegon2 (#38362) üzenetére


tvamos
nagyúr

De a PPA-sat csinaltam. A masikkal jo lett, koszonom!
Hat, igy volt megformazva, amikor kaptam a cegnel...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38364) ubyegon2 válasza tvamos (#38363) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, hogy sikerült, és csak ennyi volt a bibi! :C
Mint látod, figyelni kell ezeknél a dolgoknál, melyik alapverziót használod! utólag milyen könnyű ilyen bölcseket írni!

[ Szerkesztve ]

(#38365) #82679040


#82679040
törölt tag

Ha valaki Fedora-RPM Fusion-nVidia driver telepítésen tevékenykedne : a telepítés során létrejön egy /etc/X11/nvidia-xorg.conf fájl.Ha reflexből futtatunk egy nvidia-xconfig parancsot nem fog indulni a gui.Tehát az -xconfig által létrehozot xorg.conf fájl-t nevezük át ->nvidia-xorg.conf

(#38366) #82679040 válasza #82679040 (#38365) üzenetére


#82679040
törölt tag

Ehh... nem ilyen egyszerű ez.Valaki tud infót dobni a jelenségről?
"Coolbits" "1" opciót hová tudom beírni,hogy aktív legyen?

grub.cfg : Fedora (4.0.8-300.fc22.x86_64) allatt az alábbi opciók aktívak : nouveau.modeset=0 rd.driver.blacklist=nouveau video=vesa:off

Fedora (4.0.4-301.fc22.x86_64) alatt a fentebbi opciók hiányoznak,hogyan pótolhatom ezeket,(/etc/sysconfig/grub?)hogyan tudom frissíteni a grubot - sudo grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg nem fut le!

google nem a barátom :W

(#38367) Vladi válasza #82679040 (#38366) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tartósan kernel paramétert a grubba én a grub costumizer programmal tettem be. Jó tapasztalatom van vele.
Van centosre csomag, kizárt, hogy fedorára nincs. Azzal próbálkozz.

Sajnos a grub 2 feleslegesen bonyolult lett. grub1-be ilyenkor a /boot/grub/menu.lst-be beírtuk ami kell egy mezei txt editorral és kész. :(

Egyébként van fedora topik. Érdemesebb ott kérdezni, mert ez elég disztró specifikus kérdés.

mod: ha rpmfusionból tetted fel a drivert, miért kell utólag hozzányúlni? Ott meg szokták csinálni tisszességesen. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38368) lev258 válasza Vladi (#38367) üzenetére


lev258
veterán

A Grub2-höz is elég egy mezei text editor, csak a fájl neve (valamint elérése) különbözik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38369) olivera88


olivera88
veterán

Egy ismerősőm Lenovo laposára akarom telepiteni a Debian 8 at és az gondom h nem találja az oprendszert a pendriven. Mit csinálok rosszul? Unetbootinal írtam ki mint szoktam. Telepítettem már jó párszor Linuxot de sose találkoztam ilyennel, de laposra most telepítem először.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38370) spammer válasza olivera88 (#38369) üzenetére


spammer
veterán

Írd ki dd-vel. Unetbootin nem minden esetben csinál működő installert.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38371) olivera88 válasza spammer (#38370) üzenetére


olivera88
veterán

:O Mi az a dd??

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38372) tvamos válasza olivera88 (#38371) üzenetére


tvamos
nagyúr

disk dump data distroyer

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38373) Vladi válasza lev258 (#38368) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hogy?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38374) olivera88


olivera88
veterán

Köszi. De én Windowsal írom ki a telepítőt. Mit használjak akkor Winen? Nem lehet h Win 8 fast bootját kell tiltani a laptopon?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38375) spammer válasza olivera88 (#38374) üzenetére


spammer
veterán

dd-ről itt írtam röviden: [link], bővebben meg gugli vagy man page.

Windows alól próbáld a Rufust [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38376) Rimuru válasza Vladi (#38373) üzenetére


Rimuru
veterán

Hat a grub.cfg-t is szerkesztheted ha tudod a szintaktist. ;] mivel lev258 beleirta hogy az eleresi utvonala is megvaltozott lehet hogy az /etc-ben levo config fajlokra gondolt. ;)

Vigyázat, csalok!

(#38377) Damateo válasza olivera88 (#38374) üzenetére


Damateo
aktív tag

Rufus is müködhet

(#38378) olivera88 válasza spammer (#38375) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. A Rufussal sikerült. Fel is telepitettem már de angol nyelvű lett, nem értem miért... Hogyan lehet magyart telepíteni? A system countrynál hungaryt ír pedig.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38379) CPT.Pirk válasza olivera88 (#38378) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen asztali környezettel telepítettétek? Pl. a KDE-s Debian alapból valamiért nem teszi fel a nyelvi csomagot, így angolul indít.

Egyébként a win32diskimager még a másik jó iso író program Windows alá, én csak azt használom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38380) olivera88 válasza CPT.Pirk (#38379) üzenetére


olivera88
veterán

KDE. Érdekes félig angol félig magyar. :U A terminálban magyarul írt.Érdekes h nem települt fel a apper sem. :F Azt hogyan tudom felrakni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38381) olivera88 válasza CPT.Pirk (#38379) üzenetére


olivera88
veterán

Asztali gépen nekem mindig is magyar volt a KDE

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38382) lev258 válasza olivera88 (#38381) üzenetére


lev258
veterán

A telepítők csak részlegesen tartalmazzák a magyar nyelvi csomagokat. A többi csak telepítés után kerül fel; általában a nyelvi beállításokban lehet ezeket megjelölni, kiegészíteni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38383) olivera88 válasza lev258 (#38382) üzenetére


olivera88
veterán

Ok, de hol? Nem találom hol lehet letölteni. Egyébként meg furcsán is települt a Debian, hiányzik az apper és gdebi, az icewasel. Feltelepitettem Chromet és Appert de egyik se működik. Esetleg nem lehet h ez miatt? [link]Nem jol csinálta rufus a telepítőt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38384) lev258 válasza olivera88 (#38383) üzenetére


lev258
veterán

Én még nem próbáltam a Debian-t, így nem tudom, mi települ alapból. Viszont írtad, hogy már függőségi gondjaid is voltak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38385) #82679040 válasza Vladi (#38367) üzenetére


#82679040
törölt tag

Igen,RpmFusionból van a driver,megy is nincs gondja(legalábbis a friss kernellel,előzővel nem tölt be) csak xorg.confba szoktam hozzáadni a "Coolbits" opciót,ezzel lehet állítani az órajelet és hát minek fűtsön a vga ebben a dög melegben.Csakhogy nincs xorg.conf!
Sehogy sem tudtam megoldani,hogy jó legyen. (nvidia-xconfigos nem jó, Xorg :1 -configure nem jó,összefésülésük nem jó,már kezdem átlépni az a vonalat amikor már fogalmam sincs egyébként mit is csinálok :D )

Jegelem egyenlőre a projectet,aztán ha megint nekifutnék beugrok fedora topicba :R

[ Szerkesztve ]

(#38386) N0zer0 válasza olivera88 (#38383) üzenetére


N0zer0
senior tag

Engedd rá a frissítéseket. Amúgy eléggé melléfogtál, kezdőként a Debian nem jó ötlet, főleg nem KDE-vel, ami bugos Debianon.

(#38387) CPT.Pirk válasza olivera88 (#38381) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bonyolítják itt a dolgokat a többiek. :D

Menj be az apper csomagkezelőbe, és írd be a kde szót, majd üss entert. A leszűkült listában keresd meg a magyar nyelvi csomagot (kde-l10n-hu), és jelőld ki telepítésre és tetesd fel vele. Ez után már hozzá tudod adni a nyelvi beállításokban a magyar nyelvet alapértelmezettnek.
Hasonló az eljárás az iceweaselnél (firefox) is.

Vagy röviden a terminálban:
sudo apt-get update
sudo apt-get install kde-l10n-hu iceweasel-l10n-hu

N0zer0: Szerintem nem. Per pillanat KDE-s bugot nem tudok mondani a Debianban, pedig napi szinten használom. LXDE-vel volt pár apróság.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38388) whbear válasza olivera88 (#38383) üzenetére


whbear
senior tag

Nézd meg a Neptune OS-t. Debian alap KDE - vel és minden be van állítva OOTB. Nekem nagyon tetszett amíg Debiánoztam.
Az Appert meg felejtsd el semmi értelme. Le kell törölni. Használd az apt-getet vagy a Synapticot ha feltétlen kell a GUI csomagkezelő.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#38389) CPT.Pirk válasza whbear (#38388) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne mond már, teljesen jól működik az apper is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38390) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#38389) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

PH! félisten :C

Szakértő-ből egy igazi félisten! Gratula! :)
Nem is tudom, hogy fogok ezután kekeckedni veled!? :P

Sorry mindenkitől, de, mivel a topik Összefoglaló szerzőjét is tisztelhetjük CPT.Pirk fél személyében, így kiemelem egy időre ezt a hsz-t!

[ Szerkesztve ]

(#38391) spammer válasza ubyegon2 (#38390) üzenetére


spammer
veterán

Ez egy rang, ami hsz-ek alapján számolódik, nem történt semmi rendkívüli. Szerintem felesleges offtopic. Ezt a hozzászólásomat is törölheted, ha gondolod, csak gondoltam megjegyzem. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38392) olivera88 válasza CPT.Pirk (#38387) üzenetére


olivera88
veterán

Mondtam h nem működik az Apper. Újra telepítés lett a vége, a Rufus elcseszte a telepítő pendrivet. Kiírtam aztán Lilly USB Creatorral és így már jó lett minden ami előtte nem volt. És magyar is lett a rendszer, a Gnomet is feltudtam telepiteni , mert előte nem tudtam, nem kinálta fel a többi letöltést ablakkezelők, webszerver, print szerver.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38393) Vladi válasza spammer (#38391) üzenetére


Vladi
nagyúr

fúúú öngól. Épp most vették el kvázi a rangját. :DDD

najónem :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38394) IstvánLászló válasza Cyrin (#38345) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Cyrin

A bőség zavarában megfeledkeztem sajnos segítségedről mert figyelmetlen voltam.

Még utólagosan bár megkésve köszönöm a fáradságodat hogy segítettél.

Köszönöm a letöltő helyeket és a korrektségedet is.

Fenyő és Ubyegon2

Köszönöm a segítségeteket nektek köszönhetően is, a gép működik rendesen linuxmint-17.1-xfce-32bit verzióval.

Nagyon jó a kezelő felülete de még sokat kell ismerkednem hogy mit hogyan kell csinálnom.

Üdv, István
:) :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#38395) Vladi válasza #82679040 (#38385) üzenetére


Vladi
nagyúr

xorg.conf régóta nincs, az x automatikusan találja ki a gépedről, hogy miaz és mit kell vele csinálni. ha viszont csinálsz egy xorg.confot, akkor elvileg azt veszi elsődlegesnek.

az nvidia energia kezelését nem iserem, utána kéne olvasni.
csak a radeont free driverrel.

Egyébként halogatni nem érdemes. Én is szoktam ilyet, amikor végül ráveszem magam, 90%-ban 3 perces meló. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38396) whbear válasza CPT.Pirk (#38389) üzenetére


whbear
senior tag

Csak lassú mint a tetű. Viszonyítási alap : pacman

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#38397) agy73p válasza Fenyő (#38356) üzenetére


agy73p
senior tag

Ti tudjátok, én nem értek hozzá, csak használom, de nem volt bent a felsorolásban :D

(#38398) ubyegon2 válasza spammer (#38391) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kösz, ezt jó tudni! Épp reggel olvastam, hogy megszünik a Szakértő rang és átveszi a helyét a Topikgazda. Utóbbi inkább megbízás, mivel engem megbíztak ezzel - gondolhattad volna ;) , hogy tisztában vagyok az aktuális és általános fórumszabályokkal.

Bocs, ha zavartalak ezzel a kicsit vicces gratulációval, de jó pár értelmetlenebb off hsz keletkezik nap, mint nap, mint ez.

Emiatt biztos törlöm se ezt se a te hsz-edet. Megbeszéltük ezt is, belefér. :)

Offba rakom a zavaró gratula hsz-t.

(#38394) IstvánLászló
Örülök, hogy sikerült és jó ismerkedést! :C

[ Szerkesztve ]

(#38399) IstvánLászló válasza ubyegon2 (#38398) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! ubyegon2

Köszönöm a biztatást.

Üdv,István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#38400) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Low-end netezős gép ajánló, a grub-tól az Iceweasel (Firefox) betöltésének befejezéséig, autologin és autostart mellett.

Celeron 2.8GHz, IDE-s vinyó, 768MB ram, Debian8 LXDE boot idő 1 perc 15 másodperc
Pentium E5300 2*2.6GHz, 2*1GB ram, Satás vinyó, Debian8 LXDE boot idő 47 másodperc

Az LXDE-s Debian memória fogyasztása a betöltés után az asztalon 250MB.

whbear: az lehet. De a Pacman nem is GUI-s progi. :N

olivera88: most akkor Gnome, vagy a KDE-s környezet van telepítve? A Gnome elég buta.

Vladi: nem elvették, megszűnt! A kettő nem ugyanaz! :P

ubyegon2: a Chakra topicnak még nincs gazdája... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.