Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) lionhearted válasza canniball (#22637) üzenetére


lionhearted
őstag

webui pont arra való, ezért írtam. Ami weben segít beállítani, az a webmin, de az messzemenőleg többet tud, mint hogy samba megosztást beállíts rajta. :D Ami neked kell, az pár guglizás, néhány sor gépelés, és többet nem kell hozzányúlni.

Tegnap még működött...

(#22652) vgyuri válasza canniball (#22628) üzenetére


vgyuri
őstag

Én is hasonló dolgot szerettem volna, végül vettem egy routert 15e-ért, ami tud usb merevlemezt kezelni, fut rajta torrent, ftp, hálózati megosztás, távolról is el tudom érni mobiltelefonról is. Fogyasztása kevesebb még egy laptopénál is, kb 1 év alatt visszajön az ára áramban. Így pc-re nem kell kompromisszumokat kötnöm, bármilyen operációs rendszert szabadon kipróbálhatok, elég ha megy a böngészés, videolejátszás és irodai csomagok, ezt pedig mindegyik tudja.

(#22653) tvamos válasza canniball (#22628) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van itt valahol egy ilyen router / nas epitos totyik, egyszer lattam... Csak most nem talalom...

(#22652) vgyuri válasza canniball (#22628) üzenetére
Amugy, en meg vettem egy synology nas-t. Nagyon popec, de nem olyan nagy "moka" elinditani, mintha magad epited!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22654) MKLS


MKLS
aktív tag

Üdv!

Tegnap éjjel találtam Xfce fórumon egy ilyent:

I finally managed to understand some of my problems and I found a satisfactory solution to 2 and 3:

2. The supposed 'presentation' mode does not work. LCD screen in laptop is still turned off after 10 min... Naturally VLC's own inhibition of power manager doesn't work either.

3. I wanted to watch a video online that normally lasts like 40 min, so I changed the threshold for putting the display of standy from 10 min to 50 min. Sadly, after 10 min the screen went blank.
The problem is that screen blanking is not turned off by xfpm. The output of the command 'xset q' showed me that my screensaver blanking was activated (despite NOT having xscreensaver installed). The best solution I found was to turn it off entirely using a configuration file in /etc/X11/xorg.conf.d/ with this in it:

Section "ServerFlags"
Option "BlankTime" "0"
EndSection

Alternatively, the command 'xset s off' or simply 'xset s noblank' can turn off the screen blanking.
With this annoying blanking out of the way, xfce power manager worked as expected. I can now change the time for the monitor to go on standby and go fully off. Presentation mode works as a charm as well.

Nekem annyi perc tétlenség után kapcsol ki a kijelzőm amennyire beállítom, viszont akkor midegy hogy megy video a háttérben vagy nem. Ha jól értelmezem akkor ezzel megoldom ezt a problémát? Ez a presentation mode nekem új, ezt hol kell/lehet bekapcsolni, valószínűleg elsiklottam felette. (Manjaro 0.8.8 Xfce)

(#22655) Ph895 válasza MKLS (#22654) üzenetére


Ph895
csendes tag

bocsi a lassu valaszert.
neki az volt a baja, hogy a monitorja elment suspendbe, fuggetlenul attol, hogy mit allitott be. Presentation mode azt jelenti, hogyha bekapcsold akkor elvileg nem dob fel folos uzeneteket, meg nem is megy el suspendbe. Arrol nem irt, hogy a fullscreenen futo filmek lejatszoprogijai felulirjak-e neki a beallitasait, tehat pl. kikapcsoljak-e a screensavert.
Szoval szerintem neked nem ez kell.

(#22656) khorvat


khorvat
senior tag

DOS-Win3.1-Win95-Win98-WinXP-Win7-Win8-Win8.1 után szeretnék egy Linuxos oprendszert is kipróbálni, használni. Teljesen tanácstalan vagyok a sok disztribúció miatt melyik lenne nekem az ideális.
Ebben kérnék segítséget mit próbáljak ki szerintetek amivel windows-os múlt után is öröm lesz dolgozni?
Minimális linux parancs ismeretem linux-os router custom FW használata során szereztem, vmint mi az ajánlot kezdő linux olvasmány tanfolyam, előny ha ingyenes és online könnyen emészthető!?

(#22657) BoB válasza khorvat (#22656) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem ha csak simán használni szeretnéd próbálj meg egy Ubuntu 12.04-et. Ha nem tetszik ahogy "kinéz", Kubuntu (ez áll a legközelebb win-hez), Xubuntu.

Ha jobban meg akarod ismerni a rendszert, Arch, Fedora vagy Debian.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22658) Cyrin válasza khorvat (#22656) üzenetére


Cyrin
addikt

ubuntu vonalon még egy mint cinnamon-nal, próbáld végig őket, és amelyik tetszik/működik.

(#22659) Apollyon válasza khorvat (#22656) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kezdőként én a Manjaro-t ajánlom xface ablakkezelővel, bár van akik nem, merthogy rolling, de ez túlnyomórészt nem okozhat problémát. Out-of-the-box, minden program fentvan ami kell, a grafikus telepítője több mint bartáságos, de cli-ben sem nehéz.)

A másik user friendly a Chakra, még logout cikk is van a telepítéshez és első lépésekhez.

A keményebb vizek amiket már írtak, az az Arch - ez eléggé power user vonal, illetve Debian, ami barátságosabb, de ehhez is türelem kell.

Jah és ajánlatos a Distrowatch-on is nézelődni, sok infó van ott különböző disztrókról.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22660) khorvat


khorvat
senior tag

Köszönöm a válaszokat: bob.zxr, Cyrin, Iscariah

(#22661) MKLS válasza Ph895 (#22655) üzenetére


MKLS
aktív tag

Köszi a választ! Írtam is, hogy nem teljesen ugyanaz a problémánk, de valami hasonló. Azt vágom, hogy mi az a presentation mode csak azt nem találtam meg, hogy hol kell "bekapcsolni". Viszont akkor én még mindig nem vagyok előbbre. Mondom mit állítottam: screensaver kikapcsolva, xfce power manager-ben töltőn és akksiról is suspend és hybernate is kikapcsolva, csak annyi van beállítva, hogy 15 perc tétlenség után a kijelző kapcsoljon ki. Ez eddig rendben is van, de nem veszi figyelembe, hogy flash vagy más videó megy, mindegy hogy ablakban vagy teljes képernyőn , mert 15 perc után akkor is kikapcsol. Ez az egész disztrótól független, jó párat kipróbáltam, Xfce-n mindig fenn áll ez a jelenség. Cinnamon-on és unity-n nem tapasztaltam hasonlót. Videó lejátszóból csak Vlc -t használtam ami a rendszerrel települt. Már fogalmam sincs mivel próbálkozzak, tanácstalan vagyok. Napok óta írkálok fórumokra, itt is több topikba, googlezom a külföldi odalakat, de segítséget még sajnos nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#22662) CPT.Pirk válasza MKLS (#22661) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Esetleg másik lejátszót azért megnézhetnél, pl. az SMPlayert, szerintem még jobb is, mint a Vlc. Meg próbálkozhatsz olyannal, hogy egy script meglöki az egeret egy pixelt x percenként.

Érdekes ez az xfce, a video tearing mellett még ilyesmivel is gondja van. Én KDE-zek, ott nincs ilyen probléma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22663) #19617792 válasza CPT.Pirk (#22662) üzenetére


#19617792
törölt tag

de a video tearing olyan, hogy vagy van, vagy nincs. mondjuk ez leginkább a 4.10 és 4.11 verziót sújtja. a 4.8-nak nincs ilyen baja.

(#22664) CPT.Pirk válasza #19617792 (#22663) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek xfce verziók?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22665) #19617792 válasza CPT.Pirk (#22664) üzenetére


#19617792
törölt tag

igen, azok lennének, csak lemaradt. :D lehet nem ártana már egy jót aludnom...

(#22666) Ph895 válasza MKLS (#22661) üzenetére


Ph895
csendes tag

nem egyedi a problemad, en is belefutottam, en is csak arra jutottam,hogy vagy egy script megloki az egeret vagy olyan lejatszoprogi kell ami felul tudja irni az alapbeallitast. Meg olyan kis progit is talaltam a neten ami addig kapcsolja ki a screensavert meg ezeket amig a neki megadott progik futnak, tehat pl. a firefox. Ezzel csak az a gond, hogy akkor is megakadalyozza a suspendet, ha epp csak otthagytad megnyitva a firefoxot es nem is fut benne video.

(#22667) MKLS válasza Ph895 (#22666) üzenetére


MKLS
aktív tag

Caffeine-re gondolsz? Próbáltam, de nem tetszenek ezek a megoldások, mármint, hogy ennyire rosszul kezeli ezt az xfce. Talán majd a 4.12-ben javítják. Addig meg lehet hanyagolom.

(#22668) MKLS válasza MKLS (#22667) üzenetére


MKLS
aktív tag

Tehát akkor kompromisszumot kell kötnöm magammal, ezt a problémát úgy tudom, legegyszerűbben kikerülni, hogy screen off beállítást soha-ra állítom, vagy a max. időre amit enged és arra keresek valami megoldást, hogy hogyan lehet egy gombbal kikapcsolni a kijelzőt. (Notebook-ról van szó)

(#22669) Ph895 válasza MKLS (#22668) üzenetére


Ph895
csendes tag

én is végül (mivel kb. 20-25 perces filmeket nézek) 30-ra raktam a suspend idejét, így egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#22670) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

hostapd-vel és egy értelmesebb usb wifi adapterrel szerintetek elérhető egy jobb teljesítményű "AP" létrehozása?

Van egy itthon egy TP-Link 3600-s, de egyszerűen rettenetesen működik a wifije. Gondoltam arra, hogy magam csinálok egy AP-t, ami talán többet tudhat, mint egy ilyen kertirouter... Működhet a dolog?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22671) 1 among many


1 among many
tag

Üdv!

Hadművelet: anyósgép karácsonyra project

A vas:

Alaplap: M925ALU V7.3

Intel Socket 478
P4M266A/8235 chipset

RAM: 2 x 512 Mb = 1 Gb

VGA: Embedded ProSavage8 3D Graphics w/ 32M share memory

CPU: P4 1.80 GHz - 32-bit

HDD: valami pár gigásat teszek bele...

Ubuntu 12.04.3 LTS desktop i386 próbálkozás volt eddig. Csinálna valamit, az "Ubuntu 12.04" töltőképernyő a 4 ponttal megjelenik, 1-2 perc után eljutna a GUI-ig, de a vga-val nem szeretik egymást. Nem tudja megjeleníteni, teleszemeteli a képernyőt, használhatatlan.

Kéne valami, ami elfut rajta.

Amit tudjon: GUI - nézzen ki akárhogy, 0 effekt, csak fusson, de GUI legyen.
Leginkább netre lesz használva: bögnésző - NSA személyi nyilvántartás és követés (péniszbúk), gamil, youtube...
Időnként valami film is lemenne rajta, talán alacsony felbontású xvid-eket még elbír, tehát vmi médialejátszó is kéne.
Egy Skype-ot fel kéne tudjak rá masszírozni.

Kb. ennyi.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#22672) McSzaby válasza 1 among many (#22671) üzenetére


McSzaby
őstag

Azt mondanám csapass rá egy jó Mageia-t, de itt kevesen kenik a Mageia-t, így csapass rá Manjaro-t. ;) Arch alapú disztró mindenre jó, amit leírtál. Kicsi a gépigénye,gyors, könnyen kezelhető és van hozzá Archwiki.

Archwiki
Manjaro honlapja

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22673) 1 among many válasza McSzaby (#22672) üzenetére


1 among many
tag

Köszönöm a tippet, megpróbálom. Az első hsz alapján a Chakra lett volna az Ubuntu után a következő, amit megpróbálok, de ott szerencsére még egy újabb dvd elpazarlása előtt kiszúrtam, hogy csak 64 bit támogatott. Remélem, ez elindul ezen az évtizedes vason is.

(#22674) McSzaby válasza 1 among many (#22673) üzenetére


McSzaby
őstag

Én 8 éves Acer laposon használtam ;)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22675) MKLS válasza 1 among many (#22673) üzenetére


MKLS
aktív tag

Én egy öreg 6 éves HP 530-as laposon Linux Mint-et (Linux Mint 16 Petra 32bit cinnamon) használok, próbáltam a Manjaro-t is, tetszik, szimpatikus de meglepő módon a Mint gyorsabban bootol és mintha gyorsabban is futna ezen az öreg vason, pedig elvileg az Xfce jobb gyenge gépekre. Nomeg nem keveset szívtam az Xfce power managerrel ami általános probléma rengeteg embernél disztrótól függetlenül. Szóval én a Mint-et ajánlom, a 13-as az LTS, a 16-ból meg hamarosan jön ki az Xfce-s az RC már kijött. Ugyan nem próbáltam de a Mate verzió elvileg még kevesebb vassal beéri mint a Cinnamon, nekem ez utóbbi jött be gyors, stabil, minden szükséges program előre telepítve.

(#22676) CPT.Pirk válasza MKLS (#22675) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked stabil, de sok Mintes panaszt olvastunk itt mostanában. Ezt sem ajánlanám kezdőnek, meg a Manjaro-t sem.

Talán Vladi-féle CentOS érne meg egy próbát, majd most fogom megnézni én is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22677) BoB válasza CPT.Pirk (#22676) üzenetére


BoB
veterán

CentOS, RHEL -> ötezer éves szoftverek. Használná a fene :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22678) CPT.Pirk válasza BoB (#22677) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mintha azt olvastam volna, hogy a CentOS-nél vannak friss progik. De ha nem, akkor nekem is tárgytalan.

szerk:
Hmm, kernel 2.6.18, Firefox 17, ezek után egyértelműen nem az a disztró a CentOS, amit kerestem kezdőnek. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22679) 1 among many


1 among many
tag

No igen, az azért remélem, a topik választásból is egyértelmű volt, hogy életemben még nem raktam fel linuxot sehova. Valami olyan cucc kell, hogy berakom a dvd-t, megjelenik, klikkelek, hogy igen, települhet, aztán működik. Odaadom anyósomnak, bekapcsolja, működik tovább. A fentebb írt pár alap funkció kell, az viszont bármiféle varázslás nélkül. Ha a Skype, mivel ms cucc, nincs benne előre, azt megértem, de azt sem fogom tudni feltelepíteni, ha nemtom milyen paraméterezéssel parancssorozni kell, aztán x óra utánaolvasás után még mindig nem tudom, hogy mz/x vagy r2d2 kéne a végére. Karácsonyig nincs időm megtanulni linuxni. Indítom, működjön, GUI-san. Viszont nem is kívánom személyre szabni meg ilyenek. Ahhoz megértem, ha érteni kell hozzá. De így 2014 felé talán már van pár olyan diszt, amit fel lehet telepíteni max annyi gépeléssel, amennyi 1-2 jelszó megadása.
Anyóspajtás sem fog megtanulni linuxni. Nem debil, azt meg fogja érteni, hogy mostantól máshova kell klikkelni, más ikonra, mint mondjuk a fia win-es gépén, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#22680) Vladi válasza CPT.Pirk (#22676) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah, úgyúgy. :K

(#22677) bob.zxr:

Mer?

(#22678) CPT.Pirk:

Pláne kérdem, hogy: mer? :F

Verziószám mániátok van.

(#22679) 1 among many:

Mondjuk anyósnak csinálsz gépet, akkor nem irigyellek. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22681) McSzaby válasza Vladi (#22680) üzenetére


McSzaby
őstag

Gyerekek, ne szórakozzunk már. :D A Centi nem asztali disztró, tulajdonképp csak a Red Hat béta verziója. :DDD Szervernek teljesen rendben van, de akkor már inkább Debian.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22682) Vladi válasza McSzaby (#22681) üzenetére


Vladi
nagyúr

Naaaa. Naaaaaa. :((

Miért béta? Miért nem desktop?

Mi kell ahhoz, hogy deksopt legyen? Gui. azon kívül? :P
Én már használtam huzamosabban az 5-öst asztalon, unalmasan stabil volt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22683) CPT.Pirk válasza Vladi (#22680) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

FF17-el böngésszni már security risk, plusz garantáltan találni olyan oldalt, amit azzal a régi verzióval már nem is nézhetsz meg.
A kernel meg még régebbi, ami addig okés amíg szintén kövület gépre kell felrakni, de jelenleg egy A6-os AMD APU lesz a gép alapja, szal egy kicsit újabb cucc kell. :D

1 among many: amit írtál azt kb. mindegyik népszerű disztró tudja, régebben is tudta, nem ezt kell megtanulni, ebben semmi nehéz nincs.
Az "ősöknek" - és nem a Lantisziakra gondolok :) - olyan GUI kell, amin egyrészt kevés a lehetőség, másrészt le lehet zárni, hogy ne buzerálják szét. Ilyesmire kb. a korlátolt Gnome3 felületű disztrók valók. Igaz eddig az is bevált nekem, hogy lezárt fullos KDE-t adtam egy Linuxot eddig nem látott ismerősömnek aki Windowst se igen tudta használni, jól elvan vele. Csak a KDE meg nem arra a gépre való, amire neked kell és túl sokat tud egy kezdőnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22684) 1 among many válasza Vladi (#22680) üzenetére


1 among many
tag

Anyósom rajong értem, sosem jön ide ha nem hívom, viszont mindig küld kaját, ha süt, főz, finomakat. A lányát rendes, engedelmes nőnek nevelte, nem ilyen emanci rémnek, amik most általában rohangálnak. Arra tanította, hogy a párja szexuális, gasztronómiai és általános kényelmi-közérzeti szinten történő kielégítése egyaránt fontos.
Akik jól ismerik őket, azok szoktak kicsit irigyelni. :)

Megérdemli, hogy találjunk neki valami jól működő disztet arra a vén vasra, amíg nem tudok neki valami jobbat intézni. :K

(#22685) MKLS válasza CPT.Pirk (#22676) üzenetére


MKLS
aktív tag

No offense!

Igen, konkrétan szerintem utoljára én panaszkodtam a 15-ösre boot probléma miatt, mivel csak GRUB menüből tudtam bootolni, különben black screen volt, de teljesen problémamentes volt a 13 LTS és ez a mostani 16-os is, 1 among many fenti kívánalmainak szerintem abszolút megfelelő a Mint, egyszerűbb feltelepíteni, mint egy windows-t és egy deka parancssort ne kell begépelni, terminalt akár el is felejtheti, főleg amilyen jellegű használatban lesz a gép.

(#22686) McSzaby válasza Vladi (#22682) üzenetére


McSzaby
őstag

Egyetértek. Stabil nagyon, de az egész pont erre épül, hogy stabil legyen. Idős programok vannak rá,amvel nincs baj, ha nem mindennapi használatra van.

Desktop: Attól lesz nálam egy disztró desktop stílus, hogy minden, ami a mindennapokhoz kell könnyen elérhető, közel van a kezemhez, megvannak benne azok az "eszétikai" megfelelők. Nem "fapados" a gui.

Szerverekre kitűnő, RH-val doglozom, rendben van.

Azért az RH bétája, mert ez elérhető nagyobb közönség számára. Ingyenes RH. Így ha előjön bármi gond ezen, ami a disztró hibája, akkor már jöhet is a javítás az Enterprise RH-ban. Persze, ez nagyon sarkítva van.

Nincs én nekem semmi bajom a Centivel csak nem desktopra való szerintem. :)

(#22683) CPT.Pirk: Csakrával mi a baj? miért nem akarsz asztat már? :Y :)

(#22684) 1 among many: Klónozd az asszonyt és dobt át mailben. :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22687) Vladi válasza CPT.Pirk (#22683) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na akkor tisztázzuk. Red Hatnál van akkor fejlesztői apparátus, hogy csuklóból szekuriti pecselik neked még a 3-as firefoxot is. Meg is teszik. Mellesleg 24 van már az update tárolóban. Ne gondold, hogy enterprise osztályra (üzleti célra, 99.99999999 %-os rendelkezésre állás és biztonság mellett) ráengednek egy lukacsos böngészőt.

A kernel megint nem probléma. Ott (RH) fejlesztik a kernel durvány 10-15%-át. A régi hosszan támogatottba meg backportolják az új drivereket. Lehet nem támogatja az aput október 6-án, de október 20-án már igen. Kb. Mindezt kiadás után még 7 évvel is.

(#22684) 1 among many:

Hehe. Az én feleségem is panaszkodik, hogy hazamegyünk, akkor engem kupac fasírt vár, őt meg kupac mosatlan. :DD

Abban biztos lehetsz, hogy 15 percen belül nem lesz működő linuxod. Minimum a csomagkezelést meg kell értened, tanulnod. Nem vészes. 0,5-1 napos munkával már lehet géped, ami böngészik, meg szkájpol.

Mondjuk pont a skype az ami problémás, mert ugye az ms nem töri össze magát, hogy de legyne linxura is mert kell! :DDD De fel lehet telepíteni. Annyi, hogy 2-3 (6-7) programot még kérni fog, hogy tegyél fel.

(#22686) McSzaby:

Nem nagyon értek veled egyet. Böngészéshez böngésző kell, desktophoz gui. Az esztétika meg legyen szubjektív. Nekem most lxde van. Tök elég. Úgyse azt bámulom, hanem a levelekt írom, meg az időjárást, meg ilyeneket.

Mindennapi használatra meg tök jó a stabil program. jobb, mint a legfrissebb. Most videó nézéshez bármilyen mplayer megteszi.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22688) Ph895 válasza 1 among many (#22684) üzenetére


Ph895
csendes tag

Mint (a biztonság kedvéért nem cinamonos, hanem MATE) ideális lesz kezdőnek, csak kattintgatnod kell a telepítéshez. Nem véletlen, hogy vezet a desktop distrok között.
Innen http://www.linuxmint.com/download.php kiválasztod a neked tetsző bites Mint MATE-t azt kész vagy. Skype-ot telepítesz a repojából egy kattintással. Ha valami nem tiszta kérdezel itt.

(#22689) MKLS válasza Ph895 (#22688) üzenetére


MKLS
aktív tag

Csak kiváncsiságból, mert annyira nem merültem bele a Mint fórumba, Cinnamon 2-nél van valami ordas hiba? Még semmivel gonddal nem találkoztam, alap asztali felhasználás, böngészés, film, zene, torrentek...

(#22690) CPT.Pirk válasza Vladi (#22687) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Peccselik a böngészőt, mondjuk oké. A browser agentel mi lesz, ami alapján pl. egy netbank kitilt? - csak kérdezem, nem tudom egészen mit takar a régi verzió peccselése.

A kernel meg lehet támogatja, de hogyan? Most pl. azokra az újdonságokra gondolok, amik AMD téren kerültek a 3.12 - 13 kernelbe. Mert ez egy baromi fontos tényező a leendő APU-nál.

McSzaby: lehet az lesz, a KDE nem lesz szokatlan annyira neki az XP után. Azért nem akartam ezt, mert ezt nem lehet magára hagyni frissítéskor, mivel half-rolling, néha kell user interaction a frissítéshez, de ezt tudod. Ebből a szempontból talán egy Debian a KDE-vel lenne jó, csak ott meg ha bekerül egy bugos program a stabil tárolókba, az ott is marad sokáig, volt erre már több példa sajnos.

MKLS: nekem voltak rossz tapasztalataim a korábbi Mint 9 - 10 verziók megbízhatóságával, adatvesztésem is volt egyik alkalommal. Véleményem szerint ahol keresni kell a stabil verziót, az nem jó disztró.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22691) Ph895 válasza MKLS (#22689) üzenetére


Ph895
csendes tag

nem próbáltam, de tényleg elég sok panasz van rá fórumokban. Azért persze nem annyi mint unityre :-)

(#22692) McSzaby válasza CPT.Pirk (#22690) üzenetére


McSzaby
őstag

A te esetedben biztos, hogy valami újabbat választanék.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22693) Vladi válasza CPT.Pirk (#22690) üzenetére


Vladi
nagyúr

"A kernel meg lehet támogatja, de hogyan?"
Bakportolják. Lényegében kiveszik az újból, ha kell picit áthegesztik a kódot és beteszik a régibe. Ennyi. :)

Netbank meg 1,5 éves böngészővel még nem tilt ki. Szerintem ie6-al se nagyon.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22694) BoB válasza Vladi (#22693) üzenetére


BoB
veterán

Na még a végén kiderül hogy a 2.6-os rh kernel lényegében 3.12-es :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22695) Ph895 válasza Vladi (#22693) üzenetére


Ph895
csendes tag

ie7-el is kitílt.

(#22696) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#22690) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Mikori is a 9-es, 10-es verzió? 3-4 évesek? Akkor egy elcseszett Chakra frissítésért én is sírjak tele minden topicot, ahol ezt a disztribet ajánlod, "hogydenemerszar"?

https://www.coreinfinity.tech

(#22697) MKLS válasza CPT.Pirk (#22690) üzenetére


MKLS
aktív tag

9-10 azért nem mostanában volt, az túlzás, hogy keresni kell a stabil verziót, nekem a 15 nem akart úgy működni ahogy kellett volna, de egyedi probléma is lehetett mert külföldi fórumokon sem nagyon találtam megoldást. Distrowatch-on első helyen van mindenhol a page hit ranking-en. Eléggé nagy a hájp körülötte, szerintem nem véletlenül. Az ubuntu alap miatt kevésbé szimpatikus mint a Manjaro, de ez meg jobban fut valamiért az öreg vasamon.

[ Szerkesztve ]

(#22698) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#22696) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sejtettem hogy erre ugrani fogsz, de mint látod oda volt írva, hogy konkrét tapasztalatom a korábbi verziókkal volt, a mostaniaknál csak az itt olvasottakra hagyatkoztam.
Ettől független amit írtam, hogy ahol keresni kell a stabil verziót az rossz disztró, továbbra is áll. Olvastam amiket a Mint fejlesztőiről írtál korábban, de az engem nem győzött meg. Most épp Ph895 írt a problémákról...

Arra az elcseszett frissítésre meg kíváncsi lennék, de kezdésnek ott van pl. a disztró topicja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22699) McSzaby válasza CPT.Pirk (#22698) üzenetére


McSzaby
őstag

Szerintem meg nagyon hardver érzékeny a Mint és az Ubuntu nem LTS verzió is. Mostani Inteles laposomra még az OS X is felmegy hardverkompatibilitás szempontjából és nem volt gondom a Minttel. eOS alatt meg megint minden szép és gyönyörű csak most rohadtul windowst kell használnom...

Ellenben az AMD-s gépemen.. pffúúúú. Mint rettenetesen fut rajta, eOS okés, Ubuntu meg olyan, mint egy kupac lótrágya azon a gépen.

Viszont egy Dell Latitude-n meg megint olyan az Ubuntu, mint az apple-nél a Mac OS X. Gyárilag kijött Ubuntu LTS-sel a Latitude és hibátlanul megy vele.

Egy szó mint száz; hardver kérdése az egész, illetve ki,mennyire tudja személyre szabni. Az, hogy valaki idejön a problémájával, az nem feltétlen disztró hiba.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22700) 1 among many válasza Ph895 (#22688) üzenetére


1 among many
tag

Köszönöm a tippet, itt valóban van 32 bites változat. A Mate felület ránézésre jóval kevésbé van effektezve, mint a Cinnamon, úgyhogy ősvas szempontból valóban az lehet a jobb.

Leszedtem ezt: linuxmint-16-mate-dvd-32bit.iso

Kiírtam dvd-re, remekül bejött a Linux Mint logo a 8 mp múlva auto indul felirattal, majd a Linux Mint 16 töltőkép a 4 pöttyel, ami mellé/alá egy idő után kiírta a következőt:

[71.678423] via-ircc 0000:00:11:0 device not available (can't reserve [io 0x0800-0x087f])

Igyekeztem pontosan leírni, nem túl sokáig mutatja. Ezután egy kék, zöld és türkiz téglatestekből álló, színeiben szépen harmonizáló, ámde semmi továbblépésre nem alkalmas mozaikot produkál, és ennyi.

Ubuntunál még nyomokban felfedezhetőek voltak a narancs és szürke elemei a desktopnak, mielőtt resetelni kellett, itt még annyi se.

Megpróbálok feltenni egy xp-t, hogy azzal elindul-e. Nehogy egy hibás integrált vga miatt reklamáljak a linuxokra. Aztán jelzem, azzal mire jutottam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.