Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) ryori válasza pc-user (#23150) üzenetére


ryori
senior tag

nem pont az amit kerestem, jobb! köszönöm. rep.

(#23152) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Linux mintet fogok használni nem sokára és lenne egy kérdésem. Pár honlapot úgy nézek mintha amerikában lennék mert úgy hozza be tökéletesen. Windows ban erre van a tunnelbear de nem találtam linuxosat ezt meg lehet csinálni valahogyan?

(#23153) ubyegon2 válasza petiwr (#23152) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Tor vagy a Spotify a megoldás:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23154) bobalazs válasza ubyegon2 (#23153) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez jön be chrome-ra: Hulu-t szoktam nézni vele.

(#23155) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Van itthon egy ősrégi gép. AMD barton 2500+ meg ati radeon 9600pro 2 Gb Ram. Ez már egy több mint egy 10 éves gép. Apám gépe. Eddig ugye Xp volt rajta
Most ugye megszűnik az Xp támogatása. Ez neki nem tetszik, de Win 7 re nem akar át állni és az újabb verziójú Word- ket se szereti. Pénz meg újabb több magos gépre nincs.
Fölrakott egy Open Officet és hellyel közzel tetszett neki és azóta azon van nagyon, hogy átvált Linux/ Ubuntu.
Ingyen is van, biztos jobb.

Gond az fogalmunk sincs melyiket kéne?? Fontos lenne hogy régebbi gépre menne. Szal lehetőleg ne ilyen több magos gépre optimalizált "Win 7 szerű legyen. Ki milyet ajánl , mert szerintem fontos lenne a jó választás, hogy ne csak kudarc legyen a dologból. Én úgy tudom többféle van?
Én bevallom mindig úgy láttam a Linuxot, amit kőkeményen programoznak, meg parancssorok tömkelege és ez minden csak nem egyszerű. Apám meg, mint a Win helyettesítőjére. Az egyedüli, ami engem zavar, hogy azt se tudja eszik e vagy isszák: hogy mennyire nem vagyunk képbe azt szemléltessék a következő kérdések:

Általános elterjedt, hogy a Linux biztonságosabb. Na most ha valami "nyílt forráskódú / publikus az hogy lehet biztonságosabb, mint egy zárt Windows??? :W

Föl lehetne e telepíteni Linuxra Microsoft Word ot/ Exel t és hányas verziókat? 2003/ 2007?

[ Szerkesztve ]

(#23156) MKLS válasza TAKÍÍ (#23155) üzenetére


MKLS
aktív tag

Linux Mint 16 Cinnamon vagy Mate. Ubuntura épül de a kezelő felület miatt könyebb a váltás Winről, mert sokkal jobban hasonlít arra és több az előretelepített hasznos alkalmazás, telepítés végeztével azonnal használatra kész. Libre Office alapértelmezett, VLC, Firefox, stb...

(#23157) CPT.Pirk válasza TAKÍÍ (#23155) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Attól nem lesz valami biztonságos, hogy zárt a forrás. Lásd Windows, mennyi javítás jön hozzá. No meg mióta NSA dolgok előkerültek, ki mondja meg, hogy mit tettek be a zárt kódba?

Officera ott a LibreOffice (ha már a régi OpenOffice bejött), ahogy olvasom a leírtakat, apád biztos nem valami olyasmi rettenetre vágyik, mint pl. az Office 2007, az LO/OOO meg ugyanazt hozzák, amiket a 2003 alatt megszokott. :)

Win után meg KDE-s disztrót keress szerintem. Egy jó példát találsz a blogomban is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23158) TAKÍÍ válasza MKLS (#23156) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Köszi, akkor remélem ezek el kattognak a régi gépen is.
Ja még fontos lenne a Driver kérdés. Linuxra kell egyáltalán? Régi Videokártya/alaplapi régi Driver. Jó lesz az rá?
Ja és mi van az egyéb programokkal? Openoffice van vagy lehet e Word ot felrakni rá? Estleg mindkettőt? Ja és még apám kedveli a Real Playert. Az is fölmegy?
(És ugye azt jól gondoltam, hogy a Linux/Ubuntunak lenne olyan verziója, ami nagyon nem lenne ajánlott kezdő felhasználónak?)

Köszi neked is CPT. Pirk. Bár a "KDE-s disztrót " még értelmeznem kell. :D De az Office-ok után mindenképp utánanézek.Ja meg megnézem a blogod is.

[ Szerkesztve ]

(#23159) FіkuszKukіsz válasza MKLS (#23156) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A Mint az amit a Canonical nem ajánl,mert szerintük a kritikus biztonsági frissítések egy részét a fejlesztők visszatartják. Persze innen nehéz megítélni, hogy ennek mennyi a valóságalapja vagy inkább arról van szó, hogy savanyú a szőlő.

Romanes eunt domus

(#23160) Vladi válasza TAKÍÍ (#23155) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fel lehet tenni, de ha libreofficera átálltok, akkor úgy könnyebb.
Lényegében bármi ajánlható, de inkább kisebb ablakozóval: xfce pl jó választás.

Ubuntut nem tennék. :N

(#23159) bwooster:

Háát... hm... azért érdemes lenne megnézni, hogy red hat hogy áll az ilyen projektekkel, hogy fedora, meg centos. :U A centos konkrétan az ő kódjukat használja, nem ment jól a bolt, hát besegítenek neki... nem az van, hogy nem ajánlom mert izészarmercsak... :W

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23161) rybank válasza TAKÍÍ (#23158) üzenetére


rybank
senior tag

Lehet telepíteni egy wine program segítségével. Kis utánajárást igényel a wineapphq oldalon, hogy mik a tapasztalatok az ms office-al. De alapból a linux alternatívákat tenném legelőre én is. Plusz létezik egy WPS nevű office is.
Az előbbiekhez még hozzátenném, hogy a választáshoz hozzátartozik az, hogy választhattok LTS verziót (ez stabilabb, hosszabb ideig támogatják és kevesebb hibát is dob, viszont cserébe nem a legújabb, ez Mint 13), vagy a legújabbakat ez a 16-os Mint.

[ Szerkesztve ]

(#23162) sh4d0w válasza FіkuszKukіsz (#23159) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nincs valóságalapja, savanyú a szőlő, nem megy a biznic, valamivel FUD-olni kell.

A teljes sztori úgy hangzik, hogy a Mint később adja ki a frissítéseket a rendszeréhez, mint a Canonical az Ubuntuhoz, mert csak akkor teszik be az update-ek közé, ha nem ront a felhasználói élményen (stabilitás, sebesség, kinézet stb.).

https://www.coreinfinity.tech

(#23163) szbalogh


szbalogh
őstag

SZiasztok!

Kis segítséget kérnék. Munkahelyemen van egy gép amin valami ősrégi linux van. Netet nem szabad rá kötni, így pendrive-on szedjük le róla az adatokat. Vettem egy új pendrive-ot direkt erre a célra, de nem ismeri fel. A régit viszont gond nélkül használhattam a rendszeren. Az új lemez usb3-as, ezt gyanítom hibának. Hogyan tudnám megbarátkoztatni a rendszert az új lemezzel?

Köszi.

Nick: HE_Storm

(#23164) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Szeretnék megismerkedni ezzel a rendszerrel.. régebben próbálgattam már az ubuntut, hát annyira nem ízlett a dolog :). Most úgy döntöttem neki megyek még egyszer. :)
A Debiant akarom majd kipróbálni. Ebből melyik verzió a leginkább user barát? :)
Milyen felületet érdemes választani? (melyik ésszerűbb, átláthatóbb?) windowsos fejjel

3 rendszert szeretnék majd egyszerre használni.
WinXP SP3
Win7 SP1
Meg ugye a Debian

Milyen sorrendben kéne felnyalni a rendszereket? Vagy tök mind1 (gondolom mindegyikben van boot manager)
Linux hány partíciót használ?

köszönöm előre is a válaszokat!

(*)(*)

(#23165) CPT.Pirk válasza Angelotti (#23164) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy írtad az oprendszereket, abban a sorrendben kell telepíteni őket, úgy a végére lesz egy Grub rendszerindítód benne mindhárom rendszerrel.

A Linuxnak 1 darab root partíció kell, a többi (swap partíció, külön /home) igény kérdése.

Windows (7-ig bezárólag) után mindenképpen KDE-s disztrót néznék, az olyan felület, amilyen a Windows lehetett volna.

Innen töltsd le a gépednek megfelelő, "zárt" Debian iso-t: [link] Ennek a képfájlnak a bootolásakor választható a kívánt felület, pl. az említett KDE.

szbalogh: lehet jó lenne frissíteni, de ahhoz meg kellene net... Amúgy add ki az lsusb parancsot mikor be van dugva az új pen és nézd meg mit ír ki rá. Az ad némi támpontot.

TAKÍÍ: gyakran része a Libreoffice a disztróknak alabpól. Ha nem, ott a csomagkezelő és felrakod belőle, pár kattintás. A Wines Realplayer helyett meg sok alternatíva van, pl. Smplayer, Vlc, DrgaonPlayer.
MS office Linuxra meg azt hiszem idén fog kijönni.
Driverekkel nem igen lesz dolgod valszeg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23166) Angelotti válasza CPT.Pirk (#23165) üzenetére


Angelotti
tag

Hali!
Még lenne egy banális kérdésem. :)
Egy Dual Core E5200-am van (S775), 2 giga rammal.
Melyik kell nekem? :)
Mi az, hogy zárt? :)

Ha jól látom akkor ez vmi netes install? (gondolom akkor az installnál vlaszthatok, hogy melyik grafikus felületet akarom majd használni..

Köszi előre is, és bocsi tudatlanságomért.
(én már a debain oldalán se tudtam elmenni... ezeregy képfájl van mindenhez, ráadásul ilyen megnevezéssel, hogy dvd1, dvd2, etc)

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#23167) CPT.Pirk válasza Angelotti (#23166) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Debian úgy hívja magát, hogy "univerzális operációs rendszer". Azért van annyi iso, mert nem csak PC-n fut, hanem egy tucat más processzor architektúrán is.

A zárt dolog azt jelenti, hogy egyből hozzáférsz azokhoz a szoftverekhez is, amik nem nyílt forrásúak. Ez azért érdekes, mert a Debian filozófiájába alapból csak a teljesen nyílt szoftverek férnek bele, ha neked más is kell, azt kézzel kell engedélyezned. Pl. gyártói grafikus driver a közösségi helyett.

A GUI-t az boot legelején tudod beállítani, nem tudom fejből a menüpont nevét, de elég egyértelmű lesz ha végigolvasod.

A netinstall meg azért jó, mert csak azt szedi le a telepítés alatt, ami neked kell. Így egy kis régi pendrive is elég a telepítéshez.

Btw. itt a téma összefoglalót szerintem fusd át, a végén van Debianos cucc.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23168) bobalazs válasza TAKÍÍ (#23155) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem tökéletesen üzemel a Linux mint 13 LTS (ez a verzió sokáig -2017ig támogatott és nem kell lecserélni, frissithető.) egy ősrégi p3as laptopon. Mate 32bites verziót raktam fel, nálam az ment gond nélkül. Majd amint a telepités és frissitéssel megvoltam, Synaptic-ból kiválasztottam az lxde asztalt s feltelepítettem vele, amitől abszolút minimális lett az egész rendszer erőforrás igénye.

(#23169) gtasystem


gtasystem
őstag

Sziasztok!

feltettem egy linux mintet de nem lehet felbontást beállítani, monitort nem ismeri fel, a legmagasabb érték az 1024x akármi, találtam a neten egy amd hd3200 hoz való drivert linuxhoz végig is csináltam a telepítést ahogy le volt írva, de azzal semmi sem történt..
tudja valaki mit kell ilyenkor csinálni? :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#23170) pc-user válasza bobalazs (#23168) üzenetére


pc-user
aktív tag

P3-as laptopon nekem az eddig kipróbált Ubuntu-alapú disztrók eléggé vánszorogtak...

(#23171) rii


rii
nagyúr

sziasztok

erre a lapra milyen linux-ot ajánlanátok?

- TV mögé lesz betéve, HDMI-m tudja kiküldeni a jelet
- csak film, talán némi net .., zene
- valami vezeték nélküli bill-el szeretném használni
- könnyű telepítés (bár már rengetegszer tettem fel linux-ot, UHU, Red Hat, Debian, de már nem tudnék energiát belefektetni egy hard core telepítés, meg dselect ))))-.
- a lehető legpuritánabb is jó lesz ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23172) bobalazs válasza gtasystem (#23169) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Be kell lőni egy xorg.conf -ot. Nem egyszerű, nekem 3 napba telt de megérte. Másképp nem is tudnám használni 1920ba a rákötött monitort, hisz a lapitopi biosa ezt a módot nem is ismeri.

(#23173) pc-user válasza rii (#23171) üzenetére


pc-user
aktív tag

Esetleg EZT kipróbálhatnád, hogy megfelel-e az elvárásaidnak.

(#23174) Vladi válasza rii (#23171) üzenetére


Vladi
nagyúr

ha kvázi htpc lesz, akkor htpc os-t tegyél rá. xbmc és alátámasztásai tipikusan.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23175) rii válasza pc-user (#23173) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon maradi vagyok :B

jobb szeretem az OS-t, mint a kész felületeket ...

midnight commander ből berántani amit én szeretnék a mplayer-be oszt kész :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23176) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Windows alól szeretnék ki írni pendrivera egy archlinux iso-t és mikor végig futnak a programok amivel lehet készíteni install pendriveot akkor a következő hibába ütközök mindig amikor bootolnék a rendszerre:

Programok amivel készítettem a pendrivokat:

Uniboot
Rufus
Linux Live Usb Creator
Universal Usb Creator

Ezt a hibát szeretném ki küszöbölni....

Válaszokat előre is köszönöm

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#23177) Witya


Witya
tag

Udv!

Egy netbookbol szeretnek csinalni egy router/tuzfal/letolto szervert. Melyik disztrot ajanlanatok?
A netbookban van egy atom N270 proci es 1Gb ram. Ami meg jolenne, hogy ha valamit allitani akarok rajta akkor el tudjam erni mas geprol, mint egy routert.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#23178) #68216320


#68216320
törölt tag

Linux-ra létezik ASIO driver?

(#23179) Cyrin válasza Ryle (#23176) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem is votl valami hasonló gondom, pendrive-ról nem indult, és itt akadt meg, csak már nem emlékszem a hibaüzenetre, mindenesetre cd-re írva megoldódott a gond, pendrive-ról sehogy nem indult, csak cd-ről.

(#23180) Ryle válasza Cyrin (#23179) üzenetére


Ryle
tag

Csak ebbe a gépembe már direkt nem raktam DvD írót se olvasót!

Mivel a mai alaplapoknál már alap az usb boot :)

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#23181) joecontra válasza Ryle (#23176) üzenetére


joecontra
addikt

Ezzel is megpróbálhatod: Win32DiskImager.

Üdv,
J

(#23182) BigManus válasza Witya (#23177) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Debian, Ubuntu, SuSE.
Mindhárom alkalmas rá. SSH-n pedig eléred, pl. Putty-al.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#23183) Rimuru válasza Ryle (#23180) üzenetére


Rimuru
veterán

Cygwin + dd. ;]

Vigyázat, csalok!

(#23184) Witya válasza BigManus (#23182) üzenetére


Witya
tag

Koszi szepen. Asszem eloszor megprobalkozok egy Debiannal.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#23185) Cyrin válasza Ryle (#23180) üzenetére


Cyrin
addikt

ja, hogy ez új gép, nálam egy régi gépen volt ilyesmi hiba, akkor lehet mégsem ez a baj.
bár a BIOS-a szerint tudott USB-ről bootolni...

[ Szerkesztve ]

(#23186) CPT.Pirk válasza Ryle (#23176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyik program sem alkalmas rá per pill. GUI-val a suse studio imagewriter képes kiírni, meg terminálban a DD.

PeachMan: nincs rá szükség. Linux alatt úgy szól egy hangkártya alapból, mint Win alatt ilyen driveres mókolással.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23187) BoB válasza CPT.Pirk (#23186) üzenetére


BoB
veterán

Hogy hogy egyik program sem alkalmas rá?

joecontra már írta a megoldást ami képes kiírni: Win32DiskImager.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23188) CPT.Pirk válasza BoB (#23187) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt, hogy valamit variáltak, amivel még ezek a programok nem tartják a lépést. Chakra is ugyanezt az iso megoldást alkalmazza, a lentebb írt programok azt sem tudják kiírni.

Joecontra meg csak annyit írt, hogy megpróbálhatja. Amit én írtam, az Chakránál működik, így kb. 100%, hogy a nagyszülőnél is menni fog.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23189) Fire/SOUL/CD válasza BoB (#23187) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért nem alkalmasak, mert az Arch-ban V6-os Syslinux leleldzik, ezek az USb creatorok meg lecserélik V4-esre általában, ezért a "Not a COM32R Image" üzenet.

A Win32DiskImager valóban esélyes lehet, de szvsz (anélkül, hogy megnéztem/kipróbáltam volna) még sem lesz az (persze ki kell próbálni)

Windows alá is telepíthető a dd, azzal kellene operálni vagy egy másik Live Linux lemezről bootolva legyártani a pendrive-t (szintén dd-vel pl)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23190) joecontra válasza CPT.Pirk (#23188) üzenetére


joecontra
addikt

csak annyit írt, hogy megpróbálhatja
Azt is azért írtam, mert nem egy és nem kettő Arch ISO-t írtam ki pendrive-ra a Win32DiskImager programmal.
Hasonló elven készíti el a telepítőmédiát mint egy dd parancs a linuxban.

Szóval ezzel működnie kell.

Üdv,
J

(#23191) CPT.Pirk válasza Fire/SOUL/CD (#23189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én megpróbáltam használni a dd windowsos verzióját, de nem sikerült. Képtelen voltam neki beállítani az elérési utakat, holott a terminálos dd-t meg párszor már használtam. :F

joecontra: jól hangzik. A Chakránál is ott van az ajánlott progik között, de az ottani leírás alapján sem tudtam beadni neki a .img-re átnevezett fájlt, szal feladtam. Nem tudom Archnál kell-e átnevezni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23192) Claude Leon válasza Fire/SOUL/CD (#23189) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az meglehet, de V6-os syslinuxxal is csak kerneltöltésig jutna, majd azután a kernel panaszkodna, hogy nem bírja az imaget linkelni, mivel a megadott címkéjű iso partíciót keresné, nem szimpla fájlokat. (fedora szintén)

(#23193) BoB válasza CPT.Pirk (#23188) üzenetére


BoB
veterán

CPT.Pirk és Fire/SOUL/CD

A win32... is be lett véve a "nem alkalmas rá programok" közé, azért írtam. Pedig az alkalmas. Én is azt használom, működik.

Semmit sem kell átnevezni img-re, egyszerűen ki kell választani a *.img helyett a *.* -ot alul és már ki lehet jelölni az iso fájlokat.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23194) joecontra válasza BoB (#23193) üzenetére


joecontra
addikt

Semmit sem kell átnevezni img-re, egyszerűen ki kell választani a *.img helyett a *.* -ot alul és már ki lehet jelölni az iso fájlokat.
Ott a pont.

Ráírja az ISO-t is nagyon szépen és hibátlanul. Csak a *.* azaz minden fájl opciót kell kiválasztani és látható/kiválasztható lesz a .iso is.

Üdv,
J

(#23195) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Első dolgom volt kipróbálni a Win32DiskImager-t, tényleg rendesen legyártja a telepítőt. Innentől Ryle mesternek sok sikert a telepítéshez. ;]

UI: Azon nem meglepődni, hogy a fenti progi "leamortizálja" a pendrive-t, azaz pl az én 16GB-os pendrive-om 40MB-osnak látszódott, csak parancssori CLEAN és újra particionálással lehetett visszanyerni a kapacitását. :DDD

bob.zxr - kösz az aggodalmat, hogy nem tudjuk CPT.Pirk-el együtt , hogy mire szolgál a *.*
(Óvodában is már csillagpontcsillag volt a jelem és Captain Pirk-ön is van pár csillag :)) )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23196) BoB válasza Fire/SOUL/CD (#23195) üzenetére


BoB
veterán

Nem úgy van hogy azért lesznek kisebbek így a pendrive-ok mert lelkük egy részét elnyeli a linux? :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23197) CPT.Pirk válasza joecontra (#23194) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"You need to rename your chakra.iso to chakra.img first as the application only allows .img files." - a mostani verzió már tényleg látja az iso fájlokat is, de mikor előzőleg próbáltam, akkor nem akarta az igazságot, azóta valszeg frissült.

bob.zxr: nem, én csak Ryle álltal írt programokra írtam, neki válaszoltam. Ő nem beszélt az imagerről.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23198) Fire/SOUL/CD válasza BoB (#23196) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy részét? Ez a 99%-t megette... :DDD

Időközben Mint-ben az USB Image Writer-rel és Ubuntu-ban a Startup Disk Creator-ral is legyártottam az Arch pendrive-ot, mindkét esetben megy gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23199) joecontra válasza Fire/SOUL/CD (#23195) üzenetére


joecontra
addikt

Nem leamortizálja, hanem az ISO méretének megfelelő RAW particiót gyárt rá, a többi része unallocated lesz.

Partíciókezelőből vissza lehet állítani a pendrive eredeti állapotát. Törölni kell minden particiót rajta és leformázni.

Üdv,
J

(#23200) gtasystem válasza bobalazs (#23172) üzenetére


gtasystem
őstag

köszi, hát ez nem túl jó hír, esetleg olyan disztró nincs ahol ilyen problémák nincsenek?
ahogy néztem a neten, ubuntuval is ugyanez a helyzet.. :U

de legalább így most már értem hogy miért nem terjed a linux.. ;]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.