Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) adalbert1 válasza Vladi (#9050) üzenetére


adalbert1
veterán

adalbert1@DGSEJT:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GME Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GME Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 2 (rev 02)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 3 (rev 02)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 4 (rev 02)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e2)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 02)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) SATA IDE Controller (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) SMBus Controller (rev 02)
adalbert1@DGSEJT:~$

(#9052) Lenry válasza adalbert1 (#9051) üzenetére


Lenry
félisten

ideje áttúrni a BIOS-t, mert lehet, hogy le van tiltva az alaplapi kártya, vagy beraknod egy PCI-os hálókártyát, mert megdöglött az alaplapi kártya

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9053) adalbert1 válasza Lenry (#9052) üzenetére


adalbert1
veterán

Az a vicc, hogy nincs letiltva, direkt megnéztem többször is. :) Load setup defaultsot is nyomtam, az se vezetett eredményre, PCI-os hálókártyám meg évek óta nincs itthon... A lap meg szerencsére garis, ami a gáz vele hogy elég nehezen beszerezhető.

(#9054) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy laptopom, win7-el. A merevlemez 4 partícióra van osztva. (elsődleges kötet mind)
Van egy 10 gb formázatlan terület. Szeretném kipróbálni és telepíteni az Ubuntut. Live CD megvan. Arra gondoltam, hogy arra 10 GB formázatlan területre tenném fel. Kérdések:
1. Milyen fájlrendszert válasszak a Linuxnak?
2. Hogyan lehet kiválasztani, hogy melyik OS induljon?
3. Ha létrejön egy újabb partíció nem, az nem fogja zavarni a Win-t? (ugyanis csak négy elsődleges kötetet tud kezelni - amikor egyszer leformáztam azt a 10gb-t, mind a 4 logikai kötet lett és nem is bootolt be róla a gép. (szerencsére vissza tudtam állítani mindent))

Előre is köszi!

(#9055) doc válasza HENE (#9054) üzenetére


doc
nagyúr

csak siman allj neki telepiteni, valaszd ki hogy melyik particiora akarod tenni, a tobbit elintezi az Ubi :)

(#9056) n0se


n0se
tag

Sziasztok!

Bevallom őszintén nem vágom a forcetype-ot és a következő gondunk akadt:

Adott egy debian webszerver amin apache2, php5, mysql 5.1 stb...komponensek vannak és adott egy forcetype-os site, amin a forcetype egyszercsak elkezdett nem működni, nem tisztázott, csak gyanítható, hogy ez egy peccselés következménye, ezért kizárható a downgrade.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok meg, miket kell ellenőríznem a forcetype helyes működéséhez.

THX!

Üdv.

n0se

(#9057) Vladi válasza HENE (#9054) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hogy is néz ki az a partíció kiosztás? Mert ha van 4 elsődleges, akkor a 10 g formázatlan területtel semmit nem tudsz kezdeni. Mert a 4.-nek kiterjesztettnek kellene lennie, akkor csinálhatsz még 4-et. Nem a win nem tudta kezelni, hanem ezt csak így lehet megcsinálni.

1. általában olyat, amit a disztribúció felajánl, Tipikusan ext3, de újabban már ext4. Esetleg reiser, de az inkább suse/mandriva alatt népszerű. Kezel még pár fajtát, de első körben ezek jók neked. Winest semmiképpen. (fat, ntfs)
2. A Linuxnak lesz majd saját rendszerbetöltője, az tud indítani wint és linuxot is. Neve grub, leírás. (Bár az új ubuntuk már grub2-t használnak, azt nem ismerem)
Jah ha már ubuntu, ha jót akarsz akkor vagy 8.04, vagy 9.04-et teszel fel első körben.

3. Ha megcsinálod rendesen és nem piszkálod a win sajátját, akkor nem lesz vele gond, indulni fog. Persze nem fogja látni a linuxos fájlrendszert, de ez nem gond.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9058) HENE válasza Vladi (#9057) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. A 10GB egyik partícióból lett "lecsípve", ahhoz hozzá tudom füzni.

Az Ubuntu 9.10-et nem ajánlod?
A Linuxot feltehetem a windows rendszerpartícióra?
Nincs valami ötleted az elsődleges partíciók konvertálására adatvesztés nékül?

(#9059) Vladi válasza HENE (#9058) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Az Ubuntu 9.10-et nem ajánlod?"
2 hónapos sincs, és nagyon sok panasz érkezett rá. Majd kiforr az is. Kezdőként ne a bugokkal hadakozz. A másik kettő elég stabil már.

"A Linuxot feltehetem a windows rendszerpartícióra?"
Van erre is mód, a wubi. Ha ennyire híján vagy a partícióknak, talán jobban is jársz ezzel a módszerrel. De hosszú távon mindenképpen érdemes külön partícióra költöztetned.

"Nincs valami ötleted az elsődleges partíciók konvertálására adatvesztés nékül?"
Így hirtelen nincs, jól gondold át, ha ilyen módszert akarsz használni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9060) HENE válasza Vladi (#9059) üzenetére


HENE
aktív tag

Esetleg lehet, olyan particióra telepíteni, amin már vannak adatok (pl zenék, képek). A telepítés nem "bántja" azokat?

(#9061) Vladi válasza HENE (#9060) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha wubival csinálod, akkor az létrehoz egy x - mondjuk 10 - gigás fájlt, és azt használja mint partíció. Más módszerrel nem lehet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9062) D4rkAv3ng3r válasza Vladi (#9059) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Az Ultimate Edition 2.4 stabil belőle, csak senki sem ismeri. :( Pedig még kezdőknek is ajánlható mivel, nem kell kodekre meg programokra vadászni mindet tartalmazza alapból.
UE

(#9063) Multitaskok


Multitaskok
csendes tag

Sziasztok!
VNC viewerrel terminálok Ubuntura Windows alól. Sikerült mindent beállítgatni, egy gondom van csak. A sebessége. 100 as belső hálón szaggat mint a hülye, ha Windowsra terminálok, minden pikk pakk működik, meglehetősen gyorsan. Van ötletetek, hogy lehetne javítani ezen?

A taskok esztelen tesztere

(#9064) doc válasza Multitaskok (#9063) üzenetére


doc
nagyúr

probaltad a kapcsolodasi parametereket (szinmelyseg, tomorites, stb) varialni?

(#9065) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Kezdő linuxos vagyok! Van egy Usb-s wifim és fel szeretném telepíteni! Utána be szeretném állítani, hogy WPA2 titkosítással kapcsolódjon a routeremhez a gép. Mindezt terminálból parancsokkal szeretném megcsinálni!
Itt van a wifihez kapott szoftvercsomag, minden benne van (winows, linux....), csak nem tudom mit kell belőle használnom!
A segítséget előre is köszönöm!

(#9066) Kelvin válasza tukko1 (#9065) üzenetére


Kelvin
őstag

Milyen rendszert használsz? Miért konzolból szeretnéd felrakni mikor valószínű csak csatlakoztatod és pár kattintás és kész. A csomagra szerintem nincs is szükséged.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#9067) tukko1 válasza Kelvin (#9066) üzenetére


tukko1
aktív tag

Mert, ha lehet akkor xbmc live-ot szeretnék felrakni, aminek nincs grafikus felülete, ha nem lehet akkor mythbuntu-t fogok használni vagy sima ubuntu-t! De a sima grafikus megoldás is érdekel! :R

[ Szerkesztve ]

(#9068) theonion


theonion
csendes tag

sziasztok!

egy hete van ubuntu is a laptopomon, minden nagyszerű rajta, viszont a böngésző nem képes betölteni a guglit, gmailt, és még néhány féle honlapot. Van valakinek ötlete, hogy ez miért van így?

(#9069) Noddy válasza theonion (#9068) üzenetére


Noddy
senior tag

Esetleg próbálj meg másik böngészőt. Milyen hibával nem tölti be?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9070) TrollBalint


TrollBalint
addikt

sziasztok,

tettem fel én is ubuntut (9.10-et) és az Nvidia kártya driverét nagy sikerült feltennem. De olyan bajom van vele, hogy bejelentkezés után fekete képernyő fogad. Ha megnyomom az alt+F2-t eljön a parancssor (vagy minek hívják itt) és onnan tudok futtatni igazából mindent, de semmi nem látszik az asztalon :F Van valakinek ötlete, hogy tudom ezt orvosolni?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#9071) mejanos


mejanos
csendes tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy driver a Sis 671-es videokártyához az ASUS K50C-SX002X típusú laptopomhoz, h a Mandriva KDE grafikus felülete fusson.
Aki tud segíteni kérem dobjon egy linket! Please!
Előre is köszi!

:)

ASUS K50AD

(#9072) domi007 válasza mejanos (#9071) üzenetére


domi007
őstag

Thanx to Google (sis 671 linux driver):

[link1]

[link2]

Ja, es maga a talalati lista!

Maskor ajanlan am a Googlet eloszor...

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9073) domi007 válasza TrollBalint (#9070) üzenetére


domi007
őstag

ezt probaltad mar?
command linebol nano az egyik legegyszerubb szovegszerkeszto

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9074) rtom válasza mejanos (#9071) üzenetére


rtom
senior tag

3D-ben ne reménykedj, 2D műxik, lásd: [link]

(#9075) domi007 válasza tukko1 (#9067) üzenetére


domi007
őstag

Valoszinu, hogy bedugod, es egy iwconfig parancs mar mutatni is fogja interfacekent. Ha nem, akkor eloszor ifconfig -a hatha ott megtalalod. Ha igen, akkor ifup INTERFACE_NEVE

Ha nem, akkor eloszor dmesg es a legutolso bejegyzeseket nezed, hogy eszrevette-e a rendszer.

Most toltom le a packodat, majd belenezek abba is.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9076) domi007 válasza tukko1 (#9067) üzenetére


domi007
őstag

Beleneztem a packba, nem lesz ra szukseg, 2.4es kernel meg oreg fedora kernelek ala van irva, nagyon valoszinu, hogy amr bennevan a disztribuciodban.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9077) TrollBalint válasza domi007 (#9073) üzenetére


TrollBalint
addikt

átírtam nv-re, de csak annyi változás történt, hogy most nem 1920x1200-as a fekete képernyő, hanem csak 1280x1024-es :) Amit telepítés után feldobott nekem az Ubuntu, hogy a videókártyámhoz aktiváljak valamit, azt hogy tudom parancssorból előcsalogatni, mert azután müködött a rendszer. Csak én úgy tudtam, hogy a 'nv' az nem támogat 3D-t, ezért akartam "rendes" nvidia drivert feltenni, de ha jól értelmeztem amit linkeltél az is rendes nvidia driver. Csak valamiben különbözik amit nem tudok mi :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#9078) tukko1 válasza domi007 (#9075) üzenetére


tukko1
aktív tag

Megcsináltam amit írtál, bár nem sok sikerrel!

root@xbmc-desktop:~# iwconfig
lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

root@xbmc-desktop:~# ifconfig -a
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:1f:d0:9f:3f:4d
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
Interrupt:28 Base address:0x4000

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:59 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:59 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:3605 (3.6 KB) TX bytes:3605 (3.6 KB)

root@xbmc-desktop:~# dmesg
....

[ 2894.452017] usb 1-3: new high speed USB device using ehci_hcd and address 8
[ 2894.603971] usb 1-3: configuration #1 chosen from 1 choice

root@xbmc-desktop:~#

[ Szerkesztve ]

(#9079) pc-user


pc-user
aktív tag

Kérdezném, hogy milyen tunerkártyát érdemes venni, ami beváltan jól működik linux alatt (is) és a beállításával sem kell sokat bíbelődni?
Előre is köszi.

(#9080) sh4d0w válasza pc-user (#9079) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

BT878 chipes kártyákkal nincs gond... a többi lutri.

https://www.coreinfinity.tech

(#9081) pc-user válasza sh4d0w (#9080) üzenetére


pc-user
aktív tag

Értem, köszi.
Most éppen PCLinuxOS rendszer alól írok, a gépben Bt878 chipes kártya van (ezt a "Control Center"-ben olvastam), csak éppen nem sikerül belőni, de majd rákeresek...

(#9082) sh4d0w válasza pc-user (#9081) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

tvtime nem kezeli?

https://www.coreinfinity.tech

(#9083) pc-user válasza sh4d0w (#9082) üzenetére


pc-user
aktív tag

Próbálkozom a tvtime-al, de hangoláskor a hangyákon kívül más nem látható...

(#9084) legendary


legendary
tag

Hi!
Tudtok valamit a Kiwi linux-ról? Arra lennék kíváncsi hogy lesz-e Kiwi 9.10 és ha igen kb mikorra várható. Előre is köszi a választ.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#9085) Vladi válasza legendary (#9084) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lényegében egy Ubuntu respin. Link. Szerintem lesz új is, de amúgy is a 9.04-et javasolnám.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9086) jFox válasza tukko1 (#9078) üzenetére


jFox
őstag

Előbb nem ártana a hálókártya driverét feltenni. Milyen hálókártya van a gépben?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9087) tukko1 válasza jFox (#9086) üzenetére


tukko1
aktív tag

A hálókártya az működik! Alaplapi hálókari (GA-73PVM-S2H), Realtek! Az usb-s wifi-met szeretném használni!

(#9088) jFox válasza tukko1 (#9087) üzenetére


jFox
őstag

Az is egy hálózati kártya nem, attól hogy USB-s? :U Az milyen típusú?
Annak a driverét kell felpakolni, utána lesz wlan0 eszközöd, amivel fel tudsz csatlakozni az AP-re, valahogy úgy ahogy domi007 leírta.
A driver csomagban szokott lenni egy Readme file, amiben részletesen leírják, hogy tudod telepíteni.
Egyébbként ha rám halgatsz szerzel inkább egy PCI Atheros chippes WLAN karit. Személyes tapasztalatom szerint azzal van a legkevesebb telepítési probléma linux alatt.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9089) Sweet Lou 6 válasza jFox (#9088) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A Ralink chipes karikat is szereti. :K

sweetlou6.wordpress.com

(#9090) tukko1 válasza jFox (#9088) üzenetére


tukko1
aktív tag

OK, igazad van! :R Itt van a usb wifihez kapott szoftvercsomag [link] , de domi007 azt írta hogy nem kell belőle semmi! Az Everest ezt írja a wifire:
USB eszköz VNT USB-802.11 Wireless LAN Adapter

A PCI-os wifi ellen 2 kifogásom van, Matx-es lap miatt pci hely híján vagyok, a másik meg azt hogy azt meg kell venni! :DDD Windows alatt tök jól működött!

(#9091) jFox válasza tukko1 (#9090) üzenetére


jFox
őstag

Driver mindenképpen kell, mert nem ismerte meg a linux kapásból. Ergo nincs a kernelben a drivere. UH modulként kell betölteni. Az a link amit küldtél nekem nem jön be, de keresgéltem egy kicsit és a via honlapján találtam drivert . Bár a chip típusát nem írtad le, de ez van meg a 6656-os, valamelyik biztosan jó. Támogatja az Ubuntut is, amire ugye az XBMClive épül. Ebben benne van egy internalreleasenotes.txt, abban leírják szépen, hogy kell lefordítani és telepíteni. (Igaz angolul.)
Még lehet hogy kell hozzá a wpasuplicant csomag, de ezt az apt-get install wpasuplicant parancsal szerintem tudod telepíteni, csak legyen internetre dugva a gép. (ez kell a titkosítot wlan eléréshez)

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9092) tukko1 válasza jFox (#9091) üzenetére


tukko1
aktív tag

A gyári cd-n VT6656SoftwarePackage1.3 van, akkor gondolom 6656 chip-et használ! Le is szettem ezt a drivert is ahonnan te, de ez a internalreleasenotes.txt meghaladja az angol tudásom! Nem tudsz egy tömör magyar HOW TO-t írni? :U :R

(#9093) emre33


emre33
addikt

Üdv

Mail parancs segítségével küldök levelet shellből (debian lenny).

Viszont meg szeretném változtatni a feladót. De hiába olvasok, nem találom hogy hogy kell ehhez felparaméterezni.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9094) emre33 válasza emre33 (#9093) üzenetére


emre33
addikt

Exim4 segítségével átírtam a feladót.
mail parancs ezt nem tudja szerintem

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9095) jFox válasza tukko1 (#9092) üzenetére


jFox
őstag

Ünnepek után megpróbálom.
BUÉK!

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9096) #40553216


#40553216
törölt tag

sziasztok!
hátha itt a leggyorsabb:
Debian cd-k ellenőrzéséhez kellenének a checksum-ok, de sehol nem találom a Debian oldalon. a teljes lemezek összegei kellenének, nem a csomagok.
köszi

(#9097) emre33 válasza #40553216 (#9096) üzenetére


emre33
addikt

szedd le torrenten. az tuti hash biztos lesz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9098) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

hello. van egy pentium 3 as gepem. (500 Mhz Celeron, 384 MB RAM)
az volna a kerdesem, hogy tudtok-e olyan linuxot ajanlani, amelyiket pendrivera (van egy 512MB-os, meg egy 1 GB-os) ra tudom operalni, es onnan bootolna es el-el megyegetne ezen a regebbi gepen? a valaszt elore is koszonom!

some men just wanna watch the world burn...

(#9099) j0k3r! válasza j0k3r! (#9098) üzenetére


j0k3r!
senior tag

bocsanat, mar nem tudom szerkeszteni
a rendszer netezesre, de foleg a linux alapok elsajatitasara kene (szal egy egyszerubb GUI nem baj, ha van)

some men just wanna watch the world burn...

(#9100) rtom válasza j0k3r! (#9098) üzenetére


rtom
senior tag

Ha USB-s verziót szeretnél, akkor a leggyorsabb egy DSL, 50 Mb, de mivel 2.4-es kernelt használ, nem biztos, hogy minden hw-t felismer. Ha telepítenél, akkor erre a vasra egy könnyebb ablakozó ajánlatos:
[link]
[link]
[link] (Ubuntu az alap, mivel talán ez a legismertebb és a legkönnyebb hozzá segítséget találni)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.