Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Peter.70 válasza K Norbi (#22100) üzenetére


Peter.70
őstag

Ja, hogy ez külföldön érvényes? Mert ha MO és magyar bankkártya van a curve mögött, akkor 10 X 74K, az 740K

[ Szerkesztve ]

(#22102) K Norbi válasza Peter.70 (#22101) üzenetére


K Norbi
addikt

Curve topicba kérdezd [link] :DDD

Nem teszteltem még soha.

[ Szerkesztve ]

(#22103) INGJOKE válasza K Norbi (#22100) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az NFC-s automatánál próbáltam vagy 6x Apple pay-el pénzt felvenni, én is azt hittem működni fog. A telefonon kipipálta, hogy minden oké az OTP-s automata meg meg se mukkant.
Magyarországon nem lenne mindenki adócsaló akkor nem kellene soha kp-t felvennem, de az albi ára és a rezsi is abban megy. :)

(#22104) K Norbi válasza INGJOKE (#22103) üzenetére


K Norbi
addikt

Én teszteltem Curve Pay el.
Simán ment OTP ATM ből, már vettem le nem is 1x.
Meg más ATM el is megy.

Curve öd van? Csak ezzel megy.
Meg wise al is! Csak Visa kártya.

Revolut raiffeisen el tán tudja.

[ Szerkesztve ]

(#22105) INGJOKE válasza K Norbi (#22104) üzenetére


INGJOKE
veterán

Unicredit és Erste és Revolut és Curve kártyám van. Mindegyik Apple pay alatt. Akkor épp UniCredittel próbáltam. :)

(#22106) sifarr válasza Kátai (#22097) üzenetére


sifarr
senior tag

... ilyen feltételekkel egy bank sem felel meg nekem(GRÁNIT Digitális Számla).Legalábbis én nem találtam. Külföldi bankszámla esetleg?
Ha feltételfüggő akciós számlát (Unicredit, CIB) vagy prémiumszámlát (Raifeissen Gold 2.0) nem akarsz/tudsz és a külföldi számla esetleg megfelelne, akkor Wise kombinálva kincstárszámlával.
GIRO számlát ad, része a magyar azonnalinak. Költségek: bankkártya 1 hóra <40.-, az utalás díja fix 85.- összegtől függetlenül, azaz 21250 utalt összegig némileg drágább, fölötte olcsóbb mint a digitálisnál. Bankgarancia nincs, de a kockázat nem nagyobb, mint a Gránitnál - gyakorlatilag nincs.
A havi átlagos forgalmadat meghaladó pénzt át kell tenni a kincstárhoz, ott (MÁP+) a kamat magasabb, mint a Gránitnál és kamatveszteség nélkül szabadon hozzáférhető.

(#22107) sajtos365 válasza sifarr (#22106) üzenetére


sajtos365
tag

Magyar nyugdíjat kérhetek Wise-ra?

Amúgy, jó a kombód.

[ Szerkesztve ]

(#22108) sifarr válasza sajtos365 (#22107) üzenetére


sifarr
senior tag

Magyar nyugdíjat kérhetek Wise-ra?
Nem tudom. Korábban, lehet már több mint 1 éve is, itt a topicban volt erről szó. Akkor valaki azt mondta, hogy nem engedik. Azóta ez akár meg is változhatott. Meg kell kérdezni a nyugdíjfolyósítótól (kincstár).
Ami érdekes, hogy a kincstárszámlánál be lehet állítani a Wise számlát célszámlaként, hiszen sima GIRO. Furcsa lenne, ha ugyanaz a "cég" a nyugdíjat nem utalná oda.
De kis hazánkban minden elképzelhető.

(#22109) sajtos365 válasza sifarr (#22108) üzenetére


sajtos365
tag

Itt a forumban már valaki írt a kincstárról Wise-ra utalásról, tehát működik, majd teszek egy próbát.

A nyugdíjra utalásnál meg kell adni a számla fiókvezető címét, ez ugye külföldi a Wise esetében, ezt nem tudom elfogadják vagy sem, de ezt még senki nem tudta megerősíteni.

(#22110) pictigjis válasza sajtos365 (#22109) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem fogadjak el

(#22111) K Norbi válasza sajtos365 (#22109) üzenetére


K Norbi
addikt

Muterom tavaly ment nyugdíjba, csak Magyar banknál vezetett számlaszámot fogadnak el.
Tudom, mert én olvastam át.

Wise-ra én is gondoltam neki.
De tavaly még nem ment.

(#22112) sajtos365 válasza pictigjis (#22110) üzenetére


sajtos365
tag

Mármint a nyugdíjfolyósítónál?

(#22113) pictigjis válasza sajtos365 (#22112) üzenetére


pictigjis
senior tag

igen, ott nem fogadjak el. ki mas johetne meg szoba, mint aki nem fogadja el?

a wise nem magyar bank, hiaba van magyar szamlaszam, nem fogadjak el

(#22114) scott_free válasza sifarr (#22091) üzenetére


scott_free
senior tag

Hasonló cipőben járok, egy Gránit Sztár számlát szeretnék leváltani. Az általad írt Wise-megoldás megfelelő lehet? (Wise fiókom és kártyám már van, de még nem használtam.)
Bérlőktől jön havi 100e, meg céges egyéni vállalkozói számlámról szoktam oda utalni.
Online és bankkártyás vásárlásra használtam a Gránitot eddig.
Kp-felvétel mennyi a Wise-kártyával?
A Wise-számlát ugyanúgy lehet használni, mint egy normál magyar bankszámlát?
Köszi minden segítséget!

(#22115) sajtos365 válasza K Norbi (#22111) üzenetére


sajtos365
tag

Gondolom ezért kérik a fiókvezető címét, mert nem utalnak külföldi székhelyű banknak, furcsa is csak sima forint utalásnál számlavezető címet kérnek, utalásnál csak név és számlaszám szokott kelleni a bankoknak.

(#22116) sifarr válasza K Norbi (#22111) üzenetére


sifarr
senior tag

Muterom tavaly ment nyugdíjba, csak Magyar banknál vezetett számlaszámot fogadnak el.
Azért ez nem olyan egyértelmű. A kincstár utal nyugdíjat nagyon sok külföldi országba.
Itt egy hivatalos leírás a részletekről. Csak átfutottam, de ebbe akár a Wise is beleférhetne. Majd holnap átnézem alaposabban.

(#22117) sajtos365 válasza pictigjis (#22113) üzenetére


sajtos365
tag

Arra gondoltam, de a kincstárról is szó volt.

(#22118) sifarr válasza scott_free (#22114) üzenetére


sifarr
senior tag

A Wise-számlát ugyanúgy lehet használni, mint egy normál magyar bankszámlát?
Hát nyugdíjra pl. nem, ahogy olvashattad. Csoportos beszedés sincs. A leírt használati szokásod alapján pedig semmi.

Kp-felvétel mennyi a Wise-kártyával?
Havi 200 fontig díjmentes, felette 1,75 %.

(#22119) sajtos365 válasza sifarr (#22118) üzenetére


sajtos365
tag

Recash, Paypal ezekkel működik.

(#22120) merqree


merqree
őstag

A Wise-nak gyűjtő számla száma van (Magyarországon), ezért kell a közleményben megadni az azonosítót, hogy tudják kinek kell “könyvelni”.

(#22121) K Norbi válasza sifarr (#22116) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát igen, sajnos nem jártunk mi se jobban utána.
Meg kellett volna kérdezni őket telefonon annó, mehetne e wise-ra.

[ Szerkesztve ]

(#22122) ACE- válasza merqree (#22120) üzenetére


ACE-
addikt

Nem, a Wise-nak egyedi számlaszáma van, nem kell közlemény... A Revolut-nak van gyűjtőszámlája.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22123) sifarr válasza merqree (#22120) üzenetére


sifarr
senior tag

A Wise-nak gyűjtő számla száma van (Magyarországon), ezért kell a közleményben megadni az azonosítót, hogy tudják kinek kell “könyvelni”.
HUF-ra normál GIRO számot kap az ügyfél a Wise-nál. Belföldi számláról ugyanúgy kell rá utalni, mint bármely más bankszámlára. Nem kell a megjegyzésbe semmit beírni, hogy lekönyvelhessék. Amiről te írsz, az a Revolut.

(#22124) zsola400 válasza #76055552 (#22092) üzenetére


zsola400
aktív tag

Revolutról meg tudod oldani ingyenes utalással
a havi kötelező jóváírást, a 0-ás számlavezetéshez (Unicreditnél működik)

[ Szerkesztve ]

(#22125) cocka válasza sifarr (#22118) üzenetére


cocka
veterán

Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy csak 2 felvétel ingyenes havi 200 fontig.

(#22126) cocka válasza sifarr (#22123) üzenetére


cocka
veterán

Pontosabban, amíg nem jött létre a 126 kezdetű számlaszám a Wise-nál, addig ott is (tán rafis) gyűjtőszámlára mehetett csak a lóvé, közleménnyel. Az egy közös számlát megszüntették és most mindenki két darab 126 kezdetű számlaszámot kap. Az egyik, ami továbbra is közleménnyel működik (bár szerintem az se baj, ha nem írod oda, mert elég hosszú idő lenne kihasználni a 2. és 3. nyolckarakteres blokkot 10^16, azaz 10 billiárd db ügyfél biztos nincs még náluk úgy se, hogy minden ügyfél kettőt kap, akkor legyen 5 billiárd bocs a checksum kimaradt... jó akkor legyen mondjuk a 2 billiárd.. és minthogy bármely külföldi személy is igényelhet ilyen "magyar" számlát, akinek van nete meg lehetősége, azért mondjuk ha 5 milliárd potenciális felhasználó kaphat még az is sokszorosan kevesebb, mint a 2 billiárd), arra való, hogy a saját számládra befizess, a másik, amihez meg közlemény se kell pedig arra, hogy más fizessen neked. Nyilván saját számládról is fizethetsz mindkét számlaszámodra, mindkettő megérkezik. Teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#22127) sifarr válasza cocka (#22126) üzenetére


sifarr
senior tag

most mindenki két darab 126 kezdetű számlaszámot kap.
Én nem látok a saját fiókomban csak egyet. Igaz, mind GIRO, mind IBAN (nemzetközi) formátumban látható, de a kettő ugyanaz.

(#22128) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
A csoportos beszedésnél ha jól tudom előre értesítenek valamennyi nappal, hogy majd lefogják húzni az adott összeget. Ez hogyan működik a gyakorlatban? Emailben jön egy üzenet? Vagy netbankon keresztül értesítenek?
Amennyiben megjött az értesítés, akkor ez úgy működik, hogy én akár vissza is utasíthatom anélkül, hogy törölném a csoportos megbízást? Tehát csak a mostanit utasítanám vissza, mert mondjuk kifizettem hamarabb máshogy, és a jövőhavit meg már engedném.
Ha így nem lehet, akkor csak megbízás törlésével lehet egy adott lehúzást megakadályozni?
Bank válogatja, vagy van erre egy bevett szokás?

(#22129) merqree válasza sifarr (#22123) üzenetére


merqree
őstag

Csak a téma lezárásaként:
2020 júniusában még ide kellett utalni a "feltöltéshez": 12010501-01383287-00100001 és megadni a "P" azonosítót.
Most a "12600016-24644702-01634843" a számlaszám, ahova lehet "tölteni", de a közleményben kell a "P" azonosító továbbra is.

Ebből nekem nem az következik, hogy csak én használom a fenti számlaszámot egyedül.

(#22130) cocka válasza merqree (#22129) üzenetére


cocka
veterán

Ebben ne legyél biztos, mert nekem tök más az is. A 2. nyolcasban nálam csak az első kettes azonos és az egyik négyes, a 3. nyolcasban meg egyik szám se egyezik.

Mondom.. simán tudnának adni az egész magyar lakosság számára fejenként 2 egyedi számlaszámot is. Ahogy írtam, a tartomány sokkal nagyobb, mint a Föld jelenlegi lakossága. :D

(#22131) cocka válasza sifarr (#22127) üzenetére


cocka
veterán

Ha weben bejelentkezel és rányomsz a HUF egyenlegedre, kiírja az adatokat, "your HUF account details", az az egyik számlaszámod.

A másik meg akkor jön elő, ha az Add-re nyomsz, megadsz valami random összeget pl. 1 Ft, akkor automatikusan ezt választja: "Manually transfer the money from your bank", még válaszolsz két kérdésre és kiírja, hogy milyen számlaszámra utalj. Az nem egyezik meg az account details-nél mutatottal.

Tehát ez két darab számlaszám. Nyilván mindkettő 126 kezdetű, de a 2. és 3. része teljesen eltér egymástól.

(#22132) axioma válasza ReSeTer (#22128) üzenetére


axioma
veterán

Raiff megjelenik netbankban elojegyzeskent, van visszautasitas gomb, de sose probaltam.

(#22133) szoltan


szoltan
tag

UniCredit... November végén nyitottam náluk egy partner aktív zéró számlát. Bankkártyát, pin kódot a szomszédba küldték (36 helyett 38 szám) Közben kértem egy hitelkártyát is. Bementem a budaörsi fiókba, hogy valami nem stimmel, ki kéne javítani a címemben a házszámot mert elírták. Ügyintéző kijavította. De a banki appban továbbra is a lakcímemnél 38 maradt a 36 helyett csak a levelezési címemnél íródott át (nem is értem miért van külön, mikor egy és ugyan az a lakcímemmel). Bementem még egyszer, hogy heló, valami nem jó mert megint a szomszédba ment a hitelkártya kivonat és az appban is látom, hogy nem jó. Pali nézi a gépen de azt mondja ő kijavította és más opciót nem lát. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy valamit kéne csinálni mert nem hiszem, hogy a szomszédra tartozna mire menyit költök. Mondja, hogy igen látja, de ő nem tudja kijavítani csak a fiókban lehet. Mondom az fasza mert ott se tudják. Azt mondja küld nekik egy üzenetet, hogyan tudják megcsinálni. Közben megint a szomszédba ment a kivonat, appban sem látom, hogy javították volna... Mi a túrót csináljak, hogy megoldják? Hova forduljak még? Adatvédelmi hivatalhoz???
Most meg ahogy nézem levontak 1166Ft-ot számlazárásért. Egy nullás számlánál... Fizetés megy rá bőven, nem tudom miért...
Telebankossal mikor beszéltem kértem, hogy nekem ne is küldözgessenek kivonatot, jó nekem elektronikusan is. Azt mondja azt még hitelkártyára nem tudnak csak papír alapút... LOL

(#22134) axioma válasza szoltan (#22133) üzenetére


axioma
veterán

hk eseten valami jogszabaly lehet, azt mind papiron kuldi...

(#22135) Jim74 válasza axioma (#22134) üzenetére


Jim74
nagyúr

CIB-nél van hitelkártyám, semmilyen papír alapú levelet nem kapok tőlük. Netbankból töltöm le a kivonatokat.

(#22136) zsola400 válasza szoltan (#22133) üzenetére


zsola400
aktív tag

Az 1166 ft mindig levonja előre, ha teljesíted a feltételeket 75e.ft bejövő utalást a következő hónapban jóváírják.

(#22137) ACE- válasza axioma (#22134) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem is van Erste hitelkártyám semmit nem kapok papíron... Elég gáz ez az Unicredit...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22138) axioma válasza ACE- (#22137) üzenetére


axioma
veterán

Hm, koszi, akkor regen lehetett igy amikor ezeket letrehoztuk [5+ eve]

(#22139) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,
Elolvasva az utolsó oldalt a topikban nem feltétlen kapcsolódik a kérdésem, de azért bedobom, hátha:
Faternak van Takarékbanknál számlája. Beléptem neki a Takarék Netbankba, hogy lehúzzak egy riportot az éves számlatörténetről, azonban sehol nem találok export funkciót.
Most én vagyok a hülye vagy tényleg nincs náluk még egy szimpla export to excel lehetőség sem?

(#22140) goop válasza szoltan (#22133) üzenetére


goop
őstag

Detto, annyi hogy nekem egy 154.11 Ft os levonás is szerepel int.appl. to névvel, csak nem tudom mi ez...
Ill. ugyanezzel a címmel van egy 0.02 Ft jóváírás is. Uni én így szeretlek. :D

(#22141) RR-13 válasza szoltan (#22133) üzenetére


RR-13
őstag

Az összefoglalóban is benne van:

"A számlacsomag normál zárlati díja: 1 166 Ft/ hó/bankszámla.
A számlacsomag zárlati díja az adott hónapra vonatkozóan minden esetben terhelésre kerül az ügyfél bankszámláján. Amennyiben a tárgyhónapban legalább 75 000 Ft jóváírás érkezik átutalásból (amelybe a saját számlák közötti átutalások nem számítanak bele) a számlára, akkor a zárlati díj teljes összege jóváírásra kerül a bankszámlán."

A lakcím mizéria meg azért érdekes, mert ha személyesen nyitottad, akkor elvileg minden adatot megmutattak mielőtt aláírtad a szerződést, hogy helyesek-e az adatok, és azt megelőzően meg online kezdeményezted az adatok beírásával, amit láttak a fiókban is a megnyitásnál.
Viszont így akkor meg lehet, hogy te írtad be a házszám adatot tévesen, amikor kitöltötted, még ha online is lett végül megnyitva.

[ Szerkesztve ]

(#22142) RR-13 válasza goop (#22140) üzenetére


RR-13
őstag

Az int.appl. to az elvileg a kamat, amit jóváírtak. Ezek szerint 0,02 Ft-ot írtak jóvá kamatnak?
A 154.11 Ft azt nem értem mi lehet levonásként.., de ha letöltöd a kivonatot az appban, és megnézed, hogy mi van oda írva pontosan, akkor megtudod. :U

(#22143) Huroq válasza RR-13 (#22141) üzenetére


Huroq
senior tag

A második részre reagálva, az ügyfél hibáztatása sosem vezet sehova. Amennyiben valamely felületen vagy személyesen ő rontotta el, akkor is az észlelése után bankfiókban és telefonon is jelezte, tehát ez már nem róható fel neki. Sajnos mint oly sokszor, ügyintézői inkompetencia vagy informatikai háttérrendszer hibájából nem tudja a problémát megoldani. Fel kell vetetni panaszra aztán ügyködnek a háttérben vele.

[ Szerkesztve ]

(#22144) RR-13 válasza Huroq (#22143) üzenetére


RR-13
őstag

Nem jelezte a banknak, csak akkor, amikor a PIN-t és a kártyát rossz címre küldtek ki neki.
Egyébként senki nem rótta fel neki, csak a folyamatot írtam le, hogy elvileg úgy történt, és így nem nagyon jogos az "felháborodása", hogy eleve rossz címre küldték ki akár saját maga miatt is.

Az persze a bank hibája, hogy képtelen módosítani a címet megfelelően. :U

[ Szerkesztve ]

(#22145) goop válasza RR-13 (#22142) üzenetére


goop
őstag

A kivonatot nem találom, de visszanéztem, csak 2 kártyás tranzakció volt, apple payyel fizettem egy pékségben 1110 Ft ot ill. simplevel egy csekket 13332 Ft értékben amire azt írja hogy magyar posta.

(#22146) goop válasza goop (#22145) üzenetére


goop
őstag

Rájöttem. Csomó pénzt toltam be kártyával, és volt amikor hétvégén éjjel, amit mindjárt tovább is utaltam. Na most volt olyan, hogy lekönyvelték az utalást aznapra viszont a kp befizetést csak másnapra, azaz szerintük mínuszban voltam. Vicc az egész, de akkor erre jó lesz figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#22147) RR-13 válasza goop (#22145) üzenetére


RR-13
őstag

Megnyitod az appban a Dokumentumok részt a főképernyőről, és abban a jobb fenn lévő csúszkákra nyomsz, majd kiválasztod a Számlakivonatokat, és betölti őket.
Gondolom elektronikus számlakivonat van nálad beállítva,. mert csak akkor mutatja. :K

Lehet amúgy kategóriát váltani a fizetések részleteinél, ha nem jól azonosítja őket.

(#22148) RR-13 válasza goop (#22146) üzenetére


RR-13
őstag

Pedig, ha munkanapon este 8 óra (vagy 6 óra) előtt fizetsz be ATM-en, akkor aznap könyvelik le elvileg.
Viszont, ha a kivonaton is rajta lesz az a tétel, és az az oka, akkor azt jóvá kell íratni, mert a könyveléstől független + volt az egyenleged hiszen, ha nem az lett volna, akkor utalni sem tudtál volna. :K

[ Szerkesztve ]

(#22149) goop válasza RR-13 (#22147) üzenetére


goop
őstag

Internet bankban sikerült, most már az appban is megvan, valamiért nem listázta. Jaja, bünti az a 154 Ft amiért szerintük 80.000 Ft mínuszban voltam. Az nem baj, hogy nincs is hitelkeretem akkor hogy lettem volna mínuszba ennyivel. Töketlen banda.

2021.12.22 +CMS CLT-2161560535ATM befizetés(2021.12.21)
Így könyvelték.
Éjjel volt, mikor ráértem, azért kell az azonnali atm mert ekkor érek rá.

[ Szerkesztve ]

(#22150) RR-13 válasza goop (#22149) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos a rendszerükben van jó pár hiba, és szinkron hiba is. :U

Viszont az app. és a eBanking is elég gyors, legalábbis a CIB app. és CIB Online-al szemben jócskán gyorsabb, és megbízhatóbb. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.