Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) INGJOKE válasza dptrsk (#11297) üzenetére


INGJOKE
veterán

Régen volt valami kiegészítő csomag 2-300 ft-ért, amivel 250.000-ig utalás, beszedés, állandó megbízás mehetett az otp smartnál.

(#11302) dptrsk válasza INGJOKE (#11301) üzenetére


dptrsk
addikt

Az lehet, hogy van olyan kedvezménycsomag, de a szokásait figyelembe véve, a gránit ~130 forintos díjával nem veszi fel a versenyt.

(#11303) dptrsk válasza agroman (#11299) üzenetére


dptrsk
addikt

A bank a kártyabirtokos nevét is rögzíti a MasterCardnál, így online fizetés esetén a saját neveddel működik a kártya.

(#11304) huan válasza dptrsk (#11302) üzenetére


huan
őstag

A Gránitnak van virtuális kártyája?
Vagy a Fintech-cégek világában az is felesleges?

(#11305) huan válasza agroman (#11300) üzenetére


huan
őstag

Jó az iCsekk, csak kár, hogy nem minden szolgáltató van benne.
Ez egy jó alternatíva lehetne a csoportos beszedési költségek megspórolásán.

(#11306) Mercutio_ válasza Apollo17hu (#11288) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most kötve annyi, de amikor kötöttem még nem ez volt feltüntetve :N (este megnézem, mert le van mentve)

Ha pedig a minimálbér szerepel feltételként, akkor elvárható lenne, hogy push-ban a reklámok mellett arról is értesítsenek, ha az érdemben emelkedett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11307) nubreed


nubreed
veterán

CIB mobilapp már megint használhtatlan. Csak az egyenlegemet akartam gyorsan megnézni de belépés után random ideig homokóra aztán jön egy hibaüzenet (1001) számmal.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11308) axioma válasza nubreed (#11307) üzenetére


axioma
veterán

nekem is pont most kene, most nem megy, igy mar 2 het alatt 6-bol 4x, persze pont mikor kene - irigylem azokat akiknek mindig jo

[ Szerkesztve ]

(#11309) dptrsk válasza huan (#11304) üzenetére


dptrsk
addikt

Nincs virtuális kártya, de ha nem használod a kártyát le tudod tiltani appban vagy ha ez kényelmetlen, akkor az online tranzakciókat tudod 0-ra húzni.

(#11310) dptrsk válasza Mercutio_ (#11306) üzenetére


dptrsk
addikt

A minimálbér 2019 eleje óta nettó 99085, így ha az a feltétel, akkor január óta ennyi.
A te érdeked vagy a bank érdeke, hogy beérkezzen az összeg? - na ezért nem push-ol

[ Szerkesztve ]

(#11311) Mercutio_ válasza dptrsk (#11310) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, de akkor eddig miért felelt meg a 99k-s átutalás az ingyenességhez :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11312) Apollo17hu válasza Mercutio_ (#11311) üzenetére


Apollo17hu
őstag

en ugy emlekszem, hogy amikor Cib Ecot kotottem, akkor az elso 2 (3?) honapban nem vizsgaltak a feltetelek teljesuleset.

(#11313) dptrsk válasza Mercutio_ (#11311) üzenetére


dptrsk
addikt

Hirdetmény:

"1. A számlanyitás hónapját követő 3 naptári hónapban a jóváírási feltételeket a bank nem vizsgálja, a havi számlavezetési díj ebben az időszakban minden esetben 0 Ft. Az első számlavezetési díj terhelésére, a számlanyitás hónapját követő 4. hónapban kerül sor."

[ Szerkesztve ]

(#11314) Mercutio_ válasza Apollo17hu (#11312) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legalább 6 hónapja megnyitottam, és egyszer (még amikor manuálisan utaltam) elfelejtve ki is számlázták a havi díjat, akkor raktam rendszeres utalásra és azóta nem volt gond.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11315) axioma válasza axioma (#11308) üzenetére


axioma
veterán

Na par ora kesessel, de bejutottam...

(#11316) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Üdv!

Viszonylag ritkábban használom OTP-s számlámat, rendszeres jövedelem se megy rá, így kicsit megrökönyödtem, amikor ma összeszámoltam, hogy éves banki költségek 10 ezer fölé rúgnak. Kártya díja, havi zárlati díj, otp direct havi díj, utalások után (legutóbb 2600 Ft-ot utaltam és 267 Ft-ot számolt fel rá), stb...

Milyen értelmesebb és olcsóbb megoldások vannak?

Amire használnám, évente néhány átutalás, készpénzbefizetés számlára, pár alkalommal kártyás vásárlás (leginkább online, néha üzletben). Online vásárlás esetén néha külföldre.

Vagy ilyen feltételek mellett ne nagyon reménykedjek?

(#11317) dptrsk válasza Attila2011 (#11316) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Bank/Magnet Bank, ahol vanak feltétel nélküli számlák, ha jól tudom

(#11318) Attila2011 válasza dptrsk (#11317) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi, megnézem!

(#11319) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A GránitBank hirdetményében pontosan mi a külömbség az alábbi két megfogalmazás között?

[link]

Csak mert a Magnet-banknál minden ami csoportos beszedés ingyenes? (Alap, Csillag és Diamond csomagoknál

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11320) dptrsk válasza huan (#11319) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit esetében a megbízás megadása díjmentes, és ha történik díjlehívás a szolgáltató részéről akkor kell fizetni.

Magnet esetén én is díjmentesnek értelmezem a felsorolt csomagokban a díjterheléseket, ők nem tekintik a megbízás kezelését banki díjtételnek(azaz szerintem nincs díja a kezelésnek, de azért egy üzletszabályzat/ÁSZF is megér egy pillantást, hátha ott)

(#11321) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Továbbra se értem eddig miért volt akkor ingyenes, hisz a május 31-i határidő rég lejárt :U (btw ez is elég g*ci megoldás, arra blazírozni, hogy az úgyfél a 92k-s limitet jegyzi meg/állítja be, aztán majd ha lejárt a határidő jön a pofára esés...)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11322) dptrsk válasza Mercutio_ (#11321) üzenetére


dptrsk
addikt

Az ügyfél javára bármikor eltérhetnek.
Eddig nem volt olyan hónap, hogy te utaltál x-et és jött még egyéb utalás is a számlára?

Vagy lehet, hogy 05.31 óta most jutottak oda, hogy rögzítették a megfelelő limitet, CIBből mostanság kinézem ezt is...

(#11323) Mercutio_ válasza dptrsk (#11322) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, máshonnan nem jön rá utalás, csak amit én (elején manuálisan, aztán rendszeresre beállítva) az otp-s számlámról ráteszek.

Jaham, lehet, hogy "bealudtak", bár amikor elfelejtettem adott hónapban manuálisan utalni rögtön jött a "bünti" :(((

Mindegy most feltoltam 119k-ra, remélem ennyit nem mő a minimálbér:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11324) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
akinek van bb hitelkartyaja...attol kérdezném ! Mi változik a bbnél 2020 januártol? csak smsben kaptam hogy valtozik az aszf es a mukodesi szabalyzat...de pontosan tudjuk hogy mi?
udv
b.

(#11325) pomk


pomk
őstag

Na. Elég volt a szokásos és jól bevállt magyar bankos buziskod@sból és az egyoldalú szerződésmódosításból (nyílván nem bizonyítottam így csak vádaskodás részemről), de ez miatt már nagyon elgurult a gyógyszerem:
:W
Tudnátok ajánlai olyan 100% digitális bankot, ami a következőket tudja?
- 100% bankfiók mentes, online ügyintézés
- Munkabér utalást fogad, forintban
- Magyar szolgáltatók rezsi fizetése, csoportos beszedésen keresztül
- Állandó összegű átutalási lehetőség, adott számlaszámra
- Hitelkártya / visszatérítés (bár ha jól tudom ez digitális bankok esetén nem létezik)
- Esetleg van ilyen magyar bank? Talán Gránit bank nyújt valami hasonló szolgáltatást
Digitális bankot szeretnék, ahol nem kell időpontot foglalni, bemászkálni ügyintézni, sorban állni és a savanyú képű ügyintézőkkel beszélgetni olyanokról amihez nem is értenek és 15percet kell telefonálniuk hogy végre el tudja itnézni amiért mentem...

(#11326) axioma válasza pomk (#11325) üzenetére


axioma
veterán

Ez miben valtozott? Vagy miert haborodtal fel rajta? Vagy a 2%-rol 1-re valtozasra mondod?
(Ha 2% a cel, akkor azt me'g a KH kartyaja talan tudja.)
Amugy a legelso ami feltunt: nem kell egy bankban keresd. Ha van egy ingyen/olcson utalos szamlad, akkor barhol lehet a hitelkartyad, es lehet olyan bank, hogy hiaba van naluk, megis felszamolnak a kiegyenlitesert.
Szoval keress kulon egy szimpatikus visszateritos kartyat, meg egy szamlavezeto bankot amirol nem draga utalnod.

(#11327) pomk válasza axioma (#11326) üzenetére


pomk
őstag

Igen, a 2% -> 1% csak úgy módosítás volt most. Az előző sok-sok mindenen túl amit felsoroltam. Összegek nélkül kb. fél éves komplett rezsimet vették el.
Köszi a tippeket!

(#11328) bazsimano válasza axioma (#11326) üzenetére


bazsimano
őstag

amugy most mi lenne a legjobb visszateritos hk? nekem is a upc volt eddig meg a khnal anno...van valami normalisabb?

(#11329) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah holnap megyek a cib-be a csajhoz a bankmonitoros számlát megnyitni. 2-re megyek, de csak 3-ig vannak nyitva pénteken kíváncsi leszek elkészül-e a csaj. :D
Holnap felkészülök még egyszer a kondíciókból, nehogy át**rjanak. :D

(#11330) Kobe válasza INGJOKE (#11329) üzenetére


Kobe
veterán

Cibnel ez nem okoz majd gondot. Ok ugy dolgoznak, hogy ha 3ig vannak, akkor meg a 14.59kor beengedett embert 'ugyintezik'. Ha az eppen egy 2-3oras komplex lakashitel szerzodes, akkor ott ulnek 6ig vele.
Foleg a plazas fiokokban dolgozok szeretik a ceget nagyon, amikor 17.50kor beballag valaki ceges szamlat vagy jelzalogot intezni....

(#11331) axioma válasza bazsimano (#11328) üzenetére


axioma
veterán

Mar nem vagyok elegge kepben, mert nekem visszamondogattak oket, ill. mashol meg "ramsoztak", szoval most epp atszervezes alatt a sajat allomanyom is.
Egyebkent meg altalanos visszaterites az elegge valoszinutlen hogy lenne me'g 1% felett (KH fene tudja), meg az is ritka hogy MAK-olhato, ugyhogy most a legjobb az hogy fogod a kulonbozo cegek kulonbozo tematikaban tobbet ado kartyait es azok kozott valtogatsz - felteve ha megeri neked tobbet fenntartani. [Van olyan kartya pl. otp bonus - legalabbis a mienk, ujakra elterhet a feltetelrendszer! -, hogy ha evente x osszeg atmegy rajta amibe viszont beleszamoljak a MAK-ot, akkor ingyen van a kartya eves dija, csak a zarlatit kell fizetni. De mashol meg forditva, KH-nal asszem ha forduloRA mar nincs tartozasod, mind1 hogy kozben mennyi volt, akkor a zarlati dij nincs felszamolva, ott viszont van eves kartyadij.]

(#11332) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.

Valaki elmondaná nekem pár mondatban mi ez az Erste netbankon belül

Nyílt bankolás (API) csatorna beállítások / Számla-, és tranzakciókezelés engedélyezése harmadik fél számára

Itt eredetileg be volt pipálva a cucc amit most kivettem, de a kérdés az, hogy
1) ennek be kell-e lennie pipálva vagy csak a bank automatikusan bepipálta mikor bejött ez a funkció?
2) mire jó ez nekem mint ügyfél?

(#11333) szabogabor10 válasza k-adi (#11332) üzenetére


szabogabor10
veterán

PSD2

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11334) nubreed válasza k-adi (#11332) üzenetére


nubreed
veterán

Ettől én agyfaszt kapok. Ez amúgy a fintech cégek számára adna lehetőséget, hogy mindenféle "az évezred ajánalata" dologgal megtaláljanak téged és felajánlják szolgálataikat. Aki ezt a faszságot kitalálta, azt főbe kéne lőni. Hogy jön mégis bárki ahhoz bármilyen cég, hogy hozzáférjen a banki adataimhoz? Márpeidg itt kb erről van szó.
A CIB bank mobil appjában még nem láttam ilyen lehetőséget de amint lehet tiltom én is. Bár lehet hogy fel kéne hívni őket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11335) INGJOKE válasza nubreed (#11334) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem inkább úgy van ez, hogy te adhatod meg külsős (fintech) cégnek a hozzáférést ha akarod?

(#11336) nubreed válasza INGJOKE (#11335) üzenetére


nubreed
veterán

Hát az most jó kérdés, hogy ez most opt-in vagy opt-out. De hogy ha az volt az alapértelmezett beállítás, hogy be van pipálva, akkor azt alapértelmezetten engedélyezte a bank. Ez nagyon gáz abban az esetben ha nem kérdezik meg erről a számla tulajdonosokat. Ennek alapból kikapcsolat állapotban kellene lennie, ezt szerintem minden épeszű ember így gondolná.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11337) k-adi válasza nubreed (#11336) üzenetére


k-adi
nagyúr

IGEN alapból be volt pipálva ez a szar!! 0 előzetes tájékoztatás mellett... most is csak azért bukkantam rá, mert marketing-célú hirdetések beállítását kerestem (amit nem találtam meg amúgy... :( )

Most hogy kivettem a pipát, gondoltam tesztből visszarakom, de csak akkor engedi visszarakni ha hozzáférést adok a számlámhoz 3. félnek. Na kösz :DDD

mi a rák ez??

(#11338) k-adi válasza k-adi (#11337) üzenetére


k-adi
nagyúr

"A Bank központilag engedélyezte a bankon kívüli pénzforgalmi szolgáltatók számára az Ügyfél ########### számlájának elérését."

(#11339) nubreed válasza k-adi (#11338) üzenetére


nubreed
veterán

Hogy rohadnának meg. Erről ez a véleményem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11340) bazsimano válasza axioma (#11331) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi!igen en is ugy latom most a palettat, mindent megynirbaltak...akkor meg upcnel maradok...aztan meg nezelodok...mert annyi nem tankolok es stb stb stb :D

(#11341) .tnm válasza nubreed (#11339) üzenetére


.tnm
addikt

sztem ez csak api-t nyitja meg. ettől még Neked kell külön regelni a fintech-eknél. azaz kb olyan, mint a facebook app login. egyszer a facebook fiókodban engédelyezed, hogy lehet azt a fiókot más app-nál belépésre használni (mittomén, pl. tinder), de utána még tinder-ben külön meg kell adnod a facebook login-odat és utána még külön azt az app-ot is engedélyezned kell.
remélhetőleg itt is van egy főkapcsoló (azaz, ha az API access ki van kapcsolva, akkor már a login azzal fog visszajönni, hogy nem lehetséges), de az egyes alkalmazásoknak egyesével is jogot kell adni (a bankod felületén).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11342) k-adi válasza .tnm (#11341) üzenetére


k-adi
nagyúr

Totál mindegy,.. először kérdezzen meg, ugyanis emlékeim szerint még mindig én vagyok a kibeba*** ügyfele és nem fordítva... :U ki tudja még mit kapcsolnak be engedély nélkül ;]

(#11343) Táboriné


Táboriné
újonc

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy azt a jóváírást, amit fix napra rögzítenek, tehát nem napközbeni utalás, hanem már jóval előtte be van rögzítve az utalás a naptárban, azt a tárgy napján, mikor kapja meg az illető? Az utalónak nem az a bankja, mint a fogadó félnek. :D

Ha ez így érthető volt, köszönöm. :D

(#11344) Mercutio_ válasza k-adi (#11342) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felügyeleti szervnek (MNB) tegyél panaszt, talán van erre webes felületük.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11345) k-adi válasza Mercutio_ (#11344) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lehet csak én reagálom túl?
Most írtam a banknak egy panaszlevelet, először megvárom azt (30nap...), aztán ha nem tetszik a válasz akkor jön ez.

(#11346) nubreed válasza .tnm (#11341) üzenetére


nubreed
veterán

Mikor olvastam cikkeket a fintech cégekről és a PSD2 -ről, nekem az jött le, hogy nem kell regelned náluk, ha a számládba való betekintési lehetőség nyitva van, akkor majd ők megkeresnek a csodálatos ajánlataikkal. Most vagy a cikkek tévedtek vagy én értelmeztem rosszul. De abból ami k-adi -nál is volt, nekem úgy tűnik, hogy alapból nyitva van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11347) agroman válasza k-adi (#11345) üzenetére


agroman
senior tag

Megjöttek a cégek, amik belenéznének a bankszámlánkba
[link]

------

(#11348) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Milyen megoldást ajánlotok arra, hogy külföldön (Ausztrália) szeretnénk fizetni bankkártyával, de kikerülve a magyar banki oda- vissza váltásból adódó külön költségeket.
Van olyan lehetőség, hogy előre feltöltünk egy bankkártyát és arról vásárolunk, Revolut esetleg? Vagy létezik még jobb megoldás erre?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#11349) Kobe válasza Warpig (#11348) üzenetére


Kobe
veterán

Revolutnal jobb nem nagyon van

(#11350) INGJOKE válasza Warpig (#11348) üzenetére


INGJOKE
veterán

Revolut tökéletes megoldás, nem is kell neked más. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.