Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37651) Zomb€€ válasza kmisi99 (#37649) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ha 30 kilós vagy, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#37652) shteer válasza kmisi99 (#37649) üzenetére


shteer
titán

60kilos fekvenyomasnal a nyakadra kell tekerni mar az ovet ;]

..szerintem jónak tűnik

(#37653) BÁ Nutrition válasza drogery (#37650) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem szoktam inni banánturmixot hónapok óta(kb március)

max csinálok belőle néha fagyit ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37654) drogery válasza BÁ Nutrition (#37653) üzenetére


drogery
tag

te erős vagy úgyhogy biztos jól csinálod. :R
az izomtapadásaidat is meg tudnád változtatni és akkor nem lehetne okod panaszra. ;]

(#37655) BÁ Nutrition válasza drogery (#37654) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

linkelj tanulmányt ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37656) drogery válasza BÁ Nutrition (#37655) üzenetére


drogery
tag

van how-to videóm bicepszre.

(#37657) BÁ Nutrition válasza drogery (#37656) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]
nesze :P

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37658) littlelion21 válasza drogery (#37656) üzenetére


littlelion21
addikt

az komoly....tehát erre is jó az alsó fogás.

Bá: b+...

[ Szerkesztve ]

(#37659) Dani82 válasza drogery (#37656) üzenetére


Dani82
senior tag

erdekes, hogy a deadliftet mindenki ezzel a mixed grippel vegzi. Legalabbis az elso par random videoba amibe belekattintottam. es mindnek elszakad a bicepsze :D

(#37660) drogery válasza BÁ Nutrition (#37657) üzenetére


drogery
tag

oda teszik vissza ahova szeretnéd. :DD

én is mixed-el húzok, aki fél az sakkozzon. mondjuk súly biztos kéne, h leszakadjon. :U

(#37661) asuspc96 válasza BÁ Nutrition (#37657) üzenetére


asuspc96
senior tag

rám jött a hányinger... :Y

drogery: miért jó a fordított fogás (mármint nem azonos a két kézre nézve) ?

[ Szerkesztve ]

(#37662) shteer válasza asuspc96 (#37661) üzenetére


shteer
titán

Ne csodalkozz, a lanyoknak gyengebb a gyomruk...

;]

..szerintem jónak tűnik

(#37663) drogery válasza asuspc96 (#37661) üzenetére


drogery
tag

mert nem kell gurtni.

(#37664) Boxer001 válasza shteer (#37662) üzenetére


Boxer001
veterán

Add meg neki a tiszteletet, mert szét leszel ütve. ;]

Hátedzés letudva, meg mellé szokásos vádli, meg most már has. 3. hasazásom, de már most jobban nézek ki. ;]

(#37665) Inv1sus


Inv1sus
addikt

No. Megvolt az első edzés, viszont egy régi edzésterv alapján. Ezzel kapcsolatban szeretném is kikérni a véleményeteket, hogy mit érdemes rajta változtatni tömegnövelő edzéshez.

Ez az alapján lett készítve, hogy én anno azt mondtam a csókának, hogy fogyni szeretnék.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#37666) drogery válasza Inv1sus (#37665) üzenetére


drogery
tag

hányszor mész 1 héten?

(#37667) Inv1sus válasza drogery (#37666) üzenetére


Inv1sus
addikt

3x. Csak most kedden kezdtem a hetet technikai okok miatt. ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#37668) drogery válasza Inv1sus (#37667) üzenetére


drogery
tag

aha, sok sikert. :D

(#37669) Skizz


Skizz
addikt

Alkar edzések között mennyi pihi kell? Mehet minden edzés végén, mint monnyuk vádli vagy has? A héten mennék minden nap, belehúzok a nyaralás előtt.

(#37670) Ijk válasza Inv1sus (#37665) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs olyan hogy tömegnövelő meg szálkásító edzés. Kajálással növelsz tömeget, diétával szálkásítasz.
Lábnapon nem vállaznék, mert ha normális lábazást csinálsz akkor nem fogsz tudni normális vállazást is. Lábazásnál meg tedd be a guggolást ha rendes combokat szeretnél.
Felülés helyett szerintem jobb a hasprés, nem cseszi szét a derekad.

Szerintem:
1. mell-bicepsz-tricepsz-vádli
2. comb-vádli-has
3. hát-váll-has

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37671) spammer válasza Inv1sus (#37665) üzenetére


spammer
veterán

Ha nincsenek nagyon jó ízületeid, akkor a nyakból nyomás helyett inkább csinálj vállból nyomást egykezesekkel és mellről nyomást kétkezessel.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#37672) Ijk válasza spammer (#37671) üzenetére


Ijk
nagyúr

Érdekes edzésterv ez, berakott heti kemény egy állóvádli edzést, ami szart sem ér egyébként, valami csodagenetikával fejlődik annyitól a vádli legfeljebb.
Tárogatást meg ki is dobhatja ha van normális mellgép, mert az emberek 90%-a nem tud tárogatni, én sem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37673) drogery válasza Ijk (#37672) üzenetére


drogery
tag

vádli edzésnél 2 típus van, a csodagenetika és a cseppatengerbe. :D

(#37674) bandus válasza drogery (#37673) üzenetére


bandus
veterán

+1

ha nincs hozzá genetikád, akkor baszhatod az egészet, tök felesleges rá edzeni :D meg lehet nézni dennis wolf vádliját például: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37675) shteer válasza Skizz (#37669) üzenetére


shteer
titán

Mint a kar tobbi reszet, szoval en nem vinnem tulzasba - allandoan igenybevett izom mint a vadli, de inkabb a gyakorlatokat es ismetlesszamot variald

..szerintem jónak tűnik

(#37676) Boxer001 válasza bandus (#37674) üzenetére


Boxer001
veterán

Ne írjatok már ilyet...full semmi genetikám hozzá, de heti 3x edzem...ne vegyétek már el a kedvem. :O :D
shteer
Az. :D Azokat is gyűlölöm, akik nem azok. :D

[ Szerkesztve ]

(#37677) shteer válasza Boxer001 (#37676) üzenetére


shteer
titán

Cseppatengerbe ;]

..szerintem jónak tűnik

(#37678) drogery válasza Boxer001 (#37676) üzenetére


drogery
tag

én csak azt mondom, amit hallottam. nekem nem kell vádlizni. :D

(#37679) bandus válasza drogery (#37678) üzenetére


bandus
veterán

én me gmivel nem lábazok, ezért alap, hpgy a vádli is kimarad :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37680) Boxer001 válasza drogery (#37678) üzenetére


Boxer001
veterán

Dögölj meg. :D

(#37681) Skizz válasza shteer (#37675) üzenetére


Skizz
addikt

:R

(#37682) Inv1sus válasza Ijk (#37670) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nincs olyan hogy tömegnövelő meg szálkásító edzés. Kajálással növelsz tömeget, diétával szálkásítasz.

Én arra gondoltam, hogy viszonylag elég nagy ismétlésszámmal voltak nekem ez felirkálva, szóval sok helyen olvastam már hogy 6-7-8-at kell nyomni nagyobb súllyal, nem 12-őt kisebbel például.

Lábnapon nem vállaznék, mert ha normális lábazást csinálsz akkor nem fogsz tudni normális vállazást is. Lábazásnál meg tedd be a guggolást ha rendes combokat szeretnél.

Először a vállazás van, utána a láb. Nem kimondottan volt nekem bajom ezzel. :F
A guggolást majd beteszem.

Felülés helyett szerintem jobb a hasprés, nem cseszi szét a derekad.

Amikor elkezdtem, nem volt annyi erő bennem, hogy felüljek a padon, úgyhogy azóta is hasprés. :DDD

(#37671) spammer:
Hát nincsenek, úgyhogy az lesz, amint mondasz.

(#37672) Ijk:
A vádlit majd máshogy csinálom, Hot iron-on tanultam rá egy normálisabb átmozgatást rá.
Tárogatásban mi a nehéz? :F

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#37683) spammer válasza Inv1sus (#37682) üzenetére


spammer
veterán

"Én arra gondoltam, hogy viszonylag elég nagy ismétlésszámmal voltak nekem ez felirkálva, szóval sok helyen olvastam már hogy 6-7-8-at kell nyomni nagyobb súllyal, nem 12-őt kisebbel például."

Ennek szerintem annyi az elméleti háttere, hogy szálkásításkor, azaz diéta alatt visszaeshetsz erőben, ezért lehet jobb a kisebb súly/nagyobb ismétlésszám kombó. De ha megmarad az erő, lehet nyomni rendesen, nem ettől függ, hogy tömegelsz vagy diétázol, hanem a kajától.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#37684) Ijk válasza Inv1sus (#37682) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs köze az ismétlésszámnak a tömegeléshez. Magas ismétlésszámmal ugyanúgy lehet mint alacsonnyal. Egyébként meg jobb a magasabb ismétlés, mert jobban rá tudsz koncentrálni az adott izomcsoportra és az ízületeket sem cseszed el. Ha már elsajátítottad a gyakorlat helyes kivitelezését akkor mehetsz nagyobb súlyokra is.

bandus: Nekem heti két vádlizástól kezdett fejlődni, most már minden edzésen nyomok vádlit. Alaposan meg kell dolgozni hogy látszódjon valami, de ez baromság hogy nincs genetikám akkor hiába vádlizom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37685) BÁ Nutrition válasza Ijk (#37684) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem meg a kisebb ismétlésszám a jobb
de lehet te még annyira az elején jársz a dolognak hogy úgy nem érzed annyira az izmaid szal csináld akkor úgy
nekem a 2-3ismétléses tartományban a legjobb..
nyilván nem oldalemelésnél..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37686) Ijk válasza BÁ Nutrition (#37685) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy majd egyszer nyomok ilyen 2-3 ismétléses edzést is, de szerintem egy kezdőnek teljesen rossz. 12 alá nem jó bemenni nekik, de a 16 még jobb. Általában mindig szerencsétlenkedés lesz a vége. Az más hogy te 10 vagy nemtudom hány éve nyomod, és pontosan tudod hogyan kell a gyakorlatot helyesen végezni.
Én még mindig majdnem minden gyakorlat előtt nyomok egy 20-30-as "bemelegítő" szériát, egyszerűen azért hogy ráálljon az agyam a helyes mozgásra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37687) m3ss válasza BÁ Nutrition (#37685) üzenetére


m3ss
veterán

en is okoskodok, nem is lattam meg ezt a topicot itt :P
kisebb vs hosszabb ismetlesszam:
ez egyenfuggo, hogy kinek van lassu vagy gyors osszehuzodasu izomrostja (fast, slow twitch muscle fibres) ergo hosszutavfutok vs sprinterek.
le lehet merni, hogy ki melyik kategoriaba tartozik, pl csinalsz bukasig 10 huzockodast (40-60 sec tul) aztan ha 1-2 perc pihenes utan kozel ugyanezt meg tudod csinalni, akkor lassu..
akkor esetleg erdemesebb hosszabb sorozatokat csinalni, de nem is az ismetlesszamot kellene merni amugy, hanem a gyakorlat, suly alatt eltoltott idot (TUL). legtobb embernek eleg a 40-60 sec. ez pl kijon 8 huzockodas alatt, ha 3-3 sec a pozitiv - negativ tartomany.
amugy nem kell ezt tulspirazni, lenyeg a progresszivitas, midnen edzesen noveld a sulyt, adott TUL mellett.
heti 1x egy ilyen gyakorlatsor, mindenbol 1 sorozat, kb 15 perc, aztan ennyi eleg is...persze ha kezdo az ember akkor inkabb csinaljon 2 sorozatot, amig nincs meg a rutin a mozdulatsorban nem szabad bukasig terhelni.
20 ismetleses guggolas
nyujtott labu felhuzas
huzkocodas
tolockodas
fejfolul nyomas
vmilyen evezes

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37688) tween


tween
őstag

:DDD
12 hét magas tejsavó+winyó,alacsony ch után:
a lényeg derék mínusz 6 centi...ennyi tellett :)

lehet kövezni :D

(#37689) Boxer001 válasza tween (#37688) üzenetére


Boxer001
veterán

Fasza! :R :R :R
Lehet szúrni kéne...ez tényleg jó. :D

Megvettem a MDO-t, nagyon komolyan néznek ki a tabletták, csak ezért megérte. :D

[ Szerkesztve ]

(#37690) drogery válasza m3ss (#37687) üzenetére


drogery
tag

nem TUT? time under tension. :F
20 ismétlés guggolás. :DDD nekem arról mindig a breathing squat jut eszembe.
1.pakolj fel annyi súlyt, amivel 10-et tudsz guggolni.
2. guggolj vele 20-at. :DD

(#37691) Ijk válasza tween (#37688) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ejj, mondd hogy vállazás után készítetted ezt a képet, mert nekem teljesen bedurranva vannak legfeljebb ilyen vállaim.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37692) gordonfreemN válasza Dani82 (#37640) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:C :R
ez így ébredés után nagyon kifakasztott :DD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37693) m3ss válasza drogery (#37690) üzenetére


m3ss
veterán

asszem kb ugyanaz mind2, de mar nem is tudom, reg volt ez nekem napirenden :) de amgy bodybuilding.hu-ra anno forditottam/irtam egy ilyen hit-es cikket, majd mindjart megnezem.
hat igen, a breathing squat legjobb gyakorlat ami letezik, regi szep idokben kevesszer fejeztem be az edzest roka nelkul, pedig 5-6 sorozat, negyed ora nem tunik olyan soknak :DDD meg is alig latni embereket guggolni/felhuzni...AJ regen csinalt olyan tesztet, hogy 1 honapig csak guggolt vki, es vmi nemtom hany cm-rel nott a bicepsze is. alulertekeltek nagyon az osszetett gyakorlatok. bezzeg ha bemesz egy terembe bicepszezni meg tricepszezni mindig latsz vkit a gepnel.
real man squat :DD
en amugy 1-1.5 ev alatt az alabbi edzesprogrammal lettem 70kg korulrol 85 kg. natural ofkoz. 140 kg-mal guggoltam 20-at. mondjuk ez mar volt vagy 10 eve :DDD fiatalabb korban azert egyszerubb ez, na meg egyszerubb volt a pihenesre/kajara ugyelni. most elkezdtem megint, persze azert nem akkora lelkesedessel :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37694) tween


tween
őstag

Boxi : :R
Ijk : mellezés előtt készült,amint leértem a terembe,gyorsba,mert nem volt senki :DDD aztán vissza is kaptam magamra a pólót :D

(#37695) spammer válasza tween (#37688) üzenetére


spammer
veterán

Izmos csiga. Nem csinálsz egy before-after képet egymás mellé rakva?

Meg írhatnál tapasztalatokat is cuccossal kapcsolatban :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#37696) drogery válasza m3ss (#37693) üzenetére


drogery
tag

hanyagolva vannak mert nehezek. itt is ki lett tárgyalva, h osztott tervvel lehetsz csak izmos. :DD

pedig csinálnál egy guggolást 5*5 1rm 85%-val aztán felhúzás 5*10 1rm 65%-val és mehetsz haza. de akkor nem tudsz 5 gyakorlatot csinálni lábra és nem leszel izmos. :U

(#37697) BÁ Nutrition válasza tween (#37688) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:R :R
minden pénzem odaadnám egy ilyen faxa genetikáért :K

messi: na még egy tanulmánypatkány ;] fasza lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37698) Ijk válasza tween (#37694) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kabbe. ;]
Amúgy milyen magas is vagy? Hány kiló? Közben visszakerestem, pont ideális magasságod van ehhez, se nem túl magas, se nem alacsony.

m3ss: Te is gépellenes vagy? :D Pedig nem hülyeség, meg szerintem nem is marketing. Persze senkit nem kell hogy visszatartson a szabadsúlyos gyakorlatoktól hogy gépek vannak a teremben.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37699) m3ss válasza drogery (#37696) üzenetére


m3ss
veterán

persze mert a marketing gepezetnek nem az a celja, hogy te hetente 1x negyed orat tolts csak a konditeremben (sot terem se kell, hanem 1 rud meg egy allvany), hanem legalabb 3x menjel, mindenfele kiegeszitot vegyel meg. na meg mindenki koveti a profik edzestervet, pedig ok kicsit maskepp regeneralodnak genetika miatt naturalban is, nem hogy igy...
valszeg legtobb natural kezdo tuledzi magat, meg nem fordit eleg figyelmet erre a 2 gyakorlatra.
mondjuk csak guggotlatni kellene 20-at mindegyikel egyszer, olyan igazit. aztan vegulis miutan magukhoz tertek ha akarnak nyugodtan mehetnek labhajlito gepre is :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37700) Kassadin válasza Eagl3 (#37646) üzenetére


Kassadin
addikt

:Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.