Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37601) Boxer001 válasza God Vazzeg (#37598) üzenetére


Boxer001
veterán

Na az viszont durván jó lenne. :Y Csak kb. 20 km...tudsz rá időpontot?
Szerk.: okés, akkor mondom is havernak, hogy nincs lustulás, fel kell készülnünk.
Gordonfríkmen
Ez nem igaz, sajnos tudom. :U

Jojó már úgy vártuk ezt a bejelentkezésed baszki, mint a messiást. :U :D

Gordon
Petőfibánya? Bazz de messze vagy...én Hatvan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37602) God Vazzeg válasza Boxer001 (#37601) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Még sajna nem, de ahogy kirakják úgyis osztom majd facén :D

(#37603) Ijk válasza Jojo5 (#37599) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem amíg be nem mész 80kg alá semmiképp ne hagyd abba.

gordonfreemN: Jó ez, strandfazon. Én is így nézek ki csak picit nagyobban.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37604) God Vazzeg válasza gordonfreemN (#37600) üzenetére


God Vazzeg
veterán

2000 körül kezdtem el edzeni, akkor 68-70kg körül voltam, és elég gyorsan felmentem 76-78 körülre. Ott plató volt, majd felmentem olyan 86 körülre, ezután plató, majd 92-93 kg körül volt még plató. Kb 2 évente volt platózás. Ez az amikor nem nő a súlyod, nem erősödsz, nem történik semmi, akárhogy akarod :D Ilyenkor kellett volna változtatni, de akkor még nem tudtuk mi ez :D Olyan 2006-2007 körül mentem fel 100kg+-ba, ezt tartottam is elég sokáig, majd mikor 2009 magasságában elértem a 105-107kg-ot, úgy döntöttem lediétázok. Ekkor lementem 86kg-ig. Idén csak 89kg-ig mentem diétában, most épp tömegelek, olyan 98-99kg a cél, de majd meglátjuk, lehet több lesz belőle :D

[ Szerkesztve ]

(#37605) gordonfreemN válasza God Vazzeg (#37604) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szépen alakultál.
Jól érződik az írásból, hogy ezek a plató utáni 10 kiló körüli ugrásokban medikus/kémiai segítséget vetettél be? :U :B
A köv kérdés nem a szterókra vonatkozik:
A fejlődés során vannak olyan szakaszok, amikor a tömeged nem nő, az erőd viszont igen és ennek hatására újra megindulsz?
(csak mert a mostani torpanásom emlékeztet egy régebbire hasonló súlynál)
Mire gondolsz, amikor azt írod, hogy ekkor kellett volna változtatni? :U
107 kilósan már elég pufirizsa lehettél

;]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37606) Boxer001


Boxer001
veterán

Pedig már úgy elszoktam a sima pados nyomástól....azt se tudom, hogy mennyire vagyok legyengülve benne, de csodát kell tennem...125 kg a cél, abba kéne belepattintanom 1-et. Kemény hetek várnak rám. :D 120 volt eddig a max.
Nem baj, szeressük a témát. :D

(#37607) gordonfreemN válasza Ijk (#37603) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi! :R Nos, nekem is pont ez a cél, amiért csinálom, hogy kicsit nagyobbnak tűnjek. :K Szerencsére azt tartom magamban legalább szerencsésnek, hogy a magasságom miatt, annyira talán nem lesz nehéz.

Boxer: nah, majdnem földi :DDD melyik terembe jársz, a pizzéria mellé?

Egyszer ha van kedved nézd meg nálunk a termet, biztos tetszene. 4k a korlátlan havi bérlet.
Szerencsés vagyok, mert én kulcsot is kaptam, akkor megyek, amikor jól esik. :P
Amúgy a volt! Ring Kálmán úti gyárban dolgozom (Hatvan széle Kerekharaszt irányban). Ha te is az kész vicc lenne. :Y

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37608) nepszter1 válasza Boxer001 (#37606) üzenetére


nepszter1
addikt

hóhó nekem 130volt a télen :D

:(

[ Szerkesztve ]

(#37609) Boxer001 válasza nepszter1 (#37608) üzenetére


Boxer001
veterán

De te izmos vagy, meg kurva nehéz. :D
Ha olyan súlyom lenne simán vernélek. :P :D
Na ne szomorkodj már. :DDD Én cserélnék veled.

Gordon
Oda bizony, Sámson Gym powa. :D

[ Szerkesztve ]

(#37610) Ijk válasza gordonfreemN (#37607) üzenetére


Ijk
nagyúr

A 188-as magasságomhoz már az elején elkönyveltem, hogy legfeljebb atlétikus alkat leszek. Ha felöltözök, akkor úgy nézek ki mint aki nem csinál semmit, legfeljebb aki néha elmegy kocogni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37611) littlelion21 válasza Boxer001 (#37606) üzenetére


littlelion21
addikt

Mekkora/hány ugrást alkalmazol az egyismétléses maximum feszegetésekor?

(#37612) gordonfreemN válasza Ijk (#37610) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mintha magamat hallanám :D :R
Pont ma tükörbe néztem a teremben és magamba gondoltam: "mint egy futó baszki". ;]

Boxer: azért néha akadnak ott súlyos arcok... Régebben mikor még a Tabán úton volt, emlékszem, kórházba is kerültek onnan.
ui.: szerintem boxerrell jobb lesz vigyázni, ha ilyen helyen megél...

;]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37613) Boxer001 válasza littlelion21 (#37611) üzenetére


Boxer001
veterán

Ez egy nagyon fogós kérdés, mert nem tudatosan szoktam, csak ahogy épp a helyzet adja, ahogy érzem...alap szisztéma ugye, hogy minél nagyobb súlyt pakoljak fel, amibe 2-3 ismétlés megy...aztán néha ránézek a maxra. Bemelegítés után ha érzem már, hogy megjött az erő, akkor max 1-2 kisebb súlyos széria után ráverek. :D
Majd legközelebb úgy is most már újra aláfekszem, aztán nyilatkozom, de tuti most még 1-2 hétig eléggé lent lesz az erőszintem.

Gordon
Biztos voltak, de amióta újra itt lakom nem tapasztaltam problémákat. Max. a cinegék balhézhatnak, de akik ide lejárnak közülük, azok azért tudják, hogy hol a határ. Nem hallottam mostanában semmi incidensről.

[ Szerkesztve ]

(#37614) gordonfreemN válasza Boxer001 (#37613) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jaja, azokkal volt gond akkor is, mint mindig. Sokan járnak oda? Mármint cinege.
Ezen az új helyen nem hallottam semmi rosszat.
Az biztos, hogy van jó pár közös ismerősünk.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37615) Boxer001 válasza gordonfreemN (#37614) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem biztos, hogy van sok, mert én mindig délelőtt megyek, akkor meg van egy "bejáratott" társaság, meg most a suli szünete miatt a sok nyári fecske.
Lehet holnap este is lenézek haverékkal, nagyon mondják, hogy este faxa, több az erő, megnézem, hogy mennyien vannak.
A végén még összefutunk egyszer. :)
Délelőtt 1-1 cinege van, este biztos több, de szerintem nincsenek sokan, remélem. :D

[ Szerkesztve ]

(#37616) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, ma mell+aerob letudva. Aerob végén megint átestem kardióba, ahogy a tempót elkezdtem növelni az utcsó 4km-en.
Mondtam, hogy kipróbálom a Tesco-ban kapható 100% creatine monohydrate -ot... 500g 3600Ft lett volna.(nem tom miért, de tök úgy emlékeztem, hogy az 1kg annyi :F ) Az 1kg-s Biotech-es cucc meg 6100Ft. Nem éri meg. :N Helyette vettem 5k-ért egy 660g-os Crea-Bomb -ot, azt hiszem maracujás ízesítéssel. Kíváncsi leszek, hogy ez mennyivel lesz jobb mint a sima monohydrate, mert az majdnem semmi pluszt nem adott erő terén.

Don't Tread On Me

(#37617) Jojo5 válasza Ijk (#37603) üzenetére


Jojo5
őstag

nem szívesen mennék be 80kg alá a 18x centimmel.... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#37618) spammer válasza MPowerPH (#37616) üzenetére


spammer
veterán

Teszkós kreatin kb. 2 hónapja volt 1700 pénz / 500g. Úgy látszik felvitték újra az árát :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#37619) littlelion21 válasza Boxer001 (#37613) üzenetére


littlelion21
addikt

Csak van erre valami bevált rendszer vagy szisztéma, mert amit csinálok nem hiszem hogy a leghatékonyabb e célra. Lehet variálni kellene, de nem akarom az edzéseimet erre elpazarolni míg kitapasztalnám.
De ha van erről valami tanulmány, biztos lesz aki linkelje ;]

(#37620) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

drogery :U :F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37621) Boxer001 válasza littlelion21 (#37619) üzenetére


Boxer001
veterán

Biztos, hogy van, lehet God mindjárt ír erre valamit. :)
Én csak úgy érzésre csinálom és egész hatékony...persze biztos van valami olyan módszer is, ami jobb. :K

Jöhet a túró baracklekvárral. :D

[ Szerkesztve ]

(#37622) gordonfreemN válasza Boxer001 (#37615) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Amúgy aránylag jó gépek vannak, már láttam.
Azt borítékolhatod, hogy délután este jobb edzeni. Nem hülyeség, amit írnak, hogy pl. addigra bemelegednek az izületek valamelyest, agyad is top-on van, jobban tudsz koncentrálni, ami szerintem fontos stb.
Mondjuk azt én is ki se állhatom, amikor elkezdenek velem beszélgetni, mert nem haladok + koncentrációhiány lép fel :DDD .

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37623) Boxer001 válasza gordonfreemN (#37622) üzenetére


Boxer001
veterán

Szerintem is jobb lehet, mert anno amikor meló után mentem bivaly voltam...csak a tömeget utálom, de holnap meglesem, hogy mi a helyzet. :K

(#37624) gordonfreemN válasza Boxer001 (#37623) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezért szeretek 8 körül menni. Ha rajtam múlik, mindig akkor megyek. Létszám kb 1.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37625) God Vazzeg válasza gordonfreemN (#37605) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem kémia volt, hanem edzés és kaja változtatás. Illetve volt az is, de nem ettől indultam ki a platóból sose :N Van olyan hogy az erő jön, és van hogy a tömeg, és van hogy egyszerre. Ez nagyon sok mindentől függ, de néha még most se értem mi miért van.. Légy türelmes, olyan ez mint amikor elakadsz az autóval, addig kell hintáztatni magad, ameddig újra el nem indulsz :K

(#37626) God Vazzeg válasza littlelion21 (#37619) üzenetére


God Vazzeg
veterán

5x5 szisztéma elég jó erő növelésre. Megnézed mi az a súly amibe nyögve de belemegy 5x5 ismétlés. Köv edzésen ráraksz 2,5kg-ot, és abba raksz 5x5-t. És így tovább! Az 1rm szépen megy majd felfele :K

(#37627) MPowerPH válasza spammer (#37618) üzenetére


MPowerPH
félisten

Áh, vazz. :((( No mind1, most sajna drága volt, így nem dobtam be. De ha lesz még ilyen akció, akkor a feltöltési szakaszra veszek belőle, arra mindenképpen bőven jó lesz.

Don't Tread On Me

(#37628) gordonfreemN válasza God Vazzeg (#37625) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37629) littlelion21 válasza God Vazzeg (#37626) üzenetére


littlelion21
addikt

Pont ezt csinálom a 4 alapgyaksziban :)
A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy ha holnap meg akarnám nézni hogy mit tudok max. fekvenyomásban, akkor hogy fogjak hozzá. A kb. értéket most is tudom, meg ott a kalkulátor, de az nem az igazi.

Biztos itt is van valami optimális "lépcsőzés". Vagy ez teljesen egyénre szabott?

(#37630) Radnix


Radnix
senior tag

1 ismétléses maximum becslése egészen megbízható értéket ad

(#37631) God Vazzeg válasza littlelion21 (#37629) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egyéni. Van aki 5-öt tud 110-be és 120 a maxa. Van aki 5-t tud 110-be és 140 a maxa. Én úgy kezdenék hozzá, hogy 5 kilónként mennék, 1-eket nyomva. Tehát ha mondjuk 110-be megy neked 5, akkor elsőnek megnézném a 120-at, és onnan mennék 5-ösével fel, 1-eket nyomva. Ha a 135 is könnyű, akkor köv edzésre hagyod, és 130-ról indulsz 5-ösével.

A fentiekhez nagyon be kell melegíteni :K

(#37632) MPowerPH válasza Radnix (#37630) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fasza, ez alapján kétkezes bicóval menne a 60kg 1db ismétlésre. Az más kérdés, hogy letörne a kezem. :DDD Kíváncsi leszek erre, rápróbálok egyszer. Bár a mellett nálam pont jól írja.

Don't Tread On Me

(#37633) God Vazzeg válasza Radnix (#37630) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez tényleg egész jó :K

(#37634) drogery válasza littlelion21 (#37619) üzenetére


drogery
tag

tök mind1 mit csinálsz úgyis a technikán buksz el, főleg ha nem nagyon szoktál 1rm 80-90%-a felett nyomni. :D
elsőre, ha a kalkulátor által dobott 1rm-re próbálsz felmenni az nem lehet rossz. kezdesz annak 40%-án és 10%-os lépésekben mész fel. ennyi. :K
de tudom mit szeretnél látni. [link]
:DDD

(#37635) shteer válasza Inv1sus (#37546) üzenetére


shteer
titán

Reggel es edzes utan! Tobbit kajabol

..szerintem jónak tűnik

(#37636) drogery válasza shteer (#37635) üzenetére


drogery
tag

nem biztos, h nem profitálna belőle, ha inna edzés közben egy/fél adagot. :B

(#37637) Kassadin válasza drogery (#37636) üzenetére


Kassadin
addikt

Valami magyarázatot kérek mellé. :D

(#37638) shteer válasza Kassadin (#37637) üzenetére


shteer
titán

Az keves. Legalabb 3 tanulmanyt ;]

..szerintem jónak tűnik

(#37639) drogery válasza Kassadin (#37637) üzenetére


drogery
tag

varázslat. :D

edzés közben fontos a véráram amino tartalma. a gazdagok edzés közbeni löttyöket nyomnak pl sizeon vagy csak bcaa/glutamin, a szegényeknek elég lehet a tejsavó is.

[ Szerkesztve ]

(#37640) Dani82


Dani82
senior tag

(#37641) Kassadin válasza drogery (#37639) üzenetére


Kassadin
addikt

Értem.

Mert ugye az "elfogadott" dolog az, hogy edzés hatására kiürül a glikogén és a fehérje az izmodban és a végén kell pótolni mindezt turmix ivással.

(#37642) shteer válasza Dani82 (#37640) üzenetére


shteer
titán

:D

..szerintem jónak tűnik

(#37643) drogery válasza Kassadin (#37641) üzenetére


drogery
tag

a fehérje az nem igen ürül ki. a tejsavó pedig nem fogja tölteni a glikogénraktárakat. egy 15-20 g tejsavó számottevő inzulinreakciót se fog kiváltani, nem úgy mintha előtte innád meg. edzés hatására a májad ereszt ki egy kis cukrot így a tejsavónak még jó transzportja is lesz.
az más kérdés, h a gyomra nem mindenkinek tolerálhatja, ezért jár jobban a szabad aminokkal vagy hidrolizátummal. ;)

viszont ha ch-t iszol, nézheted úgy, h mondjuk edzés közepétől elkezded visszatölteni a glikogénraktárakat. :K

(#37644) Kassadin válasza drogery (#37643) üzenetére


Kassadin
addikt

"viszont ha ch-t iszol, nézheted úgy, h mondjuk edzés közepétől elkezded visszatölteni a glikogénraktárakat."

És ez nem baj? Itt erről már többször is volt vita, és leginkább úgy ért véget, hogy nem jó.

(#37645) littlelion21


littlelion21
addikt

God & drogery: köszönöm :R

(#37646) Eagl3 válasza Kassadin (#37644) üzenetére


Eagl3
veterán

Csakhogy itt senki sem ért hozzá, maximum azt hiszi...

(#37647) drogery válasza Kassadin (#37644) üzenetére


drogery
tag

nézőpont kérdése. szerintem nem. :D
a sárga kapszula szerinti életbe mondjuk felesleges. viszont egy ketogén diétában ch töltést megkezdeni edzés közben még jobb is lehet.
viszont ha egyszer kipróbálod, akkor megfigyelheted, h nem boszorkányság.

ha edzés közepén vége előtt 20-30perccel kezded el a töltést 30-50g ch-val, hiába a gyors felszívódás/magas gi mire az a glikogénraktárakba kerül, addigra vége az edzésnek. :K

(#37648) BÁ Nutrition válasza drogery (#37643) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én szoktam edzés előtt és után is turmixot inni, akkor az most jó? :F
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37649) kmisi99


kmisi99
addikt

Hali! Lenne egy olyan kérdésem hogy mikortól ajánlott övet fölvenni? Most kb 60kilóval nyomok már fekve itt már ajánlott?

(#37650) drogery válasza BÁ Nutrition (#37648) üzenetére


drogery
tag

:(
a banánturmix amúgy se ér. ;]

(#37649) kmisi99: fekvenyomáshoz minek öv? hacsak a 60 kg nem raw, akkor kell. :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.