Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) Criton


Criton
veterán

Nos, a korábbi problémám még mindig fennáll miszerint a sebességingadozás valamint kapcsolatbontások megvannak. Ezt most már a kinti technikusok is bevallodták, hogy valami nem kerek. A sebességingadozás nem is lenne gond a technikus szerint, de optikán, hogy 900Mbps - ról leeesik 200-300Mbps majd vissza 600Mbps -ra nem teljesen normális. A központban mindent rendben találnak, a kapcsolat a központ és az ONT között elvileg rendben, nem látnak semmi olyat ami miatt ezt kéne produkálnia. A házban minden saját eszköz ki lett iktatva, csak a DIGI ONT van most, a hiba viszont ugyan úgy megvan. Ezen a környéken mint kiderült, egyedül vagyunk a DIGI hálozatán. Az ONT-t most berakták jövőhét keddig megfigyelésbe, de ha error log vagy olyan ami alapján el tudnak-e indulni nem generálódik le addig, akkor marad a fejvakargatás.

A technikusok két notebookot is hoztak ki, hol megvolt a minimum garantált, hol meg nem érte el...
Egyébként elsőkörben arra gyanakodnak, hogy lehet rossz konfig filet kap meg az ONT, de azt rögtön vagy a központban nem kéne látniuk?

Esetleg van valakinek ötlete mik lehetnek még? :(

Ahogy olvasom Shummo fórumtársnak hasonló a problémája, és ugyan úgy FTTH-s hálozat.

F668-as menüjében mi a 3G kapcsoló és annak be kell-e lennie kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#58352) #29810560 válasza Criton (#58351) üzenetére


#29810560
törölt tag

ONT-t cseréltek már? :F

(#58353) Criton válasza #29810560 (#58352) üzenetére


Criton
veterán

A szakadozás miatt igen, akkor még nem volt ingadozás. ONT csere után a szakadozás megmaradt, az ingadozás 2-3hétre rá jött.

Az is szóba került, hogy ha nem derül ki mi a gond, akkor addig szüneteltetik a szolgáltatást, és megyünk vissza a T-re teljesen, mert akkor meg lehet az optikával van valahol baj.

[ Szerkesztve ]

(#58354) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátomnál bekötötték a DIGI-s szolgáltatást. Családi házas övezet.
Kapott egy fwr-8610rw típusú dobozkát, meg egy huawei echolife hg8121h routert.

A Huaweit szeretnénk lecserélni egy ASUS AC68U-ra, de a Huaweit routerbe optikai kábel megy, tehát a kisebbik DIGIS-eszközből nem tudunk közvetlenül az ASUS routerre csatlakozni.

Hogy lehetne megoldani, hogy az ASUS router végezze el a betárcsázást, NAT-olást, stb., stb? A Huaweit nem szeretnénk használni, de gondolom kiiktatni nem lehet fizikailag az optikai összeköttetés miatt.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#58355) Intruder2k5 válasza Jim74 (#58354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Felhívjátok az ügyfélszolgálatot, kéritek, hogy rakják át bridge módba, és akkor modemként fog működni tovább, és az ASUS-ba mehet a PPPoE beállítás.

(#58356) Jim74 válasza Intruder2k5 (#58355) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen. :R
Mondjuk nekem nem igazán szimpi, hogy nem lehet kiiktatni a huawei-t. Tudom, a felhasználók 99%-ának megfelel...

(#58357) DonMaster válasza Jim74 (#58356) üzenetére


DonMaster
addikt

nem felel meg de nem eleht tenni ellene mivel optikai csatis soho routert nem árulnak ha emg igen azért elég drágán

de mivel optikábol lan-t nem tudsz mással csinálni igy maradnia kell.
ont-t nem fogsz venni router helyet ebben biztos vagyok, ahogy abban is, hogy anno amikor adsl-ed votl enm sirtál, hogy minek az a modem , nah pont amiatt van az ont is kb mint egy modem, tetszik nem tetszik ez van, más szolgáltatonál is, coax-on is van modem, optikánál ont(modem) egyedül fttb-nél nincs ott csak egy lan kábel logbe .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#58358) Jim74 válasza DonMaster (#58357) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az a problémám, hogy minek két szolgáltatói eszköz?
Bejön az optika, bemegy egy kisebb dobozba (fwr-8610rw), onnan átmegy a huawei routerbe (szintén optikán) és csak e mögé lehet bekötni a saját routert.

Nekem egy ZTE ONT-m van. 1 szolgáltatói eszköz és mögötte a saját routerem. Ezzel a megoldással nincs is semmi problémám (nem sírok...).

Nem láttam csak fényképeket a bekötésről, ezért kérdeztem itt, mert számomra ismeretlen volt ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#58359) Gyurka6 válasza Jim74 (#58358) üzenetére


Gyurka6
őstag

A kisebb kütyü csak a tv jelet veszi le, ha nem kell kihagyhatod (szerintem).tv

Gyurka

(#58360) Criton


Criton
veterán

Lehet megtaláltam a hibát. Javítsatok ki ha ez nem lehet. Kihúztam az optikai kábelt az ONT-ből, vártam egy kicsit és visszadugtam kattanásig. Most bármilyen tesztet futtatok 940-960Mbps között van a letöltés, a feltöltés stabilan 210Mbps. Most vagy az ONT a rossz, vagy a csatlakozó lenne? Illetve lehet nem volt jól bedugva a kábel? Én komolyan másra már nem nagyon tudok gondolni...Beszéltem az alvállalkozóval aki bekötötte hozzánk, és mondta hogy ha azóta nyúltak a vezetékhez, akkor nem ártana a az oszlopon is megnézni a kötést, valamint házon belül az optikai kábelen a dugót. Alvállalkozó szerint az optikai kábel nagyon érzékeny, és csodálkozik, hogy a DIGI technikusok ilyeneket nem néznek meg, hanem rögtön az ügyfél gépe, routera stb a hibás és a technikusok műszaki segítsége csak annyiból áll hogy speedtestet futtatnak.....Ha a kábel ilyen érzékeny, és tényleg ott nem stimmel valami, akkor felhívnám az ügyfélszolgálatot.

[ Szerkesztve ]

(#58361) zsolt501 válasza Criton (#58360) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha most jó akkor meglehet hogy tényleg a készüléknél lévő csatlakozó nem volt rendesen csatlakoztatva, most hogy megmozgattad és újracsatlakoztattad lehet hogy csak ennyi kellett hozzá.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58362) TeeJay válasza Criton (#58360) üzenetére


TeeJay
félisten

ha jól emlékszem valaki írta itt hogy a DIGI valami olcsó kínai optikai csatlakozót tesz a szál végére
holott kb picit drágábban lenne tökéletes csatlakozó is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58363) zsolt501 válasza TeeJay (#58362) üzenetére


zsolt501
nagyúr

poli27 írta mikor a Diginek dolgozott, de ha jól emlékszem már nem nekik dolgozik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58364) Criton válasza TeeJay (#58362) üzenetére


Criton
veterán

Megint belassult a net, megint kihúztam majd újra be és megint ok. Ki nem csúszott, jól be volt dugva, akkor meg nem nagyon értem.

Ha az ember venne egy jobb csatlakozót, akkor a DIGI azt felrakja ha kérem? Egyébként most nem nagyon tudom eldönteni, hogy vagy az eszköz a ludas vagy a kábel akkor. Azért nézegetem én, mert tudom a DIGI semmit sem fog ezzel foglalkozni, mert ha látni is fognak valamit a központban, amit elvileg a telefonos ügyfélszolgálat lát (ami azért fura, mert eddig az összes technikus letagadta hogy látott-e volna bármit), akkor nem tudom miért nem a probléma igazi forrását keresik.

[ Szerkesztve ]

(#58365) bambano válasza Criton (#58364) üzenetére


bambano
titán

itt folytatnám a hibakeresési célú olvasgatást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58366) Lelahel


Lelahel
csendes tag

[link]
Ez tűrhető sebesség.

(#58367) Roland861010


Roland861010
addikt

Szevasztok!

Melyik az a torrent kliens ami nem omlik össze a 1000/200as nettöl az utorrent 2.2.1 60Mb/s -nél megadja magát és össze omlik....??

(#58368) ttt válasza Criton (#58364) üzenetére


ttt
senior tag

Nálam az optikai kábelre a modemhez adott, előre szerelt kábelvéget hegesztették helyben, majd szigszalagos bandázs. Máshol meg már láttam, hogy csak egy optikai csatlakozót tettek a bejövő kábel végére.
Szóval mindkét esetben - de a nálam lévő megoldásnál mindenképp -, előfordulhat gebasz, ezt is érdemes lehetne megvizsgálni. Bár, ha már voltak kint technikusok ezzel kellett volna kezdeniük.

(#58369) Criton válasza ttt (#58368) üzenetére


Criton
veterán

Kábelra vagy a kinti munkára az oszlopon rá se néztek, utoljára az alvállalkozó volt fent az oszlopnál is mikor kötte be. Az oszlopról közvetlen bejön az optikai kábel, a házban a kábel végére rakta a csatlakozót.

(#58370) betyarr válasza Roland861010 (#58367) üzenetére


betyarr
veterán

ott nem a klienssel van a gond,hanem a hdd-vel.használj ssd-t,az bírja az ekkora folyamatos írást.

(#58371) wwenigma válasza Roland861010 (#58367) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

2.2.1-et még Noé mentette meg az állatokkal egyutt a vízözön elöttről, hasznalj normalis klienst. Qbittorrent pl.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58372) bambano válasza Criton (#58369) üzenetére


bambano
titán

előfordulhat, hogy nincs meg a minimális hajlítási sugár a kábelen?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58373) Roland861010 válasza betyarr (#58370) üzenetére


Roland861010
addikt

Van ssd ráadásul m.2-es pcie-os szóval 1800/600-at bír csak nem akarom hogy elhasználodjon,,,

(#58374) Criton válasza bambano (#58372) üzenetére


Criton
veterán

Pontosan, komolyan ehhez hülye vagyok, de ha leírod hogy pontosan mire gondolsz, akkor legközelebb tudom mondani a technikusoknak (bár ha el is mondanám nekik, nagy valószinűséggel nem foglalkoznának vele), de ami engem a legjobban zavar, hogy mindig ugyan azok az emberek jönnek ki, és nem csinálnak mást, csak gép rádug az ONT-re majd addig nyomják míg a speedtest a garantált minimumot nem adja ki. Eszközre, csatlakozókra, optikai kábelra rá sem néznek.....

[ Szerkesztve ]

(#58375) bambano válasza Criton (#58374) üzenetére


bambano
titán

ha túl kis sugárban hajlítod meg az optikát, kiesik belőle a fény.
tehát érdemes lenne megnézni, hogy akár azokon a területeken, ahol te látod a drótot, akár a többin, nincs-e megtörve a kábel vagy nagyon szűken meghajlítva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58376) betyarr válasza Roland861010 (#58373) üzenetére


betyarr
veterán

akkor be kell érned azzal,hogy vállalod az összeomlásokat,vagy lekorlátozod a kliensen belül a letöltést.nem a kliens rossz,hanem a hdd nem bírja ezt a brutál írást.max,ha valamelyik újabb kliens már automatice kezeli a dolgot (amikor kezd megtelni az ideiglenes tároló,akkor visszaveszi a sávszélt).nem tom van-e ilyen.amúgy meg azért egyhamar az ssd-k se halnak be.pláne a jobbak.

(#58377) akos_ur


akos_ur
aktív tag

sziasztok, pár hete baromi lassú lett a net, max 2-3 mbit lefelé, a felfelé pedig maxon jön

router nélkül nem volt gond, hát jólvan, ma vettem egy új routert (asus ac66u b1)

hát ezzel is ugyan ezt csinálja, hülyét kapok... bármilyen extra beállítás van esetleg, amit meg kell adni a routeren? ...firmware frissítés megvolt, kicseréltem a LAN kábelt, bár wifin sem jó

szóval most 3/50 -es netem van :)

valaki erre valamit? előre is köszi

(#58378) TeeJay válasza Lelahel (#58366) üzenetére


TeeJay
félisten

tűrhető kár hogy ennyit nem lehet mérni gigabiten...
szóval hibás mérés
940-945megabitnél van a maximuma az 1000mbit-es LAN-nak szóval attól többet mérve hiba jön ki :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58379) wwenigma válasza akos_ur (#58377) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Bejövő kábelt a géped seggébe dugod miutan routerben nyomsz egy disconnectet, betarcsazol és mérsz igy direktbe dugott kábellel. Egyebkent kabelhibanak tunik, akar a lepcsohazban is lehet a baj. Ha igy se jo, hibabejelentés a screenshottal igazolt mérésről (teljes asztalos screenshotot kérnek).

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58380) BlackJack21 válasza bambano (#58375) üzenetére


BlackJack21
tag

Az optikai kábel megtörése inkább a két végén lehetséges. A többi szakaszon 2 acélsodrony között van, ez meg nem hagyja magát csak úgy véletlenül kis sugárban meghajtani...
Benn, falon kívül érdemes nézelődni, ott már le szokták vágni ezeket és csak a középső “ér” megy tovább. Amikor nálunk kötötték nem is nézték számítógéppel, meg speedtesttel. Kimérték a kábelt a kütyüjükkel, meg beállították a TV-t. Illetve annyit mondtak, hogy az ONT-t ne baxtassam, maradjon egy helyen, lehetőleg mozgatás nélkül, mert érzékeny az optikai csatlakoztatás...

(#58381) akos_ur válasza wwenigma (#58379) üzenetére


akos_ur
aktív tag

router nélkül közvetlen a gépbe dugva teljesen jó, 100/50-es net és 90-et mérek a letöltésre...

de ez a második router, amivel kb. 3mbit a letöltés, kábelen és wifin is... a feltöltés még közben 50mbit

az agyam eldobom komolyan...

(#58382) ttt válasza bambano (#58375) üzenetére


ttt
senior tag

Valami ilyesmit sejtek én is. Akik nálam szerelték - arra kérdésre, hogy miért nem közvetlenül a bejövő kábelre teszik a csatlakozót, ez volt a válasz. Azaz a bejvő feszítős kábel a kivágott acél feszítő után már nem annyira alkalmas "hajlítgatásra" , az ONT-hoz adott ~30 cm-s, előre szerelt csatlakozós kábelvég jobb erre. Az az ONT aljában lévő kábelvezető rész íveit is bírja, de annál jobban meghajlítani ne is próbálkozzak, mert tuti eldaszom és jöhetnek újra.
De még lehet a csatlakozó doboznál is probléma. Csak mellékesen írom le, hogy az utcánkban - mielőtt elkezdődtek a közvetlen bekötések - minden csatlakozó dobozt ellenőriztek újból. Hozzá kell tenni, majd két éve lettek telepítve a dobozok, de lecsatlakozások nem igen voltak, mert mindenkinek T-home-os 1-2 éves szerződése volt, amik most jártak le. A digi meg nem jelezte, hogy jönnek nem soká, így én is két éves parkolón voltam :U

[ Szerkesztve ]

(#58383) csucsreg válasza BlackJack21 (#58380) üzenetére


csucsreg
tag

"az ONT-t ne baxtassam, maradjon egy helyen, lehetőleg mozgatás nélkül, mert érzékeny az optikai csatlakoztatás..." A laikus ezt el is hiszi. Aki pedig valamit is konyít hozzá, az tudja, hogy egy megfelelően szerelt optika egy kis mozgatásra nem lesz érzékeny. Jaaaa, hogy a megfelelő szereléshez szálvágó szerszám is kellene, ami nekik nincs.

(#58384) Criton válasza bambano (#58375) üzenetére


Criton
veterán

Csináltam pár képet amiről remélem kiderül jó-e vagy sem a megoldás.....

Kintről az oszlopról jön be közvetlen a házba és megy a kábelelvezető csatornába (ugyan ebbe megy a Telekom koax és egy UTP kábel is):

Szintén a kábelelvezető csatornába megy, majd elindul felfelé , majd jobbra megint a kábelelvezetőbe megy be:

Szekrény mögé elég sokat meghagyott és így tette be az optikai kábelt:

Az ONT eszközbe így lett betekerve:

(#58385) WaterWave: Asus AC88U - de most nem megy, csak a telekom muzsikál rajta, DIGI lekötötte.

[ Szerkesztve ]

(#58385) WaterWave válasza Criton (#58384) üzenetére


WaterWave
veterán

jó kis routered van, ez melyik tipus pontosan?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#58386) wwenigma válasza akos_ur (#58381) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Noh, akkor marad a routered topikja, mi van elcseszve a firmware-ben esetleg van e ra masik amivel jol megy, mivel a szolgáltatói hibát nagyjából kizárhatjuk. Lehet még esetleg talán egy olyan hogy valami el van kötve a bejövő kábelben amit a PC hálókártya lekezel de a router nem, nagyon reg nem olvastam ilyenrol de majd valaki kijavit ha hulyesegeket beszelek...

Roland861010: van normalis winyo is ami nem problemazik, de esetedben a kövület kliens is probléma.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58387) akos_ur válasza wwenigma (#58386) üzenetére


akos_ur
aktív tag

hogy el van kötve a kábel erre én is gondoltam, de ez még pár hete jó volt :)

és ez már egy másik router :)

egyetleg az MTU, MRU értékek? ipv6? ezek hogy legyenek beállítva?

(#58388) ttt válasza csucsreg (#58383) üzenetére


ttt
senior tag

Nem tudom, hogy mivel járkálnak máshol, nálam szerencsére egy komoly száloptika hegesztővel voltak. Így is negyedjére sikerült a megfelelő hegesztés, de tesztelték és addig csinálták, míg jó nem lett :R

(#58389) wwenigma válasza akos_ur (#58387) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Alapra minden, ha mas nem reseteld le a routert. Úgy is mennie kell rendesen. Sajna nincs ötletem mi történhetett de mivel PC-be dugva jó és a routeren keresztül nem.... még annyi hogy talán valami ujonnan telepitett űbertűzfal vagy valami a PC-n ami megöli a LAN-os kommunikaciot.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58390) akos_ur válasza wwenigma (#58389) üzenetére


akos_ur
aktív tag

már kikapcsoltam a gépet és megmértem a telón wifin, úgy sem jó...

az új routert ma vettem :D

na mindegy, azért köszi :)

(#58391) TeeJay válasza ttt (#58388) üzenetére


TeeJay
félisten

ha le is tesztelik akkor úgy jó
kíváncsi vagyok panelban hogy fognak kötni, reméljük nem csak bedobják aztán mennek is :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58392) Roland861010 válasza Criton (#58384) üzenetére


Roland861010
addikt

Most ez komoly?
Még azt is le fényképezted hogy tekerték fel a kábelt a routernél ?
Ha ennyire nem bízol senkibe miért nem csináltad magad?

(#58393) Lelahel válasza TeeJay (#58378) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Csak a te kedvedért megmértem újra.[link]

[ Szerkesztve ]

(#58394) Criton válasza TeeJay (#58378) üzenetére


Criton
veterán

Ma annyit mondtak nekem a technikusok hogy ők nem tudnak erről a 945Mbps korlátról, volt hogy ők is mértek 1000Mbps feletti letöltést és nem volt hiba.

(#58392) Roland861010: igen komoly , és nem azért lett lefotózva mert nem bízom bennük hanem azért hogy nincs-e valahogy úgy elvezetve ahol az akár problémát okozna-e.Egyebkent nem tudom mi alapján szűrted azt le hogy nem bíztam a munkájukban.

[ Szerkesztve ]

(#58395) leslieke válasza Lelahel (#58393) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Neked nem lehet okod panaszkodni. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#58396) Lelahel válasza leslieke (#58395) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Köszi :D Azért a hardware se mindegy.

(#58397) Cobrusz válasza nfsu17 (#58324) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Köszönöm.
Így már nyitva van a port és aktív is lettem. :))

(#58398) DonMaster válasza Criton (#58394) üzenetére


DonMaster
addikt

tudopd a fizikát nem lehet átbaszni,.
fizikailag képtelenség 1000-ret mérni, mivel a csomag több részböl ál, és a hasznos addat az 940-960mbits soha nem lesz gigás porton 1000mbits hasznos adat, maximum tengigabits portal,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#58399) bambano válasza Roland861010 (#58392) üzenetére


bambano
titán

azért fotózta le, mert megkértem rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58400) betyarr válasza Lelahel (#58396) üzenetére


betyarr
veterán

az aztán tuti nem mindegy!ha 10gbps kapcsolatod van,akkor ok.ha ez nincs meg,akkor a mérés annyira valós,mint hogy lapos a föld.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.