Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) adika4444 válasza Dévacsen (#58900) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Arra a Pentiumra ha raksz Win7-et talán 300 Mbps is kijön. Nekem Pentium N3540 gépen Win7-tel 500 felett valamivel mindig megy a mérés ie-ben.
A Linux erőforrásigénye sokkal de sokkal kisebb mint a telemetrikus rendszernek és elődjeinek.

üdv, adika4444

(#58902) Dévacsen válasza adika4444 (#58901) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát 2018 ban egy 2009 es op rendszert már nem tennék fel,egyébként a lapos 8.1 re lett optimalizálva nem támogatott volt már akkor sem a win7 mikor vettem a gyártó szerint,amúgy rá ment a 7 próbáltam,de már inkább előre..de köszönöm hogy vetted a fáradtságot.. :) amúgy már nem zavar,csak most erre tévedtem és azért írtam le a sztorit,több hónapja tavaly zajlott ez le,csak néha benézek ide hátha pozitív fejlemény lesz win 10 terén.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#58903) worxland válasza iMaverick (#58899) üzenetére


worxland
addikt

i5-4200U. 2 mag, 4 szál, 1,6/2,6 GHz. Ez pont annyira i5, mint amennyire a Trabant 601 egy limuzin.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#58904) Petes


Petes
tag

Sziasztok,

Bekötötték nekem is az 1000-es Digi netet, kábellel 950/210 körül szokott menni ami teljesen jó, wifin viszont 40/65 környékén ketyeg csak ami kicsit kevés. ZTE F668 Routert adtak, csatolom képen a wifi beállításokat. Láttok valamit, ami nem stimmel, illetve tudjátok, hogy ennek a routernek mennyit kellene bírnia wifin keresztül? Köszi előre is!

(#58905) MasterMark válasza Petes (#58904) üzenetére


MasterMark
titán

Az bőven jó. Nem csak routertől, hanem klienstől is függ.

Nem elég feltölteni a képet, hanem be is kell illeszteni.

Switch Tax

(#58906) lao válasza Petes (#58904) üzenetére


lao
tag

Hi !
wifin 100-t tud, nekem a szerelő ezt mondta.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#58907) worxland válasza worxland (#58903) üzenetére


worxland
addikt

Megnéztem, az itthoni i5-6300U (2,4/3,0 GHz) 700 és 900 Mbit/s között megy, de akkor már a speedtest átmegy képregénybe, a CPU terhelés meg 85% fölött van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#58908) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, ha Showmyip, showip.net azt mutatja, hogy 178.164.xxx.xxxx , de a ZTE router pedig IP 100.84.X.XXX akkor most NAT-olva vagyok vagy sem?

.:. bl4ze .:.

(#58909) MasterMark válasza bl4ze (#58908) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#58910) iMaverick válasza worxland (#58903) üzenetére


iMaverick
addikt

Azt vágom, hogy ez nem a desktop i5. Ez nem volt vita tárgya.

A kolléga N3530-asára is ezt írja az Intel honlapja: Products formerly Bay Trail

Tehát Atom... Hát az meg meg még az "alja". Legalábbis szerintem.

Processor Base Frequency: 2.16 GHz. Se órajelre nem stimmel az összehasonlítás, se architektúrára. Azért az i5-4200U-nak illene többet lerakni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58911) bl4ze válasza MasterMark (#58909) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez okozhat bármi gondot? Kérnem kéne, hogy ne NAT-oljanak ?
Úgy tudom ügyfélszolgálatnál lehet kérni.
Van némi wifi gondom, Te éppen tudsz róla - ez lehet a forrása, oka?

Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#58912) DonMaster válasza bl4ze (#58911) üzenetére


DonMaster
addikt

max torentben vagy külsö elérésben gátol, ha külsö elérés nem érdekel akkor kb nem számit hogy natolva vagy vagy sem.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#58913) MasterMark válasza bl4ze (#58911) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz köze sincs.

Switch Tax

(#58914) bl4ze válasza DonMaster (#58912) üzenetére


bl4ze
veterán

Torrent normálisan megy, osztani is tudom, külső elérés az IP webcam (wifi) elérhető az app-pal.

.:. bl4ze .:.

(#58915) MasterMark válasza bl4ze (#58914) üzenetére


MasterMark
titán

Külső elérés azt jelenti, hogy a te hálózatodon kívülről azaz az internet felől eléred. NAT-olva az nem megy. :U

Torrent is csak bizonyos korlátozással megy, nem érsz el minden peer-t, de ha eddig se vetted észre, akkor nincs gond ezzel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58916) bl4ze válasza MasterMark (#58915) üzenetére


bl4ze
veterán

Torrent lehetne jobb sebességű, annyit észleltem amikor nem wifin töltök, hogy lan-ról azért életszerű lenne a nagyobb sebesség, akkor lehet azért mert nem minden peer-t érek el.

A wifi kamerát távolról, külső netről elérem, de gondolom úgy, hogy az a saját szerverén van fent, és azt érem el.
Szintén a 2 wifi "okos" konnektor, azt is elérem kintről, tudom ki-be kapcsolni stb.

Érdemes azért kérnem, hogy ne NAT-oljanak akkor, ugye ?
Ügyfélszolgálatra betelefonálok és megadom az adataimat ? Kell bármi egyéb azonosítás?
Szerződésem nincsen kéznél.

.:. bl4ze .:.

(#58917) MasterMark válasza bl4ze (#58916) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor viszont nem közvetlenül éred el.

Switch Tax

(#58918) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Most 100-as előfizetésem van +TV+Telefon csomagban. Kb. 1 hónapja olvastam valamit, hogy át lehet térni az 1000-es csomagra, gyak. árváltozás nélkül. Van itt olyan (mondjuk Debreceni) akinél bekötötték már ezt az "akciós 1000-es csomagot? Pár hete voltak itt a lépcsőházban és elég komoly "erőkkel" szálltak ki, tehát valami komolyabb átkábelezést végezhettek.

És még azt kérdezném, hogy ehhez már hoznak külön saját Box-okat a net-nek és a TV-nek a lakásba, vagy maradnak ugyan úgy a "lépcsőházi szekrényből" bejövő kábelek (mert nekünk mindig így volt)?

Köszi!

(#58919) #29810560 válasza SunMount3r (#58918) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben áttérnek (átkábeleznek) optikára vagyis FTTH-ra, akkor az optikai kábelt behúzzák a lakásba az általad megjelölt pontig és a végére tesznek szolgáltatói eszközt ún. optikai végződtető terminált.

Ez vagy egy ONT

Ezen található:

TV szolgáltatás: RF 'F' csatlakozó
Internet szolgáltatás: RJ45 Ethernet LAN csatlakozó(k)
Telefon szolgáltatás: RJ11 analóg telefon csatlakozó(k)

vagy egy ONT + FTTH receiver kombó (miniNode):

Ez utóbbi két eszközből áll:

A TV szolgáltatás RF 'F' csatlakozóra van kivezetve ami az FTTH receiveren van.
A receiverből tovább megy egy rövid ún. pigtail optikai kábel az ONT-be, amin Internet szolgáltatás: RJ45 Ethernet LAN csatlakozó(k), Telefon szolgáltatás: RJ11 analóg telefon csatlakozó(k) vannak.

Az eszközök tápellátásáról neked kell gondoskodni.

[ Szerkesztve ]

(#58920) ttt válasza worxland (#58907) üzenetére


ttt
senior tag

Egy kicsit belekontárkodva: Nekem van egy HP laptopom, ami egy i5 5200U, simán hozza a speedtest a 7-900 / 200 közti értéket mindenféle "képregény" nélkül :K és nincs 40-50%-nál nagyobb terhelés. Úgy, hogy nem kapcsolok ki semmit, ergo mehet közben a torrent, 2-3 monitorozó plugin, TC, egyéb böngésző fülek, stb. (Több, mit két éves, azóta van rajta Win10 home, ami csak frissítve volt, újra telepítve nem. )

(#58921) worxland válasza ttt (#58920) üzenetére


worxland
addikt

:F
Hát akkor ez X-akta, az "enyém" (igazából persze céges) is HP laptop, Win 10 Pro-val.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#58922) Siriusb


Siriusb
veterán

Adott egy tp-link wr841n router, melyet access point-ként kéne használni. Digi Huawei ONT telepített, mely routerként funkcionál.
TP-Link statikus cím be (tartományból, ami biztosan nincs kiosztva), dhcp ki, semmi net kapcsolat. LAN-LAN van összedrótozva a 2 router közt.
Másik helyen ugyanilyen (Digi) ONT csak bridge-ben, fő router egy Asus, simán működik a fenti felállás.
Valami ötlet, mi lehet a gond?

(#58923) g0dl válasza ttt (#58920) üzenetére


g0dl
addikt

Ez attól függ, mit csinálsz a forgalmazott adatmennyiségtől. Ha csak speedtest ( adat semmilyen feldolgozáson esik át), akkor minimális a proc terhelés, ha pl. transzkódolás, vagy virus, ellenőrzés, L7 forgalom ellenőrzés, akkor baromi nagy a proc igény.

Nekem pl. az N3150-es NAS-on (debian) futó saját speedtest kiszolgáló, és a PC között simán mérek 1Gbps-t, pedig az igazán nem egy bika processzor ( kb. core2duo szint , de ez csak 6 W-ot eszik) .

(#58924) #29810560 válasza Siriusb (#58922) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben LAN-LAN kapcsolat van akkor az a TP-Link egy switch-re van butítva.

Dróton sincs Internet rajta? :F

[ Szerkesztve ]

(#58925) iMaverick válasza Siriusb (#58922) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahogy Mr. Janó írja, gyakorlatilag egy switch-re butítva (illetve access point-ként) használnád a TP-Link-et.

Írod ezt a drótos összekötést: ugye nem a WAN portjára dugtad a LAN kábelt? (Ami az ONT-tal összeköti)

Az eszköz ami a TP-Link mögött lóg, kap IP-t az ONT DHCP-jétől?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58926) Siriusb válasza #29810560 (#58924) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha nem a digis ONT a fő router, akkor működik a tp-link access point-ként.

Az lenne a kérdés, Huawei ONT-ben esetleg van-e valami beállítás vagy korlátozás, ami a problémát okozza, tűzfal vagy valami. Mielőtt visszamegyek, jó lenne egy kis segítség. :) Azonban max végigbogarászom majd a huawei menüjét, hátha találok ott valamit, ha nincs ötletetek.

iMaverick
LAN-LAN kapcsolat van. Egy hosszabb LAN kábel megy a ház végébe. Ha közvetlenül egy laptop-ba dugom be a kábelt, kap ip címet, van kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#58927) lev258 válasza SunMount3r (#58918) üzenetére


lev258
veterán

Nálunk a panelban Debrecenben még nem történt meg, de már voltak előkészíteni.
Azt viszont mondták, hogy amikor megtörténik, akkor ki fogják írni az épületben, valamint be kell majd menni az ügyfélszolgálatra újrakötni a szerződést (már az 1000-es csomagra).
Én a topikban azt szűrtem le másoktól, hogy eleve másfajta kábel jön majd be a lakásba (nem az eddigi) és kell hozzá "box" is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#58928) #29810560 válasza Siriusb (#58926) üzenetére


#29810560
törölt tag

A WAN kapcsolatot akármire állíthatod a TP-Link-en, ha nem ONT LAN - TP-Link WAN kötöd be a TP-Linket, hanem mint írod az ONT LAN-ját kötöd össze a TP-Link LAN-jával. LAN-LAN bekötésnél a TP-Link egy switch lesz. Nem lesz WAN kapcsolata, mert nincs bekötve a WAN-ja (uplinkje).

... vagy én értek valamit félre? :F

[ Szerkesztve ]

(#58929) Siriusb válasza #29810560 (#58928) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem a tp-link hogyanja a kérdés, hanem a Huawei ONT. Akkor nincs internet a tp-link-en, ha az ONT a router is (mint fő router s nem pusztán csak "modem").

(#58930) MadGame válasza lev258 (#58927) üzenetére


MadGame
senior tag

Merre járnak? Én még csak értesítőt sem kaptam a városközpontban... Kívülről haladhatnak befelé?

(#58931) lev258 válasza MadGame (#58930) üzenetére


lev258
veterán

Én az Újkertben vagyok, a Jerikón. És elég közel esik a Digi "bázisa".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#58932) #29810560 válasza Siriusb (#58929) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én értem, csak úgy látszik Te nem. :N

OK az ONT a router. Azon van a PPPoE kapcsolat és az osztja a DHCP-n keresztül az IP címeket és ha van rajta WiFi akkor azt is. Szintén az ONT-n kell beállítani port-forwardokat, ha kellenek. Ergo mindent az ONT csinál ami hálózati szempontból fontos.

Ezzel szemben a TP-Link, mivel az ONT LAN portjába van bekötve a TP-Link LAN portja "semmit" sem csinál csak switch ként viselkedik, de Internetnek akkor is lennie kell rajta. A fizikai Ethernet LAN portjain mindenképpen.

Van a TP-Linken Internet, ha rádugsz egy gépet kábellel?

(#58933) Gyurka6 válasza Siriusb (#58929) üzenetére


Gyurka6
őstag

32: már mindegy...

Hali!
Ebben az esetben egy gépen v. valamin van működő net? Ha igen akkor: nincs a kábel bedugva a tp-link-be, leginkább ez lehat az ok, v. a 230-ba.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#58934) Siriusb válasza #29810560 (#58932) üzenetére


Siriusb
veterán

Megpróbálom tisztábban leírni:

2 helyszínen próbáltam, mindkettő digi, mindkettő ugyanaz a típusú ONT.

1.) Nem működik, az ONT, mint router is üzemel.

2.) Működik, az ONT bridge módban, a fő router egy Asus. A TP-link megy access módban, van internet hozzáférés.

Az volt a kérdés, az első esetben mi lehet a probléma.
De inkább hagyjuk, csak elbeszélünk egymás mellett. :)

Köszönöm szépen, hogy megpróbáltátok. :)

(#58935) #29810560 válasza Siriusb (#58922) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Másik helyen ugyanilyen (Digi) ONT csak bridge-ben, fő router egy Asus, simán működik a fenti felállás."

Ez esetben csak az ONT és az ASUS van a hálózatban vagy még a TP-Link is szerepel a rendszerben, mint harmadik "játékos"?

Amúgy nagyon nem mindegy ám, hogy egy eszköz - pl. az ONT- BRIDGE vagy ROUTER módban van-e!?
... mert, a BRIDGE módú eszköz olyan transzparens adatátviteli szempontból, mint az ablaküveg.

Szerk.:

Látom, hogy a kérdésemre megvan a válasz.

A lényeg, hogy semmit nem tudsz beállítani az ONT-n az első esetben, ami hálózati szempontból változtatna a helyzeten.

A kérdés továbbra is áll a TP-Link fizikai LAN portjain van Internet?

[ Szerkesztve ]

(#58936) SunMount3r válasza #29810560 (#58919) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem, tehát a TV "kivezetése" mindenképp megmarad RF 'F' csatlakozós.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#58937) ttt válasza worxland (#58921) üzenetére


ttt
senior tag

Esetleg valami háttérben futó folyamat, program is okozhat ilyet. (Pl. a kedves telemetria, nálam, míg nem cseréltem ssd-re durván látszott ez. Ezúton is köszönöm az MS kedves kíváncsiságát!. :) )
Win Prom is van az asztali gépen, de abban egy xeon X3470 dolgozik 3,5GHz-n, enne is a fene, ha "meglátszana" rajta :D

# g0dl 58923

Egyértelmű, ha valami/k dolgoztatják még a professzort, akkor az meglátszik a terhelésén. Főleg, ha ez valami hálózati folyamat.

(#58938) SunMount3r válasza ttt (#58937) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még a memória zabáló app-okra is oda kell figyelni. Torrent, levelező kliens és a Chrome is fel tudja zabálni rendesen akár fél nap alatt is.

(#58939) szbalazs75


szbalazs75
csendes tag

Sziasztok!

Okos csomagom van, 1000-es nettel (ami cat5 kábelen jön a lakásba, nem optikai+modem), és úgy tudom ehhez nem lehet már vezetékes telefont kérni, viszont évekkel korábbról van digis budapesti telefonszámom még a kábelmodemes időből (amit a kábelmodem leszerelése óta nem használok, viszont ismét szeretém).
Ha nomadikus szolgáltatásra váltok, akkor új 21-es körzetszámú telefonszámot kapok. Szeretném a régi budapesti körzetszámút megtartani, kérdés lehet-e saját IP telefonnal használni, ha a saját routeremből továbbítom a netet egy IP telefonnak?

(#58940) #29810560 válasza szbalazs75 (#58939) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem valószínű, hogy migrálni tudod a számod, de ezt csak a DIGI ügyfélszolgálat tudja megmondani.

DE! Amennyiben be is rendeznék a régi számodat a nomadikus számkör alá akkor is 21-es körzetszámmal kezdődne.

Én inkább azt kérdezném meg, hogy nem lehetne-e kérni, hogy Te megválaszthasd a nomadikus számodat, mert ha igen akkor kérhetnéd a réginek megfelelő számsort, amennyiben még nem adták oda másnak.

(#58941) Gyurka6 válasza szbalazs75 (#58939) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ezt a telefont még járd körül, úgy olvastam, hogy egy külön kábellel be lehetne vinni.
Akinek 100-as net és telefon is van, amennyiben nagyobbra vált (fttb) egy plusz kábellel megoldható.

Gyurka

(#58942) szbalazs75 válasza #29810560 (#58940) üzenetére


szbalazs75
csendes tag

Nem is a régi telefonszámom lenne fontos, hanem, hogy ne kezdődjön 21-es körzetszámmal, hanem maradjon +36-1 budapesti kezdetű. A másik lehetőség, hogy butítom a netet 100-asra és úgy be tudják húzni a telefont a lakásba. Ebből az következik, hogy gyors net mellé okos telefont nem kezelő idős nyugdíjas ember ne legyen egy lakásban, csak lassú nethez tudnak hagyományos telefont biztosítani...

(#58943) szbalazs75 válasza Gyurka6 (#58941) üzenetére


szbalazs75
csendes tag

Sajnos nem akarják már külön kábellel sem bevinni, csak ha csökkentem a net sebességét. :F

(#58944) ttt válasza SunMount3r (#58938) üzenetére


ttt
senior tag

Torrentnél ált. be lehet állítani mennyit cache-ejen be. De van egy kis progi a [RamMap], ha látom, hogy elvékonyodott a ram terület ráeresztem. Kipucolja a különböző cache-et és egy darabig helyre áll a "rend" :K

(#58945) #29810560 válasza szbalazs75 (#58942) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem nem fogsz sikerrel járni. :N

A DIGI az FTTH fejlesztéssel van elfoglalva a régi rendszerek "reszelésével" nemigen foglalkozik. Se dróttal, se CPE-vel nem old már meg szinte semmit, de egy próbát persze tehetsz az nem kerül semmibe. A visszabutítás 100-ra még akár össze is jöhet.

Amennyiben áttérsz nomadikusra az 1-es körzetszám "megy a kukába", mert nomadikus csak 21-es lehet.

Amennyiben van időd kivárni az FTTH áttérést a lakásban, akkor automatikusan "feléled' a régi analóg szám a lakásban, mert az ONT-ben van ATA ill. van analóg(vonalas) telefon csatlakoztatásának lehetősége.

Az IP telefonok használata semmiben nem különbözik az analógokétól - persze nyilván jóval több szolgáltatást nyújtanak - de, tárcsázni és beszélni ugyanúgy kell rajtuk, mint az analógokon. Csak nyilván az 1-es körzetszám helyett 21-et kell elé írni, ha hívod a nomadikust. Kifelé hívásnál pedig előhívóval és körzetszámmal kell mindent hívni.

[ Szerkesztve ]

(#58946) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ma elvileg karbantartás volt 7-12 között, de azóta sincs internet itt Veszprémben, bár IP-t kapok. Van itt valaki, akinek ugyanez a baja? Mérgelődjünk együtt. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58947) adika4444 válasza Siriusb (#58934) üzenetére


adika4444
addikt

Huawei-n másik lan porttal próbáltad? Lehet hogy az adott porton szimplán nincs netkapcsolat, van asszem ilyen ont aminek a 4. portja IPTV-re van fenntartva.

üdv, adika4444

(#58948) Gyurka6 válasza adika4444 (#58947) üzenetére


Gyurka6
őstag

[link] "

LAN-LAN kapcsolat van. Egy hosszabb LAN kábel megy a ház végébe. Ha közvetlenül egy laptop-ba dugom be a kábelt, kap ip címet, van kapcsolat."

Gyurka

(#58949) gkrisz78


gkrisz78
tag

Békásmegyer panelban is elkezdték az FTTH fejlesztést:

Mi ez a doboz egyébként (folyosón)?

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#58950) szbalazs75 válasza #29810560 (#58945) üzenetére


szbalazs75
csendes tag

A kivárást úgy érted, hogy egy 4 szintes társasház 30 lakásába 1-2 éven belül külön-külön optikai szálat visznek pl. ZTE routerrel mint a kertesházas részeken?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.