Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58503) Kury válasza adika4444 (#58490) üzenetére


Kury
csendes újonc

Köszi, ha hazaérek megcsinálom!

(#58508) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, munkatársam 1000 res digit köttetett be, de nincs ott hogy megnézze, ami routert ad a digi az milyen alhálózatban oszt címeket? Azt szeretném tudni, mert egy külön wifi routert kellene hozzá bekonfigurálnom látatlanban.

(#58509) togvau válasza #29810560 (#58485) üzenetére


togvau
senior tag

" (A DIGI-től kapott szolgáltatói eszközök - pl. ONT-k - támogatják az IPv6 protokollt.)"

alapon támogatnák, de pl a ZTE F668 nem kap 6-os ip-t, ki is van rajta kapcsolva az ipv6.

hitler, sztálin, micro usb

(#58510) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Vki vegig tudna navigalni, hogy ZTE F668-as routeren hogyan tudom beallitani a google DNS cimet?
Elore is koszi! :R

M

(#58511) DonMaster válasza slug (#58492) üzenetére


DonMaster
addikt

örülök, hogy csak write only-ban vagytok és az elözmény-t nem ovlassátok el.
#58493) Geth

te is

jo hgoy leirtam hogy van kb az internet 10%-a ipv6 a maradék 90% még ipv4-es és mgé sokáig az is marad vagyis kezdenek átálni dualba ipv4 és ipv6-együtt, amég minden átnem ál, és irtam azt is, hgoy az ipv6-on elkezd gyorsulni, bár tesztet ipv6-osat továbra sem tettek fel ipv6 speedtest 1000-res netel nézzük mit mutat egy ipv4-es mellet, biztos hgoy jelenleg még lassabb 200-500mbps-el mint az ipv4-es.

az hogy 2x gfyorsabb valoszinü valami beállitás pl: ipv4-en jobban van konfolva a tüzfall mint ipv6-on igy pl ami maitt ipv4-en még tököl az ipv6-on nincs bekonfolva iggy ott átugorja, stb de ez most mellék szál.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#58512) DonMaster válasza kmisi99 (#58508) üzenetére


DonMaster
addikt

elöre nem tudod bekonfolni csak miután beköttöték , addig nem tudod hgoy alapbol bridge-ben elsz vagy routerként megy vagy csak sima ont -lan-os ezsközt kap vagy wifi-s routert azt sme hgoy zte vagy huaweii tehát várd meg mikor bekötik majd akkor betudod konfolni addig kb lehetettlen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#58513) togvau válasza martillo (#58510) üzenetére


togvau
senior tag

network/LAN/DHCP Server és ott lesznek a DNS Server1 IP Address 1,2 és 3 Oda lehet beírni akár 3 dns szervert is, és a kliensek ezeket a címeket kapják majd meg, HA kérnek dhcp frissítést. De a már ip címet kapott eszközök már csak a cím lejáratakor fognak frissítést kérni maguktól.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#58514) Geth válasza DonMaster (#58511) üzenetére


Geth
addikt

Az előzményre írtam. Erre:
jelenleg ipv4-el minden weboldal stb ami neten van elérhetö
Ezt:
Van olyan oldal, ami csak IPv6-on figyel.

Problem?

Amúgy a speedtestes dolgok hidegen hagynak, amit írtam, hogy feleolyan gyors volt IPv4-el, az nem speedtest volt.
Most hogy mi volt rosszul beállítva útközben, vagy a túloldalon, nem tudom. Mivel az én oldalam rendben volt, tenni meg nemt tudok ellene, annyira nem dob fel, hogy a speedtest egálra hozza :)

Pontosan mi a problémád? Nem tudtam többet kihámozni.

(#58515) martillo válasza togvau (#58513) üzenetére


martillo
tag

Koszonom szepen a segitseget, sikerult megcsinalni amit akartam!

(#58516) Shummo válasza zsolt501 (#58350) üzenetére


Shummo
aktív tag

Na kértem hogy állítsák vissza az OTNot router módba. Így a saját routert kiiktatva, de kb ugyan azt kaptam, talán picit jobb. max 550 Mbps jön át, de gyakran a 300 se.
Vírusirtó nincs, tűzfal ki és bekapcsolva nincs érdemi különbség (hol ilyen hol olyan), Hálókártyák több driverrel tesztelve. Minden böngészővel / appal próbáltam közel azonos értékeket mértem. Proci /ssd terhelés nincs maxon, tehát nem a gép lesz a kevés.

! Megjegyzés: korábban volt törés a kábelen majd azt itt egy spéci eszközzel újraforrasztották. Ez esetleg lehet gond?

Szóval reménykedem, hogy ha majd kihívom őket akkor majd vmit cserélnek.

(#58517) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Két hét múlva jönnek bekötni a Digi-t. Kábel TV és internet. Családi házas környék optikai kábel. Ha jól tudom akkor kapok egy ilyen digitális átalakítót, ONT-t. Ha jól értem akkor olyat adnak ami wifi router is egyben. A kérdésem az lenne, hogyan járok jobban? Ha meghagyom a meglévő wifi routeremet vagy ezt az ONT-t használom csak. Melyik felállás a nyerőbb műszakilag, kényelmileg. Olvasgattam a fórumot, de a fele kínai nekem. Azt látom, ha valami gond van akkor a digi-n keresztül lehet csak bizonyos beállításokat elintézni. Ezért gondolom, hogy jobb megoldás lehet ha csak modemként üzemel és a saját routeremmel azt csinálok amit akarok.

Köszi

(#58518) iMaverick válasza Shummo (#58516) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha így sincs meg a 300, akkor a Digi-nek kell valamit csinálnia... (A honlapról: 300/50 Mbit/s garantált sebesség)

(#58517) verti1: az attól függ... Kényelmileg szerintem csak a Digi által hozott eszköz a legkényelmesebb. Ráadásul így ha nem hozza a sávszélességet, akkor nem tudnak a Te router-edre mutogatni.

Viszont ha bármit szeretnél a saját hálózatodon állítgatni (pl. egy hálózati szolgáltatás port-ját "beforgatni" a belső hálózatra /pl. torrent-nek aktív port-ot állítasz/, akkor muszáj a saját router-t használni.)

Ha sajátot akarsz, akkor kell a Helpdesk-re írni, hogy állítság bridge módba az ONT-ot.

Remélem ez így nem kínai? :DD

Amúgy melyik környék? Jó lenne már, ha a Digi itt Kispest-en is elkezdene mocorogni. Ha már felpattintották a felső vezetékre az optikát.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58519) verti1 válasza iMaverick (#58518) üzenetére


verti1
tag

Köszi a gyors választ! Csak kicsit volt kínai. Teljesen átlagos felhasználó vagyok. Csak internetezésre használjuk. Semmi extra igényem nincsen. Ami van az legyen stabil, megbízható. Telefonokhoz, tablethez TV-hez kell a wifi, illetve egy asztali gép van, de azt utp-vel gondolom ugyan úgy össze köthetem mint most.

Ez 23 kerület. Jelenleg 10Mbit/sec-es tré home van 4200-ért...

[ Szerkesztve ]

(#58520) iMaverick válasza verti1 (#58519) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor a szolgáltatói buli elegendő lehet. Mondjuk a kollégák a kihozott ONT wifi-jétől nem kaptak orgazmust. (A korábbi hsz-sokban láthatod, ha visszaolvasol.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58521) mcfly82 válasza iMaverick (#58518) üzenetére


mcfly82
tag

"pl. torrent-nek aktív port-ot állítasz/, akkor muszáj a saját router-t használni"
Ez így ebben a formában nem igaz. A Digis ONT-n is lehet portot nyitni, én is így használom, és aktívan megy a torrent.

(#58522) nfsu17 válasza mcfly82 (#58521) üzenetére


nfsu17
veterán

Mint ahogy az sem igaz, hogy a wifije gyenge, vagy használhatatlan.
A ZTE F668 wifije teljesen jó, alig gyengébb nálam, mint egy asus n18u.
A hátsó szobáig is elér, mint az n18u, ott gyorsabb valamivel az asus.
De a két router nem is egy ligában játszik.
Magyarán bizonyos körülmények között teljesen megfelelő lehet.

(#58523) pinnacle válasza nfsu17 (#58522) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Éppen ezt akartam kérdezni, hogy milyen wifis, Digis routert próbáljak majd kérni. ZTE F668 akkor ezek szerint jó lesz, ha egyáltalán van más wifis router.

[ Szerkesztve ]

(#58524) slug válasza DonMaster (#58511) üzenetére


slug
senior tag

lehet a szolgaltatod orulne, ha hasznalnad az ipv6-ot es nem ilyen felfogassal hozzaallni... ahogy leirtam, a content cachek beszelnek ipv6-ot ;)

jo lenne latni egy ipv6 only connectiont es ugy futtatni egy ipv6-test.com -os tesztet, v6os szerverek fele tracert, nezni packetlosst, az is lehet hogy a router nem szereti a dual stacket es emiatt gyengebb teljesitmenyt produkal, dual stacknel van fallback ipv4re, amennyiben failel az oldal vagy packetloss van.

nem a sebesseg gondra irom ezt:

amugy sok oprendszer ipv6-al kezdik a kommunikaciot, ha az adott hostnak van v4/v6 cime akkor eloszor v6al probalkozik ha az fail, akkor atall v4-re, itt tapasztalhato a lassulas, mivel probal kapcsolatot letesiteni es var a timeoutra, ez akar tobb masodperc is lehet egy oldalbehivasanal.

[ Szerkesztve ]

(#58525) nfsu17 válasza pinnacle (#58523) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem ez nem nagyon választási lehetőség, de próbálkozni lehet

(#58526) iMaverick válasza mcfly82 (#58521) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez jó hír. Akkor (majd ha hajlamos lesz a Digi nálunk is szerződni) nekünk is elegendő lehet az ONT.

(#58522) nfsu17: nem is azt írtam, hogy sz@r a wifi-je. Korábban írta itt valaki, hogy nem ájult el az ONT wifi-s teljesítményétől. Attól még adott körülmények között természetesen jó lehet. :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58527) leslieke válasza verti1 (#58519) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez alapján szerintem válaszd a Digi eszközét.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#58528) ttt válasza pinnacle (#58523) üzenetére


ttt
senior tag

Jó eséllyel a szerelők az előtt tíz perccel telefonálnak rád, mielőtt bekötnék. A router már náluk lesz, nem igen tudsz válogatni. Amúgy is egy adott körzetbe azonos darabokat visznek, nyilván homogénebb így a környezet.

Nálam ZTE van és teljesen meg vagyok elégedve vele, kábeles hálózaton jön a garantált 2,5 szerese. Wifi-je meg sokkal jobb, mint az előtte lévő T-s Cisco routere, nagyobb hatótáv; 20-25 méterről, csukott ajtóknál is stabil. (Kisvárosi utca, nincs wifi dzsungel.)
Átlagos felhasználásra meg mindent be tudsz rajta állítani. MAC szűrés, port nyitás, stb.

(#58529) mcfly82 válasza nfsu17 (#58522) üzenetére


mcfly82
tag

Simán elképzelhető! Én csak a Huawei ONT-ról tudok nyilatkozni (HG8121H), nálam az van, de a WiFi-je nagyságrendekkel veri a Tré (utána pedig FLIP) által adott HGW wifijét. Az udvaromon, ahol dohányozni szoktam, a T és Flip időkben kb használhatatlan volt a wifi, mióta Digi van, tökéletes. Pedig ugyanott cigizek, és az eszköz is ugyanoda került a házban, ahol a régiek is voltak :)

(#58530) mcfly82 válasza iMaverick (#58526) üzenetére


mcfly82
tag

Én nem mondom magam mezei usernek, azért távolról irányítgatok ezt-azt a házamban, pluszt torrent, stb, de bőven megfelelő a DIGI ONT-ja. Portot tudok nyitni, fix ip-t rendelni MAC címhez, WiFit állítani.
Akinek ennél több kell, az tényleg használjon saját routert, de ezekre simán alkalmas a szolgáltatói eszköz (legalábbis a Huawei biztosan, de ahogy olvasom, a ZTE is).
Ha te is kb. ilyeneket használsz, jó lesz neked is :K

(#58531) TeeJay válasza mcfly82 (#58529) üzenetére


TeeJay
félisten

a huawei ONT azért nem rossz
saját Hisilicon SOC van benne szóval a wifije sem lehet gond, max annyi hogy kisebb nyereségű antenna van rajta nem 5dBi hanem 2 vagy 3dBi szerintem
alap szinten facebook youtube meg böngészésre bőven elég kell hogy legyen 4-5eszközre
torrentezni meg ne akarjon rajta senki wifi-n

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58532) pinnacle válasza nfsu17 (#58525) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi nfsu17, ttt! UPC topikban azt mondták, hogy lehetőleg ne CB-t kérjek, mert elég sok gond van vele. UPC-nek jeleztem, hogy Ubee-t kérnék, illetve előtte 1 órával hívjanak fel, hogy haza tudjak menni. UPC-nél van ilyen ügyfél kérés, megjegyzés rovat, talán a Diginél is lesz. Szerelő hívott, mondta mostanában mindekinek CB-t adnak, csak a Digitális Jóléthez Ubee-t, de ha azt kérem, akkor azt hozzák. Talán a Diginél is ilyen a hozzáállás.
Látom a Huawei HG8121H is jó, egyáltalán van ilyen problémás wifis router, mint a CB vagy a Diginél szerencsére minden jó?

[ Szerkesztve ]

(#58533) Ed McLeves


Ed McLeves
tag

Sziasztok!
Előre is elnézést ha már volt hasonló, de sajnos már nincs időm a Digis kolléga látogatása előtt olvasgatni aki imént hívott, hogy egy óra múlva jönne átszerződni optikára (társasházban).
Van egy saját ASUS RT-N18U routerem, mely eddig hibátlanul szolgáltatott vpn-t (pl. külföldön is tudtam nézni a DigiOnline-t). Kérdésem, hogy ha átszerződöm és kapok egy digis kütyüt, használhatom-e az RT-N18U routeremet azzal együtt olyan módon, ahogy eddig is? (kívülről elérni, vpn stb.) Egyáltalán muszáj nekem "átszerződni"?
Még egyszer elnézést ha láma a kérdés.
Előre is köszönnék egy lehetőségek szerinti gyors választ.
Üdv
Ed

(#58534) nfsu17 válasza Ed McLeves (#58533) üzenetére


nfsu17
veterán

Annyit kell mondani a telóban az üfsz-nak, hogy modem módba kéred a digis eszközt.
És ennyi. Marad a routered.

(#58535) adika4444 válasza Ed McLeves (#58533) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Kötelező átszerződni. Router is egyben 90% biztossággal amit kapni fogsz, de átkérhető az üfsz-on bridged módba, és akkor a routered intézi majd továbbra is a PPPoE kapcsolatot. Lehet, ha mondod a szerelőnek akkor még ott helyben átkéri neked:)

üdv, adika4444

(#58536) PeterPH válasza Ed McLeves (#58533) üzenetére


PeterPH
senior tag

Bár nem írtad, de feltételezzük, hogy jelenleg is Digi előfizetésed van.
1. nem kötelező átszerződni, de a jelenlegi szolgáltatás meg fog szűnni, így ha továbbra is szeretnél a Digi ügyfele lenni, akkor kénytelen leszel lépni ezirányba.
2. igen használhatod a meglévő router-edet. Ha majd kiépül az optikai szolgáltatás, akkor a kapott ONT-ot tetesd bridge módba, és akkor hálózatos szempontból olyan lesz, mintha ott serm lenne.

(#58537) Ed McLeves válasza nfsu17 (#58534) üzenetére


Ed McLeves
tag

Nagyon köszönöm a gyors válasz(oka)t, nfsu17, adika4444 és PeterPH!! :R :R :R
Megnyugodtam, megy az átszerződés.
Még egyszer köszi a segítőkészséget!
Üdv,
Ed

[ Szerkesztve ]

(#58538) crue válasza Ed McLeves (#58537) üzenetére


crue
őstag

Nem tudom volt-e már nálad az ember, de ha mondod neki, hogy bridge módban kéred az ONT-ot, akkor megereszt egy gyors telefont és fél percen belül úgy is lesz.

(#58539) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

Van nekem a 3. kerületben egy 100/100-as Digi kábeles netem, amit én TP-Link TL-WR841N routerrel osztok szét PS4-re, PC-re, stb. Viszont azt látom a Win 10 Xbox hálózati diagnosztikájában és PS4-en is, hogy a NAT-om moderate vagy PS esetén kettes, ami nem rossz, de nem is jó. UPnP engedélyezve van, sőt elméletben a megfelelő portok is nyitva vannak (a routeren amúgy DD-WRT van). Mi lehet a gond? Hogy tudnám kideríteni, hogy az IP címem NAT-olt-e?

[link]

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad (10th gen.), Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#58540) Ed McLeves válasza crue (#58538) üzenetére


Ed McLeves
tag

Neked is kösz a választ!
Ember most ment el de csak papíroztunk, a szerelés kb 3 hét múlva lesz.
Üdv
Ed

(#58541) kinaiinga


kinaiinga
csendes tag

Bp., XI. kerületben még 2017. novemberében kihúzták az optikai kábeleket az Elmü oszlopain. Azóta csend van... szerintetek mikor lesz szolgáltatás itt? Digi ügyfélszolgálat nem tudott semmi értelmeset mondani.

(#58542) Vakegérke válasza gaben88 (#58539) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a routered WAN beállításában 100-assal kezdődik az IP-d, akkor NAT-olva vagy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58543) Zolinho


Zolinho
újonc

Üdv mindenkinek,

az lenne a kérdésem, hogy az normális-e, hogy a mai szerelés után (DIGI 100 mbps -> 1000 mbps) mennyire normális, hogy visszaesett a sebesség? 40 mbps körül jön jelenleg speedtest szerint, ez lassabb mint a 100 megásnál.

Routeren (Huawei) egyedül a jelszavakat állítottam át eddig.

Előre is köszönöm a véleményeket!

(#58544) zutyu77


zutyu77
újonc

Sziasztok. Némi segítség kéne Nekem, mert sajnos az ügyfél-szolgálatot igen nehezen érem el telefonon. Adott egy lakás ahol elvileg már 5 napja kikötötték a netet +Tv-t(digi volt), Én ide költözöm és kértem a régi előfizetésemet a helyezzék át ide az új helyre (szintén digi). Láss csodát TV van, de sajnos a bejövő net+telefon kábelt eltüntették, így bekötöttem oda egy sima LAN kábelt (ami régen a routerből jött egy asztali gépbe) net az nincs. Lehet-e kábel problémája? Valami más fajta kell-e? Mert ugye azon net+telefon jött eredetileg. Vagy egyszerűen a TV-t nem kötötték ki?

[ Szerkesztve ]

(#58545) qqcqqc válasza zutyu77 (#58544) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az áthelyezés menete: az előző címen megszüntetik a szolgáltatást, az új helyen bekötik. Ezt szerelők kapják meg.Kimennek először a régi helyre, lejelentik, hogy kikötöttek és utána mennek az új címre bekötni.
Szerintem a lan nincs a swich-be bedugva.

(#58546) zutyu77 válasza qqcqqc (#58545) üzenetére


zutyu77
újonc

Hát nem értem. Elvileg az új helyre ahova költözöm nem kéne már elofizetesnek lennie. Azt mondta az ugyfelszolgalatos, hogy megszuntetik aznap mikor bejelentették. (1 hete volt) a beérkező kis elosztoba dugtam be a lan kábelt amit a laptopba és nem fogadja a szerzodesemben megadott adatokat. De TV van! Szóval két lehetőség van, meg csesztek kikötni az előzőt, vagy az enyémet bekototek már, csak nem szóltak és szar a kábel. Na harmadik variáció nincs. A netet központból kapcsolják ki és a TV-t helyszínen a lépcsőházban valahol (Panelhaz)? Ezt meg eltudom kepzelni.

(#58547) #29810560 válasza zutyu77 (#58546) üzenetére


#29810560
törölt tag

Van a lakásban olyan UTP kábel ami a lépcsőházból jön be? Miben végződik?

(#58548) qqcqqc válasza qqcqqc (#58545) üzenetére


qqcqqc
őstag

A központ vár egy munkalapot, hogy a régi helyeden kikötötték a szolgáltatást. A tv úgy maradt, azzal nem foglalkoztak, amikor az előző lakó kiköltözött.
A dolog menete még egyszer: Van egy átkötési munkalap, a régi címen kikötik, a munkalap megy a központba, onnan kiküldik az új cím szerinti szerelőnek, aki beköti és ellenőrzi, hogy minden rendben.
Ja és neked ott kell lenned mindkét helyen.

[ Szerkesztve ]

(#58549) gaben88 válasza Vakegérke (#58542) üzenetére


gaben88
őstag

Ja, azzal kezdődik... Mi a teendő? Hívjam fel őket és simán kérhetem, hogy ne NAT-olt IP címet adjanak nekem?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad (10th gen.), Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#58550) zutyu77 válasza #29810560 (#58547) üzenetére


zutyu77
újonc

Kis elosztoban, vagy atjatszoban. Muanyag kis csatlakozo.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.