Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) Intruder2k5 válasza g0dl (#57450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Területfüggő. Van ahol olyan ONT van, amiben benne van a kábeltv modul is. De nekem semmi bajom ezzel a megoldással se.

[ Szerkesztve ]

(#57452) forten válasza Intruder2k5 (#57449) üzenetére


forten
tag

Akkor jó.
Esetleg,ha van nagy hangfalad ,ne tedd az ont-t ,a közelében.Ugyanis bizonyos frekvenciáját a wifinek zavarjhatja,és szakadozást,hol van-hol nincs kapcsolatot produkál.Csatorna átállítással korrigálható mondjuk.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57453) Intruder2k5 válasza forten (#57452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használom az ONT WiFi-jét, bridge módban megy, saját routerem van.

(#57454) forten válasza g0dl (#57450) üzenetére


forten
tag

Mi ezzel a gond?Van például egy olyan előnye,ha tönkre menne az ont,(ne talán tán)még mindig lesz tv-s szolgáltatása.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57455) g0dl válasza forten (#57454) üzenetére


g0dl
addikt

Nagyobb fogyasztás ( táp "hatékonyság" ), nagyobb helyigény, és nagyobb eséllyel romlik el legalább az egyik.

(#57456) forten válasza g0dl (#57455) üzenetére


forten
tag

Az éves fogyasztása,a két eszköznek 1500ft kb. :)
Az elromlásra,meg pont előny,mint írtam.Nyílván,ízlések,és pofonok.Mondjuk,ez nem opció, hanem,ezt adták,az adott területre.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57457) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Ha a ZTE F668 ONT-t bridge módba kapcsoltatom, hogy a saját routerem (asus ac68u) intézze a netet, akkor a zte tv és telefon kimenet funkciója is megszűnik? Vagy ezek azért megmaradnak?

(#57458) forten válasza YAS-dude (#57457) üzenetére


forten
tag

Persze,maradnak.Lesz tv jeled+telefon vonalad is.

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57459) TeeJay válasza g0dl (#57455) üzenetére


TeeJay
félisten

láttad hogy az FTTH receiver 5V és 0,5A? tehát max 2,5wattot fogyaszt de gondolom attól gyakorlatban kevesebbet ((2,5x24x31)/1000)x42= piff 78forint havonta :U
tuti emiatt fogsz utcára kerülni mert nem fogod tudni fizetni a fogyasztás miatt a villanyszámlát

mellesleg egy Huawei CATV-s wifis ONT mennyit fogyaszt? lehet a két külön eszköz kevesebbet mert így elég bele alacsonyabb fogyasztású SOC is és egyedüli hátránya csak annyi hogy 1 konnektor helyett 2-t kell adni az eszközöknek

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57460) gofry válasza proradeon (#57442) üzenetére


gofry
senior tag

Nálam most az van, hogy épp 100mbps-t jelez WAN kapcsolatként az ASUS AC68U
és a digi mérőkéje, illetve speedtest.net is 90/100 körüli értékeket mutat.
OSX 10.13.2
Ma írtam nekik, hogy gigabites kapcsolat nélkül nehéz lesz.

(#57461) sunpower válasza g0dl (#57450) üzenetére


sunpower
tag

Nekem sem tetszett, de ez van.
A szerelő szerint már csak ilyet adnak új bekötéseknél.
Ráadásul nálam már cserélték is a Receivert, mert annyira gagyi a csatlakozója, hogy rossz volt a kapcsolat.
Amit Intruder linkelt képet, attól már újabb van. Kicsit kisebb és jobban le van kerekítve.
Ennek már jók az optikai csatlakozói. (kopp-kopp)

(#57462) xeon forever válasza forten (#57452) üzenetére


xeon forever
addikt

Nekem 4-esen van pont ezért. 11-esen voltak gondok. Szerencsére csak 1 telefont kell kiszolgálnia. Több eszköznél (laptop) kellhet az n-es szabvány 11-es csatornán.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#57463) proradeon válasza gofry (#57460) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nálam is ugyanez volt a jelenség (100 mbps WAN). Írtam nekik, és másnap reggel helyreállították. :)

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#57464) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Van ötletetek arra, hogy wifin (N és AC) miért csak felfelé van meg a 95 Mbps, lefelé max. 45-50 Mbps? Kábelen le- és felfelé is 95 Mbps.

[link]

Xiaomi Mi Router 3G (Padavan), a laptopban meg Intel Dual Band Wireless-AC 3165 kártya.

Tehát felfelé megvan a sebesség, lefelé csak a fele. Ez fordítva szokott lenni :) Próbáltam többféle frekvenciát, csatornát, mérési módot.

[ Szerkesztve ]

(#57465) Viper26


Viper26
nagyúr

Eddig natívan ment az 500 / 200, emeltek 1000-re most 300 / 200..mi a fene van?

Persze persze a garantált stb..de valamit csak lefogtak, nem?

iPhone 14 | FR955

(#57466) nfsu17 válasza Viper26 (#57465) üzenetére


nfsu17
veterán

ők nem fog(lal)nak le semmit, hanem a userek a sávszélt ;)

(#57467) bolic


bolic
őstag

Digi 1000-em van, a megszokott 500Mbit torrent letöltésem van, most 100Mbit. Mi a fasz van történt?!!! :(( :(( :((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#57468) proradeon válasza bolic (#57467) üzenetére


proradeon
őstag

Ha FTTB, és van saját router-ed, ellenőrizd, hogy nem lett-e 100 mbps linksebességű a WAN kapcsolat.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#57469) DS39 válasza bolic (#57467) üzenetére


DS39
nagyúr

az olcsó gigás net hatása, mindenkinek van, ha ki akarja sok ember használni, akkor bedől a hálózat.

(#57470) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tbányán is elégy húgy a net, nem tudom mi van...

The Truth is out there...

(#57471) alkonyfeny válasza #29810560 (#57440) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Hello!

Nem, azért ennyire azért nem vagyok setét. :) Nem feltételezem, hogy a router átviteli képessége jobb lesz egy másik szolgáltatónál.

Mondom, inkább az érdekes, hogy eddig is ugyanezt a routert használtam, és nem volt baj. Ezért gondolom, hgy nem router hiba.

... az is viccess, hogy anno kijöttek ketten és a központjukkal összefogva azt mondták, hogy az i7-es laptopomban szerintük nincs gigabites kártya ezért van, hogy csak 100 Mb/s-et tudunk elérni (kábelen)...

Aztán jött a nagy bejelentés és gyorsították a netet majd egy ideig gond nélkül ment a 200 mb/s.... érdekes nem? :))

Majd jött a feketeleves és besett a béka popója alá... Nem tudom, hogy a többi szolgáltató mennyire megbízható. Mert nem kell 1giga csak 300, de az mőködjön. :)

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#57472) zoo8800


zoo8800
veterán

Esik az eső. Mindenki otthon kuksol, és torrentezik.
Fóton 1000/200 helyett ~ 500/200-at tud a net. Kibírható ;]

rip and tear, until it is done

(#57473) alkonyfeny válasza DonMaster (#57441) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

A frissítés után mintha jobb lett volna egy ideig... de aztán megint visszaesett a sebesség.
Néha restartolom a router-t vagy teljesen kihúzom.

Iphone 6-om van.. 800 mbitet nem érek el rajta, de 200-at több alkalommal hozta speedtesten. 800-at írtam volna? :Y

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#57474) alkonyfeny válasza proradeon (#57442) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Most ennyi jön a gigabiten...

[ Szerkesztve ]

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#57475) alkonyfeny válasza TeeJay (#57443) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Windows10 alatt néztem a speedtestet mind a flashes mind a html5-st. Nagy különbség nincs...
Torrenten a gyorsítás után (illetve a router frissítés után jöt 30mb/s-sel.. ami elég jó (nekem).. aztán azóta 10-11...

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#57476) alkonyfeny válasza DS39 (#57469) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

...és akkor itt jön az én kérdésem, hogy ez a Digi gyenge hálózatának köszönhető, vagy az összesnél (t-home, UPC) ugyanezt lehet tapasztalni?

Penellakásban kb. bmit be lehet húzni.. csak működne. :DDD

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#57477) leslieke válasza alkonyfeny (#57474) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Digi oldalán nézd meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#57478) 4Grider válasza alkonyfeny (#57476) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen a Digi hálózata nem gyenge. A másik két szolgáltatóé sem. Ellenben mindenütt előfordulnak hibák, amiket be kell jelenteni, ha azt akarjuk, hogy kijavítsák őket...

(#57479) alkonyfeny válasza leslieke (#57477) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Sokkal jobb... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#57480) 4Grider válasza alkonyfeny (#57479) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jelentsd be.

(#57481) viktorhu válasza alkonyfeny (#57476) üzenetére


viktorhu
veterán

Digi specialitás az olcsó gigabites net mindenkinek, arra nem alkalmas fttb hálózaton. A telekom (flip) hozná a maximumot, de koaxon az náluk 250/20-at jelent, szóval kérdés, hogy jobban járnál-e.

(#57482) proradeon válasza alkonyfeny (#57479) üzenetére


proradeon
őstag

Saját router-ed van? Ha igen, el kell végezni a digi sebességmérővel a mérést úgy, hogy a gépedet közvetlenül a bejövő digis UTP-re kötöd. Az így készített - teljes képernyős, nem levágott - screenshotot kell elküldeni a hibabejelento@digikabel.hu e-mail címre, az e-mail-ben részletezve a tapasztaltakat. A tárgyban pedig szerepeljen a szerződésszámod.

Egyébként ha közvetlen csatlakoztatod a géped a digis UTP-re, felépül a gigabites link? Vagy csak 100 mbps?

:R

(#57481) viktorhu: Szerintem nem hiányzik ide a Flip reklám. Főleg nem a nevetséges 20 mbps-os feltöltési sebességével. Minden hálózaton vannak ingadozások. Bejelenti, és helyrejön. Ennyi. Nem kell köpködni a digi hálózatát. :(((

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#57483) Soma01 válasza proradeon (#57482) üzenetére


Soma01
veterán

Így van. Ez a sebesség csökkenés pár darab vélemény alapján, a hátteret nem ismerve nem reprezentatív. E miatt nem mondható a Digire (sem) hogy rossz a hálózat. Vagy aki ilyet állít az komolyabb mintán végzett felmérést és aztán jutott erre? Ja és gondolom mind emellett ez a hiba is javítható...

(#57484) bolic


bolic
őstag

Jehova majd agyonveri a Digi faszságot, végig toporzékoltam az azért az 5-10 perc helyett 30 perces letöltést. :W :W :W :(( :(( :((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#57485) bolic válasza alkonyfeny (#57479) üzenetére


bolic
őstag

:C

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#57486) 4Grider válasza bolic (#57484) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó látni, hogy itt ekkora problémát szül valami eszköz meghibásodása. Jönnétek át hozzánk, ahol bármilyen áramszolgáltatói szakaszolás rögtön teljes kieséssel jár, vagy van maximum 10-20 Mbps feltöltési sebességünk, cserébe minimum kétszer annyit fizetünk a szolgáltatásért, mint itt...

(#57487) DS39 válasza bolic (#57484) üzenetére


DS39
nagyúr

húha, itt azért vannak gondok.

(#57488) szabogabor10 válasza bolic (#57484) üzenetére


szabogabor10
veterán

Relax. Hidd el, ez nagyon marginális probléma.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57489) DonMaster válasza alkonyfeny (#57473) üzenetére


DonMaster
addikt

igen 100mb-t irtál ami 800mbits

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#57490) woodworm válasza DonMaster (#57489) üzenetére


woodworm
veterán

Konzekvensen kisbetűvel ír, a wifi kapcsán én inkább Megabit-re gondolnék, mint MegaByte-ra. Ezt most csak te szorzod fel, ő 100-at írt.

(#57491) leslieke válasza alkonyfeny (#57479) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt már jelentheted is, mert ezt elfogadják. Speedtest mérést meg nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#57492) forten válasza xeon forever (#57462) üzenetére


forten
tag

Alattomos kis hiba,az biztos.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57493) leslieke válasza bolic (#57484) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jaj, nálad komoly bajok vannak. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#57494) Viper26 válasza bolic (#57484) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mivan? :DDD

iPhone 14 | FR955

(#57495) bolic válasza leslieke (#57493) üzenetére


bolic
őstag

Lemértem a Digi sebességmérést, kb. 93/46 MBit-et mutat! :Y Kábelt rángattam, diszkonnektálgattam többször is, semmi nem történt az égvilágon semmi. :(( Ez szopás, de legalább nem 1 megabit.... :K :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#57496) Multibit válasza Lackooo84 (#57470) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam megvan az 500/200.

(#57497) DonMaster válasza woodworm (#57490) üzenetére


DonMaster
addikt

nézheted ajkár hogy is, de a sima b = byte-ott jelent nem bit-et, tehát az mb=megabyte
mbit=megabit az hogy nagybetüvel irom hogy MB vagy kisbetüvel mb az ugyan ugy megabyte-ot jelent.
hátnézhetjük bárhogy de az 1750mbits-es wifi router képs leeht 800mbits-et kitolni ergo ezért voltam kiváncsi mivel mért ennyi-t nyilván kételkedtem de az elirás az elirás, nem kéne hozzászokni, mert bezavaro.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#57498) leslieke válasza bolic (#57495) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Máshogy értem a komoly bajt, de mindegy is. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#57499) bolic


bolic
őstag

Időjárásfüggő internetszolgáltatás? Most nagy hóesés van, inkább zuhog. Olyan mint a viharfüggő parabola antenna... :F :Y :W

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#57500) Gyurka6 válasza DonMaster (#57497) üzenetére


Gyurka6
őstag

"ajar" milibit is lehet..., "nem kéne hozzászokni, mert bezavaró" lehet...

Gyurka

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.