Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) Soma01 válasza Lackooo84 (#57600) üzenetére


Soma01
veterán

Annyira nem értek hozzá. A mi lépcsőházunkban is ilyen kábel van 4 szintes, 8 lakásos ház és megszakítás (toldás) nélkül megy ki a kábel a pince szinten az utcai távközlési aknába és az onnan tovább menő csatornába... Szóval valószínű, hogy onnan már közvetlenül megy az ONT-ig, amit nem tudom, hogy hol van pontosan.

Én is Huawei-re szavaznék ha lehetne választani, de erről inkább az nyilatkozzon, akinek már van tapasztalata.

Amúgy az optikai kötődobozok után milyen kábel megy tovább a lakásokba? Ugye a dobozik, megy a fentebbi fényképen lévő vastag, merev fekete kábel...

(#57602) ttt válasza Intruder2k5 (#57573) üzenetére


ttt
senior tag

Szia!

Kb nekem is ez a problémám. Tudnál valami részletesebbet írni vagy linket adni, hogy ezt orvosolni tudjam?

Előre is köszi! :R

(#57603) Intruder2k5 válasza ttt (#57602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Előtte linkeltem a DIGI-s eszköz beállításait. [link]

Mondjuk első körben arról kellene meggyőződni, hogy nem NAT-olt IP címet kaptál-e a DIGI-től. Ehhez az ONT-ba vagy ha van, akkor a saját routeredbe belépve nézd meg a WAN IP címet, és vesd össze azzal amit itt látsz.

http://checkip.dyndns.org/

Ha a két cím egyezik akkor minden rendben, de ha eltérőek, akkor először is hívd fel a DIGI-t, és kérd, hogy adjanak publikus IPv4 címet.

[ Szerkesztve ]

(#57604) forten válasza DonMaster (#57577) üzenetére


forten
tag

Érdekes dolgokat írkálsz.

Segítek,egy terület van digi optikai hálózaton,G-pon.Hogy,milyen eszközt kap valaki,az adott terület(város) raktárkészletétől függ.

Az OLT(Optical Line Terminál) nem terület,hanem a fejállomáson egy optikai kifejtő(központ) , amiben ,az OLT kártyák vannak.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57605) forten válasza Soma01 (#57601) üzenetére


forten
tag

Minden szinten lesz kötődoboz,bár lehet,ez is terület függő Elméletben egységes lesz.Egy szálas optikai kábel megy be,néha kétszálas,de a lényeg egy szálon kapod a jelet.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57606) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!
Ha a digitől telefonos hibaelhárítást kérek, akkor azért külön pénzt kérnek? Új Asus routert akartam a meglévő Tp-link helyet, de valamiért nem fogadta el, all-restart-and-reset után se. Aztán bedobott a böngésző egy oldalt, hogy regeljem. Sikerült, de 5 percenként szakadt a net, Tp-link vissza már semmi net nincs, csak a steam barát listája működik. Sajna, nem én vagyok a net előfizetője, mit tehetek? Most a win 10-nek fel se tűnik, hogy nem érek el semmit. Előre is köszönöm a választ!
UI. 80 megás net, Cisco epc3208g modem, Tp-link wr841n mostani, Asus rt-n12 lett volna, win 10 pro 64 bit

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#57607) forten válasza Unteroff (#57606) üzenetére


forten
tag

Maga a beszélgetésért, nem kell fizetned.De,ha kértél kiszállást(kiszállási díjat elfogadtad)a router konfigurálásáért fizetned kell.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57608) #29810560 válasza Unteroff (#57606) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Cisco epc3208g modem" + "80 megás net"

Hol ad a DIGI ilyen eszközt? Biztos a DIGI a szolgáltatód? :F

[ Szerkesztve ]

(#57609) szabogabor10 válasza #29810560 (#57608) üzenetére


szabogabor10
veterán

Gondolom ED3 terület.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57610) #29810560 válasza szabogabor10 (#57609) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ah, so! Kábelmodem. :R

(#57611) eisento


eisento
addikt

"Ebbu baj lesz more"

Na elment a net, meg 3 perc utan a tv is(Szolnok). Pedig indiana jones megy bassza meg!

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#57612) slug válasza eisento (#57611) üzenetére


slug
senior tag

(#57613) adika4444 válasza Soma01 (#57601) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem nincs Huawei tapasztalatom csak ZTE, de ha lenne Hua váltásra lehetőség nem váltanék, a ZTE kb betonstabil...
(#57606)Unteroff:
Kapcsold ki mindkettőt, kapcsold be a modemet, kösd rá a gépedet, és úgy nézd meg megy-e...
Ha igen akkor klónozd le a géped MAC címét. Lehet hogy itt még ilyen MAC figyelés van, bár csodálkoznék...

üdv, adika4444

(#57614) csgabee


csgabee
tag

Szaisztok.
Tegnap kötötték a DIGI 1000-ret.
Enynit tud.
[link]

Direktbe kötve,és a sajátjukon mértem.
Valószínű,hoyg itt ennyit tud?Nem panaszkodhatok nekik,hisz a garantált 300 megvan.Csak rossz nézni,hogy sokatoknak 900 felett van,itt meg 500 sincs.

[ Szerkesztve ]

(#57615) proradeon válasza csgabee (#57614) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Mik a gép paraméterei, amivel ezt mérted? (Elsősorban a processzor érdekes.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#57616) csgabee válasza proradeon (#57615) üzenetére


csgabee
tag

Intel(R) Pentium(R) CPU G4560 @ 3.50GHz proci
MSI b250m pro4 lap

(#57617) Hoorus válasza csgabee (#57614) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem is ennyi volt kb. 2 hétig, aztán beállt rendesen 940-re. /FTTH/

(#57618) csgabee válasza Hoorus (#57617) üzenetére


csgabee
tag

köszi.Remélem itt is az lesz.Még eléggé friss.Tegnap délután álltak át gigabitre a központba.Várok,hátha.

(#57619) poli27 válasza csgabee (#57616) üzenetére


poli27
veterán

ssd? Bár az a proci se valami erős sztem... mérésnél nézd meg mennyire van kiterhelve hány százalák a proci

(#57620) bolic válasza poli27 (#57619) üzenetére


bolic
őstag

I7 920 processzornál kb. 30% leterheltséget mutat, meglepődtem hogy milyen laza.... :C :Y :P ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#57621) ttt válasza Intruder2k5 (#57603) üzenetére


ttt
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#57622) Paoloo válasza csgabee (#57614) üzenetére


Paoloo
tag

Üdv a klubban! Nálam ugyan ez van, 300-600 között lehet mérni össze-vissza. amíg 500-as netem volt,addig stabilan jött az 500,most meg......
De ez nem panasz ám,mert kiszolgál ez a net is,csak engem is bosszant,hogy másoknál vigan kicsapja a 940-960-at,itt meg sokszor alig 500 :(
Nekem egy I7-es,ssd-vel szerelt laptop van,aztán így se megy feljebb.....
FFTH 17. ker
[link]

[ Szerkesztve ]

(#57623) csgabee válasza poli27 (#57619) üzenetére


csgabee
tag

természetesen ssd-vel szerelt a gép.
Nem hinném,hogy leterheli a procit annyira.Ez egy i3 szinten lévő proci,de feleségem i5 laptopján is megnézem majd.

(#57624) szaniszlokar válasza Paoloo (#57622) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Nálam sincs meg a 940 Mbit. Eddig 540 Mbit volt a rekord. Általában 420Mbit/210Mbit szokott lenni a sávszélesség FTTH rendszerben. Acer E5 575G gépem van, I5 CPU, 8 GB RAM, SSD.
Lehet, hogy éjszaka meglenne a sebesség, de nem kelek fel azért, hogy mérjek.
Engem is bosszant egy kicsit, hogy nincs meg az ígért sebesség, de a DIGI előtt 2-5 Mbit volt a sávszélesség a helyi szolgáltató által nyújtott kábelneten. Ez bőven jó, ilyen áron meg főleg.

Minden ellenállás hasztalan.

(#57626) nfsu17 válasza poli27 (#57619) üzenetére


nfsu17
veterán

nem kell ssd a speedtest-es méréshez.
meg sem mukkan a hdd mérés alatt, pedig ha csak egy fájlt törlök, vagy másolok, már hallom, hogy kerreg.
7 éves a hdd, meg az oprendszer is, ennek ellenére ez a speedtestet nem zavarja.
"valós" felhasználás az persze más, ott labdába sem rúghatok, de a digi sem a valós letöltést fogja nézni.

(#57627) Kronk


Kronk
őstag

Urak!

Hogy a leggyorsabb a bekötés, ha neten rendelem meg, ha üzletkötőn keresztül, vagy ha személyesen megyek be (ha befolyásol bármit is)? Budapest, III. kerület, csillaghegyi rész, frissen lett az optika feldobálva tavaly év végén az oszlopokra.

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#57628) Brandynew válasza Kronk (#57627) üzenetére


Brandynew
őstag

Én neten rendeltem meg, aztán jött az e-mail, hogy király, akkor most menjek be személyesen megkötni a szerződést. Gondolom telefonon se más a helyzet, tehát kihagyhatod ezt a lépést és bemehetsz egyből személyesen.

(#57629) Intruder2k5 válasza Brandynew (#57628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én tavaly nyáron telefonon rendeltem, nem kellett mennem sehova személyesen. Ez után kb. ~25 nap múlva hívtak a bekötés miatt, rá 2-3 napra jöttek, szóval így nagyjából 4 hét volt.

(#57630) Brandynew válasza Intruder2k5 (#57629) üzenetére


Brandynew
őstag

Én meg neten rendeltem januárban, személyesen kellett bemennem szerződést kötni és 6 nap múlva jöttek bekötni, igaz, most csak a 100 Mbps csomagot, de az ígéret szerint 60 napon belül lesz Gigabites is. Csepel.

[ Szerkesztve ]

(#57631) viktorhu válasza Paoloo (#57622) üzenetére


viktorhu
veterán

Gondolom, hogy már nem kell mondani, hogy nem Chrome-ban kell mérni, és a rendes speedtest.net oldalon, egyszer digi szerverrel, egyszer meg telekommal meg vodával.

(#57632) Paoloo válasza viktorhu (#57631) üzenetére


Paoloo
tag

És miért nem jó a Chrome? Még azzal a leggyorsabb nálam.
De akkor legyen,itt van IE -el: [link]
Tényleg sokkal jobb...kb fele annyi

[ Szerkesztve ]

(#57633) herdsman12 válasza #29810560 (#57591) üzenetére


herdsman12
őstag

Eddigi routeres akcióknál simán kihúztam a kábelt. Most hogy szabályos (?) legyen "lekapcsoltam" a net-et,

majd bontottam a kapcsolatot a gép és a router között.
Név, jelszó tuti jó, 2 laptop, 3 különböző Linux alatt van net, de bizonyos oldalak elérhetetlenek. Win-t meg inkább nem piszkálom. Feladtam a router előtti sebességmérést, mögötte meg minden ok.

(#57599) adika4444

Ez az MTU nekem nagyon friss, router előtt mit kezdjek vele?

(#57634) adika4444 válasza herdsman12 (#57633) üzenetére


adika4444
addikt

Linux esetében én tolnék egy sudo ifconfig parancsot (ha nem található akkor apt install net-tools) és itt a PPPoE-nél nézd meg a MTU értékét, majd ha PPP0 (nekem ez volt a vpn-nél, ha más akkor más legyen itt) sudo ifconfig ppp0 mtu 1480.
Nekem a PPTP vpn-t megoldotta, és azt tudom hogy a PPPoE is MTU-érzékeny...

szerk:
Egy példa, bár nem PPPoE mert nekem router mögött van a Linuxos gép:
deb@debian:~$ sudo ifconfig
eth0: flags=4163<UP,BROADCAST,RUNNING,MULTICAST> mtu 1500
inet 192.168.1.3 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.1.255
inet6 fe80::xxxx:xxxx:xxxx:xxxx prefixlen 64 scopeid 0x20<link>
ether xx:xx:xx:xx:xx:xx txqueuelen 1000 (Ethernet)
Itt ha 1480-ra raknám akkor sudo ifconfig eth0 mtu 1480

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#57635) ttt


ttt
senior tag

Csak a korábbi kérdésemre kapott válasz alapján írnám: A port forward megoldotta a visszaseedelésemet problémáját. :C Ezúton is köszönöm a segítséget!

Torrent mellett így is ez van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57636) zpkasa válasza Kronk (#57627) üzenetére


zpkasa
csendes tag

Üdv,
06305839455 az értékesítő csillaghegyen/ürömhegyen/aranyhegyen.
Hívd!

[ Szerkesztve ]

(#57637) herdsman12 válasza adika4444 (#57634) üzenetére


herdsman12
őstag

Írtam egy privit, ránéznél?

(#57638) Kronk válasza zpkasa (#57636) üzenetére


Kronk
őstag

Miért jobb ha vele szerződök?

http://totesz.myminicity.com/

(#57639) mcfly82 válasza Kronk (#57638) üzenetére


mcfly82
tag

Mert ő meggyorsítja a szerződéskötést. Meg házhoz megy, amikor akarod, nem kell emiatt szaladgálni. Sajnos a bekötésre viszont nincs hatással, az a szerelőkön múlik, hogy milyen hamar, és milyen minőségben...

(#57640) Kronk válasza mcfly82 (#57639) üzenetére


Kronk
őstag

De mit tud rajta gyorsítani? Nem kerül be gyorsabban a rendszerbe, ha online rendelem meg, mintha a területi képviselő majd egyszercsak bemegy, és bepötyögi ugyan azt amit én is online megcsinálok?
Gondolom nem rohan minden egyes szerződéssel, csak ha már több is összegyűlt neki.
Vagy csak én gondolkozom nagyon máshogyan? :)

http://totesz.myminicity.com/

(#57641) Brandynew válasza Kronk (#57640) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez olyan, mint amikor azt mondják, hogy érdemes ingatlanközvetítő segítségét igénybe venni lakásvásárlásnál, mert gyorsabb és egyszerűbb. A nagy büdös fenéket, csak egy plusz elem, akivel egyeztetni kell és kivárni, hogy elintézze, aláírja, aláírassa a dolgokat és találkozókat hívjon össze. Egy kollégám 1 héttel előbb indította el a folyamatot, ő ingatlanossal, én saját magam, és 2 hónapja a lakásban laktam, amikor nekik végre bekerült széljegyzetbe a nevük a tulajdoni lapra, ráadásul pár tizeddel magasabb THM-et kapott (ugyanannál a banknál).

Ha valamit hatékonyan és gyorsan akarsz megcsinálni, azt csináld magad.

[ Szerkesztve ]

(#57642) adika4444 válasza Brandynew (#57641) üzenetére


adika4444
addikt

+1, Kronk, sétálj be egy DIGI irodába és köss ott szerződést. Én is hajlok arra hogy gyorsabb lesz...

üdv, adika4444

(#57643) mcfly82 válasza Kronk (#57640) üzenetére


mcfly82
tag

Nekem pozitív a tapasztalatom, de valóban, nem kéne általánosítanom. Mondjuk spéci helyzetben voltam, az utcánkban megjelent a Digi, felkerültek a címek, csak a mi házunk nem. Telefonáltam vagy 3x az üfsz-re, felvázoltam a helyzetet, de semmi sem történt. Kihívtam az ügynököt, ránézett az oszlopra, látta, hogy köthető. Ez volt csütörtökön. Kötöttem vele szerződést, péntekre már ott volt a címünk az online oldalon is. Szóval én nem is tudtam volna online szerződni, de így nagyon hamar ment.

(#57644) dchard válasza mcfly82 (#57643) üzenetére


dchard
veterán

Nálunk hasonló volt a helyzet, de több havi küzdés volt, mire sikerült kötni. Novemberben került fel az oszlopra az optika, márciusban indult a szolgáltatás és szeptember elején lett valóban szolgáltatásunk. A társasházi betelepülés tartott eddig egyébként. Kis méretű 4-8 laksásos társasházakat általában egyenként bekötnek az utcáról, ennél nagyobba viszont betelepülnek, ami rengeteg idő. Aláírt társasházi nyilatkozatunk már áprilisban volt, és így is 5 hónapig tartott.

Mondjuk megérte kivárni :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57645) leslieke válasza Kronk (#57627) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

ÜFSZ szerintem gyorsabb lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#57646) crue válasza adika4444 (#57642) üzenetére


crue
őstag

Nem kell besétálni sehova. Ha a digi oldala szerint a címen elérhető a szolgáltatás, csak meg kell adni az adatokat és majd a szerelő hozza magával a szerződést. Felesleges elb.szni fél napot a mászkálással.

(#57647) Soma01 válasza crue (#57646) üzenetére


Soma01
veterán

Én telefonon rendeltem meg, itt is a szerelő hozta szerződést bekötéskor.

(#57648) DonMaster válasza crue (#57646) üzenetére


DonMaster
addikt

marhaság,
ha gyorsan akarsz akkro bemész és 15napon belül bekötik,
ha ráérsz tökölni mert lusta vagy bemenni akkor netenrendeld és akkro 60napjuk van rá.

kérdés megér neked egy ebsátálást hgoy cserébe elöbb legyen bekötésed vagy inkább ráérsz és neten meg telefonon baszakodsz vele,
szerzödés szempontbol igy is guy is alá kell irnod, de améág üszf-n szeméályesen azonal aláirsz tehát ha 15napon belül nem történik semmi kötbéreztethetsz, addig netes telefonosnál nincs aláirt papir csak egy igéáyn emgrendelés kötbér kizárva és anynira nem is kell izgassa 9öket mert az csak 1 megrendelés egy még nem ügyféltöül,

addig üszf-n már ugy mész haza hogy van papirod rolla hgoy ügyf vagy és igy gyorsabb a kiszolgálás, persze erre bárki rájöhet jozan paraszti észel is,
leggyorsabb DIGI-nél ügyféllé válni személyes ügyfélszolgálat meglátogatása. Minden más opció ami létezik lassabb mint a személyes ügyf. szolgálatos. a kivétel emg erösiti a szabály-t mert tul ritka. 1000böl 1x elöfordul hogy gyorsan reagálnak netesre és telefonosra, de személyesnél 15nap másik kettönél több és 1000böl 1-nek kell lenni hogy gyors legyen a leforgási idöd legyen net/telefonosnál.
tehát személyes ügyf-szolgálat a leggyorsabb Digi-nél.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#57649) crue válasza DonMaster (#57648) üzenetére


crue
őstag

Neten rendeltem és rögtön jött a visszaigazolás, hogy 15 napon belül bekötik. 11-12. nap körül felhívtak időpontot egyeztetni és a 13. vagy 14. napon be volt kötve. Ez tavaly novemberben volt, nem tudom azóta változott-e a vállalási idő.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.