Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) zsolt501 válasza DonMaster (#58850) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Van bizony, még nem zárult le a cég átvétel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58852) Zso11


Zso11
csendes tag

Hi, Pécs-kertváros, elindult az optika bevitel a lakásokba, hozzánk 19.-én hozzák be a lakásba az optikát. Szerz. módosítást már aláíratták 500-1000-re, mivel csak 1000-es Net lesz.
Aki a szerelési időpontokat összeírta, nem tudta megmondani milyen eszközt hoznak...

(#58853) ttt


ttt
senior tag

Kicsit off: Nézegettem a ZTE F668 - egy korábbi típus - manuálját és látom benne az UPnP beállításokat. Ezek szerint a Digi tiltja le benne? Vagy az újabbakban nincs? Ez esetben a NAT-olás miatt tiltják? (Sorry, ha nagyon alapot kérdezek - nem vagyok egy háló guru.)

(#58854) Gejza1981 válasza Zso11 (#58852) üzenetére


Gejza1981
tag

és megvalósul az 1tv, 1internet, 1telefon csomag :)

mobil csomagból is elég lenne egy: minden korlátlan :D

(#58855) #29810560 válasza Gejza1981 (#58854) üzenetére


#29810560
törölt tag

Gyakran idézik a következő mondatot Henry Fordtól:

"A vevőnk bármilyen színben megrendelheti autóját, feltéve, hogy a szín fekete."

[ Szerkesztve ]

(#58856) adika4444 válasza ttt (#58853) üzenetére


adika4444
addikt

Nincs összefüggés. HA nat van akkor max nem működik, de publikus IP-nél simán mehetne. Szerintem a DIGI tiltja, de az okát max ők tudják:)
De UPNP amúgy se a legjobb, nem túl szerencsés ha minden nyitogatja a portokat kedve szerint.

üdv, adika4444

(#58857) ttt válasza adika4444 (#58856) üzenetére


ttt
senior tag

Köszi!
Azt értem is, hogy a UPnP nem szerencsés, de ugyan úgy nem tartom szerencsésnek a portforwardingot. Vagy NAT mögött ez nem szkennelhető? (Igen, torrent ;] )

(#58858) jobesz


jobesz
tag

diginél lan on 200 vagy 500 as netet tudnak hozni? Optikai még nincs a lépcsőházban, jelenleg 100 pro van .

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#58859) adika4444 válasza ttt (#58857) üzenetére


adika4444
addikt

A port forwardnál az nyílik meg, amit te megadsz. UPNP-nél viszont minden kényekedve szerint nyitogathat. Még is csak jobb ha te tudod mi van nyitva a lakásodban, mint ha minden vendég magának nyitogatna mindent.

üdv, adika4444

(#58860) adika4444 válasza jobesz (#58858) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Vagy 100-as a max vagy 1000. Attól függ, hogy gigás kapcsolatot tudnak-e létesíteni közted és a lépcsőházi központ között. Általában telefon nélkül ez menni szokott, ha pedig van telefon, akkor nagyon kicsi eséllyel kaphatsz plusz eszközt, vagy húznak új kábelt, vagy megmondják hogy telefon és 100-nál nagyobb net nincs egyszerre.
Ha csak az okoscsomag miatt van teló, lehet velük beszélni hogy ne húzzák be, és ilyenkor mind a 8 ér használható netre a kábelben... Azért esélyes hogy a harmadik megoldás lesz amúgy, mert megy az FTTB FTTH átépítés, és így már nem akarnak energiát ölni a LAN-ba...

üdv, adika4444

(#58861) Geth válasza ttt (#58857) üzenetére


Geth
addikt

Ami nyitva van, az szkennelhető, tökmindegy, hogy hogyan lett nyitva...
NAT mögött kvázi biztonságban vagy, cserébe az se tud bejönni, amit szeretnél :)

(#58862) hcs57


hcs57
őstag

Ma voltak a Digitől, átkötötték a netet a fiberre... Hoztak két eszközt, egy FTTH PON & CATV WDM optical receiver-t és egy FiberHome GPON ONU-t.
A FiberHome-ből megy az UTP a régi routerbe (TP-Link TL-WDR3600). Most így van net, de nem tudom a NAS-t beállítani, hogy külső IP címről lássam. Beállítottam a Port Forwarding-t az új eszközön és a régi routeren, de a dupla forward nem megy... Mi a jó megoldás?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58863) Intruder2k5 válasza hcs57 (#58862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egyik opció, és ez lenne a legjobb, hogy a DIGI üfsz-el átállíttatod az ONT-t bridge módba, úgy a saját routered kapná a WAN IP-t, és megszűnne a kettős NAT.

A másik, hogy az ONT-ban a routered WAN IP címére forwardolod a portot, a routerben pedig tovább a kliens IP címére. Esetleg az ONT forward kiváltható, ha van benne DMZ funkció, úgy oda is beírhatod a router WAN IP címét.

[ Szerkesztve ]

(#58864) hcs57 válasza Intruder2k5 (#58863) üzenetére


hcs57
őstag

Megcsináltam a forwardokat, de csak nem megy... másodjára beállítottam a DMZ-t az ONT-n a régi router címére, de így sem jó.. valamit nem jól csinálnék?
Az ONT IP címe 192.168.1.1, a routeré az ONT-n 192.168.1.2. A régi routerem IP tartománya a 192.168.0.1 -től van, az NAS-nak ..0.127-t állítottam be.
A Bridge-t nem igazán szeretném...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58865) jobesz válasza adika4444 (#58860) üzenetére


jobesz
tag

Nálam cifrább a helyzet, anno 2008 ban ném nem lett lan behúzva,csak 2 db 4 eres matáv kábel, nekem az egyik 4 eresen megy 100 on a net, a másikon a telefon, egyesülnek és az megy a digi lan utp kábelébe ami lemegy a lépcsőházi dobozba. 4 ér 200-500 megabitre nem lesz jó?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#58866) DonMaster válasza hcs57 (#58864) üzenetére


DonMaster
addikt

biztos nem vagy natolva?
bridge miért lenne rossz? ha a saját routerted tárcsázna be, nem kéne szenvedned ezekkel mert menne,
dmz-t 192.168.1.2-re állítgattad és úgy sem bent
nézd meg a natolást hogy biztos nem natolt ip-d van. de én nem szenvednék és kérném bridge-be.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#58867) hcs57 válasza DonMaster (#58866) üzenetére


hcs57
őstag

Nem natolt, megnéztem a myip-s weboldalon ugyanaz a címem, mint az eszközön..
Akkor ebből bridge lesz.. csak így továbbra is egy router lesz a lakásban, ezt át akartam vinni a lakást túlsó végébe.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58868) forten válasza jobesz (#58865) üzenetére


forten
tag

Szia

100 Mbit/s-nél nagyobb net sebességnél, szükséges 8 ér.Ráadásul UTP-ből legyen a vezeték. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#58869) MasterMark válasza hcs57 (#58864) üzenetére


MasterMark
titán

Ha egy halon vagy, akkor nem kell duplan forwardolni, mivel nincs dupla nat, csak egy...

Ja latom mar. Ha nem NAT-oltat kapsz, akkor siman csak rosszul allittottad be.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58870) hcs57 válasza MasterMark (#58869) üzenetére


hcs57
őstag

Működik a net, a transmission is, csak a remote gui nem megy... hogyan kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58871) MasterMark válasza hcs57 (#58870) üzenetére


MasterMark
titán

A kintebbi routeren tedd DMZ-be a belso routered WAN IP-jet.

A belso halorol probalod elerni a kulso IP-n keresztul, vagy hol probalod? NAT loopback be van kapcsolva?

Switch Tax

(#58872) hcs57 válasza MasterMark (#58871) üzenetére


hcs57
őstag

A kintebbi routeren tedd DMZ-be a belso routered WAN IP-jet. -így próbálom..

A xxx.zyxel.me -ről próbálom elérni, ami eddig ment.. "kapcsolódás elutasítva" a válasz.

NAT loopback be van kapcsolva? - ezt hol kell?

A xxx.zyxel.me-t pingelve akülső IP címemet adja vissza...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58873) MasterMark válasza hcs57 (#58872) üzenetére


MasterMark
titán

Nezd meg egy masik halobol, ne a sajatodbol probalt.

Amugy az IP-det be tudta frissiteni a zyxel? Jo IP-t ad vissza?

Switch Tax

(#58874) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

A következő a problémám:

Otthon a lakásban diginet hozzáféréssel rendelkezem, melyhez kapcsolódik egy email fiók.

Számítógépen rendben működik is a levelező kiszolgáló a bejövő és a kimenő kiszolgálói beállításokkal.

Azonban a telefonon csak abban az esetben, ha azon a wifi be van kapcsolva.

Mobil internettel a bejövő kiszolgáló működik, azonban a kimenő már nem.

A telefonon amúgy a Telenor az internet szolgáltatóm.

Lassan már egy órája pingpongozik velem a Digi és a Telenor ügyfélszolgálata de eddig nem vezetett egyik ötlen sem eredményre.

A kérdésem az, hogy Telenor esetében mit kell a Digis email cím esetén a kimenő kiszolgálóhoz beállítani.

Smtp-szerver ?

Port ?

Biztonság típusa ?

Bejelentkezés szükséges / pipa / ?

Felhasználói név ?

Jelszó ?

Előre is köszönöm!

(#58875) MasterMark válasza Laszlo733 (#58874) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanazt amit PC-n is. A DIGI SMTP-jet, a sajat adataiddal.

szerk.: Bar lehet, az SMTP csak Digi halorol megy azert van problema. De ez eleg erdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58876) Laszlo733 válasza MasterMark (#58875) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Sajnos arra azt írja ki, hogy nem lehet kapcsolatot létesíteni a szerverrel.

(#58877) hcs57 válasza MasterMark (#58873) üzenetére


hcs57
őstag

Írom: A xxx.zyxel.me-t pingelve akülső IP címemet adja vissza... - igen be tudja frissíteni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58878) hcs57 válasza hcs57 (#58877) üzenetére


hcs57
őstag

Basszus... és megy... Egy külső netről simán megy. Akkor belülről miért nem megy?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58879) MasterMark válasza hcs57 (#58878) üzenetére


MasterMark
titán

-> NAT loopback valamelyik eszközön nem megy. Lehet Hairpinning-nek írja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58880) DanielMurphy


DanielMurphy
tag

Egy II. kerületi házban a lakóközösség nagyon szeretné, hogy legyen DIGI internet (nincsen semmilyen más értelmes alternatíva), a közös képviselő el is küldte a beleegyező nyilatkozatot, de azóta nem érkezett visszajelzés, úgyhogy azt hittük, a dolog elakadt valahol.
Most kiderült, hogy az a probléma, hogy a DIGI nem kapott engedélyt az önkormányzattól, hogy a kiépítéshez szükséges munkálatokat elvégezze (fúrjon, vagy villanyoszlopot helyezzen le az utcán), és úgy tűnik, nincs fejlemény az ügyben.

Ilyenkor mit lehet tenni? Úgy tudom, az önkormányzat döntését ilyen ügyekben módosíthatja, ha például a lakóktól gyűjtenek aláírásokat, hogy szeretnék az engedélyezést. Van valakinek hasonlóval tapasztalata?

(#58881) Criton válasza DanielMurphy (#58880) üzenetére


Criton
veterán

Szintén 2.kerület (Hűvösvölgy, Adyliget, Remetekertváros) - itt sem engedték a DIGI-nek az oszlopállítást, de szerződést kötöttek az ELMÜ-el, így az ELMÜ-el egy oszlopon vannak, ahol a Telekom is kapott helyet persze :D Mióta a DIGI megcsinálta a hálózatot, azóta az ELMÜ szinte heti rendszerességgel ellenőrzi a szerelési minőséget, mert ilyen megállapodást kötöttek a DIGI-el. Nálunk két oszlopon nem stimmelt valami, és a DIGI-nek újra kellett ott mindent csinálnia.Én egy kicsit úgy érzem, hogy a DIGI-t a 2.kerületben próbálják megfúrni, és folyamatosan keresik a hibákat, az itt lévő technikusok már szinte családtagok, mert mindig itt vannak előttünk, már komolyan azon agyaltunk, ebédre behívjuk őket :D

(#58882) Venditor


Venditor
csendes tag

Sziasztok! Sajnos nem találtam választ az oldalon (vagy elkerülte figyelmem). Adott egy Digi 1000 net. Kijött az ember, és 700/200-at mért a laptopján ami egy i7 valami volt. Nekem egy kis HP 840 G1 pörög itthon és nem mérek 200-250 Mbit feletti sebességet. Gépben i5-4200 (1,6-2,6GHz) proci, 8GB ddr3, 128GB SSD (m.2), és Intel Gigabites ethernet van. Mi lehet a gond? Lehet cpu limit? Ha igen, minimum milyen proci legyen a gépben? I7 alatt ne is gondolkozzak? Illetve routeren keresztül sem mérek 200 Mbit felett. Linksys EA6700. PS4 pro is csak 150/70-et mér a hálózat tesztnél. Szóval van itt gond. Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Üdv!

(#58883) Multibit válasza Venditor (#58882) üzenetére


Multibit
veterán

Ugye nem wifi-n mérsz?

(#58884) iMaverick válasza Venditor (#58882) üzenetére


iMaverick
addikt

További kérdés: milyen programmal? Böngészőből? (Amúgy a Corei5-ös gép nehogy már kevés legyen az SSD-vel és 8GB ram-mal.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58885) nfsu17 válasza iMaverick (#58884) üzenetére


nfsu17
veterán

vírusirtó off?

(#58886) Klown válasza DanielMurphy (#58880) üzenetére


Klown
aktív tag

Eléggé reménytelen a helyzet! Én a XVI. kerületben szívok ezzel évek óta... :U 0 siker. Bár ehhez kell a DIGI "közreműködése" is, aki nagy ívből sz@rik a fejemre. :((( Én már mindent leadtam nekik, de meg sem indokolják, hogy miért nem jönnek be a házba, csak szimplán elutasítanak.

Különböző vélemények vannak: lakásszövetkezet tesz keresztbe (mivel a lakóközössék 75%-a támogatja a DIGI betelepülését, emiatt ez felülírja az ő véleményüket), önkormányzat nem enged újabb bekötéseket, mert máshol ocsmány munkát végeztek, ami a növényekben is kárt tett, I-TV-s területre nem építenek (bullshit, mert a szomszéd utcában röhögve építettek rá az I-TV-s partnerhálózatra), stb.

Nem tudom hol az igazság! (Talán odaát... :DDD ) Roppant bosszantó, hogy a pontos miértet se tudom, pedig az egész kerület be van húzva optikával, kivéve a lakótepeket. :(

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#58887) Joe123 válasza Klown (#58886) üzenetére


Joe123
aktív tag

Egy barátom a Koronafürt utcában pont ezen kesereg, ott a Digi 2 háztömbnyire, de hozzájuk nem mennek, pedig lenne egy csomó potenciális ügyfél a társasházakban.

(#58888) Venditor válasza iMaverick (#58884) üzenetére


Venditor
csendes tag

Szia!

Természetesen kipróbáltam minden lehetőséget. Minden böngészővel teszteltem. Frissítettem a drivereket. Közvetlenül a kábelre dugva és routeren keresztül is max 200-230-at mutatott. Néztem a procit közben. 90-100%-on pörgött. Gyanítom, hogy tényleg kell hozzá valami komolyabb. Lehet lecserélném egy i7-4600u-ra. Csak jó lenne tudni, hogy azzal gond nélkül megy-e a net. Üdv!

(#58889) Venditor válasza Multibit (#58883) üzenetére


Venditor
csendes tag

Etherneten keresztül métretem. A digis laptopja után közvetlen rádugtam az enyémet. Egyértelmű volt hogy a gépemmel van baj. :( Intel gigabites hálókártya is jól megy. Intel ac wifi is jó, de nyilván nem azt használom. Az biztos nem tud többet 200-nál.

(#58890) GyureX


GyureX
tag

Olyat szeretnék kérdezni, hogy van bármiféle megoldás arra, hogy a pc megfelelő tartózkodási helyet mutasson, mert jelenleg Győrbe pozicionál az ip cím alapján, pedig Zalaegerszegen élek. Próbálkoztam több ip címmel is, de mindig Győrt mutat.

[ Szerkesztve ]

(#58891) maxima válasza MasterMark (#58875) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Sajnos a Digi SMTP szerverét csak digis IP tartományból lehet
használni. :(
Reklamálásra a webmail-t ajánlják amit én szívből utálok. :(

Üdv.

(#58892) Gyurka6 válasza GyureX (#58890) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nekem telefonon engedályezett helymeghatározás óta jót ír ki.

Gyurka

(#58893) Brandynew válasza GyureX (#58890) üzenetére


Brandynew
őstag

Csak IP alapján nem lehet pontosan meghatározni a helyiséget, ahhoz GPS kell. Azért mutat Győrt, mert oda lett regisztrálva az IP.

(#58894) djsilas válasza GyureX (#58890) üzenetére


djsilas
tag

Neha meglepoen pontos is tud lenni az IP alapu meghatarozas, de tenyleg csak neha. En inkabb azt szoktam mondani, hogy IP alapjan max. az orszag, ami elfogadhato pontossagot ad.

(#58895) woodworm válasza Brandynew (#58893) üzenetére


woodworm
veterán

Én is ezt gondoltam volna, de egy idő után mégis jó helyre fókuszál a térkép. Szerintem minden duma ellenére figyelik az androidos telók bejelentkezéseit.

(#58896) GyureX


GyureX
tag

Köszi a válaszokat, nem is tökéletes pontosságot szerettem volna, csak legalább a város legyen jó. Telefon ok, ott van gps. Csak fura, hogy itt zegen nincs ideregisztrált ip, míg amikor Kaposváron laktam, akkor kaposvárit kaptam, a nagykanizsai cimbim kanizsai címet kap, csak én nem vagyok ott ahol kéne. :D

Viszont win10-ben találtam egy olyan menüpontot a gépházban, hogy lehet alapértelmezett tartózkodási helyet megadni, ha a gép helyét nem sikerül pontosan meghatározni. Így most jónak tűnik, mármint ahol használja az adott oldal a helymeghatározást.

(#58897) DanielMurphy válasza Criton (#58881) üzenetére


DanielMurphy
tag

Köszi a válaszokat Criton és Klown.
Hát ez nem túl bíztató, mindenesetre még rajta vagyunk az ügyön, majd írok, hogyha van fejlemény.

(#58898) Dévacsen válasza Venditor (#58882) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,jómagam is hasonló cipőben jártam,a tiédnél sokkal gyengébb gépen, intel pentium n3530,4gb ram,laptop..windows 10,mindent kipróbáltam,semmi, 180-220 között,attól függően hogy ment e vírusirtó vagy nem,no kíváncsiságból feltettem egy linuxot,760-200 lett az eredmény plussz minusz pár tíz mega ingadozással.Érdekes hogy nem állítottam semmit, feltelepült és mértem egyből,pentium procival,nem kellet i7,ami a követelményben szerepel,nem tudom hogy van ez de nem is érdekel azóta maradtam a linux rendszeren,kényszerből,de ez van.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#58899) iMaverick válasza Dévacsen (#58898) üzenetére


iMaverick
addikt

Intel Pentium N3530 vs. Intel i5-4200... Azért az i5-ön hajtsa már ki a Windows alatt is a gigás netjét... :B

Azt sem értem, hogy lehet ekkora különbség Linux-os javára a Windows-os driverhez képest?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58900) Dévacsen válasza iMaverick (#58899) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát én sem,pont a win 10 től nem vártam,azt hittem minden rendben lesz, friss rendszer,meg nekem meg is felelne,érdekes hogy egy régi 9 éves core 2 duo 8400 gépemen kb 450 körül kijön belőle,többet ott sem tudtam összehozni,ha ennyi lenne a laposon el is fogadnám,ezen a linuxos rendszeren van hogy 840 is összejön a feltöltés az stabil 200 körüli..kábelt is vettem cat 6 osat,mindenhol amit láttam beállításokat külföldi fórumon is megcsináltam win 10 en de semmi,ezen meg egyből jött az eredmény,belefáradtam ez hónapokig ment,úgy hogy maradtam linuxon,aztán majd figyelem a fejleményeket,egyébként ha jön ki új win 10 mindig teszek egy kísérletet,hátha alapon. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.