Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112651) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok
a digi net előfizetés januártól e packkal kedvezménnyel és hüséggel automatikusan megújul vagy online hol lehet kérni a csomaghoz?
még mindig be van pipalva mintha a decemberi lenne, pedig új év van
köszi

Megbízhatóságom: 210 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#112652) bolic


bolic
őstag

Hogy rohadjon meg a Digi, most 50 mbit a feltöltési sávszélességem! :W Egyre rosszabb! :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#112653) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

DIGINet 1000 FTTH 2019 optikai nettel rendelkezem, ami korán sem hozza azt a szintet, amit elvárnék.
Tegnap este meg is írtam a panaszom, hogy letöltési oldalon 350-390 Mbps sebességű eredmények jönnek ki mind a DIGI saját, mind pedig a speedtest.net sebességmérőjével mérve (fotókat mellékeltem természetesen).
Majd éjszakára áramtalanítottam a routert (Huawei HG8143A5).
Másnap reggel, azaz ma jött a sablon válasz email, hogy nem találtak hibát, távolról ellenőrizték a kapcsolatot...
"A kihelyezett EchoLife HG8143A5 eszközünk jelenleg elérhető, megfelelő paraméterekkel fut a hálózatunkon, Lan1-es portja gigabites port."

És még pár ilyen okosságot, hogy ellenőrizzem a kábeleket, jó helyre van-e dugva minden, megvan-e a maximális sávszélességhez a PC rendszerkövetelménye, majd cukin azt is leírták, hogyan csináljak képernyőmentést, mikor előző este csatoltam képeket az email-hez. Ha vette volna a fáradságot...
Illetve felajánlotta az 5500 Ft-os szerelő kollégát.

Na mondom akkor router visszalő és megnézzük, hogy mennyi most az annyi. Csináltam 10 mérést és mind 870-940 Mbps közötti értékek lettek.
Ezen felbuzdulva ment a visszaválasz nekik képernyőfotóval a sebességekről, illetve hogy az általuk megadott rendszerkövetelménynek bőven megfelel a PC-m és igen, minden kábel jó helyre van dugva...
Továbbá azt is megemlítettem, hogy teljesen szűz a Windows, semmi sávszélességet terhelő háttéralkalmazás sincs feltelepítve, sem pedig reklámblokkoló.
Mivel egész éjjel áramtalanítva volt a router, a jelenlegi eredmények közelítenek a maximális sávszélességhez. Ezek most nyilván nagyon szépen mutatnak a tegnapi 380-400-as eredményekhez képest, de véleményem szerint ez is csak ideig-óráig fog jó lenni.
(Mint utólag kiderült, igazam lett.)

Erre jött még ma délelőtt egy válasz, amiben megint leírták, hogy távolról mit ügyködtek és nem találtak hibát. Nyilván.
Illetve hogy kussoljak (röviden és tömören), mert a DIGINet 1000 – FTTH: Garantált sávszélesség: 300 / 75 Mbit/s, a megküldött sebességmérés eredménye a garantált értékeik feletti.
Viszont most megint ott tartok, hogy 450 és 500 között ingadozik, feljebb nem megy.
Csak egy esetleges router "pihentetés" után.
A feltöltéssel nincs gond, 320-330 Mbps mindig.

Mit tennétek a helyemben? (Bocsi, kicsit hosszú lett :B )

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112654) Multibit válasza Richard! (#112653) üzenetére


Multibit
veterán

Mit tennétek a helyemben?
1. Szolgáltatói eszközt bridge módba
2. PC-vel tesztelés (nyilván az építi fel a PPPoE kapcsolatot)
3. Ha így stabil és gyors, lehet saját routert venni

(#112655) konci79 válasza Richard! (#112653) üzenetére


konci79
őstag

Ugyanilyen eszköz van nekem is, nálam is lefelezte a sebességet időnként. Mióta bridge mód/ saját router van, azóta nincs ilyen.

(#112656) BIZ0906 válasza konci79 (#112655) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Én is így tettem azóta is hozza a teljes sebességet. (kivéve ha nincs központi hiba)

(#112657) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Márciusig oké! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#112658) adika4444 válasza Richard! (#112653) üzenetére


adika4444
addikt

Bridged módba kell kérni és berakni egy saját routert.
Láttunk már olyat TP-LINK TL-WDR3600-nál, hogy néha elfelejt működni a hardveres rásegítés / tehermentesítés, ami miatt az eszköz nyers CPU erőből próbálja meg kezelni a forgalmat, amihez meg kevés a benne lévő hardver.

üdv, adika4444

(#112659) Jim74 válasza GoodSpeed (#112657) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem ne reklámozd, mert előbb-utóbb valaki kijárja, hogy nehogy nekünk olcsó legyen... :DDD

(#112660) GoodSpeed válasza Jim74 (#112659) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nevet direkt nem hagytam bent, de kollektíve bármikor becsúszhat ebben igazad van. Pedig készülök az első éves jubileumra.😅

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#112661) Richard!


Richard!
addikt

Köszi Srácok!

Jelenleg másik router (beleértve a használt piacot is) vásárlása anyagi okok miatt nem kivitelezhető.
Ha más megoldás nincs, akkor kussolok 🤷🏻‍♂️

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112662) Jim74 válasza GoodSpeed (#112660) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem azt sem tudják / le se sz@rják mit számláznak. Amíg fizeted rendesen, addig nem kerülsz reflektorfénybe úgy gondolom.

(#112663) Gave válasza Jim74 (#112662) üzenetére


Gave
addikt

Kb ^ez. így megy ez az adminisztráció, ha viszont szólni mersz akkor te vagy az uborka. :D.

Btw.. nálunk raktak ki kis fekete dobozokat, de azóta semmi, nem tudom ki mikor miért vagy miez :D, kb háztető magasság.

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#112664) adika4444 válasza Richard! (#112661) üzenetére


adika4444
addikt

Talán még resetelni lehetne az eszközt, vagy megpróbálni cseréltetni, de nem tudom, reset után magához fog-e térni, néha furcsán viselkednek ezek az eszközök. Azt hangsúlyozd nekik esetleg ki, hogy mindig egy kis idő után esik be a sebesség és a reboot mindig megoldja. Persze lehet, erősködni kell, nem tudom. Nekem telefonon segítőkészebbnek tűntek, bár az én hibáimban eddig a konstans nincs net állapot volt a probléma :D arra simán vettek fel hibajegyet.

üdv, adika4444

(#112665) Jim74 válasza Gave (#112663) üzenetére


Jim74
nagyúr

Állnak át koaxra. :DDD

(#112666) Richard! válasza adika4444 (#112664) üzenetére


Richard!
addikt

Felhívtam őket, annyit mondott a srác, hogy ne indítsam újra, mérjem a sebességeket minden nap, csináljak screenshot-okat, majd küldjem el hibabejelentésre, mivel nincs meg az átlag 700 Mbps-os sebesség a hónap 90%-ában.
Ezzel már tudnak mit kezdeni, fel tudnak venni panaszigényt, ki tud jönni a szerelő és esetlegesen ki is tudja cserélni a routert.
Vagy pedig 300 alattit kell mérnem, mert az fix hiba.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112667) Richard! válasza Richard! (#112666) üzenetére


Richard!
addikt

Ma reggel 500-at mértem. Ez pedig a legfrissebb, pár perccel ezelőttről:

Mondjuk ilyen sebességek mellett simán nem lesz meg a garantált 700-as átlag :DDD

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112668) Calogero válasza GoodSpeed (#112660) üzenetére


Calogero
addikt

Név nem is szükséges nekik, elég ha csak a szolgáltatás nevére megnézik, hogy hány aktív felhasználó van.
Amíg nincs technikai gondod vagy olyan eset ami miatt szerződés változna (szolgálati eszköz csere, vagy költözés, név változás) addig észre sem veszik, mert a rendszer kiállítja a számlát, befizetés után pedig a könyvelő bekönyveli a befizetést. De őt meg nem érdekli hogy milyen szolgáltatásod van, ő csak azt nézi, hogy amin számlán van összeg, az befizetésre került-e.

(#112669) Geth válasza Jim74 (#112659) üzenetére


Geth
addikt

Nekem is ennyit számláznak az egyik végponton.
Van akinek ez a különbség mérési hibahatáron belül van, van akinek meg annyira számít, hogy jubileumra készül, ez ilyen.

(#112670) 4Grider válasza Richard! (#112667) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt felejtitek el, hogy ez lan-on mért sebesség, a szolgáltató pedig az átadási ponton garantál sebességet, amit te az ont híd üzemmódjában (az ontot modemként használva) tudsz mérni.

(#112671) garga01 válasza 4Grider (#112670) üzenetére


garga01
senior tag

Egyébként mindig ezzel jön az üf szolgálat, hogy tegyük vissza rotuer módba és úgy nézzük jó-e a sebesség... de ha modem módban LAN-on direktben a PC-vel építem fel a kapcsolatot, akkor is garantálni kell(ene) ugye a sebességet?

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112672) Jim74 válasza Geth (#112669) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én azokra gondoltam, akiknek számít az a pár ezer Ft is.
Engem annyira nem zavar, ha megemelik, mert a munkáltatóm úgyis kifizeti.

(#112673) Viktorbáró


Viktorbáró
csendes tag

Sziasztok!

15. kerület családi házas övezetébe szeretnék internetet köttetni, ahogy látom a Telekomnak nincs optikája, a Digi viszont DIGI NEKEM csomagot ajánl, ami a leírása szerint csak FTTH-n keresztül elérhető.

Próbáltam visszaolvasni a topicban, ha jól értem, többen azért szeretnétek saját routert használni, mert a szolgáltatói (ZTE) csak 1db gigabites porttal rendelkezik, gondolom ezen felül az OpenWRT adta lehetőségeket szeretnétek kihasználni.

Ezt jól értem, vagy van bármi lényeges oka?

Azt szeretném megkérdezni, hogy lehet-e tudni / mitől függ, hogy milyen modemet adnak?
HUAWEI HG8147X6 ONT ha jól látom 4 gigabites porttal rendelkezik, szerintem az igényeimet kielégítené.

Köszönöm!

(#112674) 4Grider válasza Viktorbáró (#112673) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak ugye mivel nem választható, hogy milyen ont-ot adjanak...

(#112675) Viktorbáró válasza 4Grider (#112674) üzenetére


Viktorbáró
csendes tag

Sejtettem, ezért kérdezem, hogy alapesetben melyik leggyakoribb?

(#112676) Dragon3000 válasza Jim74 (#112662) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem csak netre volt hűségem, az is lejárt már, de az új számlák még mindig ugyanazt az összeget és kedvezményt tartalmazzák, így lehet benne valami.

(#112677) Dragon3000 válasza garga01 (#112671) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért, mert így kizárják a saját eszközeidet a hibából, pl gyenge saját router vagy rosszul beállított router....,

(#112678) 4Grider válasza Viktorbáró (#112675) üzenetére


4Grider
nagyúr

Logikusan a legdrágább ont a legritkább, erős mázli kell hozzá.

(#112679) Borisz76 válasza Viktorbáró (#112675) üzenetére


Borisz76
veterán

[link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112680) Richard! válasza 4Grider (#112670) üzenetére


Richard!
addikt

Magyarul?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112681) Geth válasza Viktorbáró (#112673) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem lényeges, hogy a saját helyi hálózatod úgy alakítod, ahogy szeretnéd (és nem tudja a szolgáltató távolról resetelni).
Például a VR headsetet át kellett pakolnom egy IPv6 mentes külön hálózatba, mert egyébként dobálta a wifit. Erősen meglepődnék, ha ezt bármelyik ONT-vel meg tudtam volna csinálni.

(#112682) 4Grider válasza Richard! (#112680) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarul ha gyenge az ont routolási képessége, használj saját, ettől jóval erősebb routert, mert a szolgáltatónak nem kötelessége a saját helyi hálózatod és wlan-od megoldása.

(#112683) Daweeeeet


Daweeeeet
csendes tag

Hát Szegeden még mindig nem az igazi.

https://www.meter.net/ping-test/202401-166950-a534.html

(#112684) gabro0 válasza Daweeeeet (#112683) üzenetére


gabro0
őstag

Ezen az oldalon nekem is lett három futásból olyan, amin van egy nagyon kiugró érték [link].

(#112685) Richard! válasza 4Grider (#112682) üzenetére


Richard!
addikt

[link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112686) 4Grider válasza Richard! (#112685) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor marad az utolsó három szavad...

(#112687) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Miskolc belvárosában nálam teljesen lehalt a net. ONT többszöri ki-bekapcs sem segít :U

Jelentettm itt: link

(#112688) garga01 válasza roti86 (#112687) üzenetére


garga01
senior tag

És az üf szolgálatnak? :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112689) mikk2000 válasza roti86 (#112687) üzenetére


mikk2000
őstag

Megerősítem én is Miskolcon, erősen szarakodik.

(#112690) roti86 válasza garga01 (#112688) üzenetére


roti86
őstag

Megtörtént, ügyintézővel direktbe kábellel csatlakoztam az ONT-hez (nem is tudtam, hogy bridge módban is lehetséges, csak létre kell hozni egy új pppoe kapcsolatot), úgy jó volt, így az volt a megállapítás, hogy a saját routerem szar :)). Hívás után, miután vissszacsatlakoztattam a saját routerem egyből magához tért a net, ki érti ezt :F Ilyen sebességet is rég láttam, 700Mbps letöltés, máskor 300-500 között van maximum....

[ Szerkesztve ]

(#112691) Mate válasza Richard! (#112653) üzenetére


Mate
nagyúr

Amennyiben nincs hűséged és van tv-internet előfizetésed írj alá 1 évre, ha adnak X6-os ONT-t. Neten rendelve visszamondható elvileg 14 napon belül, ha nem oldódik meg.

B terv, hogy kérsz wifi6 opciót párszáz Ft-ért és ragaszkodsz az ONT-hez a router helyett.

(#112692) mikk2000 válasza roti86 (#112690) üzenetére


mikk2000
őstag

Pár óra múlva helyreállt, tehát lehet nem az volt a gond. Mellesleg egy a 300Mbps-t én is meg tudom erősíteni, érdekes.

(#112693) spiritex


spiritex
veterán

Annak mi az oka, hogy a speedtest pont net 703-as letöltési sebességet mér a Digi saját sebességmérője viszont csak 419-et? Bármikor mérem egymás után a kettőt, mindig van köztük kb. 300 Mbps.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#112694) Richard! válasza Mate (#112691) üzenetére


Richard!
addikt

A 2019-es csomaghoz már nem lehet sem új routert kérni, sem pedig hűségidőt vállalni, mivel hamarosan (időt nem mondott) megszűnik és akkor mindenki az újabb, 2023-asba kerül át 8990 Ft-os havidíjért (3 hónapig 6490).

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112695) 4Grider válasza spiritex (#112693) üzenetére


4Grider
nagyúr

A speedtest egy rakás különböző szervert használ, azok közül igyekszik a hozzád legközelebbit kiválasztani, a Digi gondolom csak a saját szerverei felé mér. És az sem kizárt, hogy a speedtest felé engedékenyebb a böngészőbe beépült antivirus szoftvered is.

(#112696) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Kőbányán teljesen megfeküdt a DiVo gigalan...pár órája csak szakadozott, de most végre eldöntötte, nem kűzd tovább. :N

Laposdűlő a lokáció. Nem tapasztalt senki hasonlót?

update
Megint megy... sebességet nem tudom, nem méregetem, ha működik. (mobilon csak mértem egyet, 438/223 mbps, ez jó, de inkább a stabil kapcsolat kéne)

[ Szerkesztve ]

(#112697) realyzee válasza Daweeeeet (#112683) üzenetére


realyzee
csendes tag

Fogalmam sincs ez az oldal hova mér, valóban nem az igazi még a net, sokkal jobb, mint volt, viszont így is vannak 2-3%-os packet loss spikeok, habár már inkább csak kifelé irányban, eddig mindkét irányba voltak.Sajnos a jitter is átlag 40ms egy 10 perces mérés alatt. Mindenesetre gyanús hogy 2x 308ms-t mért pont, lehet nem bíznék ebben a dologban.

[ Szerkesztve ]

(#112698) looserboy


looserboy
csendes tag

szaisztok
régi digi netem van optikai kábellel_
de van valami az alcatel routerrrel amit adtak hozzá, és sajnos a jelerősség is ha kimegyek a házból már nem nagyon van
szeretnék egy másik routers vásárolni de érdekes hogy nem találok olyat amin van ez az optikai kábel csatlakozó_
mit tanácsoltok?

(#112699) garga01 válasza looserboy (#112698) üzenetére


garga01
senior tag

Add le hibára, mert a szolga modemet kell használni, az optikát nem kötheted be saját eszközbe. Ha saját routert akarsz, azt is ahhoz kell csatlakoztatni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112700) 4Grider válasza looserboy (#112698) üzenetére


4Grider
nagyúr

Saját ont-ot nem használhatsz, csak saját routert, amit a szolgáltató ontja mögé tudsz kötni (és az ont-ot át kell tegyed híd/bridge módba).
Saját ont-ot azért nem használhatsz, mert az ont-on magán a szolgáltatónak lehet csak teljes joga, hiszen ott adja át neked a szolgáltatást, azaz azt az eszköz menedzselnie kell tudni.
Saját routernek minimum AX-es (wifi6-os) routert javaslok használni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.