Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112051) realyzee válasza Mate (#112050) üzenetére


realyzee
csendes tag

Fogalmam sincs, a szerelő srác mondta, hogy bent a központban az optikai jelet alakítják át, a miértjét nem mondta.

(#112052) Wazzo válasza Poccc97 (#112048) üzenetére


Wazzo
csendes tag

Huh, ez elég szomorú hír. Akkor türelemm Digi netet terem, neeeeeem.
Köszi, (BP, Kerékgyártó utca) Elméletileg a honlapjuk szerint elérhető a lakásban!

(#112053) 4Grider válasza Wazzo (#112052) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a honlapjuk szerint elérhető a lakásban, akkor köss ott előfizetői szerződést, van rá x napjuk, hogy bekössék...

(#112054) pRoject22 válasza realyzee (#112042) üzenetére


pRoject22
őstag

Szeged Csongrádi sgt!

Én konkrétan tavasz óta szopok velük, de váltani meg nem tudok hova, Telekom 1000/25-ös net is szakadozik erre felé szóval nem tudom.

Nekem az szokott lenni mint nálad, játék szerver 5000 ping, kidob, megszakad, asszonyt kidobja a munkahelyi szoftver, felhivom őket majd csinálnak egy távoli eszköz újra indítást, ezután kb 10-14 napig jó, aztán megint beszarik, akkor megint telefonálok, megint újraindít és megint jó, most viszont 3 napja olyan szar, hogy néha a gmailt sem tölti be, mikro szakadások vannak, elmegy 10 secre majd vissza, úgy volt ma jön egy szerelő és a huawei eszközt zte-re cseréli, végül nem jött mert ,hogy ez központi hiba úgyis és szarnak rá, ma megint felhivtam őket, megint felvették a hibajegyet, eltelik 5 óra majd jön az sms, hogy a hibát javították, küldtem emiailt ott a telefonos hibajegyre hivatkozva ráztak le. :W

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#112055) 4Grider válasza pRoject22 (#112054) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk kábelmodem (a 1000/25 koaxra utal) esetén alap, hogy a jelszintek ellenőrzésével kezdünk. És ha azokkal van a gond, akkor konkrét értékekkel jelezzük hibajegy lezáráskor, hogy ez még mindig nem jó.

(#112056) pRoject22 válasza 4Grider (#112055) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem digi 1000/200 van, ami akkor amikor jó akkor fix 946/325 szokott lenni ha megmérem.

A telekomot csak példának hoztam fel ,hogy oda tudnék "menekülni" mivel a hűség már rég lejárt de még nem tudom ,hogy az jobb lenne-e, feltöltés annyira nem lényeg, inkább a válaszidő és a letöltés a fontos.

¯\_(ツ)_/¯

(#112057) 4Grider válasza pRoject22 (#112056) üzenetére


4Grider
nagyúr

Digi esetén alap, hogy a fos ontjaikat bridge módban használjuk saját (jó) routerrel. Ha már ezt sem léped meg, sok jót ne várj. Esetleg tegyél elé egy 2-3 ezer Ft-os mechanikus kapcsolóórát, ami minden hajnalban 2-3 óra között elveszi tőle az áramot egy-két percre. De jobban jársz egy saját routerrel...

(#112058) pRoject22


pRoject22
őstag

Valahogy így néz ki amikor lehal a DIGI szegeden

¯\_(ツ)_/¯

(#112059) pRoject22 válasza 4Grider (#112057) üzenetére


pRoject22
őstag

Van routerem, a weboldalon átállítottam modem üzemmódba, közé tettem egy nem túl jó de nem is túl rossz TP Link gigabites routert, ugyanúgy akadozott sajnos, tegnap reseteltem és kértem egy központi újrakonfigurálást, ami nem tudom ,hogy nem csak egy sima újraindítás-e de nem oldotta meg a problémát, magamtól is kiszoktam húzni hetente egyszer 4-5 percre.

Egyébként itt jelenleg huawei HG8147X6 van kihelyezve, pont amióta ez van azóta szarakodik a net, de ez előtt egy másik ilyen volt amit kicseréltek, mondtam ,hogy ZTE-t hozzanak inkább helyette, úgy volt ma jönnek is de aztán lemondták.

¯\_(ツ)_/¯

(#112060) TeeJay válasza pRoject22 (#112059) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig a Huawei ONT-k szerintem a legjobbak annak még a webes menüje is gyors. Nekem 3,5 éve megy 24/7-ben torrent alatt és sosem volt még bármi hiba vele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#112061) pRoject22 válasza TeeJay (#112060) üzenetére


pRoject22
őstag

Itt volt egy régebbi ZTE, kb 2015 óta használtuk, nem akarok hazudni de egyszer sem volt baj a nettel, aztán az egyszer csak gondolt egyet idén tavasszal és így meghalt, kijöttek és hozták ezt a Huawei-t és azóta gyakorlatilag a net minősége megszűnt létezni, nem tudom ,hogy ez csak egy időben keletkezett-e a központi hibával, azt sem mondhatom ,hogy mert levan terhelve a hálózat mivel asszony itthonról dolgozik home office-ban és már reggel 9- kor is megszakad és kidobja a céges program.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#112062) 4Grider válasza pRoject22 (#112059) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig ez még nem is a olcsóbb ontok közül való...
Azt esetleg nem figyelted meg, hogy szeles időben jobban jelentkezik a hiba? Mert egyik telephelyünkön a törött optikai kábel szeles időben okozta a hibát. Mondjuk az ilyesmi az ont-ra jelentkezve messziről látszódik.

[ Szerkesztve ]

(#112063) garga01


garga01
senior tag

Na, nálam megoldódott talán a net gond (szintén Szeged).
Tegnap beszéltem az üf szolgálattal, jött a szokásos, biztos a saját router a rossz, na persze. Széthúztam, visszaraktam router módba a digis eszközt (ZTE F660). Természetesen ugyanolyan rossz volt, ma ismét hívtam őket. A lenti programot használtam én is, de ők csak a digi.hu-n lévő speedtestet fogadják el. Na hála az égnek sikerült ilyen hibát félig elkapni vele, 200 körül mért letöltést ami a garantált alatt van uh kiküldenek szerelőt meg a mailben átdobtam a képernyőképet. Nekem csak net van bekötve, nincs tv és telefon sem. A szerelő lement (társasház) a lépcsőházban az osztóhoz méregetni, majd feljött hogy ezek a kábeltv szűrők amiket kiraktak elég vackok, nagyon sok gondot okoztak, kicserélte. Elvileg nem okoz gondot a nethez használt optikai jelnek, de a minőségén ront/hat... és ebből jöhet a net gond. Na de a lényeg, azóta jónak tűnik, de most visszakötöttem a saját routerem így is minden frankó.
Az is érdekes, hogy a program se törte meg utána már a sorokat olyan gyakran, 1-1 mérés jóval tovább "tarott", egybefüggött. Gondolom paraméter egyik se nagyon változott mérés közbe azért nem.

előtte:

utána:

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112064) pRoject22 válasza 4Grider (#112062) üzenetére


pRoject22
őstag

Pár napja olyan szél volt, hogy lefújta a fejem és a net működött tökéletesen, garga01-es megoldás lehet a jó talán.

¯\_(ツ)_/¯

(#112065) pRoject22 válasza garga01 (#112063) üzenetére


pRoject22
őstag

Holnap hívom őket, hogy jöhetnek erre is. :R

¯\_(ツ)_/¯

(#112066) 4Grider válasza pRoject22 (#112064) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs tv előfizetésed, csak net?

(#112067) realyzee válasza garga01 (#112063) üzenetére


realyzee
csendes tag

Jó hír, hogy megszűnt a szakadás akkor nálad, viszont azért jónak nem mondanám ezeket a packetloss értékeket.

(#112068) pRoject22 válasza 4Grider (#112066) üzenetére


pRoject22
őstag

Van TV is, de nem befolyásolja, hogy megy-e a TV vagy sem, TV általában csak akkor megy ha épp Amazon v Netflix stream van.

¯\_(ツ)_/¯

(#112069) 4Grider válasza pRoject22 (#112068) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nincs nálad szűrő feltéve, azaz az nem okozhatja a problémád...

(#112070) pRoject22 válasza 4Grider (#112069) üzenetére


pRoject22
őstag

Holnap megkérdezem az itteni szerelőt, megvan a telszáma, majd írok ,hogy mit mondott

¯\_(ツ)_/¯

(#112071) 4Grider válasza pRoject22 (#112070) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha lenne optikai szűrőd, nem tudnál tv-t nézni. Ezen mit kell megkérdezni?

(#112072) turho


turho
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy netguru, de segítsetek, lenne pár gyors kérdésem.
Internet modemünk HUAWEI Echolife HG8121H.
Diginet 1000 ffth előfizetés van. (Ez van a számlán szolgáltatás névnek).
De már belefáradtam, hogy a modem Wifije jó esetben 90 Mbit/sec forgalmat tud (ott up és down).
(De már 4 méterre a készüléktől mobilokkal pl. csak 20-30 Mbit/sec - légvonalban). Csak 2.4 Ghz wifit tud.
A Gbit LAN-on a Download 400-650 Mbit/s, ez azt mondom, elfogadható.
Az upload viszont 10-20 Mbit/sec, ez nem durván alacsony? :F
(Most pont mértem egy olyat hogy Down:727, up: 21, Ping 3 ms.)
Szerintetek lehet valamit tenni ezzel, vagy ez így jogos? A Digi eszköz cseréltetése szóbajöhet, vagy fogadjuk el, hogy ezek jó paraméterek?
(A minimális 10-20 Mbit GE uploadhoz képest Wifin 2.4 Ghz-en tudja 1 méterről a 80/80 down/up sebességet...)
Most beregisztráltam a Digi ügyfélkapura, viszont nem találok hibabejelentésre vonatkozó fület :F )

Köszi, akinek van türelme kimerítően megválaszolni a kérdésem :R

Ui: mellette van Digitv és Digitel 250-ünk is, ha számít valamiben.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#112073) Bajgunar válasza turho (#112072) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Itt tudsz nekik írni.
Kiválaszt előfizetés, kijelöl hibabejelentés... Megad szerződésszám, pár mondatba leírod...

A bejövő optikai kábel nincs erősebben meghajolva, megtörve valahol? Kb ~10-15cm-es rádiusznál NE legyen kisebb ívben meghajolva, vagy élesebben (hegyesszög) visszahajolva. Az okoz ilyen problémát, kellemetlenséget.
Vagy koszos csatlakozók (digi részéről) optika kábelen.
Am. nem normális, nem jogos. Simán ~900+/280+ -al kéne mennie.

Más:
Már több mint 3 hete NEM jelentkezett az általam itt napokig taglalat csak tv-ken eltűnő net elérés, mióta digi ~4-jére sikeresen javította a hibát.
Mégsem kellett új saját modem, se táp, se mókolás, se firmware reset, semmi.
Digi javította.
Érdekes egy hiba volt. Semmi nem utalt digire. Mégis ők javítottak valamit, s eltűnt a probléma. :C

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#112074) 4Grider válasza turho (#112072) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha wifi4-en mérsz 80 Mbps upload-ot, akkor ez nem Digi probléma lesz.
Csak ez az egy darab vezetékes gigabites eszközöd van? Mert én ott néznék körül...

(#112075) Dragon3000 válasza turho (#112072) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ont wifije ennyit tud, nem fogják ez miatt cserélni. A kábeles mérés meg érdekes a 21Mbps feltöltés, ha wifin megy 80-nal is, nem fogja valami a gépet? Valamilyen védelmi szoftver vagy valami más?

(#112076) realyzee válasza garga01 (#112063) üzenetére


realyzee
csendes tag

Sajnos úgy néz ki nálam maradt a probléma egyelőre, habár sokkal ritkábban jön elő, mint múlthét elején. Mindenesetre a hibajegyem még nyitva, szóval remélem utánanéznek.

(#112077) turho válasza 4Grider (#112074) üzenetére


turho
őstag

Egy db pc-be megy a GE. Most egy ilyet mértem. Ez eddig a legjobb. A másik kép a mobil. (3 méterről).
Gondolom az uploadnak nem ennyin kellene mennie. Ha a Wifin meg 80.... :F Kábelek épek. Amúgy olyan címen nem kérhetek eszközcserét, hogy csak 2.4 Wifi van 3s az se működik csak 80/80-on, és 5 méterre légvonalban meghal?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#112078) Dragon3000 válasza turho (#112077) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem kérhetsz, vagyis kérhetsz, de nem fognak vele foglalkozni, mert az átadási pont a gigabites port. Esetleg kérheted a wifi6 lehetőséget plusz pénzért, ha elérhető nálad, akkor kapsz mellé egy ax képes routert is, de jobb egy saját eszköz.

(#112079) 4Grider válasza turho (#112077) üzenetére


4Grider
nagyúr

A gépeden lesz valami. Vagy a hálókártyához használsz valami extra eszközmeghajtót, vagy valami biztonsági szoftver lesz, ami megfogja a feltöltést. A kábel nem dolgozhat felemás módon, mint ahogy az ont sem.

(#112080) turho válasza Dragon3000 (#112075) üzenetére


turho
őstag

Win10, Avast van mint extra, csak gamer gépnek van néha bekapcsolva. De átnézek mindent.

Tehát a wifibe törődjek bele, hogy lakáson belül is használhatatlan, azt mondjátok? 4 éve biztos nálunk van ez a Huawei csoda :F (eszerint csak azt tehetem, hogy veszek egy plusz fogyasztó Gigabit dualband wifi routert?)

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#112081) turho válasza Dragon3000 (#112078) üzenetére


turho
őstag

Értem...gondolom kiváltó eszközt nem vehetek, hogy ne kelljen plusz egy fogyasztó routert vennj?
Fél-off: van tippetek, ha vennem kell, egy jó ár/érték aranyú Dual wifi+Gbit Ethernet (2-4 port) routerre, ami winfin is lefed egy 15 méteres kört? :R

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#112082) Bajgunar válasza turho (#112080) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Digis routert tuti nem használnám ilyenre. Csakis saját, minőségi router.
De mint mondtam, nekem ilyet akkor produkált, HA meg volt erősebben hajolva az optikai kábel! A router előtt! Biztosíték házas szekrényben van a router. Villanyszerelő mókolt ott valamit. S begyűrte optikát. Nem nagyon, csak behajtotta rj csatik alá. Nem ment feltöltés, csak épphogy. Hívtam digit. Nem látnak problémát. De kijön szerelő. Benézett szekrénybe, mutatta így nem szabad! Mondom villanyszerelő volt. Kihajtotta. S mondta most nézzem meg. És tádám, visszajött a ~300Mb feltöltés. Mondta nem szabad ilyen erősen hajtani, megtörni optikát, mert ezt eredményezi. Sőt, tv is jobban ber-esedett. Azóta hibátlan, erre odafigyelek.
Nálad nincs meghajolva az optikai kábel?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#112083) turho válasza Bajgunar (#112082) üzenetére


turho
őstag

Na, most leszedtem a cfosspeed-et, az Avastot, restart pc, és lőn: 850 Mbit le, 320 Mbit fel. Ezek a legjobb értékek.
Akkor valamelyik program fogta az uploadot :F köszönöm mindenkinek :R basszus, de boomer vagyok :DDD most mértem 20x, az upload nem lesz jobb....
Amúgy kicseszésnek érzem ezt a nyomorék routerüket :(

Ajánlhatnátok egy egyszerű, de stabil routert, ami egy kétszobás panelba elég, de Wifin is dual, meg jó is....

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#112084) Lacccca87 válasza turho (#112083) üzenetére


Lacccca87
addikt

Cfos fogta szerintem.

Van kulon milyen router vegyek topik, ott segitenek.

[ Szerkesztve ]

(#112085) Bajgunar válasza turho (#112083) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Az már tökéletes érték. Teljesen korrekt.
:R

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#112086) pRoject22 válasza realyzee (#112076) üzenetére


pRoject22
őstag

Hozzám jönnek mindjárt eszközt cserélni meg ránéznek a központi elosztóra is

¯\_(ツ)_/¯

(#112087) Dr.NX válasza turho (#112083) üzenetére


Dr.NX
addikt

ASUS RT-AX1800U

Elfogadom a sütiket.

(#112088) iMaverick válasza turho (#112083) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól írja Lacccca87! Biztosan a Cfosspeed fogta.

Úristen! ADSL korszak óta nem láttam még leírva sem a nevét... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#112089) realyzee válasza pRoject22 (#112086) üzenetére


realyzee
csendes tag

Nekem most zárták le a hibajegyem mindenféle hívás vagy email nélkül, csak rányomtak, hogy javítva.

(#112090) pRoject22 válasza realyzee (#112089) üzenetére


pRoject22
őstag

Most beszéltem velük és azt mondták, mármint a szerelők, hogy itt a rókuson lévő egyik csomópont szarakodik, és, hogy újra lett indítva azután jó volt egy darabig de most megint szar, és kb a tegnap nap olyan 15-20 ügyfél telefonált erről a területről, hogy nem tudnak netezni, szóval elviekben ezt csak nem hagyják ennyiben

¯\_(ツ)_/¯

(#112091) pRoject22 válasza realyzee (#112089) üzenetére


pRoject22
őstag

Most mentek el, hoztak egy ZTE F6600R-t, ahogy kiléptek az ajtón már jött is az sms, hogy a hiba elhárítva, viszont itt mondták ,hogy valamelyik csomópontal van baj de nehéz javítani mert sosem tudják pont akkor elkapni amikor megtörténik, de rajta vannak, hááát, hiszem ha látom, új eszközzel most egyelőre jól működik

¯\_(ツ)_/¯

(#112092) realyzee válasza pRoject22 (#112091) üzenetére


realyzee
csendes tag

Igen, most nekem is jó az elmúlt 4 óra 1 percben, régi eszközzel..
Az ügyintéző azt mondta lezárták a hibajegyem azzal az üzenettel, hogy "a hibát nem lehet javítani", szóval nyittattam egy újat, de biztosított, hogy a régi miatt keresni fog valaki (nem). Mindenesetre tettem egy panaszt is kártérítési kérelemmel, mivel már több mint 1 hete jelentettem az eredeti hibát.

(#112093) FNZ válasza turho (#112083) üzenetére


FNZ
őstag

cfosspeedet még a modemes időkben használtam, optikánál már nem kell, mert lassíthat

(#112094) TeeJay válasza FNZ (#112093) üzenetére


TeeJay
félisten

Meg nincs is rá szükség mert annyira nem aszimmetrikus a kapcsolat.
Régen ADSL-nél 1024/64 vagy 128kbit feltöltésnél a csutkára hajtott feltöltés fogta a letöltést is.
Optikán meg van 945/328megabit és egyrészt a 945megabitet nem akkor hajtod ki mikor 328megabittel töltesz vagy ha mégis az is pár másodperc :)
Konkrétan már semmi értelme ilyen csomag priorizálókat használni ráadásul így is 1-2-3ms ping van ADSL-nél meg nagyobb megnőtt ha hajtottad.
8/1megabitnél is 8:1 arány volt, optikán meg 3:1körül szokott lenni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#112095) turho válasza turho (#112083) üzenetére


turho
őstag

Aludtam rá egyet, és ugyanúgy dühít, hogy nem adnak korszerűbb eszközt, nem a router egyszeri árát sajnálom, hanem azt, hogy egy plusz 10-15 wattos fogyasztót kell üzemeltessek, hogy legyen használható wifi egy 51 nm lakásban...bárcsak leégne az elektronikája ennek a huawei fosnak :DDD :F akkor adnának valami korszerűbb fost..az elvet sem értem, hogy ez miért jó, ipari hulladék ez a hüvely.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#112096) TeeJay válasza turho (#112095) üzenetére


TeeJay
félisten

Adhatnának egy full alap ONT-t is ami csak egy UTP aljzattal meg TEL porttal rendelkezik és mindenkinek kötelező lenne saját routert venni... Érdekes ADSL korszakban nem volt senkinek gond routert venni most miért az? Szolgáltatói eszköz sosem fog még fele annyit sem tudni mint egy normális Asus router.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#112097) l1k3_1t


l1k3_1t
csendes tag

Gondolkoztam azon, hogy váltsak majd át DigiNet 500-ra, viszont azt látom hogy a garantált sávszélesség kevesebb mint a DigiNet 1000-esnél. Kíváncsi lennék rá akinek van olyan csomagú digis internetje, akkor milyen sebesség eredményt kap?

A flux node üzemeltés végett kérdem, mert ott a követelményben benne van hogy legalább 25 Mb/s le/fel sebességet kell elérni

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

(#112098) l1k3_1t


l1k3_1t
csendes tag

Nálam a sebesség kiváló (Asus AXE-7800 router van a fedélzeten)

A szokásos 6 msec-es válaszidő mindig megvan (nem szokott gyakran 14 msec felett menni az érték)

[ Szerkesztve ]

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

(#112099) l1k3_1t válasza l1k3_1t (#112098) üzenetére


l1k3_1t
csendes tag

*Szeged, Felsőváros felé

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

(#112100) l1k3_1t válasza TeeJay (#112096) üzenetére


l1k3_1t
csendes tag

Kíváncsi lennék a Wifi6-ra is képes digi által kapott router-modem ont képességeire

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.