Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112801) Masato válasza Peter.70 (#112797) üzenetére


Masato
tag

Szia,

Ha a fenti mini PC-re telepítesz a fent említett Zerotier vagy Tailscale VPN-t, akkor kevesebb lesz a betörési felület. Az eszközökre, amikre feltelepíted, tudnak egymással beszélgetni egy virtuális hálózatban (minden eszköz fix privát IP-t kap). Multiplatform, így az oprendszer általában nem jelent gondot.

(#112802) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Most váltottam T-ről Digire a gigabites optikai miatt. Azóta minden stream (Twitch) amit nézek random belassulások vannak ami kb 3-5 másodpercig tartanak. Multi játékoknál is többet reméltem. Pl. Töbségében magyarokkal együtt egy szerveren mindenkinek 50-60ms nekem meg 80-100. Utp csatlakozom a digi routerére. Az alaplap tudja és birja 1000/1000. Sávszéllel nincs gond sebességteszten jók az értékek, ott minden klappol.

(#112803) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Mivel lehet megnézni az internet stabilitását? Lehet a fenti kérdésre is ez lenne a megoldás. Nem tudok rájönni mi a probléma, de X96 Max, Max+ Androidos box, Coreelc, Youtube kiegészítő lejátszásnál, egyformán megakad pár másodpercig, majd begyorsulva utoléri magát. Nagyon bosszantó. Bp, XIII. kerület, Gigabites DIGI, ASUS 65P routerrel. Sebességgel nincs probléma, stabilitással lehet, mert néha a Zoom, meg más program is jelzi, hogy megszakad, instabil a kapcsolat. Viszont TV-s Youtubenál nincs gond. Szerintem az a gond, hogy 0 a buffer. Forward 0-án áll. Érdekes módon az ATV Ötnél, viszont van előtöltés, az alsó sávon is látszik. Nem tudom mi lehet a gond, készülék, Matrix, instabil internet kapcsolat, kiegészítő beállítás, a maximum 100MB-ra van állítva, de jó lenne megoldást találni.

[ Szerkesztve ]

(#112804) adika4444 válasza etejedu (#112802) üzenetére


adika4444
addikt

Merre vagy helyileg? Szegeden vannak gondok.
Milyen eszközöd van a DIGI-től?

A külföldön mostanság faragtak, önmagában azzal sokkal kevesebb a gond, mint az RCS-RDS peering idején, így lehet, valami lokális gond van.

üdv, adika4444

(#112805) Alfasanyi


Alfasanyi
friss újonc

Sziasztok,

tapasztalt valaki olyat, hogy időközönként bizonyos dolgok mostanában nem elérhetőek Digi neten keresztül?
Úgy kezdődött 3 napja, hogy néhányweblapot nem jelenített meg, kapu.hu, digi.hu, speedtest.net csak néhyán példa gyorsban. Utána google szolgáltatásokhoz sem tudtam kapcsolódni. Távolról próbálta Digi csekkolni, míg végül kedden eszközt cseréltek. Egy darabig jó volt, aztán újra beszart. Nem látnak hibát az eszközeikben... én ha átsétálok a szomszédba a laptoppal/telefonnal, csatlakozva az ő szintén digis eszközére, hiba nélkül megy minden.

Már szétvet az ideg. :D

(#112806) Gave válasza Alfasanyi (#112805) üzenetére


Gave
addikt

Felveheted velük megint a kapcsolatot, max nem csinálnak semmit, cserébe röhögnek rajtad egyet. Üdv. a 2024-es customer support világában. :)

Gyűjteni kell Starlinkre.

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#112807) Dragon3000 válasza Alfasanyi (#112805) üzenetére


Dragon3000
veterán

Próbáltál másik dns-t használni? Nekem google van beállítva és nem szokott gondom lenni az oldalakkal.

(#112808) garga01 válasza Gave (#112806) üzenetére


garga01
senior tag

Saját (normális) router + Google/egyéb DNS sok fejfájástól és hibától megment.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112809) Gave válasza garga01 (#112808) üzenetére


Gave
addikt

Nekem a Google DNS-t is gyakran eldobálta, bár gyanús volt, hogy majdnem mindig Windows update környékére esett. Mostanában kopp-kopp elég stabil, lassú mint a hátramenet, de stabil..

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#112810) Alfasanyi válasza garga01 (#112808) üzenetére


Alfasanyi
friss újonc

Köszi.
Megpróbálom a google DNS-sel. Da majd csak ha hazaértem, távolról nem engedi ezt módosítani a router-em.

(#112811) E.Kaufmann válasza Alfasanyi (#112810) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van még ez is:https://www.quad9.net/. Én ezt, meg a CleanBrowsing security szervereit használom PiHole-on keresztül.
Elvileg valami biztonsági szűrést adnak ezek a DNS szolgáltatások. Ez mondjuk lehet szokásoktól függően probléma is, de nekem nagy bajom nem volt velük. Ha valami nem ment, elég volt csak a PiHole listákat megkerülni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#112812) 4Grider válasza Gave (#112809) üzenetére


4Grider
nagyúr

Windows update környékén a Windows gépek hálózati adapterei szokták szaggatni a hálózatot, ez a LAN-ra nem hat vissza, mert a Linuxos gépeinken ugyanott/ugyanakkor jó a net.

(#112813) garga01 válasza Gave (#112809) üzenetére


garga01
senior tag

Nálam a routeren van megadva: 1.Google, 2. Cloudfare, így megy vagy 5-6 éve stabilan és gyors is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112814) Victorio válasza pinnacle (#112803) üzenetére


Victorio
aktív tag

13. ker nálam is. Egész délelőtt vacakolt, hol szétkapcsol hol vissza. Most épp megy.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#112815) etejedu válasza adika4444 (#112804) üzenetére


etejedu
őstag

Budakeszi. Az eszköz Huawei pontos típusát nem tudom annyira friss a dolog. Tudja az 5g-t meg a wifi 6
Amivel reklámozzák. Tégla társasház. Villanyszekrényben van a doboza onnan jön be a opt. Kábel kb 180-190cm magasan van az eszköz egy polcon a Telekomos speedport hálózati elosztó mellett. Amiröl már csak az iptv meg a telefon jön.

(#112816) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Hoi,

Vecsésen eltűnt a net és a tv szolgáltatás is. Routeren, vagy mi a neve a készüléknek amibe az optikai kábel megy, nem világít csak a power. Másnak is vacakol?

UI. K**van nagy szélvihar van itt.

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#112817) Richard! válasza Richard! (#112653) üzenetére


Richard!
addikt

Üdv!

Egy tegnap délelőtti erősebb hangvételű email után, kora délután már hívtak is időpontot egyeztetni. Ma reggel 8 órakor jött is a srác, aki a saját laptopján is 350-450 közötti értékeket mért. Kicserélte a régi routert egy új Huawei OptiXstar EG8147X6-10-ra.
Azóta hasít. Nem volt sebességcsökkenés, semmi anomália. :)


Az ügyfélszolgálatot nagyjából -1-re értékelném, nagyon nehéz velük a kommunikáció, szinte csak a ctrl+c és ctrl+v billenytűkombinációkat ismerik a sablonszövegeken kívül.
A szervizes srác viszont tök okés volt, értette a dolgát és ő is tudja, hogy közel debilek dolgoznak az ügyfélszolgálaton.

The End

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#112818) garga01 válasza AlexWolf (#112816) üzenetére


garga01
senior tag

LOS led nem világít/villog pirosan?
Lehet megszakadt a kábel/csatlakozás az oszlopon valahol a nagy szélben. Jelentsd be hibára.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112819) AlexWolf válasza garga01 (#112818) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Ebben a percben tettem le a telefont. Vecsésen és Gyálon minden szolgáltatás lehalt. Egyből bemondta az automata. Legjobb szakembereik dolgoznak a probléma elhárításán :D

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#112820) pinnacle válasza pinnacle (#112803) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, hogy tudnám az internet stabilitását ellenőrizni? Ez a lefagyás nem tipikusan olyan probléma, hogy megszakad a kapcsolat?

Victorio nekem ez már régi probléma. Ezért lenne jó valami stabilitás tesztprogram.

garga01ezt, hogy kell beállítani? Nálam a routeren van megadva: 1.Google, 2. Cloudfare, így megy vagy 5-6 éve stabilan és gyors is. Ha ettől megszűnik a szakadozás, akkor ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#112821) garga01 válasza pinnacle (#112820) üzenetére


garga01
senior tag

Router függő, nézz utána a saját routerednek a Google-ban, custom DNS szavakkal. Általában ahol a pppoe beállítások vannak, arrafelé kell keresni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112822) pinnacle válasza garga01 (#112821) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Megnézem. Ez akkor hatással lehet a stabilitásra?

(#112823) pinnacle válasza garga01 (#112821) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Bárcsak ez lenne a megoldás. :) Most jutott eszembe, mintha régebben csináltam ilyet, de akkor be kell írni, most meg automatikus. Nincs valami stabilitási rangsor, akkor azt állítanám be.

(#112824) Bacusuz


Bacusuz
őstag

heló sziasztok
nektek megnyílik az oldal:
https://www.thaihonda.co.th/honda/motorcycle/automatic/all-new-click-160
?
nekem csak mobilnetről

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#112825) rothfb válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


rothfb
veterán

Simán megnyílik. Digi 1000-es net ftth.

(#112826) poirot válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


poirot
senior tag

Igen, meg. A Vivaldiban és az Edge-ben is.

(#112827) garga01 válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


garga01
senior tag

Nálam megy, de a lent tárgyalt DNS-ek vannak beállítva.

@pinnacle: Nem tudom h megoldja-e a problémád a Google/egyéb DNS, de rontani nem fog az biztos. Korábban volt itt linkelve ez a program, azzal próbálkozhatsz még. Szegeden a csomagvesztés volt a legfőbb gond az elmúlt időben (talán megoldódott), meg hogy beszakadt pár mp-re a le vagy feltöltés. A rangsor passz, másik topikban lehet tudnak segíteni. Nekem a Google+CF évek óta tökéletes.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112828) E300TD válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


E300TD
tag

Nálam nem megy, google dns, chrome

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#112829) rothfb válasza rothfb (#112825) üzenetére


rothfb
veterán

Azt elfelejtettem, hogy google dns-t használunk.
Szerk.: Tabletről vpn-nel nyílt meg. Reklámblokkolásra használom a Blokada-t és ha az aktív, akkor nyílik meg. Ha kikapcsolom, nekem sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#112830) garga01 válasza E300TD (#112828) üzenetére


garga01
senior tag

Érdekes, nekem is a Google van és megnyílt (PC, Chrome-al).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112831) pinnacle válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem nem tudja egyik böngésző sem. Elírást reklamálnak.

Köszi garga01! Tesztelem. Egyébként ez a YT lefagyás, kapcsolat megszakadás, nem tipikusan stabilitás probléma? Nem tudom, hogy ez egyedi probléma nálam, vagy a DIGI-nél előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#112832) Borisz76 válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia !

Nálam is megnyílik rendesen a weboldal.
Win 10 Pro , 64 Bit , Naprakészen + Chrome

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112833) garga01 válasza pinnacle (#112831) üzenetére


garga01
senior tag

A linkelések nem sikerültek, vagy vmi hiba van a PH!-n, nálam egyik kép se jön be.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112834) pinnacle válasza garga01 (#112833) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, elrontottam. :)) Itt reklamálják az elírást, viszont mobiltelefonról megy. Ez meg a teszt. Publikus IP címem van, de gondolom nem ettől instabil.

(#112835) pinnacle


pinnacle
nagyúr

IPv6 be van kapcsolva, de kikapcsolva sem volt jó.

(#112836) etejedu válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


etejedu
őstag

Pc -n chrome nekem sem. Mobilról sem ha digi wifivel nézem.

[ Szerkesztve ]

(#112837) garga01 válasza pinnacle (#112834) üzenetére


garga01
senior tag

Ez egy standard opera oldal, nyilván ezt tudja betippelni a böngésző.
A programban meg célszerű az értékeket feljebb venni, persze kábelről célszerű mérni, mert wifi-t bármi zavarvarhatja és arra nem garantál a szolgáltató sem. Illetve itt a programban a 2. fül kicsit beszédesebb. Pl. lásd: #112431

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112838) nettle válasza Bacusuz (#112824) üzenetére


nettle
csendes tag

Nálam
Digi dns: error
Google dns: error
Cloudflare dns: ok
OpenDNS: ok

[ Szerkesztve ]

(#112839) pinnacle válasza garga01 (#112837) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Érdekes módon egy idő után bejött, most meg szinte azonnal. 100MB-re állítottam. Egyébként mit kell figyelni stabilitás szempontjából? Érdekes módon decemberi adatok is volt, pedig idáig nem használtam ezt a progit.

[ Szerkesztve ]

(#112840) homerhamm


homerhamm
addikt

Se tv, se internet. A szél miatt van?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#112841) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Beindult Vecsésen a Digi.
Szél kinyírt valamit...
de ugye közös a Vodafossal , V Mobilnet se volt .. :(

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#112842) homerhamm


homerhamm
addikt

Már visszajött.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#112843) garga01 válasza pinnacle (#112839) üzenetére


garga01
senior tag

Belinkeltem egy másik tag korábbi hsz-ét, ahol láthatod a programot. Nem tudom, honnan veszed, hogy ez a tiéd lenne :D Ez egy másik tag másik mérése amit ő rakott fel ide...
De a lényeg, a packet loss értékei 0 közeliek legyenek.
Egyébként ha képet raksz fel ide PH-re, egy az egyben be lehet rakni a hsz-be, nem kell linkelni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112844) pinnacle válasza garga01 (#112843) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Egymás mellett voltak az én képmentéseim, meg ami küldtél. :D
Csak nem akartam képekkel széttördelni a fórumot. Google DNS-el is egyből megakadt, "skippelt" a Youtube. Megáll, majd beletekerve utoléri magát. 2x is ez volt pár perc alatt.
Cloudfare-re váltottam, azzal egyelőre stabil. Azt be lehet állítani, hogy a letöltést nézze? Nekem csak a DNS váltásnál jött be a Down, pedig csak azt kellene mérni. Szinte csak a feltöltést nézi. Egyébként ez az instabil kapcsolat egyedi probléma nálam, vagy sok ilyen panasz van a DIGI-nél?


[ Szerkesztve ]

(#112845) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most látom, hogy méri a le/feltöltést, az up/down az az állapot. Akkor viszont mi lehet a gond, mert elméletileg jól működik?

(#112846) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Korán örültem, pár napig működött a cpu-world, azóta se és két hibabejelentésemet is 3 nap után lezárták, a harmadiknál pedig kaptam egy érdekes választ, természetesen a hibát nem oldották meg, de ugyanúgy lezártnak minősítették, mondván hogy erre nekik nincs ráhatásuk. Ti hogy értelmeznétek az alábbi választ? Ennyivel le lehet zárni egy hibajegyet?
"cpu-world.com domain authoritativ name serverei(ns1.cpu-world.com es ns2.cpu-world.com) nem válaszolnak cns04 es cns05 szervereinknek (cns06-nak valaszolnak). Valószínüleg a domain névszolgáltatójánál esnek a gépeink valamilyen korlátozás alá."

#112824 Bacusuz Nekem sem nyílik meg, ugyanúgy mint a cpu-world.com lehet a fenti hiba a probléma nálad is? :F

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#112847) pinnacle válasza pinnacle (#112844) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kipróbáltam a lehető leglassabb DIGI mobilnettel néztem meg. 1 óra alatt semmi akadás nem volt 0,6-1,4Mb/s-nél. Akkor ezek szerint a DIGI vagy az ASUS 65P miatt van. Én az utóbbira tippelnék. Azért kíváncsi lennék bárki tapasztalt DIGI-nél olyan problémát, hogy megáll a Youtube, majd egy idő után begyorsulva utoléri magát?
Korábban linkelt internet stabilitás program lehet mégsem jó, igaz tegnap semmit semmi gond nem volt 4 óra alatt, de ma pár perc után 2x is jelzett a Bitdefender.

(#112848) etejedu válasza pinnacle (#112847) üzenetére


etejedu
őstag

Én erről irtam pár napja. Twitch-el is dettó. Játék laggol és magasabb a ping mint a többi magyarnak ugyanazon szerveren.

[ Szerkesztve ]

(#112849) Intruder2k5 válasza etejedu (#112848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami gáz van most, nálam nagyon lassú a letöltés, alig jönnek be az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#112850) Dragon3000 válasza pinnacle (#112847) üzenetére


Dragon3000
veterán

Asus 65p routeren van, folyamat megy a torrent és nem tapasztalok ilyent, pedig 4k-ban nézem a youtube videókat, ha elérhető ez a felbontás. Jelenleg is megy a torrent és warzone-ban 32ms a pingem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.