Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112852) BalintSan válasza Intruder2k5 (#112849) üzenetére


BalintSan
csendes tag

Detto itt is ugyan ez a helyzet a digi-vel:

A telekom rendben van:

[ Szerkesztve ]

(#112854) garga01


garga01
senior tag

Én most mértem egyet, igaz wifin de az ennyit tud csak. (Viszont megy a tv a háttérben, a CC bekockázott a szokásosnál többször.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112855) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam minden változatlan, 5Mbps alatt van a letöltés, és az elmúlt másfél órában hatszor szakadt már meg a PPPoE kapcsolat.

(#112856) 4Grider válasza garga01 (#112854) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy a tv wifin csatlakozik és a gagyi wifi adapterrel van a gond?

(#112858) garga01 válasza 4Grider (#112856) üzenetére


garga01
senior tag

Kicsit hülyén fogalmaztam, a cc alatt én a comedy cenral-t értem, a koaxos adás.
De amúgy wifin van a tv, de annak a fentiben nincs jelentősége.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112859) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, én bejelentettem az online felületen.

(#112860) pinnacle válasza etejedu (#112848) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi etejedu, Dragon3000! Nekem Androidos box-al van gond, azt hittem a YT kiegészítő vagy a box a hibás, de úgy néz ki, mégsem.

(#112862) hunace válasza Intruder2k5 (#112859) üzenetére


hunace
tag

Veresegyház, oldalak lassan töltődnek be, magas ping, 1000 net sebeesége 100Mbps speedtest szerint.

Tudnál adni egy linket a hibabejelentéshez ?

Köszi!

(#112864) hunace válasza #79484416 (#112863) üzenetére


hunace
tag

Amilyen szokott lenni: 3-4 ping / 950 Mbps le / 300 Mbps fel
Ami most van : 15 ping / 100-200 Mbps le / 250 Mbps le

Router resin már túlvagyok..

(#112865) Intruder2k5 válasza hunace (#112862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

https://digi.hu/kapcsolat/irjnekunk

Nálam most is 4Mbps a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#112866) hunace válasza Intruder2k5 (#112865) üzenetére


hunace
tag

köszi, ment a bejelentés nekik.

és kb most helyreállt:

3 ping / 850 Mbps le / 330 Mbps fel

[ Szerkesztve ]

(#112867) Intruder2k5 válasza hunace (#112866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, most nálam is jó lett. Meglátjuk mi lesz holnap...

(#112868) BalintSan


BalintSan
csendes tag

Bejelentés után itt is megjavult:

(#112869) Lali-213


Lali-213
senior tag

Talán nem a legmegfelelőbb topicban kérdezem, de nálam most le van tiltva az IPv6 (ftth 1000-es net) a saját routerem beállításaiban. Ha ezt engedélyezem akkor milyen előnyökkel/változásokkal kéne találkozom? Úgy vettem észre, hogy az IPv4-gyel minden remekül működik, még a céges VPN is.

(#112870) Borisz76 válasza Lali-213 (#112869) üzenetére


Borisz76
veterán

Az esetek többségében inkább csak bajt okoz ....
Jobb tiltani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112871) etejedu


etejedu
őstag

Üdv! Amúgy a Digi hogyan intézi a szerződéseit?
Hétfőn kötötték be de mêg semmi email, se szerződésszám... Egy firkantás volt az eszközre gondolom s szerelő munkáját igazolva, hogy itt járt be van kötve viszlát, mint amikor a gls csomagot átveszed.
Egyáltalán miért jó ha a digis mellett van saját router? Jobb lesz tőle a net?

[ Szerkesztve ]

(#112873) zichie válasza Lali-213 (#112869) üzenetére


zichie
senior tag

Én amióta van ipv6 a diginél, azóta használom, azaz sok-sok éve gond nélkül. Ha letiltod, akkor olyan netes szolgálatásokat, helyeket nem tudsz majd elérni, ami ipv6-on elérhető, de ipv4-en nem.
Fontos viszont, hogy a routeren állíts be ipv6 tűzfalat, mert minden kliensnek publikus ipv6 címe lesz.

[ Szerkesztve ]

(#112875) zichie válasza #79484416 (#112874) üzenetére


zichie
senior tag

A saját otthoni eszközeimet távolról IPv6-on érem el. Több vps szerver szolgáltató kínál ipv6 only csomagot, ami csak ipv6-os címet ad, de jóval olcsóbban.
Sok-sok éve én is tanulási céllal kapcsoltam be, de végül is így maradt. :D
Én inkább az ipv4-et kapcsolnám le, de még sajnos túl sok még az ipv4 only szoláltatás.

[ Szerkesztve ]

(#112877) garga01 válasza #79484416 (#112876) üzenetére


garga01
senior tag

Szerintem ebbe a topikban érdeklődj: Hálózatokról alaposan

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112878) snake1977


snake1977
őstag

Egyébként mi baj lehet ha látják a külső ip címet? Pl. weboldalam cpanel felületén látom a látogatók ip címét.
Közben írtam emailt a cpu-world üzemeltetőjének, természetesen nem korlátozza a tartományt, kiváncsi vagyok a digisek mire jutnak, a tegnapi hozzáállásuk után panaszt végül tettem, nem szokásom de most nagyon beleléptek a lelkivilágomba. Rendelek egy normális routert (a huawei-t nem tudtam belőni) ha nem oldják meg, és valószínűleg nem fogják, akkor azt fogom használni jövőhéten.
Ezügyben javaslat hogy milyet érdemes venni?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#112879) snake1977 válasza snake1977 (#112878) üzenetére


snake1977
őstag

Bocs figyelmetlen voltam, az összefoglalóban megtaláltam a router ajánlást. :B :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#112880) Masato


Masato
tag

Ha már említésre került az IPv6... storytime:

Egy pár hete bekapcsoltam az F6600R-emen az IPv6-ot. Az eszköz 2023 szeptemberében került hozzám, előtte a Ubiquiti ERL eszközömmel ment is, mondom bekapcsolom ezen is.

Látom, hogy WAN porton ad is IPv6-ot, LAN oldalon semmi. Ezt meg is írtam a OneDiginek, bíztam benne, hogy az admin loginnal méltóztatnak bekapcsolni (az eszköz a kézikönyv alapján tudja).

Első kör: visszaírnak, hogy minden rendben, jóaz, WAN-on ott az IPv6.
Ismét email: nemjóaz, LAN-on nincs IPv6.
Második kör: az eszköz firmware-e nem tudja ezt a funkciót, ha IPv6-ot akarsz, vegyé saját routert, csá.

Most ez oké, meg tudnám csinálni, csak minek vegyek új hardvert (WiFi 6 routert), mikor egyébként ez a ZTE cucc teljesen jól működik? A másik meg, hogy a szolgáltató által biztosított eszközzel az általuk kínált szolgáltatás nem elérhető. Vicc. Inkompetencia + lesz*rom hozzáállás.

Még abban lehet bízni, hogy lesz erre a ZTE-re is config file decrypt és akkor be tudok majd lépni adminként és bekapcsolom, ha már ők nem képesek rá.

(#112881) cjvt3o válasza Szbtms (#112604) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Üdv

Ez hasonlít az én szitumra, ott a Digi modemen keresztül egy Xiaomi 3600-as router biztosítja a kijutást.

Ha 15pro szifonnal rácsatlakozom a netre, a Xiaomi elveszti a kapcsolatot a külvilág felé (szóval wifi van, net nincs, mondjuk a szifon így automatikusan le is kapcsolódik róla), és mindaddig, amíg a szifonon full ki nem kapcsolok minden wifi ügyet, ez így is marad. Azt követően kb. 10 percen belül helyre áll.

Sem a szifon más hálózaton (bár digi végűn nem próbáltam), sem a router / digi hálóm más eszközzel nem produkálja ezt (ideértve macbookot, régebbi szifont [12, 6, 5] is).

A router-t factory reset után újraraktam, a szifon net beállításait szintén factory reseteltem, de semmi sem változott. Ezért aztán felmerült bennem, hogy nem a router, hanem a digi modem lehet a ludas, és rá is találtam a hozzászólásodra...

Te találtál valami megoldást?

(#112882) Geth válasza Masato (#112880) üzenetére


Geth
addikt

Most ez oké, meg tudnám csinálni, csak minek vegyek új hardvert (WiFi 6 routert), mikor egyébként ez a ZTE cucc teljesen jól működik?
Nekem úgy tűnik nem működik teljesen jól, mert akkor nem írtad volna ezt a hsz-t. Azért kellene saját router, hogy az ilyen szitukba ne fussál bele...

#112872 nemethg66
És nagy bánatom, hogy sokkal könnyebb követni a v6-ot használó eszközöket, mivel mind a saját IP címével jár ki a netre
Az x időnként véletlenszerűen újragenerált ideiglenes IPv6 címre gondolsz (IPv6 privacy extension)? Mert alapvetően azzal látogatnak kifele, sokkal nehezebb követni, mint az IPv4-et.

sokkal macerásabb menedzselni a hálózaton lógó klienseket, mert a szolgáltatótól kapott címtartomány változásával ők is új címeket kapnak.
Az csak a globális címük (GUA), ettől akár teljesen függetleníthető a LAN-on használt prefix, pl. nálam van egy fix ULA prefix, soha nem változnak a kliensek ehhez tartozó IPv6 címei a belső hálózaton.

(#112883) Geth válasza #79484416 (#112876) üzenetére


Geth
addikt

Van olyan otthoni végpontom, ami CG-NAT mögött van, csak IPv6-on érem el, 0 db. belépési kísérlet volt rajta amióta megy (néhány éve). Pontosan mi a rossz ötlet?

(#112886) adika4444 válasza #79484416 (#112884) üzenetére


adika4444
addikt

Az iOS biztosan, de talán némely Android-os készülékek is csinálják, illetve a Windows-ban is beállítható a MAC randomizálás, ami ezt az IP-kötögetést kellőképp megnehezíti. Persze ki lehet kapcsolgatni egyesével, de iOS esetében ezt a beállítást persze nem viszi át az iCloud, így random MAC-IP párokkal van tele mindig a router :DDD

Másrészt nem, nem a saját IP-je látszik. Illetve de, de ez változik. IPv6-nál van a klasszikus DHCP v6 amikor a router ad címet az eszköznek, de ami itt bevettebb szokás a Router Advertisement RA-k használata, ezen keresztül az eszköznek lehet ugyan fix címe, tehát a második 64 bit ugyanaz, generálva a MAC címből, de szinte minden használ privacy extension-t. Ez újrakapcsolódáskor fixen, de a kapcsolat időtartama alatt is cseréli a kimenő IP-ket, tehát viszonylag nehéz visszakopogtatni.
Persze ettől függetlenül még nem árt, ha IPv6-on is van tűzfal és való igaz, hogy az IPv4-es NAT által nyújtott közvetlen külső elérhetetlenség a v6-nál már nem adott, de ez nem ok a melőzésére. Nem nő a népszerűsége olyan ütemben, mint azt prognosztizálták 10--15 éve és a v4 címek sem úgy fogytak el, mint azt akkor sejtették, de a geek-ek játékából nagyon hamar lehet ebből is egy kurrens technológia, elég valami - most még nem látott - esemény, ami például hirtelen rengeteg új cím iránti igényt támaszt és akkor lesz kapkodás...

Jelenleg az IPv6 gyakorlati relevanciáját tényleg a CGNAT-olt v4 mögött lévő eszközök közvetlen elérhetőségében látom, illetve még abban, hogy egyre gyakoribbak a bérelhető VPS-ek csak IPv6 címmel, nyomottabb áron, mint v4-essel. Sőt, már a Hetzner is 1 euró körül sarcol a v4-re, vagy épp 1 eurót elenged, ha nem kéri az ember, nézőpont kérdése.

BTW akiben van egy kis technikai affinitás javaslom, hogy foglalkozzon a v6-tal és ne intézze el annyival, hogy még nincs rá szükség. Főleg ne DIGI és Telekom hálózaton, ahol rendes dual stack módon működik az IPv4 és az IPv6, ellentétben a Vodafone hálózatával, ahol való igaz, hogy az IPv6 csak akkor megy, ha abban tunnel-ezik a v4-et, így több kárt okoz, mint hasznot.

Az is igaz ugyanakkor, hogy az OpenWRT, MikroTik RouterOS és hasonló rendszereket leszámítva bőven van gond az IPv6 kezelésével ASUS, TP-LINK és egyéb, otthoni célú rendszert futtató eszközökön.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#112887) Geth válasza #79484416 (#112885) üzenetére


Geth
addikt

Egy eszköz van kint, ezt a darabszámot nem fogja csökkenteni a VPN.
Eddig nem találták el az IPv6 címet se, nemhogy a portot.

(#112889) Geth válasza #79484416 (#112888) üzenetére


Geth
addikt

Véssék csak fel a random generált temporary IPv6 címet, 2 óra múlva már nem is él, és visszafelé nincs beengedve.

(#112891) Geth válasza #79484416 (#112890) üzenetére


Geth
addikt

Hogy jutnak el odáig? Tűzfalon semmi kívülről kezdeményezett kapcsolat nem jön át arra a címre.

(#112893) 4Grider válasza #79484416 (#112892) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy vpn, vagy valamilyen köztes szerver/cloud, stb.

(#112894) Geth válasza #79484416 (#112892) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy nálam is az az egy szem végpont. Hetente változó prefix és 1 db. nyitott port.

(#112895) 4Grider válasza Geth (#112894) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk ezek megtalálására közel végtelen erőforrás van. Ha megtalál egy észak amerikai próbálkozó, órákon belül rád szabadul egy csomó orosz, dél amerikai és kínai is.

[ Szerkesztve ]

(#112896) adika4444 válasza 4Grider (#112895) üzenetére


adika4444
addikt

Az IPv6-os támadások száma töredéke a v4-nek, mert az ártó szándék nem egyenesen arányos a hozzáértéssel és az IPv6 scan-elgetéshez több kell egy kicsit, mint az 1.1.1.1-nél hozzáadni +1-et amíg nem lesz 255...

Üzemeltetek néhány linux szervert, a v6-os kéretlen látogatók tényleg elenyészőek (gyakorlatilag jóformán nincs) a v4-eshez képest.

üdv, adika4444

(#112897) Domestos válasza adika4444 (#112886) üzenetére


Domestos
tag

Én többször nekifutottam, hogy bekapcsoljam az IPv6-ot otthon, mert üzemeltetek magamnak endpointot, amit kívülről el akarok érni, ezt most publikus IPv4 címen érem el (DIGI). Az a problémám, hogy melóból szeretnék tudni hazakonnektálni, de ott csak IPv4 van kifelé, IPv6 csak belül, kifelé nem lehet kapcsolódni. Erre létezik valami megoldás, vagy IPv4-et kiengedő LAN-ból IPv6 címre elvi alapon lehetetlen konnektálni?

(#112899) adika4444 válasza Domestos (#112897) üzenetére


adika4444
addikt

Tunnel, vagy VPN kell, ami belül tud IPv4-et és IPv6-ot.

üdv, adika4444

(#112900) Domestos válasza Domestos (#112897) üzenetére


Domestos
tag

Talán félreérthető voltam. Most működik a szisztéma IPv4-en, mivel a DIGI ad publikus IP-t. Arra próbálnék felkészülni, hogy enélkül is elérhető legyen az otthoni endpointom, ami kézenfekvő IPv6 címmel, mivel az alapból publikus. Kliens oldalról viszont egy IPv4 only NAT mögül kéne kapcsolódnom, és ha jól sejtem, ez maximum egy neten kint elérhető IPv4 -> IPv6 proxyn keresztül menne.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.