Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112151) garga01 válasza realyzee (#112150) üzenetére


garga01
senior tag

Próbáltam mindegyiket, igaz úgy ahogy a címkén volt, nagybetűvel.
@4Grider: Köszi, akkor megpróbálom majd így is, de csak ha vissza kell állítsam router módba. A javítás óta ment vissza modemként.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112152) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Sziasztok, azt vettem észre hogy megváltozott a Digi címe és számlaszáma, átutalással fizetem, amit küldenek nem papír alapú számlát, a múlthavi hoz képest változott, nézzétek már meg légyszi hogy másnál is így van e, köszönöm.(Váci út 35.-ről, Krisztina krt. 39-re módosult a cím) a bank CITI ről MBH ra.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#112153) MadMancs válasza Dragon3000 (#112142) üzenetére


MadMancs
veterán

2 hete ez a helyzet.

Jó elég, de ez már jogszabály alapján is kevés (úgye illene a kínált sebességet ami 700mbps döntő többségében elérni. Na nálam november 20, 20:18 óta fixen egyszer sem érte el.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112154) S-IW válasza Dévacsen (#112152) üzenetére


S-IW
tag

Igen, változott a cím is. MBH lett.
[link]

(#112155) Dévacsen válasza S-IW (#112154) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#112156) konci79 válasza konci79 (#112143) üzenetére


konci79
őstag

Megoldódott... Most jött a novemberi számla is, júliusi újrakötött hűségre most jött először az emelt összeg, gondolom rájöttek hogy már nem 6000...

(#112157) Dragon3000 válasza MadMancs (#112153) üzenetére


Dragon3000
veterán

Közben semmi más nem használta a netet? Ha nem és zavar, akkor jelentsd hibára, nekem mindig 930 körül van letöltés.

(#112158) MadMancs válasza Dragon3000 (#112157) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem. Illetve ugye nonstop ez van.

Igazából nem zavar. De be fogom jelenteni. Diginél még nem foglalkoztam volna vele.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112159) pjen válasza Dévacsen (#112152) üzenetére


pjen
félisten

Én állandó átutalással fizetek már évek óta. A mostani számlám határideje 11. hó 30. volt és ki van fizetve, most néztem az app ban. nem változtattam semmit. Nem is jött értesítés, hogy bármi változott volna. Már van 12. hó 31. napján fizetendő számlám is de ott sincs semmilyen változás.

(#112160) D-LAN|FuRioN válasza turho (#112095) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Egy teljesen normális eszköz van nálad, arra amire a szolgáltatóval szerződtél tökéletesen alkalmas. WIFI lehetőség egy plusz a szolgáltató részéről, semmi garanciát nem vállal rá, az ilyen szolgáltatói eszközöket egyébként is érdemes bridge üzemmódban használni egy normális router társaságában... Persze a routed móddal sincs baj, ha nem nagyok az igények. A Wifi akkor is kérdéses ha pakolna a szolgáltató egy "komolyabb" pl. X6 típust. Wifi minden esetben beállítást kíván és utánajárást. Pl érdemes a ház különböző pontjain kimérni, hogy milyen zavarások vannak az adott frekvenciákon és így belőni a csatornádat. Ez minden esetben AUTO-n van jelenleg, ha utána jársz kézileg jobbat is találhatsz. Viszont ha 400-500 megát akarsz wifin akkor tessék venni normális eszközt/eszközöket. Kis hazánk szvsz inkább azért tart ott ahol tart, mert "fill*rb*sz*" (elnézést a kifejezésért...) a társadalom. Én inkább ezt nevezném Hungarikumnak... És ezt nem arra értem, hogy nem rohannak a boltba 100k-s AP-t venni kp-ra. Hanem, hogy tudatosan teljesen képtelenek az emberek tervezni egy ilyen kiadást és megérteni ennek szükségességét annak fényében, hogy mik az igényeik. Mindent is akarunk, mindig működjön a szolgáltatás, mindig a max sávszélen pörögjön amikor csak ránézek, adják hozzá az éppen aktuálisan legmodernebb eszközt ami a vállalt sávszél nagy részét az egész házamban wifin is hozza alacsony késleltetés mellett. :DDD Mindez lehetőleg legyen ingyen vagy annál olcsóbban és ne is fogyasszon sokat. :DDD Vagy ne kelljen két eszköz, mert egyet akarok, mert nem szép meg kettő többet fogyaszt mint egy. Tényleg nem tudom ezeket az érveket megérteni. Ha egy helyett két eszközöd van, azt nem lehet ízlésesen elhelyezni, elrejteni? Nekem sztem 20x annyi kacalékom van amit használok és mégis normálisan meg tudtam csinálni. Rá kell szánni az időt meg persze minimális pénzt és venni 1 kábelcsatornát meg kötegelőt. Ha meg normális wifit akarsz akkor venni kell eszközt. Nekem pl szükségem volt olyan rendszerre, ami minden esetben tud 300-400 Mbit/s-et wifin. Legyek bárhol a házban vagy az udvaron. Tudomásul vettem, hogy amit én igénylek az sokba kerül és nem fogja adni a szolgáltató. Kb 5 évembe telt és cca 1,5 m ráment. Cserébe ha kisétálok a kert végébe (100m) akkor is van 300/300-as net wifin. Nyilván ez egy extrém igény, de ne legyen már egy sima normális (nem TENDA) wifi router beszerzése és üzemeltetése probléma. Még ha plusz 4-5W kiadást is jelent a villanyszámlán. Azért 4-5W, mert a szolgáltatói eszközöd is 1, többet kajázik ha wifit használsz róla, mintha csak bridge-ben lenne. 2, ha a szolgáltatótól kapsz olyan eszközt ami már jobb wifi szabványt támogat, nagyobb adóteljesítmény mellett, akkor az is bekéri a nem 6W-ot hanem 18-at majd. :D Látszólag így egy eszközöd van, de a valós különbség ilyen esetben 4W max... Az 2,98 kWh/hónap, ami rezsis árammal 111,75Ft, nem rezsi díjas árammal meg 211,6 Ft. Természetesen havonta. :)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112161) Dévacsen válasza pjen (#112159) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszi hogy ránéztél, beléptem a Digi fiókomba(hamarabb is eszembe juthatott volna :) ) és ott van a számla, ugyan az amit küldtek, úgy hogy így már rendben van.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#112162) pjen válasza Dévacsen (#112161) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos tévedtem, letöltöttem a részletes számlát amit dec. 31. Kell fizetni és valóban új bank új számla. A DIGI ügyfélkapcsolati csak az alap adatok jönnek. Bocsi. :W

(#112163) Laccoss válasza D-LAN|FuRioN (#112160) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha segítséget kértél volna olyan embertől, aki ért is hozzá, töredék áron és pár nap alatt összehoztad volna. Amúgy szomszédok mit szólnak, hogy besugárzod a környéket? :)

(#112164) Protezis válasza Laccoss (#112163) üzenetére


Protezis
őstag

Ez itt a kert :D

no offense

[ Szerkesztve ]

(#112165) D-LAN|FuRioN válasza Laccoss (#112163) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Mire gondolsz? :) Nem simán a wifi drágította a dolgot ha csak az kellett volna filléres tétel (ahoz képest ami ráment). Komplex a rendszer, mert vidéken vagyok, itt nincs optikás szolgáltató csak ADSL. 2db ptp linken jutok el a városba kb 8km egyik pár 5,5 fokos sugárzási szöggel így viszonylag pontosan kellett belőnöm őket. 5ghz ac rendszer. onnan még 4km optika a fő mikrotik routerig, Van közte 3db switch és 2db ups abból az egyik már itthon ami nagyobb teljesítményű és nem csak ezeket az eszközöket viszi, hanem egy külön hálózaton ellátja a ház egy részét, plusz aggregátorozási pontot is csinálok(folyamatban). kb 400/400-at tudok átpréselni rajta a legvégén. A házban 3db ap van köztük roamingolással leszabályozott teljesítménnyel mérésen alapuló csatorna választásokkal (100m2, hasznos 85m2 kb.), van 2db plusz mikrotik router, abból az egyik az lte antennát kezeli passthrough-ban plusz egy pppoe linket fog össze meg ennek az egésznek a backupja, plusz ipsec alapú vpn, hogy minden esetben a fő routerem használjam, redundáns lokális dns szerverek quad9 kimenővel, tartalom szűréssel. Kinti ap 90 fokos sugárzású, kültéri egység, viszont adaptív teljesítmény szabályzású wifi6e képes cucc, így alapban elég alacsony a kimenő teljesítmény, szomszéd ebből nem sokat érez, plusz a hátsó kert fele néz ahol szükség lehet rá, de amíg nem mész hátra addig eléggé folytott a teljesítmény, így sok vizet nem zavar senkinek, plusz az éjszakai órákra vezérelten leveszem 0-ra. Ház körül meg a benti ap-k még működnek 2.4-en, igaz ott már alacsonyabb sávszélességgel, de így a szomszédokat ez sem zavarja, bent náluk már ebből nem érzékelsz semmit. Plusz van szerver ami monitorozza a hálózat tagjait és szükség esetén beavatkozik vagy értesítéseket küld, illetve scriptek vezérlik az ups mögötti hálózatot, vagyis annak tagjait, hogy áramszünet esetén a nem létfontosságú fogyasztókat lekapcsolja ups akksi állapot függgényében. Lényegében a legvégén mielőtt kidőlne az ups a házban lévő dolgok ami olyan az szabályosan leáll magától, aztán ha újra van betáp áram és elért egy bizonyos szintet az akksi akkor azok a fogyasztók amiket kikapcsolt előtte, azokat újra áram alá helyezi és elindítja Azért is mondtam, hogy nyilván ez irreál és az emberek 99%-nak semmi szüksége rá, de nem lehet a szolgáltatótól elvárni mindent különösen egy lakás vagy ház wifi lefedettségének a biztosítását, mert nem erre szerződtél velük. Ha szerencséd van akkor újabb típust kapsz, de ettől még a régi nem sz*r, mert arra amire oda tették alkalmas, lakás belső fedése meg a user dolga 4-5W plusz fogyasztás vagy plusz 1 eszköz ide vagy oda. Én ennyit vackot is elhelyezgettem ízlésesen, így nem megugorhatatlan, 4-5W havi szinten meg egy cukorka ár a helyi boltban. És félreértés ne essék nem szándékozom túrkálni senki zsebében, de azért ezek nem megugorhatatlan dolgok, hogy legyen egy normális routerünk szolgáltatótól függetlenül. Ha azonnal nem is tudsz beruházni rá, de betervezed egy költségnek és nem tudom, elraksz rá havi 1000-2000Ft-ot akkor is pár hónap alatt összerakod az árát.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112166) D-LAN|FuRioN válasza Protezis (#112164) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

:DDDDDDDDDDDDDDDDD Örülnék ekkora kertnek. Mondjuk beültetném fával. :D

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112167) turho válasza D-LAN|FuRioN (#112160) üzenetére


turho
addikt

Mi teljesen más világ vagyunk korban is (szerintem), világnézetben is, illetve lehet, hogy anyagilag is, lehet hogy élőhellyel, területtel is. Ezért meddő lenne köztünk (IS) bármilyen vita. Azért reagáltam egyáltalán, mert bár tudomásul vettem, megköszöntem, és lezártam a témát, megszólítottál.
Egyébként fillér**szó is vagyok valamelyest, de ezt én pl. nem szégyellem. Szóval annyira nem esett rosszul, hogy minősítesz. Az egyes emberek racionalitási foka is teljesen más.
De ehhez kellett valóban elszántság, vagy valamilyen szükségesség, ha ennyit rálocsoltál pl. te.
Ha most pl. abban a korban lennék, s lenne adókedvezményem, meg egyéb támogatásaim (nem kétkezi meg szervizes fizikai munkával termelném ki másoknak is az indokolatlan zsetonokat), akkor sem biztos, hogy örömmel pakolgatnám a 2-3 eszközt.
Én kitartok az én gondolatvilágom mellett, de meghallgattam itt is mindenkit (mint teszem azt már huszonX éve a ph-n), a szolgáltatóval is leveleztem, aztán tudomásul is vettem, hogy ez van. Egyetértenem nem kell vele, nem is fogok, ahhoz sok mindent megéltem már, de elfogadom, hogy ez a szabály.
Jövő héten routerre fel.
Nekem csak az audiophile hangrendszer streamerét kell ellátnom wifivel, meg a gamer pc-met, 53 nm-en. Szomorú, hogy ez a korábban említett Huawei ipari hulladék ezt sem szolgálja ki.
Nem sajnálom a DOGI-t, mert ezzel magának spórol. És ez legalább akkora Hungaricum, hidd el. Néhány millióan hasonlóan érzik, mint én.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim, ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz (beszámítok), Cannondale XL E-BIKE extrákkal.

(#112168) D-LAN|FuRioN válasza turho (#112167) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Igen ez könnyen lehet, korban 40 környékén járok, nincsenek adókedvezményeim (Sajnos. :D)

Fillér**szó-t én általánosságban írtam elsősorban, mint jó Magyar szokást egy későbbi hsz-edre reagálva (bár valóban ezt nem emeltem ki). Valahol egyébként mindenki az, jómagam is, csak nem várom a megoldást rá mástól és ezért nem is sz*rozok jobbra balra. Hanem egész egyszerűen tudomásul veszem, hogy ez lehetne jobb, ha költenék rá, de nem költök, sajnálom rá, így nem várom el, hogy jobb legyen. Egyébként a legnagyobb gond nem is ez, mert maximum megállapítju, hogy "Értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet" Ezzel semmi baj nem lenne, de ez mehet a technika sz*rozása nélkül is, főleg , hogy látszólag nem ez a fő profilod. Legalábbis abból kiindulva, hogy CFos volt a gépeden, ami úgy a 2000-es évek eleje és nem erre a sávra találták ki. Ma már ilyen traffic managementet router szinten szokás végezni. Avast meg a másik, bár ezekben vannak már egyéni preferenciák is, nem sz*rozom le, de az én véleményem szerint nem a legjobb cucc. Ettől persze ez még működhet. Ugyan ez a helyzet a wifivel is. Látszik, hogy nem értesz hozzá, amivel nincs is baj, nem törvényszerű, hogy kell, de egyből sz*arozással kezded. Szerintem írtam már előzőleg is, hogy társasház (gondolom) Mértél rádiós környezetet? Ha nem akkor wifi explorer pro, persze nem tudom, hogy ez win-re létezik e, most nem néztem utána, de számtalan altarnatíva van erre a célra. Nézd meg, hogy melyik csatornákon van szabad sáv. Ha ez megvan, akkor huawei-be belépsz (user/sn utolsó 6 katakter) és nézd meg ezeket:

WLAN fül felül, ott "WLAN Basic Configuration":
- Enable WMM: ez nem kell, ha be van pipálva vedd ki, utána
WLAN Advanced Configuration:
TX Power: 100% (nem feltétlen optimális, de kezd ezzel)
Channel Width: 20Mhz (ha rossz a környezet nem is fogod tudni feljebb rakni, mert csak rosszabb lesz tőle)
Mode: maradhat b/g/n -en.
Legvégén a channel 1-13 -ig, ez a lényeg, ide kell egy rádiós környezet mérés, hogy hova tedd a sávot. Első körben ezeket nézd meg.

Alapesetben az audiophile hangrendszer streamerét ki kell tudjad szolgálni 2,4-en is simán, még a Tidal is bőségesen elfut rajta. Annál jobban meg nem tudom, hogy mi streamel. Az már FLAC szint. Gamer PC-t meg inkább kábelen tessék kötni, pont a wifi mivolta miatt nem szokás azon használni. Ha másod nincs tényleg, ennyi eszközt egy jó csatorna beállítás mellett ki kell tudjon szolgálni az eszköz. Egy esetben nem, ha annyira szennyezett a rádiós környezet, akkor még új routerrel is gáz lesz. Ott már max a wifi 6e ami megoldás lehet, de oda kétirányú támogatottság szükséges, mivel 6Ghz-es sávon van.

Elszántság és szükségesség is. :) Itthonról dolgozom, kritikus, hogy ezek rendelkezésre álljanak.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112169) Laccoss válasza D-LAN|FuRioN (#112165) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért itt nem a 100m-es kert végében a 300/300as wifi volt a legdrágább kiadásod. A leírás alapján azt gondoltam, hogy arra kellett 5 év és min. 1,5M forint. De lényegében egy fél vármegyét átszeltél a net miatt, ami azért szép teljesítmény.

Gondolom akkor még nem volt Starlink.

[ Szerkesztve ]

(#112170) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Van itthon egy csodàs DIGI-s FiberHome HG6544C típusú routerünk. Panel lakàs ìgy a hàlòzat elèggè instabil a tàvolabbi szobàkban gyenge is a jel. Ez normális mert ez egy gagyi router ès be kell ruhàzni egy normàlisra vagy valami beàllìtàssal lehet a probléma? Ha érdemes lenne másik routerre beruházni akkor tudnátok esetleg ajánlani?
Előre is köszönöm.

(#112171) D-LAN|FuRioN válasza Laccoss (#112169) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nem, de egyébként az volt a legolcsóbb, mert teszt eszközként van nálam, egy publikus hotspot rendszer fejlesztése miatt, így az nem okvetlen fix, csak még itt van. Addig gondoltam jó szolgálatot tehet kint. :DDD Egyébként jó cucc, de nem adnék érte annyit, mert 700k 1db. :( Annyiból kijön sztem 20db mikrotik alapon vagy unifi alapon. Igen nem mentem bele a leírásba konkrétan így csalóka volt.

Nem volt akkor még. Van itt netszolgáltatás, de amikor elkezdtük ezt 2011 környékén, 2Mbit/s -es netért fizettünk 8500-at. :))Később erre az alapra fejlesztettem, mert ez 30-50 -et tudott áttolni magán, így felfejlesztettem, de ezt már saját költségen, az alapot anno anno azt a cég adta én csak tovább gondoltam. Starlink meg nem volt még akkor. Később amikor meg ez készvolt már, nem láttam volna értelmét beruházni rá, mert elég stabil ez a rendszer,. Többet is tud annál starlinken 150-nél nagyobbat nem láttam, de nem saját tapasztalat, barátomék szereltek ilyet HR-ban.. Ha most kezdeném biztos az lenne a legegyszerűbb megoldás erre egyébként. Bár mostmár van itt T, de nem optikával viszont 500 környékét ők is adnak talán. Egyébként frekventált település, de egyik szolgáltató sem akaródzik beruházni T-n kívül, de ők meg szerintem pályázat miatt inkább.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112172) D-LAN|FuRioN válasza fireproof (#112170) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Az az egyik legkevésbé jó eszköz, lehet kísérletezni a wifi beállításaival, de távolabbi szobák miatt nem biztos, hogy csodákat fog okozni. Érdemes egy normális saját eszközbe beruházni, ha stabil, jó wifit akarsz. Pont fentebb ment erről diskurzus. Nekem nincs teljeskörű tapasztalatom a SOHO otthoni eszközökkel, így amit én ajánlanék az nem egyszerű konfigurálhatóságú, jobban jársz itt: Milyen routert vegyek?

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112173) adika4444


adika4444
addikt

Ismét számos irányba rossz a külföld (OVH, netcup/Anexia)...

üdv, adika4444

(#112174) pjen válasza Dévacsen (#112161) üzenetére


pjen
félisten

Az előbb felhívtam a DIGI t. Nem változott semmi ahová eddig ment az utalás, ezután is mehet. Csak most már 4 Bank számla számuk van.

(#112175) konci79 válasza pjen (#112174) üzenetére


konci79
őstag

Megtelt a másik 3 ?

(#112176) pRoject22


pRoject22
őstag

Csak reportolok, hogy nálam továbbra is működik a net, mióta ZTE eszközöm van nem szakadt meg és bármikor rámérek 950 / 325 stabilan megvan, játékok alatt a pingem mindig stabil, nincs lag.

¯\_(ツ)_/¯

(#112177) 4Grider válasza konci79 (#112175) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jelzálogjog átkerült egyik banktól a másikhoz. Nyilván félig állami/ner-es cég ner-es banktól kapja a finanszírozását így oda adósodik el. Mindenki tudja/sejtheti, hogy miért van ez így.

(#112178) konci79 válasza 4Grider (#112177) üzenetére


konci79
őstag

Lemaradt a :)

(#112179) garga01 válasza pRoject22 (#112176) üzenetére


garga01
senior tag

Na reméljük így is marad. Én szerdán fogok legkorábban "tesztelni", reméljük jó lesz. Habár a ZTE-n nekem nem szakadt meg, csak pár pillanatra leesett nagyon a sebesség.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112180) 4Grider válasza konci79 (#112178) üzenetére


4Grider
nagyúr

Halál komolyan írtam...

(#112181) pRoject22 válasza garga01 (#112179) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem ez már így jó ahogy most van, viszont kíváncsian figyelem, hogy mit fognak szegeddel tenni, mivel egyértelmű, hogy valami van és azt meg kellene oldani

¯\_(ツ)_/¯

(#112182) konci79 válasza 4Grider (#112180) üzenetére


konci79
őstag

Nekem maradt le ;)

(#112183) realyzee válasza pRoject22 (#112181) üzenetére


realyzee
csendes tag

Ha tippelnem kéne, amíg nem lesz megint tömeges(fél/egész szeged) probléma, addig valószínűleg semmit. :)

Nálam is egész jó a ZTE-vel, tényleg nem dobja el a kapcsolatot, vannak érdekes jitterek, de gyanús, hogy a huaweies eszközök sokkal gyengébbek, és érzékenyebbek voltak ezekre a hibákra.

(#112184) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Végeztem mérést a digi saját sebességmérőjével még 2021-ben és most 2023-ban ugyan azzal a díjcsomaggal: diginet 1000 ftth. A mostani mérés a 2021-es letöltési sebességhez képest az ötöde és a feltöltési sebesség a fele. Minden ugyan az maradt kivéve, hogy legalább drágább lett. Szerintetek?

(#112185) Lenry


Lenry
félisten

sziasztok

az az infó továbbra is fennáll, hogy az ONT nem hagyható ki az optikai rendszerből, tehát saját eszközzel nem tudom kiváltani?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#112186) iMaverick válasza Ice&Lime (#112184) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem 100-as a csatlakozásod? (Fast Ethernet)

Értsd: nem lett valami baja a LAN kábelnek? Vagy esetleg nem volt szétszedve egy takarítás végett a helyi rendszer és nem jól lett vissza dugva?

Lenry: igen.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#112187) poirot válasza Ice&Lime (#112184) üzenetére


poirot
senior tag

Havonta egyszer kb. nálam is leesik ennyire. Ilyen esetben újraindítom a routert és megjavul.

(#112188) xabolcs válasza Lenry (#112185) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem engedik, hogy kivaltsd!

Kiprobalhatod a sajat eszkozodet, hogy egyaltalan kompatibilis-e, de hasznalni nem fogod tudni.
En tavaly kiprobaltam a DIGI-s ONT-omat egy masik DIGI-s elofizetoi helyen es az ONT nem kapott netet. Visszateve az eredeti elofizetoi helyre, minden ment problema nelkul.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#112189) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#112184) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy kábel csere megoldotta, köszi a segítséget!

(#112190) pRoject22 válasza Ice&Lime (#112189) üzenetére


pRoject22
őstag

Mondjuk az 1000 mbit digi netnek nem 500-nak kellene lennie, nekem 950/325 ha rámérek, az utp kábel ami kijön az ONT-ből az megvan minimum cat5e?

¯\_(ツ)_/¯

(#112191) Dragon3000 válasza pRoject22 (#112190) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem csak a netnek kell tudnia, a gépnek is, illetve vannak szoftverek, amik beleszólnak ebbe is, lásd korábban a cfosspeed fogta a feltöltést, védelmi szoftverek, böngésző.....

(#112192) pRoject22 válasza Dragon3000 (#112191) üzenetére


pRoject22
őstag

Vagy egy / több spyware stb

¯\_(ツ)_/¯

(#112193) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Szülők újrakötötték a Digi előfizetésüket, az eddigi 100-as csomag helyett 1000-re fizettek elő. A szolgáltató felajánlotta, hogy nem muszáj, de tudnak vinni új modemet (routert). Kérdés, hogy érdemes-e élni a lehetőséggel, vagy jobban járnak, ha megtartják a mostanit, mert az mondjuk kiforrottabb/stabilabb/megbízhatóbb konstrukció? (nem szokott gond lenni vele) Az új eszközt rögtön áttennénk bridge módba, tehát ugyanúgy "modem"-ként használnánk és PPPoE kapcsolat lenne beállítva, mert van rendes soho router + wifi hálózat, továbbra is azt szeretnénk használni, dupla NAT-ot pedig nem szeretnék.

Mostani eszköz: Huawei EchoLife HG8242H
Új eszköz, amit hoznának: Huawei OptiXstar EG8147X6

Másik kérdés: jelenleg rendes publikus címük van a távoli elérések okán, előfizetés megújításnál (telefonban új "Digi Nekem" előfizetést mondtak nekik, 3 hónapos kedvezményt is megkapják) esélyes, hogy berakják őket privát IP tartományba, és külön kérni kell majd, hogy tegyék át publikusra? Ez működik még, megcsinálják simán, nem akadékoskodnak miatta?

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#112194) Dragon3000 válasza A_ScHuLcZ (#112193) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha az onttal nincs gond és mindenképp saját router lesz, akkor maradhat a régi, viszont, ha már sok éves darabról van szó lehet inkább az újat választanám.

Régebben még azt mondták, hogy aki publikus ip-vel volt, azt nem teszik át nat mögé, de ennek ellenkezőjére volt már példa. Amúgy bekötés előtt is lehet kérni, de utólag is, ha végül nat mögé kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#112195) Mate válasza A_ScHuLcZ (#112193) üzenetére


Mate
nagyúr

Bridge módban teljesen felesleges a csere. Nem lesz jobb az eszközcserétől.

NAT-ot nem befolyásolja, hogy szerződést módosítottak. Nem emiatt fogják berakni vagy nem berakni őket.

(#112196) Protezis


Protezis
őstag

Ma délután bejelentettem a hibát itt Szegeden, a tököm tele van már, hogy nem lehet dolgozni. Azt a hibaleírás mezőt komolyan gondolták? Belefér vagy 100 karakter. Leírtam, hogy OLT elérhető más meg vagy nem, vagy lassú, stb. Amennyire tudtam, részleteztem.

Visszajön a válasz mailben, hogy ők nem látnak hibát. Küldhetnek laptoppal szerelőt, aki megnézi, és ha nincs hiba, akkor x ezer Forint. :W

Most levélben szépen belinkeltem nekik a monitoring endpointot, leírtam, melyik mit monitoroz, milyen IP-t, milyen portot, hálózati topológiát, screenshotot küldtem, stb. Valamint megkértem, hogy fejlesszék a saját monitoring megoldásukat az ügyfélkommunikációval egyetemben. Kíváncsi vagyok. De ha még egyszer le akarnak rázni, akkor nagyon be fogok pöccenni.

(#112197) garga01 válasza Protezis (#112196) üzenetére


garga01
senior tag

A süket duma megy az üf szolgálat felől, én is magyaráztam neki hogy packet loss van és leesik pár pillanatra a sebesség majdnem 0-ra, mérem folyamatosan.
Válasz: De ha nem szakad meg (mármint az OLT-vel a kapcsolat), akkor nem lehet gond... na ja :W Igaz a Teamsen úgy szaggat a hang, hogy a kapcs.ford se segítene rajta...
Azt mondja kapjam el az digi.hu-s sebességmérővel mikor leesik :D Na ja, mert azt olyan könnyű.
Egy biztos, ha szerdán otthon leszek és sz.r lesz megint és a saját routerem miatt akarnak lerázni, megmondom nézze meg mennyibe fáj a hűséget felmondani :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112198) Intruder2k5 válasza garga01 (#112197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt mondja kapjam el az digi.hu-s sebességmérővel mikor leesik

És amúgy az mire jó? Mert nem nagy művészet csinálni egy olyan sebességmérést, ami a "kívánt" értéket adja eredményül.

(#112199) garga01 válasza Intruder2k5 (#112198) üzenetére


garga01
senior tag

Jah értelme semmi, csak ők nem fogadnak el akármilyen képernyőfotót. Hiába az a folyamatos, amin kivehető volt. Azt is kikötötte, legyen a tálca is rajta úgy egészben :D Nyilván látszódjon az időbélyeg.
De így jártak, miközben ment a folyamatos, lőttem egyet a weblapon, persze hogy garantált minimum alatti volt... Ha ők így, én is tudok így :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112200) Lenry válasza Protezis (#112196) üzenetére


Lenry
félisten

Üdv a klubban, nálunk ugyanez. Látszólag van net, gyakorlatilag meg időnként 0-ra lassul

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.