Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) tevike válasza Dell XPS (#15949) üzenetére


tevike
senior tag

DELL XPS!

Kis segítség (ismét..), az miért lehet, hogy a laptop terhelés hatására játékoknál időszakosan elkezd akadni? A képernyő 1-1 msp-kre belassul vagy 1-2 msp-re, aztán megy tovább rendesen.
Ez szimplán a melegedés miatt? Mert vettem egy laptophűtő padot, és amikor az megy akkor később és ritkábban jelentkezik ez a dolog.

Ez valaminek az előjele, vagy megszokott? Ki lehet küszöbölni esetleg valahogyan? A processzor melegedésére gondoltam elsősorban, ahogy láttam Aida64-ben, az melegszik fel 80-81°-ra játék közben miközben megy a laptop hűtő pad is (Cooler master 3-4.000 forintos)

A laptop még mindig ugyan az ( Dell 5520 i3-2370M, 6GB DDR3, Ati 7670M 1GB )

Köszi előre is :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#15952) Dell XPS válasza tevike (#15951) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, mikrolaggok lehetnek melegedéstől, de ez paddal tényleg sok (nekem). :)

Szvsz portalanítás, pasztázás vár a notira.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15953) tevike válasza Dell XPS (#15952) üzenetére


tevike
senior tag

Garanciális még, ha beviszem a boltba ahova szól, akkor ott megcsinálják ezt?
Csak azért kérdem, mert a processzorhoz nem lehet pár csavarral csak úgy hozzájutni, burkolatot kell megbontani sajnos, én meg azt nem vállalom be, pláne, hogy garancia vesztett lesz akkor.

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#15954) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Samsung np300v5a, pizsamas bulin lanyok bealudtak filmnezes kozben. Noti veluk aludt el a takaro alatt. Kepernyo suket, nem hallom a vinyot indulni, a meleg levego szellozon egett szag jon ki. Ha szetszedem, okosabb leszek (kizart, mert notikhoz full lama vagyok), vagy tutira meghalt a szerencsetlen? Koszi szepen.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#15955) Dell XPS válasza tevike (#15953) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem meg kellene, de keresd meg Őt: [link] ;)

(#15954) Rica: sajnos nagyon úgy néz ki, hogy kár megbontani a notit. Természetesen azért meg kell nézni, bele kell kukantani, mert sosem lehet tudni. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15956) Rica válasza Dell XPS (#15955) üzenetére


Rica
senior tag

Koszi szepen :R kb sejtettem, ha megis szetszedem, mit figyeljek, ha esetleg egy alkatresz cserevel megis meguszhatom.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#15957) veilside03


veilside03
csendes tag

sziasztok! az alábbi 3 közül szerintetek melyiket érdemes megvenni? általános használatra, internet, office, zene, ilyen apróságokra lenne használva. most HP-m van, nincs vele bajom, Toshibám is volt, azzal se volt gondom sosem. Asus-om sosem volt még, de attól még lehet jó/rossz. ti melyiket választanátok?

1. https://www.pcx.hu/termek/asus-x551ma-sx051d-notebook-43918
2. https://www.pcx.hu/termek/toshiba-satelite-c50-a-1jv-fekete-pscjge-004008hu-notebook-54448
3. https://www.pcx.hu/termek/hp-250-g2-f0y97ea-notebook-34633

(#15958) Doky586 válasza veilside03 (#15957) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"melyiket érdemes megvenni?"

Mindhármat. Vagy valamelyiket NEM érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#15959) MurdR válasza veilside03 (#15957) üzenetére


MurdR
veterán

Ezt inkább a "Milyen notebookot vegyek?" topicba kéne megkérdezned.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15960) Kbali válasza veilside03 (#15957) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyiket sem, mert mindhárom kifejezett gyenge minőségű. Ahogyan javasolták, írd be inkább ide, de előtte töltsd ki az első hsz. alapján a listát.

(#15961) tevike válasza Dell XPS (#15955) üzenetére


tevike
senior tag

:R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#15962) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Dell Vostro 1015-ös laptopon nem működik a hang, sok topicot végigjártam már, de sehol nem találtam megoldást, esetleg valaki tudna segíteni, hogy milyen drivert lehet feltelepíteni, hogy újraindítás után is legyen hang?

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15963) MurdR válasza Lucky04 (#15962) üzenetére


MurdR
veterán

[link]
Ezeket próbáltad? Eszközkezelőben felkiáltójel van mellette?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15964) Dell XPS válasza Rica (#15956) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon szerencsés esetben proci cserével megúszhatod, egy alapos tisztítás után. Alaplap, hűtőmodullal (!) el kell(ne), hogy induljon, utána ráérsz összepakolni. :)

Üdv, Dell XPS

(#15965) Rivaul válasza Lucky04 (#15962) üzenetére


Rivaul
addikt

Elsőre van hang aztán nincs? Az "újraindítás után is legyen hang" részből erre következtetek. Elvileg minden felismeri a hangot benne. Nekem egy régebbi 1320 van de semmilyen rendszerrel nem volt gond, driver soha nem kellett neki csak ha én akartam. Ha egyszer van hang és utána nem az más hiba lesz mint driver. A hang beállításai vagy fizikai bill stb.

Mod: hangszórón nincs hang vagy fülesen is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15966) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Sajnos a lenovo G570-es notim zsanérjai szétszálltak, plussz a burkolat alatt is szétment valami. Teljesen jól müködik amúgy a gép, de ha igy marad félek nem sokáig:
Itt egy kép: [link]
Mit mondtok, ezt házilag meglehet valahogy eszkábálni, vagy inkább vigyem szerelőhöz?
Vagy javítható egyáltalán az ilyesmi?:S
Garancia sajnos már nem játszik...

(#15967) Lucky04 válasza MurdR (#15963) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Ha újraindítom, akkor még van hang és utána kb. 5 perc után elmegy magától. A Dell support oldalán található drivert fel sem rakja, mert nem talál kompatibilis hardwaret hozzá, az Aida szerint nem is az a hangkártya van a chipseten. Már mindenféle driverrel próbáltam, de semmi eredmény. Az xp driverét feltelepítette, de az meg összeomlasztotta a rendszert.

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15968) Lucky04 válasza Rivaul (#15965) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Igen, én is azt gyanítom, hogy itt fizikai probléma áll fent, azért megpróbáltam itt is, hátha Valakinek már sikerült életet lehelnie a hangeszközbe!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15969) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat Mindenkinek!!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15970) Dell XPS válasza margithid (#15966) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kell hozzá gyakorlat (Acer-kiképzés..),illetve eszközök, és burkolati elemek, amiről átteszed a csavarfészkeket úgy, hogy milliméterre pontos legyen, mert különben nem tudod betenni az összes lefogatócsavart. Magasságról nem is beszélve (különbözőek), hiszen elállhat a topcase, nem lehet visszapattintani a burkolati elemeket, stb. Amennyiben egy is hiányzik a "sorból", fenn áll a veszélye, hogy újra elkezdi a többit is megrepeszteni az erős zsanér. :)

Üdv, Dell XPS

(#15971) Dell XPS válasza Lucky04 (#15967) üzenetére


Dell XPS
veterán

Volt javítva az alaplap? Telepítés után jelentkezett a hiba?

Üdv, Dell XPS

(#15972) margithid válasza Dell XPS (#15970) üzenetére


margithid
veterán

Mit mondasz,ennyibe kerülhet egy javítás?

(#15973) Dell XPS válasza margithid (#15972) üzenetére


Dell XPS
veterán

Attól függ milyen állapotban, és mennyi javítás van rajta: csak az alsó ház sérült, vagy a topcase-ből is kiszakadtak a csavarfészkek (?). (~5-6k)

Elég rondán néznek ki szétszedés után:

Üdv, Dell XPS

(#15974) Lucky04 válasza Dell XPS (#15971) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Nem volt javítva az alaplap és nem csak telepítés után jelentkezett először!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15975) Dell XPS válasza Lucky04 (#15974) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ilyen helyzetek hardverhibák, hibás, sérült OS esetén fordulnak elő (nem talál kompatibilis eszközt..). Ellenőrizni kellene Linux, HBCD, stb, alatt is, mert nem tetszik neki a chipset szvsz. :)

Üdv, Dell XPS

(#15976) Lucky04 válasza Dell XPS (#15975) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Márpróbáltam jogtiszata win7-el, XP-vel, de semmi változás. Linux-al ugyan nem, de nem az enyém a gép és mindenképp Win7-et szeretne rá a gazdája! Azért köszönöm szépen a segítségeteket!!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15977) Dell XPS válasza Lucky04 (#15976) üzenetére


Dell XPS
veterán

Félreértettél szerintem. Inkább érintetlen ISO-ra gondoltam, ahol nem volt "ezer" illesztő már letelepítve, javítva, stb, esetleg sérülhetett az eddig bevált telepítő média is. A licence az kizárólag a Te dolgod 30 napig, utána is. Egy másik rendszerrel is illik le ellenőrizni a hardverhiba kizárás miatt (akár "még" egy Live Linux alatt, pl: Puppy), hogy 100%-os visszajelzés legyen. Ez elvileg nem nagyon lehetne probléma a típusnál, meg másnál sem, néha több napi próbálkozások után én is megtapasztaltam. :)

Nagyon is ismerős helyzet; a világ összes driver-je kipróbálva és semmi, akár XP, akár Win7 - alatt. Még Linux alatt is megnézném, ha ott is hibázik, akkor biztosan hardverhiba (IC) - szerintem.

Üdv, Dell XPS

(#15978) Lucky04 válasza Dell XPS (#15977) üzenetére


Lucky04
csendes tag

akkormég egy linuxot feldobok, az mindenképp kidobja, ha a hardare hibás!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15979) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Egy fontos kérdéssel fordulnék hozzátok kérem segítsetek rajtam :S
Most vettem pénteken egy HP 550-es laptopot t4200-as proci, 1,5gb ram, 80gb hdd, vga intel x3100.
A probléma már vásárláskor felmerült.. egy boltba vásároltam a gépet a gond az bekacsplom tölt szépen minden windos 7 össze rakja magát erre mikor ki írná hogy Üdvözöljük a gép elkezd csikózni a képen vagy 60 helyen széltében és be se kapcsol ugráltatja a kijelzőt néha fekete lesz.. a szerelő azt mondta ram hiba kicserültük indult minden oké volt megvettem.
Erre haza hoztam bekapcsoltam és ugyan ez van vele.. nem tudom mi ez sajnos mi lehet vele? miért csikóz?
Csak úgy tudom szépen bekapcsolni ha csökkentettbe indítom és utána újra indítom akkor szépen bekapcsol és nem csíkoz most se és játszani is tudok. Valaki tudja miért lehet ez?
Most raktam újra a windost fel drivereztem de nem jó :S

[ Szerkesztve ]

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#15980) Dell XPS válasza Adoka120 (#15979) üzenetére


Dell XPS
veterán

GPU hiba szvsz.

Üdv, Dell XPS

(#15981) Adoka120 válasza Dell XPS (#15980) üzenetére


Adoka120
tag

De utána szépen bekapcsol és fut szalad minden jól.. hogy lehet ezt orvosolni?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#15982) Dell XPS válasza Adoka120 (#15981) üzenetére


Dell XPS
veterán

BIOS-ban gondolom nincs problémád, csökkentett módban sem (nincs illesztő) ?

Üdv, Dell XPS

(#15983) Adoka120 válasza Dell XPS (#15982) üzenetére


Adoka120
tag

Biosban és csökkentettben szép semmi baja sincs. viszont normálban ha indul csíkoz :S
Illesztő progit felraktam hp oldaláról nem tudom mi lehet a baj :S

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#15984) Dell XPS válasza Adoka120 (#15983) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hibázik a VGA-chip, tipikus jelenség a notinál. Van olyan súlyosabb eset, hogy egyáltalán nem "bírja" el az illesztőt (kékhalál, fagyás, fekete kijelző, stb, ), de ahogy leszedik, csökkentett módban használják akkor minden ok. Egy-egy reset után nálad képes "még" működni, legyen az egy komponens csere, újraindítás, de ez később rosszabb lesz, vagy egyik reggel soha többet nem fog képet adni se belső, se külső monitorra.
Szívesen segítenék, de ezt nem tudjuk megoldani sajnos. BGA-szerviz orvosolhatja, ha úgy gondolod.

Üdv, Dell XPS

(#15985) Dell XPS válasza Adoka120 (#15983) üzenetére


Dell XPS
veterán

A Chip-nél kontakthiba van (BGA), leginkább a hordozónál (egy vagy több kommunikációs lábnál nincs megfelelő érintkezés), így amikor felteszed az illesztőprogramot nem tudja végrehajtani az utasításokat (pl: felbontás stb,), ezért tapasztalod ezt az "érdekes" jelenséget.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15986) Adoka120 válasza Dell XPS (#15985) üzenetére


Adoka120
tag

O klassz értem köszönöm akkor vihetem vissza az üzletbe :S

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#15987) kacsip


kacsip
tag

Üdv
Valaki tudna segíteni? Miért van az, hogy a DxDiag futtatása után a Képernyő fül alatt az intel hd kártyát hozza fel? Továbbá mikor elindítanék egy játékot, konkrétan a wow-ot, kiírja hogy a videókártya: intel hd4600.
Miért nem az nvidia kártyát látja a gép? (i7es, 1 vga-s Lenovo Y510p gépem van)

(#15988) HUNRobar


HUNRobar
tag

Hello!
Nem tudjátok van-e Budapesten olyan hely ahol vállalnak laptop kijelző profi kalibrálását? Olyanra gondolok amit tényleg próbált is valaki..

(#15989) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok van egy ilyen problémám egy Hp pavilion 15-ös notebookkal.
Érezhetően is lassú és foggalmam nincs miért csak 939mb-ot használhat a rendszer.
Vga beállításainál néztem, nem találtam memory share-re vonatkozó beállításokat, voltam biosban is hogy esetleg ott lehetne a vga-system memory-t állítani, semmi.
Ötlet?
Előre is köszi.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#15990) Dell XPS válasza kacsip (#15987) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha konfigurálod a beállításokat az NVIDIA vezérlőpultban (egyes alkalmazásokat hozzárendeled), vagy nagy teljesítményű videokártyát választasz, akkor sem használja a rendszer?

Üdv, Dell XPS

(#15991) kacsip válasza Dell XPS (#15990) üzenetére


kacsip
tag

Nvidia vezérlőpultban ez van beállítva, és így sem használja: kép

(#15992) Dell XPS válasza kacsip (#15991) üzenetére


Dell XPS
veterán

asztal: jobb klikk, és úgy konfigurálható bármely program vagy alkalmazás?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15993) Rica válasza Dell XPS (#15964) üzenetére


Rica
senior tag

Koszi szepen! :R
Vettem is 3 ezerert egy procit bele, ennyit mindenkeppen meger, mielott kukaba kerulne. Beszamolok, hogy sikerult, ha meg van a takaritas es a csere. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#15994) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok nemrég vettem egy asus X550LN-xo27D laptopot
jelenleg windows 8.1 van rajta
azt szeretném megtudni hogy az integrált videokártyát hogy lehet kikapcsolni ?
mert szeretném ha a geforce 840m(2gb)-et használni
bioszban csak annyit találtam hogy az integrált vga-t 64mb-tól 512mb-ig álithatom

L26bKz

(#15995) Dell XPS válasza Ipadipad (#15994) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem nem tudod kikapcsolni az IGP-t, csak az NVIDIA vezérlőpultban lehet optimalizálni a videokártya használatot.

Üdv, Dell XPS

(#15996) Ipadipad válasza Dell XPS (#15995) üzenetére


Ipadipad
tag

nvidia vezérlöpultban csak annyi van hogy 3d-s elemeket mennyire élesitse
csak akkor azt nem értem hogy ha 1x 2gb 840m van a laptopba akkor miért csak 512mb igp-t mutatja ?
plusz mivel a laptopon van hdmi port rákötöttem a tv-re és nem látja a tv-t :S
"a képernyö megjelenitési modjának megváltoztatása:" és itt csak 1van
ha asztali gépet kötöm rá hdmi-vel a tv-re akkor ott észleli

L26bKz

(#15997) Dell XPS válasza Ipadipad (#15996) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amíg nem állítod be magad számára, akkor csak abban az esetben fogja használni a "nagy teljesítményű GPU-t" amikor megfelelő grafikus terhelést kap (automatikusan vált), HD4600 elég sok mindenre elég, így ez megtévesztő lehet, Driver problémáknál lehetséges, hogy nem ad be opciókat, illetve nem vált, nem használja a dedikált videokártyát. Pár sorral feljebb is olvashatod, hogy kiválasztható a dGPU, konfigurálható, azaz egyes alkalmazásokhoz is hozzárendelheted.

Üdv, Dell XPS

(#15998) Mantin válasza MurdR (#15802) üzenetére


Mantin
aktív tag

igen :)

Más: Újratelepítettem a gépet így most már nem lesz kékhalál, ha akksiról használom.
Viszont minden áron az integrált gpuval akarja elinditani a játékokat, hiába állítom az nvidiára az alapértelmezés kiválasztásánál, amint kilépek az ablakból elfelejti, és újra az integráltra van állítva.. :W
Hiába rendelem hozzá az alkalmazásokat, elfelejti

Valami ötlet erre?

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#15999) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Itt van nálam egy Toshiba C650-es, újrakéne telepítenem rajta a Win-t. Ezzel annyi a probléma, hogy a nyilak nem működnek, így nem lehet kiválasztani, honnan bootoljon. A capslock is folyamatosan világít. Ez így reménytelen, mi?

(#16000) NTonee válasza Dinter (#15999) üzenetére


NTonee
veterán

Usb billentyűzet?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.