Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) KimKyoJi


KimKyoJi
újonc

Tudtok adni valami ötletet mivel, és hogyan lehetne jól megtakarítani a vga-t? valószínűleg az érzékelővel lett valami ugyanis a mérésnél a hőfok ingadozik , és hamar felugrik 100 főlé és kikapcsol a gép. Egy GeForce GT525M-ről van szó. Pasztázva volt azóta van a probléma, néztem nem folyt ki elméletileg. Elképzelhető hogy az érzékelőre került és amiatt van?

(#15602) Buci21 válasza KimKyoJi (#15601) üzenetére


Buci21
addikt

nem, valószínűleg sz@rul lett pasztázva, valami felfekszik, és tényleg melegszik a cucc :(

(#15603) Dell XPS válasza KimKyoJi (#15601) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs a GPU chip-nél érzékelő. Lehet Heatsink probléma, vagy VRM hiba is, esetleg valamit nem sikerült mégsem helyére tenni. Paszta ilyen jelenséget nem okoz "kifolyva" sem.

Üdv, Dell XPS

(#15604) KimKyoJi


KimKyoJi
újonc

értem, hát nem kentem vastagon, csak hogy rendesen elterüljön, a hűtőt és a vga, illetve proci tetejét is, hát felfeküdni elméletileg nem tud, de azért megnézem még egyszer mivel 3rugós csavar fogja a procinál meg 2 ilyen rászorításra szolgáló kicsi van a vga-nal hogy rendesen rajta legyen, tehát nagyon elbaszni se lehet, azért gondoltam másra, de akkor megnézem :) esetleg lehet az hogy volt 1-2 gap pad is amiket körbe megtakarítottam, hogy azokkal lett valami?

Bocsi hogy nem válaszban írtam, de új vagyok még, törölni meg nem tudom hogy kell vagy megváltoztatni hogy válasz legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#15605) driver18


driver18
tag

Sziasztok,

Mennyit érhet mostanság egy [ilyen] laptop?
Pár éves, szép állapotban van, minden működik rajta.
Köszi előre is :R

(#15606) Buci21 válasza driver18 (#15605) üzenetére


Buci21
addikt

szerintem 80 rongy körül érhet még :D :R

(#15607) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Feltettem egy Samsung NP270E5E notebookra a win 8.1-et ha már rámatricázták. A saját SW update progijával rátelepítettem mindent, de még mindig van egy ismeretlen hardver. Mi lehet az? A gép se röpköd a sebességtől.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15608) Caddigan


Caddigan
csendes tag

Szervusztok!

Egy kis segítséget szeretnék kéni:
Adott egy Asus F3Sc-s laptop, T5450-es procival, Socket P foglalattal.
Lecserélném egy T6400-asra, működhet? Vagy csak BIOS frissítés után? Vagy inkább próbáljak egy T7100-ast szerezni, ami gyári szériában is volt a sorozathoz?

Válaszokat előre is köszönök!
Üdv: Caddigan

(#15609) #92415744


#92415744
törölt tag

Üdv Mindenki,

Acer Travelmate 4020 laptop, már a windows telepítés közben is lefagy, több win-el is próbáltam, valamiért 100%-ra teszi a proci terhelését, és nem tudok semmit se csinálni. Ha felment rá a win, utána is csak induláskor csinálja, ha véletlenül bejön, akkor utána hibátlan. Már a ramokat pakolgattam ki-be, összevissza raktam őket, hűtését kipucoltam, újrapasztáztam.
Ötletem nincs már.
Kösz, aki tud segíteni.

(#15610) Buci21 válasza Caddigan (#15608) üzenetére


Buci21
addikt

Üdv! a cucc 800-as FSB-ig visz min dent, szóval én egy T9300 vayg T9500 felhajtását javaslom (Asus F3E-m van, és ebben megy). Amúgy ezek lehetnek drágák, de kis szerencsével bontott gépekből rájuk lehet akadni. Ha nem, akkor valami T7200-tól T7800-ig sorozatos cuccot vegyél, lehetőleg minél erősebbet. Sőt, T8300 is szóba jöhet :D jó vadászatot.

[ Szerkesztve ]

(#15611) Tim82 válasza Buci21 (#15610) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T7200 socket M-es processzor. Azt, meg a T7400-at és T7600-at ezért inkább ne ajánld neki a T7***-ek közül.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15612) Buci21 válasza Tim82 (#15611) üzenetére


Buci21
addikt

uhh ezt benéztem, kevertem a páratlanokkal :D itt a full lista, ezek közül vadássza a leggyorsabb 800-as FSB-vel megáldott darabot

[ Szerkesztve ]

(#15613) Dell XPS válasza #92415744 (#15609) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen állapotban van a merevlemez? Milyen proci van benne?

Üdv, Dell XPS

(#15614) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Külső segítségre lenne szükségem. Vettem egy használt Acer Aspire 3820tg lapost.

A gondom a következő:
- Amennyiben betolom a töltőt, akkor olyan mintha elmenne a kép. Azért csak mintha, mert nagyon haloványan megmarad, de ezt csak sötétben látni. Töltő kihúzása után helyreáll minden és a win közli, hogy átváltott egyszerű színsémára vagy mi, de aztán az aero is visszaáll. E-építési napló írása közben elég kellemetlen ez a lépése a laposnak...

Mi lehet a gond? A w7 újra lett telepítve, drivereket megkapta, a kékfog kivételével.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15615) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Egy Dell Inspiron 5520-ról kérdeznék (i3, 6gb ddr3, 7670 1gb), hogy normális-e, hogy bizonyos hőfok (50-60 között már) a játékok szaggatni kezdenek a melegtől?
Ha hűtő van alatta akkor semmi baja nincsen, és tökéletesen megy.

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#15616) Buci21 válasza mpierre (#15614) üzenetére


Buci21
addikt

BIOSba lépj be, és ott is produkálja?

(#15617) Doky586 válasza mpierre (#15614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Controlpanel - energiagazdálkodási beállításoknál a hálózatról való működésnél válassz másik profilt, vagy arra növeld meg a fényerőt 0-ról 100%-ra...

(#15618) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltunk egy Asus X451CA notit, előtelepített win8-al.
Két kérdésem is lenne:
1. a lemezkezelőben látom, hogy a C, D, illetve a 100 megás rendszerindítón kívül, van egy
900 megás, egy 450 megás és 20 gigás helyreállítási partíció is. (utóbbi 3 mind az)
Hogyan tudom majd visszaállítani eredeti állapotára? se lemezt, se semmit nem kaptam, gondolom a biosnál lesz vmi trükk vele

2. Felnyaltam az összes frissítést rá, upgradleve lett 8.1-re ez mind igénybe vett kb 14 órát :)
minden szükséges progi felrakva. Le szeretném tükrözni az egészet. Mivel és hogyan kellene? Mindegyik particiót imagelni kell? vagy ilyen esetben a helyre állítási rejtett diszkek nem kellenek? Régebben acronist használtam, de abból egy 7 éves verzió van jelenleg a birtokomban szerintem még az MBR-el se tudna nagyon mit kezdeni.

Köszi a válaszokat!
Üdv, Z

(*)(*)

(#15619) dobobazsy válasza Dell XPS (#15600) üzenetére


dobobazsy
őstag

Core 2 Duo T7100? ez esetleg már jó lenne?

(#15620) Buci21 válasza dobobazsy (#15619) üzenetére


Buci21
addikt

az jó bele, de nem annyival erősebb :D

(#15621) dobobazsy válasza Buci21 (#15620) üzenetére


dobobazsy
őstag

celeron 575 van benne, annál táncsak jobb egy core 2 duo, nem?
mondjuk elég gyors ahhoz képest, hogy cerkás, de gondolom ha be volna lakva meg pár hónapos windows volna rajta már nem volna ilyen fényes a helyzet

(#15622) Buci21 válasza dobobazsy (#15621) üzenetére


Buci21
addikt

én T7250-ről váltottam T9300-ra és nagyon megérezni :D (sajna nincs meg a proci, tegnap adtam oda valakinek, pedig vihetted volna ingyé... :( )

ez lehet jó
ez is, valsz ilyet találtál
ez nagyon okés
ebből alkudsz kicsit
ez is lehet oké, sőt!
vagy akár ez

[ Szerkesztve ]

(#15623) Buci21 válasza Buci21 (#15622) üzenetére


Buci21
addikt

váááárjááááááál csak :D te a másik vagy, neked 667mhz-es FSB-d van, összekevertelek az Asus F3Sc-s kollégával, neki PM965 van, neked GL40 express. Akkor neked ebből a listából olyan proci, aminek 667mhz az FSB-je.
szerk 2: fórumokon írják, h a 800-as procik (amiket én kerestem neked), azok is mennek benne...
ugorj közepeset, egy T7300 már rendes méretű cache-el van, és nem drága, egy poróbát megér. Persze legfrissebb bios, de gondolom minden 65nm-es Merom megy benne

3. szerk: ez hivatalosan támogatott a chipset által, és 800-as... aki inteléknél a dokumentációt írja, úgy pofáncsapnám...

Összegezve: 800-as 65nm-es Merom nyugodtan jöhet, pl T7300

Az Asusos kolléga viszont meglesheti az előző linkeket :R

[ Szerkesztve ]

(#15624) Dell XPS válasza dobobazsy (#15619) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen jó lesz, de ha van rá lehetőséged akkor kicsit menjél "feljebb" pl: T 7500, T 7700 Meghálálja a befektetés a mai alkalmazásoknál. Kolléga linkelt is egy-két lehetőséget számodra. :)

Üdv, Dell XPS

(#15625) Buci21 válasza Dell XPS (#15624) üzenetére


Buci21
addikt

jól fel is idegeltem magam a GL40 nagyon ergya dokumentációján... a hivatalosban az van, h 667mhz FSB és 65nm, de a hivatalosan támogatottak közt ott van a T3100 ami egy 45nm-es 800-as proci... És van, akinek T9300-al is életre kelt egy Acer, és minden ment szépen... szóval T7300 pl jó döntés lenne... Nem is értem, miért nem bírnak rendesen dokumentálni valamit...

(#15626) Dell XPS válasza Buci21 (#15625) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem csodálom, már sokan szidták előtted is. Sajnos "csak" tapasztalati úton vannak pontos információk a GL40-es chipset-nél. Amennyiben a hivatalos támogatottságot néznék, akkor nagyon sok gép esetében maradtunk volna el egy sokkal jobb lehetőségtől, egyébként van ahol nem működik sajnos a bővítés mértéke (800Mhz FSB).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15627) Doky586 válasza Angelotti (#15618) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1.: bootoláskor F8 ha jól emlékszem. Menüben kiválasztani a megfelelő helyreállítási opciót..
2.: Macriummal. [link] Az adatpartíció (D) kivételével mindet érdemes.. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#15628) Dell XPS válasza Angelotti (#15618) üzenetére


Dell XPS
veterán

ASUS laptopoknál F9-el tudod indítani a recovery menüt, majd belépve a teljes helyreállítást, ami töröl mindent e merevlemezről.

" Mindegyik particiót imagelni kell? "

Igen! Acronis kiváló program erre, viszont nem ártana egy újabb verzió. Előtte ellenőrizd a merevlemez állapotát, mert nagyon érzékeny erre! :K

Üdv, Dell XPS

(#15629) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Heló!
Adott egy Lenovo T400 amin windows xp fut.
Ma vettem bele egy 1TB-os winyót de viszont itthoni fájlmegosztó szerverként futna, tehát a load szinte 0%.
Ez így kb. hány watt-ot fogyaszt?
Természetesen lecsukott kijelzővel.
Üdv!

(#15630) driver18


driver18
tag

Sziasztok,

Hozzám került egy Amilo L7320-as készülék. XP újratelepítés után vacakol a WiFi. Kapcsolódik a hálózathoz, és az internet is működik. kb. 10 percig. Ezután továbbra is csatlakozva van, de nincs internet. Később az egész rendszer lefagy...
Ötlet?

Köszi előre is!

(#15631) dobobazsy válasza Buci21 (#15623) üzenetére


dobobazsy
őstag

nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, igy már nyugodtabb vagyok. akkor majd szét nézek :R

(#15632) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.
Hogy tudom legegyszerűbben kideríteni hogy a dedikált VGA-t használja-e a notim?

Elindítom a cs 1.6-ot, és az aida64 a Power Controlnál 0w-ot ír, az azt jelenti hogy nem használja a dedikáltat? A váltható graf. rendszernél a CS be van állítva nagy teljesítményre.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15633) Angelotti válasza Dell XPS (#15628) üzenetére


Angelotti
tag

Szia!
Akkor a "gyári backup" partíciót is imageljem? minek készítsek backup-ot, a backupból? :) a nagy backup csak maga 20 giga..... akkor jól gondolom ha nincs meg az összes partíció ez nem igen fog bootlni?
Ezt nem lehet valahogy megkerülni? Bukom bármilyen formában is így garanciát, mondjuk minden legál lesz rajta ha valahogy levarázsolom a gyári backupokat?
Köszönöm előre is válaszodat, boccs, ha értetlen vagyok :)
Üdv, Z!

(*)(*)

(#15634) MurdR


MurdR
veterán

Áhh megoldottam, leszedtem egy értelmes drivert.

A GPU diódára 80fokot jelez ki. Nem sok az egy kicsit?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15635) Dell XPS válasza driver18 (#15630) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ennél a kiváló típusnál nem sok lehetőség adódik:

1.) hibás merevlemez (op.rendszer sérült), WiFi modul

2.) hibás illesztő / OS (change)

3.) déli -híd hibás a FuSi

Nézd meg HBCD - mini XP felületről, az már sokat elárul. :)

Üdv, Dell XPS

(#15636) Dell XPS válasza MurdR (#15632) üzenetére


Dell XPS
veterán

GPU_Z-vel ellenőrizhető, látható:

Üdv, Dell XPS

(#15637) MurdR válasza Dell XPS (#15636) üzenetére


MurdR
veterán

Ezzel meg is vagyok, viszont én egy picit soknak találom a hőmérsékleti értékeket.
Kitakaríthanád nekem, meg egy pasztázás sem ártana, mert a GPU dióda Aida szerint jelenleg 80-85 fokos, és nincs terhelés alatt. Nem hiszem hogy amióta megvette az előző tulaj, csinált volna ilyet vele.
dobj majd egy püt...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15638) Doky586 válasza Dell XPS (#15636) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy érted hogy alul nem lehet átkapcsolni az IGP-re?

(#15639) MurdR válasza MurdR (#15637) üzenetére


MurdR
veterán

Ja és amúgy alaphelyzetben mennyinek kellene lennie a GPU dióda hőmérsékletnek? Mert 85 fok körüli ugyebár mint említettem terhelés nélkül csak böngészéssel, és 85 felett kapcsol be a venti kb.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15640) Buci21 válasza MurdR (#15639) üzenetére


Buci21
addikt

terhelés nélkül 40-50 között max ? :F pasztát neki

(#15641) Dell XPS válasza Angelotti (#15633) üzenetére


Dell XPS
veterán

Több módszer is van (alkalmazás függő), hogy miképpen készíted el. Van olyan opciói is, hogy kiírhatod lemezre recovery menübe lépve. Nézd meg, mert nem mindegyik típusnál van erre lehetőség. :K

Amennyiben valamelyik partíció is hiányozni fog előtelepített rendszernél, akkor nem valószínű, hogy boot-ol majd a klónozott meghajtó. Nem jár garanciavesztéssel, miért is járna, vagy nem értem pontosan a kérdésedet. :)

(#15638) Doky586: úgy értettem, hogy a programban látja az órajeleket, mert az még semmit nem jelent, hogy konfigurálva vannak egyes alkalmazások a "nagy teljesítményű" GPU-hoz. Itt, ebben a korszakban (2011') nagyok sok driver probléma volt (Intel -ATI). :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15642) Dell XPS válasza MurdR (#15637) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ahogy Buci21 kolléga is jelezte, ki van száradva a paszta a GPU chip alatt, és inkább már szigetel, mintsem hogy gyors hőátadást biztosítson a heatsink felé. Szóval nagyon sok az a típusnál; HD 6770M GPU-nál.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15643) MurdR válasza Dell XPS (#15642) üzenetére


MurdR
veterán

Megcsinálod?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15644) Buci21 válasza MurdR (#15643) üzenetére


Buci21
addikt

pesti vagy? :D én segítek egy sörért, vagy ilyesmiért :D

(persze ha elhozod mondjuk :R, írj privit ha érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#15645) eastone1


eastone1
senior tag

jóestét!

adott egy acer aspire e1-571g notebook az istenért sem akar csatlakozni vezeték nélküli hálózathoz. telepítettem már mindent. más router el sem hajlandó kommunikálni. van hogy látja van hogy nem az ssid -t . csak azt írja ki hogy nem lehet ehhez a hálózathoz kapcsolódnia. hogy a francba lehet piacra
dobni ilyen fostalicska notit a mai világban. Sem win7 en sem win 8.1 en nem működik.

(#15646) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Van két Dell laptop a házban, újrahúznám a rendszert, és lenne 2 kérdésem:

1. Az egyik egy Dell XPS l502x, Windows 8.1 Enterprise menne rá ismét, viszont nem tudom, hogy beérjem-e a win által felpakolt driverekkel, vagy azért a megadott sorrendben pakoljam fel attól függetlenül a gyártó honlapján megtalálhatóakat?

2. A másik pedig egy kissé korosabb Dell Latitude E4300 (C2D P9400, 2GB RAM, 80GB HDD), ezen egy 64 bites Win8.1 Pro volt eddig, de nagyon-nagyon lassú az egész. Ennél az lenne a kérdés, hogy hátha valakinek van már tapasztalata ezzel a típussal, milyen oprendszer ajánlott rá a legjobb működés érdekében?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#15647) Tim82 válasza Yiggdrasil (#15646) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak azért lassú az az E4300, mert a 2 GB RAM és a vinyó kicsit visszafogja.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15648) #92415744 válasza Dell XPS (#15613) üzenetére


#92415744
törölt tag

Helo,

HD sentinel szerint 100/100-as, a proci Pentium M 725, de nézem, hogy ezek úgy szoktak kifeküdni, hogy a merevlemezt nem érik el, amikor így kifagy a gép, akkor elkezd hülyén kattogni a winchester, ezt megfigyeltem.
Lehet, evvel is már az a gond?
Most vettem ezt a laptopot, és hibátlannak volt hirdetve...

(#15649) mpierre válasza Buci21 (#15616) üzenetére


mpierre
veterán

Megnézem.

Doky586:Ezt is megpróbálom.

Szerk.: A monitor halványítása 0 percen volt... :F Átraktam 720-ra. Próba.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15650) mpierre válasza mpierre (#15649) üzenetére


mpierre
veterán

Biosban nem csinálja.

Minden fényerő maxon, minden esetben. Semmi változás. Magyarán, ha bedugom a töltőt, akkor egyszerű színsémára vált és teljesen elhalványul a kép.

Lehet az a gond, hogy a 14.4-s csataliszt van fent?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.