Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) beni18


beni18
tag

Sziasztok!

Szeretnék memóriát bővíteni egy acer 5942g típusú laptopban és a manual szerint maximum 8gb-ra lehet 1066Mhz mellett. Ha 1333Mhz-es memóriákat tennék bele azok visszafelé kompatibilisek lennének vele, működne vele a gép, vagy inkább ne kísérletezzek és maradjak az 1066Mhz-es memóriák mellett?

(#38002) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kollégám Asus X556UQ-XO198D (gyártói oldal) gépét szeretné ápgrédelni, és két dolog nem világos:

1, RAM-ot a kis "csapóajtón" keresztül szerencsére lehet bővíteni, de ugye az alap 4GB forrasztva van az alaplapra, és 1 foglalat van üresen? Vagy az 1db foglalatban van már 4GB-os modul, és ezt cserélnünk kell?
Csak mert nem mindegy, hogy 8GB-os, vagy 16GB-os modult veszünk...

2, SSD-t gondolom csak az ODD helyére lehet tenni... de nem tudom, hogy a gyári HDD-vel megcserélve, vagy inkább a caddy-be érdemesebb tenni?
Melyik meghajtó csatlakozója SATA3-as szabványú?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38003) Pyttawrx válasza AxBattler (#38002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!

Ez a videó is segít.
Az ODD helyére mindenképp az SSD-t tedd, és a HDD-t a CADDY-be!

Üdv

(#38004) AxBattler válasza Pyttawrx (#38003) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a videót, elég szemléletes! :R
A négyféle rögzítőcsavar elég WTF kategória...

Az ODD helyére mindenképp az SSD-t tedd, és a HDD-t a CADDY-be!
De hát az ODD helyére megy a caddy, nem rakhatom bele mindkét driver-t... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38005) shirogin21 válasza SZIGMA (#38000) üzenetére


shirogin21
csendes tag

Szervizbe érkezett törötten, átvették, engem okolnak hiányos csomagolás miatt, kárszemle lezajlott eredménytelenül. Külsérelmi nyom található a csomagoláson, beszakadás formájában. Eddig az összes levélre azt felelték én vagyok a felelős ezért és nem vonható felelősségre ilyen helyzetben a gls, ők pedig térités ellenében hajlandóak csak kicserélni. Ezt vegyem úgy, megszívtam, mit tehetek ?

(#38006) Magnum_ válasza shirogin21 (#38005) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Olvastad, amit en irtam?

I humbly and respectfully decline™

(#38007) Pyttawrx válasza AxBattler (#38004) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen. Igen én is csípem mikor van miből válogatni. :D

(#38008) AxBattler válasza Pyttawrx (#38007) üzenetére


AxBattler
félisten

:P Na jó, eredetileg úgy értettem, hogy - gondolom - nincs benne M.2, vagy mSATA foglalat SSD-nek, szóval marad a caddy.
A gyári HDD-t hagyjam az eredeti helyén, vagy rakjam a caddy-be, és a helyére egy SSD-t?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38009) Pyttawrx válasza AxBattler (#38008) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

még 1x:
A caddy-be a hdd
az sdd a hdd helyére, így persze újra is kell tenni az oprendszert. Dehisz elvégre ezért vennéd hogy gyorsabb legyen, nem tárhelynek. :))

(#38010) AxBattler válasza Pyttawrx (#38009) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, rendszermeghajtónak kell, csak azt hittem, hogy caddy-ről is tud boot-olni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38011) Pyttawrx válasza AxBattler (#38010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tudni tud, de az lassabb lesz picit, ugye egy aadaptert építesz közbe. Nyilván nem feltétlenül vehető észre minden tevékenységnél, de ha már megbontod, akkor jobb így

(#38012) shirogin21 válasza Magnum_ (#38006) üzenetére


shirogin21
csendes tag

Olvastam. A kijelzōnek leves de azért köszi a segítséget. Garis alkatrész csere miatt a javítást ma kezdik meg és ha tovább húzódik az ügy akkor az alkatrészeket vissza kell küldeni és buktam a javítást. Azt mondta Laptopszalon, hogy a gls nem ismerné el ezt az ügyet így ha belemennék egy újabb kárszemlébe abból is szarul jönnék ki + az alkatrészek mennek a dellhez és még többet fizethetnék.

(#38013) Karcub


Karcub
senior tag

Sziasztok! Ehhez a laptophoz keresnék drivert, de idáig nem jártam sikerrel, tudnátok segíteni?
A laptop típusa: Packard Bell easynote ente70bh

(#38014) Pyttawrx válasza Karcub (#38013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!

LINK

(#38015) Karcub válasza Pyttawrx (#38014) üzenetére


Karcub
senior tag

De itt csak win 10 van és 64 bit, win 7 kellene és 32 bit

(#38016) Pyttawrx válasza Karcub (#38015) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hány giga ram van benne?

(#38017) SZIGMA válasza shirogin21 (#38005) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Feladás előtt nem fotóztad le?
A csomagolás a te felelősséged egy bizonyos szintig, viszont szerintem a GLS a csomagot csak úgy veszi át, hogy azon nincs külsérelmi nyom. Ha tőled úgy vette át és a szerviznek sérülten adta le, akkor nem sok lehetőség van, kinél is sérült a csomag.
Törékeny megjelölés volt-e rajta?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#38018) shirogin21 válasza SZIGMA (#38017) üzenetére


shirogin21
csendes tag

Szia, nem lett róla készítve kép, alapból nem a saját dobozában lett elküldve és a kijelzõ törése nagy valószínūséggel nem következett volna be,ha kihúzható tápkábelt nem a kijelzõ ele teszem.

(#38019) SZIGMA válasza shirogin21 (#38018) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Hát, nem akarlak elszomorítani, de ez így elég nagy probléma.
Kábelt, adaptert mindig csak a laptop mellé szabad tenni.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#38020) MaxxDamage válasza shirogin21 (#38018) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Eredeti doboza nincs meg talán? :F
Én abba szoktam küldeni (ha úgy van) és eddig minden rendben volt (oda-vissza)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38021) Laraxior


Laraxior
titán

Van egy Lenovo ideapad 100 gépem. Elvileg FN + F2-re kellene, hogy bejöjjön a bios, ha mégse akkor milyen kombinációk vannak erre?
Laptopban annyira nem vagyok képben, csak asztaliban :D :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#38022) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!
Billentyűzet hibával (vagy nem hibával) kapcsolatban kérdeznék. Adott egy iszonyat gagyi Acer E-valami laptop. Billentyűk néhol csak 2.-3. lenyomásra érzékelnek. Kérdés hogy próbálkozzak-e billentyűzet tisztítással vagy keressek bontottat bele?
A billentyűzet tisztítást hogyan lenne érdemes csinálni? Gondolok itt arra, hátha valami miatt ragadnak a gombok..

(#38023) Laraxior válasza Laraxior (#38021) üzenetére


Laraxior
titán

Megoldva :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#38024) Zsidaaj válasza Zsidaaj (#37982) üzenetére


Zsidaaj
tag

Megoldodott a problémám.
Windows 10 ujra rakás kellet egy 2015-ös verzió, a 2018-as uj verzió hibás gyárilag és ütötte a Hotkey szoftvert.

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#38025) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy az Asus zenbookok mennyire bővíthetőek RAM-mal, ha úgy adódik, ux331, 333 típusok, viszont ahogy látom, a dell xps 13 9360 bővíthető.

Meg tudnátok erősíteni kérlek, hogy mi a helyzet ilyen fronton? Ez alapján is döntenék, hogy milyen laptopot vegyek.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#38026) Pyttawrx válasza HdRew (#38025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindenképp a dell mellett szavaznék! Nemcsak a bővíthetőség miatt. Jobb

(#38027) HdRew válasza Pyttawrx (#38026) üzenetére


HdRew
őstag

Igen, nekem is afelé húz a szívem, az MM-ben most egész jó akció van, ezért is csábító. És köszi szépen a megerősítést.

(#38028) shirogin21 válasza MaxxDamage (#38020) üzenetére


shirogin21
csendes tag

Sziasztok. Legközelebb jobban.figyelek és ahogyan tudok felkészülök. Doboza azok óta nincs nálam amióta külföldi munkahelyrõl visszajöttem, otthagytam mert repülõ utazás volt és nem akartam többletköltséget és egy raklap holmival menni, pedig kocsival hazahozhattam volna, viszont az több idõ és nem akartam nyomorogni 16 órát, tessék meg is lett az ára a kényelemnek, idõbõl való lefaragásnak.😁

(#38029) Pyttawrx válasza HdRew (#38027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

[ Szerkesztve ]

(#38030) MaxxDamage válasza shirogin21 (#38028) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Általában minden szakszerviz/szerviz azon van, hogy "eredeti dobozában/csomagolásban" kerüljön vissza küldésre (az esetleges sérülések elkerülése érdekében) vagy ha az nincs is meg, akkor bombabiztos / azonos (megfelelő) kartondoboz csomagolásban kell vissza küldeni (gondosan csomagolva, a külső hatások általi sérülések elkerülése érdekében. Nos akkor a te hibádból történt ami történt -ezáltal- (törött) , mert ha pl. eredeti csomagolásban küldöd vissza, akkor mondhatnád azt, hogy te az eredeti csomagolásban küldted vissza, így téged semmilyen más kötelezettség nem terhel (ha törik) így az nem a te felelősséged azután.. :K

Tehát érthető is, ha a bolt ezt nem akarja be vállalni, vagy a gyártó/szerviz. :U

Én mikor a laptopot 2x felküldtem szakszervizhez és alaplapot is cseréltettem, akkor Futár (GLS) megérkezés után a doboz kicsomagolás/átnézés folyamatát videóra vettem, hogy ha lenne bármilyen külsérelmi nyoma sérülésnek, törésnek... akkor legyen róla bizonyítékom :D /700+ ezres laposnál ez kötelező, de akár 2-300 ezresnél is!/ vagyis mindenképp javasolt videóra venni.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38031) Karcub válasza Pyttawrx (#38016) üzenetére


Karcub
senior tag

4gb

(#38032) Pyttawrx válasza Karcub (#38031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor 64bit kell. ha 32 bitest teszel vel nem fogja használni a 4gb

(#38033) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
1.Laptopomon a dvd rom helyére áttenném a hdd- t „raktározási” céllal, a hdd helyére pedig egy ssd-t tennék. A csere azért szükséges, mert a hdd csatlakozása sata 3, a dvd rom pedig sata 2 . Ezt meg lehet-e oldani?
Több boot dvd-t használok, karbantartás telepítés stb. céljából. Addig eljutottam, hogy ISO-bol tudok boot usb csinálni, de bootolós DVD-t vagy CD-t nem tudom hogyan lehet, vagy lehet e usb-re átrakni, úgy hogy a bootolás rendben legyen.
Üdv.: iref-h

(#38034) Victoryus válasza iref-h (#38033) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tedd bele egy usb-s házba a dvd meghajtót, Aliról pár száz forint. De ha iso-val megy, akkor menni fog lemezzel is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#38035) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok,
Van ajánlott laptop hűtő 15.5" szörnyeteg alá? Max 5-6e szánnék rá, és egy darab minél nagyobb ventivel szeretném. A minimum a CM L1...
Egy I7 6600&1070 kombót kellene hűtenie...
Köszönöm!

(#38036) intensa_man válasza intensa_man (#38035) üzenetére


intensa_man
tag

PS, olyan kell, aminek zárt az alsó része. Értsd, ha combomon tartom, nem csinál belőlem darált húst. Így pl a cmc3 kiesik. Pedig nagyon jól néz ki...

[ Szerkesztve ]

(#38037) MaxxDamage válasza intensa_man (#38035) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én pl. ezt tudom ajánlani.
Nagy megelégedettséggel használom (igaz 17.3" szörny alatt, de a tiédhez is jó) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38038) iref-h válasza Victoryus (#38034) üzenetére


iref-h
tag

Szia!
Köszönöm, ez lesz a megoldás.
Üdv.: iref-h

(#38039) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Van egy Acer Aspire one D270-es netbookom rossz kijelzővel. Vettem hozzá egy kijelzőt csak az a gond,hogy a réginek bal oldalon van a csatlakozója,ennek pedig jobb oldalon van,és így nem ér el a szalagkábel odáig mint kellene. Mit tudok ebben az esetben csinálni? Egyébként az új kijelző tökéletes azt ki tudtam próbálni,csak nem tudom a helyére rakni. Esetleg megtudnám valahogy úgy oldani a dolgot,hogy ne kelljen másik kijelzőt vennem?

(#38040) Pyttawrx válasza Girmin93 (#38039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Neked valami hasonló kell:
KÉP
Vagy a fordítottja, de ezt majd látod

(#38041) Girmin93 válasza Pyttawrx (#38040) üzenetére


Girmin93
tag

Szia! Ennek mi a pontos elnevezése, hogyan tudok rákeresni? Kapható itthon is,vagy csak külföldről tudok hozzájutni? 40 pines a kijelző csatlakozó

(#38042) Pyttawrx válasza Girmin93 (#38041) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez 40 pines, elsősorban ebay:
LINK

De nyilván a neked megfelelőt válaszd.
Lehet van itthon is :), de ezeket én külföldről szoktam venni

(#38043) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Valami oknál fogva nem működik a laptopom billentyűzete, leszámítva az Fn funkciós gombokat. Amikor lenyomok egy tetszőleges billentyűt, akkor kiad a noti egy hangot, de ezt leszámítva nem történik semmi.

Tudnátok segíteni? Már szinte mindent kipróbáltam. Billentyűzet nélkül a BIOS-ba sem tudok belépni.

(#38044) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
A laptopomban lévő 500gb hdd-t be szeretném tenni az odd helyére, a hdd helyére pedig egy 240-es ssd raknék.
A hdd-n win7 fut, benne egy virtualbox-os xp, ezt szeretném megtartani az odd helyén is.
A hdd ereti csatlakozása sata 3, az odd sata 2.
Következő lenne a kérdésem:
Van e arra lehetőség arra hogy ha az ssd-re felrakom a win 10-t, az odd helyén lévő hdd-n meg tudjam használni változatlanul a win7-t. Egyszóval, ad e a gép bootolása választási lehetőséget, win7 illetve win 10 között. Ha igen, kérlek röviden írjatok róla.
Üdv.:iref-h

(#38045) Pyttawrx válasza Gesta28 (#38043) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez toshiba? Kicsit pontosabb típus.. stb

(#38046) Gesta28 válasza Pyttawrx (#38045) üzenetére


Gesta28
tag

Szia,

Lenovo B590

Eddig semmi ehhez hasonló probléma nem volt. Az az érdekes, hogy csak az Fn funkciók működnek.

(#38047) Pyttawrx válasza Gesta28 (#38046) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szedd ki a billentyűzetet, akksit. Billentyűzet csatit tisztítsd meg óvatosan, majd rakd vissza.

(#38048) nOvOp válasza nOvOp (#37902) üzenetére


nOvOp
senior tag

Telitalálat :DD
Megérkezett az ODD kapcsolóval. Betettem, kapcsolón nem is kellett állítani és megoldódott a problémám. A System (ntoskrnl.exe) processzor terhelése visszaállt 0 - 0,1 %-ra a 21-23 % helyett.
Csak azért írtam, ha vki belefutna hasonló problémába.

(#38049) Gesta28 válasza Pyttawrx (#38047) üzenetére


Gesta28
tag

Köszönöm a segítséget, a probléma megoldódott :R

(#38050) Pyttawrx válasza Gesta28 (#38049) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazán nincs mit. Örülök :) :)) :DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.