Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) persil válasza Papooo (#36000) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem gtx1060 i7-tel van a gepemben, szoval baromi jol megvagyok, paromnak kell lecserelni azt az N-es fost, amit raadasul vagy 5 eve kapott :)
Csoda, hogy bekapcsol xD
De koszi a tippet, ennek megfeleloen keresgelek :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36002) ONEFREE válasza Kbali (#35997) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Hamarabb is mobdhattad volna 😃

(#36003) Penguin95 válasza Newcrazy (#35998) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szia!

A hiba amit tapasztalsz: Nincs érzékelt merevlemez, ezért a gép hálózatról bootolna, ahol szintén nincs semmi.

Az UEFI és Legacy kérdésre: Arra kell állítani, amin eddig is volt, másképp simán előfordulhat, hogy az UEFI nem ismeri fel bootolható eszközként a merevlemezt, bár ez főleg USB-s telepítők esetén szokott előfordulni.
Amit még tehetsz, az az, hogy kiveszed a HDD-t, megpucolod az érintkezőket, és kifújod megint a helyét. Ha ez nem segít, és a HDD továbbra sem látszik, akkor ott komolyabb a gond (vagy csak én siklottam át valami felett).

(#36004) Anubis_9 válasza ONEFREE (#36002) üzenetére


Anubis_9
őstag

De hisz ezt régóta mondogatják már. Mobilodban is Li akksi van, azt sem szabad kikapcsolásig merítened!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36005) ONEFREE válasza Anubis_9 (#36004) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Csak viccnek szántam 😃.. Ez egy 70£ tévedésem. 😕

(#36006) Armagedown


Armagedown
őstag

A napokban hozzám került egy MSI CR610X laptop merevlemez nélkül.
Bekapcsoláskor pörög a ventillátor, a dvd író is felpörög, a power led és az alvó módot jelző led is világít.
Ebből az állapotból nem lép tovább, vga, hdmi kimeneteken és a kijelzőjén sincs kép, a bedugott pendrive állapotjelző ledje sem világít.
Így tartottam fél óráig és semmi változás.
Mit lehetne ezzel kezdni, alaplap hiba?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#36007) #56474624


#56474624
törölt tag

Fujitsu S751-es laptopom biosába (illetve boot menüjébe) egy ideje nem tudok belépni. Hogy mi az ok, arról már fogalmam sincs.

Én az alaplapi elemet már kivettem egy ideje a helyéről, mert próbálom ezt az egészet megfejteni. Enged belépni amiatt, mert nincs beállítva az idő, viszont míg áram alatt marad a gép, ez nem jön újra elő, tehát ezt követően már úgy működik, mint "rendesen", azaz a biosba, ha belépnék, akkor "Please wait..."-tal elhal a folyamat (ha kiveszem az ssd-t, optikai meghajtót), ha benne marad az ssd, akkor az F2-re kiírja, hogy "Please wait...", aztán továbbmegy a windowsba.

Nincs quick boot bekapcsolva, de egyébként sem azon múlik, mert amellett is be tudtam lépni. Nem a gombnyomással van a baj, egyszerűen nem lép be, csak ha az óra miatt nyivákol.

Néhány perce próbálkoztam a bios újraflashelésével, változatlan a helyzet. :U

[ Szerkesztve ]

(#36008) lecso56


lecso56
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék a következőhöz volna egy Asus x205t Netbook.
A gondom az volna vele hogy egyszerűen nem tudom usb-ről boot-olni.
Próbáltam már sok mindent de még sem akarja látni az usb-t a biosban se!

Hogyan tudnám aktiválni a biosban ezt a részét?

Válaszokat és segítséget előre is :R

Huawei Mate 10 pro titanium gray BLA-L29 142(C432) & Xiaomi mi Band 3

(#36009) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Notebook hűtőt keresek egy Dell 7559 laptophoz. Eddig a Cooler Master NOTEPAL L1 hűtőt néztem ki. Tudnátok esetleg véleményt mondani róla? Esetleg más alternatíva ebben az árkategóriában?

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#36010) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ki szeretném cserélni egy Packard Bell EasyNote Skype edition Gn45-ös 160GB-os hdd-jét egy 240Gb-os ssd-re miért nem látja a noti?
Tegyek inkább kisebbet 120GB-ot?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36011) Kbali válasza Ukeve (#36009) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem felesleges.

(#36012) Papooo válasza anonymus89 (#36010) üzenetére


Papooo
senior tag

Nincs értelme költeni rá. :N
A 240 gigás ssd árának a duplájáért már egy ennél jóval komolyabb teljesítményű (4 gb ram, min 1. gen i3) használt laptopot kapsz. Sajna ennek a gépnek a (manapság már halovány) teljesítményén az ssd nem sokat segítene.
Az ssd áráért (12-14000 ft) már használt 7-8"-os windows tabletet lehet kapni (1/16GB, micro hdmi és usb) ami komolyabb teljesítményű, még akkor is, ha a gépedben T5500-as proci van.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36013) anonymus89 válasza Papooo (#36012) üzenetére


anonymus89
addikt

Azaz igazság ez már megvolt, ki szeretném próbálni valóban nem érnék el semmi gyorsulást. Ugyanis a 160-asban keletkezett egy hibás szektor és a rendszert (win7) már be sem tölti.
Csak hiába dugtam bele a 240-es hyperx -et nem látja a bios.

Egy alkdocube iplay10-en neztuk a VB-t mikor kartyaztunk. Tökéletes erre a célra nem bantam meg.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36014) anrab


anrab
addikt

Sziasztok.
[link]
Valakinek van tapasztalata ezzel az áruházzal? Szeretném kérni a véleményeteket.
Merjek innen rendelni?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#36015) Papooo válasza anrab (#36014) üzenetére


Papooo
senior tag

Szerinted épeszű boltos csinál ekkora akciókat? :N

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36016) anrab válasza Papooo (#36015) üzenetére


anrab
addikt

Hát az nagyon furcsa az biztos!

(#36017) Armagedown válasza anrab (#36014) üzenetére


Armagedown
őstag

11 napja regisztrálták a domaint, remélem nem hiszed el, hogy ennyi pénzért meg is kapod a laptopot :))
Ne legyél ilyen naív, mert könnyen csalás áldozatává válhatsz.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#36018) persil válasza anrab (#36016) üzenetére


persil
nagyúr

Azt a kurva.
Hát, az 1000 eur helyett 80 meg hasonló akciókat nem furcsának nevezném... :D
Legfeljebb akkor rendelnék innen, ha utánvéttel küldenék ki a motyót és fizetés előtt kibonthatnám, de még akkor sem biztos... :D

Konkrétan alkatrész áron is sokkal többe kerül minden, nem hogy kész laptopként :) Még véletlenül se utalj oda egy centet se!

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36019) flash- válasza anrab (#36014) üzenetére


flash-
veterán

nincsen semmi céginformáció, én csak olyan boltból redelnék aminél van céginfó, üzlet nyitvatartással, vagy l
ahol nincs ilyen azt kerülném a helyedben
(oké van néhány kivétel pl a nagyon jól ismert, több éve müködő jól pörgő áruházak pl emag..)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36020) ONEFREE válasza flash- (#36019) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

De gáz, hogy nem lehet megbízni egy üzletben. 😑

(#36021) persil válasza flash- (#36019) üzenetére


persil
nagyúr

Azért jelen esetben teljesen mindegy, hogy van e céginfó, vagy mikor alakult, mikor regisztrálták a domaint... 250-300 ezer forintos gépeket nem fognak 30 ezer forintért odaadni. Soha, sehogy, semmikor. :)

Ez nem gyanúsan olcsó, hanem képtelenség. Egyes alkatrészek önmagukban többe kerülnek :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36022) anrab


anrab
addikt

Igen. Igazatok van. Én is így gondolom.

(#36023) whited


whited
addikt

Sziasztok
Külön külön elindul, de együtt már nem ez a két ram a t440p-ben.
Nem szeretik egymást, és milyet vegyek, hogy legalább 8gb-t tudjak a gépemben ?

[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#36024) z0d1@Ku$ válasza whited (#36023) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Hát pl az egyikből vegyél egy ugyanolyat, a másikat meg add el, vagy rakd bele egy másik gépbe.

(#36025) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Vettünk egy IdeaPad 330-as Ryzen 5-ös gépet. Ehhez ennyire nincsenek driverek? Ok, a Win10 felismert mindent, de az AMD oldalán semmi nincs hozzá, legalábbis én nem találtam semmit. Chipset vagy valami? Vagy ez annyira friss hardver, hogy alapból benne vannak a driverek a Windowsban? Eddig mindig kellett Catalyst az Amd-s cuccaimhoz.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36026) Tim82 válasza Victoryus (#36025) üzenetére


Tim82
nagyúr

A gyártó oldalán nézelődtél már?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36027) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
Remélem jó topikba írok.
Van egy lassan 10 éves Toshiba Satellite L500D-16k laptopom, ami bár régi, de netezésre még elég.
A problémám annyi, hogy nagyon csúnya hang kíséretében lefagyott, majd újraindítás után nem adott többé hangot. Tippre leégett a hangkártya.

Ezt még bluetooth hangszóróval ki tudom kerülni, azonban mióta ez történt, a Bios kezdőképernyőjén csak 10 perc után jut túl. Megint csak tipp: keresi a hangkártyát.
Ki tudom ezt valahogy kerülni?

A segítséget előre is köszönöm.

(#36028) Victoryus válasza Tim82 (#36026) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Vga driverre azt mondta a Windows, hogy jobb amit talált. BIOS-t frissítettem, meg feltettem a többit. Sokat nem változott a helyzet, a Lenovo alkalmazás képtelen a hűtest szabályozni, pedig annak lenne értelme.

A Ryzentl lehet alulfeszelni esetleg, illetve a ventit állítani? Lehetne halkabb... A régi gépen a K10stat erre tökéletes volt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36029) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ühüm... Egyben van az egész.

Erre azért gondolhatott volna a Lenovo! Ok, megoldható, de bosszantó.Mennyiből állna optibayt rakni bele eleve? 4$ vagy annyi se.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36030) HF77


HF77
senior tag

üdv.
szerintetek ez megér 60.000ft ot?
[link]
alcor-snugbook-q1411-140-notebook-feher-windows-10-home.
kizárólag netezni kellene!
köszi Feri

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#36031) Kbali válasza HF77 (#36030) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem

(#36032) HF77 válasza Kbali (#36031) üzenetére


HF77
senior tag

értem.
indok? ennyire megbízhatatlan gep lenne?
köszi Feri

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#36033) Kbali válasza HF77 (#36032) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha egy win10 20-30e ft önmagában, akkor szerinted mit tud a hardver, ha egy középkategóriás mobil drágább?
Ennyi pénzért inkább egy régebbi, de megbízhatóbb gépet vennék (vagy egy tabletet). Pl: hp 8470p

(#36034) Victoryus válasza HF77 (#36030) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Annak az az egy baja van, hogy csak 32gb a tárhely. Nem fog tudni frissíteni a win10. Amúgy elég lenne arra amire neked kell. Nekem Z3537es chuwi gépem volt, és officera meg netre bőven jó is volt. Minimum tárhely 64gb legyen!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36035) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Bekapcsolàs utàn ilyen képpel fogadott a laptop.
6db azonos asztal. :F
Hogy tudom ezt vissza àllítani?
Win 10 van rajta

[ Szerkesztve ]

(#36036) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy mennyit tud játék téren egy Intel HD 4000M? Nem nagyon találok róla megbízható infót, hogy mit tud futtatni. Nekem jelenleg egy HD 7750 1GB van a gépben, ahhoz képest mennyivel gyorsabb? Milyen játékokat képes futtatni egy ilyen notebook integrált vga?Előre is köszönöm. :R

(#36037) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy adott egy laptop, és csak a hivatalosan kitöltött garanciajegy van meg hozzá.Elég ez az esetleges javíttatáshoz?

(#36038) Kbali válasza Diplomata (#36037) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elvileg igen. De miért nem hivod fel az ügyfélszolgálatot?

(#36039) Victoryus válasza IMIIKE1998 (#36036) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sokkal lassabb lesz az Inteles szerintem. Kb semmire se jó. Sose voltak jók. Szanaszét veri az amd-s :) Anno ezek az intelek még a Spin Tirest, meg a Bus Drivert se vitték.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36040) IMIIKE1998 válasza Victoryus (#36039) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Basszus! :/
Akkor árban meddig kéne elmennem, hogy normálisan vigye a laptop a 2010 előtti játékokat?(Gta IV, régebbi COD-ok, Lol)?

[ Szerkesztve ]

(#36041) persil válasza IMIIKE1998 (#36040) üzenetére


persil
nagyúr

Páromnak pont most kellett ugyanerre egy masina. Szóval régebbi és/vagy kisebb erőforrásigényű játékok, meg persze net és film.

Aztán kis kutakodás meg olvasgatás után odajutottunk, hogy geforce mx 150 lesz számára a tökéletes. Régi vackokra, meg low/med beállításon frissebbekre is, azért hogy heti pár órát elbohóckodjon, tökéletesen elég. És így árban is a földön maradt a sztori :)
Ettől erősebb vga csak felesleges hibaforrás, ő meg úgysem játszik olyasmikkel, mint én.

Egy frissebb i3-mal már szerintem erre(meg ezek alapján neked is) elég, és márkától meg összeszerelési minőségtől függően olyan 150-190 között már kapni pár normálisabb gépet.

Itt, ha legörgetsz(jó sokat :D), akkor vannak konkrét játék benchmark-ok. Egész pontos szokott lenni a notebookcheck.(persze pc esetében kb a csillagok állásától is függ, hogy valami hogy megy majd )

Szrk.: Hozzáteszem, hogy nem tudom a hd7750 mire elég, laptopba nem kéne radeon, ha fizetnének sem :D (NEKEM!)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36042) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Mitől lehet az, hogy pendrive másolási sebességem USB3.0 csatlakozó esetén átlag 2-4mb/s? USB2.0 csatlakozós külső HDD-re megy 20mb/s-el, de a pendrive-ra akár USB3.0, akár USB2.0 kimenetről is csak 2-4mb/s. Picit idegesítő, hogy annyi idő a FHD film másolása, mint megnézése.
Régi SanDisk, valamint új, azonos márkájú pendrive-al is hasonló a helyzet.
A gép egy Lenovo Z580, W7 és W10 alatt is fennáll a probléma.

(#36043) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! Asus ux490ua típusú gépnél hogy tudok bejutni a biosba? Az Asus honlapján f2-t írnak, de nekem nem megy.

(#36044) Victoryus válasza IMIIKE1998 (#36040) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem most megy a Gta5, Ryzen 5 2500u-val egész tűrhetően 1280x720-on. Én nem vennék intel vga-val laptopot. Ha nincs saját memóriája, akkor rendesen visszafogják a teljesítményét. Valami dedikált kártyást néznék. Én is 120-ig akartam elmenni max ...

Azért remélem előbb -utóbb lehet majd tuningolni ezt a ryzent is, mint az asztalit. Ez így most meglepett, hogy nem támogatott egyik amd-s buheráló programban se. A régi a8 3520m-ből is mit ki lehet hozni... egy állat magához képest. Meg a korabeli inteleknek is odavág rendesen, főleg grafika terén.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36045) anonymus89 válasza DEJVID (#36043) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha nem indul F2-vel mikor meglátod a post screen-t akkor indítsd win 10 alól (gondolom ez van gépeden)
Gépház/Frissítés és biztonság/Helyreállítás/Speciális rendszerindítás majd ha betölt a gép akkor válaszd a Hibaelhárítás/Speciális beállítások/ UEFI firmware beállítások lehetőséget ekkor belép a biosba.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36046) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hello,
(Adott egy gép. Acer es1 531, magyar bill.)
Win 10-en billentyűzet kiosztás típust hogyan lehet eltávolítani? A sima magyar és a 101 gombos magyar közül lehet választani, ez oke, de a gép folyamatosan átáll az 101-esre és olyankor a Z és az Y felcserélődik, az amúgy eredetileg is magyar billentyűzetes gépen :W
A 101 gombosat egész egyszerűen törölni szeretném mint opciót a tálcáról! Vagy mi a megoldás? Lehet nem a 101-el van a baj, csak a Z / Y felcserélődéssel, ha az orvosolható, az is jó.
Bekapcskor az alapértelmezett mindig a 101es de aztán menet közben is mindig visszavált, hiába állítom át sima magyar kiosztásra.

Köszi ha segítetek!

(#36047) anonymus89 válasza juliensorel (#36046) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!
Ha biztosan törölni szeretnéd a magyar 101 gombos billentyűzetet akkor Gépház/Idő és nyelv/Régió és nyelv majd kiválasztod a Preferált nyelvek alatt a Magyar lehetőséget és Beállítások gombra kattintasz. Ekkor láthatod a magyar ill. magyar 101 gombos billentyűzetet melyre kattintva Eltávolítás gombbal kilőheted.
Ha mégis csak jól jön valamikor akkor 1-et visszalépve a Speciális billentyűzetbeállítások/Felülbírálás az alapértelmezett mód esetén legördülő listából kiválasztva megadhatod, hogy a magyar billentyűzet legyen az alapértelmezett, amit újraindítással ki is tudsz próbálni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36048) NEMO1968 válasza tomic (#36035) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha màr a BIOS-nàl is ilyen,akkor sehogy.
GPU hiba.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#36049) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi jelenség lenne a problémám: [link]

Egy Dell Latitude E6400 laptoptól van szó (P8700, 2GB, Nvidia Quadro 160M, 120GB SSD) ami eddig hibátlanul működött, SSD beépítés és újratelepítés után semmi probléma nem volt majd egy kékhalál után bizonyos időközönként akad a hang illetve az egér is. Volt egy újratelepítés, már annak az elején is észrevettem, hogy akad az egér. Hardveres probléma? Memóriákat próbáltam cserélgetni, nem vált be. Esetleg a grafikus vezérlő vagy a processzor körül lehet probléma? Vagy akár alaplap? Elég szerencsétlen helyzet, hogy feldobtam SSD-vel a kis laptopot és ezután pedig ezt produkálja. Lehet akár köze ennek is hozzá?

(#36050) z0d1@Ku$ válasza alexride (#36049) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Megnézted, hogy a hdd-t visszarakva produkálja-e? Ha igen, akkor lehet tovább haladni a lehetőségeken.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.