Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) ricsi99 válasza tomazin (#46999) üzenetére


ricsi99
addikt

Időszakos karbantartás sose árt.
Legközelebb ha szétszeded a több helyre berakódot port is kifujhatod... különös tekintettel a zsanérok környékén... +ha ott vagy nézd meg a zsannértartó csavart hogy meglazult e esetleg a sok ki-becsukástól

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47002) Grave_444 válasza Pyttawrx (#47000) üzenetére


Grave_444
nagyúr

5 fok az eltérő pasztától vagy mérési pontatlanságtól is lehet, szóval még akár az is lehet. ;]
Persze tudom, nem azért írta. :)
VGA pasztázásnál ennek a többszöröse is elérhető.

(#47003) joergie


joergie
őstag

Hali!
van egy ideapad 5 (14col) 4.gen ryzen gépem(aránylag fiatal), meg megvan az előző huawei matebook15 is( ez is 2020 asszem), mindkettőnek olyan a kijelzője mintha lehányták volna, olvashatatlanok a betűk friss win install után is. ez mitől lehet? az ezelőtti x1 yoga kijelzője hibátlan(meg visszamenőleg az összes notebook kijelző amit láttam. de ezeknek az "újaknak" olvashatatlan, eltűnik a betűk dereka, meg amúgyis. valami nem stimmel, és nem hiszem hogy a kijelzőben lenne a hiba.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#47004) Pyttawrx válasza Grave_444 (#47002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Egy amúgy sem magas hőfok esetén, plusz 5 fok nyereség jó, és ki is van takarítva. Tehát jobb lett mint volt..
Plusz nem szól a fáma a pasztáról, hogy mit tett rá és hogyan, vagy én nem vettem észre. Terhelés alatt ez bőven jónak számít, főleg az, hogy 70 alatt van. Ne várjunk már 50 fokot.

(#47005) Pyttawrx válasza joergie (#47003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Dobsz képet róla? illetve egy partnumbert?

(#47006) Grave_444 válasza Pyttawrx (#47004) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze, én se azt mondtam, hogy ez rossz lenne. :)
A szemrehányás kérdésre reagáltam.

(#47007) tomazin válasza Pyttawrx (#47000) üzenetére


tomazin
veterán

Nem, csak ez ilyen fyi jellegu volt,h volt ertelme szetszedni, tenyleg nem artott neki. Ez a zsanercsavaros tippet is koszonom!
Paszta valami random 10eve vett marka nelkuli, azota is csak a tubus fele fogyott el.

[ Szerkesztve ]

(#47008) Pyttawrx válasza tomazin (#47007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok. Szuper. :)

(#47009) Csaby2021


Csaby2021
tag

sziasztok valaki meg tudná mondani hogy egy i7-4700MQ cput menyire lehet alulfeszelni ?

(#47010) Armagedown válasza Csaby2021 (#47009) üzenetére


Armagedown
őstag

Mit látsz a biosban? Milyen lehetőségek kínálkoznak?
:D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47011) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Lenovo gépemen a Vantage felkínálja a battery conservation módot, ami az aksit 55-60 % között tartja, amíg dróton van nem nyúl az akkuhoz. Ez nagyon jó funkció, és az lenne a kérdésem, vajon a HP és DELL -nél van ilyen vagy hasonló funkció?

(#47012) movax válasza Bertiee (#47011) üzenetére


movax
őstag

Delleknél van a biosban ilyen beállítás.

(#47013) Pyttawrx válasza Bertiee (#47011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak szinte alig jelent bármit is.

(#47014) SeniorTilla válasza Bertiee (#47011) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP-nál is van bizonyos modelleknél. Manapság már tényleg nem sok értelme van, ahogy Pytta is írja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47015) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Magyarul, mindegy, hogy 55-60%-on tartja az akkut, gyakorlatilag úgy, mintha ki lenne véve a helyéről, vagy pedig folyamatosan használatban van?

A töltési ciklusok száma előbbinél jóval kevesebb lesz. Például 5 hónap alatt a lenovo notim 14 ciklust jegyez, mert annyi olyan napom volt, amikor egész nap kellett a gép és az akkumulátort 100%-ra töltöttem. A többi napon, amikor volt tápfeszültség, battery conservation módban tartottam, ilyenkor pár naponta tölt csak rá 5%-ot amikor 55% alá csökken.

(#47016) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, mi a legolcsóbb USB-c (Thunderbolt) kábel, amin átmegy 4k-s videójel a monitorba, és - a monitorban lévő hubról - 100W-tal tudja tölteni a laptopot?

Egyelőre csak a töltés megy, a videojel csak HDMI-n megy át.

(#47017) SeniorTilla válasza KilgoreTrout (#47016) üzenetére


SeniorTilla
veterán

100 watt usbc-n? Na erre én is kíváncsi vagyok. Elolvad a csati :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47018) KilgoreTrout válasza SeniorTilla (#47017) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Elvileg ennyit bír a Thunderbolt, kap is áramot a gép, csak a kép nem megy ki rajta.

(#47019) SeniorTilla válasza KilgoreTrout (#47018) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen tudom, de én nem kísérleteznék vele. 20 amperről beszélünk 5 voltnál, ez nagyon sok azokon a kis csatikon keresztül...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47020) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Van egy HP 8440P, ami állítólag 10-15 percenként kikapcsol.
Amióta nálam van semmi baja.
Akku nélkül és vele is próbáltam, másik táppal is.
Proci max terhelésen 80 fok alatt van, idle 55-60. Memtest ok.
Azon kívül, hogy itt hagyom órákra szerintetek mit kéne néznem?
HDD 72% és hibás szektoros, gondolom ez lesz a gond.
Bios reset stb még nem volt. Nem egyértelmű, ezért nem cserélek SSD-re, amíg lehet más is a gondja. :)

[ Szerkesztve ]

(#47021) tomazin válasza Grave_444 (#47020) üzenetére


tomazin
veterán

Nem lehet,hogy agyban volt hasznalva es ott nem tud elmenni a meleg? Anyameknal ez volt, hogy a takaro visszamelegitette es lekapcsolt.

(#47022) Pyttawrx válasza Grave_444 (#47020) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kikapcsol, és újraindul? Kékhalál? Hol van használva? Stb.. pontosítsunk

[ Szerkesztve ]

(#47023) Grave_444 válasza tomazin (#47021) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én is erre gondoltam, ezt sajnos nem tudom prezentálni.
Teszek alá rongyot hátha kikapcsol.

Pyttawrx
Ismerősöm hozta, nem beszéltem még a tulajjal.
Szóval másodkézből annyi infóm van kikapcsol, túlmelegedésre jellemző módon.
Pasztázás, takarítás biztos ráférne.

(#47024) Pyttawrx válasza Grave_444 (#47023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor teendő. Vagyis én így szoktam. Terhelem/tesztelem. Ha nálam ok, akkor átmegyek Columbo stílusba: szerzek pontos infókat. Utána ha rábólint, akkor takarítás/ paszta. Majd tesztelem. Stresszteszt stb. De tudod te, nem mondtam újat.

(#47025) tomazin


tomazin
veterán

Btw eddig tartott a jo vilag az ujraasztazas utan, mar megint 72korul van terheles alatt. Pedig nem volt szetesve a paszta..

(#47026) Grave_444 válasza Pyttawrx (#47024) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Így, hogy kipárnáztam sikerült 95 fokra melegítenem a procit, sőt még egy NVS3100-as kártya is van benne, ugyanazon a bordán. Ágyban használták és kikapcsolgatott, biztosan a hőmérséklet miatt. Egyébként asztalon jóval hűvösebb volt az első teszteim alatt.
240GB SSD-re klónozás (alig drágább a 120-nál) + takarítás, pasztázás lesz rajta. :)
Aztán remélem nem valami rejtett hibája van, amit utána is produkál.

[ Szerkesztve ]

(#47027) Pyttawrx válasza Grave_444 (#47026) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen simán 240gb én sem veszek 120-ast. Felesleges.
VGA-ra mx-4-et vagy noctua nt-h2-t tegyél mindenképpen, szépen ellenve. CPU-ra mehet a mx-5 vagy mx-6 is, de nyilván arra is jó amiket a vga-ra írtam. :)

(#47028) Pyttawrx válasza tomazin (#47025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

1. nem olyan rossz az.
2. paszta valami random 10eve vett marka nelkuli, azota is csak a tubus fele fogyott el.
Ettől mit vártál? :D
3. tessék venni normális pasztát 4g bőven elég, későbbre is.

(#47029) Grave_444 válasza Pyttawrx (#47027) üzenetére


Grave_444
nagyúr

MX-4 lesz szerintem mindegyikre. MX-6-ot elfelejtettem rendelni. :B
(Otthon ugye Kryonautot használtam, beszéltük korábban. Kb 10 fokkal melegebb ugyanabban a környezetben az új proci. 10400F -> 12400F és alapból nehezebb hűteni a 12. generációt, plusz még a hűtőm talpa se való 1700-ra, mert itt ugye fizikailag is nagyobb a kupak. Szóval vagy rosszul kentem vagy nem annyira jó a paszta vagy a felsoroltak miatt ez ennyit tud. Sajnos nem tudtam így összehasonlítani a többi Arctic vagy Notcuta termékkel.)

(#47030) Elk_hound válasza SeniorTilla (#47019) üzenetére


Elk_hound
tag

Nem 5V-on megy az USB-C, amikor 100W-ot tol át USB PD (Power Delivery) szabvány szerint. Ekkor 20V a feszültség, így "csak" 5A az áram.

(#47032) Pyttawrx válasza arcoskönyv (#47031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
- biznisz férban hasznos,
- minden szögből jól látható,
- ha egy asztal felett álltok, úgy is látod rendesen

(#47033) Grave_444 válasza Pyttawrx (#47027) üzenetére


Grave_444
nagyúr

20 fokot nyertem vele. ;]
Egyik ram modul nem működött, tisztogatás után az is helyreállt.

[ Szerkesztve ]

(#47034) Pyttawrx válasza Grave_444 (#47033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#47036) Pyttawrx válasza arcoskönyv (#47035) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ezek normálisak is lehetnek. De ugye elég hiányos az infó. Milyen gép, milyen akksi, hány éves akksi, milyen kondíciós az akksi.

(#47038) Pyttawrx válasza arcoskönyv (#47037) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Én rákérdeznék a garanciális szervizüknél, hogy mondják meg jóvanezígy vagy nem :D

(#47040) Pyttawrx válasza arcoskönyv (#47039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez ok, de az OS-nek ehhez nem sok közének kell lennie. ez tudniuk kell nekik is, még ha nem is értek a linux-hoz

(#47042) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

Van nekem egy Dell Inspiron 5100-as régi laptopom IDE 2.5-ös HDD vel. Mit gondoltok milyen megoldással tudnám a legkonnyebben lementeni az adatokat róla úgy, hogy a laptophoz nincs töltő, azaz nem indul el?

Köszönöm szépen a segítséget :)
Üdv,
Győző

(#47043) Pyttawrx válasza Quenmorr (#47042) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
USB / IDE 2.5" adapterrel

De abba nem sata van már?

[ Szerkesztve ]

(#47044) Quenmorr válasza Pyttawrx (#47043) üzenetére


Quenmorr
tag

Véletlenül 3.5 öset vettem, azért gondoltam hátha valami átalakító nélkül esetleg sikerulhet :D

(#47045) Pyttawrx válasza Quenmorr (#47044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de sata HDD-s az már nem?

(#47046) Quenmorr válasza Pyttawrx (#47045) üzenetére


Quenmorr
tag

Ezt vettem meg véletlen, csak sajna ez 3.5-ös

(#47047) Pyttawrx válasza Quenmorr (#47046) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt értem, de a notiba neem is ide hdd van, nem?

Sata, benéztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#47048) Grave_444 válasza Quenmorr (#47046) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy Cablexpert/Gembird/Logilink... AUSI01 mindegyikhez jó, SATA-hoz is és külső tápos.

[ Szerkesztve ]

(#47050) Quenmorr


Quenmorr
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nézek akkor egy másik átalakítót ezt pedig visszacseréltetem :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.