Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) s3toraph válasza s3toraph (#6999) üzenetére


s3toraph
senior tag

A HDS sentinel szerint 100/98 a vinyó, 3 gyenge szektor, 0 bad, több mint 1000 nap várható élettartam, hibátlan működés. DE! A rövid önteszt ami 2 perc, nem futott le 20 perc alatt sem, ekkor meguntam és leállítottam. HDD-t mivel teszteljem még? HD tune? Amit szervíz is elfogadna, mert még garis a gép.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7002) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok. Van egy msi ms1221 (PR200)-as gépem. A gondom az, hogy nem érintkezik rendesen a kijelző. Szerintem megtört benne a kábel, mert amikor kihajtom a kijelzőt csak egy bizonyos ponton ad képet, amúgy meg csak feketeség. Attól tartok, hogy hamarosan egyáltalán nem fog képet adni amint teljesen megtörik a kábel. A kérdésem az lenne, hogy drága egy ilyen javítás? Én úgy gondolom, hogy nem egy nagy cucc, de azt tudom, hogy a notebook javításoknál sokszor elvetemült árak vannak, csak azért hogy vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

(#7003) Kbali válasza lajosx (#6994) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt most nem értem...

(#7004) lajosx válasza Kbali (#7003) üzenetére


lajosx
őstag

ott venném a ramot ahol a gépet,még egyik sincs itt:) ha megveszem a gépet és utána a ramot akkor 2x2500futárt kell fizetnem ezért akarom egybe rendelni:D

(#7005) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Kerdesem lenne arrol szerintetek milyen jatekok menenek az alabi konfigon.
A gep egy thinkpad t60-as:

Cpu:intel core t2400 2x 1,86ghz
Ram:2gb
Gpu: ati x1400

Nos lauge of legendel jatszenek vagy dirt 2 az futna rajta? Meg egyket alapjatekkal.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7006) Kerto válasza Adoka120 (#7005) üzenetére


Kerto
tag

A league of legends tuti,hogy futni fog rajta,a Dirt 2-t szerintem picit vissza kell majd venni.

(#7007) Adoka120 válasza Kerto (#7006) üzenetére


Adoka120
tag

Értem köszönöm szépen!:R

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7008) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Intel HD3000 és i5 2410M viszi az 1080p-s mkv-t? Vagy felejtős?
Win7 és KMPlayer 3.6

Üdv!

sajtosszenya.mybrute.com

(#7009) Kerto válasza Fire_Vire (#7008) üzenetére


Kerto
tag

Természetesen viszi őket :)

(#7010) Fire_Vire válasza Kerto (#7009) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszi :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#7011) Kbali válasza lajosx (#7004) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miért olyan fontos, hogy egy helyről legyen? Ramot bárhol tudsz venni

(#7012) do3om


do3om
addikt

Hi
Megtudnátok mondani merre szolgál ez a bővítőhely egy acer Aspire 1810TZ-414G50N gépben?
[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#7013) Logeeen válasza eastone1 (#6899) üzenetére


Logeeen
senior tag

Szia! Mik vannak meg a laptopból?

#Xiaomi 13T#

(#7014) Poo válasza do3om (#7012) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha jól látom a csati nincs rajta szal nem sok funkciót lát el,valszeg egy másik típusba belekerült egy plusz bővítőhely de a tiedbe ez nincs benne csak az "előkészítése",legyártottak egy "fullos" alaplapot de nem mindegyikbe vannak benne az extra foglalatok mert ugye az plusz 2 dollárba kerülne :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#7015) do3om válasza Poo (#7014) üzenetére


do3om
addikt

lehet

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#7016) albi31 válasza do3om (#7015) üzenetére


albi31
senior tag

biztos! :K

(#7017) Dell XPS válasza do3om (#7012) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

WWAN Modem (HSDPA, 3G).

Üdv, Dell XPS

(#7018) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Eladnám a notim merevlemezét, mit ajánlotok végleges adattörlési megoldásnak, nem szeretném, hogy valaki visszanyerje a cuccaimat róla... Köszi előre is :)

(#7019) Dell XPS válasza vwpolopg (#7018) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Teljes felülírással szokták megoldani akár többször is. Nekem egy alkalom is elég volt, de ez nyilván szoftver és pénz kérdése is.

Üdv, Dell XPS

(#7020) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Erre valaki? Csak egy megközelítő ár érdekelne, hogy egyáltalán érdemes e javításban gondolkozni, vagy hagyjam a fenébe.

(#7021) Dell XPS válasza Runner_fxr (#7020) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz olyan ~4-5K lehet max, de ez attól is függ, hogy ki javítja meg természetesen. Nézd meg egy használt árát és ha ki tudod cserélni, akkor elképzelhető, hogy ugyanaz lesz a végeredmény.

Üdv, Dell XPS

(#7022) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok hp pavilion dv6 nál ha benne van az akksi akkor sípol a gép folyamatosan,de attól működik normálisan. Ha kiveszem akkor sípolást abbahagyja. Ez pontosan mitől lehet ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7023) Runner_fxr válasza Dell XPS (#7021) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm az infot, szerintem ki tudnám cserélni, már szedtem szét és raktam is össze :) notebook-ot.
Honnan tudnék ilyen alkatrészt használtan szerezni?

Valami ilyesmi kéne?

[ Szerkesztve ]

(#7024) vwpolopg válasza Dell XPS (#7019) üzenetére


vwpolopg
őstag

És van erre valami megbízható free program alternatíva, amit bátran ajánlasz? :)

(#7025) do3om válasza Dell XPS (#7017) üzenetére


do3om
addikt

kösz :R

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#7026) Dell XPS válasza Runner_fxr (#7023) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! Nem nagyon találni megfelelő áron sajnos... Ment PM!

(#7024) vwpolopg : Nem tudok programról, esetleg kérdezz rá itt is (ha nem jön válasz), gondolom értenek hozzá..[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7027) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Gyors kérdésem lenne hozzátok :)
Ezt a gépet venném meg: Asus eeepc
Az lenne a kérdésem milyen játékok futnának ezen a kis gépen?
Gyorsabb mint egy intel atom 1,66ghz?

Cpu: amd vision dualcore 1ghz
ram: 2gb
Gpu: 256 hd videokártya
hdd: 300gb

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7028) albi31 válasza Runner_fxr (#7023) üzenetére


albi31
senior tag

én csak 1x szedtem szét egy ilyen kütyüt,azóta el sem vállalom(amúgy is utálom az MSI-ket,egy akkora csalódás hogy szavakba nem tudom önteni!),ha nem fizetik ki,mert ez nem notebook,hanem egy subnotebook,kicsit sokkal több dolog van sokkal kisebb helyre összezsúfolva,én személy szerint még egyszer nem szeretnék találkozni ezzel a géppel,mert annyi időmet rabolta el,és közel sem tudtam elkérni azt az összeget,másrészről ez a típusnak a gyerekbetegsége,mert a mérnők,aki tervezte,vagy be volt rúgva vagy direkt ilyenre csinálták,vagyis én a helyedbe nem állnék neki még véletlenül sem(kb 40-50 percig forgattam,hogy ne törjem szét a pattintókat,mert ha azokat eltöröd,akkor már nem fog illeszkedni!!!)..de te majd eldöntöd!

(#7024) vwpolopg : bármilyen gyári program jó(mindegyik gyártónak van programja),neked csak egy low level format kell,mert azt már egy get data back-kel sem lehet visszahozni....de ha tévedek,akkor cáfoljon meg valaki.

pl.: ez!

[ Szerkesztve ]

(#7029) fekaaaa


fekaaaa
csendes tag

Sziasztok!
egy Lenovo B560 laptopba lehet videó kártyát cserélni erősebbre?
előre is kösz a választ!

(#7030) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Ebben tudnatok segiteni?: [link] :)

(#7031) Dell XPS válasza fekaaaa (#7029) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Integrált az alaplapon, így nincs lehetőséged bővítésre.

Üdv, Dell XPS

(#7032) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok, Acer 5720 notim mai naptól a következőt produkálja: kijelző egyik felén tökéletes kép, másik felén összefutott csíkok. Monitort ha rákötöm akkor a kép jó. LCD kijelző rotty? :/

itt egy kép róla:

(#7033) Dell XPS válasza FanTomasz21 (#7032) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Jó sajnos a diagnózis, cserélned kell az LCD panelt.

Üdv, Dell XPS

(#7034) spywear válasza FanTomasz21 (#7032) üzenetére


spywear
tag

Hát azért még bga hiba is előfordulhat ezeknek a legkényesebb a videó kártyájuk én a helyedben kivenném a mxm-es karit és megnézném hogy úgy bekapcsolva mit mutat nem egy bonyolult feladt nekem a múltkor ugyan igy jöttem rá hogy bga hibás szervizben 12900ft a javítása de mindenképp ha van lehetöséged vidd el a reballing.hu weboldalhoz kapcsolódó címre! Profik!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7035) yaphets


yaphets
csendes tag

Sziasztok!
Adott lenne egy Inspiron n5110 core i7-es config, 8g rammal, gt 525m VGA-val. 1080p filmeket, YT videókat simán visz, ám amikor rákötöm a TV-re (FHD 3DTV, Panasonic 102 cm) nekem úgy tűnik, mintha picit szaggatna. Itt még nagyon apró nem vészes a dolog. Viszont hogyha 1080p 3D filmet próbálok átlőni, élvezhetetlenül lagol, elmosódik már a közepes sebességű kameramozgásnál is. (tehát amikor nem egy embert mutatnak, amikor beszél, hanem mondjuk sétál, stb.) Másik topicban azt mondták, hogy a hardvernek ehhez bőven elégnek kéne lenni. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#7036) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Mitől van az, hogy a különböző gépek ugyanazon igp-je jelentős eltérést mutat?
Oké, hogy mondjuk egy i7-ben jobban megy, mint egy i5-ben a HD4000, de pl. két i5-ös proci esetében mitől van mégis jelentős eltérés (NBC tesztek alapján)?
A gyári driver-ek jelenthetik a különbséget?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7037) Pocok256 válasza AxBattler (#7036) üzenetére


Pocok256
veterán

Talált süllyedt. Ugye kölönböző gyártó különböző drivereket enged. Van hogy tövig belenyúlnak egy egy intel driverbe lásd toshiba sony és van, hogy tesznek rá és nem érdekli őket lásd hp pl. De legtöbb esetben a driver verzio fel szokott tüntetve lenni a nbc -n is.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7038) albi31 válasza spywear (#7034) üzenetére


albi31
senior tag

szép is lenne,ha egy gyártástechnológia hibás Nvidia-nak nekiállnának,mielőtt meg nem győződnek hogy BGA hibáról vagyon szó,amit csak röntgennel lehet 100%-n meghatározni!
..azt hogy értetted,hogy vegye ki a VGA-t?...mit fog látni szerinted?semmit,hisz el sem fog indulni a post!

(#7032) FanTomasz21 : én se vennék rá mérget,hogy kijelző vagy csak kijelző...tied a gép?..ha igen,mióta van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#7039) fps8


fps8
senior tag

Árt az a notimnak, ha egyfolytában hálózati töltőn van és minden este arról töltöm a telefonomat? Mert ha hosszú távon nem jó az akkunak, akkor veszek inkább egy elosztót az egy konnektorhoz ami az ágyam mellett van.
Egyébként egy üzleti Dell Latitude E5430 gyári 6 cellás akkuval. :U
Ja, és igen sokat van bekapcsolva szerverüzemeltetés miatt...

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#7040) FanTomasz21 válasza spywear (#7034) üzenetére


FanTomasz21
tag

szia, kivettem a kártyát, így ilyen képet ad: KLIKK

ezek szerint a kijelző mégis jó? érdekes hogy külső monitoron hogyan jó akkor a kép ?

van itthon egy ilyen noti vga kártyám ez egy 9600os nvidia 512mb. model name: ls-4241p ez van ráírva. ami az említett gépben van: ls-3582P 256mb . Betehetem helyette??

(#7041) FanTomasz21 válasza albi31 (#7038) üzenetére


FanTomasz21
tag

bekapcsolni bekapcsolt a gép de csak fehér képernyő. ha az lcd lenne rossz így is csíkozna ugyan úgy az egyik fele?

(#7042) albi31 válasza FanTomasz21 (#7040) üzenetére


albi31
senior tag

ez a kép semmit nem mutat,csak hogy az inverter megvilágítja,az említett hibás rész ilyenkor nem aktív,hisz nincs jel(VGA által)...másrészt,azért mert van egy külső (analóg jel)monitoron jel,még messze nem jelent semmit,vagyis a zárójelben lévő szövegen van a hangsúly,ergo,a VGA két jelet tud,analóg(külső VGA monitor)és digitális (saját LCD vagy HDMI),és amíg a digitális rész meghal vagy félhalott,addig analógra tud képet lőni,ezért nem egyértelmű nálad..ráadásul csak nem válaszoltad meg,hogy tied a gép és ha igen akkor mióta?...de akkor minek segítek? :F

ha fizikailag belemegy a másik kártya(nézd meg a slot egyezést,fogazást,nagyságát)akkor rosszat nem tudsz csinálni,max nem indul el(mert most nincs időm ki google-zni hogy mindkettő MXMII-e?)

(#7039) fps8 : az hogy az USB-n keresztül töltöd a telót,nem gond...az akku-s dologról meg megoszlanak a vélemények,én nem foglalkoznék vele,ha kéthetente legalább 1x lemeríted akkor addig fog működni,míg azt a mérnökök megtervezték!

[ Szerkesztve ]

(#7043) FanTomasz21 válasza albi31 (#7042) üzenetére


FanTomasz21
tag

bocsi.. a gép az enyém, igazából ez úgymond "lomiból" van.. ebben az állapotban hoztam tudatosan, nem átvertek. szinte ingyen volt szóval megérte már csak a körítés végett is ami benne van. azok tökéletesek. akku is jó.

kb 2hete hoztam, foglalkozni most kezdtem vele. előéletét nem tudom, "sógoroktól" van

(#7044) albi31 válasza FanTomasz21 (#7043) üzenetére


albi31
senior tag

értem,hát ne számíts hosszú életre,sőt ha már piszkálták,akkor én biztos hogy nem költenék rá,nem véletlenül került a flohmark-ra!
Érted,ha a kijelző rossz,kicseréled,és pár hónap múlva meghal a gép,kidobtál egy kisebb vagyont...bár ahogy írtad,jóformán ingyen volt,így lehet hogy megkockáztatnám...még valami,ha van lehetőséged,teszteld le a gépet külső monitoron,ha nem dobálja hetek múlva sem a "kékhalál-"t,akkor megpróbálnék vadászni egy kijelzőt,de ha lehet a közeledbe,hogy rögtön ki tudd próbálni.

Ui.:Ausztriából vagy Németországból valósí? (már ha nem titok!)

[ Szerkesztve ]

(#7045) FanTomasz21 válasza albi31 (#7044) üzenetére


FanTomasz21
tag

beletettem, gép bekapcsol de kép nincs, nem kapcsol be a képernyő..

Ausztria. az lesz, telepítek rá rendszert azt meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#7046) albi31 válasza FanTomasz21 (#7045) üzenetére


albi31
senior tag

sok szerencsét...Ausztria: Bécs környéke?..vagy északabbra?

[ Szerkesztve ]

(#7047) FanTomasz21 válasza albi31 (#7046) üzenetére


FanTomasz21
tag

még annyit érdekességképpen hogy kettő monitor kimenet van a gépen: dvi és d-sub mindegyiken tökéletes a kép.

egyébként graz fele, ajktól kb 250-300km . Köszi!

(#7048) albi31 válasza FanTomasz21 (#7047) üzenetére


albi31
senior tag

ok,első körben derüljön ki,hogy nincs eszközvezérlő(HDD vagy wifi hiba) vagy VGA hiba,mindkettőt Nvidia-s chip vezérlőt,és mindkettővel szokott gond lenni,általában az estek 90%-ba halál....teszteld,aztán szólj,hogy mi lett a vége!

[ Szerkesztve ]

(#7049) spywear válasza FanTomasz21 (#7040) üzenetére


spywear
tag

nálam egy ugyan ilyen típusú laptp volt leadva szervízre és az is bga hibás volt szerintem itt sincs kijelzővel semmi gond!!!!!! ugyan ilyen fehér volt a kijelző elvittem az egész gépet a reballig.hu hoz és vissza kaptam, egy tőkéletesen működő gépet!! ennyi!! ha megcsináltatod egy 40000HUFért el lehet pattintani!!szerizben megmondják úgyis,hogy mi a hiba itt nem kell a bevizsgálásért nagyon semmit fizetni ha valóban meakarod csináltatni viszont,ha félúton meg is gondolnád magad akkor sem kérnek el 2000HUF nál többet!!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7050) spywear válasza FanTomasz21 (#7040) üzenetére


spywear
tag

egy a lényeg hogy [vele beszélj] ő nem csk írogatni fog hanem segíteni!!!! hívd fel és mond el mi a gond részletesen ők Profik múmiából csinálnak élőt!!!többször bizonyították már!!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.