Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Tim82 válasza Muerte68 (#35000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én CCleaner-en kívül nem használtam még mást ilyesmire.

Alternatív ötlet: visszatelepíted a programot, annak beállításaiban nyomsz valamiféle reset-et, ha erre lehetőséget ad, utána távolítod el a programot újra?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35002) Muerte68 válasza Tim82 (#35001) üzenetére


Muerte68
addikt

Ezt a programot megpróbálom, vissza rakni nem tudom sehol nincs letöltés még az Asus nál sem

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#35003) NEMO1968 válasza Muerte68 (#35000) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Visszatelpìted a programot, ès IObit uninstallerrel szeded le.
Minden adott progihoz tartozò fàjlt ès mappàt töröl.
Külön kèrèsre a registry-t is àtnèzi,ès törli a kapcsolòdò bejegyzèseket.
Nekem bevàlt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#35004) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

dokkolóval kapcsolatos tanácsot kérnék.

Otthoni munkavégzésem szeretném kikönnyíteni valamilyen dokkolóval, hogy ne kelljen állandóan fél tucat kábelt ráaggatni a gépre.
Egy Lenovo L560-ról lenne szó, bent a cégnél rendes gyári dokkolója van, de ezek horror áron mennek és nem adnak plusz egyet otthonra.

Mivel tudnám megoldani, 2 monitor, ethernet port, 2-3 USB illetve jack csatlakoztatást?

Pl egy ilyesmi cucc mennyire működik? Kezel egyszerre 2 monitort plusz ethernetet 100Mbit-tel legalább, illetve USB-re kötött billentyűzetet és egeret? Esetleg valami olcsóbb megoldás?

(#35005) Muerte68 válasza NEMO1968 (#35003) üzenetére


Muerte68
addikt

az a baj hogy sehol nem találom honnan lehetne letölteni :(

Eye Car Switcher-a progi neve-de sehol nem találom.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#35006) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

lenovo t510 win 10 alatt ez van a bluetoothnál:

ezt próbáltam[/L, de nem sikerült ]

van valami tippetek mi lehet a bibi?

köszi

(L:/dl/upc/2018-03/22/466476_ef5xrtkj3qp147u5_kepkivagas.png)(/L)

[ Szerkesztve ]

(#35007) hattrickuser


hattrickuser
tag

A kijelző manuális kikapcsolására tudtok ajánlani programot? Több lehetőséget próbáltam, de az egér mozgására visszakapcsol. Olyat szeretnék, ami csak billentyű leütésére kapcsolja be a monitort. A Lenovo notebookomhoz volt ilyen funkciógomb, de a HP-n nincs ilyen fn billentyű.

Eddig ezeket próbáltam: [link]

(Windows 10 Home + HP 250 G5)

Előre is köszönöm!

(#35008) mmat3 válasza Dell XPS (#34965) üzenetére


mmat3
tag

Koszonom :R
Kitisztitottam es ujrapasztaztam, igy max 72fok, de atlag felhasznalasnal 45. Es csak gagyi coolink pasztat hasznaltam.
Mar megertem miert ajanljak ezeket laptopokat. Kb. konnyeb volt megcsinalni mint egy asztali pc-n... :))

Egyebkent a procit ki lehetne benne cserelni egy 4 magosra? Marmint tudom hogy annak nagyobb a tdp-je, es ehhez 65W-os tap van. De mukodne benne? Esetleg csak 35W-os tdp-vel menne? Ha igen ugy is megerne?

(#35009) alpihun válasza alpihun (#34990) üzenetére


alpihun
senior tag

Na jó, válasz hiányában szűkíteném a kérdést annyira, hogy a dell 5558-as notebookomba "eredeti" új akkumulátort vegyek (4 cellás 2700 mAh) vagy vehetek és meg is éri 6 cellás 4400 mAh-est? Tehát teljesen kompatibilis lesz attól eltekintve, hogy az eredeti nem ilyen volt és érezni is fogom, hogy több szósz van benne? Csak 3k-val drágább (14 vs 17k).

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#35010) amdboy


amdboy
senior tag

sziasztok!

Asus x555ln noti kipucolásához és processzora pasztázásához keresek Bp-en szakembert. Csak olyan jelentkezzen(lehetőleg folyékony fém alapú pasztázás), aki tényleg ért a dologhoz és csinált már ilyet. A gépet nem hagyom ott sehol, tehát lehetőleg meg lehessen várni a melót. Ár megjelöléssel privát üzenetet várok vagy tel: 06317842375 :R

(#35011) seadrone válasza amdboy (#35010) üzenetére


seadrone
őstag

nekem is kéne ilyen, lenovo t510, pasztázás+tiszítás, h valaki ilyenenl foglalkozik, pm me :)

(#35012) Dell XPS válasza mmat3 (#35008) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen ki lehet cserélni, én megtettem. Nagyon meglepő, egyáltalán nem jelentős a melegedése. Szélsőséges tartományban hallani már a ventilátort (3.7 GHz), de pl 87 foknál nem mértem többet. Számomra egy picit zavaró volt, így legtöbbször turbo boost nélkül használtam. Általános használat alatt nincs különbség, legtöbbször be sem kapcsol a hűtőrendszer. Nagyon erős a két processzor közötti teljesítménykülönbség, SSD -vel kiegészítve pedig elképesztő a noti. Van 90W -os tápom hozzá, de nekem elment 65W -os adapterrel is, kipróbáltam.

(#35009) alpihun: Igen, mindenképpen megéri a nagyobb kapacitású akku vásárlása.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#35013) Penguin95


Penguin95
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Van a családban egy Benq Joybook R55E, ami átesne egy kis felújításon. Van már bele rendelve mindenféle földi jó, viszont egy dolog hiányzik, mégpedig egy friss BIOS. Próbáltam hozzá keresni, de összesen két helyen találtam, az első a driverscollection.com, a második pedig egy, a bios-mods.com-ra feltöltött ROM fájl, ez utóbbi viszont lehet csak a sima R55-ről származik. Az lenne a kérdésem, hogy az általam talált megoldások bármelyikét merjem-e használni, vagy esetleg máshol kellene körbenéznem?

A Benq support-tal próbáltam felvenni a kapcsolatot, azonban ott vagy csak a Perfekt Szerviz Hungary Kft. telefonszámát ajánlgatják, (akik kétlem, hogy tudnának segíteni), vagy e-mail formájában kérhetnék segítséget, itt viszont olyasmit is kérnek, mint a gép vásárlásának időpontja, számlája... Ezek pedig már rég elvesztek.

Előre is köszönöm a segítséget, építő jellegű kritikát!

(#35014) Kbali válasza Penguin95 (#35013) üzenetére


Kbali
nagyúr

Indokolja bármi az új biost?

(#35015) Penguin95 válasza Kbali (#35014) üzenetére


Penguin95
senior tag

Igen, egy processzorcsere. A mostani ugyanis még igencsak gondban van a többmagos processzorokkal, míg az újabbaknál már nem jelentkeznek gondok. Az pedig sajnos nem opció, hogy a jelenlegi, egyetlen maggal rendelkező darab maradjon a gépben. Illetőleg még régebben voltak olyan híresztelések, hogy így oldható meg az USB-ről való bootolás is, amit a gép jelen pillanatban nem tud megtenni. Ha ezek nem volnának, hozzá sem nyúlnék a BIOS-hoz, főleg nem így.

(#35016) Seat18


Seat18
tag

Sziasztok! Nem találtam az árazós topicot remélem azért jó lesz ide.

Mennyiért áraznátok be egy Lenovo lenovo z51- 70 laptopot? :R :R

(#35017) Tim82 válasza Seat18 (#35016) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beárazós topik - a Lokál fórumszekció alatt kell keresni az árazós topikokat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35018) Duree válasza Penguin95 (#35013) üzenetére


Duree
veterán

Pedig tudnak , keresd meg őket a Pannónia u 60 alatt vannak.Keresd Gódor Attilát.

duree54

(#35019) Penguin95 válasza Duree (#35018) üzenetére


Penguin95
senior tag

Rendben, teszek egy próbát ott, köszönöm a tanácsot!

(#35020) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv!

UHD 620 integrált GPU (8. gen mobil i5/i7) mellett mennyi értelme van a 930MX-nek? Játék nem érint, grafikus programok / programozás / openCL szóba jöhet. Tapasztalatom nincs, az általam olvasott (szintetikus, nem játék) teszteken 30..60% előnyt láttam (gőzöm nincs, mennyire valós), ami az felárhoz képest azért annyira nem jelentős, többre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#35021) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni.Adott egy Toshiba core 2 duo noti,amin eddig hibátlan futott Win 8.1." napja bekapcsoláskor meg jelenik a a Win logó elkezd tölteni majd a kijelző ki kapcsolódik.De a win továbbra is töltödik,és hallom hogy be is töltődik.de kijelző továbbra sincs.próbáltam újra telepíteni,de ahogy be lépek a biosba még mi előtt állítani tudnék,el megy a kijelző.Mi lehet a baj?

(#35022) Kbali válasza kromatika (#35021) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csökkentett módban próbáld meg indítani. Lehet, hogy elszállt a vga driver.

(#35023) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Egy régi Albacomp laptopon lehet youtube-ot nézni valahogy? (Celeron M, 1,4Ghz, 512MB DDR2 ram, meg Via vga. Linux mint live-ot próbáltam rajta, de egy sima totalcar/logout weboldal is lefagyasztotta. Érdemes rá költeni 1-2 ezret, mondjuk +1GB ram +Core Duo proci, vagy akkor is teljesen esélytelen rajta youtube-ot nézni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35024) SP4C3 válasza Victoryus (#35023) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem felejtős.

Egy ócska tablettel többre mész.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35025) Penguin95 válasza Victoryus (#35023) üzenetére


Penguin95
senior tag

Kicsit erősebb gépen (IBM T41, 1.6GHz Pentium M, 2GB RAM, Ati 7500) elég szépen viszi a VLC az online videókat is. Esetleg próbáld ki, hátha beválik nálad is.

(#35026) uszkart


uszkart
tag

Hi.

Minap a laptopom kijelzőjén némely pixelek elkezdtek zölden villogni. Ha mozgatok a kijelzőn abbamarad. Hamarosan kuka lesz a laptop? Lehet javítani? Kb. mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#35027) Duree válasza uszkart (#35026) üzenetére


Duree
veterán

Ez erősen kijelzö hiba, ha megmondod milyen a noti akkor tudok egy kb árat mondani.

duree54

(#35028) uszkart válasza Duree (#35027) üzenetére


uszkart
tag

Hi.

Lenovo y510p fhd panellel.

(#35029) Duree válasza uszkart (#35028) üzenetére


Duree
veterán

KB: 28 ezer körül van.

duree54

(#35030) uszkart válasza Duree (#35029) üzenetére


uszkart
tag

Majd 5 éves laptop, ennyit már nem fogok költeni rá szerintem. Azért köszi az infot.

(#35031) Duree válasza uszkart (#35030) üzenetére


Duree
veterán

Az a baj, hogy az fhd kijelzö drágább mint a hd+.Ha lesz esetleg bontott akkor jelzem az egy 20 ezerböl meg van.

duree54

(#35032) sby75


sby75
tag

Sziasztok! Van egy Asus x551 laptop ami az egyik napról a másikra a következő jelenséget produkálja. Bedugott töltővel a gép elején sárgán világít a töltésjelző led 9 másodpercig utána 1 másodpercre zöldre vált. A win ikonján 0%, töltődik felirat látható. A töltést lehúzva azonnal kikapcsol. Van valakinek esetleg ötlete?

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#35033) w.miki


w.miki
veterán

Hp 840 G1 noti Win10Home.
Fedél felnyitásakor a gép automatikusan bekapcsol (ez jó), és a billentyűzet világítás is a legerősebb fokozaton elindul.
Hogyan tudnám beállítani, hogy a billentyűzet ne, vagy csak gyenge fokozaton világítson?
Hol lehet ezeket állítani?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#35034) SP4C3 válasza w.miki (#35033) üzenetére


SP4C3
veterán

BIOS-ban/UEFI-ben talán...

sby75 - Akksicsere. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35035) Duree válasza sby75 (#35032) üzenetére


Duree
veterán

Az akku az kipurcant.

duree54

(#35036) maxika2004


maxika2004
őstag

Boldog nyuszit mindenkinek !

segitsetek lécci:
egy inspirion 15 5000 - es -t (P66f001) telepitettem win7-el !
(gazdinak mindenképp win 7 kellene ) de hivatalosan nem támogatott...

össze is vadásztam minden drivert, egyet kivéve, emi azthittem a legegyszerübb lesz !

A VGA driver nem megy fel, pedig az van is a hivatalos oldalon:
[link]

A vga AMD Radeon R7 M260 .....

segitsetek lécci már csak ezt kéne életre kelteni !

:R :R :R

(#35037) z0d1@Ku$ válasza maxika2004 (#35036) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Mi a hiba, vagy hibaüzenet? Ennek hiányában nehezen lehet segíteni

(#35038) maxika2004 válasza z0d1@Ku$ (#35037) üzenetére


maxika2004
őstag

Eszközkezelőben, felkiáltójeles, és a hibaüzi:
a windows leállitotta az eszközt, mert mert problémákat jelzett (kod:43)

ami érdekes, ha aida -val megnézem még telepités elött R7 M260 at ir!
mikor felteszem a drivert.... ( felmegy hiba nélkül )
utána eszközkezelőben R7 M440 -et felkiáltójellel, és hogy letiltotta a rendszer....

éa a szabványos grafikus adapter az aktiv!

:R

(#35039) z0d1@Ku$ válasza maxika2004 (#35038) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Próbáld meg az eszközkezelőben törölni az egészet, és utána manuálisan felrakni a drivert, akkor mit csinál.

(#35040) lsc válasza maxika2004 (#35036) üzenetére


lsc
nagyúr

Próbáld meg a gyári drivert, sok gyártó nem engedi az amd-ét.

Az élet kegyetlen .

(#35041) maxika2004 válasza lsc (#35040) üzenetére


maxika2004
őstag

öööö ... gyárilag vin 7 nem támogatott.....
szóval laptop oldalán, csak win 10 van !
ha arra gondolsz....

(#35042) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, pár napja újra telepítették a gépem és azóta elégszar a kép, betűk furák...

mit kell beállítani vagy letölteni?

Külső monitorra van kötve HD-n, de nem látom a beállításokban sem a monitor beállítást sem a monitort

kösz Árpi

betűk
eszközök

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#35043) bandras54 válasza padi68 (#35042) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia. Win vagy a vga beéllításainál nem találod? Vhol látnia kellene.

(#35044) padi68 válasza bandras54 (#35043) üzenetére


padi68
senior tag

ezt látom

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#35045) padi68 válasza bandras54 (#35043) üzenetére


padi68
senior tag

nem szép....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#35046) bandras54 válasza padi68 (#35044) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ööö... Nem igazán értem mit kellene keresni ezeken a képeken. Win képernyőbeállításainál nincs 2. Megjelenítőn? Vagy Intel beéllításainál. Gondolom a saját megjelenítője nem HD felbontású és ezért "erőlködik".

(#35047) padi68 válasza bandras54 (#35046) üzenetére


padi68
senior tag

nem tiszták a betűk...

sikerült: visszaállítottam a képernyő beállításait, így most már sokkal jobb..... :

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#35048) dE4f


dE4f
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi 2 problémával kapcsolatban, mert sehol nem találok hozzá megfelelő információt. A noti egy Asus G752VM, kb. 9-10 hónapja van használatban.

1. Az egyik USB 3.0 porttal történt valami, a csatlakoztatott 3.0 eszközöket (pl. mobil, vezeték nélküli füles) nem ismeri fel, de az USB 2.0 eszközöket (pl. billentyűzet, egér) igen és azok hibátlanul működnek is. Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy szoftveres vagy hardveres eredetű a probléma?

2. Az aksim nem töltődik 100%-ra, mindig megakad valahol 82-90% között, a probléma egyik napról a másikra jelentkezett, elsősorban itt is az a kérdés, hogy szoftveres probléma lehet-e valamint, hogy természetes elhasználódás következménye, mivel az aksira 1 év gari van, de az Asus 300 töltési ciklus felett csak azt garantálja, hogy 80% alá nem csökken az akkumulátor eredeti kapacitása, ami azért érdekes egy olyan notinál ami kb. 1,5-2 órát bír aksiról, az aksi nem kivehető, így használattól függően vagy folyamatosan 100%-ra van töltve vagy naponta 1-2 ciklus lemerítés-töltés lefut.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35049) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

HP EliteBook 840 G3-ban szeretnék kijelzőt cserélni (TN van benne, IPS-re cserélném). Ezt találtam legolcsóbban - 18k Ft postával (belföldön "természetesen" csak drágábbakat találtam).

Most, ahogy kicsit beleástam magam a dologba, azt láttam, hogy nem feltétlenül szükséges kimondottan EliteBook 840 G3-hoz való kijelzőt keresnem, mert sok más modellel (más márkák modelljeivel is) csereszabatos a kijelző.

A kérdésem, hogy milyen paraméterekre kell figyelnem, hogy jó legyen a kijelző a laptopomba. 14"-os 30 pin-es, és a csatlakozó fizikailag a kijelző azonos részén legyen - ez nyilvánvaló. Valamint ha jól láttam, vannak "slim" kijelzők is, gondolom, az újabb laptopokba ilyenek kerülnek. Más egyebet is figyelembe kell vennem? Tehát ha veszek egy 14" Full HD IPS 30 pines slim kijelzőt, az tuti jó lesz az EliteBook-omba, vagy még ennyiből nem biztos?

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#35050) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy Medion erazer x6821-es gépem (MD 98069). Olvastam neten hogy ezekre lehet MSI bios-t tenni. Ez mit változtatna a gépen?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.