Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) suspect válasza Dell XPS (#2998) üzenetére


suspect
aktív tag

Ebben egy kicsit tudsz segíteni, hogyan kell? :R

(#3002) Dell XPS válasza Stalker-2572 (#2999) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem fogod elhinni, van aki azt szereti...

Üdv, Dell XPS

(#3003) Dell XPS válasza suspect (#3001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetes:

1,) Áramtalanítás: táp, akku, kihúz, kivesz...
2,) Power gombot nyomva tartod kb.1percig!
3,) Várakozás: 3-4 perc..
4,) Táp csatlakoztatás, ezt követően indítás...(akku nélkül)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#3004) Stalker-2572 válasza Dell XPS (#3002) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ezt tényleg nem tudom elhinni :DDD

All Black...

(#3005) opti06 válasza Dell XPS (#2946) üzenetére


opti06
aktív tag

Sajnos fel sem rakja HD4000 driverét... azt írja rá, hogy:
"ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek"
pedig dell honlapjáról szedtem, verzió tuti jó, elvileg hozzá..
érdekes dolgok vannak itt..

(#3006) Dell XPS válasza opti06 (#3005) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hidegrázást kapok, amikor ezt az üzenetet látom! HD4000: csak Win7 frissítéssel!

9.17.10.2828,-as?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#3007) opti06 válasza Dell XPS (#3006) üzenetére


opti06
aktív tag

ezt próbáltam meg felrakni:
9.17.10.2867, A03

jelenleg ez van fent: 8.982.6.0 (2012.08.01)
win7 frissítést, hogy érted?

(#3008) Dell XPS válasza opti06 (#3007) üzenetére


Dell XPS
veterán

Úgy értem, hogy mielőtt DGPU (Radeon), illesztőjét telepítenéd, kellene egy Win frissítés, ami elvileg lehozná a megfelelő IGP (HD 4000) illesztőjét. Régebben innen szedtük le a driver-ket: [link]

Üdv, Dell XPS

(#3009) opti06 válasza Dell XPS (#3008) üzenetére


opti06
aktív tag

tök új gép, boltban raktak rá winfost, meg drivereket, így ez a rész kimaradt... nemvolt sok kedvem újrahúzni egészet, közben sikerült is megoldani, chipset drivereket felraktam újra - restart - dgpu driver felrak restart és jó lett, annyi, hgy hd4000 drivere régebbi, de jó lesz így is, köszi a segítséget

(#3010) LaptopSystem

sziasztok
tudom nem feltétlenül illik ide de nem tud esetleg közületek valaki HP8440P-hez Bluetooth modult?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3011) Jucimam válasza nexia (#2510) üzenetére


Jucimam
csendes tag

Köszönöm sikerült a TV-re átteni a notebook képernyőt, és így már elindult a film.

(#3012) 22balu


22balu
aktív tag

császtok
Van egy Acer laptop...régen a hozzá adott telepitö lemezröl fel lett rakva a radeon hd 6370m tök jol müködött a catalyst.start menün is jelezte hogy müködik meg minden el lehetett érni....na gondoltam frissitek rajta mert hogy az ujabb driverek javithatnak a teljesitményen..felmentem az amd oldalára beirtam notebook 6xxxm seria minden fasza letöltöttem az ott lévö 28 megás catalystot (HydraVision Package??) na mind1...és lás csodát kurvára nem ismeri fel a netbook és már az elözöt se tudom vissza rakni.....ez mi a jo **-*-*-* ért van ??
win7 64bit van fent

(#3013) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Windows 7-en szeretnék beállítani 3 darab energiasémát.

Max: Minden max-on, semmi energiatakarékossági mód
Min.: Lehetőleg minden minimumon, maximum energiatakarékosság
Közepes: A kettő között fél úton.

Minden beállítás ugyanaz legyen töltőről és akkuról is.

A beépített sémák eléggé össze vissza vannak. Létrehoztam magamnak úgy, hogy beállítottam azok a cuccokat amit engedett a Winows, de vannak olyan beállítások amiket nem érek el. Hiába lőttem be minden maxra, akkor is beszabályozza a VGA-t, míg pl az alap teljesítmény centrikus mód nem.

Meg azt is jó lenne megoldani, hogy amikor rámegyek az energiaközpontra akkor ne csak azt a kettő sémát lehessen látni amit kidob, hanem lehessen szerkeszteni.

Nos? :F

(#3014) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#3013) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Laptopról van szó? Tettél fel valamilyen drivert erre a célra? Mert vannak olyan laptopok, amihez vannak olyan driverek amik készítenek másik eneregiasémát. Azt is beállítottad, hogy tud szerkeszteni az adott sémát? És hálózati kábelről kellene belőni ezeket a sémákat!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3015) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#3014) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, legalábbis a topik címéből adódóan gondoltam ez triviális :)

Nem tettem fel ehhez drivert külön, kéne? Egy DELL Smart Settings van fent, abban csak nagyon kevés dolgot lehet állítani: Wifi, fényerső, billentyűzet világítás ilyenek. Ez a program is hozzáadott pár energiagazdálkodási sémát, de azok is teljesen másak mint ami nekem kéne, inkább a hűtést állítják.

Mire gondolsz hogy beállítani a séma szerkesztését? Szerintem beállítottam, mert anélkül nem tudtam volna én is szerkeszteni.

Hálózati kábelről lövöm be természetesen.

(#3016) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#3015) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocs, azt hittem hogy a windows 7 topikban vagyok. :B :DDD

Hát ha van fent olyan driver, ami külön sémákat hozott létre, akkor okés.

És ha mindent alapra tennél restart majd megpróbálnád belőni?
Persze hálozatról meg pont abban a sémában legyél amit beállítasz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3017) egon111


egon111
csendes tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám T60 gépen. hogy bekapcsoláskor vagy készenlétből visszajövetelnél van egy halvány vöröses árnyalat a kijelző alsó felében, ami kb. 5-10 másodperc és elmúlik és nem látszik eltérés a kijelzőn. Mi okozhatja ezt a jelenséget?

(#3018) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#3016) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Éés tényleg ez oldotta meg, észre sem vettem, hogy a DELL szoftverje berakott még egy pár kapcsolót amit eddig nem láttam.

Az lenne a kérdésem már csak, hogy a gyors menübe ahol csak rákattintok ugye az ikonra hogy tudom módosítani hogy 3 jelenjen meg és hogy melyik 3?

(#3019) harley


harley
senior tag

üdv

olyan kérdésem lenne, hogy bekapcsolom a laptopot de azt írja ki, hogy "insert smard card into reader".

szóval ezzel mit akar?
ez előtt valami kulcs hibát ír ki egy pillanatra.
be sem tudok lépni a bios-ba..

mit lehet csinálni ilyenkor?

HP Nc6220

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#3020) Dell XPS válasza harley (#3019) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kikapcsolt állapotban próbáld megnyomkodni a billentyűzet alsó részét tenyérrel, kétszer-háromszor, majd próbáld indítani és F10...

Üdv, Dell XPS

(#3021) harley válasza Dell XPS (#3020) üzenetére


harley
senior tag

köszi...

megy.
honnan tudtad ezt? :C

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#3022) Impressa válasza Dell XPS (#3020) üzenetére


Impressa
őstag

Ez hatalmas :D :C :R szeretem az ilyen, látszólag összefüggéstelen megoldásokat. Kíváncsiságból utána olvastam, hadd ne mondjam miket írtak - bár te is tudod -

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3023) Dell XPS válasza harley (#3021) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen. Nem melegszik a géped?

Üdv, Dell XPS

(#3024) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
Ideje lecserélnünk Asus F3M AP111 Laptopunkat.
AMD Turion MK38-as Proci, 2 Gb memória, 120Gb-os vinyó, cserélt zsanérok, nagyon gyenge akksi(kb 5 percet bír). Töltő leírás cd-k megvannak hozzá.
szerintetek mennyiért lehet eladni egyben akár bontásra is?

(#3025) harley válasza Dell XPS (#3023) üzenetére


harley
senior tag

nem melegszik.

semmi baja nem volt, aztán most hirtelen ezt csinálta és passz hogy mitől.. :U

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#3026) Dell XPS válasza gonger (#3024) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tedd fel az "apróra" (megegyezés szerint), hátha valaki rámozdul, még meglepetés is érhet....

Üdv, Dell XPS

(#3027) Superhun


Superhun
addikt

Segítség kell srácok. Piszkosul melegszik a laptop töltőm. Mikor megfogtam, megégette a kezem. Ez normális? Mi lehet a baja?

(#3028) NEMO1968 válasza Superhun (#3027) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha annyira meleg,az nem normális.
Szaga nem jön még?
Próbálj meg szerezni egy másik töltőt kipróbálni,mert nem biztos hogy a töltőnek van baja.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3029) Luigi26


Luigi26
csendes tag

Sziasztok!

Volt főnökömnek kék képernyőzött a windows-a, ősrégi Acer travelmate 2300-as laptopján. Első körben még sikerült elindítanom csökkentett módban, akkor törölgettem róla pár dolgot, mert csak 300 mega volt szabadon. Azóta viszont nem indul sehogy sem.
Próbáltam hirens boot cd-vel, de az nem látta a 40 gigás hdd-d. Knoppix-szal sikerült lementenem pár file-t majd kifagyott, azóta ha sikerül a boot, bár látja a háttértárat, nem tudja megnyitni azt, de legtöbbször a boot sem sikeres. A windows telepítő cd is hibára fut, hol ezt a file-t, hol azt a file-t nem találja. A winyó halálozhatott el?

(#3030) Luigi26


Luigi26
csendes tag

Most a windows betöltése közben bejött a scandisk, meghatározatlan hibára futott és megállt :U

(#3031) Superhun válasza NEMO1968 (#3028) üzenetére


Superhun
addikt

Másikat csak úgy tudok szerezni, hogy veszek, de ha mégsem töltő hiba, akkor kidobtam jó pár ezer forintot. Nincs vmi jellegzetesség, ami tuti töltőhibára utal? Szagát nem érzem, de ha közelről szagolom, akkor vasaltruha szaga van. :DDD

(#3032) Dell XPS válasza harley (#3025) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valahol érintkezési probléma volt/van, amennyiben újra jelentkezik (esetleg egyre sűrűbben..), akkor vidd el a kollégához. [link]

Üdv, Dell XPS

(#3033) Dell XPS válasza Luigi26 (#3029) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben Linux alatt is megfagyott, az nem túl biztató. Vedd ki a merevlemezt és úgy nézd meg a Knoppix-al, de a windows-nak is el kell futnia hibátlanul a HDD bekéréséig...

Üdv, Dell XPS

(#3034) pilu01


pilu01
senior tag

Üdv
Egy M530-as cput cseréltem egy t2250-re.
Töbször elindult már a noti, de sajnos az a jellemzőbb hogy bootoláskor megáll!
Annak ellenére, hogy ezzel a cpuval is szerelték anno, úgy érzem jóval melegebb a t-vel!
Bootoláskor a hűtő felpörög, de aztán leáll (itt áll meg a t-s procival) majd újra elkezd pörögni kicsit lasabban, és szakaszosan.

Kérdésem az, van e valamilyen mód a hűtő direktre kötésére hogy folyamatosan menjen?

Sajnos a biosa nagyon gyér, ott nem találtam erre utaló beállítást!

Amilo 1705Li a gép.

(#3035) xcds válasza pilu01 (#3034) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is volt olyan laptopom, T7200-val simán ment, uh a tiédnek is menni kellene a 2250-el. Esetleg a biost kéne megnézni, azt hiszem, az enyémen 1.0D volt.

(#3036) pilu01 válasza xcds (#3035) üzenetére


pilu01
senior tag

Természetesen a legfrisebb van rajta.
A hütőventi boot közben megáll, a kis cpunál is, majd újraindul. Ez szerintem elég a t-nek, és már túl is melegszik!?

(#3037) baevtoba


baevtoba
csendes tag

Üdv.
Pavilion dv6-on HDD cseréltem és szeretnék quickweb-et felrakni rá. Ha valaki tudja a megoldást,
kérem írja meg. Win7 32 bit operácios rendszer van a gépen. Az eredeti HDD-n is ez volt.
Minden szolgáltatást sikerült felraki ( advisor,mediasmart ) de a quickweb nem sikerül.

Az ötleteket előre is köszönöm.

BAEVTOBA

(#3038) xcds válasza pilu01 (#3036) üzenetére


xcds
őstag

Nekem úgy volt, hogy amikor megnyomtam a gombot, felpörgött maxra, aztán visszaesett a fordulat vagy meg is állt nem tudom. Nem hinném, hogy túl tud melegedni annyi idő alatt. Vmi más gond lesz ott.

(#3039) NEMO1968 válasza Superhun (#3031) üzenetére


NEMO1968
őstag

Itt sajnos megakadtam.
Mennyi idő alatt melegszik fel ennyire?
Az nem lehet,hogy mindig ilyen meleg volt,csak nem tűnt fel eddig?
Próbáld levenni az akksit,úgy nem terheled annyira a töltőt és úgy nézd meg.
Más sajnos nem jut eszembe.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3040) Superhun válasza NEMO1968 (#3039) üzenetére


Superhun
addikt

Reggel óta megy a gép és most nem melegedett fel, csak egy picit. Ennél sokkal durvább volt múltkor. Igazából sokat ment akkor töltőn, vagy 1 hétig. Lehet ez volt a baj. Majd meglátjuk pár nap múlva milyen lesz. Köszi az eddigi segítséget! :R

(#3041) pilu01 válasza xcds (#3038) üzenetére


pilu01
senior tag

Nekem is valahogy így van, csak rosszul fogalmaztam!
Lehet hogy kevés már a venti, bár nem túl hangos még, és így ez már elég a nagyobb cpunak, hogy boot közben leáll.

(#3042) NEMO1968 válasza Superhun (#3040) üzenetére


NEMO1968
őstag

Elvileg az időnek nem lenne szabad befolyásolni a töltő hőfokát.
Melegszik egy darabig,utána bírnia kell(ha minden OK)nem lenne szabad tovább melegednie.
Változó terhelésre(pl.használat és akkutöltés)lehet melegebb az átlagosnál,de ha csökken a terhelés,hűlnie kéne.
Szal sz.v.sz ott nem volt OK valami.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3043) inyuska


inyuska
tag

Sziasztok

Lenne egy Fujitsu kb 4 éves laptopom aminek a kijelzőjén egy függőleges csík jelent meg.Először vékony volt de mára már zavaróan kiszélesedett.Mit kéne cserélnem hogy ez eltűnjön.Kijelző vagy szalagkábel?

(#3044) Dell XPS válasza inyuska (#3043) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

LCD panel!

Üdv, Dell XPS

(#3045) inyuska válasza Dell XPS (#3044) üzenetére


inyuska
tag

Köszi a segítséget.

(#3046) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

DELL Inspiron 3721-et tudtok 160k alatt? :F

All Black...

(#3047) Superhun válasza Stalker-2572 (#3046) üzenetére


Superhun
addikt

Itt és itt nézelődj.

(#3048) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok,

kis segítséget kérnék. Kellene vegye egy dvd meghajtót notebookba, mert a jelenlegi problémás.

Ha minden igaz akkor sata meghajtó van benne. Van-e amire figyeljek, amikor az újat választom, hogy ne legyen kompatibilitási probléma?

Köszi a megoldásokat.

Tomi

-

(#3049) Dell XPS válasza Tomi7887 (#3048) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Milyen típusú a noti?

Üdv, Dell XPS

(#3050) Tomi7887 válasza Dell XPS (#3049) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

A gép: Aopen 1559

A meghajtó: QSI sdw-082.

Bár most ahogy nézem neten, lehet, hogy IDE. Csak fura a mert a vinyót SATA.

[ Szerkesztve ]

-

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.