Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) ricsi99 válasza margithid (#49650) üzenetére


ricsi99
addikt

Minden akku 20-80% között érzi jól magát
Ha megoldható külső tápos usb-hubot javaslok... arra akaszthatsz bármit ,nem lessz korlátozó az usb energiaellátása

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49652) margithid válasza ricsi99 (#49651) üzenetére


margithid
veterán

USB hubot most rendeltem aliról.
1 usdc és egy sima usb-set, plusz egy usdc-3.5. jack átalakitót, kemény 1.80 euró volt :D

Aksival akkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#49653) NwL


NwL
tag

Sziasztok.

Nem biztos hogy jó topicba írok. De a problémám kicsit összetett.

Adott egy Acer Predator Helios 300 notebook (win11), Nvidia 3060 vga-val, amit néha HDMI-vel összekötve egy androidos TCL tv-n használok. A tv-re szintén HDMI-vel egy PIONEER 922 (ARC) házimozi erősitő is rá van kötve.

Filmeket általában a TV saját oprendszerén futtatott KODI médialejátszóval szoktam nézni, illetve van egy kínai szintén androidos mediaboxom is, amin android helyett librelec fut, mostanában inkább ezt használom mert stabilabb a lejátszás vele.
Ezeket azért említem, mert a kodi megfelelően konfigurálva HDMI passtrough-val tökéletesen lejátsza a 4k hdr10 tartalmakat, és itt jön a lényeg, a hangja is minden formátumnak megfelelően átér a PIO erősítőre, ami felismeri és lejátsza azokat, legyen DTS, DD5.1 DD5.1+ stb.

A problémám, hogy a windows alapértelmezett hanglejátszója és ezzel együtt minden játék is csak 2.0 stereo jelként érkezik az erősítőre, és nincs opció a windowsban 5.1 hangra váltani.

Mindehhez hozzáteszem, hogy a VLC, passtrough módba állítva, átengedi a HDMI-n a DD5.1, dd+, DTS hangokat az erősítőre, és úgy mint a médiaboxnál, rendben is felismeri és jól is szól.

A kérdésem, hogy hogyan tudnék 5.1 jelet varázsolni a játékoknak? Létezik erre szoftveres, driveres, vagy bármilyen megoldás?

Ha jól logikázok, a játékoknak kellene tudni a passtrough módot, mint a vlc-nek, nem magának a windowsnak, vagy a driverének.

Az asztal pc persze jack-kel összekötve a régi analóg genius5.1-es hangfallal gond nélkül,5.1-ben szólaltatja meg a játékokat. Miért nem lehetséges ez hdmi-n?

Köszönöm a válaszokat!

(#49654) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Melyik most a legerősebb passzív hűtésű noti (ami persze nem valami speciális kivitel aranyárban)?

Tudom, hogy sok notebooknak egy jó darabig nem indul el a ventilátora, de első nekifutásra a passzívakat nézegetem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#49655) Pyttawrx válasza Donki Hóte (#49654) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
zenbookom van dupla ventis ryzen 5 5600H, nem is hallom, hogy van. :)

(#49656) margithid


margithid
veterán

Pár napja használom a Thinkbook 16 G6-ot, ventihangot még nem hallottam.
CPU max hőmérséklete eddig 75 fok volt kb, most éppen 50 fokos minimum terhelésnél.

(#49657) Kbali válasza Donki Hóte (#49654) üzenetére


Kbali
nagyúr

Macbook air m2-3?

(#49658) Schiano


Schiano
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy régebbi HP Elitebook (talán g2).
WiFi hálózatokat megtalálja, de "Nem lehet csatlakozni" hibaüzenet fogad, ha csatlakozni szeretnék.
A wifi jó, használva máshol is van, és egy USB-s eszközzel a laptopon is működik, csak az alaplapival nem.
Driver rendben, próbáltam régebbivel is, hátha azzal megy, de nem.
Bármi ötlet?

(#49659) ricsi99 válasza Schiano (#49658) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet "halott" a wifi kártya...vagy le van esve róla az antenna csati

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49660) Tim82 válasza Schiano (#49658) üzenetére


Tim82
nagyúr

Javíts ki, ha nem jól értem: csak egy bizonyos hálózatnál van gond a laptop saját wifijével?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49661) Schiano válasza Tim82 (#49660) üzenetére


Schiano
csendes tag

Igen, egynél. Próbálkozik csatlakozni, de nem sikerül. Jelszó természetesen helyes.

(#49662) Tim82 válasza Schiano (#49661) üzenetére


Tim82
nagyúr

Windows 10? A jelszó véletlenül nem tartalmaz magyar ékezetes betűt vagy speciális karaktert?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49663) movax válasza Schiano (#49661) üzenetére


movax
őstag

Körülnéznék a router beállításaiban.

(#49664) Pyttawrx válasza Schiano (#49658) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Routert indítsd újra.

(#49665) teptep válasza Schiano (#49661) üzenetére


teptep
tag

Jóóó, ezt értjük. De inkább az lenne a kérdés, hogy azzal a laptoppal MÁSIK wifi hálózatra fel tudsz-e kapcsoldni? Például ha a mobilodon megosztod a mobilnetet, arra felkapcsolódik?

(#49666) Tim82 válasza teptep (#49665) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pont ezt kérdeztem és ezt is írta: csak egy bizonyos wifi hálózatnál van gond, más wifi hálózatra a laptop saját wifijével is tud sikeresen csatlakozni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49667) Schiano


Schiano
csendes tag

A gépen Windows 10 van.
A "router" egy telefon, onnan van osztva az internet.
Sem magyar ékezet, sem speciális karakter nincs a jelszóban.
A laptop más wifire probléma nélkül csatlakozik.

Ami még furább, hogy 8-10 próbálkozás után sikerült csatlakozni.
A laptop újraindítása után megint csak a sokadik próbálkozásra csatlakozott.

(#49668) teptep válasza Tim82 (#49666) üzenetére


teptep
tag

"Pont ezt kérdeztem és ezt is írta: csak egy bizonyos wifi hálózatnál van gond, más wifi hálózatra a laptop saját wifijével is tud sikeresen csatlakozni."
Olvastam. Pont azért kérdeztem rá mégegyszer, mert nem azt válaszolta amit írtál, hanem csak ennyit: "Igen, egynél."

(#49669) teptep válasza Schiano (#49667) üzenetére


teptep
tag

Milyen messze van a teló, hány pálcikás a térerő? Több kliens is csatlakozik? Nem megy másik gépen például torrent? Titkosítva van? Szomszéd nem lóg rajta? Milyen wifit tud a teló (b,g,n,ac,ax) illetve a laptop? Amikor sikeres a kapcsolat, akkor a win mit ír ki a kapcsolat tulajdonságaira? Klikk a wifi jelre és a tulajdonságokra. Ott a protokolt, hálózati sávot és sebességet kellene megnézni.

(#49670) ricsi99 válasza Schiano (#49667) üzenetére


ricsi99
addikt

A telefonod olyan fajta wifi titkosítási protokolt használ amit a beépített wifi kártyád nem ismer . A telefonodon próbáld meg, hogy a wifi hot spot résznél kikapcsolod a titkosítást ,hogy úgy megy e... ha igen és szükségesnek érzed ,hogy zárd akkor valami egyszerübb titkosítási protokolt állíts be.
Viszont sokkal egyszerübb és 100* jobb ha usb internet megosztást használsz... eleve nem merül le a telefon 2-3 óra alatt ,hanem szépen 100% fel is tölti , sokkal stabilabb kapcsolat... maximálisan ki tudod használni a telefon sávszélességét

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49671) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,
Miben másabb vagy gyengébb a Lenovo V15 mint az L15, a cégnél L15-öt használunk már 2 éve, nulla problémával.
Ismerős gépet venne és három tipuson gondolkozik:
Acer Aspire 5 vagy Lenovo V15 és a HP Pavilion 15

(#49672) Tim82 válasza teptep (#49668) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, azt válaszolta. Korábbi hsz.-ből (#49658): "A wifi jó, használva máshol is van" :)

Schiano: én is megnézném a telefon hotspot-beállításainál a titkosítást és ha mondjuk WPA3, akkor megpróbálnám WPA2-PSK-ra átállítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49673) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Asus X540U laptopba szeretnék cserélni RAMot nagyobbra. A jelenlegi 4Gb már elég kevéske. 2400Mhz van benne. Ha 2666Mhz-et kap, az nem gond, ugye? Megnéztem a kompatibilitást, de csak annyit sikerült megtudni, hogy max 20Gb...

(#49674) Schiano


Schiano
csendes tag

Tehát...
A megosztott internet másik eszközön jó, a laptop másik wifire hiba nélkül csatlakozik...

ricsi99 : A telefon erre a célra van. Sokkal gyorsabb, stabliabb, és olcsóbb is, mint bármelyik másik szolgálató internete, a telefonok is ezt a wifit használják.

teptep : Mikor előjött a problémna, minnden eszköz le lett róla csatlakoztatva, nem használta más. Szomszéd nem tudja hasznáni, meg ugye, látni, kik használják a hálózatot.
Egyébként a megosztásra használt telefon a laptop mellett van
Wi-Fi 4 (802.11n), WPA2-Personalm egyébként. Próbakép megnéztem a saját telefonommal, ugyanez a titkosítás, azzal gond nélkül megy.

De ami tényleg érdekes, hogy továbbra sincs más eszköz a hálózaton, és míg tegnap 10 percig szenvedtem vele, meg próbákoztam, mire csatlakozott, ma elsőre sikerült.

(#49675) Tim82 válasza frankstork (#49673) üzenetére


Tim82
nagyúr

4 GB RAM van az alaplapra forrasztva és van egy szabad foglalat. Utóbbiba tudsz tenni modult (valószínűleg akár 32 GB-osat is, akkor 32 + 4 = 36 GB lenne az összmemória, de gondolom, amikor az Asus kihozta a modellt, még nem voltak 32 GB-os modulok a piacon, utólag meg egyik gyártó se nagyon szokott specifikációkat frissíteni).

Ha gyorsabb modult teszel bele, az nem gond - a lassabb modul sebességével és időzítéseivel fog menni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49676) teptep válasza Schiano (#49674) üzenetére


teptep
tag

Egy próbát megér: Eszközkezelő, Hálózati kártyák, WiFi kártya, Tulajdonságok, Speciális fül. Itt keressél olyan beállítást, amelyik kikényszeríti, hogy melyik protokoll legyen alkalmazva. Ha például a 11n stabil, akkor legyen az.

(#49677) teptep válasza Tim82 (#49672) üzenetére


teptep
tag

Azt is olvastam. És bocsi-bocsi, de megint lehagytad a mondat végét: "A wifi jó, használva máshol is van, és egy USB-s eszközzel a laptopon is működik, csak az alaplapival nem." A teljes mondatot én úgy értelmeztem, hogy a wifi szolgáltatást jellemzi és nem a laptop kapcsolódási lehetőségeit.

(#49678) Kbali válasza tpeter77 (#49671) üzenetére


Kbali
nagyúr

V15 a legalja, inkább a másik kettő. Mondjuk persze nem ártana tudni, mire szeretné használni, arra alkalmas lenne-e egyáltalán.
Inkább ez a szaktopik.

(#49679) Schiano válasza teptep (#49676) üzenetére


Schiano
csendes tag

Megpróbálom, köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.