Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) vilmaboy válasza Sub-ZeRo (#1999) üzenetére


vilmaboy
őstag

köszi

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#2002) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
A héten szervizben volt a gépem, túlmelegedés miatt. 3 nap után már vissza is kaptam.
Ez volt a helyzet mielőtt elküldtem: [link]

A papír szerint hűtőborda csere történt, illetve az eredeti oprendszer újratelepítése. Utóbbira fogalmam sincs mi szükség volt, minden adatom elveszett. Szerencsére a rendszer SSD-n volt/van, a szervizelés idejére visszatettem a HDD-t, ami tele volt adattal.

Túltettem magam az adatvesztésen, gondoltam kicsit alaposabban ránézek újra az Aidaval.
Csütörtök óta van nálam, eddig csak azt vettem észre, hogy mindössze 69 fok volt a maximum hőmérséklete a CPU-nak.

Aida stabilitásteszt indít: [link]. Ahogy a képen is látszik, a GPU hőmérséklete szinte azonnal 95 fokra ugrik, egy idő után jön a hibaüzenet, hogy a képernyő illesztőprogram leállt, ezután vissza is esett a hőmérséklete. Ráadásul a teszt közben néztem a CoreTemp-et is, ami szerint ahogy 60 fok fölé megy a CPU hőmérséklete, visszavesz 2200Mhz-ről 2100-ra. Létezik hogy lehet ilyet állítani? És a GPU-val mi történhetett? :F

(#2003) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Tudni illik, én minden hülyeséget észreveszek a gépen, ami nem 100%-osan működik. Amikor a kurzort elhúzom egy képen, vagy akár csak úgy simán, a kijelző halk, tompa sípoló hangot ad ki. Kétlem, hogy bárki tapasztalt volna már ilyet, mert neten nem találok róla semmit. Ötlet?

The glass is already broken.

(#2004) Rivaul válasza piRate_nEx (#2003) üzenetére


Rivaul
addikt

Ne hallgatózz :D Tippem nincs de nekem ugyan ezt csinálja a munkahelyi gépem. Ha görgetem az egéren a görgőt olyan mint ha kis manók tekernék a weblapot... Néztük már minden irányból de semmi tipp hogy miért. Csak kerreg. Másik egérrel próbáltad?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#2005) piRate_nEx válasza Rivaul (#2004) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem, de a touchpad nem csinálja.
De én agyfaszt kapok, ha tényleg az egér a rossz, egy Razer Deathadder van bele dugva.

AZTAK****, MEGVAN!
Az egér 1000Hz-es válaszidőn megy, na, hát ez a gondja ennek. Levettem 500Hz-re, és megjavult.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#2006) Rivaul válasza piRate_nEx (#2005) üzenetére


Rivaul
addikt

Helyes. Nekem is azzal gerjedt össze. Mindenre van megoldás :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#2007) zuzu6612


zuzu6612
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Packard Bell SJ51 Orion A típusu laptopon, melyben tönkrement az alaplap. Sajnos még nem találtam hozzá való, működő lapot.
Kérdezném, aki tudja, hogy más típus alaplapjával kompatibilis e, vagy csak ugyan ilyen rakható bele?
Köszi a válaszokat előre is. :((

(#2008) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.
Most került hozzám egy Acer Aspire One D255E-13111.
A kérdésem az lenne,hogy ha a bios-ba nem tudok belépni,hiába nyomkodom az f2-őt és azt írja,hogy hiányzó bootmgr, itt pedig a ctrl-alt-del-re sem reagál,akkor elszállt az alaplap vagy csak a vinyó és billentyű?Bár ez elég fura lenne,hogy pont egyszerre történne ez meg,de egy kérdést megér.
A segítséget előre is köszönöm.

(#2009) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ismerősöm pár hete vette egy Lenovo G580-as lapost. És most szólt a csajszi hogy nem olvassa be a lemezeket. Se az írottat se az eredetit. Hát annyit tudtam tőle telefonon kérdezni hogy felpörgeti-e a lemezt de azt mondta hogy úgy hallja hogy fel.

Szerintetek ez lehet rendszer/driver hiba? Én ezt kétlem de mondom azért megkérdezem. Mert ilyennel nem találkoztam. Mármint rossz DVD meghajtóval találkoztam, de olyannal nem amikor akár egy hibás driver okoz ilyet hogy nem olvassa be az adott lemezt.

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#2010) Integrator válasza vilmaboy (#1997) üzenetére


Integrator
aktív tag

Lenovo Energy Management

(#2011) Dell XPS válasza zuzu6612 (#2007) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Olyan problémája van az alaplapnak, hogy csak a csere jöhet számításba?

Üdv, Dell XPS

(#2012) s4NtiaGo


s4NtiaGo
csendes tag

Sziasztok,

Van egy ASUS N53SV Ultra Gamer laposom. Elég jól működik és nem csalódtam benne. Viszont lassan két éves lesz és szeretném kicsit fejleszteni.( persze ha lehetséges ). Jelenleg ez a konfiguráció van benne.

Processzor: Intel Core i7-2630QM 2.00GHz
Memória: 8GB DDR3 1333 Mhz
Kijelző: 17,3 1920*1080 ( FullHD LED )
INTEGRÁLT VGA TÍPUS: Intel HD Graphics 3000 2Gb
Második VGA: NVIDIA GeForce GT 550M 2Gb DDR5

Na már most szeretnék bele egy GTX notebook karit és szerintem mivel csak az Intel az integrált benne, simán lehetne cserélni. Kérdés, hogy jól tudom e és ha igen, hol tudok neten keresgélni ezzel kapcsolatosan?

Üdvözlettel,

sANtiaGo
Call of Duty Hungary
www.callofduty.hu

(#2013) Dell XPS válasza Dzsabba (#2008) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tényleg elég érdekes, mert nem sok köze van a hiányzó bootmgr-nek a BIOS Setup-ba való belépéshez. HDD nélkül külső USB-és billentyűzettel ugyanez?

Üdv, Dell XPS

(#2014) nussa5 válasza Dzsabba (#2008) üzenetére


nussa5
aktív tag

Acernél nem az F10-el lehet a biosba belépni? Az F2 az Asusnál léptet be a biosba.

(#2015) zuzu6612 válasza Dell XPS (#2011) üzenetére


zuzu6612
csendes tag

Ilyen szinten nem értek hozzá, csak gondoltam ez a legegyszerűbb.
Van más megoldás is?

(#2016) Dell XPS válasza jozsi252 (#2009) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az ODD olvasófejével van a probléma véleményem szerint.

Üdv, Dell XPS

(#2017) zuzu6612 válasza Dell XPS (#2011) üzenetére


zuzu6612
csendes tag

Az a bajom, hogy el sem indul, tehát a led felvillan és leáll.

(#2018) nussa5 válasza s4NtiaGo (#2012) üzenetére


nussa5
aktív tag

Sajnos nem tudsz benne videokártyát cserélni. Fejleszteni ssd-vel tudod csak. Amelyik kimondottan játékra lett tervezve az a G széria. Ha nagyon sokat játszol érdemes egy G75VX-et beszerezned. Ezekben már nagyon komoly hűtés van.

(#2019) Dell XPS válasza zuzu6612 (#2015) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, természetesen javítható megfelelően, ami jóval olcsóbb megoldás, meg talán nem is olyan egyszerű találni hozzá másikat. Amennyiben ezt tapasztalod, elég valószínű, hogy hibás az alaplap.

Üdv, Dell XPS

(#2020) zuzu6612 válasza Dell XPS (#2019) üzenetére


zuzu6612
csendes tag

kb mennyi lehet a javíttatása? Tudsz valakit? esetleg javítod?

(#2021) Dell XPS válasza zuzu6612 (#2020) üzenetére


Dell XPS
veterán

Notebook-labor, beszéld meg Vele privátban! (10K)

Üdv, Dell XPS

(#2022) zuzu6612 válasza Dell XPS (#2021) üzenetére


zuzu6612
csendes tag

Ok, köszi a tippet, felkeresem. :)

(#2023) ricsi1224


ricsi1224
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e egy sweex PA320 notebook adaptert használni notebook-al és netbook-al is? A típusok amivel használnám: Acer aspire 5720ZG és Samsung NP-N150.

Válaszokat elére is köszönöm!

Nem nagyon találtam megfelelő topicot ezért írtam ide, remélem nem baj. :)

(#2024) s4NtiaGo válasza nussa5 (#2018) üzenetére


s4NtiaGo
csendes tag

Mennyiért tudnám elpasszolni ezt a masinát akkor ami nekem van? Semmi baja, nagyon vigyáztam rá és tökéletesen működik. 300,000 körül volt ez a konfiguráció mikor vettem, bár nekem volt rá egy kis kedvezményem.

(#2025) Dzsabba válasza Dell XPS (#2013) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Köszi,hogy a külső billentyű miért nem jutott eszembe?
Lényeg,hogy úgy néz ki,hogy tényleg ez a kettő halt meg egyszerre.
Már fent is van rajta egy win.Mindjárt megnézem,hogy hard disk sentinel mit mutat,de szerintem nem lesz vele gond.
Viszont a kütyü billentyűjével lett valami,mert némelyik gomb működik,némelyik nem.

Még egyszer köszi a segítséget.

(#2026) Impressa válasza ricsi1224 (#2023) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Igen tudod használni, mivel a feszültség szabályozható, és a csatlakozók is cserélhetők.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2027) lada2104


lada2104
csendes tag

Sziasztok, olyan problémám van, hogy hp g7-2250 sh laptopra szeretnék win7-et telepíteni, a gépen freedos van jelenleg, hiába állítom be a biosba, hogy "cd rom boot enabled" folyamat csak a freedos indul el. Próbáltam már dosban d: utána setup.exe de semmi reakció. Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#2028) Dell XPS válasza lada2104 (#2027) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A telepítő médiával nincs gond, letöltött verzió?

Üdv, Dell XPS

(#2029) lada2104 válasza Dell XPS (#2028) üzenetére


lada2104
csendes tag

Szia, a lemezzel nincs gond az tuti, leginkább az zavar, hogy a biosba már nem lehet beállítani boot sorrendet, csak annyi van hogy enabled/diabled.

(#2030) Dell XPS válasza lada2104 (#2029) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendben. Azért kérdeztem, mert az elmúlt hónapokban az esetek 95%-ban mindig ezzel van a probléma az "új" gépek esetén, pedig meg is említik: hogy telepítettek már vele, nem lehet ez a probléma.

Szóval amennyiben "jó" Win7 SP1-es telepítő médiával rendelkezel, akkor valóban a boot opciónál kell keresni a lehetőséget vagy a biztonsági beállításoknál, ahol tiltva lehet...

Üdv, Dell XPS

(#2031) ravail válasza lada2104 (#2029) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ne csak engedélyezd a CD/DVD boot-ot, de a boot eljárást is változtasd meg. Sajnos, sehol nem találtam a BIOS beállításról adatokat. De, ha készítesz róla képeket, és feltöltöd valahová megtekinthető módon, megkeressük a megfelelő beállításokat. A laptopod HP-s oldala szerint csak win8-as eredeti driver-ek vannak hozzá, ami szerint a HP erre a laptopra csak a win8-as op.rendszert támogatja. UFI-s a BIOS? Ha igen, kapcsold ki azt is, továbbá, ha találsz benne olyan opciót, hogy "Extetnded boot = Enabled/Disabled", akkor ezt is engedélyezd.
Amennyiben sikerülne mégis a CD/DVD boot, akkor az itt leírtak szerint először törölj minden partíciót a HDD-ről, és csak utána telepíts bármit. Arra viszont számítanod kell, hogy az összes win7-es driver-t egyesével kell össze szedned, mert a HP nem ad hozzá win7-es támogatást. Ha nem menne az egyenként, "kézzel" történő driver keresés, töltsd le az ingyenes "DriverPack Solution 13 build for DVD"-t és próbáld meg azzal telepíteni a hiányzókat.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#2032) nussa5 válasza s4NtiaGo (#2024) üzenetére


nussa5
aktív tag

Karácsony környékén volt itt az aprón 2 hasonló a típusból, de sima 1366x768-as kijelzővel és i5-ös ill. i7-es procival. Pici kopás látszott a gépeken, legalábbis a képek alapján. Azok 150k+ voltak hirdetve és viszonylag hamar elkeltek. Mondjuk ezen nem csodálkozom, mert nagyon jó kis gépek.
A Te géped véletlenül nem N53SN-es? Nekem a paraméterek alapján annak tűnik. Talán a NOTEBOOK beárazás topikban pontosabb információt kapsz.

(#2033) mcwizard


mcwizard
tag

Hali!
Szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy ASUS K52JC laptop és Win XP-t szeretnék telepíteni rá, AHCI módban. 3 napja keresgélek de egyszerűen nem találom azt a laptopomhoz való drivert amit az nLite-tal majd beintegrálnék a windows telepítőbe.
A hozzá kapott lemezeket átnéztem nem egyszer és az asus oldalán is órákat töltöttem már. Esetleg tudtok segíteni?
Előre is köszönöm!
Üdv, mcwizard!

(#2034) StSanya válasza mcwizard (#2033) üzenetére


StSanya
őstag

Ezt integráld be: f6flpy-x86.zip s innen: [link]

Szerk: Hmmm, lehet hogy XP alá a korábbi verzió kell:

[link]

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2035) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Mini pcém és nem tudom milyen Hddéd vegyek bele mert nem nagyon értek ezekhez.

Ide az fix

22pines ide egy Cf kártya van most mert erről bootol.

25pines

melyik helyre ? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#2036) mcwizard válasza StSanya (#2034) üzenetére


mcwizard
tag

Köszönöm a segítséget. Kipróbálom :R
Üdv!

(#2037) laszlo168 válasza lada2104 (#2027) üzenetére


laszlo168
senior tag

Máris mondom a megoldást.
Megy a gép, berakod a win 7et, ujra inditod, és mikor indúl, meg nyomod az esc-t.
És ami még esetleg kell hozzá[/L.

[ Szerkesztve ]

(#2038) mcwizard válasza StSanya (#2034) üzenetére


mcwizard
tag

Hali!
megpróbáltam beintegrálni nLite-tal de nem sikerült. Az nLite mindenképpen *.ini kiterjesztésű file-okat enged csak hozzáadni, a zip file pedig ezeket tartalmazza: kép
Megpróbáltam, hogy az iaAHCI.inf-ből iaAHCI.ini-t csinálok, de kékhalállal kiakad a telepítő.

(#2039) ravail válasza mcwizard (#2038) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ezt nem nagyon értem. Ha az nLite-ban bejelölöd, hogy "Driver"-t akarsz integrálni, majd, "Egy" vagy "Több driver"-t választod, és rámutatsz arra a helyre ahova kicsomagoltad az StSanya második linkjéről a megfelelő (x64 vagy x86 <-- azaz 32bites) drivert, akkor az nLite az "inf"-eket keresi és integrálja. Lehet, hogy nem csomagoltad ki, vagy nem jelölted be a "Driver" integrálást?
(De várj egy picit, letöltöm, és megnézem.)

[ Szerkesztve ]

(#2040) mcwizard válasza ravail (#2039) üzenetére


mcwizard
tag

Bocsi, én voltam a hülye. Működik rendesen. Köszönöm a segítségeteket. :R
Az elején kattintottam az import gombra és ott ini-ket keres. :S
Köszönöm!
Üdv, mcwizard!

(#2041) ravail válasza mcwizard (#2040) üzenetére


ravail
senior tag

Semmi gond! Csak az hibázik, aki...
Mindenki hibázhat! A lényeg, hogy sikerült. Sok sikert!
(Ezek után, a 6 képet már nem öltöm föl. Hisz fölösleges.)

[ Szerkesztve ]

(#2042) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, olyan gondom lenne egy Packard bell easynote LS géppel, hogy egyik pillanatról a másikra, minden ok nélkül megszűnt működni az ö, ü, ő és kötőjel billentyű. Így egyszerre. Újraindítás, kikapcs-bekapcs nem segített rajta. Van még valami módszer, amit ki lehet otthon próbálni, vagy szerviz?
Köszönöm

(#2043) Rivaul válasza HellGreg (#2042) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet csak valami megakadt alattuk. Ha ki tudod akkor szedd ki a bill-t s próbáld meg kirázni/fújni stb. esetleg finoman feszíts alá s nézz be. Nem biztos de lehet magát a gombot is ki tudod szedni, ezt nem mondom fix-re inkább lesd+.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#2044) Dell XPS válasza HellGreg (#2042) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nézd meg légy szíves egy külső USB-és billentyűzettel is. Arra figyelj, hogy a "bent lévőt" le kell tiltani!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#2045) HellGreg válasza Dell XPS (#2044) üzenetére


HellGreg
őstag

Le kell tiltani? Touchpad letiltására van gomb, de billentyűzetre nincs. holnap tudom megnézni mert nincs itthon billentyűzetem.
Nem hiszem hogy ki tudom venni a billentyűzetet.

Koszonom a válaszokat!

(#2046) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Olyan probléma van egy régi Toshiba laptoppal, hogy gyakran csak úgy magától lekapcsol, mintha kihúznák az áramból. Az akkuja nulla, de amikor kikapcsol folyamatosan világítanak a led-ek.
Nyomom a bekapcsoló gombot, mozgatom a kábelt , folyamatosan világítanak a ledek, de semmi, nem akar bekapcsolódni.

Egyszer csak gondol egyet és fél óra után amikor el akarom indítani, akkor elindul :F

Ezután használható 2 óra hosszáig, és megint lekapcsol. Egy idő után pedig megint elindíthatom, de a ledek azok folyamatosan világítanak.. Itt megjegyezném, hogy volt egy olyan alkalom, hogy nem világítottak azok sem :(

Ja és ezekben az esetekben az idő lenullázódik és 2000.01.01 van, 0:00 perc, amikor elindul.

Milyen bajra utalhat ez? Alaplapi elem?

(#2047) Dell XPS válasza DeathAdder (#2046) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ami biztos, hogy a CMOS Battery az csere. Jó lenne leellenőrizni az adaptert, rámérni esetleg másikkal próbálni. És reméljük, hogy egyidőben nem hibás az alaplapon lévő táp-áramkörön valamilyen vezérlés, szabályozás.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#2048) DeathAdder válasza Dell XPS (#2047) üzenetére


DeathAdder
veterán

Elsőnek akkor CMOS Battery, ha nem akkor megpróbálok másik adaptert.
Mit kell nézni? Az output feszültsége teljesen meg kell hogy egyezzen a laptopéval, vagy megengedett némi eltérés?

Köszi a gyors választ :R

(#2049) Dell XPS válasza DeathAdder (#2048) üzenetére


Dell XPS
veterán

Meg kellene nézni, nehogy forrasztva legyen, mert akkor "szivacs" az eset. Amennyiben nem, akkor általában CR2030 Lithium Button Cell Battery kell a laptopba.

Az adapternél megengedett az output feszültség különbség, viszont az Amper nem lehet kevesebb. Ezt inkább csak rutin ellenőrzésnek szántam. Azután meglátjuk, hogy akku nélkül mit reagál, szóval ilyen állapotban, már ne tedd be.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#2050) DeathAdder válasza Dell XPS (#2049) üzenetére


DeathAdder
veterán

Rendben és köszönöm. Remélem minden rendben lesz :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.