Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Ace Ventura válasza Buci21 (#14999) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ezt nem vettem észre időben.
Csak win8 kompatibilis

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#15002) Dell XPS válasza zolisx4 (#14972) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én sem találtam sajna, HWinfó "csak" a DELL gépeket szabályozza stabilan. :(

Üdv, Dell XPS

(#15003) Dell XPS válasza hito (#14978) üzenetére


Dell XPS
veterán

A szimpatikusabb megoldás is tőle van, VRAM csere közben tanultam.. :)

Üdv, Dell XPS

(#15004) Dell XPS válasza Csaszykj (#14983) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz különbözik a kijelzők háttérvilágítása, így nem lesz mindegy az LCD panel.

Üdv, Dell XPS

(#15005) Dell XPS válasza Rarz (#15000) üzenetére


Dell XPS
veterán

Olyan 6-8k körül mozog, és szerintem inkább ezt válaszd, mert ha még nem végeztél ilyen jellegű szerelést, akkor ez nagyon nehéz feladat lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15006) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok és szeretnék 1-2 infót kérdezni, hogy személyemnek melyik érné meg jobban és stb. Kerestem fórumot de nem találtam. Kérdezni lehet itt vagy tudna valaki linkelni komplett fórumot?

Köszönöm!

Anno asztali konfigos topikot láttam, de nekem laptopos kellene

[ Szerkesztve ]

(#15007) Dell XPS válasza csipszikutya (#15006) üzenetére


Dell XPS
veterán

parancsolj: [link]

Üdv, Dell XPS

(#15008) csipszikutya válasza Dell XPS (#15007) üzenetére


csipszikutya
senior tag

nagyon köszönöm!

(#15009) Dark Soul


Dark Soul
csendes tag

Üdv! Van egy Asus N56JR notim , és szeretnék benne cserélni wifi kártyát , ezt néztem ki, remélem megfelelő és valóban belevaló...ha esetleg valaki biztosan tudja kérem erősítse meg , hogy belevaló-e ? köszönöm előre is... :F

(#15010) havri1


havri1
félisten

Hali!

Tegnap vett kollégám egy notit, dell, de nem is ez a lényeg.
Euronics, határozottan nem kiállított darab volt.
Kapott egy SSD-t, HDD ki belőle, ma meg enyémbe leteszteltem:

Korrekt? Zsír új gép!

[ Szerkesztve ]

havri

(#15011) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Szeretném ellenőrizni egy del notiról hogy va e még rá gari.ugy tudom hogy valamilyen számok alapján,valamilyen oldalon van erre mód.milyen számokat kell nézni és melyik oldalon?valamint az is érdekelne hogy a gari csak abban az országban érvényes ahol lett véve a noti,vagy más országban is érvényesíthető?előre is köszi az infóka

(#15012) Duree válasza kromatika (#15011) üzenetére


Duree
veterán

Ugynevezett service tag ami kell neked.Ez a gép alján van hét karakterbölm áll. karakterböl álló(betü és szám vegyesen) A www.support.dell.com oldalon találhatsz infót róla vagy a vevöszolgálat 06 80 016 157 itt bediktálod a service tagot és fél perc alatt megmondják .hogy garos vany nem söt még azt is tudják,hogy hol lett eladva.Egyébként a Dell nyitott garancia kérdésben.

duree54

(#15013) havri1 válasza havri1 (#15010) üzenetére


havri1
félisten

Erről a gépről van amúgy szó:

[DELL 3521-157795]

Ami meg furcsa, hoyg Linuix-al árulták, és a HDD-n meg ezek vannak..:

Ez tuti valami mutyi munka. Már bánom, hoyg nem indítottam el még ezzel a HDD-vel, de ahogy nézem ez egy w8.

havri

(#15014) Duree válasza Dark Soul (#15009) üzenetére


Duree
veterán

Az Asus nem válogatós ezzel sem lesz gondod.

duree54

(#15015) Dark Soul válasza Duree (#15014) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

Köszönöm... :R

(#15016) Duree válasza Rarz (#15000) üzenetére


Duree
veterán

Ne állj nekim otthon,mert a gépet ha akarod ujrapasztázni lapra kell szerelni a gépet,ezt pedig gyakorlat nélköl nem túl egyszerü.Inkább keress egy szakembert.Nálunk ez a dolog 6 ezer forintba kerül,tehát ebböl indulj ki.

duree54

(#15017) Duree válasza Ace Ventura (#14998) üzenetére


Duree
veterán

Ha usb 3-röl van szó skkor lehet,egyébként az usb 2 drivereket tartalmazza a win7.
Rakd fel a driver indentifier nevü programot,az megmondja neked,hogy hol talász az eszközödhöz win 7 drivert.
[link] innen tudod letölteni.

duree54

(#15018) kali válasza havri1 (#15013) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez így nem okés, de a gázabb a sok napnyi hdd működés, amiről korábban tettél be képet, egy újnak eladott notinál az nonszensz...
74 - 75 nap működéshez és 641 induláshoz/leálláshoz nagyon sokat kell használni a merevlemezt, esetlegesen a notit?
annak kellene utánanézni, hogy gyárilag az a merevlemez párosul a notihoz, vagy sem!?!?
én visszavinném a ntit az üzletbe az eredeti merevlemezzel, hogy ez így nem jó, egy napja vásárolva, és durván használt merevlemez...

[ Szerkesztve ]

(#15019) havri1 válasza kali (#15018) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem ez egy kiállított darab volt valahol, és azért húzták rá a wint. ELindítva azzal a gépemet, egy win7 home, természetesen aktiválva :DDD
Tök szűz win, semmi nem volt rajta, DELL-PC névvel.
Felháborítónak tartom az az igazság.
500gb van csak írva mindenhol, konkrét típus sehol sajna.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15020) Dell XPS válasza havri1 (#15013) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Garancia miatt is jó volna ezt jelezni, nehogy véletlenül halmozódjon a probléma esetleges merevlemez hiba esetén. Tényleg nagyon gáz! :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15021) kali válasza havri1 (#15019) üzenetére


kali
legenda

végszükség esetén, biztos tud segíteni a dell ügyfélszolgálat, akár még a merevlemez sorozatszámát is ellenőrizhetik, amivel eredetileg szállítva lett a noti, hogy a trükközés kizárt legyen, de valóban csúnya dolog, hogy újnak adnak el egy már sokat futott eszközt.
tájékoztassák a vevőt, hogy nem teljesen új eszközről van szó, és annak megfelelően olcsósítsák, ha kiállított darabról van szó, ami adott esetben nem csak kibontva volt, hogy nézegessék az emberek, hanem bőven van benne üzemóra is.
vigye vissza, ha valóban újnak adták el neki, az újnak megfelelő áron, aztán majd megbeszélik, hogy árleszállítás, vagy mi lesz a vége...
sokan lehurrgonak ezért, de én mindig ellenőrzöm a gyári(!) bontatlanságot, mielőtt megvásárolok valamit, bontott terméket nem veszek, nem veszek át - futár...stb -, illetve már olyat sem, ahol a gyári lezárás felnyitva, aztán utólag leragasztva másmilyen - esetlegesen az üzletben használt - ragasztószalaggal...stb.

[ Szerkesztve ]

(#15022) kromatika


kromatika
veterán

a dell netes garancia allenőrzésnél ezt találtam Country: Europe, Middle East, & Africa Ship date: 2/12/2014 Ship date: 2/12/2014 továbbmenve pedig ez Carry-in Svc/Return to Base end date 2/12/2017 Parts Only 2/12/2015 akkor ez most meddig garanciális?

(#15023) szabonagyur válasza kromatika (#15022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Válaszoltam a másikban, nem kell feltenni mindenhol.

2017-ig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15024) w.miki


w.miki
veterán

Acer Aspire 5735Z laptopom van.
Kevés volt már nekem a 250GB HDD, ezért nemrég kicseréltem egy 500 GB-os WD-re. de már ezen is kezd folyni a hely, lehet még nagyobb kéne...
Mekkora HDD-t képes kezelni ez a gép? Milyen ajánlott venni bele?
Van valamilyen maximális HDD méret korlát laptop esetén? XPSP3-at használok.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15025) Doky586 válasza w.miki (#15024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem... egy 1TB-os SSD ideális lenne bele. :P
Több a hely és gyorsabb is.. Mint a régi viccben: feltöltve megduplázódik az értéke.

[ Szerkesztve ]

(#15026) w.miki válasza Doky586 (#15025) üzenetére


w.miki
veterán

az lehet, de ennyiből már egy másik laptopot is vehetnék
17k alatt szeretném megoldani
de akkor vehetek bele bármekkorát?
1TB kezel a gép, és az XP?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15027) Doky586 válasza w.miki (#15026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Maximum 2TB-os hdd-t vehetsz. annál nagyobbról nem bootol az XP.

[ Szerkesztve ]

(#15028) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Egy barátom laposán nem működik minden billentyű, beázhatott?

(#15029) ampulla válasza molnarpeter (#15028) üzenetére


ampulla
aktív tag

Hát ezt így elég nehéz megmondani, főleg információ hiányában. Ha a medencébe dobálta akkor valószínűleg igen. Szedjétek szét az elejét, nézzétek meg nem e csúszott véletlen ki a connectorból a szalagkábel. Ha már ott vagyok vegyétek ki és keresettek fehér oxidációs réteget az alaplapon, ha van akkor beázott. Tisztítsátok ki a bill-t az se árt neki. De lehet, hogy elfáradt a membrán.

(#15030) Remiel


Remiel
őstag

Vettem egy Dell Vostro 5470 tegnap 500 gigás vinyó van benne.

Az lenne a kérdésem, ha valaki ismeri esetleg a típust, hogy simán lehet betenni SSD-t? És hogy az alap vinyó akkor ugrik e vagy lehet mellé tenni?

Bocs ha láma a kérdés de első laptopom.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#15031) Dell XPS válasza molnarpeter (#15028) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem feltétlen kell beáznia a billentyűzetnek, sérültek a vezetőszálak, cserés lesz az eszköz.

Üdv, Dell XPS

(#15032) Dell XPS válasza Remiel (#15030) üzenetére


Dell XPS
veterán

Le kell hozzá venni az alsó boritás (bottom case ), és úgy férsz a merevlemezhez Természetesen csak a hdd helyére tudod tenni az SSD-t.

Üdv, Dell XPS

(#15033) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kb. 3 éves Lenovo G580-as notim, B960-as procival.
Milyen erősebb procit lehet beletenni? (i3,i5,i7) Ezek közül melyiket? Mármint, hogy pl. i3-ból, vagy i5-ből, vagy i7-ből melyiket? Mivel érhető el komolyabb, észrevehető sebesség javulás?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#15034) ampulla válasza laca500 (#15033) üzenetére


ampulla
aktív tag

Gyorsasag szempontjabol valo bovitesnel, altalaban a memoria van az elso helyen, utana jon csak a proci. Olcsobban kijosz belole.

(#15035) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

sziasztok,

Olyan problémával kapcsolatba írok, hogy adott egy acer one d270 26dkk netbook és jelenleg egy originál win 7 starter van rajta. Sajnos elég lassúnak tűnik és arre gondoltam, hogy egy sp3-mal talán jobban futna a gép. Most ahogy nézem kb 84%os a memória kihasználtság...ezt is sokallom. A probléma ott van, hogy szerettem volna tenni rá egy sp3-at, be is bootoltam pendriveról csak az a gáz, hogy nem látja a merevlemezt és fogalmam sincs hogy miért. Erre tudnátok valami megoldást nekem? illetve, hogy szerintetek is jobb lenne egy xp a gépre mint a jelenlegi starter?

(#15036) Mantin válasza laca500 (#15033) üzenetére


Mantin
aktív tag

SSD vel

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#15037) Doky586 válasza Raz3raddict (#15035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mire is gondoltál?
- Win7 Sp3 még nem jelent meg, ha mégis letöltötted valahonnan az egy trójai lesz.. :(
- SUSE Sp3 ?
- NT4 Sp3 ? kicsit réginek tünik..

[ Szerkesztve ]

(#15038) Raz3raddict válasza Doky586 (#15037) üzenetére


Raz3raddict
tag

természetesen xp sp3-ra

(#15039) molnarpeter válasza Remiel (#15030) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg ha van optikai drive, annak a helyére be lehet tenni átalakítóval a HDD-t.

(#15040) kali válasza Raz3raddict (#15035) üzenetére


kali
legenda

szia,

vélhetően az ahci mód a probléma, nézz rá a bios beállításaira, ha van mód azt kikapcsolni, ide módba átkapcsolni, akkor elvileg felmegy a normál xp sp3, ellenkező esetben telepítéskor külön beadagolandó a szükséges ahci illesztés, vagy integrálandó az xp sp3 telepítőbe.

(#15041) laca500 válasza laca500 (#15033) üzenetére


laca500
aktív tag

Memóriát már tettem bele, most 8GB van benne.
Firefoxot használok és elég sok (nagyon sok) lap meg van nyitva egyszerre, aminél egyszerűen belassul az egész gép. A proci terhelése ilyenkor sokszor 70-100% között mozog. Ugyan ezeket ha megnyitom az asztali "nagy" gépen, akkor csak 16-20% a leterheltség. Ebben egy FX-8320-as ketyeg.Ezért gondoltam, hogy egy proci csere segítene ezen.

(#15036) Mantin

Nem tudom, hogy a fentieken egy SSD segítene-e. Lehet rosszul fogalmaztam az előbb s sebesség növeléssel. Azt tudom, hogy a boot időt irtózatosan felgyorsítja, de nekem szerintem a teljesítményen kellene valahogy javítani, mert nem a betöltési időkkel van gondom. De ettől még lehet, hogy igazad van.
Ha megerősíti még valaki a felvetésed, akkor lehet, hogy egy SSD-t teszek bele.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#15042) Hunyus


Hunyus
senior tag

Üdv!

Van nekem egy sattelite toshiba L450-16k laptopom.
Feltettem rá a windows 7 32bites rendszert.
Minden működik(hang,lan stb)
Csak a wifi része nem megy,még a kis wifi ikont sem teszi ki a tálcára.Mintha nem is lenne benn wifi vevő.
Fn+F8-as billentyűre se hoz elő semmit.
Gondolom valamilyen driver kellene hozzá,de én több óra keresgetés után sem találtam hozzá megfelelő drivert.
Tudnátok segíteni,hogy honnan lehetne letölteni?Vagy,más lehet a probléma?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#15043) Raz3raddict válasza kali (#15040) üzenetére


Raz3raddict
tag

köszi, így már fajantos :)

ÉS szerinted jobban fog futni xp alatt?

(#15044) Raz3raddict válasza Hunyus (#15042) üzenetére


Raz3raddict
tag

Szia,

Én a helyedbe leszednék egy driver genius-t, az megkeresi a szükséges programot és le is tölti, majd csak neked kell telepíteni és vélhetően működni fog :)

(#15045) kali válasza Raz3raddict (#15043) üzenetére


kali
legenda

amit találtam a típusról leírást, abban 1 gb ram szerepel, ha tényleg annyi van benne, akkor igen, mert win 7 alá annyi kevéske.

(#15046) Raz3raddict válasza kali (#15045) üzenetére


Raz3raddict
tag

igen, jót olvastál, azért is lassú szerintem...

(#15047) Hunyus válasza Raz3raddict (#15044) üzenetére


Hunyus
senior tag

Konkréten mi a program neve?

(#15048) Remiel


Remiel
őstag

Dell V5470 ben ha jól láttam egy videón 1 ram slot van, ismeri valaki a típust jobban?

mert szeretnék 8 giga ramot, de ha igazam van és jól láttam akkor kell egy 8 as a 4 helyett

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#15049) Raz3raddict válasza Hunyus (#15047) üzenetére


Raz3raddict
tag

amit leítam :

Driver Genius Professional v14.0.0.323 HUN

(#15050) Hunyus válasza Raz3raddict (#15049) üzenetére


Hunyus
senior tag

Rendben köszi megpróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.