Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) KillHates válasza Tufa_ (#24000) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehh. Minden kis bizbaszt átböngésztem a táblázatban, de az IPS nem tűnt fel nekem:W :O

Ahogy olvastam az AUO AHVA technológiája elég ígéretes...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24002) sussa válasza KillHates (#23996) üzenetére


sussa
csendes tag

Igen, ez a cél!Csak arra gondoltam, hogy itt is megpróbálom mert sürgős lenne.

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#24003) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Van egy 5,5 éves Dell notebookom. Az akku halott. Gyárit ,,nincs kedvem" vásárolni hozzá. Kínai utángyártottakban nem igazán bízom. A kérdésem, hogy felújításban érdemes gondolkodni? Gugli pl. ezt a céget hozta fel mint opció [link]

Mit gondoltok? Ha jó alternatíva, akkor mennyit kóstálhat egy ilyen felújítás?

(#24004) oxalisz


oxalisz
tag

Üdv. Mindenkinek,

Vélemény, ill. segítség kellene:
Adott egy Satellite L670-13D laptop (i3-330M, 4 GB, 320GB, valamilyen Radeon, win7 Home 64 HU) ami 2010 nov. óta teszi a dolgát.
Mostanában a cpu ventilátor folyamatosan, legalább 4000 1/perc jár, akkor is, amikor a feladatkezelő szerint a cpu üresjáratban van, semmi nem fut a win-en kívül. A processzor magok hőmérséklete 60 -70 fok közöti, a HDD 30 - 35 fok (HWiNFO64)
Mi változhatott meg? Eddig a hűtés a terheléstől függően működött. Ha valakinek van tippje, netán megoldási javaslata kérem írja meg.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#24005) Ice&Lime válasza oxalisz (#24004) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tisztítás mikor volt, mert lehet ki kellene.

(#24006) oxalisz válasza Ice&Lime (#24005) üzenetére


oxalisz
tag

Első lépésként a tisztítást megpróbálom, bár a szerviz fedél leszedésével pont a cpu ventilátorhoz még nem férek hozzá. Talán sűrített levegővel a radiátor irányba, a gépből kifelé hoz némi javulást. (A újra pasztázás nekem nem jöhet szóba. Ui. láttam egy videot a you tube-on, ahol egy cpu ventilátor cseréhez izzé-porrá szedték szét a gépet. A gép a páromé és jobb a békesség, még ha kicsit zajos is.)
Ha kosz váltja ki a jelenséget, akkor jó, mert megoldható. Attól tartottam, hogy valami egyéb baj is lehet, hiszen nem mai - konzumer -darab.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#24007) Ice&Lime válasza oxalisz (#24006) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Okozhatja még más is a problémát ezen kívül, csak ez szokott az első lépés lenni általában, ha melegszik a gép.

(#24008) bakter24 válasza oxalisz (#24006) üzenetére


bakter24
őstag

Ne bentről kifelé, hanem kintről befelé fújj, mert a bordák közé belülről rátapadt porcica (vagy már szőnyeg...) nem tud kifelé távozni a rácson át. Befelé kilökődik a ventilátor lapátjai közé, ahonnan kis szerencsével és vékony csipeszel ki tudod horgászni. Persze au adott gép alja nincs előttem, de ha nem akarod szétszedni, akkor mindenképp szükség lesz némi kreativitásra :)

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24009) KillHates válasza albiosz (#24003) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem egyszerűbb és olcsóbb lesz venned egy után gyártott akkut, mint felújíttatnod. Én a PH-n tőle szoktam venni akkumulátorokat és nagyon ajánlom, van amelyik még a gyáriaknál is erősebb, és eddig soha nem volt gond a termékeikkel!
Felújítani csak akkor van értelme az akkuknak, ha valami speciális akku, amiből nincsen után gyártott vagy már a gyárit nem gyártják. Általában elég húzós történet és az akkut is megviseli "esztétikailag" :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24010) oxalisz válasza bakter24 (#24008) üzenetére


oxalisz
tag

Ha lehet maradok az eredeti elképzelésnél, mert a kosznak kint a helye. Igyekszem azért találékony lenni...

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#24011) oxalisz válasza Ice&Lime (#24007) üzenetére


oxalisz
tag

A retkelés után, ha nem oldja meg, jövök további tanácsért.

[ Szerkesztve ]

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#24012) Romeo619 válasza anonymus89 (#23994) üzenetére


Romeo619
senior tag

Csak ennyi, mondjuk itt csak az integrált VGAt írja, és hol a 720m?

[ Szerkesztve ]

(#24013) kungzi


kungzi
veterán

üdv

néhány napja felraktam a windows 10-t
azóta azt csinálja a notim(adatlapomon), hogy ha az újraindításra megyek, akkor nem indul újra a gép, hanem kikapcsol
csak a power gombbal tudom visszakapcsolni
előtte a win 8.1-el nem volt ilyen :F

(#24014) bakter24 válasza oxalisz (#24010) üzenetére


bakter24
őstag

Igen, kint a helye, de ha nem tud kijutni, akkor semmit nem csináltál. Erről beszélek, ez a szőrgombóc nem jut át kifelé, csak befelé.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24015) V.Stryker válasza Romeo619 (#24012) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezzel nem fogod látni.... Próbáld a GPU-Z-vel.

A másikat azért látod, mert az a prociban van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24016) albiosz válasza KillHates (#24009) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi a választ!
Úgy saccoltam olcsóbb lehet a felújítás, de úgy látom 12 500 HUF pl. a linkelt oldalon a 6 cellás. Így valóban érdemesebb utángyártottat venni. Ha aktuális lesz majd megkeresem az ajánlott fórumtársat. :R

(#24017) oxalisz válasza bakter24 (#24014) üzenetére


oxalisz
tag

Persze, de ebben a konkrét esetben talán nem ekkora a dzsuva, mert a ventillátor normális nyomással, számottevő mennyiségű levegőt fúj ki. A gond az, hogy folyamatosan, és nincs terhelés függő változás.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#24018) bakter24 válasza oxalisz (#24017) üzenetére


bakter24
őstag

OK, ezt nem tudtam. Csak a viszonylag magas hőmérséklet, amit írtál az, ami miatt porcica-invázióra gyanakodtam.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24019) oxalisz válasza bakter24 (#24018) üzenetére


oxalisz
tag

Esőre kifúvatás.
Megtörtént, javult a helyzet. A radiátoron keresztül jó sok por jött ki.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#24020) oxalisz válasza Ice&Lime (#24007) üzenetére


oxalisz
tag

A szervízfedél eltávolítása után - ami korábban is sejthető volt - a cpu hűtőhöz nem jutottam közelebb.
Kevéssé "elegáns" de, a beszívórácson át, a radiátor irányába sűrített levegővel kifúvattam a port. (Most a járókerék lapátokon sem látszik por.)
Ezek után a terheléstől függően dolgozik a ventilátor.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#24021) Ice&Lime válasza oxalisz (#24020) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mondjuk most megint nagy meleg van és megdolgoznak a gépek ilyenkor, de ezután hány fokos alapjáraton, és amikor dolgozol vele? Persze rá kell számolni pár fokot a meleg miatt.

(#24022) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A sógornőm elhozta a Sony laptopját,hogy rakjam rendbe,viszont a töltő kábelt nem hozta el.Bármilyen másik laptop kábelt használhatok hozzá?

(#24023) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Fujitsu Siemens Lifebook e8310-ben ma reggeli inverter csere után szinte azonnal ( az eladónál még nem, csak mikor hazahoztuk) megjelent egy fekete folt a bal alsó sarokban. Tűz forró a folt, és nőtt már kicsit. Mi a teendő? Bármilyen módon próbálkozhatok a vaterás eladóra, aki külön pénzért be is szerelte nyomást gyakorolni, hogy cserélje ki a kijelzőt (van neki ilyen otthon)? Egyáltalán a kijelző rossz?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#24024) Dell XPS válasza GEPESZ66 (#24022) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos másik notebook esetén adapter fej nem fog egyezni. :(

Üdv, Dell XPS

(#24025) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,adott egy acer laptop,a tulaj win8-al vette,de lemez nélkül,viszont a termék kulcs ott van a gép alján.
Időközben rárakatott egy win 7-et...
Most kicsit rosszalkodik a gép,kérdés:vissza lehet tenni a win8-at valahogy?
Ha jól tudom,a win7 telepítésekor ugrott minden recovery lehetőség,de akkor a termékkulcs már nem ér semmit?

(#24026) Tim82 válasza dezs520 (#24025) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha ugyanolyan verziójú telepítővel telepítesz, mint amire a termékkulcs is szól, el kell fogadnia a telepítőnek a kulcsot tudtommal. (Tehát mondjuk W8.1 Pro termékkulcsot el kell fogadnia a W8.1 Pro telepítőnek.) Ami lényegtelen, hogy 32 vagy 64 bites változat.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24027) dezs520 válasza Tim82 (#24026) üzenetére


dezs520
senior tag

Értem,de ha nem kapott lemezt hozzá,akkor mégis hogy?....esetleg csúnyán?

(#24028) Tim82 válasza dezs520 (#24027) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24029) MurdR válasza dezs520 (#24027) üzenetére


MurdR
veterán

Nem kell csúnyán, Tim által linkelt megoldás teljesen legális. A COA matrica bizonyítja az eredetiséget, nem a telepítőmédia.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#24030) dezs520


dezs520
senior tag

Rendben,Köszönöm a segítséget,kipróbáljuk! :R

(#24031) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
MSI-nél Illetve Sony-nál ha kint lett megvéve külföldön, akkor itt nem érvényes a garancia magyarországon?
Egyik Svájci, másik Németország. :(

(#24032) HoaryFox válasza Winchester95 (#24031) üzenetére


HoaryFox
őstag

A garancia típusától függ. Meg kell kérdezni az eladót, hogy nemzetközi, európai vagy csak országon belüli garancia van-e hozzá.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#24033) Casoli válasza HoaryFox (#24032) üzenetére


Casoli
őstag

Ehhez semmi köze az eladónak. Kb. annyira fogja tudni, mint mi. Tessék megkeresni a magyarországi service-t és rákérdezni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24034) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Packard bell easy note tm85 laptopom van,ezek az értékek nem vészesek?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#24035) Romeo619 válasza V.Stryker (#24015) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hát igazából a VGAm az nem nagyon érdekel met közben megtaláltam, most már csak az érdekel, hogy jó lesz e bele az AQUA-s RAM :D :DD

(#24036) Casoli válasza Pityu. (#24034) üzenetére


Casoli
őstag

Ezek jó értékek.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24037) toki87


toki87
tag

sziasztok!

ez a kép fogad bekapcsolás után
Ha "save and exit"et nyomok ez jon be ha escet nyomok hogy mentes nelkul kilepek kilep es ujra ez jon be

tud valaki segíteni?

(#24038) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.!
Kis segítséget kérnék. Adott egy notebook benne 2 Gb ram de csak 1Gb van használatban, nem működik együtt a kettő.

Az egyik egy 1Gb DDR2 667MHz (2ranks 8banks)
a másik 1Gb DDR2 667Mhz (2ranks 4banks)

Mi lehet a gond?

Bocs de nem nagyon értek hozzá.

Köszi

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#24039) Winchester95 válasza HoaryFox (#24032) üzenetére


Winchester95
őstag

Elivleg van hozzá egy Futár szállítási irat, és regisztrálva van az MSI honlapján is.
Ennyit tudok róla!

(#24040) heaven


heaven
tag

ASUS-ban is kérdeztem:
Szinte még új (3 hetes) ASUS X200MA-KX275D netbookkal az a gondom, hogy abszolút nem hajlandó elindulni. Még amikor a töltőre rádugom, a LED sem akar zölden világtani.
Se-kép, se-hang.
Valami ötlet, vagy mehet a szervizbe?

[ Szerkesztve ]

(#24041) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Asus K51AC ezt produkálja:

Hol keressem a hibát?

(#24042) KillHates válasza CounterBoci (#24041) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! A merevlemezedben. Az ntfs.sys a fájlrendszer logikai vagy rosszabb esetben fizikai hibájára utal.
Ha nagy a cumi, akkor a chipset vacakol. Amin a K51-es sorozatnál nem meglepő...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24043) HoaryFox válasza heaven (#24040) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szerviz.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#24044) CounterBoci válasza KillHates (#24042) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Köszi! Azt tapasztalom még, hogy folyamatosan alapjáraton megy a ventilátora, csak bootoláskor pörög fel. Egy sima orthos alatt 1 perc múlva már 100 fokon van a cpu, de ki sem kapcsol. Sokat nem foglalkoztam még vele, de lehet nem is fogok, mert nem az enyém. Szétszedtem, kitakarítottam, újrapasztáztam, 10 fokkal jobb lett a helyzet.

(#24045) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

asus n551
tud kezelni egyszerre két monitort ? (mini disp és hdmi)

egy a mini disp-be egy meg hdmi-be
(kiterjesztés)

2db "24" -es monitor lenne rákötve
a notebook-on lévő kijelző nem fontos de örülnék ha az is menne

(#24046) HoaryFox válasza Hege1234 (#24045) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mindegyik menni fog szerintem. :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#24047) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

a mai napon rendeltem 240megás UPC netet. Ez szép és jó csak van vele egy kis baj..

Ugye az csak egy vicc, hogy a megrendelt 240-es nettel ha wifin vagyok 50 mb ha kábellel akkor 180....
Miért csak ennyi wifin? Nem tudok többet kicsalni belőle??

A laptop egy Asus X550CC tehát kellene tudnia nagyobb sebességet mint ez az 50 meg nem?

Előre is köszönöm!

(#24048) Dealer95 válasza Romeo619 (#24047) üzenetére


Dealer95
őstag

Szia!

Vagy a laptop vagy a router nem tud többet.
Vagy mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#24049) Romeo619 válasza Dealer95 (#24048) üzenetére


Romeo619
senior tag

Most nyomkodom a Routert így már 90 körül vagyunk :D de még tuti lehet tovább is :)

(#24050) Dealer95 válasza Romeo619 (#24049) üzenetére


Dealer95
őstag

Milyen routered van? (gyártó/típus)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.