Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Picike8


Picike8
aktív tag

Sziasztok,
két kérdésem lenne. Nemrég kaptam egy AOpen 1551-est. Kicsit fel szeretném turbózni, tehát...

1. Szeretnék bele SSD-t rakni. Annyit már megtudtam, hogy 2,5"-es kell bele, arról viszont még nincs infóm, hogy milyen csatlakozós. Erről tudtok valamit?
2. Szeretnék bele plusz RAM-ot rakni, viszont egyáltalán nem értek hozzá. Itt vannak különböző csatlakozók? Miben jobb (megéri) DDR3-asat venni?

Segítségeteket előre is köszönöm.
üdv,
p8

(#10002) Dell XPS válasza Picike8 (#10001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

1.) IDE' csatlakozós merevlemezt, illetve SSD -t tehetsz a laptopba (2.5').

2.) RAM: PC2700 DDR1-333 SODIMM (2x1GB max(!) Nagyon drága: 6-7K /db!

Itt találsz is: [link]

Win7 OS -ra nincs VGA driver ( Intel 855GME ), legalábbis én nem találtam.

(#9996) germinator66: Az OS -el bármit tehetsz, ha a recovery partició érintetlen, akkor bármikor újra instalállhatod a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10003) oriic válasza Dell XPS (#10002) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Bár nem tudom hogy működik-e.

Live-Die-Respawn

(#10004) Impressa válasza Picike8 (#10001) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Hát, hogy őszinte legyek, a helyedben nem költenék a gépre, így ameddig lehet használnám, max. olcsón memóriát még beledobni.
RAM: Intel 855GME chipset van benne, ami DDR1-es 333MHz ramokat tud kezelni. A RAM 2 GB-ig bővíthető.
HDD: pata csatlakozóval rendelkezik, míg a SSD satás, emiatt nem kompatibilisek egymással.
Igazából többet költenél a gépre, mint amennyit ér a masina. De azért várd meg a kollégák véleményét is. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10005) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Adott egy Satellite c660-19t amiben kipurcant a HDD. A gyári 320-as helyett lehet bele nagyobbat tenni?
A Toshiba honlapján nem találtam erre vonatkozó adatot.

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#10006) Krisz79 válasza Krisz79 (#9971) üzenetére


Krisz79
őstag

Sikerült a frissitéseket beállitani.
A 4.5 Net keretrendszer is fent van.
Megnyitnám a Catalyst Control Centert- erre- Nem inditható el. A Catalyst C C alkalmazással jelenleg nem konfigurálhat beállitást.
Na most ez mi és mivel tudom végre beállitani a dedikált Amd Radeon videókártyám.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#10007) Dell XPS válasza oriic (#10003) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszönöm, megnézem! :R

(#10004) Impressa: Szia! :)

Teljesen egyetértek Veled, ez nagyon drága beruházás lenne! Egyébként: [link]

(#10006) Krisz79: Szia! Nem jó az illesztő, nézd meg más forrásból is!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10008) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Sony Vaio laptop, melyen a rendszer megadta magát (Windows 8). Elindul az automatikus helyreállítás, diagnosztizálás stb, majd megjelenik egy menü, mely felkínálja, hogy USB-ről újraindítsam a gépet. Kiválasztom, mondván akkor újrateszem a gépet, de nem indul el a telepítő, hanem újra a diagnosztizálás és visszadob újra abba a menübe. Átnéztem a gép használati útmutatóját, írta, hogy az Assist gombot kell nyomni működés közben, de nekem van egy sanda gyanúm, hogy az a menü lenne az "Bios". Van valakinek ötlete, hogyan tudnám rábírni, hogy elinduljon USB-ről a telepítő?

Köszönöm szépen előre is szíves válaszotok! :R

Sic Parvis Magna

(#10009) Impressa válasza Dell XPS (#10007) üzenetére


Impressa
őstag

Szia! :)
Köszönöm az infót, erről lemaradtam :B , de jó tudni :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10010) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

nvidia optimus állítgatással valaki tisztában van? intel 3000->nvidia 710m

Life is Short... Ride Hard!!!

(#10011) Dell XPS válasza 30z.Samu (#10008) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha Assist gombbal indítod a laptopot, akkor be kellene jönni a menünek (SONYCare Rescue Mode), majd Start Bios Setup [F2].

Üdv, Dell XPS

(#10012) 30z.Samu válasza Dell XPS (#10011) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, közben sikerült rájönni. :R Most a telepítéssel szívok, a GPT-s partícióval, arra nem akarja telepíteni és nem tudom hogyan lehet nem GPT-set feltenni.

Sic Parvis Magna

(#10013) Picike8 válasza Dell XPS (#10007) üzenetére


Picike8
aktív tag

Dell XPS + Impressa:
Köszönöm a segítséget. :R

(#10014) Dell XPS válasza 30z.Samu (#10012) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezek szerint a helyreállítás nem működött ( Rescue Recovery)?! Nem telepítettem még VAIO Win8 -as gépet, de amíg nincs tiltva az UEFI Boot (Legacy Boot enabled (!), illetve a Secure Boot, addig biztosan nem fog menni. Szóval Bios beállítások kellenek hozzá, vagy UEFI telepítő a particíó stílus miatt (GPT).

Üdv, Dell XPS

(#10015) Dell XPS válasza Picturemaker (#10005) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen tudsz bővíteni 1TB - ig, és SSD -vel is, ha egy gyorsabb gépet szeretnél. :)

Üdv, Dell XPS

(#10016) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Ha a laposom olyan 50-55dB-vel szól, mármint a hűtő ventillátora akkor azt érdemes lehet kicserélni, vagy esetleg 1 csepp wd40 bele rakni (hátha attól halkabb lenne)? És van bárkinek RM mobile one 945 laptoppal bármilyen szétszedéses tapasztalata, (leginkább hogy hogy kell, az alsó csavarok, a cd meg a vnyó és a monitor is lekerlt róla és nem akart szétjönni)?

Üdv.: Aszti

(#10017) Picturemaker válasza Dell XPS (#10015) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszönöm a választ.
Csak azért érdeklődtem, mert volt néhány laptop, ami nem tudott nagyobb vinyót fogadni a "gyáritól".

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#10018) 30z.Samu válasza Dell XPS (#10014) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben sikerült feltennem a rendszert, most az aktiválással van egy kis bajom. A beírt termékkulcsra azt mondja, hogy érvénytelen. :F

Sic Parvis Magna

(#10019) blagezz válasza Dell XPS (#9969) üzenetére


blagezz
újonc

hello Dell XPS!
kitakaritottam a notit, nem segített, sm busz reset is megvolt, jelenleg ugy nez ki a helyzet, hogy ha kiveszem az aksit es ugy kapcsolom be, akkor minden rendben mukodik :) ugyhogy akkor az alaplap rendeben van :) megnezem mennyiert lehet uj aksit szerezni :)
Koszi a segitseget!
blage

(#10020) Dell XPS válasza 30z.Samu (#10018) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elvileg "kiolvasva" aktiválnia kellett volna, Win8 -as vagy Win8.1 -es verziót telepítettél ?

(#10019) blagezz: Szia! Szerintem valahol ellenőriztesd le mindenképpen, mert lehet a táp, ill.töltő-áramkör hibás, ami szintén alaplap javítás! Nagyon sok esetben tapasztaltam már a jelenséget, aminek tipikus példája a Tied is. Vagy csak akkumulátorral indul a laptop, vagy "csak" anélkül...

Gondoltam leírom, hogy esetleg ne vegyél semmit feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10021) 30z.Samu válasza Dell XPS (#10020) üzenetére


30z.Samu
félisten

8.1-et.

Sic Parvis Magna

(#10022) Dell XPS válasza 30z.Samu (#10021) üzenetére


Dell XPS
veterán

El kellene fogadnia a kódot? Nem lehet, hogy Win8, és utána ráfrissítés?

Üdv, Dell XPS

(#10023) 30z.Samu válasza Dell XPS (#10022) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az volt a baj, hogy a rendszer összef#sta a bokáját, szóval mindenképpen reinstall kellett, nekem meg 8.1 volt kéznél hirtelen. Úgy voltam vele, hogy azt is aktiválnia kéne.

Sic Parvis Magna

(#10024) Dell XPS válasza 30z.Samu (#10023) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudom határozottan kijelenteni, hogy ez a probléma, ezért próbálj rákérdezni az aktiválásra 8.0 vs 8.1 viszonyában légy szíves.

Üdv, Dell XPS

(#10025) Krisz79 válasza Dell XPS (#10007) üzenetére


Krisz79
őstag

Pedig a gyári driver cd-ről telepitettem.
Aztán innét:
[link]
Sajna itt sem ment végig.:
An error occurred while trying copy a file:
The source file is corrupted
Click Retry to ty again, Ignore skip this ,or Abort to cancel installation.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#10026) 30z.Samu válasza Dell XPS (#10024) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rendben, köszi.

Sic Parvis Magna

(#10027) HardRic


HardRic
addikt

Sziasztok, most írtam meg mailben a gondom egy ismerősnek, bemásolom hátha van valakinek bármi ötlete erre a nonsense-re.

"Windows alatt egyik nap szépen lassan több óra alatt elkezdtek eltűnni, a fájlok, programok, aztán olyan állapotba került a gép, hogy a Windows bebootolt, de csak egy fekete kép jött be.

Rendben, újraraktam a Win7-et (erdeti) a hdd formázása után, telepítettem pár lenovo szoftvert aztán megint elment minden akkor sokkal gyorsabban.

Aztán hogy tudjak valamit kezdeni  vele, ráraktam egy ubuntut, és azzal több napig használtam, jó volt. Most megint megpróbálkoztam a Win-nel, és ugyanúgy elment minden, most még gyorsabban.

Tehát formáztam és repartoltam egy csomószor a hdd-t, a bios-t újraflasheltem, és mégis annyi mindennek.

Az hogy Ubuntuval jó, és a hdsentinel nem talál hibát a meghajtóban, arra enged következtetni hogy vírus. De a vírus hogyan élhet túl ennyi formázást stb.?"

Tapasztalt már valaki hasonlót? Mit tegyek?

(#10028) whited


whited
addikt

Sziasztok
Adott egy lenovo g500
Vadonat uj, akartam rakni rá egy w7t
Feltette és amikor bootolni kellett volna, ezt írta ki pxe mof exiting pxe rom, erre megváltoztattam a boot sorrendet és letiltottam ezt a vezérlőt is.
Most az van hogy bejön a lenovo felirat, aztán kellene jönnie a dosos környezetnek miután fent villog egy kicsit az a kis vonalka, bocsi de ennek nem tudom mi a szakszava, ehelyett villog párat és újraindul.
Lehet hogy nincs kapcsolat az alaplap és a hdd között?
Mit tanacsoltok?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10029) NEMO1968 válasza HardRic (#10027) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Próbálj meg egy másik HDD-t beletenni,és arra telepíteni a WIN-t.
A mostanin valahogyan USB-n keresztül kellene egy víruskeresést futtatni,esetleg egy HDSentinelt is ráuszítani.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10030) malgab01 válasza Thunderzolee (#9850) üzenetére


malgab01
csendes tag

a wifi vevős módszerrel valóban működik minden :) és a laptop is jó most már :) köszönöm a segítséget
a gondom már csak az h van egy ismeretlen ezköz aminek nincs fent a drivere, valamint bekapcsolásnál az egyik program kiírja h nincs wifi driver telepítése ( pedig már telepíttettem)
de a wifi meg megy rajta XD szal most akkor mivan?

(#10031) elttiL válasza Impressa (#10000) üzenetére


elttiL
senior tag

Üdv! A diagnózis helyes volt: nincs +12V a sata hdd tápcsatin, se 3,3V csak a GND és az +5V :)

(#10032) Impressa válasza elttiL (#10031) üzenetére


Impressa
őstag

Jó, hogy kimérted. :D Már csak az a kérdés, hogyan tovább. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10033) HardRic válasza NEMO1968 (#10029) üzenetére


HardRic
addikt

Nincs másik, de megpróbálom gariztatni, hátha. Amúgy az aláírásod nagyon igaz :D

(#10034) elttiL válasza Impressa (#10032) üzenetére


elttiL
senior tag

... Azon már túl vagyok, csip fölé pakoltam nehezéket, alátétet,valamit, szerencsés a helyzet, mert van ott két csavar, amivel szépen terhelhető. Fénykép nem készült, majd nem teljesen össze van rakva. Nyilván nem örökös megoldás, x ből eddig x szer elindult. tesztelem nemsokára. E

(#10035) Impressa válasza elttiL (#10034) üzenetére


Impressa
őstag

ha megy, akkor megy, ez a lényeg. :D azt hittem, csak én folyamodok ilyen "abszurd" megoldásokhoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10036) elttiL válasza Impressa (#10035) üzenetére


elttiL
senior tag

Rokon család, 2 forint nincs ilyesmire szerintem,hogy reball 10-ért.Felállt a win7 német nelvű, ezt meg lehet csinálni magyar muai-val kb. magyarra?

(#10037) Impressa válasza elttiL (#10036) üzenetére


Impressa
őstag

Becsülendő eme kitartásod. :R Át lehet magyarítani, de pontosan hogyan lehet azt nem tudom, hülyeségeket meg nem akarok írni. Ugye az updattel letölthetőek a nyelvi csomagok is, automatikusan felajánlja mint elérhető frissítést. ( ultimate-nél biztosan, HP-nál már nem sajnos) De erre a kérdésedre a win 7 topikban biztosan választ kapsz. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10038) netzoli válasza Impressa (#10037) üzenetére


netzoli
tag

[link]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#10039) elttiL válasza netzoli (#10038) üzenetére


elttiL
senior tag

Impressa: Kösz Augusztus óta itt feküdt a noti. Tudtam, hogy így kell megoldani, de nem füllött rá fogam, meg nappal a gyerek emllett nemihgazán lehet ilyet csinálni,de előző éjszaka nekiálltam (+tesó gépének rendbe rakása). Szóval végül is kitartó voltam. :D
Netzoli (druszám): kösz.
Most rátolok egy update-et, oszt meglássuk magyar lesz e a kékhalál.

(#10040) elttiL válasza Impressa (#10037) üzenetére


elttiL
senior tag

Ha már így elkezdtünk lafatyolni: adott egy tablet lcd (végül is olyan mint egy kis noti, ugyanúgy 40pines fém összetolós csatija van.) Tök új, de nemjó. ebay vásárlás, csóka írja,hogy csináltasam meg helyi erőkkel, és ő a felét visszafizeti az árnak.
Íme a képe: [link]
Ötlet, hogy mi lehet a gond? Bár én inkább visszaküldeném...

(#10041) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Az Update-ről jutott eszembe egy kis dalocska átköltött változata. ;]

Én elmentem a vásárba fél pénzzel,
Windowst vettem másolt CD-n fél pénzzel,
Windows mondja Kék Halál,
Kárikittyom büdös windows, mégis van egy fél pénzem.
Visszamentem a vásárba fél pénzzel,
Megkerestem a zugárust fél pénzzel,
Árus mondja: "Kell update!"
Kárikittyom édes update, mégis van egy fél pénzem
Hazamentem a vásárból "ápdéttel",
Telepítek, installálok két kézzel,
Windows mondja FATAL ERROR,
Kárikittyom a jó anyád, de még van egy fél pénzem.
Én elmentem szám. tech. boltba fél pénzzel,
Hardvert vettem szám. tech. boltban fél pénzzel,
Hardver mondja krr-krr-bumm,
Kárikittyom drága hardver, nem bírom ezt ép ésszel.
Lecseréltem az egészet, részletre,
Gatyám ráment, már nem eszek két éve,
A gépem már elavult,
Kárikittyom sörre költöm, ha lesz megint fél pénzem.

Sic Parvis Magna

(#10042) Impressa válasza elttiL (#10040) üzenetére


Impressa
őstag

Jó a stílusod :D Ha a kábelét megmozgatod, és nincs semmi változás, akkor az LCD a hibás. Bár a legjobb tényleg az lenne, vissza az egész, mert még te járkálj utána, hogy jó legyen a tablet stb... x-ért megvetted, ő visszafizeti az x/2 részét, te meg ráköltesz x/2 +/-y összeget, kérdés megéri ennyit neked a macerázás...

(#10039) elttiL gyerek mellett olyankor nem lehet csinálni semmit, max helyetted kalapálja a gépet. :DDD

netzoli Köszi, már vannak halovány emlékeim, hogy találkoztam vele, de mivel soha nem kellett el is feledtem. :U

(#10041) 30z.Samu :DDD ezt még nem hallottam....

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10043) ati012 válasza medvezsolt (#9992) üzenetére


ati012
senior tag

Ez a hiba már kimeríti a távgyógyítás fogalmát...
ment egy pü.

orichalcos: engem is szokott rázni. Több tíz típus, random mód.
védőföldnek szerintem nincs köze hozzá.

Picike8: többet költesz fejlesztésre, mint amennyivel jobb lesz. Add el és vegyél 2magost DDR2-vel.

Picturemaker: SATA-sból bármekkorát rakhatsz bele.

30z.Samu: boot sorrendet beállítod. Az első legyen a pennás.

aszti93: segíthet. Mint ahogy az is hogy nem 1kg por van benne és nem beszáradt paszta.
Ha töltesz fel nagyfelbontású képeket akkor segítek szétszedni.

HardRic: vmivel csak fel rakod rá...

(#10044) 30z.Samu válasza ati012 (#10043) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bocsi, de ez most honnan jött? Hirtelen nem tudom miről van szó. :B

Sic Parvis Magna

(#10045) Krisz79 válasza Krisz79 (#10025) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia.
Mit tanácsolsz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#10046) Krisz79 válasza Dell XPS (#10024) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia.
Tőled kérdeztem , még ha nem is egyértelmű... :)
Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#10047) Hoshi_HUN


Hoshi_HUN
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy ma, kb 20 perce filmnézés közben elkezdett akadozni a hang, olyan gépies, robotos lett. Az egér szintén akadozott kicsit. Úgy gondoltam, egy újraindítás segít rajta. Rossz ötlet volt. Leállt, majd amikor újra be akartam kapcsolni, nem csinált semmit. Vagyis elkezdett bootolni, de nincs kép, és a winchestert jelző led sem világít.
Mit lehet tenni a javítás érdekében? Packard Bell EN TK81 típusú notebookról van szó.

(#10048) ati012 válasza Hoshi_HUN (#10047) üzenetére


ati012
senior tag

Post-nál és a rendszer betöltésénél van kép?

(#10049) Hoshi_HUN válasza ati012 (#10048) üzenetére


Hoshi_HUN
csendes tag

Semmi, Sehol.

(#10050) ati012 válasza Hoshi_HUN (#10049) üzenetére


ati012
senior tag

Most akkor ne örülj.

Várj egy 10-15 percet, hátha csak túlfőtt.
Ezalatt vedd ki az akkut.

Ha megy mákod van, ha nem akkor valszeg reballozás lesz belőle, 12-15e.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.