Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) bandras54 válasza rii (#31999) üzenetére


bandras54
aktív tag

megnéztem én is pár videót de a töltő visszajelzésen kívűl nem láttam több kontrol jelzést. A gombok világítása, töltés, power fehér (gondolom akkor az összes). De ez csak tipp

(#32002) 75kokoko75 válasza Tim82 (#31998) üzenetére


75kokoko75
tag

bevált
nem nyomtam meg semmit,és jó lett

Köszönöm!

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#32003) Tim82 válasza 75kokoko75 (#32002) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs mit.

A linken is csak hasonló esetről írtak az angol nyelvű hivatalos Lenovo fórumon, ott is bevált, hogy hagyni kell a gépet (T420 15" méretű rokonánál, T520-nál).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32004) dugo_ válasza rii (#31999) üzenetére


dugo_
veterán

Megkockáztatom azért, mert nincs. :D Az előd 5558-on is csak egyetlen fehér led van, ami töltéskor világít. Fn+H-val lehet lemezaktivitásra váltani, de nem jegyzi meg. Mintha ezen a touchpad előtt lenne az az egy darab led a gép élén.

(#32005) bandras54 válasza dugo_ (#32004) üzenetére


bandras54
aktív tag

Igen, az a töltésjelző.

(#32006) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van egy lenovo g585 laposom. Ebben AMD e1-1200 tip. proci van, ami ugye egy rakás semmi. Ráadásul cserélni sem lehet, mert forrasztott. Azt szeretném kérdezni, hogy alaplap cserét ebben lehet-e végrehajtani, illetve érdemes-e szerintetek?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32007) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

van egy dell latitude e6400-asom, azon kék ledek vannak, és már nagyon kivagyok a kék ledektől .-)
de akkor ez jó hír .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32008) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!
LCD segítség kellene. Nem tudom eldönteni hogy ez szalagkábel, vagy esetleg kijelző hiba. [link]
Külső monitoron jó, tehát a videokártya jó.
Az LCD kábelt (menet közben is, persze óvatosan) mozgattam, de nem volt változás.
Néha még olyat is csinál hogy a kijelző alsó 2/3-a ködösen kefehéredik, egy-egy pillanatra.
DEll Latitude E6400 Intel videokártyával és 1280x800 felbontású gépről van szó.
Segítséget előre is köszönöm! :R :R :R

(#32009) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Kétféle méretű kijelzőjű notebook között kéne választani, de sajnos nem tudok, a 12.5" és a 13.3"-os között. Van már egy 13.3"-os Sony notebook, aminek teljesen megfelelő a képmérete. Viszont a lehetséges jövőbeli egy 12.5"-os lenne, csak még eddig nem találkoztam vele élőben és nem teszteltem, így nem tudom eldönteni elég lenne-e.
Szerintetek huzamos felhasználásnál mennyire visszalépés 13.3"-ról 12.5"-re váltani, mennyire kisebb és így mennyire zavaró a kisebb átmérő? Főleg böngészésre lenne használva. Valakinek van így tapasztalata mindkettőt illetően?

(#32010) Papooo válasza Ice&Lime (#32009) üzenetére


Papooo
senior tag

Menj be egy MM-be illezve egyéb laptopáruhelyre, és próbálgasd ki nimdkét méretet. Ami az egyik embernek kicsi, az lehet hogy a másiknak pont méret. Egyénfüggő.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32011) whited


whited
addikt

Üdv
Adott egy Lenovo g700
Dual core
4gb ram
1TB hdd
Intel HD x000

Most kapott egy friss OS-t(win7 HP 64bit) de a probléma hogy minden szükséges telepítése után a boot idő majdnem 2 perc.

Hdd 100/100

Mi lehet az oka hogy ilyen sokáig tolt be mert nem hinnem hogy ennyire lassú kellene hogy legyen :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32012) Duree válasza Hosssszu (#32008) üzenetére


Duree
veterán

Az biztos , hogy nem szalagkábel hiba,lehet kijelzö de annak ellenére , hogy külsön jó a kép még lehet vga hiba is, pontosabban az lvds elektronika.Mindenképpen szervíz legyen a vége.

duree54

(#32013) Duree válasza Flowtation (#32006) üzenetére


Duree
veterán

Úgy kellene számolnod , hogy egy Lenovo alaplap legalább 200 euró.

duree54

(#32014) Hosssszu válasza Duree (#32012) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen a választ! :R
Igazából túl sokat nem szeretnék erre a gépre költeni, mert maga a gép sem képvisel már szerintem olyan nagy értéket.
Kábelt láttam eladót 2500-4500Ft-ért, de akkor azt nem veszem meg hozzá.
Ez az lvds elektronika szerinted külön cserélhető, vagy csak alaplappal, vagy kijelzővel együtt? Igazából ha cserélhető, akkor sem tudom hogy merre kellene keresnem. Az alaplapon, vagy az lcd mögött.
Erre esetleg még tudsz válaszolni?

(#32015) Tui


Tui
újonc

Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy megoldható-e, hogy egy notebookot összekötök pc-vel és a pc dolgozik a notebook csak megjeleníti a képet? A notebook csak egy monitorként szolgálna. Van erre mód vagy ez lehetetlen. Olyat szeretnék, mint egy távoli kapcsolat csak akár játékra is.
Segítséget előre is köszönöm.

(#32016) tserrof77 válasza Tui (#32015) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szerintem nem... Mert a hdmi/vga is kimenet rajta, ergo kép jelet nem tudsz bevinni rá...

szerk: Hacsak nem pl teamviewerrel...

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32017) Duree válasza Hosssszu (#32014) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos az lvds elektronika be van integrálva a vga chipbe.

duree54

(#32018) Hosssszu válasza Duree (#32017) üzenetére


Hosssszu
őstag

Értem, ez nem túl jó hír.

Köszönöm szépen a választ! :R

(#32019) Flowtation válasza Duree (#32013) üzenetére


Flowtation
őstag

Értem, akkor ez egyszerűen nem éri meg. Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32020) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

üdv!

úgy néz ki, lehetőségem van nagyon jó áron behozatni USA-ból egy surface bookot, a hosszú í hiányát és a vámolást leszámítva milyen hátrányok érhetnek egy ilyen vétel esetén?
válaszokat köszi előre is :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#32021) Kbali válasza ZavaBalazs (#32020) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pl. èrvényesíthetetlen garancia, nulla support?

(#32022) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék újra pasztazni (Asus) levettem a hutorendszert és csövig volt húzva minden csavar. Miután levettem, láttam hogy annyira egyenetlenül szorította ki a pasztát hogy volt ahova kb nem is jutott. Elég foltos és nagyon vékony. A kérdésem az lenne, hogy ha ujrakenem húztam maxra a csavart vagy érzéssel amíg el nem kezd fix lenni?

Ja, és igen... Vannak melegedési problémák. Játék alatt 90 fok, alapjáraton 55-70

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32023) SP4C3 válasza fuze (#32022) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát tövig húzni érzéssel, ne lötyögjön, de a menetet se szakítsd meg.
Másrészt, laptopon nem játszunk (ha nem muszáj). :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32024) fuze válasza SP4C3 (#32023) üzenetére


fuze
őstag

Köszi. Ezt a laptopon meg nem játszunk inkább ne... :)

adms.hu | UI Designer

(#32025) SP4C3 válasza fuze (#32024) üzenetére


SP4C3
veterán

Odaírtam, hogy ha nem muszáj, tehát ha napi szinten utazgatsz stb, akkor el van nézve. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32026) fuze válasza SP4C3 (#32025) üzenetére


fuze
őstag

Oké :)

Most 50 fokos alapjáraton. Megnézem mit művel játék közben.

adms.hu | UI Designer

(#32027) ZavaBalazs válasza Kbali (#32021) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

beszéltem egy hazai illetékessel, ezzel a részével nincs probléma. más gáz lehet?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#32028) HF77


HF77
senior tag

heló
segítségre lenne szükségem!
adva van egy HP probook 455 G3 laptop ami teljesen le van merülve (most kaptuk)....ha ráteszem töltőre egy pillanatra felvillan a bekapcs gomb fénye de aztán semmi...nem kapcsol be, mintha nem kapna áramot...vagy nem tudom!
mi lehet a gond?ha rossz lenne az aksi, hálózatról akkor is menni kéne, nem?!
idáig nem volt ilyen probléma :(

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#32029) Duree válasza HF77 (#32028) üzenetére


Duree
veterán

A hálózati adapter szerintem rossz.

duree54

(#32030) SP4C3 válasza fuze (#32026) üzenetére


SP4C3
veterán

Nincs fejlemény?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32031) HF77 válasza Duree (#32029) üzenetére


HF77
senior tag

arra gyanakszom én is de sajnos nincs másik amivel kiprobalhatnám..
így szerviz lesz valoszinu

azert koszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#32032) fuze válasza SP4C3 (#32030) üzenetére


fuze
őstag

90 fok alatt stabilan játék közben (R6 Siege). Most már nem droppol le az fps. Lényegében jó lett.

adms.hu | UI Designer

(#32033) SP4C3 válasza fuze (#32032) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerencsétlen jó meleg. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32034) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés:) Található olyan laptop amiben van beépített sim kártya hely max 305.000-ig?? Mert a rövid keresgélésem alatt a legolcsóbbat 400.000 körül találtam.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#32035) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus laptopom, amiben egy 500 gb-os HDD van. 1 Gbit-es internetem van a telekomtól, persze nem tudom kihasználni a max sebességet, mert a HDD valószínűleg nem képes arra, hogy ilyen gyorsan írja az adatokat.
Jelenleg utorrent 3.4 verziót használok, ezzel a letöltési sebesség 20-25 mb/s. Tehát ötöde az elméleti legnagyobb sebességnek. A sebesség teszt egyébként rendszerint 825 megabitet mér, de az is 100 mb/s feletti letöltési sebességet mér.
Érdekesség, hogy ha az utorrent egy régebbi változatát telepítem, pl 2.1, avval a letöltési sebesség felmegy 60 mb/s-re, majd ezt követően pár másodperc után lefagy a program és kilép. A 3.4 verzióval működik ugyan, de csak a 20-25 mb/s a max sebesség. Illetve van, hogy így is kilép a program.
Mi lehet a probléma? Haldoklik a HDD? Másfél éves a készülék. Illetve mit tudnék csinálni, hogy kihasználhassam a gigabites netemet?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#32036) dugo_ válasza donceleger8 (#32035) üzenetére


dugo_
veterán

Vegyél egy MLC memóriacellás, hosszú garijú, limitmentes SSD-t. 5400rpm-es noti hdd nem fogja tartani a lépést a gigabites torrenttel semelyik programverzió alatt.

HyperX Fury, Savage, Adata SX930, Goodram Iridium Pro például.

(#32037) Papooo válasza donceleger8 (#32035) üzenetére


Papooo
senior tag

Gigabites a laptop csatlakozója is (mert ugye ezt nagy divat kispórolni) ?
Másik torrent klienst nem próbáltál ( pl deluge) ?

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32038) donceleger8 válasza Papooo (#32037) üzenetére


donceleger8
őstag

Természetesen gigabites. Persze próbáltam szerintem az összeset.
Marad az SSD-s megoldás. Illetve majd egyszer, mert most 50ezer + beszerelés, drága lenne ehhez a laptophoz. Még van rá garancia. Lehet jobban járnék ha valahogy elrontanám a gépet, kapjak csereutalványt és eleve egy ssd-s laptopot válasszak helyette. Na igen, de vajon hogyan?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#32039) dugo_ válasza donceleger8 (#32038) üzenetére


dugo_
veterán

Háttértár, ram csere nem szokott garanciavesztés okozni, általában csak az alaplap, esetleg a hűtés van leplombálva.

(#32040) Papooo válasza donceleger8 (#32038) üzenetére


Papooo
senior tag

A fizikai behatás kimutatható, a szoftveresre pedig nem szól a gari.
Ha nem játszol, vagy nem használsz erőforrás igényes dolgokat, akkor nincs értelme a teljes laptopot lecserélni, főleg a mai használt árak mellett (Bay Trail és és Sandy B. 25-35k, Ivy 30-50, Haswell 35-60)

Bővítéshez, csak rá kell keresni a youtubeon a típusra, és garantáltan lesz róla részletes szerelési videó.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32041) fuze válasza SP4C3 (#32033) üzenetére


fuze
őstag

1 db ventilátor van benne, és gaming a laptop. Ezért ilyen. Cserébe nem hangos és kényelmes használni.

adms.hu | UI Designer

(#32042) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A következő problémával (???) kérdéssel fordulok hozzátok:
Február végén eladtam egy fém fedlapos ( DELL E6430 ) notit. A vevő akkor eleve továbbértékesítési szándékkal vette meg. Február 28.-án jelezte is, hogy megkapta, minden ok, adja is tovább a vevőjének.
Tegnap rám írt akinek eladtam, hogy " ráz a notebook fedele ha áram alatt van. " ....
Nem a töltő a ludas, mert másik géppel rendben működik.

Szerintetek, véleményetek?
Én egy szimpla elektrosztatikus feltöltődésre gondolok...
És azért több mint 1 hónap után jelezte a 2. vevő, mert csak most kezdte el használni, mit írta a srác.... :U
Mondjuk az más kérdés, ha valaki vesz egy drága használt dolgot, miért 1 hónap után kezdi el használni.. .

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32043) szasanyi válasza embe (#32042) üzenetére


szasanyi
félisten

... több mint 1 hónap után jelezte a 2. vevő ... - amennyiben nem úgy egyeztetek meg, hogy az általad vállalt gari ennyi ideig-, és egy teljesen más személyre is kiterjed akkor szvsz ennyi, ezzel le is van tudva. :U

(#32044) persil válasza embe (#32042) üzenetére


persil
nagyúr

Febr vegen megvette es aprilisban jut eszebe (egy harmadik szemelynek), hogy raz... Hat az nekem kicsit fura. Javasolnam a sohivatalt, meg a tanulopenz kifejezes megismereset.

Sztem te, ha ennyi a sztori, mint irtad, teljesen tiszta vagy, mondhatjuk, hogy semmi kozod hozza.

Mar az is jofejseg, hogy a hsz-ed erejeig foglalkoztal a dologgal. Ha aznap/masnap szolnak, akkor nyilvan meg kell valahogy oldani.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32045) Papooo válasza embe (#32042) üzenetére


Papooo
senior tag

Azt nem tudom elhinni, hogy nem tesztelte tovább adás előtt.
Megállapodtatok valamiféle garanciában? Mert ha nem akkor így járt.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32046) embe


embe
nagyúr

Igen, ennyi a sztori.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32047) Kbali válasza embe (#32042) üzenetére


Kbali
nagyúr

Földeletlen konnektor is tud ilyet, azt is meg kellene néznie az új tulajnak.

(#32048) embe válasza Kbali (#32047) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, villanyszerelő haver ezt is mondta. Igazán az érdekelne, hogy a noti oldaláról lehet-e valami ilyen jelenséget produkáló hiba, ami most jött elő, mert nálam - engem - nem rázott.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32049) NEMO1968 válasza embe (#32048) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
+1 a földeletlen konnektornak.
Nekem is volt olyan notim, amit ha így használtam, ha nem is rázott, de biza csíptek a burkolat fém részei.
Először én is a statikus feltöltődésre gondoltam, de földelt konnektorban, illetve akksiról működtetve nem csinálta.
Erre az akksi dologra még rákérdezhetsz, ha gondolod.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32050) Ryan_Sanchez


Ryan_Sanchez
tag

Hali!

Akad egy lenovo g500-as, amiben nem működik a CD/DVD rom.
Belerakom a cd-t (jelent esetben bf4) majd rendesen zölden villan egyet és becsukódik, a lemez felpörög benne de nem történik semmi. :( Vki tudna segíteni, hogy milyen illesztőprogramot töltsek le és honnan?
(meghajtó sincsen hozzá)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.