Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) tserrof77 válasza BUZZLGHTYR (#33000) üzenetére


tserrof77
senior tag

Gyanítható. Milyen proc van benne?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#33002) BUZZLGHTYR válasza tserrof77 (#33001) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

i3-5010u 2.1ghz
win 8.1el most nézem, de már lefáraszt így délutánra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33003) Duree válasza choco01 (#32998) üzenetére


Duree
veterán

Egy cellasor kilóg hátul, esztétikailag lehet kifogásolni, de egyébként nem okoz gondot.

duree54

(#33004) BUZZLGHTYR válasza tserrof77 (#33001) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

és nemjó! a végén még szerelőhöz kell vinnem, de tuti nincs nagy baja.. alig ment a gép a vinyó szerint 25 napot.. agyfaszt kapok komolyan

(#33005) nahunn válasza BUZZLGHTYR (#33004) üzenetére


nahunn
tag

most mi baja, ugyanaz?

(#33006) tserrof77 válasza BUZZLGHTYR (#33004) üzenetére


tserrof77
senior tag

Innen szedted le a drivereit?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#33007) BUZZLGHTYR válasza nahunn (#33005) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

ugyanaz a baja
tserrof77, igen, onnan szedtem le
esetleg elsőnek az intelest telepítsem fel és utána a másikat?

(#33008) dugo_ válasza BUZZLGHTYR (#33007) üzenetére


dugo_
veterán

Intel chipset, Intel IGP, dedikált GPU, ha van. Ez a sorrend. Ha nem így csinálod, akkor nem fog menni.

(#33009) BUZZLGHTYR válasza dugo_ (#33008) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

csak sose volt laptopom, úgy néz ki úgy jó lesz :D köszi

(#33010) choco01 válasza Duree (#33003) üzenetére


choco01
addikt

Van ami nem lógna ki, de nagyobb 60Wh 30.000ftert, de 35ert van 87Wh is akkor már lehet inkább az.. Azzal tuti megy 5-6 órát. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#33011) choco01 válasza choco01 (#33010) üzenetére


choco01
addikt

Szóval..ugye jelenleg ez a Dell 8858X 11.1V 4400mAh 48Wh gyári akksim van.A webshopban nem írják az alábbiakat kompatibilsnak az én Inspiron 7520-as gépemhez, de ugyan olyan a csatlakozása..

Kettő van amit kinéztem:

-Egyszer ez a NHXVW 11.1V 7500mAh 87Wh gyári

-És ez a M5Y0X 11.1V 8700mAh 97Wh gyári

Érdekes hogy a kisebb kapacitású drágább.. ez vajon miért lehet?Lehet a cellák márkája/minősége más? És a töltőnek sem probléma hogy 2x akkora a kapacitása a töltendő akksinak, fogja bírni?Természetesen inkább a 97Wh felé hajnalnak hiszen elvileg nagyobb és olcsóbb is.. :U A monitor hátra hajlításának nem lesz útban?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#33012) Duree válasza choco01 (#33010) üzenetére


Duree
veterán

Egy kicsit drágának tünik.Ha elküldöd a géped service tagját megnézem én mennyiért tudok neked adni eredeti Dell akkut.Ennél biztosan olcsóbban.

duree54

(#33013) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dell D620-as laptopon Szeretnék memória, és ha lehetséges processzor cserét végrehajtani. (D620 PP18L NR139A00)

A kérdésem a következő:
A jelenlegi ram 2x 1GB, 2RX16 PC2-5300S-555-12-A3

Szeretném kicserélni 2x2GB modulra, viszont az E-bay -en elfogadható áron 2Rx8 - as van.
Ez miben különbözik, illetve menne a laptopban?

Illetve Szerintetek érdemes ebben a processzort erősebbre cserélni? Mi a plafon, amit ez a laptop le tud kezelni? Illetve, mi az, amit még anyagilag megéri beletenni?

Anyámnak raknám össze, főleg internetre, Skype, facebook, Viber, és néhány videó megnézésére használná.
Ha nagyon akad, szaggat, az nem szerencsés, mert sajnos már nincs sok türelme az ilyen dolgokhoz, és ez lenne az egyetlen lehetőség, hogy külföldről tarthassuk vele a kapcsolatot, a telefonon kívül.

A válaszokat előre is köszönöm: Kisi.

[ Szerkesztve ]

(#33014) dugo_ válasza kisi (#33013) üzenetére


dugo_
veterán

A leírt felhasználásra sose lesz már ebből használható gép. T420 meg a kategóriatársai 35-től már vihetőek, inkább arrafelé kéne nézelődni.

(#33015) Papooo válasza kisi (#33013) üzenetére


Papooo
senior tag

Egy olyan gépre szeretnél költeni, ami használtan jó ha 10-et ér.
Nézz körbe az aprón, 20-30 körül már elég durva laptopokat (2. gen i3,i5) ki lehet fogni

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#33016) kisi válasza Papooo (#33015) üzenetére


kisi
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen!

(#33017) whited


whited
addikt

Üdv
asus n551
core i5, gtx 850m
Frissen felrakott windows 7, plusz minden driver fent van, de ha elindítok egy játékot akad ( WoT, Far Cry 3 )
Kihagytam valamit, vagy mi lehet a probléma ? :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33018) dugo_ válasza whited (#33017) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet az integrált grafikán indul a játék. Intel chipset, Intel IGP, Nvidia GPU a helyes driverezési sorrend.

(#33019) whited válasza dugo_ (#33018) üzenetére


whited
addikt

és utólag mit tudok tenni?
csak win reinstall segít?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33020) dugo_ válasza whited (#33019) üzenetére


dugo_
veterán

Lepucolod a drivereket és kezded elölről.

(#33021) Theory66 válasza whited (#33019) üzenetére


Theory66
aktív tag

(#33022) whited válasza Theory66 (#33021) üzenetére


whited
addikt

köszönöm, kipróbáltam de nem igazán segített.
miután elindítom a játékot kilép és azt írja, a gtx850m nem válaszható el vagy nem távolítható el :W

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33023) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

hogyan tudnám feltelepíteni a legfrissebb intel igp drivert, hogy ha van a laposba egy 960M is, mert hiába szedem le, valami olyasmit ír, hogy a telepíteni kívánt alkalmazás nincs bevizsgálva, ehhez a számítógéphez megfelelő drivert telepítsek, máskor hasonló volt, mikor a PC-re akartam felrakni, de közben volt egy DVGA-m venne, és amikor kivettem, akkor fel tudtam rakni, itt viszont nem tudom, de letiltás se segített

Xbox One: bandymnc

(#33024) SP4C3 válasza bandi0000 (#33023) üzenetére


SP4C3
veterán

A gyártó drivereit tudod telepíteni, amik gondolom alacsonyabb órajelen járatják az igp-t silányabb teljesítmény mellett, cserébe hosszabb aksi-idő... Trágya hűtés ennyit tud.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33025) Theory66 válasza whited (#33022) üzenetére


Theory66
aktív tag

Kikapcsoltad a windows frissítést, letörölted az intel drivert a programmal, letörölted az nvidia drivert, újraindítottad a gépet, intel driver install, nvidia driver install, windows frissítés visszakapcsol ??

(#33026) Patrick


Patrick
addikt

Hali!

Általánosságban egy új laptopnál milyen a hálókari? 10/100-as? Asus Vivo sorozatot nézegetjük...
1000 MBit/s a net, akkor max 100 MB/s-el tudnánk letölteni?

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#33027) dugo_ válasza Patrick (#33026) üzenetére


dugo_
veterán

Általánosságban 10/100, de szép lassan azért terjednek a Gigabites lanok.

1000Mbit/s = 125MB/s
100Mbit/s = 12,5MB/s

Melyik Asust konkrétan? X sorozatost ne vegyetek.

(#33028) Patrick válasza dugo_ (#33027) üzenetére


Patrick
addikt

Jó kérdés, mert nem nekem lesz.
i3 7100U, 4 gb ddr4, 500 gb hdd, dvd író/olvasó van benne, 15,6-os hd kijelző. Ennyit tudok. 129.900.
Szerintem X541 lehet.

Netezésre, filmnézésre kell.

Mi a baj az X sorozattal?

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#33029) dugo_ válasza Patrick (#33028) üzenetére


dugo_
veterán

Az egyik leggagyibb minőségű sorozat a belépőgépek között. Egyszerűen széthullik. A jó hír, hogy már fél-1 évesen előjönnek a gondok, szóval gariban lehet cserélgetni a dolgokat.

HP 250 G5-re nézzetek rá, arra 3 év gari van és ez a konfig akár fullHD kijelzővel is kijön ennyiből. Plusz gigabites a lan rajta (mondjuk csutkán a 125MB/s-t csak SSD-re letöltve lehet tartani).

(#33030) Patrick válasza dugo_ (#33029) üzenetére


Patrick
addikt

Okés, köszi! :R

Akkor az nem feltétlen probléma, hogy csak 2 ghz-es a cpu, nem 2,4? És "csak" ddr3 és nem 4?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#33031) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Már nagyon sok felé néztem a neten és videón és még mindig sose tudtam megoldani. :(
Az a gond, hogy bármelyik játéknál magas fps-t mutat aztán leesik alacsonyra aztán vissza. Néztem a GPU értétékét és ez esik le a használatot 100%-ról 20%-ra megy le, procinál rendben van. Túlmelegedéssel nincs gond, maximum 81 fokot mér. Többször lemértem a tesztet GTA V-el, mindig jön elő ez a akadás, még ha alacsony grafikán is csinálja. Driver cseréltem már rajta de semmi. Mit lehet ezzel kezdeni? :(
Ja és erre a laptopra nem lehet rosszat mondani róla Asus K501LX-DM145D(i3+950M).

[ Szerkesztve ]

(#33032) dugo_ válasza Patrick (#33030) üzenetére


dugo_
veterán

Nagyon minimális jelentősége ezeknek a különbségeknek. A leírt felhasználás alatt kimutathatatlan.

(#33033) Patrick válasza dugo_ (#33032) üzenetére


Patrick
addikt

Okés, rendben, köszi a segítséget. :)
HP 250 G5 W4M91EA lesz, ha rá tudom beszélni. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#33034) cinemazealot válasza Benir8 (#33031) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem vagyok szakértő, de szerintem a 81°C igencsak komoly hőmérséklet egy ilyen laposban. Az pedig, hogy rendszeres időközönként belassul, nekem egyértelműen a throttling (visszavesz a teljesítményből, hogy le tudjon hűlni) hatásának tűnik, ami egy ilyen laptopnál szerintem normális.

[ Szerkesztve ]

(#33035) Benir8 válasza cinemazealot (#33034) üzenetére


Benir8
senior tag

Nem hinném, hogy throttlingolna a laptopom. Biztos valami más gondja van.

(#33036) dugo_ válasza Benir8 (#33035) üzenetére


dugo_
veterán

Futtass egy MSI Afterburnert a játékok alatt és figyeld a grafikonokat. Lehet CPU limit miatt akad meg és olyankor a GPU-nak sincs mit számolnia, azért esik le a terheltsége. Illetve töredezett merevlemez is okozhat akadást.

(#33037) Benir8 válasza dugo_ (#33036) üzenetére


Benir8
senior tag

Azzal szoktam lemérni. Ez GTA V Online alatt készült, SSD-n van rajta. Lemez töredezésmentesítés megvolt.

Mit látsz rajta? Én a GPU leesésre látok, CPU-val nincs gond...
Hallgatlak más javaslatokat. :(

[ Szerkesztve ]

(#33038) dugo_ válasza Benir8 (#33037) üzenetére


dugo_
veterán

Elég durván néz ki, de ebből az is látszik, hogy konstans cpu limited van minden esésnél. Vagyis nem tud a képkockák alá számolni eleget a proci, leesik az fps, csökken a gpu terhelése. A diagram elején is minimális esés látszik, ott gyorsan túljutott, ahol viszont a nagy tüskék vannak, ott valami komolyabb terhelés lehet a játékban, amit nem tud kiszolgálni a cpu.

Esetleg azt teszteld le, hogy a játékidő függvénye-e a szaggatás, ebben az esetben lehet mondjuk túlmelegedés, vagy pedig adott pályarész, jelenetkor jön elő, mert akkor meg valamelyik hardver fogy el a játék alól.

[ Szerkesztve ]

(#33039) Benir8 válasza dugo_ (#33038) üzenetére


Benir8
senior tag

Grafikai beállításnál alacsonyan van. Azt vettem észre, hogy ha elindítom akkor első 2 perceben semmi dropolás nincsen, után jött elő, ahogy a képen is látszik.

(#33040) Benir8 válasza dugo_ (#33038) üzenetére


Benir8
senior tag

Lekorlátoztam 45 fps-re 60 helyett. De így legtöbbször csak 30-35 fps lett.

Mondjuk így nem lett akadás, de nem élvezhetek 60 fps-el. :(

[ Szerkesztve ]

(#33041) ivcsi86


ivcsi86
tag

Sziasztok.
HP Elitebookot készülök épp venni használtan, de fontos szempont az akksi állapota.
Van valami olyan progi, amit egy pendrive-on magammal viszek bedugom és lefuttat egy gyors tesztet (anélkül hogy települne a gépre) relativ gyorsan?

(#33042) tserrof77 válasza ivcsi86 (#33041) üzenetére


tserrof77
senior tag

Aida64 portable version, de ha egy hp battery check-et se enged rá telepíteni a gazdája, szerintem meg se vedd...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#33043) ivcsi86 válasza tserrof77 (#33042) üzenetére


ivcsi86
tag

Köszi, rápróbálok

(#33044) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jo napot az itteni uraknak, szakiknak.
Adott egy Asus x5dij laptop, es raleptek a gyerekek.
Kijelzőt keresek bele, valamint ha lehet talani bontott jobb oldali zsanert, az is kellene.
Szerintetek mennyi lehet bele a kijelző?
Valamint melyik adat alapján keressem a kijelzőt?
A legjobb ha lenne itt egy szervizes hozzaerto aki ramdobna egy privit :DD (ajánlattal akár, en megcsinálom, csak a hibás alkatrészek kellenének :D)


Előre is köszönöm minden javaslatot, útmutatást, ötletet :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33045) Papooo válasza Lacielvtárs (#33044) üzenetére


Papooo
senior tag

Kijelző - HA 8-10k
Zsanér - Ebay 2-5k
LCD fedlap (mivel a zsanért tartó csavar foglalata kitört) 3-5k

A géped jelen állapotában még asztali gépnaek használható, azaz vinyó és ram függvényében kb 10-20k között ér.

Először nézz körbe, hogy milyen árban mozognak a használt laptopok az aprón, majd döntsd el, hogy valóban meg akarod-e csináltatni.

A helyedben eladnám mint htpc, és vennék egy másikat.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#33046) Lacielvtárs válasza Papooo (#33045) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Htpc van már, ez a kollégáme, de köszönöm a véleményed :R , ezt holnap lebeszelem vele es meglatjuk.
Amugy en is erre gondoltam, hogy nem biztos hogy erdemes ennyit költeni rá :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33047) Thunderzolee

Üdv!

Ez egy Asus X541S notiban levő merevlemez tartalma.
Elő van telepítve rá a Win10.

Megbízóm azzal a felkiáltással adta nekem a gépet, h tegyek rá Win7-et, mert elege van ebből a használhatatlan oprendszerből, nem talál semmit.
Első körben ráraktam egy Classic Shellt, szerintem ez is elég lesz, így már hasonlít a Win7-hez, eléri a hagyományos módon a megszokott dolgait, ill. felrakok rá normális médialejátszót (VLC, MPC-HC), ill. a többi használathoz szükséges hagyományos programot (Word, Adobe, Picasa, stb), amivel olyan lesz a gépe, mint régen.

Mondtam neki, h nem biztos, h lesz driver Win7 alatt mindenhez.
Vagy lenne, nyugodtan tegyek rá, nem kell majd vadásznom a drivereket? :F

A másik kérdésem.
Egy "C" partíció van az 500gigás diszken, gondoltam leválasztok 400-at "D" partíciónak, a maradékon meg marad a rendszer. Úgy emlékszek, messze nem foglal ~65GB-ot a Windows.
Hát tévedtem.

Szóval kérdésem az lenne, ezek az "Old Windows", meg a "$Windows.~BT", "$GetCurrent" mappák, ezek micsodák?
Lehet ezeket törölni? (Szeretném)
Az "eSupport" az a gép drivereit tartalmazza, szóval az oké, de a többire miért van szükség? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#33048) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne,hogy a boot menüben ha UEFI-re kapcsolom a bootolást akkor a gép nem bootol be,és nem találja az SSD-t és a HDD-t. Csak abban az esetben bootol be ha UEFI-ről, Legacy Supportra állítom.

Ez miért van? :W

Előre is köszönöm a válaszokat.

Cimbee

(#33049) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#33047) üzenetére

Most ezt így találtam hirtelen:
dirtywindows.hu/2015/08/09/windows-10-frissitesi-mappak-biztonsagos-torlese/

De nem értem teljesen, ez egy olyan noti, ami elvileg vadiúj (egy hete vették), de nem Win10-el jött ki, hanem valami régebbi oprendszerrel, és frissítve lett Win10-re? :F

Nem követem ezeket annyira, de nem úgy van már egy jó ideje, h csak win10-el lehet megvenni a kereskedelemben levő gépeket? :F

Amúgy ha csak simán Shift+F8-al törlöm az nem elég? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#33050) SZIGMA válasza Cimbee (#33048) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Legacy módban lett telepítve a rendszer. Ha UEFI-ben akarod használni,akkor a BIOS-ban át kell álllítani UEFI módra és úgy újratelepíteni.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.