Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Doky586 válasza Dell XPS (#16148) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán azért hogy elolvassa...

Pesze halszthatatlanul sürgős esetben éppen más célra is felhasználható. :DDD

(#16152) Dell XPS válasza Doky586 (#16151) üzenetére


Dell XPS
veterán

F2, és F12 a lehetséges belépés a típusnál. Erre vonatkozóan semmilyen utasítást nem taláható egyetlen user manual-ban sem. Tübb esetben is előfordul ilyen "baleset" a notik esetében, ezért kell tapasztalat, segítség hozzá. Igazi troll vagy.. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16153) Vangelis válasza Dell XPS (#16152) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igazából fingom nincs, hogy oldódott meg... de már müx!

THX,... én is mindig ezeket a kombinációkat használom... de ez ilyen szivatós fajta...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16154) Dell XPS válasza Vangelis (#16153) üzenetére


Dell XPS
veterán

Néha Bios is hibázik akár egy OS, ilyenkor egy reset, újraindítás, stb, segíthet. Volt rá példa sajnos, hogy nem lehetett semmilyen módon bejutni a Setup-ba.. (szerviz) :U

Régebbi gépeken; CMOS akku, HDD állapota bejátszik ebben (hibás elektronika), állandóan átugorja az opciót, vagy nemis reagál rá.

Üdv, Dell XPS

(#16155) Doky586 válasza Dell XPS (#16154) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

vagy a biosban beállított "Fast boot" aminek kikapcsolásáról a manualban olvashat, mivel bekapcsolt állapotában nem lehet biosba lépni..

(#16156) Dell XPS válasza Doky586 (#16155) üzenetére


Dell XPS
veterán

Fast Boot enabled esetén hogyan jutunk be a Setup-ba, hogy kikapcsoljuk a bejutás miatt ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16157) Doky586 válasza Dell XPS (#16156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win8 alatt futó progiban deaktiválod... (vagy asztali pc-ből kiveszed az elemet, vagy amit még ír a manual..)

(#16158) Dell XPS válasza Doky586 (#16157) üzenetére


Dell XPS
veterán

Os alól való elérése jó ötlet, egyébként nem szokott problémát jelenti, max. nem lehet USB-ről boot-olni. Másikat mágoldást nem értem tisztán, legfeljebb sejtem.

Üdv, Dell XPS

(#16159) Doky586 válasza Dell XPS (#16158) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ezért mondom: ide semmiféle "ötlet" nem szükséges... minden le van írva.

(#16160) Pinocchio23 válasza Dell XPS (#16136) üzenetére


Pinocchio23
tag

Kiszeretném egészíteni annyival, hogy olvasgatva még a neten, az eszközkezelőben a rejtett eszközök megjelenítését bekapcsolva látható az eszközkezelőben. De hogyan tudom életre bírni? Mert ettől még sem a bios, sem a fájlkezelők nem látják. Ráadásul a tulajdonságokra kattintva onnan is eltünt.

[ Szerkesztve ]

(#16161) Dell XPS válasza Pinocchio23 (#16160) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ismételni tudom magam; elsőre ellenőrizni kell, hogy látja-e a Bios stabilan, ergo mit tapasztalsz HDD nélkül. Nem az első jelenség amikor egy hibás, sérült Windows ilyen hibákat produkál. Merevlemez hibátlan?

Üdv, Dell XPS

(#16162) FCsabi24


FCsabi24
tag

Sziasztok!

Meg lehetne azt oldani, hogy ha a laptopot leválasztom a hálózatról, akkor ne csökkentse a videokártya és processzor órajelét? (Egy Lenovo Z500-ast használok i5-el és gt740m-el.)

(#16163) newwave0507 válasza FCsabi24 (#16162) üzenetére


newwave0507
tag

Sziasztok !

Most lett kitisztítva , pasztázva , stb a Dell N5110em , de még mindig főzni szeretne. Valakinek még valami jó ötlete hogy lehetne lejjebb vinni a hőt ?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16164) MurdR válasza newwave0507 (#16163) üzenetére


MurdR
veterán

Mik az értékek?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16165) newwave0507 válasza MurdR (#16164) üzenetére


newwave0507
tag

Egy alap kis játékkal , cod2 , is 80 felé felmegy , Aida64el stress alatt 90 fok körül van simán.. :/

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16166) akaido válasza Dell XPS (#3008) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Egy régebbi témára szeretnék újból kérdezni:

DELL XPS L702X noti Intel VGA install közbeni hiba: "Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek."
Akár a Dell oldaláról vagy az Intel oldaláról letöltött Intel VGA driver telepítésénél mind W7 és W8-nál, sőt Vistánál is ez a hiba fogad. :F
Az NVIDIA 555 drivert az Intel előtt rögtön föltolja mindkét újabb Windows telepítő. Az Intelét kellene először telepíteni utána az NVIDIA-t. Annyira nem hiányolom az Intel HD-t de az energia_garázdálkodásnál használnám.
Előre is köcce szépen a választ!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16167) Dell XPS válasza newwave0507 (#16165) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

90 foknál kezd throttling-olni az i7-es proci (AIDA64 stressz-teszt), ha ezt eléri takarítás, pasztázás után akkor heatsink csere. :K

Üdv, Dell XPS

(#16168) Dell XPS válasza Dell XPS (#16167) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy i7-es procinál, jó hűtőmudul esetén ezt kellene látnod:

Üdv, Dell XPS

(#16169) newwave0507 válasza Dell XPS (#16168) üzenetére


newwave0507
tag

Hát most már sok mindent nem tudok kitalálni .. :/ :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16170) MurdR válasza newwave0507 (#16169) üzenetére


MurdR
veterán

Vagy szerzel használtan egy heatsinket, vagy ugyanannyiért rendelsz ebayről újat, és DellXPS-sel beszerelteted mint én :DDD

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16171) Dell XPS válasza akaido (#16166) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az sajnos mai napig betegség, hogy megfelelő Intel- ATI párosítást kihozzunk, de Intel- nVidia viszonyában nem szabadna ilyen problémáknak lenni - elvileg.

DDU-val távolítsd el a GPU illesztőt, majd szedd le a DELL support oldaláról a megfelelő verziót, és utána jöhet a dGPU.

Frissítésekkel elátott, személyre szabott telepítő médiák?

Üdv, Dell XPS

(#16172) newwave0507


newwave0507
tag

[link] , akkor most még garis , vagy sem ? :F

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16173) akaido válasza Dell XPS (#16171) üzenetére


akaido
addikt

Először is köcce szépen a választ és a segítséget!
A DDU-s driver leszedést már kipróbáltam, és utána próbáltam feltenni az Intel drivert. A dGPU nekem teljesen új infó.

szerki: utánaolvasok a neten mi ez, gondolom dedicated gpu.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16174) akaido válasza akaido (#16173) üzenetére


akaido
addikt

Problem továbbra is megmaradt: DDU-val komplett nvidia leszedés után, a windows update sem kínálja fel az intel vga-t. :F Nem is létezik? Ebben a gépben elvileg két GPU-nak kell lennie...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16175) Dell XPS válasza newwave0507 (#16172) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, még 121 napig házhoz jönnek! (NBD)

Üdv, Dell XPS

(#16176) Dell XPS válasza akaido (#16174) üzenetére


Dell XPS
veterán

Eszközkezelőben látnod kellene? Nézd meg Service Tag alapján az illesztőket (BIOS-ban látható), és úgy szedd le a DELL-support oldaláról elsőre.

Intel oldaláról is le tudod tölteni a megfelelő driver-t az IGP-hez (HD3000).

Üdv, Dell XPS

(#16177) newwave0507 válasza Dell XPS (#16175) üzenetére


newwave0507
tag

Köszönöm szépen kedves Uram !

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16178) akaido válasza Dell XPS (#16176) üzenetére


akaido
addikt

Természetesen ezt az utat is bejártam.
Érdekes tapasztalat DDU uninstall után:

Alapból nem a prociban lévő Intel VGA-t kellene látnia?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16179) wolfman


wolfman
veterán

Korábban említett ASUS K52F notebook-on windows 7 64bit van. letöltöttem hozzá a legfrissebb biost meg az AFLASH2 programot amivel a biost lehetne frissíteni, de a program nem indítható el mert állítólag nem egyezik a windows verziójával, ami lehet hogy 32bit-es (ha azt töltöm le akkor is ezt írja ki). Most feltettem egy friss windows példányt, most az a baja, hogy a fájl nem található! :-s
nem vágom mi baja lehet. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16180) Rivaul válasza akaido (#16178) üzenetére


Rivaul
addikt

Alapból egy uninstall után azt se tudja fiú vagy lány szerencsétlen rendszer míg újra nincs indítva. Ha nincs hasonló illesztője és újabb a lapos akkor írja ki ezt az általános történetet továbbra is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16181) Dell XPS válasza akaido (#16178) üzenetére


Dell XPS
veterán

Persze, mindig az IGP-t látja amíg nincs terhelve, optimalizálva. Tényleg érdekes amit visszajelzel. Olyan esetekben tapasztaltam ezt meg, amikor "hibás" volt az OS, vagy nem fogadta el a legfrissebb verziót a videokártya, illetve a gyári support oldali illesztővel működött megfelelően, érthető okokból. Ez utóbbi is inkább az AMD -re jellemző.
Amikor nem telepíti IGP illesztő programját semmiképpen ("ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek"), akkor én windows hibára gondolnék elsőre. Nyilván lehet hardver probléma is, de ezt kizárnám ha működőképesen kapom a gépet.

Mivel három rendszeren is tapasztaltad, így kicsit elbizonytalanodtam, de továbbra is vannak fenntartásaim az OS-el kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16182) wolfman


wolfman
veterán

Hynix 2Gb pc3-10600s-9-10-F2 memória fog működni egy
Hynix 2Gb pc3-10600s-9-10-B1 típussal? Mi a különbség?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16183) akaido válasza Dell XPS (#16181) üzenetére


akaido
addikt

Sajna továbbra is fennáll a problem. Lehet én csinálok valamit rosszul.
Ezeket telepítem mondjuk w7-re: (W7 Ultimate op. rendszer gyári DELL ISO-ból lett kiírva.) (Megpróbálom másik DVD-re is kiírni, hátha.)
1.
Intel HM67 Chipset Driver
R289307.exe | Hard-Drive (3 MB)
Chipset |
Release date 2011.03.08.
| Last Updated 2013.12.31.
| Recommended
Version 9.2.0.1015,A00

2.
Intel Turbo Boost Technology Monitor Software Application
R292797.exe | Hard-Drive (22 MB)
CPU |
Release date 2011.03.08.
| Last Updated 2013.12.12.
| Recommended
Version 2.1.23.0,A01

3.
Intel HD 3000 Graphics Driver
Video_Intel_W74_A10_Setup-5NKNH_ZPE.exe | Hard-Drive (85 MB)
Video |
Release date 2011.12.23.
| Last Updated 2013.12.16.
| Recommended
Version 8.15.10.2455,A10

Kipróbáltam Turbo Boost nélkül is, és az Intel drivernél van egy Intel HD 2000/3000 is. Minden formában bukovári, azaz a "számítógép nem felel meg..." hibaüzi jön.
Ha CPU hiba lenne el sem indulna a gép, vagy sípolna, szóval :F
(Több száz gépet installáltam már, de hát mindíg jön egy újabb problem.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16184) akaido válasza Rivaul (#16180) üzenetére


akaido
addikt

Természetesen ez O.K. De miért nem Intel a processzort lát?

Négy napig nem próbálkozok tovább, mert nem leszek itthon.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16185) Sobriety


Sobriety
tag

Ma már túlnyomórészt laptopot használnak az emberek, hány % igényli az asztali billentyűzetet? Kinek mi a billentyűzetálma? C=16-osra hajazó sapkákkal, cherry mx red mechanikával, nem tudom gyártatni vagy építeni-e az olcsóbb. Az enyém tehát ilyesmi. Ki épített már magának?

[ Szerkesztve ]

(#16186) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nyakon lett öntve egy Levono lapos finom mézes teával, a billentyűzet bal oldali tájékán. Kezdetben még működött, estére már meghalt a klaviatúra és csak csipog. Valami maszek megoldás rá, vagy irány a szerviz?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#16187) Kbali válasza Sobriety (#16185) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan ide szeretted volna?

(#16188) Rivaul válasza haromegesz14 (#16186) üzenetére


Rivaul
addikt

Az lett volna ha azonnal szétszeded, a billt kimosod alkohollal vagy deszt vízzel és a lapon lévő foltokkal is így teszel (ott inkább alkohol). Ezt még most is megteheted de lehet probléma lett már a lappal. Arccal lefele szárítsd ki.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16189) Dell XPS válasza akaido (#16183) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen előzménnyel jött a noti? Nem az illesztőkkel van baj, a probléma ott lehet ha inicializálás során hamis eszköz infó áll rendelkezésre, és így soha nem fogja felismerni a videokártyát, vagy tényleg hibás a GPU a processzorban. Én nem találkoztam csak AMD-és procinál (APU), simán működik úgy, hogy közben hibázik a megjelenítés. Alapból telepíti bármelyik OS a driver-ket, így ezzel nem nagyon szokott probléma lenne, a teljesítmény már másik kérdés.

Ugye nincs előtelepített változat a merevlemezen?

Érdekesség a hibára vonatkozóan:

Kipróbáltam, hogy egy friss telepítés után áttettem másik típusú laptopba is a merevlemezt. Illesztő programok települtek megfelelően egy kivételével; Intel GPU. Egyébként hibátlanúl müködott minden. Addig lett volna érdekes számomra amíg kipróbálom GPU- váltást, hőmérsékleti teszt, stb, de nem tudtam megoldani, itt jött a szokás fenti üzenet, és nem tudtam egyik IGP driver-t sem telepíteni.
Az már gázos amikor az OS által felajánlott driver-t sem telepíti.

Üdv, Dell XPS

(#16190) haromegesz14 válasza Rivaul (#16188) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rendben, köszi a segítséget!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#16195) thomeef


thomeef
őstag

Hali, vettem egy ilyen Thinkpad T400-at, amiben van integrált meg dedikált vga is. A gondom az hogy a gép csak a dedikáltat látja az eszközkezelőben, meg máshol is. Holott én a 4500HD-t használnám inkább. Ötlet?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16196) Dell XPS válasza thomeef (#16195) üzenetére


Dell XPS
veterán

Bios setup?

Üdv, Dell XPS

(#16197) Tim82 válasza thomeef (#16195) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16198) thomeef válasza Tim82 (#16197) üzenetére


thomeef
őstag

Fasza, köszi :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16199) Sobriety válasza Kbali (#16187) üzenetére


Sobriety
tag

Nem! Sajnálatom.

(#16200) wolfman


wolfman
veterán

Erre valaki valamit?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.